אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #5629 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 5629   
nili
חבר מתאריך 17.6.06
27569 הודעות
אור ליום ששי כ' בתמוז תשס''ז    19:07   05.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

רמון ראוי לאמון - יעל פז מלמד  

רמון ראוי לאמון

יעל פז מלמד חושבת שהמאבק נגד רמון פוגע במאבק הנשים וקוראת לקבל את הכרעת הדין

לפני כמה חודשים קבע בית המשפט שחיים רמון יכול לשרת בכל תפקיד ציבורי שירצה, משום שבעבירת הנשיקה עם הלשון שלו אין משום קלון. מי שחפץ ביקרו של שלטון החוק חייב לכבד את פסיקת בית המשפט, גם כשהיא אינה עולה בקנה אחד עם דעתו. בית המשפט לא סייג את הכרעתו, אלא אמר במפורש שאין קלון.

התרגום האופרטיבי של הדברים הללו הוא שחיים רמון יכול להיות שר האוצר, יכול לשמש כמשנה לראש הממשלה, והציבור יכול לעשות את מה שהוא נדרש לעשות בכל מצב של חוסר שביעות רצון: להתחשבן ביום הבוחר עם מי שהפקיד בידיו את התפקיד, ראש הממשלה. או לחלופין, להגיש ערעור לבית המשפט העליון, ולנסות להביא לביטול ההכרעה.

מה שאי אפשר לעשות זה לנסות למנוע מחיים רמון את הזכות למלא תפקיד בכיר בממשלה,כל זמן שלא נקבע אחרת בבית המשפט. זו המשמעות של כיבוד שלטון החוק. לכבדו גם כשלא מסכימים. נכון לעכשיו מילא רמון במלואו את מה שהטיל עליו בית המשפט. הוא נתן 120 שעות של עבודות שירות, וכרגע הוא במצב של כל מי שעמד למשפט, מילא את חובו ויכול להתחיל לבנות את חייו מחדש. זוהי זכותו המלאה. חובתו של הציבור לאפשר לו את זה.

במוצאי שבת האחרון נפל דבר חשוב בחברה הישראלית. בפעם הראשונה קבעו נשים את סדר היום הציבורי, בהפגנת ענק, שאילו היתה סתם הפגנה פוליטית לא היו אומרים שהשתתפו בה 20 אלף איש, אלא לפחות 50 אלף, כך בדיוק נראו בעבר הפגנות, שדווח שהשתתפו בהן עשרות אלפי אנשים. ההפגנה הגדולה, כמו גם הראיונות הרבים של נשים מרכזיות, נתנו סוף-סוף לנשים את המקום הראוי להן בדו שיח הישראלי.

זהו ניצחון ענק, שהוגש לנשים על גבן של המתלוננות נגד משה קצב. ודווקא משום כך אפשר, ולטעמי אף ראוי, לבקר את הניסיון של נשים רבות (וגם כמה גברים) לעשות גזרה שווה בין חיים רמון למשה קצב, ולרצות להטיל את כובד משקלן הציבורי במידה שווה בשני המקרים. בכך יש משום שגיאה גדולה.

להפסיק מיד את ההפחדות והדמגוגיות

רמון איננו עבריין מין סדרתי, כפי שקבע מני מזוז לגבי משה קצב. רמון הוא אדם שטעה פעם אחת, טעות שהיא בגבול הנסבל, לדעתי, ושעליה שילם את מלוא המחיר. יש שיגידו מחיר גבוה בהרבה מהמעשה עצמו. מותר לאדם לשגות פעם אחת, ואסור שלא לתת לו הזדמנות נוספת. הדמגוגיה הנשמעת כאילו אסור לתת לרמון לנהל משרד שעובדות בו גם נשים, שמא יסכן אותן בהתנפלות ובנשיקה נוספת, היא כל כך מופרכת, שאין אפילו טעם לדון בה.

רמון איננו אדם מסוכן לנשים, ואילו היתה לי בת הייתי מאפשרת לה בחפץ לב לעבוד תחתיו, גם בתפקידים שדורשים קרבה גדולה. רמון איננו אדם שמטיל את חיתתו על נשים,-פי שעשה משה קצב. הוא אינו עומד בכלל באותה פלנטה עבריינית שבה שוהה קצב.

אם אנחנו רוצות להמשיך ולקבוע סדרי יום ציבוריים, אנחנו חייבות להפסיק מיד עם כל ההפחדות והדמגוגיות והמאבקים הבלתי צודקים שמתנהלים כרגע נגד חיים רמון, ולשמור אותם למקומות הראויים והנחוצים. ויותר מהכל, אנחנו חייבות לקבל על עצמנו את קביעת בית המשפט, גם אם היא אינה מוצאת חן בעיננו.

אני מניחה שאילו היה אולמרט ממנה את רמון לשר האוצר, היה המינוי עובר, ואפילו די בקלות, את משוכת בג"ץ. הוא הדין גם לגבי התפקיד המוצע לו כתחליף. בג"ץ לא היה מבטל החלטה של בית משפט, כי אין סיבה שיבטל אותה.

המאבק נגד מינויו לא רק שנועד לכישלון, הוא גם עלול להרוס את ההישג העצום שהשגנו, הנשים, במאבק הארוך והקשה שאנחנו מנהלות כבר שנים נגד הטרדות מיניות. לכן צריך לעזוב את רמון לנפשו ולתת לו להמשיך את חייו כרצונו.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  לשם שינוי, יעל פז צודקת לגמרי down under 05.07.07 21:55 1
     לשם שינוי היא טועה. לא טוענים שרמון מסוכן. ודאי שאינו נאמן למקור 05.07.07 22:11 2
         דעה אישית : בהנחה שרמון הוא פוליטיקאי מוכשר הרי שאני בעקבות העכבר 06.07.07 00:24 3
             אם אפשר להסכים איתך, אני שמח לעשות זאת down under 06.07.07 02:26 4
             נכון. כולה נשיקה. עורבא 07.07.07 15:57 5
                 קשה לכתוב כאן משהו מבלי שיקום מישהו ויערבב תחומים בעקבות העכבר 07.07.07 16:05 6
                     גם אני התייחסתי לפן הפלילי והמוסרי. עורבא 07.07.07 23:53 10
                         אני לא סבור שאני מבטל (או אפילו מצמצם) אותו בעקבות העכבר 08.07.07 00:21 11
             באיזה מקרים לא הייתה שם קצוץ ? . רמון הוא בהחלט מוכשר נאמן למקור 07.07.07 16:29 7
                 כמה שלמת לנוטריון עבור אישור הניק שלך? down under 07.07.07 17:29 8
                 לא התייחסתי לכשרונותיו או להעדרם ... כל שאמרתי הוא בעקבות העכבר 07.07.07 22:52 9

down under
גולש אורח
אור ליום ששי כ' בתמוז תשס''ז    21:55   05.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. לשם שינוי, יעל פז צודקת לגמרי  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
נאמן למקור
חבר מתאריך 16.2.09
4158 הודעות
אור ליום ששי כ' בתמוז תשס''ז    22:11   05.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. לשם שינוי היא טועה. לא טוענים שרמון מסוכן. ודאי שאינו  
בתגובה להודעה מספר 1

ערכתי לאחרונה בתאריך 05.07.07 בשעה 22:11 בברכה, נאמן למקור

מסוכן כקצב.

יש מסר עקום ומעוות במינוי מי שהורשע בעברת מין לתפקיד שר.

הרב ישעיהו רוטר ז"ל - תהא נשמתך צרורה בצרור החיים

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
בעקבות העכבר
גולש אורח
יום ששי כ' בתמוז תשס''ז    00:24   06.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. דעה אישית : בהנחה שרמון הוא פוליטיקאי מוכשר הרי שאני  
בתגובה להודעה מספר 2

שם קצוץ על ההרשעה המטופשת והמיותרת הזו ומבחינתי שיחזור לתפקידו האחרון או אפילו ינהל את המדינה כולה.

down under
גולש אורח
יום ששי כ' בתמוז תשס''ז    02:26   06.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אם אפשר להסכים איתך, אני שמח לעשות זאת  
בתגובה להודעה מספר 3

כי הרבה פעמים אנו חלוקים בדעותינו.

עורבא
גולש אורח
יום שבת כ''א בתמוז תשס''ז    15:57   07.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. נכון. כולה נשיקה.  
בתגובה להודעה מספר 3

סך-הכל פירוש מוטעה של כוונות.
אבל מה בדבר העיתוי?
זה המנהיג שאתה רוצה? קצת לפני הליכה למלחמה (החלטות בדבר חיים ומוות של אחרים) הוא עסוק בלפרש לא נכון כוונות של קצינה צעירה.

בעקבות העכבר
גולש אורח
יום שבת כ''א בתמוז תשס''ז    16:05   07.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. קשה לכתוב כאן משהו מבלי שיקום מישהו ויערבב תחומים  
בתגובה להודעה מספר 5

ערכתי לאחרונה בתאריך 07.07.07 בשעה 16:05 בברכה, בעקבות העכבר

התייחסתי לפן הפלילי והמוסרי של המעשה עליו הואשם ותו לא.

עורבא
גולש אורח
אור ליום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    23:53   07.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. גם אני התייחסתי לפן הפלילי והמוסרי.  
בתגובה להודעה מספר 6

מי שמצמצם עד מבטל את התחום המוסרי זה אתה.

בעקבות העכבר
גולש אורח
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    00:21   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אני לא סבור שאני מבטל (או אפילו מצמצם) אותו  
בתגובה להודעה מספר 10

ערכתי לאחרונה בתאריך 08.07.07 בשעה 00:23 בברכה, בעקבות העכבר

אני פשוט סבור שהתייחסות מוסרית היא סובייקטיבית לחלוטין ולא כל מעשה שהינו בלתי מוסרי ע"פ תבחין מסויים צ"ל גם פלילי ולגבי מעשהו של רמון וההשלכות שצריכות להיות לו על המשך תפקודו התייחסתי קודם מבלי לקבוע אם לדעתי הוא מוכשר אם לאו.

נאמן למקור
חבר מתאריך 16.2.09
4158 הודעות
יום שבת כ''א בתמוז תשס''ז    16:29   07.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. באיזה מקרים לא הייתה שם קצוץ ? . רמון הוא בהחלט מוכשר  
בתגובה להודעה מספר 3

ילד פלא בפוליטיקה הישראלית,צמח בזכות כישרונו וכישוריו בכוחות
עצמו.אם נשווה אותו ללצינים שיושבים בממשלה היום, הוא בהחלט עולה
על כולם בכמה וכמה דרגות.

אבל, לעולם תלווה אותו הלשון ולעולם נצביע ויצביעו עליו כבעל הלשון.
זה המסר שמעבירים לנו ? זה המסר שמעבירים לדור ההמשך ?
אתה מוכשר לכן סולחים לך ?

הרב ישעיהו רוטר ז"ל - תהא נשמתך צרורה בצרור החיים

down under
גולש אורח
יום שבת כ''א בתמוז תשס''ז    17:29   07.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כמה שלמת לנוטריון עבור אישור הניק שלך?  
בתגובה להודעה מספר 7

בעקבות העכבר
גולש אורח
אור ליום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    22:52   07.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. לא התייחסתי לכשרונותיו או להעדרם ... כל שאמרתי הוא  
בתגובה להודעה מספר 7

שהאישום היה מטופש ומיותר

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות