גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #23837 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 23837   
רובין_הוד
חבר מתאריך 7.1.17
379 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ז    09:48   25.04.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חשיפה: המסמך ש''אם תרצו'' כתבו לנתניהו ב-2007 – כך נביא להתפטרות אולמרט  

הועבר בתאריך 25.04.17 בשעה 10:29 מפורום חדשות על-ידי Bshik, (מנהל הפורום)

"אם תרצו" היא עמותה שמזוהה עם הימין ויודעת לעשות לא מעט רעש. המסמך המעניין שאני מפרסם כאן שופך קצת אור על השורשים של התנועה הזאת שאז ב 2007 הייתה ממש חדשה.

המסמך הוא תוכנית פעולה ששולח אחד המייסדים של התנועה, רונן שובל, ללשכתו של יו"ר האופוזיציה דאז, בנימין נתניהו. ראש לשכתו הוא נפתלי בנט ובעיתוי שנשלח המסמך, שניהם מרוכזים רק בדבר אחד – איך מצליחים להשתמש בתוצאות מלחמת לבנון השנייה כדי להפיל את ממשלת אולמרט. "אם תרצו" החדשה והצעירה שמחה, מסתבר, להתגייס למשימה. שובל כותב את זה באופן די מפורש במסמך, איכשהו הוא טוען לידע על יחסי הכוחות בתוך ועדת וינוגרד ויש לו המלצות איך להפעיל לחץ ציבורי. אחת מהן היא – להשתמש באנשי מרכז – שמאל. מעניין אם מישהו סיפר להם מה המטרות החבויות של האנשים שמפעילים אותם.

שאלת המימון של תוכנית הפעולה היא, כמובן, שאלת המפתח. בעבר כבר פרסמתי שנתניהו אסף כסף עבור קמפיין המילואימניקים תוך שהוא עושה טלפונים לאנשי עסקים שונים באמצעות מכשיר נייד, טוקמן מיוחד שנקנה עבורו, כדי שלא ישאיר עקבות. נתניהו גם הפגיש את אנשי "אם תרצו" עם הכומר הנוצרי, ג'ון הייגי, שם גדול בעולם האוונגליסטי. מקורות המימון של "אם תרצו" בשנים לאחר מכן, מגלים שההיכרות הייתה מועילה. קרנות הקשורות להייגי העבירו לא מעט כסף ל"אם תרצו". מבקר המדינה מעולם לא חקר את העניין הזה. מה גבולות המימון של יו"ר אופוזיציה, שמנהל אופרצייה כספית ענפה כדי להפיל את ראש הממשלה?

במסמך גם מוזכר השם מארק בלזברג. בלזברג הוא איש עסקים קנדי – ישראלי, שיחסית אנונימי בישראל. שמו צץ לא מעט בתחקיר "ביבי טורס". בלזברג הוא אחד האנשים שדאג לממן נסיעות לנתניהו ורעייתו לאורך השנים דרך ארגונים בעלי פעילות חיובית כמו "משפחה אחת".

גם שמו של עוזי דיין מוזכר במסמך. אז, בזמן אמת, לא הבנו את המניעים השונים של דיין לעמוד בפרונט של המחאה הציבורית נגד אולמרט. במאי 2007, לא הרבה אחרי כתיבת המסמך, התארגנה באמת הפגנה גדולה בכיכר רבין נגד ממשלת אולמרט. נאמו ושרו מעל הבמה אנשים שמזוהים עם השמאל ועוזי דיין היה אחד הכוכבים של הערב. אני לא יודע להגיד אם תוכנית הפעולה של "אם תרצו" מפברואר 2007 הובילה להפגנה שלושה חודשים מאוחר יותר, אבל אני כן יודע שאנשים כמוני, שתמכו בהתפטרותם של ראש הממשלה, הרמטכ"ל ושר הביטחון בעקבות מלחמת לבנון השנייה, לא העלו על דעתם שדיין ונתניהו מחוברים מאחורי הקלעים בסיפור הזה. גם אז, בזמן אמת, היו לי חשדות כלפי 'מחאת המילואימניקים' ואפילו פרסמתי אייטם אחד על המעורבות הכתומה במחאה. עדיין, הנחתי שרוב המחאה אותנטית ורק בשוליים יש פוליטיקה. היום כשמתחילות התארגנויות כאלה, אני מודה, שהנחת המוצא שלי שצריך לחפש את הפוליטיקאי ורק אחר כך לחשוב שאולי יש פה גם משהו אותנטי.

אה ושאלה שאני לא יודע את התשובה לה. כתב שובל בסוף המסמך "לאור ועדת זיילר, נראה כי אנו נמצאים במומנטום נכון". אני לא זוכר מעורבות של "אם תרצו" או לשכת נתניהו בסיפור של זיילר. ממש באותו חודש ששובל כתב את תוכנית הפעולה, ועדת זיילר פרסמה את מסקנותיה שהביאו להתפטרותו של המפכ"ל משה קראדי. מה הקשר של "אם תרצו", אם היה כזה, לעניין הזה?

שאלתי את שובל אם הוא רוצה להגיב על המסמך, שאני מפרסם. זה מה שהוא שלח: "הפוליטיקאי המושחת והעבריין אהוד אולמרט עשה נזקים עצומים למדינת ישראל. בשנת 2007, לאחר מלחמת לבנון השניה, שם נחשפתי לחלק מכשליו, פעלתי במסגרת מחאת המילואמניקים ואח"כ במסגרת "אם תרצו" להביא להחלפתו. לצערי מאמצי השונים במסגרת זו לא נשאו פרי ואולמרט הצליח במקרה זה להתחמק מאחריות"

http://drucker10.net/?p=3150

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  חציית קו!! פעם ראשונה שעמותה מנסה להפיל ראש ממשלה מכהן! אה.. בעצם לא.. אלי הסיני 25.04.17 09:50 1
  קישקוש בלבוש דורבן 25.04.17 09:54 2
  לצערנו זה לא הצליח ובסוף אהוד ברק הוא זה שהעיף את אולמרט הביתה תודה רבה 25.04.17 09:55 3
  בבקשה לכתוב דרוקר בכותרת. הלכו סתם 3 דקות מהחיים. קרידו 25.04.17 10:01 4
     רק מהכותרת הבנתי שזה דרוקר avis 25.04.17 10:06 5
  מישהו יודע כמה מסמכים כאלו עם הכותרת:''כך נביא להתפטרות נתניהו'' קיימים בשמאל? מיקו86 25.04.17 10:17 6

אלי הסיני
חבר מתאריך 2.11.16
980 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ז    09:50   25.04.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. חציית קו!! פעם ראשונה שעמותה מנסה להפיל ראש ממשלה מכהן! אה.. בעצם לא..  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
דורבן
חבר מתאריך 26.8.14
7387 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ז    09:54   25.04.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. קישקוש בלבוש  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
47191 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ז    09:55   25.04.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לצערנו זה לא הצליח ובסוף אהוד ברק הוא זה שהעיף את אולמרט הביתה  
בתגובה להודעה מספר 0

עצמאות... בואו

קרידו
חבר מתאריך 22.7.09
11015 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ז    10:01   25.04.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. בבקשה לכתוב דרוקר בכותרת. הלכו סתם 3 דקות מהחיים.  
בתגובה להודעה מספר 0

אני קודם כל יהודי ואח"כ ישראלי. בעד סגירת הרבנות הראשית והנקה במקומות ציבוריים בצניעות.

avis לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.8.15
608 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ז    10:06   25.04.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. רק מהכותרת הבנתי שזה דרוקר  
בתגובה להודעה מספר 4

מיקו86 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
1712 הודעות, 22 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ז    10:17   25.04.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מישהו יודע כמה מסמכים כאלו עם הכותרת:''כך נביא להתפטרות נתניהו'' קיימים בשמאל?  
בתגובה להודעה מספר 0

"ידענו למות ביחד, הגיע הזמן לחיות ביחד" (הרב ישראל-מאיר לאו)

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות