אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #19912 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 19912   
דוידזון
חבר מתאריך 3.3.08
137250 הודעות
יום חמישי כ''ג בשבט תשע''ה    15:12   12.02.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אבי וורצמן: ''גורמים במפלגת 'יחד' לא מזדהים עם הציונות הדתית בכלל''  

חדשות סרוגים
12.02.15 14:59 כ"ג בשבט תשעה

בריאיון ל'סרוגים' מתייחס סגן ומ"מ שר החינוך, לקמפיין המפלגה, למתקפות הרבנים, לירידה בסקרים ולמפלגת 'יחד': "הציונות הדתית שם היא שולית".

"גורמים במפלגת 'יחד' לא מזדהים עם הציונות הדתית בכלל" פלאש 90
על רקע המתקפות כלפי מפלגת 'הבית היהודי' מצד רבנים הטוענים כי המפלגה אינה דתית ועל רקע הירידה בסקרים, בשיחה ל'סרוגים' מתייחס סגן וממשלה מקום שר החינוך, חבר הכנסת אבי וורצמן, לקמפיין הבחירות של המפלגה ולאי שיתופם של חברי כנסת מהמפלגה.

"קודם כל באופן טבעי ראש המפלגה מופיע יותר", אומר וורצמן. "ככה זה בכל המפלגות ולא רק בבית היהודי. אני חושב שהחכי"ם יבואו לידי ביטוי בקמפיין. כולנו מסתובבים בשטח, פוגשים פעילים, יש התעוררות יש התלהבות והכיוון עכשיו הוא למעלה".

וורצמן סבור כי הירידה בסקרים היא זמנית וכי כבר בימים הקרובים תוצאות הקמפיין יבורו לידי ביטוי: "בעקבות כל הסיפור של השבוע שבועיים הייתה ירידה והיא נעצרה. אני מעריך, יש עכשיו הרבה עשייה, אנחנו מתמקדים בהישגים שהבאנו, ובעזרת ה' נביא תוצאות מצויינות".

וורצמן מתייחס גם לסערה שהתעוררה בעקבות נסיון שריונו של אלי אוחנה וסבור כי המשבר כבר מאחוריהם: "אני חושב שבכל הסיפור של השריון, הסוגייה היא בכלל לא אלי אוחנה. הסיפור הוא שהשריון הגיע אחרי הפריימריז, צריך לזכור שהפריימריז היו רחבים, הציבור אמר את דברו ובחר את נציגיו, ותוך כדי אושר ההסכם עם תקומה".

וורצמן מבהיר כי "אני חושב שאחרי הפריימריז לא היה מקום לשריין. אני מבחינתי אמרתי את דעתי לנפתלי בנט, וזהו, עברנו את הסיפור הזה. עוד פעם, שוב דבר לא כלפי אלי אוחנה, אם הוא היה מתמודד יכול להיות שהוא היה מצליח. יש ברוך ה' ייצוג יפה ברשימה ואני שמח בה ומתקדמים קדימה".

וורצמן מסרב להתרגש מהביקורת שמוטחת כלפי הבית היהודי מצד רבנים בכירים בציונות הדתית בנוגע לדתיותה של המפלגה, ומבהיר כי בימים הקרובים תיחשף תמיכה גדולה של רבנים רבים בציונות הדתית: "אני מסתובב בשטח, פוגש גם לא מעט רבנים. בימים הקרובים תראו רשימה מאוד מאוד גדולה ומרכזית של רבני הציונות הדתית שתומכים בבית היהודי. אני מדבר על השדרה המרכזית והמשמעותית של רבני הציונות הדתית".

וורצמן מכיר בכך שאולי נעשו דברים שלא היו צריכים להיעשות: "יש כאן מהלך מאוד גדול שהבית היהודי מייצג אותו והוא שהציונות הדתית מגיעה למקום משמעותי בהובלת מדינת ישראל. וזאת מתוך מפלגה של ציונות דתית, מפלגה שערכיה הם ערכי הציונות הדתית. אנחנו פועלים ועושים דברים מדהימים שמקדמים את כל עם ישראל ושל הציונות הדתית. גם דברים שאולי היינו צריכים לעשות אחרת, אסל גם את זה לומדים, מתקנים ומשפרים".

"בסופו של יום מדובר על התפלגות קטנה אני לא חושב שזו התפלגות גדולה. אם הציונות הדתית רוצה להיות גדולה, משפיעה ורצינית צריך בית יהודי גדול, לכל הפחות 15 מנדטים", הוא מבהיר.

בניגוד לאלה שמצהירים מעל כל במה כי נתניהו יעמוד בראשות הממשלה הבאה, וורצמן נזהר ומזהיר מתרחיש נוסף: "הכל יכול להיות, אבל ככל הנראה בנימין נתניהו ירכיב את הממשלה והשאלה היא מי יהיה השותף העיקרי. בוז'י ולבני או בנט. פעמיים ביבי העדיף את ברק וליבני. וכדי שזה לא יקרה צריך בית יהודי גדול. הצבעה לבית היהודי היא הצבעה למחנה הלאומי בראשות בנימין נתניהו".

את קריאתם של חברי מפלגת 'יש עתיד' להצביע לציונות הדתית, מכנה וורצמן "מגוחכת".

לדבריו: "זה כל כך מגוחך. ברגע שהרב שי פירון אומר שהוא ימליץ על הרצוג, כאשר עליזה לביא אומרת שהם בעד תחבורה ציבורית בשבת, ואחד אחר בעד נישואים אזרחיים, הציבור הדתי לא יכול לראות ביש עתיד את ביתו. הרי אתה לא מצביע לנציג בודד אלא למפלגה. והאג'נדה של יש עתיד היא אנטי יהודית, ולכן אי אפשר לראות בה בית דתי".

בסוף הדיחה מתייחס וורצמן גם לאלטרנטיבה שקמה לבית היהודי, מפלגת 'יחד': "הבית היהודי כולה מייצגת את ערכי הציונות הדתית, ואילו במפלגת יחד יש רק נציג אחד שקוראים לו יוני שטבון, שם הציונות הדתית שולית, וחלקים בתוך המפלגה לא מזדהים עם ערכי הציונות הדתית".

"אחרי הבחירות מי יהיה כדי לקדם את ערכי הציונות הדתית? רק הבית היהודי, ולא אף מפלגה אחרת".

מקור: http://www.srugim.co.il/107575-%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%9E%D7%A4%D7%9C%D7%92%D7%AA-%D7%99%D7%97%D7%93-%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%96%D7%93%D7%94%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%9D-%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%95

גדי אייזנקוט הוא לא הרמטכ"ל שלי, כל עוד אלאור לא בבית

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מה קרה החלטתם לירות לכל הכיוונים וגם לתוך הנגמש? יחד תמשיך ותעלה ותתעלה דוידזון 12.02.15 15:13 1
  הם צריכים לתקוף את הליצנים של לפיד. התקפה על יחד היא טעות קשה והרסנית! davidcoh 12.02.15 15:24 2
  עוד ליצן. עוד סיבה לא להצביע לבית PASTE 12.02.15 15:29 3
  גורמים במפד''ל עם אג'נדה חילונים לגמרי עם כיפות ויתר קרובים ללפיד ופירון תפוח 12.02.15 15:32 4
  כי היא לא מפלגה ציונית דתית, אלא איחוד. ואם היא לא תקבל את המנדטים שלה, תודה רבה 13.02.15 00:57 5

דוידזון
חבר מתאריך 3.3.08
137250 הודעות
יום חמישי כ''ג בשבט תשע''ה    15:13   12.02.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מה קרה החלטתם לירות לכל הכיוונים וגם לתוך הנגמש? יחד תמשיך ותעלה ותתעלה  
בתגובה להודעה מספר 0

גדי אייזנקוט הוא לא הרמטכ"ל שלי, כל עוד אלאור לא בבית

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
davidcoh
חבר מתאריך 1.4.12
6086 הודעות
יום חמישי כ''ג בשבט תשע''ה    15:24   12.02.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הם צריכים לתקוף את הליצנים של לפיד. התקפה על יחד היא טעות קשה והרסנית!  
בתגובה להודעה מספר 0

"עומדים מאחורי הקמפיין וגאים בו". גם אני מחרים את סופר פארם.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
PASTE
חבר מתאריך 18.4.11
37698 הודעות
יום חמישי כ''ג בשבט תשע''ה    15:29   12.02.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. עוד ליצן. עוד סיבה לא להצביע לבית  
בתגובה להודעה מספר 0

תפוח
גולש אורח
יום חמישי כ''ג בשבט תשע''ה    15:32   12.02.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. גורמים במפד''ל עם אג'נדה חילונים לגמרי עם כיפות ויתר קרובים ללפיד ופירון  
בתגובה להודעה מספר 0

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום ששי כ''ד בשבט תשע''ה    00:57   13.02.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. כי היא לא מפלגה ציונית דתית, אלא איחוד. ואם היא לא תקבל את המנדטים שלה,  
בתגובה להודעה מספר 0

הבית היהודי יהיה באופוזיציה.

נתניהו נכנע לטרור

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות