גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #24246 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 24246   
עכשיו אפשר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.10.17
4014 הודעות, 40 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ב בחשון תשע''ח    22:30   11.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

קורס מיוחד ללימוד שפת הסימנים מועבר על ידי מרצה חירש.  

בימים אלה נפתח קורס חדש וייחודי במרכז צעירים נצרת עילית. קורס לימוד שפת הסימנים. לכתבנו נודע כי הביקוש לקורס זה גבוה במיוחד וזאת מאחר ואנשים העובדים עם אוכלוסיית לקויי השמיעה והחרשים מבקשים ללמוד את שפת הסימנים כדי להיטיב את הקשר ביניהם.
יצוין כי המרצה אשר מעביר את הקורס הינו חירש. אחד מבוגרי הקורס אמר לכתבנו: ''כמי שעובד עם לקויי שמיעה, אשר שפתו היא שפת הסימנים, אני חש אחריות אישית להיטיב את הקשר בינינו על ידי כך שלמדתי את שפת הסימנים, הקשר בינינו טוב מאי פעם, אני מאמין שההקלה היא דו צדדית כמו האושר בהבנה שאתה יכול לדבר ולתקשר ללא מאמץ עם לקוי שמיעה''.
מקור : אני

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אפשר לקבל קצת יותר פרטים על הקורס? ilanka 11.11.17 22:54 1
  האם שפת הסימנים היא בלוף? זבנג וגמרנו 13.11.17 13:47 2

ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
92992 הודעות, 224 מדרגים, 352 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ב בחשון תשע''ח    22:54   11.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אפשר לקבל קצת יותר פרטים על הקורס?  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
37971 הודעות
יום שני כ''ד בחשון תשע''ח    13:47   13.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. האם שפת הסימנים היא בלוף?  
בתגובה להודעה מספר 0

לפי אתר המכון לקידום החרש בישראל יש במילון החדש והמקיף שלהם 3000 סימנים. לעומת זאת, לילדים שומעים בני 6 יש בדרך כלל אוצר מלים אקטיבי של 2500 מלים.
במלים אחרות, כושר ההבעה של המתרגמים לשפת הסימנים הוא בערך כמו של ילד בן 6. עכשיו תשאלו את עצמכם איך ילד בן 6 יכול, למשל, לתרגם בשידור חי כתבה על משפט אולמרט ושולה זקן? התשובה היא שהוא לא יכול. ואכן, בדיקה במילון של מכון החרשים עבור מילות מפתח מהדיווחים על הפרשה מראה שאין שם ערכים עבור המלים שופט, פושע, ראש ממשלה, הקלטה, כספת, מעטפה, הודאה והרשעה:
http://isl.org.il/he/%D7%93%D7%A3-%D7%94%D7%91%D7%99%D7%AA
וזה לא נגמר בזה, מסתבר שגם סימנים רבים הם מורכבים ולוקח למתורגמן 4 שניות כדי להביע אותם. כמובן שבזמן הזה בטלוויזיה כבר הספיקו להגיד משפט שלם. וכמובן שאין מה לדבר על שמות. מה עשה המתורגמן הערב בחדשות כשד"ר מיכאל בר זוהר אמר "משה דיין, שמעון פרס ויצחק רבין?"

אז אוקיי, עבור יצחק רבין המציאו סימן מיוחד (שכולל הוצאה של הלשון):
http://isl.org.il/wp-content/uploads/video_uploads/Amit%20Abaz/Video%2016/mp4/Sequence%2016_19.mp4

אבל על אף מנהיג ישראלי אחר אין ערך במילון הזה, גם לא על בן גוריון, בגין ונתניהו. אגב, מעניין אותי כמה מדוברי שפת הסימנים כביכול מכירים את הסימן המיוחד של יצחק רבין.

בקיצור, הייתי מוכן לשלם הרבה כסף בשביל לעשות ניסוי שבמסגרתו מתורגמן לשפת הסימנים יצטרך לתרגם בחזרה לעברית את המתורגמן לשפת הסימנים בזמן מהדורת החדשות מבלי שהוא יוכל לשמוע את המקור לתרגום. אני בטוח שהתוצאה הייתה מאוד מביכה וחסרת ערך רב.

כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות