אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #5852 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 5852   
אכפתי
גולש אורח
יום ראשון ז' באב תשס''ז    13:37   22.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מה זה הדבר הזה שרק 1 מכל 3 מעוניינים מתקבל לגולני ?  

מה זה השטות הזו ? גולני זה כוכב נולד ? צה"ל זקוק היום לכל צעיר המעוניין לשרת בחי"ר רגלי ולכן כל חייל שמתאים ורוצה לשרת בגולני צריך להתקבל אפילו אם יקימו 2 אוגדות גולני והלוואי . למה לשלוח חייל לחיל שאינו מעוניין בו (כמובן שבמידה והוא מעוניין בחיל קרבי ) ולהוריד לו את המוטיבציה עד גרימה להשתחררותו בסוף עם סעיף 21 פסיכי ? רק לפני שבוע הזדעזעה המדינה מהידיעה שחצי מבני הנוער כלל אינם משרתים בצה"ל , אז אם יש ידיעה כה משמחת שהביקוש לגולני עולה פי 2 עד 3 על התקנים , צריך לגרום לזה להיעלם ? גולני זה לא תזמורת צה"ל - זו חטיבת הפאר עם רקורד ההצלחה המפואר ביותר בצה"ל - אז כל חייל שרוצה לשרת שם יש לאפשר לו ולדחוף עוד רבים לשם .

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  לא נעים להגיד לך, אבל יש לצהל עוד חטיבות חי''ר אליהו ענבים 22.07.07 13:52 1
  אני לא מבין מה קורה. עזרא הסופר 24.07.07 22:18 2
     לא תמוה אתה מנותק מההויה כאן 495 25.07.07 00:31 4
     אתה שונא אותי??. navi 25.07.07 02:00 5
         זה בדיוק הענין. הקצין אמר לי: עזרא הסופר 25.07.07 23:48 7
  זה נובע מביקוש והיצע. Mאור 24.07.07 22:31 3
     נגד זה אני טוען.צבא לא אמור להתנהל בארגונו על הצע ובקוש אכפתי 25.07.07 08:56 6
         מה הקשר למוטיבציה? אליהו ענבים 26.07.07 09:55 8

אליהו ענבים
גולש אורח
יום ראשון ז' באב תשס''ז    13:52   22.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. לא נעים להגיד לך, אבל יש לצהל עוד חטיבות חי''ר  
בתגובה להודעה מספר 0

צנחנים, גבעתי, נח"ל וכפיר (?) הן חטיבות חי"ר לא פחות טובות מגולני.
חייל שרוצה להיות חי"רניק "רק בגולני" גם ככה לא בעל מוטיבצייה אמיתית, אלא מחפש לעשות דאווינים.

הלוואי שיהיו מספיק חיילים שיירצו להיות חי"רניקים כדי שיהיה אפשר להקים עוד חטיבה.
זה יקל על העומס של כולם. זה גם יאפשר יותר אימונים לחייליי החי"ר.

חוץ מזה, הנדסה קרבית, שריון ותותחנים זה גם מספיק קרבי ואיכותי כדי לשרת ו"לסייע במאמץ המלחמתי".

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
עזרא הסופר
גולש אורח
אור ליום רביעי י' באב תשס''ז    22:18   24.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אני לא מבין מה קורה.  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 24.07.07 בשעה 22:21 בברכה, עזרא הסופר

בזמני, להישלח לחטיבת גולני זה היה כמעט עונש. חיילים לא רצו לשמוע מהחטיבה הזאת. היה לה שם של חטיבת עונשין כמעט. אני יודע הכל מידיעה אישית קרובה, הרי שירתתי בגולני. זו היתה חטיבה ידועה ב"קריעת התחת" שהיא מעניקה ובטרטורים האין סופיים בטירונות וגם לאחריה. שלחו לשם כוח אדם פשוט שבפשוטים: בפלוגה שלי רק לי ולעוד חייל אחד היתה תעודת בגרות. לחייל ההוא קראו נחום, ו"המאו מאו" מהפלוגה היו מלגלגים לו ובזים לו על זה שיש לו תעודת בגרות...

אני הגעתי לשם אחרי שהודחתי מקורס טיס: נשלחתי מחדש לבקו"ם, נכנסתי לקצין והוא שאל אותי "רוצה להתנדב לצנחנים?". עניתי בשלילה מפני שלא בראש שלי לזרוק את עצמי ממטוסים ככה סתם לתהום. כשהוא שמע את ה"לא" - הוא זרק לי "או קיי, אתה הולך לגולני", ואז אני זוכר שרגלי רעדו. יצאתי החוצה ושם פגשתי חבר שלי שהודח יחד איתי מחיל אויר ושובץ גם כן לגולני. הוא אמר לי כמעט בלחישה, מזועזע לחלוטין "עזרא, גולני...", ויחד עמדנו המומים כמו איזה שני נידונים למוות.
במשך תקופת שרותי בגולני ידעו כולם ש"מגולני משתחררים רק על אלונקה".

כשאני שומע עכשיו ש"המונים מתנדבים לגולני" - זה ניראה לי תמוה משהו.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
495
חבר מתאריך 16.4.02
51968 הודעות
אור ליום רביעי י' באב תשס''ז    00:31   25.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. לא תמוה אתה מנותק מההויה כאן  
בתגובה להודעה מספר 2

דאמר רבי יוחנן - לא חרבה ירושלים אלא על שדנו בה דין תורה

navi
גולש אורח
יום רביעי י' באב תשס''ז    02:00   25.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אתה שונא אותי??.  
בתגובה להודעה מספר 2

ניראה לי שזה אני ששלחתי אותך לגולני מר"מ 4 ב' בתה"ש.
היית יכול לסרב.

עזרא הסופר
גולש אורח
אור ליום חמישי י''א באב תשס''ז    23:48   25.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. זה בדיוק הענין. הקצין אמר לי:  
בתגובה להודעה מספר 5

"אם אינך רוצה צנחנים - אז גולני".

ניסיתי לדבר על אפשרויות אחרות (למשל שיריון), אבל פסק הדין היה סופי.

אינני שונא את הקצין ההוא, בשום פנים לא: הוא היה צריך למלא את גדודי גולני, אז הוא שלח אותי לשם. זה התקבל אצלי כדבר נורמלי שמכריחים אותי. מעולם לא חשבתי שצה"ל זה "תכנית כבקשתך".

וחוץ מזה, היו חוויות יפות מהשרות בגולני. אני לא מצטער ששרתתי שם.

Mאור
גולש אורח
אור ליום רביעי י' באב תשס''ז    22:31   24.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. זה נובע מביקוש והיצע.  
בתגובה להודעה מספר 0

אכפתי
גולש אורח
יום רביעי י' באב תשס''ז    08:56   25.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. נגד זה אני טוען.צבא לא אמור להתנהל בארגונו על הצע ובקוש  
בתגובה להודעה מספר 3

צבא , ביחוד של מדינה לוחמת על קיומה צריך להיות יעיל ביותר למען בצוע משימתו העליונה והיא הכרעת האויב. בצה"ל שכחו מזמן שתפקיד הצבא זה לנצח את האויב ולהכריעו במקסימום האפשרי ובמינימום קרבנות אז אם הביקוש לגולני עולה על כל יחידה אחרת יש לאפשר לכל מי שרוצה לשרת שם להיות בגולני , כי כך יקבל צה"ל חיילי חי"ר עם מוטיבציה, יוכל למצות מהם את המירב ואנו זקוקים , כפי שהוכח במלחמה האחרונה להמוני חיילי חי"ר . זה עדיף על שליחת חיילים לאן שהם לא מעוניינים שם יתפקדו במוטיוציה נמוכה ואם נדרש אפילו לקצץ בחילות אחרים עדיין היתרון של שרות חיילים מלאי מוטיווציה עדיף פי כמה !

אליהו ענבים
גולש אורח
יום חמישי י''א באב תשס''ז    09:55   26.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. מה הקשר למוטיבציה?  
בתגובה להודעה מספר 6

מי שרוצה ללכת לגולני וזה הדבר היחיד שנותן לו מוטיבציה, גם כך לא יישרוד את סוף המסלול.

מי שזו המוטיבציה שלו, יבין שהוא קורע את התחת ואת הכומתה כבר יש לו...

כמה אנשים כבר פגשתי שאמרוט לי שהיו בגולני, אבל בסוף המסלול עברו להיות ג'ובניקים...

חייל שרוצה להיות גולנצ'יק ויישלח לחטיבה אחרת, אם יש בו מוטיבצייה אמיתית, הוא ייתן מכולו גם שם.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות