אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #5143 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 5143   
ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
אור ליום רביעי כ' בסיון תשס''ז    22:53   05.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

השבוע לפני - יצאה ממשלת הליכוד למבצע של''ג (40ק''מ...)  

ערכתי לאחרונה בתאריך 05.06.07 בשעה 22:56 בברכה, ilanka

פניה שקיבלתי ב"פרטי" הפנתה את תשומת לבי לעובדה, שבצל חגיגות 40 שנה למלחמת ששת-הימים, נראה שמלחמת לבנון (הראשונה) נשכחה. וזאת - למרות שמדובר במניין שנים, שבד"כ נהוג לציינו:
אמש מלאו 25 שנה להפצצות חיה"א הראשונות בלבנון ומחר ימלאו 25 שנים לכניסת צה"ל ללבנון.

ברוח הקונספירציות העולות כאן, מעת לעת, ראיתי לנכון לשתף אתכם בעניין ולשאול, האם אך במקרה מוצנע הנושא הזה?
האם יתכן ויש מישהו, מבין "המושכים בחוטים" (כפי שהם מכונים פה, לעתים), שיש לו סיבה טובה לרצות שנשכח מזה?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  בגין נכשל בניהול המלחמה הרבה יותר מהכישלון של אולמרט גלובוס 05.06.07 23:06 1
     על איזה חומר אתה אדון רדיוביץ ? אהודברח 05.06.07 23:31 2
         אני על חומר היסטורי, כזה שהיית אמור ללמוד בבית ספר גלובוס 05.06.07 23:54 3
             טמבל,אני נלחמתי בלבנון אהודברח 06.06.07 00:17 4
                 יש לך עניין להתיחס גם לשאלות, שהעליתי בראש האשכול? ilanka 06.06.07 08:19 5
                     אני לא בטוח שמדובר בקונספירציה אהודברח 06.06.07 15:36 15
                         תודה, לא רמזתי לשום קונספירציה אלא רק ציינתי, שאשכול זה ilanka 06.06.07 20:22 22
                 עם כל הכבוד לבגין, ויש כבוד, במלחמת לבנון הוא הולך שולל העכבר_ששתק 06.06.07 10:18 11
                     אני לא מסכים לטענה שהולך שולל אהודברח 06.06.07 15:47 16
                         אין קשר בין התוצאה לבין הולכת השולל העכבר_ששתק 06.06.07 16:10 17
                             מבחן התוצאה הוא תמיד רלבנטי אהודברח 06.06.07 16:37 18
                                 אמרתי שצריך להתעלם מהתוצאה? העכבר_ששתק 06.06.07 16:55 19
                                     זה הכל שאלה של סמנטיקה אהודברח 06.06.07 17:31 21
  כך קורה כל שנה , ''ששת הימים '' מאפילה על יום השנה בעקבות העכבר 06.06.07 08:48 6
     שתי ההערות במקומן. ובכל זאת... ilanka 06.06.07 08:59 7
  שאלות קונספירטיביות רקוויאם מקומי 06.06.07 09:31 8
     אז איך אתה בכל זאת מסביר את העניין? ilanka 06.06.07 10:02 9
         אני לא קונה עיתונים ביום יום רקוויאם מקומי 06.06.07 11:08 12
     שום קונספירציה. מאוד פשוט: 40 זה מספר יותר עגול מ-25 העכבר_ששתק 06.06.07 10:06 10
         אני לא רואה הבדל בן מלחמה שהתרחשה לפני 40 או 25 שנים rozgil 06.06.07 12:48 13
             זאת ועוד: ראוי לה לתקשורת, שתשכיל לעסוק ביותר מנושא אחד ilanka 06.06.07 13:19 14
                 כאילו שכחו מהמלחמה היא ... שהתרחשה רק לפני 25 שנה ! rozgil 06.06.07 16:56 20

גלובוס
גולש אורח
אור ליום רביעי כ' בסיון תשס''ז    23:06   05.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. בגין נכשל בניהול המלחמה הרבה יותר מהכישלון של אולמרט  
בתגובה להודעה מספר 0

בגין נגרר ולא שלט בעיניינים.
הרחבת המלחמה עד ביירות עלתה לנו במאות הרוגים ושקיעה בבוץ הלבנוני במשך 18 שנים, בלי שהשגנו כלום.
אף אחד לא רוצה להיזכר במלחמה הזו, שהייתה די כישלון.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
17802 הודעות
אור ליום רביעי כ' בסיון תשס''ז    23:31   05.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. על איזה חומר אתה אדון רדיוביץ ?  
בתגובה להודעה מספר 1

בגין נכשל ?

להזכירך,בגין לא היה ראש ממשלה 18 שנים לאחר המלחמה ובטח לא אחראי להישארות המוגזמת באורכה בלבנון.

ההגעה לבירות היתה הכרחית לשם הטלת המצור שרק בגינו הכנופייה,שבהמשך כונתה כנופיית טוניס,גורשה לטוניס.

כמובן הס מלהזכיר,שאת כנופיית טוניס שבגין דאג לגרש 10 שנים קודם לכן,אתם ייבאתם לתוך ישראל ואת כמות דם היהודים ,שכנופייה זו שפכה,רשומים בדפי ההיסטוריה.

דבר נוסף שחשוב לא להזכיר,או שאבי הרעיון האווילי ביותר שמדינה כלשהי יזמה מרצונה במאה העשרים,ידוע בשמו,שימון פרס,האישיות "הדגולה",שאולי עומדת להיות מתוגמלת על אווילותה,בתואר של נשיא המדינה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
גלובוס
גולש אורח
אור ליום רביעי כ' בסיון תשס''ז    23:54   05.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אני על חומר היסטורי, כזה שהיית אמור ללמוד בבית ספר  
בתגובה להודעה מספר 2

בגין לא ידע מימינו ומשמאלו מה קורה במלחמה. זה קרה לפני שנולדת. הוא שאל אם למחבלים בבופור היו מכונות יריה. הוא קיבל ביקורת גם מועדת כהן בעניין סברה ושתילה.
בגין גם הבטיח שלא יהיו עוד קטיושות על קרית שמונה...
במקום החבר'ה של תוניס קיבלנו את חיזבאללה, שהם יותר גרועים, ועל זה שילמנו במאות הרוגים.

אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
17802 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    00:17   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. טמבל,אני נלחמתי בלבנון  
בתגובה להודעה מספר 3

לשיטתך,בגין לא ידע מימינו ושמאלו,אז אני מניח שהוא לא ידע מימינו ושמאלו
גם בנוגע להסכם האי לוחמה עם מצרים,שאני בטוח שאתה לא ממתנגדיו,לבגין גם לא היה מושג קלוש מימינו ומשמאלו כשהחליט להחריב עד היסוד איזה פרוייקט גרעין של איזה מדינה נידחת אי שם מזרחית לנו ואילו חביבך,שאתה מכנהו "מגדולי ישראל",ניחן בראייה לטווח רחוק שמקדימה את זמנה,בכלל התנגד להחרבת אותו פרוייקט גרעין של אותה מדינה נידחת,אותו רואה עתידות עלול להיות מתוגמל על יכולתו לראייה למרחקים,בתפקיד הנחשק של נשיא מדינת ישראל.

אני מניח,שבגין כרגע מתהפך בקברו ושואל את עצמו,איזה רע עשיתי לגברת רדיוביץ,שאפילו לא טורחת להכליל אותי ברשימת גדולי ישראל ?

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    08:19   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. יש לך עניין להתיחס גם לשאלות, שהעליתי בראש האשכול?  
בתגובה להודעה מספר 4

איך יתכן שיום השנה ה-25 למלחמה זוכה לשתיקה רועמת ואת מי היא משרתת?

אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
17802 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    15:36   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אני לא בטוח שמדובר בקונספירציה  
בתגובה להודעה מספר 5

כפי שאת רומזת.

אין חוק קבוע בנוגע לאיזה סוג של מספר עגול,מנהלים פסטיבל תיקשורתי שלם,האם במלאות 20 או 25 או 50 .

ואם ללכת לרגע לפי קו המחשבה שלך,השתקה משרתת בראש וראשונה את הממשלה הנוכחית,מלחמת לבנון הראשונה ואני מתכוון עד לתקופה שלאחר גירוש כנופיית אש"ף לתוניס נחשבה למוצלחת וכזו שעמדה ביעדיה,לעומת הביזיון של המחלמה האחרונה.

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
אור ליום חמישי כ''א בסיון תשס''ז    20:22   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. תודה, לא רמזתי לשום קונספירציה אלא רק ציינתי, שאשכול זה  
בתגובה להודעה מספר 15

נפתח ברוח הערות קונספירטיביות, המועלות פה מעת לעת.
בסה"כ חיפשתי הסבר טוב להתעלמות מארוע, שהשפיע על מדינת ישראל לאורך שנים ארוכות:
אם היה מוזכר "בקטן", ניחא. אבל התרשמתי שהוא פשוט לא מוזכר כלל, וזה מוזר לי.

העכבר_ששתק
גולש אורח
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    10:18   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. עם כל הכבוד לבגין, ויש כבוד, במלחמת לבנון הוא הולך שולל  
בתגובה להודעה מספר 4

הוא לא אשם בכך שהצבא נתקע שם ל-18 שנה, ולו רק משום שהוא לא היה ראש הממשלה לאורך כל התקופה הזו, אבל הוא והממשלה אישרו מבצע מוגבל ("אורנים הקטן") לכ-40 ק"מ, וזו היתה פקודת המבצע. ושרון (בעזרת רפול) גילגלו את המבצע הזה הלאה ל"אורנים הגדול", כאשר הצנחנים, למשל, ובעקבותיהם כוחות נוספים, לא עצרו בגבול ה-40 ק"מ, אלא המשיכו בגזרה המערבית צפונה עד ביירות.
נפילתו של בגין בפח של שרון לא סותרת ולא מאפילה על הישגיו, כמו הסכם השלום עם מצרים והפצצת הכור.

אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
17802 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    15:47   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אני לא מסכים לטענה שהולך שולל  
בתגובה להודעה מספר 11

בגין לא תכנן לפני המלחמה להגיע עד בירות ואני בכלל לא בטוח ששרון ורפול גם תיכננו זאת מראש,ההחלטה היתה החלטה מתגלגלת תוך כדי לחימה.

כדי לבדוק אם היתה הולכת שולל,צריך לבדוק אם התוצאה של המהלך היתה סתם בזבוז זמן ובזבוז דם ללא שום תוצאה אפקטיבית וכשבודקים זאת, טענתך ממוטטת,מהסיבה הפשוטה שלא היתה שום אפשרות לגרש את כנופיית אש"ף מלבנון ללא הטלת מצור על בירות,אם הכנופיה לא היתה מגורשת אפשר היה לקבוע בוודאות שהמלחמה מיותרת.

בנוסף חשוב לזכור שהכנסת הסורים למלחמה היתה בעלת חשיבות חיובית למאזן ההרתעה מולם,עקב הסטירה המצלצלת שחטפו במהלך המלחמה,אומנם בתקופה האחרונה המאזן פחות נוטה לטובתינו,אבל את הכישלון הזה יש לתלות על צוארן של שלושת הממשלות האחרונות.

העכבר_ששתק
גולש אורח
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    16:10   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אין קשר בין התוצאה לבין הולכת השולל  
בתגובה להודעה מספר 16

ולכן לא זו הדרך לבדוק את זה.
זכותך כמובן לא להסכים - לא איתי ולא עם שרים באותה ממשלה שטענו כי היא הולכה שולל, ולא עם רבים וטובים אחרים. אבל תרשה לי להזכיר לך, שלפני המלחמה היו לצה"ל שתי תוכניות. האחת, שכונתה "אורנים הקטנה" (או "אורנים קטן") דיברה על כיבוש שטח עד ל-40 ק"מ צפונה מהגבול ויציאה תוך 24 שעות, כדי להרחיק את טווח הקטיושות מישראל.כוונתה לא היתה לגרש את אש"ף מלבנון, ולכן טענתך היא זו שממוטטת.
התוכנית השנייה, "אורנים הגדולה", אותה הגה שרון היתה ליצור סדר חדש בלבנון, להביא לשליטתה ע"י הנוצרים ולהוציא את הפלסטינים מהמדינה.
הממשלה הורתה אז על ביצוע התוכנית הראשונה. זו כאמור היתה פקודת המבצע, וזו היתה ההודעה שהוציאה אז הממשלה.
ההחלטה לעבור לאורנים גדול תוך כדי הלחימה התגלגלה במכוון ע"י שרון. במקום להורות לכוחות לעצור בגבול 40 הק"מ, הוא הורה להם להמשיך (וגם ליצור מגע עם הסורים), תוך כדי שהוא מוליך שולל את בגין ויתר השרים. השר מרדכי ציפורי (תא"ל במיל.) היה היחיד מבין השרים שהבין שמוליכים אותם שולל והיה הראשון שהתעמת עם שרון.
יש מספיק עדויות, בספרים ומאמרים, התומכות בטענה לגבי הולכת השולל של שרון את בגין.
ניתוח תוצאות המלחמה והישגיה (כמו גם הבעיות שגרמה) - לא רלוונטי לשאלה הזו.

אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
17802 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    16:37   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מבחן התוצאה הוא תמיד רלבנטי  
בתגובה להודעה מספר 17

בסופו של דבר היא אפשר להתעלם מהתוצאה,ההמשלה אישרה בתחילה את "אורנים הקטנה" ובסופו של דבר אישרה גם את התוכנית הגדולה,המעבר לתוכנית השנייה היה תוך כדי לחימה,אני מניח שציפורי התכוון לומר ששרון הכניס את בגין והממשלה לסיטואציה שבה היא חייבת לאשר את השלב השני,גם אם זה היה המצב,חייבים להתייחס למבחן התוצאה הסופית שאליו,לשיטתך,הובילו שרון ורפול,אני טוען בצורה פשוטה וברורה ביותר,אם המלחמה לא היתה מובילה לגירוש הכנופיה,לא היה שום טעם לצאת למלחמה,כי מה היה עוזר גירוש קני התותחים,המרגמות והקטיושות 40 ק"מ צפונה וחזרה לגבול כשבפועל כל הנהגת המחבלים ממשיכה לשבת בבירות,סביר להניח ששרון ורפול לא רצו להיכנס לכל ההיגיון הזה עוד בתחילת המלחמה עם יתר השרים והחליטו ביניהם שיסבירו זאת בהמשך ואז יהיה יותר קל ליתר חברי הממשלה לקבל זאת.

בשורה התחתונה,הממשלה יכלה בכל רגע נתון לא לקבל את תוכנית שרון ויכלה למשל לבטל את התוכנית להטלת מצור על בירות,מה שלא נעשה בסופו של דבר.

העכבר_ששתק
גולש אורח
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    16:55   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אמרתי שצריך להתעלם מהתוצאה?  
בתגובה להודעה מספר 18

הרי גם אם נראה אי אפשר להתעלם ממנה...
במקום להניח למה התכוון ציפורי, אני מציע לך לקרוא מעט בנושא, כולל את ספרו.
ההסבר שאתה מציע מכשיר למעשה בדיעבד את מעשה הרמייה של שרון. זכותך.

אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
17802 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    17:31   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. זה הכל שאלה של סמנטיקה  
בתגובה להודעה מספר 19

אתה מכנה זאת רמייה או הולכת שולל,אני מכנה זאת קושי בבליעה,או אי יכולת להבין שניים שלושה מהלכים קדימה.

הרי התוכנית הגדולה היתה על השולחן כבר בהתחלה,אבל לא אושרה,בהמשך כן יצאה לפועל,מה שאומר,שבתחילה או שלא הבינו אותה או שלא רצו לבלוע אותה כבר בהתחלה.
אם לא היתה מועלה על השולחן עוד מההתחלה ולא היתה מרחפת באויר,אפשר היה אולי לדבר על רמייה,אבל כולם ידעו שהיא קיימת,רק עדיין לא מאושרת.

שאלת את עצמך למה אושרה בהמשך ? הרי יכלו לקבל ללא שום בעיה,החלטה שצה"ל לא מטיל מצור על בירות.למה לא קיבלו את ההחלטה הזו ? כי סביר להניח שהבינו שאם לא יגרמו לכנופיית אש"ף להסתלק מלבנון,לא ישיגו את היעד,אלא לזמן קצר מאד ואז בכלל לא יוכלו לתרץ את המלחמה,מה הטעם לצאת למלחמה רק כדי להרחיק את הקנים לפרק זמן קצר,או שאתה מטפל בבעיה מהשורש,או שאתה לא מטפל בה בכלל.

ברגע שאנחנו מודעים לעובדה שהתוכנית הגדולה היתה מונחת על השולחן כבר מהדקה הראשונה,קשה לטעון שמדובר ברמייה או הולכת שולל,במיוחד לאור העובדה שבסופו של דבר מאשרים את אותה תוכנית,לי זה נראה כאיזה ניסיון לברוח מאחריות,או לחלופין העמדת פנים.

לא זכור לי שבמהלך המצור או בסופו,או לאחר הפלת מעל 90 מטוסים סורים,קם מישהו מהשרים וצעק שהממשלה פושעת ורימתה את עם ישראל או ששרון ורפול הם כאלה.

בעקבות העכבר
גולש אורח
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    08:48   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. כך קורה כל שנה , ''ששת הימים '' מאפילה על יום השנה  
בתגובה להודעה מספר 0

לתחילת מלחמת של"ג , על אחת וכמה כשאר מדובר ביום שנה "עגול" .... חוץ מזה , הממשלה שהחליטה היתה ממשלת ישראל , לא ממשלת הליכוד, לא ממשלת תל אביב וגם לא הממשלה הציונית.

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    08:59   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. שתי ההערות במקומן. ובכל זאת...  
בתגובה להודעה מספר 6

בעניין ההערה הראשונה - שאלתי את מי משרת המצב הזה ולמי יש עניין להנציח אותו (בפרט השנה, כששני התאריכים "עגולים")?
ובעניין ההערה השניה - מגבלות אורך כותרת מנעו ממני לציין בה, שמדובר בממשלת ישראל בראשות הליכוד.

רקוויאם מקומי
חבר מתאריך 2.9.06
7404 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    09:31   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. שאלות קונספירטיביות  
בתגובה להודעה מספר 0

למה שמישהו ירצה להסתיר את מלחמת לבנון?
התקשורת שאמונה להזכיר, מה האינטרס שלה להסתיר? אדרבא, היא נוהגת להעלות כשלונות על ראש שימחתה.
מבחינת הפוליטיקאים, אף אחד מאילו המתפקדים היום, לא נתפס כאחראי לה, מה האינטרס שלהם להסתיר?

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    10:02   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אז איך אתה בכל זאת מסביר את העניין?  
בתגובה להודעה מספר 8

אגב, מודה שעדיין לא יצא לי להציץ הבוקר בשום עיתון. האם נתקלת במקרה באיזכור כלשהו? ואתמול?! ושלשום?!?!

רקוויאם מקומי
חבר מתאריך 2.9.06
7404 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    11:08   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אני לא קונה עיתונים ביום יום  
בתגובה להודעה מספר 9

אני בעיקר ניזון ממך... אז כדאי שאתה תקנה.
אין לי הסבר אמיתי, אולי עייפות, אולי מה שכתב העכבר, לא מספר עגול, אולי כי מתעסקים עם ההמשך שלה כרגע. לא חושב שש "אח גדול" שעמל על השכחתה.

העכבר_ששתק
גולש אורח
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    10:06   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. שום קונספירציה. מאוד פשוט: 40 זה מספר יותר עגול מ-25  
בתגובה להודעה מספר 8

לפני 5 שנים היתה התייחסות נרחבת בתקשורת כשמלאו 20 שנה למלחמת לבנון. לפני כ-4 שנים כנ"ל, כשמלאו 30 שנה למלחמת יום כיפור.

rozgil
חבר מתאריך 26.1.03
30361 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    12:48   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אני לא רואה הבדל בן מלחמה שהתרחשה לפני 40 או 25 שנים  
בתגובה להודעה מספר 10

גם בני זוג נשואים "חוגגים" חצי יובל לנשואיהם !

אז ודאי מלחמה שהתרחשה לפני "חצי יובל" שנים , זכותה להתיחסות של התקשורת ! (במיוחד כאשר היו לנו כול כך כרבה קורבנות באותה מלחמה)

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    13:19   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. זאת ועוד: ראוי לה לתקשורת, שתשכיל לעסוק ביותר מנושא אחד  
בתגובה להודעה מספר 13

בו זמנית, ממש לא ברור לי מדוע ציון 40 שנה למלחמה אחת מונע ציון 25 שנה למלחמה אחרת.

rozgil
חבר מתאריך 26.1.03
30361 הודעות
יום רביעי כ' בסיון תשס''ז    16:56   06.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. כאילו שכחו מהמלחמה היא ... שהתרחשה רק לפני 25 שנה !  
בתגובה להודעה מספר 14

ותוצאותיה עדיין מחלחלים בתוכנו...

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות