אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #17273 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 17273
דוידזון
חבר מתאריך 3.3.08
127877 הודעות
יום ראשון כ''ה באייר תשע''ג    15:19   05.05.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

למה שוב בוחרים ראש עיר בקרית מלאכי?  

 
   יוסי סולימני הוציא בעתירה לבית המשפט את הנשק הכבד וטען: ספירת העומר מנעה ממני ומחבריי להגיע לישיבת מועצת העיר בה נבחר מישל טפירו לראש העירייה בקרית מלאכי. השופטת טענה שהוא נוהג בחוסר תום לב, אולם בסופו של דבר הציעה לערוך הצבעה חוזרת על דעת כל הצדדים

אלי ג'אן פורסם: 05.05.13, 13:57

היום (ראשון) ב-18:00 בערב, שידור חוזר: מליאת מועצת העירייה בקרית מלאכי תתכנס ותצביע מחדש על זהותו של ראש העירייה הזמני, עד לבחירות שייערכו באוקטובר - כך הוחלט ביום רביעי שעבר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, שם המליצה השופטת על המהלך כדי למנוע סחבת, בעקבות עתירתו של יוסי סולימני, שסירב להשלים עם בחירתו של מישל טפירו לתפקיד.

ביום רביעי בצהריים התכנס בית המשפט למשך שעות ארוכות כדי לשמוע את הצדדים. עמדתה של השופטת נראתה נחרצת בתחילה. "אני ממליצה לכם למשוך את העתירה. אתם נוהגים בחוסר תום לב מוחלט", הטיחה בעורכי דינו של סולימני. אך ככל שנקפו הדקות התברר שההתעקשות של סולימני וחבריו השתלמה. לאחר כשעה וחצי במהלכן שמעה את הצדדים, ביקשה השופטת מטפירו כי מאחר ומדובר בתפקיד ציבורי ועל מנת לחסוך את ההליך המשפטי שיכול להימשך שבועות, היא מבקשת לערוך דיון חוזר במליאה.

בתום התייעצות שנמשכה כמעט שעה, חזר טפירו עם תשובה חיובית, וכבר היום תיערך ישיבה נוספת בה ייבחר לקרית מלאכי ראש עירייה חדש. חבר המועצה בוריס בורוכוב ינהל את הישיבה. עד אז, יכהן טפירו בתפקיד. "מישל יצא גבר", אמר שמעון חזן, חבר המועצה, "הוא רצה שהבחירה שלו תהיה נקייה וכל הכבוד לו".

"תיכנס ברגל ימין"
שבעה מתוך 13 חברי מועצה, בחרו ביום רביעי שעבר במישל טפירו כראש עירייה. אך נראה שגם זה לא מספיק. סולימני החליט לעתור לבית המשפט ולערער על החלטת המועצה, שאף קיבלה גיבוי מהיועצת המשפטית, עו"ד אידית יפת וכן ממשרד הפנים. יום לאחר ההצבעה הגיע טפירו לעירייה, אך מאחר והנושא לא היה ברור לחלוטין, הוא נמנע מלהיכנס ללשכת ראש העירייה. "הוא ישב בחדר של ללו זוהר" (עוזר ראש העיר, הבית היהודי - א.ג), סיפר עובד מועצה. "סולימני ישב בחדר שלו וגם לא נכנס ללשכה".

בבוקר יום ראשון שעבר טפירו שב לעירייה בכדי לגבש עמדה סופית. יחד עם זוהר והיועצת המשפטית, הם ישבו בחדרו של מנכ"ל העירייה, איל דפנה, שאף נכח בפגישה. לאחר כמחצית השעה ולאחר שהנושא המשפטי הוברר עד תום, החליט טפירו להיכנס ללשכת ראש העירייה כשהוא מחזיק במסמכים הנדרשים כדי להוכיח זאת.

נסים כחלון, נהגו של ראש העירייה הקודם, מוטי מלכה, ומי שככל הנראה ישמש גם נהגו של טפירו, הדריך אותו ברגעים הראשונים. "תיכנס ברגל ימין", המליץ הנהג וטפירו שמע בקולו ונכנס ללשכה, תוך שהוא מנשק את המזוזה שבפתח.

מה מלחיץ את טפירו?
העתירה של סולימני וחבריו נשלחה בתחילת השבוע שעבר, וביום שני אישר בית המשפט לקיים דיון בנוגע לבחירות בעירייה. בסוף השבוע עוד ניסה סולימני לבצע מחטף נוסף ולדברי כמה חברי מועצה, ביקש להציע לחבר המועצה יוסי חדד את ראשות העירייה. "זה מדהים עד כמה הוא מסרב להכיר בהפסד שלו", אמרו בסביבתו של טפירו. חדד, שאישר בפנינו את הדברים, אמר כי סירב בתוקף להצעה של סולימני שנשלחה באמצעות מקורבים. "לא אעשה מעצמי צחוק. אני שלם עם ההחלטה שלי", פסק.

לאחר שבסוף השבוע לא הצליח סולימני להעביר קול אחד ממחנה טפירו אליו, מסיבה שאינה ברורה ולמרות היחסים העכורים עם טפירו, היה עדיין סיכוי כי הוא יתמנה לממלא מקום ראש העירייה. ביום ראשון בערב הגיעו טפירו, זוהר ועו"ד שנאור קטש לביתו של חדד בבקשה שיאשר להם את המינוי של סולימני לממלא מקום. חדד כעס על עצם ההצעה וכבר שקל להסיר את תמיכתו בטפירו. אך אלה, משהבחינו בתגובתו, חזרו צעד אחורה.

"אני נתון בלחץ גדול מאוד", אמר טפירו לאחר הישיבה ושוב סירב לפרט מה יכול לגרום לו בכל זאת למנות את סולימני לממלא מקומו, למרות הכל. "היה סיכוי שסולימני יכהן בכל זאת כממלא מקום, אך גם הסיכוי הקטן הזה נגנז", ציין טפירו. לפני עשרה ימים התלונן טפירו במשרדי החקירות של יחידת להב 433 כי הוא עובר מסע לחצים כבד כדי שיפרוש מהמרוץ. ביום שלישי שעבר טפירו כבר לא הגיע ללשכת ראש העירייה, בטענה כי אינו חש בטוב.

עומר? הפרוטוקולים הוכיחו אחרת
העתירה של סולימני הוגשה על ידי עורכי הדין ערן חרמוני ושלומי אוחנה, ועליה היו חתומים חברי המועצה יוסי סולימני, אלי עזריאל וגדעון מהרי. השלושה גוללו את סיפור הכתרתו של סולימני לתפקיד מיד אחרי התפטרותו של מלכה, את הזימון לישיבת המועצה שהתקיימה ביום רביעי שלפני האחרון ואת ביטולה על ידי סולימני. ההחלטה לבטל את הישיבה הייתה כתוצאה מבקשה של חמישה חברי מועצה לדחותה עקב ימי ספירת העומר.

"הימים הם ימי ספירת העומר, ומאז ומתמיד לא קוימו ישיבות בתקופה זו", כתבו חברי המועצה. "כידוע, ימי ספירת העומר הם ימי אבלות וכאנשים דתיים החיים ביישוב שהוא ברובו מסורתי, אל לנו להפר מנהג חשוב זה".

אלא שבדיקה פשוטה בארכיון העירייה העלתה כי אף בשנתיים האחרונות התקיימו ישיבות מליאה בקרית מלאכי ואף בנוכחות השלושה. חברי המועצה הדתיים אף גיחכו על הטענה ההלכתית כביכול, שלדבריהם, הינה חסרת סימוכין הלכתיים. "הם רק חיפשו דרכים לדחות את הישיבה", אמרו שם. בהמשך העתירה טענו חברי המועצה מטעם סולימני כי הדחייה לישיבה הייתה באישור מנהל המחוז במשרד הפנים, אבי הלר.

חבר המועצה שמעון חזן הגיב בלשון מושחזת לעתירתו של סולימני. "הוא לא יכול לבטל ישיבת מועצה שלוש שעות לפני. מה זה פה, אנשים טיפשים? תנו קצת כבוד לעיר הזו". לדברי חזן, הם כבר הציעו לסולימני את תפקיד ממלא המקום, אך הוא סירב.

"קיבלתי על הראש מהבוחרים שלנו על ההצעה הזו, אבל אמרנו בשביל השלום זה שווה. אני לא מבין מה הוא רוצה ומה זה נותן לתושבי העיר שמחפשים קצת שקט מאיתנו, חברי המועצה. סולימני היה צריך לבוא כמו גבר, להצביע ולהפסיד. הרי גם בהצבעה חוזרת הוא יפסיד, אז אני לא מבין את הראש שלו", אמר חזן.

מקור: http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4376098,00.html


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות