גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #22453 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 22453
israely
חבר מתאריך 28.5.08
26404 הודעות
יום ראשון כ''ג בניסן תשע''ו    12:19   01.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

יו''ר אלמגור (סא''ל): השופט ברק הוא כמו נפוליאון שלקח את הכתר מידי אפיפיור והניחו על ראשו  

מייסד ויו"ר ארגון אלמגור הוא סא"ל (מיל.) מאיר אינדור:

לא קראתי את ראיון החג עם אהרון ברק לשעבר נשיא הבג"צ ב"מקור ראשון".
5 (!) עמודים הקדישו לו שם החברים. אבל למה אני צריך לסבול מזה בחג?
ולמי שהוא בכל זאת מזוכיסט, תזכורת. ברק הוא קודם כל פוליטיקאי. להתמסרותו לראיון יש מחיר. לשכנע את הציונות הדתית העויינים את הבג"צ לא לדרוש שינויים . כך גם המחמאה שהוא נותן לשקד.ברק הוא אדם מתוחכם. עוזי בנזימן מספר לקוראי ספרו "ראש ממשלה במצור" איך ברק מתחמן את מנחם בגין לצרף אותו לצוות המו"מ עם סאדאת וקארטר . בנזימן עתונאי בכיר ב "הארץ" מספר שברק הטעה את בגין כאילו הוא חף מאידיאולוגיה וצורף לדיונים בקמפ דויד להסכם עם המצרים. הוא הסתיר מבגין את דעתו שצריך לסגת והגיע בנימוק שבא רק על מנת לייצג שם את ההיבט המשפטי. שם חבר -לדברי בנזימין- למשה דיין , עזר וייצמן וג'ימי קארטר ב"מצור" ששמו על בגין ימים ולילות , עד שהותש ונכנע. בגין הסכים להעביר למצרים עד פיסת המטר האחרונה.
הנה אניקדוטה. ברק שכבר פרש מהנשיאות פגש אותי בארוע חברתי וניסה לצרף אותי למארג שבנה כדי להגן על הבג"ץ .'אסור לפגוע בבג"ץ, אסור לצמצם את סמכויותיו,דווקא אנשים כמוך צריכים להבין זאת והזכיר לי פסק דין עקרוני שנתן בענייני ('אינדור נגד טדי קולק').
השבתי לו: 'מאז אותה פסיקה אדוני כבר הספיק לחזור בתשובה בשורה של פסקי דין נגדינו ...'
ברק איש מעשי חייך נפרד לשלום והלך לגייס אחרים במרץ האופייני לו .
אם זה לא הספיק אז הנה דברים שכתב הפרופ' ריצ'רד פוזנר, שופט בית משפט פדרלי לערעורים, בכתב העת "ניו ריפבליק". פוזנר תוקף את ברק במילים חריפות: "ברק שובר את השיא העולמי בהיבריס שיפוטי,
הוא מעין שודד-ים משפטי.!!!
פוזנר לא מציע לצטט מברק לסימוכין משפטיים ..
"כשנאמר על ברק שהוא 'שובר את השיא העולמי בהיבריס שיפוטי', זה היה קרוב מאוד לאמת. ברק יצר יש מאין עוצמה שיפוטית שעליה לא חלמו אפילו שופטי העליון האגרסיוויים ביותר שלנו. רק בישראל, למיטב ידיעתי, שופטים מקבלים את סמכותם לביקורת שיפוטית מופשטת בעצמם, בלא הסמכה חוקתית או חקיקתית מפורשת. אפשר להיזכר בנפוליאון שלקח את כתר המלכות מידיו של האפיפיור והניח אותו על ראשו בעצמו".

https://www.facebook.com/meirindor/posts/1012061368914223?fref=nf

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות