אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #9467 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 9467   
רקוויאם מקומי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.06
7404 הודעות, 117 מדרגים, 204 נקודות.  ראה משוב
יום שני ל' בניסן תשס''ח    11:04   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מדוע אינני תולה השנה את דגל ישראל על מכוניתי  

בעיקר מפני שכל פעם שאני מגיע לצומת בה ניצבים מוכרי הדגלים, אני מגלה שאני בצד הלא נכון של הצומת. ועוד גרוע מכך, אני תופס את מקומי כרכב החמישי או שישי מהצומת, מה ששולל ממני מראש כל סיכוי לקנות שני דגלים ולהציב אותם בגאווה רבה, אחד מכל צד. לגבי הצד המתאים לתליית הדגלים, עוד לא החלטתי אם בחלונות האחוריים ואז אם אחד הילדים יפתח רגע כדי להתאוורר, הדגל יעוף, או משני צידי מכסה המנוע בסיגנון וי איי פי, מה שילווה את תחושה הגאווה עם קורטוב של גיחוך.

ולכל אלה שאינם תולים מסיבות אחרות, אני בז להם. אני בז לאילו שאינם מסוגלים לקחת צעד אחד אחורה ולהביט על ההיסטוריה של העם היהודי מפרספקטיבה רחבה יותר, כזו שתאפשר להם לראות היטב את הברירות שעומדות לרשות העם היהודי.
האם מדינת ישראל הא פאר היצירה של העם היהודי? לא. האם היא אור לגויים? לא. היא משכן הצדק והמוסר? לא. האם היא מעניקה שיוויון וחרות מלאה לאזרחיה? לא. היא בסך הכל הבית שלנו. הבית שבו היהודים מנהלים את חייהם ב ע צ מ ם. כאדונים לגורלם עד כמה שניתן.
מה האופציות האחרות? חמלינצקי? גטאות מצחינים במזרח אירופה? גירושים? מחנות ריכוז? חיים בזויים באחת ממדינות ערב? העם היהודי במשך אלפיים שנות גלות, הוכיח לעצמו דבר אחד, הוא אינו יכול לייצר אופציה לחיים נורמליים באף אחת מהתחנות אותן הוא עבר בדרכו. והגורמים לכך אנם רלוונטיים לצורך ההבנה הפשוטה שהעם היהודי חי חיים שפלים ועלובים כמיעוט נרדף שמפעם לפעם, נטבח, נרצח, נאנס ואופן קבוע משלם כופר נפש לשליט התורן.
קולות הנהי והבכי הפכו לזמזום קבוע שמעכיר את צלילות המחשבה באשר לתחליפיה האפשריים של מדינת ישראל ואל ישלה אף אחד את עצמו, גורלה של הקהילה היהודית בארה"ב תלוי בקשר חד חד ערכי בגורלה של מדינת ישראל. היעלמותה של מדינת ישראל, תחזיר את יהודי ארה"ב, אילו שיושבים על סיר הבשר, 100 שנים אחורה. הם יאבדו את מעמדם כמיעוט גאה בעל קיום לאומי נורמלי ויחזרו להיות היהודי זיס, בעלי קיום ערטילאי, ששלטונם חובק עולם ומטיל את חיתתו על ההמונים הנדכאים תחת עולם.

קיומה של מדינת ישראל הוא הנס הגדול של העם היהודי. הוא הכלי שהפיח נשמת חיים גם בשולליה הגדולים ביותר של הציונות. בלעדי מדינת ישראל ובלעדי כוחה הצבאי, תחזור היהדות ביחד עם העם היהודי לעידן הניוון והריקבון. נחזור לחיים איומים ושפלים שמולם מדינת ישראל במתכונתה הנוכחית תצטייר כגן עדן עלי אדמות. או אז ישמע שוב זמזומם הקבוע של קולות הנהי והבכי, אלא שאז הם יבכו את חוסר יכולתינו לשמור על הנס הגדול של העם היהודי.

חג עצמאות שמח לכולם. אני כבר קניתי מנגל ופחמים. את זה לשמחתי לא מוכרים בצמתים.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  גדול! העכבר ששתק3 05.05.08 11:13 1
     העש''ש, אתה טועה !! בעקבות העכבר3 05.05.08 11:58 4
         :-) העכבר ששתק3 05.05.08 11:59 5
             מילאתי חובתי לאומה בעקבות העכבר3 05.05.08 12:00 6
                 :-) העכבר ששתק3 05.05.08 12:04 8
         הייתה לי תקווה... אשאשאש 05.05.08 14:00 26
  אם נתבונן בפרספקטיבה הרחבה, 60 שנה הם כתם מיקרוסקופי autoexec 05.05.08 11:20 2
     החיים שלנו מתנהלים בתוך הכתם המיקרוסקופי רקוויאם מקומי 05.05.08 11:44 3
         לא נולדתי בארץ, ולכן אני לא מחזיק מעצמי כבור בנושא autoexec 05.05.08 12:10 9
             נאה דרשת! יערה 05.05.08 12:33 14
             עצמאות שקולה לכבוד עצמי רקוויאם מקומי 05.05.08 13:08 22
                 בזמן החשמונאים היתה עצמאות נטו של 60-70 שנה autoexec 05.05.08 13:45 25
                     סכנת הדוקטרינריות המשיחית רקוויאם מקומי 05.05.08 18:57 32
                         ידידי, לא כתבתי בשום מקום שאני רואה פסול בלאומיות autoexec 06.05.08 16:39 38
  נהנתי לקרוא את הודעתך, ואני שמח שחזרת בך ממה שכתבת yggy 05.05.08 12:04 7
     לא מאמין שהוא כתב דבר כזה שלא בהקשר רחב יותר בעקבות העכבר3 05.05.08 12:18 10
         ההקשר לא היה יותר טוב מהמסקנה. אין לי כוח וגם לא זמן yggy 05.05.08 12:22 11
             מקובל עלי :-) בעקבות העכבר3 05.05.08 12:23 12
     זו היתה מחאה רקוויאם מקומי 05.05.08 12:39 16
         לי נראה שהשתנית (לטובה) והתמתנת. אני בכל אופן מעדיף yggy 05.05.08 12:43 17
         לדעתי, אם אתה מקבל מחמאות מ-yggy והעכברים autoexec 05.05.08 16:03 29
             דעותיי הן אותן דעות רקוויאם מקומי 05.05.08 18:33 30
  אנחנו עדיין בגלות.... יערה 05.05.08 12:31 13
     מה היא ''המורשת היהודית השרשית'' ? בעקבות העכבר3 05.05.08 12:34 15
         ההבטחה האלהית יערה 05.05.08 12:59 18
             נו ...בחייך, חלאס סיסמאות , את מסוגלת לצקת תוכן בעקבות העכבר3 05.05.08 13:00 19
                 סיסמה??? יערה 05.05.08 13:02 20
                     כן בעקבות העכבר3 05.05.08 13:03 21
                         דווא קוים פרללים ניקגדא ייפגשו... Big Joe 05.05.08 13:28 23
  אשריך רקוויאם ! ואשרינו שאלה הם דבריך ! ד-ן 05.05.08 13:36 24
  יאללה,שים אנטריקוט,נקנקיות,קצת כנפיי עוף.. אשאשאש 05.05.08 15:35 27
  אני אקנה לך דגל, אבל אתה חייב לעזור לי סתוית 05.05.08 15:36 28
     תראי בזה הכרת טובה רקוויאם מקומי 05.05.08 18:35 31
         אין קשר! עם כל הכבוד, אף מדינה בעולם לא מניפה סתוית 05.05.08 19:56 33
             יש לי בחילה yael95 05.05.08 21:46 34
                 פרמין או קינמון בתה וזה יעבור סתוית 05.05.08 22:11 36
  אפשר לא לתלות את הדגל ועדיין לא לנהות ולבכות. פשוט לא להיות עדר. אוהב ישראל 05.05.08 22:01 35
  כי הערסים שברו לך אותה בשנה שעברה? נו.. באמת... אפס שתיים 05.05.08 23:29 37
  אני לא אתלה דגל Boaz_fr 06.05.08 16:59 39

העכבר ששתק3
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    11:13   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. גדול!  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    11:58   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. העש''ש, אתה טועה !!  
בתגובה להודעה מספר 1

זה רגיל אצל רקוויאם

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
העכבר ששתק3
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    11:59   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. :-)  
בתגובה להודעה מספר 4

ואתה צודק.

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:00   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מילאתי חובתי לאומה  
בתגובה להודעה מספר 5

מה לעשות.... יש גם כאלו באומה שלנו, לא כולם מבריקים.

העכבר ששתק3
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:04   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. :-)  
בתגובה להודעה מספר 6

אשאשאש
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    14:00   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. הייתה לי תקווה...  
בתגובה להודעה מספר 4

autoexec
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    11:20   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אם נתבונן בפרספקטיבה הרחבה, 60 שנה הם כתם מיקרוסקופי  
בתגובה להודעה מספר 0

על הבד ההיסטורי. מדינת ישראל אינה פחותה ברקבונה מהגלות, אדרבא, בגלות היהודים הצליחו להגיע להישגים כבירים, ובין פרעות לפרעות ובין פוגרום לפוגרום הצליחו להיות אור לעמים. במדינת ישראל אין יותר עצמאות וחופש לניהול עצמי מאשר בגולה. הפיקציה של יהודים שמנהלים שלטון עצמי מתפוגגת כאשר רואים את ההנהגה והעם אחריה מנסים להיות עם ככל העמים ומדינה ככל המדינות, ולעתים יותר נוצרים מהנוצרים עצמם. מדינת ישראל היא מקור לבושה ליהדות בת 3500 שנים, לא לגאווה. מדינת ישראל היא בן חורג, מוזר, שנולד בחטא. יש לי תקווה שהבן החורג יהפוך למלך והצפרדע תהפוך לנסיך, אבל פוטנציאל לחוד ומציאות לחוד. כל עוד זה לא קרה, אין לי שום רצון להציג את סמליה הלאומיים של המדינה שאינה המדינה שלי, מכיון שמדינה "שלי" היא מדינה יהודית - לא מדינת היהודים.

ההערה שלך על יהדות ארה"ב מגוחכת עד מאוד, ומוכיחה שלא היית שם מעולם. הקהילה היהודית שם פשוט לא שמה על מדינת ישראל ורואה אותה כנטל. היהודים בארה"ב הם כמו יהודי גרמניה בזמנו, קודם כל אמריקאים ורק אחר כך איכשהו יהודים.

חבר מתאריך 2.9.06
יום שני ל' בניסן תשס''ח    11:44   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. החיים שלנו מתנהלים בתוך הכתם המיקרוסקופי  
בתגובה להודעה מספר 2

נקודת המוצא לכל דיון כזה חייבת ליהות יושר אינטלקטואלי, כלומר הימנעות מביצוע מעשה סדום בהיסטוריה ומעשה סדום כזה הינו הטענה שהחיים במדינת ישראל רקובים כמו אילו שהיו בגלות. טענה כזו מעידה על בורות מוחלטת.
מאחר ואני מעריך שאינך בן מאה אז נותר לי להניח שלא חיית באחת מהקהילות היהודיות של אירופה או של צנעא או של מרקש או של חלאב. לכן לא אוכל לסמוך על דעתך בנושא אלא על דעת אילו שחיו שם ועל דעת אילו שתיעדו בספרי ההיטוריה את חיי היהודים באלפיים השנים האחרונות.
בשיקלול כל הצרות והבעיות הנוכחיות של מדינת ישראל, החיים כאן הם חיים של עצמאות וכבוד לאומי. בוודאי ביחס לחיים השפלים שהיו מנת חלקם של קהילות היהודים באירופה, כאשר היו נתונים למרמס מגפי הקוזקים והאנטישמים של כל הדורות.
אילו הישגים אתה מסוגל למנות בין פוגרום לפוגרום? ההישגים שתמנה רובם היו של היהודים החילונים, אילו שפרצו את חומות הגטו ונטשו את עולם היהדות. לאחרים ציפו חיים קשים מנשוא, של עוני מנוול ושל בריחה מתמדת.
וגם את תמנה הישג או שניים? מי באמת חפץ בהישגים כאלה כאשר חייך, בהגדרה וכשיגרה תלויים מנגד באופן יומיומי במובן הכי פשוט ובסיסי?
אם אתה נדרש לרומם את חיי הגלות העלובים מול החיים במדינת ישראל, על מנת לבסס את השקפת עולמך, אתה מעיד בכך על מצוקתך האידיאולוגית. כמו כל מי שנאלץ לעצב את המציאות בדמות השקפת עולמו על מנת שזו תחזיק מים.
מדינת ישראל אינה בן ממזר אלא תולדה היסטורית של סיטואציה שנוצרה. ואם היא זו שנתנה לסבים ולסבתות שלי מקום להניח את כף רגלם, אני מברך ושמח על הולדת הממזר. ההלקאה העצמית שאתה נוטה לה והצבת אידיאל משיחי ("עד שמדינת ישראל תהפוך לנסיך") היא במהותה השקפת השמאל המשיחי. כזו שאינה מסוגלת לשפוט את האירועים בתוך המציאות אלא מציבה רף כמעט דמיוני על מנת שתוכל לקבלם. מדינת ישראל לא תהיה מושלמת. אני אסתפק בשרידותה כמדינה מודרנית בעלת רוב יהודי מוצק. כמדינה בעלת אופי יהודי עם אחיזה גיאוגרפית ביו"ש ובגולן. האופציה הזו עדיפה בעיני בהרבה על גטו וורשה.

ולגבי יהדות ארה"ב, לא זכור לי שהכרנו ולכן מוזר לי שאתה יודע בכזו וודאות שמעולם לא הייתי שם. ולגופו של עניין, טענתך שאינם רואים עצמם קשורים למדינת ישראל, אינה רלוונטית לטענתי והיא: קיומם כיהודים גאים תלוי באופן מוחלט בקיומה של מדינת ישראל, בין אם הם מודעים לזה ובין אם לא. חורבן מדינת ישראל, יחזיר אותם לתפקיד שמילאו היהודים בכל הדורות, עם ערטליאי, מאיים, מת-חי, צועני באופיו, מחובר דרך דתו לבניו בכל בעולם, בקשר בינלאומי שאליו הם נאמנים יותר מלכל דבר אחר.

autoexec
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:10   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. לא נולדתי בארץ, ולכן אני לא מחזיק מעצמי כבור בנושא  
בתגובה להודעה מספר 3

החיים בארץ הם חיים של כבוד עצמי: תלוי מה אתה מגדיר בתור כבוד עצמי. אני מבין היטב את ההרגשה כאילו בגלות היינו נתונים תחת גחמותיו של הפריץ שברצונו יזרוק לנו עצם וברצונו יזרוק עלינו פלדה רותחת. אבל זה לא בדיוק נכון. גם כאן וגם שם הבטחון האישי והלאומי אינם מובטחים. תושבי שדרות מרגישים את זה על בשרם, והעצמאות שאתה כה מהלל לא בדיוק עוזרת להרגיע אותם, כי הם התעוררו לחיים בעולם האמיתי ולא בעולם הרגש.

אני לא מרומם את חיי הגלות לעומת החיים במדינת ישראל, אני חושב שהחיים בגלות הם אכן עלובים, אבל מדינת ישראל היא מדינה גלותית וכמוה כמו מסטצ'קו יהודי בטרנסילבניה או באוקראינה בסקאלה קצת יותר גדולה. עניין היציאה מהגלות בפועל תלוי לא ברגש לאומי אלא במנטליות לא גלותית. רגש לאומי היה גם ליהודי גרמניה, והם הרגישו בדיוק כמוך, שהמדינה מגנה עליהם מפני שמדובר בדמוקרטיה בה כל האזרחים שווים, וגם יהודים זכאים להגנה מהצבא בו הם משרתים. אבל הסתבר שהם טעו. גם מדינת ישראל בכללות מוסדותיה מציגה דפוס פעולה גלותי זהה לדפוס פעולתם וצורת מחשבתם של יהודי גרמניה דאז.

אם אתה מאשים אותי בכך שאני רוצה משהו שונה בתכלית השוני מסתם "מקום להניח עליו את כף רגלי", אתה צריך להוכיח בתחילה שהטענה שלך נכונה. ולדעתי לא כך היא. מדינת ישראל מהווה את הריכוז הגדול ביותר של פעולות איבה נגד יהודים. מדינת ישראל אינה פתרון לאנטישמיות, ההוכחה הניצחת לטעות האסרטגית באלטנוילנד. רק חוט השערה הבדיל בינינו לבין שואה נוספת במלחמת יום הכיפורים. זו לא סיבה לתמוך בגלותיות ובגלות, אבל זו סיבה להבין שהקמת בית לאומי אינו פתרון לאיום המרחף על ראשי כולנו, וצריך תכונות אחרות לבית הלאומי כדי להצדיק את קיומו ואחזקתו. ומדינת ישראל בתצורתה הנוכחית לא מספקת כלום מעבר לזה.

לגבי השוואתי לשמאל המשיחי, זו דמגוגיה זולה. כל אידיאולוג הוא משיחי וכל אידיאולוגיה היא משיחית, אוטופית. גם המדינה לא היתה קמה ללא רעיון משיחי. וראה בפורום הסקופים מה היה קורה לוא היינו חושבים בצורה פרגמטית. המשיחיות שלי שונה מהמשיחיות המוסלמית, הנוצרית והשמאלנית מכיון שהמטרות הן שונות.

לגבי ארה"ב, רק מי שלא חי שם יכול לומר שהקהילה שם קשורה למדינת ישראל יותר מבקשר של תרומות ודינרים. לרובם אין קשר ליהדות כלל, חוץ מאשר טמפלים רפורמים. לומר שמדינת ישראל מצילה את יהדותם זה פשוט לעג לרש, אם הם רוצים לראות בחצי לאומיות קלושה כקשר ליהדות, אין הדבר שונה מקשר ליהדות דרך בר מצווה לפודלים.

יערה
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:33   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. נאה דרשת!  
בתגובה להודעה מספר 9

חבר מתאריך 2.9.06
יום שני ל' בניסן תשס''ח    13:08   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. עצמאות שקולה לכבוד עצמי  
בתגובה להודעה מספר 9

והכל ביחס למצוי. והמצוי עבור העם היהודי הם חיים בתוך סרט של אסון מתמשך.
אני לא מתכוון להיכנס לדיון בנושא מימושו העצמי של העם היהודי במדינת ישראל גם אם אני יכול להסכים עם חלק מדבריך באשר לחוסר מימושו של העם היהודי במדינת ישראל.
אתה מודד את הדברים בתחושה פנימית ואני כרגע מתייחס אליהם ברמה הפרקטית. העם היהודי, שולט בגורלו ועושה איתו מה שהוא רוצה. לטוב ולרע. פעם אחרונה שזכות זו עמדה לרשותו הסתיימה עם שלטון משפחת החשמונאים, לאחר מאתיים שנות עצמאות יהודית שהיו מלווים בחיי שחיתות של האליטה הכוהנית, כפי שמתואר בפרוטרוט ב"קדמוניות היהודים" של יוסף בן מתתיהו. השחיתות המתוארת בחייו בעצמאיים של העם היהודי דאז, אינה טובה במאומה מהמתרחש היום. האם מישהו מהאורתודוכסיה של אז ראה בכך עילה על מנת לסיים את חייה של המדינה היהודית המושחתת?
מדינת ישראל, בגלל ריכוז היהודים שבה, מהווה כעת בור ספיגה של אלימות מוסלמית אנטישמית. בכך אין כל חדש בפרספקטיבה היסטורית, החידוש הגדול הוא ביכולתינו לנהל את חיינו כקהילה יהודית עצמאית, זכות שמובילה לכבוד שבזכות להילחם חזרה ועל חיינו לא למות את מות העלובים שהיה מנת חלקם של יהודי כל הדורות. וגם ביום כיפור זו היתה הזכות הגדולה. הותקפנו, השבנו מלחמה וניצחנו.
זה החידוש הגדול והנס של כל הדורות. קמנו מתוך האפר והדמות שנוצקה אינה אידיאלית, ההיפך, רחוקה מזה. אבל היא טובה בהרבה מהאלטרנטיבה שצרובה בבשרו של זכרוננו הלאומי.
טעותו האסטרטגית של הרצל אינה משנה כהוא זה. אז מה אם טעה? גדולתו היתה במהלך הפוליטי שהניע שהוביל בסופו של דבר, ביחד עם עוד התרחשויות, להקמת מדינת ישראל.

השוואתך לשמאל המשיחי נובעת מהמוטיב הזהה של "הכל או כלום". בגלל גישה שמאופיינת בסירוב לקבל את מציאות שאינה "מיושרת" היטב. ברור שכל אידיאולוגיה היא משיחית אלא שהקו המפירד בינה ובין סהרוריות ומשיחיות הוא היכולת להבין כי המציאות תמיד תפגר אחרי החזון. היא תמיד תהיה "מעוקמת" ביחס לחזון. האידיאולוגיה תהיה קו מטרה רחוק שחובה לשאוף להגיע אליו אולם מבלי לשכוח כי הוא אינו קו שניצב כאן ועכשיו ואם רק ניקח את הצעד הנכון, נוכל לגעת בו ולהגיע אל המנוחה והנחלה.

ולגבי יהדות ארה"ב, לחלק גדול מהם יש קשר ליהדות דרך הקהילות האורתודוכסיות, רפורמיות וקונסרבטיביות. אלה שמתבוללים אינם מעניינים לצורך הדיון. האחרים, אילו הקשורים לעם היהודי, גם אם אינם מרגישים תלויים בגרולה של מדינת ישראל, תלויים בו באופן מוחלט. חורבנה יהיה חורבנם.

autoexec
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    13:45   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. בזמן החשמונאים היתה עצמאות נטו של 60-70 שנה  
בתגובה להודעה מספר 22

לאחר מכן הממלכה תפקדה כוואסל רומי, ולאחר הורדוס גם אוטונומיה לא היתה אלא שלטון רומי ישיר על ידי נציבים.

לכן אני לא מבין מניין לוקחים את המספר 200 שנות עצמאות.

ותן לי לשם הויכוח להחזיר אותך קצת יותר אחורה, לימי היוונים הסלוצידים שהובילו למלחמת הקוממיות של החשמונאים. בזמנו הבעיה לא היתה איבוד עצמאות מדינית אלא בעיקר איבוד עצמאות תרבותית-דתית. הבעיה העיקרית של העם היהודי לא היתה לקיחת הגורל מהידיים שלנו לידי היוונים אלא עם ההתיוונות שאיימה לכלות את הייחודיות היהודית ובכך להפוך כל עצמאות מדינית ולאומית לבלתי רלוונטית.

החשמונאים ראו לנכון לצאת למלחמה על ערכים לאומיים, לא על הלאומיות עצמה כערך. ולכן אני רואה בכיבוש המערבי הגלובליסטי היום ובגם בציונות הסוציאליסטית של אז כנטע זר כמו המתיוונים, ולא ככח שגאל את העם והפך אותו לעצמאי.

לכן כדאי שתבין שאכן מבחינתי, במקרה הזה מדובר בהכל או כלום, לא בגלל שאני קנאי בכל שאר תחומי החיים שלי אלא בגלל שאני מבין שזה העיקר. אופיו של העם וכתוצאה מכן אופיה של המדינה הוא העיקר, עצם קיומה הוא התפל. עם ישראל קיים, כאמור, 3500 שנה, מדינות בארץ היו בשפע ועוד יהיו.

לגבי יהדות ארה"ב, אני לא מבין את ההסבר שלך. מהי ההוכחה שלך שיהדות ארה"ב תלויה במדינת ישראל? זה שאתה חוזר על זה לא הופך את זה לעובדה.

חבר מתאריך 2.9.06
יום שני ל' בניסן תשס''ח    18:57   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. סכנת הדוקטרינריות המשיחית  
בתגובה להודעה מספר 25

לגבי החשמונאים, הם קיימו יישות יהודית עצמאית במשך 130 שנה. (ובכך אני מתקן את המספר שציינתי קודם, 200 שנים). תחילתם במתיתיהו הקודם שהכריז מלחמה כנגד הייוונים בגלל נסיונם לחסל את היהדות.
מצד שני, מרד בר כוכבא שעלה בקיומו של היישוב היהודי והיה העילה הישירה לאלפיים שנות גלות. המרד לווה בתמיכתו של רבי עקיבא ונעשה מסיבות לאומיות שהרי הרומאים התירו חופש דת. אז הנה מלחמה יהודית שנעשתה בשם הלאומיות היהודית. אני לא רואה בה פסול.

הראייה שלך ביהודים שהקימו את המדינה נטע זר, היא כמעט מגוכחת. דווקא רבים מאותם סוציאליסטים היו יהודים בעלי מודעות יהודית גבוהה מאוד שהרי הם מוצאם ממשפחות יהודיות אורתודוכסיות והם באו לארץ ישראל בשם מוצאם היהודי . בנוסך לכך, הם לחמו כאן למען העם היהודי ועל מנת לאפשר את קיומו המדיני עצמאי בארץ ישראל. איך אפשר לראות בהם נטע זר? על סמך מה?
האם נטורי קרטא הם נטע זר? האם החרדים הם נטע זר? מה הקריטריון על פיו החלטת שהסוציאליסטים היהודים שהקימו את מדינת ישראל היו נטע זר?
ראייתך את התמונה בשחור לבן, היא מה שטלמון מכנה "דוקטרינריות משיחית" וסכנתה אינה קטנה מזו של המרקסיזם ותנועות השמאל שיצאו ממנו. המשותף לכולם הוא חוסר היכולת לעכל מציאות שאינה יצוקה לתוך תבנית אידיאולוגית ברורה ויותר מכך, מוכנותם של אותם דוקטרינרים לשלם מחיר כבד מאוד בדמם של בני אדם, על מנת להביא לכדי מימוש את חזונם האוטופי שעבורם הינו בר השגה, אם רק יסירו את מתנגדיהם מהדרך.
המציאות אינה זורמת בקווים של שחור לבן ויעיד על כך מצבה של מדינת ישראל. היא לא מה שחלמנו אבל היא שלנו. היא הנקודה היחידה בעולם הנשלטת בידי יהודים ולמען יהודים.

לגבי יהודי ארה"ב, ברור שזו לא עובדה אלא דעה. מדינת ישראל קיימת, לכן אין דרך לבחון את תקפותה של דעה זו.

autoexec
גולש אורח
יום שלישי א' באייר תשס''ח    16:39   06.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. ידידי, לא כתבתי בשום מקום שאני רואה פסול בלאומיות  
בתגובה להודעה מספר 32

ערכתי לאחרונה בתאריך 06.05.08 בשעה 16:40 בברכה, autoexec

וגם עם מרד בר כוזיבא והמרד הגדול אין לי בעיה. אלא שלאומיות נובעת מערכי הלאום, וזו בדיוק הבעיה שלי עם מקימי המדינה, שערכי הלאום שלהם שונים מאוד מערכי הלאום שלי.

צריך ללמוד את תולדות התנועה הציונות מהתחלה לסוף ולא מהסוף להתחלה. המטרה הראשית והעיקרית לא היתה מטעם של ערכי לאום אלא משלשה טעמים עיקריים (כשכל קבוצה בציונות חלקה אחד או יותר מהטעמים):

א. נסיון לטיפול בבעיית האנטישמיות
ב. התעוררות עולמית לעניין ערכי לאום במאה ה-19 (ותחילת פירוקן של אימפריות) שסחפה את היהודים
ג. ערכים סוציאליסטיים של פועלי האינטרנציונל מבית מדרשו של קארל מארקס

הלאומיות לכשעצמה היתה נסיון לבנות לאום חדש, וישנן ראיות למכביר לנסיונם של הציונים ליצור לאום חדש שמורכב מכלאיים של מנהגים וגינונים חיצוניים מהיהדות "הישנה" ומתוכן חדשני ונאור שיוצק לתוכם. זה שאבות הציונים היו בני היהדות הארטודוקסית רק איפשרה להם לעצב את הלאום החדש במקצועיות רבה יותר.

ונעזוב בצד את ההיסטוריה - אני פטריוט מטבעי, אבל המדינה הזו פשוט לא מאפשרת לי להיות פטריוט שלה. זו לא המדינה שלי, זה לא הדגל שלי וזה לא ההמנון שלי. הלאום שלי יהודי, לא ישראלי. אין בהגדרת הזהות שלי שום יסוד משיחי ומנותק מהמציאות. אבל יש בה כדי לגרום לצריבה בלב לבעלי Wishful Thinking.

yggy
חבר מתאריך 10.1.08
7838 הודעות
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:04   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. נהנתי לקרוא את הודעתך, ואני שמח שחזרת בך ממה שכתבת  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 05.05.08 בשעה 12:04 בברכה, yggy

לפני די הרבה זמן, כאשר "קראת" ליהודים לרדת מהארץ כי אין לנו (כביכול) מה לחפש כאן.

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:18   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. לא מאמין שהוא כתב דבר כזה שלא בהקשר רחב יותר  
בתגובה להודעה מספר 7

yggy
חבר מתאריך 10.1.08
7838 הודעות
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:22   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ההקשר לא היה יותר טוב מהמסקנה. אין לי כוח וגם לא זמן  
בתגובה להודעה מספר 10

לנסות ולחפש, אבל אני זוכר טוב.
בוא נשאר בצד החיובי.

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:23   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. מקובל עלי :-)  
בתגובה להודעה מספר 11

חבר מתאריך 2.9.06
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:39   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. זו היתה מחאה  
בתגובה להודעה מספר 7

אני חי בישראל ובתוך כל הביקורת הגדולה על מה שנעשה כאן, אני משתדל לזכור היטב, דרך הזיכרון הלאומי קולקטיבי (ולא הפרטי כמובן), מה האופציות שעומדות לרשותינו.

yggy
חבר מתאריך 10.1.08
7838 הודעות
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:43   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. לי נראה שהשתנית (לטובה) והתמתנת. אני בכל אופן מעדיף  
בתגובה להודעה מספר 16

את דמותך הנוכחית.

autoexec
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    16:03   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. לדעתי, אם אתה מקבל מחמאות מ-yggy והעכברים  
בתגובה להודעה מספר 16

ערכתי לאחרונה בתאריך 05.05.08 בשעה 16:05 בברכה, autoexec

עליך לבדוק את עצמך. אני הייתי בודק את עצמי בכל אופן.

חבר מתאריך 2.9.06
יום שני ל' בניסן תשס''ח    18:33   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. דעותיי הן אותן דעות  
בתגובה להודעה מספר 29

אני מכיר היכרות אינטרנטית את העש"ש ואת בעקבות כבר שנים. אני מעריך את שניהם וכמובן את מחמאותיהם, אין לי שום תוכניות לבדוק את עצמי. אני מודה שאני נהנה מהממחאות מהם אם כי הם כמובן חסרות השפעה על דעותיי. לגבי yggy , אני אפילו מעריך את מחמאתו עוד יותר, בעיקר מפני שהחלפנו בנינו גידופים לא פעם ולא פעמיים ובכל זאת הוא מוצא בתוכו את היכולת להחמיא.
בכל מקרה, דעותיי הן אותן דעות ולא השתנו במיל אחד בשנים האחרונות. בעיקר בשל העובדה שאני מוצא את המציאות כמאששת אותן. מטרת כתיבתי כאן, מעבר להנאה ודחף לכתיבה, היא גם שכנוע והעברת מסר.
מה מטרת כתיבתך? אם אתה מנסה להעביר מסר כלשהו, חוששני שאתה נכשל. אתה יוצר אנטגנוזים חריף מאוד כלפי הדברים שאתה אומר. פעמים לא מעטות אני מוצא את עצמי מסכים עם דבריך ובכל זאת אין לך כאן מאזינים רבים מהצד שמנגד שבסופו של דבר, הוא הכתובת. אולי הרצון לבדל את עצמך מהם כאילו מדובר במוקצה מחמת מיאוס עד כדי ראייה במילה טובה מכיוונם עילה לפגם אידיאולוגי, אולי היא שורש הבעיה.

יערה
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:31   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אנחנו עדיין בגלות....  
בתגובה להודעה מספר 0

כל נסיון אחר להשתית את קיומה של המדינה
שלא על פי המורשת היהודית השרשית-

קרי:תורת ישראל-

נידון מלכתחילה לכישלון...

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:34   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מה היא ''המורשת היהודית השרשית'' ?  
בתגובה להודעה מספר 13

יערה
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    12:59   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ההבטחה האלהית  
בתגובה להודעה מספר 15

מורשה קהילת יעקב...

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    13:00   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. נו ...בחייך, חלאס סיסמאות , את מסוגלת לצקת תוכן  
בתגובה להודעה מספר 18

לסיסמה הזו ?

יערה
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    13:02   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. סיסמה???  
בתגובה להודעה מספר 19

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    13:03   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. כן  
בתגובה להודעה מספר 20

יש תוכן או אין ?

Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
129229 הודעות, 268 מדרגים, 282 נקודות.  ראה משוב
יום שני ל' בניסן תשס''ח    13:28   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. דווא קוים פרללים ניקגדא ייפגשו...  
בתגובה להודעה מספר 21

ד-ן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.07
1957 הודעות, 68 מדרגים, 134 נקודות.  ראה משוב
יום שני ל' בניסן תשס''ח    13:36   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. אשריך רקוויאם ! ואשרינו שאלה הם דבריך !  
בתגובה להודעה מספר 0

אני מודה שבקוראי את הכותרת עבר בי חשש מה שפרופ' הלל וייס הצליח "להדביק" את רקוויאם ,
וזה לא כ"כ הסתדר לי . אך כשנכנסתי לתוכן התפוגג חששי והתמלאתי שמחה וגאווה , רקוויאם אינו
מן המיואשים ! ולא זו בלבד , בדרכו המתוחכמת הוא מושך לאשכולו את ה"מתנדנדים" ונותן להם
להעיף מבט ואולי אפילו ממש לחוש את הנס הגדול של תקומת עם ישראל בארצו , יש לנו מדינה יהודית
וצבא להגן עליה . חלמנו על זה , התפללנו לזה , ויש לנו את זה .
ויש מקום לציין את הניסים שעשה לנו הקב"ה עת נצחנו את אוייבנו שאמרו להשמידנו . וגם השיבנו לעיר מקדשינו
ולנחלתינו בשומרון ביהודה ובארץ הגולן . ונתן בנו את העוז והכח להפריח וליישב חבלי מולדתינו .
ונכון , שבעת האחרונה סופגים אנו מכות קשות ויסורים מכאיבים , והלב בוכה , והנשמה דואבת . הכעס רב
ויש מי שכבר נשבר .
אבל,,,, אל לנו להתייאש ! המדינה היא הנס , ובמקום לפרקה יש לשמור עליה . במקום שבו קלקלו אפשר לתקן
הכל עדיין בר תיקון . וישועת ה' כהרף עין !
וביום חג עצמאותינו אין לנו אלא להודות ולהלל על כל הניסים שנעשו עימנו , ובהחלט לשמוח ולהניף בגאון את דגלנו .
חג עצמאות שמח ! (ולגבי המנגל , זה לא ממש חובה , זה כבר עניין של טעם) .

אשאשאש
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    15:35   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. יאללה,שים אנטריקוט,נקנקיות,קצת כנפיי עוף..  
בתגובה להודעה מספר 0

המבורגר,סטיק עוף,כרעי עוף.נפנף בזהירות שלא יעופו ניצוצות על הכרס.
פתח פיתה,שים חומוס צ'יפס סלט,קצת חריף,כרוב כבוש..ואז דחוס את הבשר (וואל דאן)פנימה.
תזהר לא לקרוע את הפיתה.
בסיבוב שני ושלישי חוזר חלילה.לבריאות.

סתוית
גולש אורח
יום שני ל' בניסן תשס''ח    15:36   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אני אקנה לך דגל, אבל אתה חייב לעזור לי  
בתגובה להודעה מספר 0

כשאתה מגיע לצומת ורואה שבארגז/דלי/קופסה מתנוססים גם דגלי ארה"ב, עוצר ומזכיר למוכר המבולבל את שם המדינה שחוגגת יום הולדת. מסכים? ואם יש גם כמה קונים מבולבלים - גם להם צריך להזכיר.

חבר מתאריך 2.9.06
יום שני ל' בניסן תשס''ח    18:35   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. תראי בזה הכרת טובה  
בתגובה להודעה מספר 28

הכרת טובה כלפי ידידתנו הגדולה שבעזרתה האדיבה אנחנו מצליחים לקיים את עצמנו בג'ונגל של המזרח התיכון.

סתוית
גולש אורח
אור ליום שלישי א' באייר תשס''ח    19:56   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. אין קשר! עם כל הכבוד, אף מדינה בעולם לא מניפה  
בתגובה להודעה מספר 31

דגלים של אומה אחרת. אילו כיבדנו את עצמנו מספיק כדי להניף בגאווה את דגלנו שלנו, ולא אחר, אולי היינו מתייחסים גם לשאר תחומי החיים בקצת יותר כבוד ורצינות. כנראה שכאן הפגם....

yael95
גולש אורח
אור ליום שלישי א' באייר תשס''ח    21:46   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. יש לי בחילה  
בתגובה להודעה מספר 33

סתוית
גולש אורח
אור ליום שלישי א' באייר תשס''ח    22:11   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. פרמין או קינמון בתה וזה יעבור  
בתגובה להודעה מספר 34

אוהב ישראל
חבר מתאריך 2.4.12
296 הודעות
אור ליום שלישי א' באייר תשס''ח    22:01   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. אפשר לא לתלות את הדגל ועדיין לא לנהות ולבכות. פשוט לא להיות עדר.  
בתגובה להודעה מספר 0

אפס שתיים
גולש אורח
אור ליום שלישי א' באייר תשס''ח    23:29   05.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. כי הערסים שברו לך אותה בשנה שעברה? נו.. באמת...  
בתגובה להודעה מספר 0

Boaz_fr לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.2.02
25274 הודעות, 102 מדרגים, 176 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי א' באייר תשס''ח    16:59   06.05.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. אני לא אתלה דגל  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 06.05.08 בשעה 17:01 בברכה, Boaz_fr

אני אומר הלל, ואודה לקב"ה, אבל דגל לא אתלה,
ולא בגלל שאיני מסכים לנ"ל

באופן עקרוני אינני אוהב סמלים
בעיקר שהסמל לא מחזיק דבר מאחוריו
והוא מעין צ'ק בלי כיסוי.
אבל יש לי בעיה קשה יותר עם הדגל,
לפני שנתיים משהו מנוול מאוד הלביש
את קלגסי הגרוש בוסט עליו מודפס דגל מדינת ישראל.
אין גבול לחוצפה אין גבול לציניות
כשצה"ל כבש את אילת היה צריך לאלתר דגל עשוי דיו,
כשצה"ל החריב חבל ארץ שלם ואגב כך החריב את הציונות
לא היו חסרים דגלים.

לא אתלה גדל
הוא מלוכלך, מרופש וקרוע.

אני מחכה ליום בו משהו ישלח את הדגל לכביסה
ויתקן את קרעיו

או אז נניפנו שוב בגאוה.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות