אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #162403 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 162403   
קורלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.12
6678 הודעות, 66 מדרגים, 122 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    15:56   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

תחקיר על השחיתות במרצ: הצל הפוליטי של זהבה גלאון נחשף  

 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 10.12.14 בשעה 16:01 בברכה, קורלי
 
מיזם ״מאה ימים של שקיפות״ חושף מינוי תמוה, הקצאת כספים למקורבים, ולהטוטנות פוליטית במרצ. במרכז התחקיר מככב ישראל כהן – אדם שכנראה לא שמעתם עליו מעולם. אלא שכהן נחשב כיום לאיש החזק במסדרונות הסיעה שזוכה לתעודת הכשר ולחסותה של ראשת מפלגת השמאל – זהבה גלאון.


תמצית הממצאים

נתחיל מהסוף. ל׳מאה ימים׳ נודע כי לאחרונה הציבה קק״ל בראש המכון לחקר קרקעות את יועצה הקרוב ביותר של גלאון, יו"ר מרצ – מדובר בישראל כהן, פעיל שמאל ותיק, שנחקר בעבר במשטרה, בין השאר עקב חשד לקניית קולות ובעקבות קשריו עם "מלך החניונים" ראובן גרוס.

מדובר בג׳וב נוח במיוחד עם שכר מנכ״ל והגדרת תפקיד מעורפלת. המכון אמור ״ללבן סוגיות קרקעיות״, לפנות לחוקרים שונים ולהציע להם מימון למען מחקרים לשימושי קרקע. אלא שלכהן אין ניסיון בתחום הסביבה. על המינוי לא יצאה הודעה לעיתונות ורבים בקק״ל ובמרצ עצמה כלל לא עודכנו בו, אולם בימים אלו ממש משמש כהן כמנהל ׳המכון לחקר מדיניות קרקעית ושימושי קרקע׳. וזאת במקביל לייעוץ פוליטי שהוא מעניק לגופים וגורמים שונים – בהם מפלגת העבודה ומרצ.

מהתחקיר עולה כי כהן הוא דמות מפתח כיום בשמאל הישראלי. לפי עשרות עדויות ישראל כהן הוא ה״נתן אשל״ של מרצ, מעורב בכנסת וברשימות המקומיות שלה – ובמקביל משמש גם כיועץ פוליטי בתשלום של חברי כנסת ממפלגת העבודה, בהם יו"ר המפלגה בוז׳י הרצוג עימו הוא עובד בימים אלו. בבחירות הקודמות גם כיהן כראש המטה של ח"כ אראל מרגלית (העבודה). לא מדובר ביועץ אסטרטגי רגיל- דוגמת שכירי החרב המלהטטים בין מפלגות, אלא באיש מרצ, הפקוד למפלגה, שעמד בראש סניף המפלגה בתל אביב. ועדיין כספי הציבור היו מנותבים אליו דרך שתי מפלגות וגם דרך השלטון המקומי.

אבל לפני הכל כהן הוא הצל הפוליטי של גלאון – והיא זו שמספקת לו בקביעות את תעודת ההכשר. זאת, על אף שבעשור הקודם נקשרו לכהן – שבמפלגה כינו אותו חלק מהפעילים כ'קבלן קולות' – כמה וכמה פרשיות; בתחילת העשור הקודם הוגשו נגדו תלונות במשטרה על קניית קולות ושיחוד מתפקדים במסגרת בחירות במרצ. הוא נחקר בעבר עקב קשריו לראובן גרוס ומינוי לתפקיד בכיר בחברה-בת של עיריית ת״א על אף חוסר כישורים הולמים לכאורה. הוא שהה במעצר בית במסגרת חקירת פרשת החניונים. בסופו של דבר לא הוגשו נגדו כתבי אישום והתיקים נסגרו, אולם ב-2005 קמה התאגדות בקרב חברי המפלגה בכדי לדרוש מבית הדין של מרצ להגלותו.

עם שובה של גלאון לכנסת ב-2011, חזר כהן למפלגה בדלת הראשית. יועץ הסתרים כהן יושב היום בפגישותיה הפוליטיות ונחשב כמקורב אליה ביותר. הלו״ז הפוליטי שלה, לדברי מקורבי גלאון, מתואם איתו. אחד מיועציה מספר כי ״היא עשתה מיקור חוץ להחלטות פוליטיות – לכהן״.

כהן מסייע כיום לגלאון ללא שכר ומקבל את שכרו ממפלגת העבודה, עירית כפר סבא וקק״ל. אולם גם מרצ בראשות גלאון (שיש לציין שענתה בפתיחות ובשקיפות על כל השאלות שהצבנו) תקצבה בשנים האחרונות את פעילותו של כהן בדרכים שונות: ב-2008 כיהנה גלאון בראש המטה המוניציפאלי של המפלגה והגדירה את משרד היח״צ שהקים כהן כ׳ספק קמפיין מומלץ׳. חרף הסתייגויות חריפות במפלגה, סיפק כהן שירותי קמפיין עבור המטות המקומיים של מרצ בעלות של 360,000 שקל. בבחירות ב-2013 גלאון מינתה את כהן לתפקיד מנכ״ל המטה לקראת הבחירות המקומיות ולאחר מכן ליועצה הצמוד (מתפקיד זה פרש כהן קודם למינויו למנהל המכון לחקר קרקעות).

כהן לא לבד. מהתחקיר עולה שמרצ דואגת לאנשי שלומה- באותן בחירות מקומיות קידמו גם כהן וגם גלאון לראש הרשימה התל אביבית את אייל נעמן, בעלים של משרד פרסום. נעמן הפסיד למיטל להבי. אלא שלאחר ההפסד במרצ החליטו לנתב תקציבי פרסום לנעמן בערך של כ- 330 אלף שקלים. במילים אחרות, אחרי שהתמודד מטעמה והפסיד, זכה המשרד של נעמן לתקציבי פרסום חוצות והפקות דפוס סביב הבחירות. חלק מהפרסומים של מרצ באותה תקופה היו גם על מוניות שירות בהן נהג עד לא מזמן ישראל כהן – באותן שנים בהן גלאון נעדרה מהכנסת.

כספים הוקצו מהמפלגה לאנשי מרצ נוספים (כפי שנחשף בתחקיר המלא כאן למטה, וגם בתחקיר המשך שיתפרסם בקרוב). אך כעת נחזור לכהן ולמינויו הטרי לראש המכון בקק״ל. התפקיד הוקצה דרך קבע לאנשי מרצ, אך לעומת כהן, שלו אין השכלה בנושא, קודמתו בתפקיד מיטל להבי (כיום סגנית ראש עיריית תל אביב מטעם מרצ) הגיעה עם רקע סביבתי עשיר. הוותיק יותר בתפקיד היה עדי ניב, לשעבר איש מרצ, שכיהן כראש המכון משנת 97׳ עד 2011. ניב, שתבע את מרצ וקק״ל אחרי שפוטר מהמכון, טען בשיחה עם "מאה ימים של שקיפות" כי ״ככה (עם המינוי הזה) שטנלצר קנה את מרצ״. לדברי ניב ״המכון היום לא מוציא כלום. ביטלו את הכנסים. אין אף מחקר. אין שם עובדים. אין מכון. אתה לא מבין. זה לא קיים. לך תראה איפה הכתובת של המשרד? כהן מקבל שכר כדי לא להפריע״. עם זאת נדגיש שוב כי ניב הינו מסוכסך עם הקרן ועם המפלגה.

גם בשיחות עם בכירים בקק״ל נראה כי הם כלל לא מודעים לכך שראש המכון התחלף או מעודכנים במה עוסק המכון בימים אלו. בכיר במוסדות הציוניים התפלא מהמינוי – שגילה עליו דרך התחקיר שלנו. לדבריו ״זה תפקיד מקצועי – הוא לא בין הג׳ובים המפוזרים בין המפלגות״. הוא הדגיש כי ״כהן הוא איש רב יכולות ובעל כישורים פוליטים חדים – זה בטוח, אבל זה תפקיד שמיועד לאנשים עם רקע ספציפי – שלו אין. זה מוזר מאוד״.

בקק״ל סירבו לענות על שורה של שאלות, בהן בקשות לראות את תוצרי המכון, כתובתו, ותנאי העבודה של כהן. בתגובה רשמית נמסר כי ״מר ישראל כהן נכנס לתפקידו כמנהל המכון רק לפני חודשים ספורים. הגדרת מינויו ותנאיו נקבעו ע"פ הנהלים הסדורים בקק"ל. המכון עומד ביעדיו״. באתר, אגב, מופיע מידע זעום. הפרסום האחרון שמופיע בין הוא משנת 2012. כלל התגובות בתחתית פרסום זה.

נציין כי התחקיר נערך במהלך ששת השבועות האחרונים – הרבה לפני שהוכרזו הבחירות. התחקיר התגלגל בעקבות טיפים שקיבלנו מאישים מגוונים הקשורים למפלגה.

*לגבי התוכן – זה מה שמצאנו, לטוב ולרע (להוציא כמה תגליות שנפרסם בהמשך). חשוב להדגיש שכל דבר שנמצא – נוציא החוצה. בהמשך גם נסדר וננגיש אותו. המטרה היא שתגיעו לקלפי עם כמה שיותר מידע.

יו"ר מרצ, זהבה גלאון בתגובה: ״מדובר בניסיונות הכפשה צפויים מצד גורמים פוליטיים, שכנראה לא מרוצים מהעלייה של מרצ בסקרים, וממספר המתפקדים חסר התקדים למפלגה. ברור שכשמרצ צוברת מנדטים בסקרים זה נעשה על חשבון מפלגות אחרות, וחלק מהמשחק הפוליטי הוא מתקפות מלוכלכות מהסוג הזה.

יותר ממה שזה מלמד משהו על מרצ זה מלמד על הנואשות בקרב אותן מפלגות, נוכח ההתחזקות של מרצ כקול ערכי ומוביל בשמאל.הניסיון לייצר תיאוריות קונספירציה קלושות, ולנסות למצוא אי-סדרים מהסוג שיש אולי במפלגות אחרות בישראל, אינו עומד במבחן, מכיוון שמרצ מתנהלת בשקיפות ובפיקוח, ותוך הקפדה על מינהל תקין ושמירה על החוק״.

לדבריה ״המסמכים שהוצגו בפנינו קיימים, קודם כל, בגלל שמרצ מנהלת תיעוד מדוקדק ומפורט של כלל הוצאותיה, ודואגת שכל הוצאה כספית תעבור אישור של הגורמים המוסמכים במפלגה. פירוט מלא של המסמכים וההתקשרויות נמסרו והם מלמדים על ניהול אחראי ותיעוד של כל שקל. יש לציין, שהעובדה שבשנתיים האחרונות מרצ צימצמה את הגירעון הכבד שלה משנים עברו, היאבדיוק בזכות מינהל תקין ופיקוח אחראי על הוצאות כספיות״.

ממטה ראש מפלגת העבודה הרצוג נמסר כי ״ישראל כהן מועסק מזה מספר חודשים ע"י מפלגת העבודה לתקופה מוגבלת כיועץ לפרויקט 20:16 העוסק בהכנת תשתית המפלגה לבחירות. במסגרת זו מייעץ כהן בנושאי פילוח וניתוח של מאגרי נתונים של בוחרים על פי תאי שטח, זאת על סמך ניסיונו העשיר בתחום במערכות בחירות בהן עבד, בין היתר, עם מפלגת העבודה בבחירות 1999 ולאור ניסיונו המוצלח כמנהל הקמפיין המוניציפלי של מרצ. על עבודת ייעוץ זו משתכר כהן 2,500 ש"ח בחודש, כאמור, לתקופה מוגבלת. ישראל כהן אישר בפני מפלגת העבודה כי אינו מועסק ע"י מפלגה או גוף פוליטי אחר וכי הוא מחויב להימנע מניגוד עניינים במסגרת העסקתו במפלגה״.

לתחקיר המלא בהרחבה              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ממשיכים לחגוג גם אחרי החקירות בקשר למרכז הבינלאומי לשלום במזרח התיכון PASTE 10.12.14 15:57 1
     מאלוני ושריד ועד גלאון, מה שהיה ועדיין סניגור 10.12.14 16:30 12
  זהו פרצופו האמיתי של השמאל... FARUK 10.12.14 15:59 2
     בהחלט לא. זהוא פרצופו האמיתי של הימין, כי הוא קיבל את הכוח מהעם. hmarcel 10.12.14 16:03 5
     זהו פרצופה האמיתי של הפוליטיקה תודה רבה 10.12.14 16:08 7
         כוונת המשורר היתה שזו הדו פרצופיות של השמאל,מטיפים לניקיון כפיים ובעצמם מושחתים. FARUK 10.12.14 16:27 10
  מושחתים נמאסתם עין לציון 10.12.14 16:01 3
  בפוליטיקה השחיתות בכל מקום. זה לא משנה ימין שמאל ערבים או דתיים. mic 10.12.14 16:01 4
  זה היה די צפוי ,מפלגה שחרטה על דגלה את הדכוי לציבור היהודי שתהיה מושחתת אלמוני 10.12.14 16:06 6
  איפה זהבה שתמיד אצה רצה לגנות כל דבר בקול רם? apis 10.12.14 16:18 8
  תודה ידידי, לגזור ולשמור !! פילוביץ שחף 10.12.14 16:18 9
     היתה שמועה ש,,, u174 10.12.14 16:29 11
         בהחלט מעניין..... פילוביץ שחף 10.12.14 16:36 13
  לא משנה שמאל או ימין פוליטקאים מושחתים בני ע 10.12.14 17:18 14

     
PASTE לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.4.11
36854 הודעות, 139 מדרגים, 249 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    15:57   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ממשיכים לחגוג גם אחרי החקירות בקשר למרכז הבינלאומי לשלום במזרח התיכון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סניגור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.11.09
16450 הודעות, 94 מדרגים, 182 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    16:30   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. מאלוני ושריד ועד גלאון, מה שהיה ועדיין  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   תודה!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FARUK לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.6.14
12793 הודעות, 176 מדרגים, 347 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    15:59   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. זהו פרצופו האמיתי של השמאל...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hmarcel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.4.02
6017 הודעות, 34 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    16:03   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. בהחלט לא. זהוא פרצופו האמיתי של הימין, כי הוא קיבל את הכוח מהעם.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
   לו היה מעוניין לשלוט, הימין לא היה מרשה שיקראו דברים כאלו.

אבל, הימין קיבל את הכוח מהעם, באמצעות הבחירות,
והעדיף לא להשתמש בכוח הזה.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
27273 הודעות, 187 מדרגים, 358 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    16:08   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. זהו פרצופה האמיתי של הפוליטיקה  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  

לידיעת הח"כים הערבים: 19 ערבים-ישראלים נהרגו מרקטות חיזבאללה ב2006


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FARUK לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.6.14
12793 הודעות, 176 מדרגים, 347 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    16:27   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. כוונת המשורר היתה שזו הדו פרצופיות של השמאל,מטיפים לניקיון כפיים ובעצמם מושחתים.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עין לציון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.14
43112 הודעות, 144 מדרגים, 274 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    16:01   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מושחתים נמאסתם  
בתגובה להודעה מספר 0
 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mic לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.8.14
864 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    16:01   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. בפוליטיקה השחיתות בכל מקום. זה לא משנה ימין שמאל ערבים או דתיים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמוני
חבר מתאריך 2.4.12
6736 הודעות
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    16:06   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. זה היה די צפוי ,מפלגה שחרטה על דגלה את הדכוי לציבור היהודי שתהיה מושחתת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הדיכוי משחית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
apis לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.04
15977 הודעות, 64 מדרגים, 102 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    16:18   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. איפה זהבה שתמיד אצה רצה לגנות כל דבר בקול רם?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 308 מדרגים, 575 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    16:18   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. תודה ידידי, לגזור ולשמור !!  
בתגובה להודעה מספר 0
 

http://tinyurl.com/5a2yl כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
u174 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.12
1400 הודעות, 19 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    16:29   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. היתה שמועה ש,,,  
בתגובה להודעה מספר 9
 
   זבללה גלאון יושבת על כ 15 מיליון ש"ח הון אישי , מעניין לא ?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 308 מדרגים, 575 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    16:36   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. בהחלט מעניין.....  
בתגובה להודעה מספר 11
 

http://tinyurl.com/5a2yl כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בני ע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.12.07
2596 הודעות, 14 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בכסלו תשע''ה    17:18   10.12.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. לא משנה שמאל או ימין פוליטקאים מושחתים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

דרומי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות