גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #22918 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 22918   
ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
92992 הודעות
יום חמישי כ''ו באלול תשע''ו    19:14   29.09.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אתם כתבתם סטטוס - פרס בנה כור גרעיני  

ללכת לישון עם נתניהו, להתעורר עם פרס

לא חלקנו סיגריות, לא הייתי במבצע אנטבה, לא קיבלתי טלפונים מבורבה הנהג או מג'וחא הצלם, לא יצא לי להצטלם אתו, אפילו לא לראות אותו במציאות. מה שאני זוכרת זה בוקר אחד בכיתה י'. שוב לא קמתי לשעת אפס, הייתי די בצרות בבית ספר. כן, זה היה בוקר לא נחמד. אבי, שהאוטובוסים המתפוצצים של תקופת אוסלו שיבשו עליו את דעתו, הצביע יום קודם לכן, לראשונה בחייו, לימין. הוא בישר לי שבמהלך הלילה חל מהפך דרמטי: שמעון פרס הפסיד בבחירות לבנימין נתניהו.

פרס היה בעבורי — ובעבור יתר בני דורי — בעיקר סבא נחמד עם עבר לוזרי משהו והווה של סיסמאות קצת נלעגות על פיתוח אזורי וננו־טכנולוגיה. ובכל זאת, החדשות הללו האפילו על הבעיות של כיתה י', ורקחו בתוכי עיסת באסה כבדה במיוחד, יותר מאשר לאחר רצח יצחק רבין. אדם, בעיקר צעיר, מבין לפעמים שמשהו גדול קרה, גם אם אינו מבין בדיוק את פשרו. אל תיקחי את זה כל כך קשה, ניחם אותי אבי על מפתן הדלת, כפי שעשה מאז כמעט מדי בחירות בשביעות רצון של מנצחים, כי מעולם לא שב להצביע לשמאל. אנשים לא הבינו אז, וחלקם לא מבינים גם היום, שהחברה הישראלית שהתאבלה בצורה מרשימה על רבין, בחרה, מרצונה, בדרכו של הרוצח.
(...)
פרס לא היה קדוש כמובן, גם הוא אהב קוקטיילים, ועידות תלושות וכנסים חסרי תכלית במקומות יפים. אבל העשייה המדהימה שלו היא דבר שלא מוערך דיו, ומתקבל היום, בעיקר בחוגי השמאל, בזלזול ותוך ביקורת מוגזמת. בגיל שבו כתבתם סטטוס זועם, שיר על ברלין או קיבלתם החלטה אידיאולוגית בסדר גודל של להפסיק לאכול גבינות וביצים (או להעביר את הילדים לגן עם גננת קצת יותר טובה) — שמעון פרס הקים כור גרעיני וחימש את צבא ההגנה לישראל, דברים שציוו לנו את החיים כאן, אף על פי שאסור לומר זאת בחוגים המלומדים.
(...)

לטור המלא של רוית הכט, במקור: http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.3084102

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ממש במו ידיו? זבנג וגמרנו 30.09.16 06:56 1

זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
37971 הודעות
יום ששי כ''ז באלול תשע''ו    06:56   30.09.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ממש במו ידיו?  
בתגובה להודעה מספר 0

כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות