גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #24880 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 24880   
עכשיו אפשר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.10.17
4014 הודעות, 40 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ' באב תשע''ח    08:17   01.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

'היהודי הנודד' גרסאת דניאל ברנבוים  

הוא נחשב לאחד מגדולי הקומפוזיטורים בעולם, הוא נחשב לוירטואוז שאין שני לו בנגינת פסנתר, הוא יהודי שסולד מעמו, מדתו, מאלוהיו, ומצהיר על אהבתו למדוכאים, לנבושים, למסכנים, לפלסטינאים. לפני עשור, בתום רסיטל לפסנתר של בטהובן ברמאללה זכה לקול תשואות הפלשתינאים באזרחות פלשתינאית, לפני 13 שנים סירב להתראיין אצל חיילת על מדים בגלי צה''ל ונזף בה על שאינה מתביישת במדים, הוא התעקש לנגן את יצירת המלחין האנטישמי וינארד ואגנר והיה אורח לא רצוי במדינת ישראל. האזרח הפלשתיני, היהודי החי בגרמניה, פרסם לאחרונה מאמר: ''היום אני מתבייש להיות ישראלי'', בשל חוק הלאום שחוקק בכנסת. בסיפורו של המנצח הבינלאומי לא מעניינת הבושה, גם לא הוירטואוזיות המיוחדת במינה, אלא בעיקר רצונו על אף שאינו חי בישראל עשרות שנים, להיחשב ישראלי. דניאל ברנבוים אם נרצה או לא נרצה או אחינו, יהודי, בעל עמדות, השקפות, תפיסות עולם ייחודיות לו, למרות הכל ואף על פי כן, אני, לו הייתה ניתנת לי יכולת ההתרעה לא הייתי מוותר עליו לעולם, ברנבוים בטוח שאת כל שעושה לא לכבודו הוא עושה כי אם לטובת עם ישראל, מדינת ישראל, השלום העולמי, ואם אחרי כל הקיתונות, הבוז, השנאה אליו הוא עדיין חש ישראלי, עדיין עוטה סומק בלחיו שמשמעו 'אכפת לי', 'חשוב לי', 'בוער לי', אני מבכר אותו על פני אלה שהתייאשו מהארץ הטובה הזו, גלו לרעות בשדות זרים וכשתפרוץ כאן חלילה מלחמה יישארו ללקט מפלורידה או מלונדון, גם אלה אחים שליל, אבל ברנבוים האכפתי, אח קרוב יותר גם אם תהום אידיאולוגית פעורה בינינו.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מוזיקאי גדול,אדם קטן,שפל ואוטואנטישמי. ש-עצמון 04.08.18 09:22 1

ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
33079 הודעות, 165 מדרגים, 300 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ג באב תשע''ח    09:22   04.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מוזיקאי גדול,אדם קטן,שפל ואוטואנטישמי.  
בתגובה להודעה מספר 0

"חיינו הממהרים וחיינו העוברים לאט. דרך שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד".{י.עמיחי}

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות