גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #23396 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 23396   
דוידזון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
145943 הודעות, 537 מדרגים, 976 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ז' בטבת תשע''ז    11:11   05.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

העם אמר את דברו: ''הילד הולך לכלא, צריך להפוך את המדינה''  

הציפייה מורטת העצבים לפסק הדין, הרוחות שהלכו והתלהטו, השוטרים שהשגיחו בשבע עיניים וההתבטאויות נגד מוסדות החוק; אייל לוי היה אתמול עם מאות התומכים באלאור אזריה
אייל לוי / 05/01/2017 11:05

פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל כתב את טור הדעה שלו לעיתון של סוף השבוע עוד לפני שהשופטים בישרו על אלאור אזריה בכלל לא היה סיכוי.

לעו"ד איתמר בן־גביר, שעמד לצדו, הוא לחש שהבעיה היא שליותר מדי אנשים שהגיעו להפגנת התמיכה בחייל, יש אמון במערכת. מרזל חייך חיוך ציני כשהסברתי שמדובר במדינת חוק ויש שופטים בישראל. "תגיד לי, נולדת לפני יומיים?" פער זוג עיניים. "כל הקצינים שהעידו נגד אלאור קיבלו קידום, וכל מי שהעיד בעדו - כבר לא בצבא. הכל סגור ותפור. השופטים האלה עובדים אצל הרמטכ"ל. הקידום שלהם נמצא בכיסו. אני מקווה שתוצאות המשפט לא יעברו בשקט, אנחנו נשתדל שלא".

הרחבה מול הקריה לא הייתה עמוסה, אולי בגלל מזג האוויר הקודר, אבל בכל זאת הייתה שם קואליציה מכובדת של נציגי הימין הקיצוני לדורותיו, בהם אנשי "לה פמיליה" ולהב"ה, תומכי הרב כהנא וכמובן, שדרת ההנהגה, כולל בנצי גופשטיין, "הצל" (יואב אליאסי) ואיך אפשר בלי אריאל זילבר, שהגיע כדי לתת כתף.

"נו, אתם שמחים לאיד?" שאל "הצל", מייצג את דעת ההמון, שאימץ את התקשורת כאויב מספר אחת מלבד בית המשפט. "היום זה הניצחון של התקשורת והשמאל. המסיבה שלהם. בטח בכיכר העירייה בתל אביב יקיימו ערב הוקרה לצה"ל. יום שמחה".

עד כדי כך?
"כן, למרות שהמשפט הוכרע כבר ביום הראשון. דינו של אלאור נגזר. יש מישהו שלא ידע? רק אתמול הרמטכ"ל הרים להנחתה בדברים שאמר. הכל היה ברור. הוא המפקד של השופטים, וההכרעה הזו תהיה האגרוף הכי חזק שצה"ל קיבל אי פעם. לא חמאס, לא חיזבאללה וגם לא דאע"ש. אני לא נביא, אבל חיילי צה"ל התייאשו ברגע שהבינו איפה הם עומדים, ואני חושב שנראה הרבה יותר חיילים מתים. לפני שחייל ילחץ על ההדק הוא יחשוב 7,000 פעם".

לפני שדיבר איתי, הצל התפנה גם לעיתונות הזרה כדי להעביר את המסר. "אני מאוכזב מהממשלה כמו כל יהודי בעולם", אמר באנגלית. "אני מרגיש שאין לממשלה ביצים, והיא לא עושה דבר חוץ מלשבת על הכיסא. בגלל זה אני לא רוצה להיות שם".

לה פמיליה מפגינים מחוץ לבית הדין. צילום: אריאל בשורלה פמיליה מפגינים מחוץ לבית הדין. צילום: אריאל בשור

"אם יש ספק, אין ספק"
לקח זמן עד ששופטי בית הדין הצבאי בקריה, בראשות שופטת בית הדין אל"מ מיה הלר, הגיעו לשורה התחתונה של פסק הדין, ובו הרשיעו את אזריה בהריגה. הזמן שחלף רק הלהיט את האווירה. אנשי "לה פמיליה" משכו את עיניהם של עשרות השוטרים, שהשגיחו בשבע עיניים שהאש לא תצא מכלל שליטה, אבל זה היה עימות מתיש.

"אני לא שונא את השמאל", הסביר אלון שגב, שהסתובב עם חולצת "לה פמיליה" ודגל להב"ה. "אנחנו עם מפולג שחי במדינת ישראל ולא בסוריה. יש לך זכות להיות שמאלני, ואין לי שנאה אליך. יש לי בעיה עם אלה שנגד חיילי צה"ל, וכאן ההבדל. מי שנגד צה"ל והמדינה הוא בעיני בוגד".

הרמטכ"ל גדי איזנקוט התבטא נגד המעשה של אזריה.
"לא נכנס למה שהרמטכ"ל אמר. קח עשרה רמטכ"לים אחרים, והם היו אומרים משהו אחר. זה אינדיבידואלי כמו שתלך לרופא ותהיה מרוצה ממנו,
וחולה אחר לא. פה לא יכולה להיות הרשעה, כי אין מה להרשיע. זה התחיל בקטן, והפרסום לא נתן לשופטים דרך חזרה. אתה מטפס על עץ, רוצה לטפס עוד קצת ואז יש לך בעיה לרדת".

הידיעות על ההרשעה הצפויה החלו לזרום. מישהו בקהל אמר שאם זה לא מגיע מערוץ 20, הוא לא מאמין למילה, אבל דווקא אנשי "לה פמיליה" החלו להבין את המגמה, תפסו יוזמה ומישהו הציע לרדת לכיוון הצומת המרכזי בעזריאלי כדי לחסום אותו. מהמשטרה הזכירו לנוכחים שמדובר בהפגנה לא חוקית, ואם לא יחזרו מיידית למתחם המגודר שהוקצה להם, יתחילו לנקוט כלפיהם יד יותר קשה.

על ההפגנה פיקד באותם רגעים עופר גולן, הצעיר שעלה לאחרונה לכותרות כאשר צעק בפתח בית הדין, במהלך משפטו של אזריה, לעבר פרשן ערוץ 2, אמנון אברמוביץ': "חבל שהטנק לא שרף אותך למוות".

אתמול גולן צעק לעבר השוטרים שביקשו ממנו לסגת: "תתביישו לכם, תסרבו פקודה, תהיו גברים. אתם דוחפים ואומרים סליחה. מה זה הביזיון הזה?"
על רקע האלימות המתפרצת של אגף "לה פמיליה" בלטה נאווה כהן מרמת אביב, שביקשה מההמון להרגיע את המהומה. "הילד הולך לכלא, את לא מבינה?" צעק עליה אחד מתומכי אזריה. "צריך להפוך את המדינה".

כהן נאנחה ואמרה שהוא צודק, אבל זו לא הדרך המתאימה. היא גם ביקשה שלא נציג רק את הצד המתלהם, יש גם מתונים שתומכים בחייל. "מדינת חוק כן, אבל לא בשדה הקרב", הסבירה. "בשדה הקרב אתה יודע מה הערך העליון של צה"ל? להחזיר את הילדים הביתה חיים ולא בארונות. אני ממשפחה שכולה. הבן של אחי נכנס לפני 12 שנה לג'נין כדי להביא רב מחבלים, קיבל כדור ומת. המחבל נתפס ושוחרר בעסקת שליט. אני רוצה את הילדים שלנו חיים, ואם יש ספק של סכנה, אז אין ספק. זה לא לוחם שבא מולך או אזרח, זה רוצח".

אל השיחה הצטרף זמיר סומך, ששירת בעבר בצנחנים. סומך הציג מתחת לז'קט אקדח מוכן לפעולה. "אני מסתובב עם נשק, אבל אם יהיה מחבל אני לא אירה בו, כי אני פוחד ממה שעלול לקרות לי", הבהיר. "חסמו את הרכב שלי עם אבנים ולא יריתי כדור אחד. זה לא רק אני, זה גם הרבה חברים שחושבים כמוני".

"אמרתי לבן שלי שאם זו שאלה של חיים או מוות, אתה או המחבל, ותשב בכלא - אנחנו נמכור את הבית ונעשה הכל כדי שתחזור הביתה", אומרת כהן.

בשם אהבת המדינה כהן וסומך אומנם דיברו במתינות, אך הצד הזה בקושי נשמע בהפגנה. עם זאת, לצד אלו שהגיעו לכאן כדי להלהיט את הרוחות, היו גם לא מעט שבאו בשם אהבת המדינה. אחד מהם היה חיים בלייר מגן יבנה, שהסתובב עם אופנוע הרלי דיווידסון צבוע בצבעי כחול־לבן, והוא עצמו מעוטר במגני דוד ענקיים. "כל מה שקשור לאהבת ישראל - אני שם", הסביר. "עשו עוול לחייל. היו צריכים לגמור את זה במסגרת פלוגתית, גדודית ולא להגיע לקרקס תקשורתי. אנחנו פוגעים בעצמנו ופוגעים בחיילים. אני רואה את הילד הזה כאילו מדובר בבן שלי".

הילד נשפט.
"אני לא בא להגיד משפט צודק או לא. אני מקבל את העובדה שהיו צריכים להעמיד אותו לדין. אני לא נגד בית המשפט, אבל לא היו צריכים להגיע למצב הזה. אני מקווה שמפה והלאה נתאחד ונלמד לקחים".

לרגע אפשר היה לחשוב שאולי אפשר לצאת לדרך אחרת, אבל אז הגיעה מהצד קריאה: "ביבי הביתה". על רקע קולקציית הטיפוסים בהפגנה בלט יעקב בן אריה הכהן, שהסתובב עם דגל ענק, כומתת חיל רגלים וחולצה עם הכיתוב "כהנא צדק". "לא סומך על בית המשפט, אבל ביבי הוא הכתובת. ביבי הביתה", צעק. "אלאור הוא רק חלק קטן מהמכלול. הלב של העניין זה הר הבית ומי ששולט בהר, שולט במדינה. היום אנחנו מתנהגים כמו העבדים של המוסלמים. נהפוך את המדינה. עובדה שבתוך 20 שעות התארגנו והגענו הנה. קיבלנו הודעה והתייצבנו. בפעם הבאה נתראה בבית המקדש ולא בבית המשפט".

רבים ממאות הפעילים שהגיעו לכאן אתמול הסבירו שצריך כוח, יד חזקה. מישהו צעק במיקרופון כדי שגם השופטים ישמעו: "במקום שבו נכשלו מפקדים והפקירו חייל בשטח, עם ישראל הגיע כדי לקחת את הילד הביתה".

מקור: http://www.maariv.co.il/news/israel/Article-569236?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אם ביבי מצא לנכון לשחרר את שליט משבי החמאס, הוא צריך לשחרר גם את עזריה משבי השמאל איילגולן 05.01.17 11:12 1
     עצוב חייל צהל הולך לשבי בישראל, לפחות אמא שלו תדע את מצבו golikoto 05.01.17 11:17 2
  העם? חבורת הכהניסתים של בן גביר, מרזל ובן ארי זה העם? סוף ציטוט 05.01.17 11:22 3
  מישהו שם פישל בגדול וזה לא היה אזריה. לראות ולשמוע שוב אותן 5 בת ישראל 05.01.17 11:27 4
  לא עם ולא בטיח, חבורת חוליגנים קוראת ותיקה 05.01.17 11:27 5
  ''בית המשפט'' הצבאי ,לדעתי,פישל בענק ש-עצמון 05.01.17 16:30 6

איילגולן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.7.16
4734 הודעות, 38 מדרגים, 67 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ז' בטבת תשע''ז    11:12   05.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אם ביבי מצא לנכון לשחרר את שליט משבי החמאס, הוא צריך לשחרר גם את עזריה משבי השמאל  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
golikoto לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.11.11
10275 הודעות, 121 מדרגים, 229 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ז' בטבת תשע''ז    11:17   05.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. עצוב חייל צהל הולך לשבי בישראל, לפחות אמא שלו תדע את מצבו  
בתגובה להודעה מספר 1

בע"ה להכין את בגדי השבת הרגע הגדול מגיע

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
סוף ציטוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.9.08
9009 הודעות, 93 מדרגים, 49 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ז' בטבת תשע''ז    11:22   05.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. העם? חבורת הכהניסתים של בן גביר, מרזל ובן ארי זה העם?  
בתגובה להודעה מספר 0

תזכירו לי כמה קולות קיבלה עוצמה לישראל בבחירות?

אני אחסוך לכם את הצורך לחפש 66,840

בת ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.4.13
3120 הודעות, 27 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ז' בטבת תשע''ז    11:27   05.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מישהו שם פישל בגדול וזה לא היה אזריה. לראות ולשמוע שוב אותן 5  
בתגובה להודעה מספר 0

דקות בסרטון הזה, איך זה בדיוק נראה ונשמע באותן דקות!
מה שאלף דפי הכרעת הדין אתמול שהוקראו, לא אמרו!
כולם סביב המחבל ומפנים את החייל הפצוע על אלונקה, מפחדים ורוצים להתרחק מהר ממנו, בקולם, גם להרחיק את האוטו ואז הגיע אזריה לנטרל את המחבל!
ולא להאמין לנוכח הבזיון הגדול של בצלם וקציני השטח!!!!
ותודה ליוצר הסרט!!

https://m.youtube.com/watch?v=jscmzY_BCdo&feature=youtu.be

"סוּר מֵרָע, וַעֲשֵׂה-טוֹב; בַּקֵּשׁ שָׁלוֹם וְרָדְפֵהוּ"

קוראת ותיקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.1.15
1299 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ז' בטבת תשע''ז    11:27   05.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. לא עם ולא בטיח, חבורת חוליגנים  
בתגובה להודעה מספר 0

שמייצגים רק את עצמם

ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
33079 הודעות, 165 מדרגים, 300 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ז' בטבת תשע''ז    16:30   05.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. ''בית המשפט'' הצבאי ,לדעתי,פישל בענק  
בתגובה להודעה מספר 0

1. מתחילת הארוע התקרית זוהמה בידי בכירים ופוליטיקאים. נזכיר רק את אמירותיהם של יעלון ואייזנקוט נגד החייל.
2. התקרית נופחה מעבר לכל פרופורציה כתוצאה ממניפולציה צילומית של 'פלצטיני' (אביו של מחבל שישב בכלא!) דרך ארגון הצלם שמחפש בכוח ארועים כאלה.
3. הכי גרוע-בית משפט צבאי וגדודי פרקליטיו הינם אנשי קבע שכפופים לרמטכל. ברגע שהרמטכל 'החליט' שהחייל סרח רק פתי יאמין שהשופטים לא יושפעו מזה. רק מלאכים ולא שופטי בשר ודם יכולים להתעלות על השפעות שכאלה.
4. בית המשפט העצים את העדויות נגד החייל וגימד או התעלם מעדויות לטובתו. כמו המ.פ הלא מתפקד שעדותו התקבלה ללא עוררין וכנל המגד והמחט שכלל לא היו בזירה.
מנגד התעלמו מעדות המ.מ ומעדויות אחרות לטובתו.
5. בית המשפט נתפס לאמירה לא מחייבת של החייל שאמר תוך כדי הארוע שצריך להרוג את המחבל שפגע בחברו או משהו כזה.
על מלים אלה קבע בית משפט שהחייל התכוון להרוג את המחבל משיקולי נקם ולא כהגנה מפניו.
נו באמת? זה רציני?
6. בית המשפט הוכיח כי אינו אוביקטיבי. תקף את החייל בצורה מוגזמת. גם אם היה מקום להרשיעו 'המוטיבציה' שלהם לתקוף אותו כך מעידה כי מנוי וגמור איתם היה להרשיעו בכל מחיר.
כך לא מתנהג בית משפט מקצועי.
7. כדי להוסיף 'חטא על פשע' חלק מהשופטים קיבלו קידום תוך כדי משפט. מעשה תמוה. אני לא רוצה להגיד 'שוחד' אבל טעם לפגם בודאי.
8. בית המשפט התעלם מעדות מומחה-פרופ' היס על כך שיש סבירות גבוהה שהמחבל כבר לא היה בחיים ואז בודאי אין הריגה.
מן הסתם יש עוד פגמים.

לפי דעת אנשים שקולים עם הגיון בסיסי החייל היה צריך להיות מזוכה לפחות משני טעמים-
1. לא הוכח מעבר לספק סביר שהחייל ירה על מנת לנקום.
2. יש ספק שהמחבל היה בחיים בשעה שנורה.
אבל זה לא יעזור לחייל. משפט הראווה הזה לא יתהפך בערעור .
לעניות דעתי,אחרי שישקע האבק היסטוריינים ומשפטנים ופרשנים צבאיים אובייקטיבים ינתחו בעין מקצועית את כל הארוע ואז יתגלה השבר המשפטי הזה בכל היקפו.
בינתיים אזריה ומשפחתו משלמים מחיר לא פשוט.

"חיינו הממהרים וחיינו העוברים לאט. דרך שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד".{י.עמיחי}

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות