אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #20934 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 20934   
כוספלסטיק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
6846 הודעות, 46 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    19:43   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הימין חוגג יותר ממה שהוא אמור  

הגבתי באכול אחר ואני פותח פה את הנושא לדיון - השמאל הפסיד בגדול, זה נכון, אבל הימין לא ניצח כפי שהוא מציג את זה:
א. תוצאות הבחירות רחוקות מלהיות טובות לימין כמו שהוא חוגג - בסך הכל אין רוב לימין, יש רוב לימין+חרדים+מרכז, ה2 האחרונים יכולים להתהפך בכל רגע.
ב. עד לפני כמה שנים מפלגת העבודה הייתה סוס מת, 24 מנדטים זה לא תוצאה שאפשר לזלזל בה.
ג. אם הממשלה המסתמנת היא הממשלה שביבי היה רוצה אז הוא היה מקים אותה בבחירות הקודמות, אין שום הבדל עקרוני ברשימות שמצביע על יכולת להקים משהו אחר (הליכוד-ישראל ביתנו, בנט, ש"ס, יהדות, קדימה של מופז, אפשר היה להקים ממשלה דומה מאוד לעכשיו עם 63 מנדטים) - נתניהו מנסה להקים ממשלה שהוא אף פעם לא באמת רצה.
ד. 30 מנדטים זה לא 60 מנדטים, אומנם ההישג של הליכוד מרשים, אבל כדי להגיע ל61 הוא ממש חייב כל אחת מהמפלגות הקטנות שקיבלו 5-10 מנדטים והוא יצטרך להביא להם הרבה, כשעל אחת מהם, כחלון, הוא לא יכול לוותר בשום אופן - בשורה התחתונה, נתניהו לקח קולות מהשותפים הטיבעיים שלו, זה עזר לו לנצח בבחירות, אך זה לא שינה את היכולת שלהם לדרוש הרבה יותר ממה שרצה (הריי על זה הוא יצא לבחירות)
ה. נוצר מצב מעניין - המפלגה הגדולה מנסה להקים ממשלה בלי 3 המפלגות שהגיעו אחריה - זאת הולכת להיות משמלה ראשונה שחלק כל כך גדול מהעם אינו מיוצג בה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אתה מחרטט, אין כזה דבר מרכז! יש ימין, שמאל ונוכלים. אהודברח 21.03.15 19:56 1
     ליברמן הוא עוף מוזר, לא הייתי רוצה לקחת קרדיט ולהגיד ''הוא המחנה שלי'' כוספלסטיק 21.03.15 20:06 2
         מבחינתי, הנוכלים בסימן שאלה, עד שיוכח אחרת- הם ליברמן וכחלון. אהודברח 21.03.15 20:24 3
             אני מכיר לא מעט אנשים שהצביעו כחלון בתוך מחשבה שמחליפים את ביבי כוספלסטיק 21.03.15 23:38 10
         לגבי משנתו הכלכלית של כחלון תודה רבה 21.03.15 23:39 11
  שלום כוספלסטיק... אורן - אדרי 21.03.15 21:22 4
     הוא דיבר בכל השפות כוספלסטיק 21.03.15 23:36 9
  הימין לא ניצח, אבל נתניהו ניצח את לפיד, תודה רבה 21.03.15 22:36 5
     הסיכוי היחידי שהמחיר של לפיד יהיה נמוך הוא בממשלת אחדות כוספלסטיק 21.03.15 23:21 6
         אני רואה אופציה אחרת תודה רבה 21.03.15 23:24 7
             ללפיד יש המון תומכים מהשמאל, כניסה לממשלת ימין כדי ״להכשיר״ אותה משמעותה פגיעה כוספלסטיק 21.03.15 23:40 12
                 אני אשמח אם אתה צודק והוא לא ייכנס, בכל אופן נתניהו ניצח אותו כאמור תודה רבה 21.03.15 23:41 13
         ובכל אופן, תודה רבה 21.03.15 23:27 8
  דרך אגב, שמעתי היום ראיון עם גפני - לא ברור איך הוא ובנט ישבו ביחד כוספלסטיק 21.03.15 23:51 14

אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
19839 הודעות
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    19:56   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אתה מחרטט, אין כזה דבר מרכז! יש ימין, שמאל ונוכלים.  
בתגובה להודעה מספר 0

אם כחלון וליברמן נמצאים איפה שהם אמורים להיות, זה 67 מול 40, ואת הערבים השארתי מחוץ לחישוב במכוון. מבחינתי החישוב הוא רק על הקול היהודי.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 19.12.13
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    20:06   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ליברמן הוא עוף מוזר, לא הייתי רוצה לקחת קרדיט ולהגיד ''הוא המחנה שלי''  
בתגובה להודעה מספר 1

וזה מצער מבחינתי להגיד את זה, אבל מחר הוא יכול ללכת עם הרצוג אם בא לו.

כחלון, לפחות לפי מה שהוא מציג, הוא ימין מדיני ושמאל חברתי.

יהדות התורה אינה מפלגה ציונית, ש"ס כן, חלקית - נכון שעקרונית הן ימניות, אבל ימין זה לא ההגדרה העיקרית שלהם, אם לא יצליחו לקבל הבטחה למה שרוצים הם לא יצטרפו לממשלה.

התעלמת מזה ש35 המנדטים הבאים אחרי הליכוד אינם מיוצגים בממשלה, זה לא משהו שאפשר להתעלם ממנו.

בקשר לערבים - אני לא מוכן לקבל את זה שאיימן עודה הוא לא חלק מהציבור בישראל - אולי לא 13 מנדטים הם אנשים שראויים לשבת בכנסת, אבל זאת לא מפלגה רק של זועבי.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
19839 הודעות
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    20:24   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מבחינתי, הנוכלים בסימן שאלה, עד שיוכח אחרת- הם ליברמן וכחלון.  
בתגובה להודעה מספר 2

אין שום טיעון שיכול להצדיק רציונלית ומוסרית, ישיבה של מי מהם במפלגת שמאל, על פני ישיבה בממשלת ליכוד.

נאמר זאת כך- אם שניהם מצהירים מראש לפני הבחירות, שהם לא ימליצו על נתניהו, אלא על המיצי, אף אחד מהם לא עובר את אחוז החסימה!

חבר מתאריך 19.12.13
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    23:38   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אני מכיר לא מעט אנשים שהצביעו כחלון בתוך מחשבה שמחליפים את ביבי  
בתגובה להודעה מספר 3

אנשים שזה מה שהם אמרו לי, הם לא מגדירים את עצמם שמאלנים, לכן לא הצביעו לאחרות, אבל הם רצו שינוי בראשות הממשלה.

בקשר לליברמן, לא מכיר אחד שהצביע לו, לא מימין ולא משמאל.

תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות, 228 מדרגים, 438 נקודות.  ראה משוב
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    23:39   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. לגבי משנתו הכלכלית של כחלון  
בתגובה להודעה מספר 2

לא הייתי מגדיר אותה כשמאל:

הוא לא הלאים את חברות הסלולר, לא פיקח על המחירים, אלא להיפך: איפשר לחברות נוספות להכנס.

באשר לדיור: הוא לא מציע להקים דיור ציבורי (כמו לפיד שמשום מה מצטייר כימין כלכלי), אלא לשבור את המונופול של המדינה.

וכן הלאה לגבי רוב הדברים.

נתניהו נכנע לטרור

אורן - אדרי
גולש אורח
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    21:22   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. שלום כוספלסטיק...  
בתגובה להודעה מספר 0

לא בכל מחיר...

1. לא הבנתי למה אתה מגדיר את כחלון כימין מדיני לאחר שבחודשים האחרונים הוא דיבר בשמאלנית...

2. לא הבנתי למה אתה אומר שזו הפעם הראשונה שהולכת לקום ממשלה שחלק גדול מהעם אינו מיוצג בה...
זה לא היה ככה בעשרות השנים האחרונות שלפחות 50 כיסאות היו מחוץ לממשלה?

3. אם אתה כבר משתמש במושג המלוכלך/ מזוייף - ״מרכז״
אז תרשה לי גם כן להשתמש בו ולעשות קצת סדר...

מפלגת העבודה זה לא 24 כמו שכתבת...
בערך כמו שהליכוד לא היו 31 בבחירות האחרונות...

כמו שראינו הליכוד התפצלו מליברמן ונהפכו ל18 מושבים בלבד....

אז בוא לרגע נספור את ציפי לבני כמרכז (כמו שהיא מגדירה את עצמה)
ואת העבודה כשמאל (כמו שהם מגדירים את עצמם)

לטענתה והבנתה של לבני
העבודה שווה 12 מנדטים
ובזכותה הצטרפו 12 מנדטים נוספים...

שורה תחתונה
גם אם לא תסכים עם טענתה של ציפי
בכל מקרה, אתה לא יכול לייחס למפלגת העבודה נטו של יותר מ15-18 כסאות...
בבחירות הנוכחיות

4. אז אם אתה אומר שאי אפשר לזלזל במפלגה של 24 מנדטים
אז אני אומר לך שאפשר בקלות לזלזל במפלגה של 15 מנדטים...
קל וחומר שבעבר היה נהוג לזלזל במפלגות של 30 מושבים ויותר...

חבר מתאריך 19.12.13
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    23:36   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הוא דיבר בכל השפות  
בתגובה להודעה מספר 4

חברים רבים הצביעו לכחלון בתפיסה של ״לא ביבי״, אתה יכול לראות שרבים גם האמינו שהוא ישר ילך לנתניהו, אנחנו בינתיים לא יודעים, אבל כרגע הוא עם נתניהו.

2. מאז הקמת מפלגות המרכז, ואולי אני טועה, בתוך ממשלות ימין תמיד ישב גורם ״ממתן״.

3. אני לא מתחבר להתפלספות הזאת, יש פה ניסיון להחליט בשביל אחרים מה הם חושבים, לא אני יכול לעשות את זה ולא אתה, בשורה התחתונה יש לך ימין מובהק - ליכוד, לברמן ובנט, ויש שמאל מובהק - מרצ ועבודה.
בנוסף יש לך חרדים, שש״ס מגדירה את עצמה ימין, יהדות התורה לא - בסופו של דבר ימין/שמאל זה לא הדבר שנמצא בראש העדיפות שלהם. יש לך את הערבים, חלקם תומכים בשמאל חלקם מתנגדים לישראל (אני לא יודע מה המספרים המדויקים, ברור שלא ניתן למנות את כל המנדטים שלהם, אבל גם אי אפשר להתייחס אליהם כ0 מנדטים)

נשארו 2 מפלגות, לשתיהן יש עקרונות מדיניים, אך שתיהן החליטו להציב את הצד הכלכלי חברתי במרכז מעל התחום המדיני (כנראה מתוך מחשבה שבצד המדיני לא יהיו הרבה שינויים בשנים הקרובות, אך זה לא אומר שצריך להקפיא את הצד החברתי)
4. לא ברור לי איך הגעת ל15

חבר מתאריך 1.1.09
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    22:36   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הימין לא ניצח, אבל נתניהו ניצח את לפיד,  
בתגובה להודעה מספר 0

לפיד שיתק את הממשלה, לפחות על פי ראייתו של נתניהו. נתניהו הלך לבחירות נטו בגלל זה, לפיד ירד ונתניהו עלה, ועכשיו נתניהו יקים ממשלה בלעדיו, ואולי אח"כ יכניס אותו במחיר נמוך.

נתניהו נכנע לטרור

חבר מתאריך 19.12.13
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    23:21   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הסיכוי היחידי שהמחיר של לפיד יהיה נמוך הוא בממשלת אחדות  
בתגובה להודעה מספר 5

אם נתניהו יאלץ (כן, יאלץ, הוא יעשה את זה רק אם אחת הנוכחיות תסרב) להכניס את לפיד אז זה לא יהיה במחיר זול.

חבר מתאריך 1.1.09
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    23:24   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אני רואה אופציה אחרת  
בתגובה להודעה מספר 6

נתניהו מקים ממשלה של 67, ואחרי תקופה קצרה לפיד נכנס תמורת מחיר נמוך, כי משעמם לו בחוץ.

תקדים: ממשלת אולמרט, וכניסת ליברמן.

נתניהו נכנע לטרור

חבר מתאריך 19.12.13
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    23:40   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ללפיד יש המון תומכים מהשמאל, כניסה לממשלת ימין כדי ״להכשיר״ אותה משמעותה פגיעה  
בתגובה להודעה מספר 7

קשה בבחירות הבאות.

חבר מתאריך 1.1.09
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    23:41   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אני אשמח אם אתה צודק והוא לא ייכנס, בכל אופן נתניהו ניצח אותו כאמור  
בתגובה להודעה מספר 12

נתניהו נכנע לטרור

חבר מתאריך 1.1.09
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    23:27   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ובכל אופן,  
בתגובה להודעה מספר 6

אם הוא לא ייכנס, הרי ברור שזה ניצחון נתניהו על לפיד. הוא הפריע לו, נתניהו הסתכן בבחירות ושלח אותו לאופוזיציה וימשיך לעשות פחות או יותר מה שבא לו.

נתניהו נכנע לטרור

חבר מתאריך 19.12.13
אור ליום ראשון ב' בניסן תשע''ה    23:51   21.03.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. דרך אגב, שמעתי היום ראיון עם גפני - לא ברור איך הוא ובנט ישבו ביחד  
בתגובה להודעה מספר 0

עושה רושם שיחסי ישראל ארה״ב נמצאים בראש סדר העדיפויות שלו, אם לדבר בשפה של בנט - הוא מאוד רוצה להתנצל.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות