אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #5833 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 5833   
רקוויאם מקומי
חבר מתאריך 2.9.06
7404 הודעות
יום שבת ו' באב תשס''ז    12:42   21.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

רשמים מחתונה אזרחית בהנחיית רון לוונטל  

ביום חמישי האחרון השתתפתי בחתונה אזרחית שנוהלה על ידי רון לוונטל, יורשו של לפיד במפלגת שינוי, עליה השלום.
החתונה התקיימה בין בחור יהודי - ישראלי לבין בחורה אנגליה לא יהודיה שהכיר לפני כמה שנים בטיול לדרום אמריקה.
רון לוונטל שימש על תקן "הרב" (כמובן ללא כיפה) והנחה חתונה שהיו בה מוטיבים יהודיים. הטקס עצמו עוצב על ידי החתן והכלה עוד לפני.
הטקס התחיל כאשר רון לוונטל הזמין ארבעה קרובים-חברים, אחד אחרי השני להחזיק את החופה שהיתה נטולת כל סממן יהודי, כלומר, בלי טלית או מגן דוד. לאחר מכן נכנסו החתן והכלה באופן דומה לזה שמתקיים בחתונות יהודיות אם כי לצללי "here comes the bride", מה שהישרה אופי נוצרי משהו על האירוע.
רון לוונטל הקריא טקסט יפה ומרגש שכתבו בני הזוג, טקסט שהיה תחליף לכתובה ולאחריו הוקראו שבע הברכות על ידי רון לוונטל, אבי הכלה ואבי החתן.
החתן והכלה החליפו טבעות בנוסח של קידושין שהומצא על ידם, כלומר לא בנוסח של "הרי את מקודשת לי". בנוסף הומצאה פיסקה שהייתה מעין פראפרזה מגוחכת לטעמי על הפסוק "אם אשכחך ירושליים, תידבק לשוני לחיכי".
ניכר מאמץ רב מצידו של לוונטל לא להזכיר את ירושלים אפילו פעם אחת לאורך האירוע. כאשר שבר החתן את הכוס, סיפר לוונטל לנוכחים שהטעם, המגוחך לטעמו (מילים שלו) הוא שרוצים לתת לשטן משהו בעת החתונה על מנת שיעזוב את הזוג בשקט. לא הוזכר אפילו ברמז ששבירת הכוס היא זכר לחורבן בית המקדש וסימן לכך ששום שימחה יהודית אינה שלמה לגמרי.

כאשר לוונטל נשא דברים, עשה שגיאה מביכה באומרו (ביום חמישי לפני יומיים) שבפרשת השבוא מסעי מוזכרת הגעתם של בני ישראל אל הנחלה.

סה"כ הטקס עצמו שהיה אישי ותפור למידותיהם של בני הזוג, נעדר לחלוטין כל מימד לאומי, וכאשר נעשה שימוש במושגים יהודיים הדברים קיבלו אופי קצת פאתטי. מין חיקוי עלוב למקור.
הטקס עורר בי אנטגוניזם רב, אולי בגלל העבר האורתודוכסי שלי, אם כי בשיפוט אובייקטיבי הוא היה מכובד ומרגש.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  זה מה שקורה כאשר מתמקדים בסממנים חיצוניים בלבד... Mאור 21.07.07 13:13 1
     בפעם הבאה אני אבצע היפנוזה לחתן רקוויאם מקומי 21.07.07 14:32 2
         צר לי שלקחת את דברי באופן אישי, זו לא היתה הכוונה... Mאור 21.07.07 14:55 3
             או קיי. עכשיו אני מבין שהתייחסת ללוונטל רקוויאם מקומי 21.07.07 15:14 4
                 ומובן שלא היו מוכנים לו... Mאור 21.07.07 15:16 5
                     אפרופו דוד המלך רקוויאם מקומי 21.07.07 15:27 6
  האמת, הופתעתי שלא ציינת בעצמך אז אני אוסיף: שיהיה במז'ט ilanka 21.07.07 19:10 7

Mאור
גולש אורח
יום שבת ו' באב תשס''ז    13:13   21.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. זה מה שקורה כאשר מתמקדים בסממנים חיצוניים בלבד...  
בתגובה להודעה מספר 0

ובאנטי עיוור.
רק על מנת שתבין את דברי, אני חושב שיש להפקיע את מוסד הנישואין בישראל
מידי הרבנות, ובאופן רשמי חתונה אזרחית בפני שופט, ואחר כך שכל זוג יבחר לו
איזה טקס שבא להם. אני הייתי בוחר טקס יהודי אורתודוכסי.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
רקוויאם מקומי
חבר מתאריך 2.9.06
7404 הודעות
יום שבת ו' באב תשס''ז    14:32   21.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. בפעם הבאה אני אבצע היפנוזה לחתן  
בתגובה להודעה מספר 1

ואעביר לכאן רשמים פנימיים יותר.
במקרה הנוכחי החתן פשוט סירב אז נאלצתי להעביר רשמים "חיצוניים בלבד"
תוך ניסיון לשמור על רמת אובייקטיביות סבירה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Mאור
גולש אורח
יום שבת ו' באב תשס''ז    14:55   21.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. צר לי שלקחת את דברי באופן אישי, זו לא היתה הכוונה...  
בתגובה להודעה מספר 2

אלא ביקורת על הטקס כפי שתואר בדברים שהבאת. עמך הסליחה.

רקוויאם מקומי
חבר מתאריך 2.9.06
7404 הודעות
יום שבת ו' באב תשס''ז    15:14   21.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. או קיי. עכשיו אני מבין שהתייחסת ללוונטל  
בתגובה להודעה מספר 3

אני לא בטוח שנקודת המוצא הייתה אנטי, אפילו ההיפך, הם רצו משהו עם סממנים יהודיים אבל התוצאה הסופית הייתה ייצור כלאיים משונה כולל כמה טעויות מביכות של לוונטל עצמו.
בת זוגו של החתן, חיה בישראל כבר כמה שנים וידוע לי שאפילו ניסתה להתגייר בעבר אלא שהרבנות התנתה זאת בחזרה מושלמת בתשובה מה ששני בני הזוג לא היו מוכנים לו.

Mאור
גולש אורח
יום שבת ו' באב תשס''ז    15:16   21.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. ומובן שלא היו מוכנים לו...  
בתגובה להודעה מספר 4

על פי הרבנות של ימינו, גם דוד המלך היה מנוע חיתון...

רקוויאם מקומי
חבר מתאריך 2.9.06
7404 הודעות
יום שבת ו' באב תשס''ז    15:27   21.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אפרופו דוד המלך  
בתגובה להודעה מספר 5

שבעים אחוז מהעם היהודי של ימינו מיוחס בדרך כזו או אחרת לדוד המלך, כולל אלו שלא היו מספקים לו תעודת הכשר.

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
יום שבת ו' באב תשס''ז    19:10   21.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. האמת, הופתעתי שלא ציינת בעצמך אז אני אוסיף: שיהיה במז'ט  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות