אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #216348 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 216348   
דוידזון
חבר מתאריך 3.3.08
127882 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    16:06   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

עדיין בקרווילה, עשור אחרי ההתנתקות: ''איבדתי אמונה'' - האזינו לראיון בלינק  

עמליה אבינועם פונתה בקיץ 2005 מניסנית, ועד עכשיו היא גרה בקרווילה בנווה ים. בראיון לגלצ היא סיפרה: "אני חרדה לבאות, שלושת רבעי מהלב שלי עדיין בגוש". האזינו לראיון

עשור להתנתקות: "שלושת רבעי מהלב שלי עדיין בגוש", כך אמרה היום (ראשון) עמליה אבינועם, שפונה מניסנית בקיץ 2005. בראיון ליעל דן היא הוסיפה: "אני לא מרגישה שעזבתי, אני מרגישה יותר מנותקת מהעבר".

עמליה סיפרה בראיון כי אחרי הפינוי, אמרה לחבריה שצריך לראות בכך הזדמנות. "אמרתי להם שאם הממשלה החליטה כנראה שהיא יודעת מה טוב למדינת ישראל", הוסיפה, "היום אני מבקשת מהם סליחה. זאת הייתה טעות מלכתחילה להוציא אותנו משם - ראו את כל המלחמות שהיו מאז הגירוש".
עמליה מתגוררת עכשיו בנווה ים, עדיין בקרווילה. "זה מדאיג אותי ומלחיץ אותי שאני עדיין בקרווילה", היא אמרה, "אני חרדה לבאות ואני לא יודעת איפה אני אהיה בעוד עשר שנים. איבדתי את כל האמונה במערכות המדינה". היא הוסיפה: "קבוצה גדולה מאיתנו חרדה לבאות בגלל הפרנסה".
07/06/15 | 13:57

מקור: http://glz.co.il/1363-63870-HE/Galatz.aspx

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הם לא רשאיים לתבוע את המדינה? ציוני 07.06.15 16:29 1
  ישראל אכן עשתה פשעים נגד האנושות צדק 07.06.15 16:50 2
     ליתר דיוק... יהודי כואב 07.06.15 16:59 3
  מבלי לזלזל בכאב אנשים שנעקרו מבתיהם - אני חושב של כל אחד חייבת שתהיה אחריות. ליאו מסי 07.06.15 17:09 4
     הרגו את האנשים נפשית yio 07.06.15 17:13 5
         בדיעבד- אני חושב שהמדינה הייתה צריכה להצמיד להם משרד רו''ח ליאו מסי 07.06.15 17:16 7
             לקחו אנשי עמל וזרקו אותם לרחוב כפשוטו yio 07.06.15 17:28 8
             לכתחילה היית צריך להפגין רגישות ולא לכתוב את תגובה 4. צדק 07.06.15 17:31 9
                 גם אתה הפכת לקומיסר לענייני רגישות? אני בטוח שיש לא מעט ממפוני גוש קטיף ליאו מסי 07.06.15 17:37 10
                     מעניין על קסטנר ובאי דורו אתה לא מעז לשפוט צדק 07.06.15 17:41 11
                         מצטער. איני חושב שעוצמת הטראומה מתקרבת ולו במעט לטראומה שחוו ניצולי שואה. ליאו מסי 07.06.15 17:43 12
                             אז לך יש מדד טראומה אני מבין. איפה רכשת? בפרופסורה בבר אילן? צדק 07.06.15 17:44 13
                                 פשוט שכל ישר. מה לעשות. ליאו מסי 07.06.15 18:08 17
                                     לא לצערי שכל עקום ביותר למרות המילים המתובלות כל כך טוב. צדק 07.06.15 20:54 18
                             מה לעשות שזו האמת? yio 07.06.15 17:44 14
                                 זה שהיו ניצולי שואה בקרב המפונים- אני מניח שמספרם היה מצומצם ביותר מטעמי גיל. ליאו מסי 07.06.15 21:06 20
     שחכת משהו קטן joe 07.06.15 17:48 15
         הוא לא שכח, אפשר להגיד עליו המון, אבל מסי שלנו אינטיליגנט ברמה גבוה מאוד צדק 07.06.15 17:50 16
         אם אני זוכר נכון- הייתה תקופה שבא הו8ענקו להם גם דמי הסתגלות. ליאו מסי 07.06.15 21:03 19
             כן ממש כך שמו אנשים באזור מרוחק, אחדסתם 07.06.15 21:44 21
  פשע ההתנתקות דומה בחומרתו למעשה האונס פילגש בגבעה, ומיישם חוקי סדום ועמורה. בנימיני 07.06.15 17:14 6
  כואב. WB 07.06.15 22:10 22

ציוני
חבר מתאריך 25.3.14
1575 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    16:29   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הם לא רשאיים לתבוע את המדינה?  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
צדק
חבר מתאריך 20.12.13
11060 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    16:50   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ישראל אכן עשתה פשעים נגד האנושות  
בתגובה להודעה מספר 0

חרם על ישראל? הכל מתחיל מפה חברים שעושים דה לגיטימציה ליהדות ואין פוצה פה ומצפצף

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
יהודי כואב
חבר מתאריך 11.4.11
1303 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    16:59   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ליתר דיוק...  
בתגובה להודעה מספר 2

נגד העם היהודי.

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:09   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מבלי לזלזל בכאב אנשים שנעקרו מבתיהם - אני חושב של כל אחד חייבת שתהיה אחריות.  
בתגובה להודעה מספר 0

אנשים קיבלו סכומים די גבוהים אז- במיוחד אלה שגרו בגוש שנים רבות. סכום ממוצע של כמליון וחצי שח. מליון וחצי שח במונחי 2005 - היו כ2-3 דירות יפות באשקלון או ב"ש לדוגמה. אני בטוח שהיו אנשים שנהגו כך בשכל והבטיחו את עתידם. גם אם במקביל ניהלו מאסק ליישובי קבע. מה גם שבשנים הראשונות המגורים בקראווילות היו ע"ח המדינה אאלט.

תודה ידידי, גזור ושמור.

yio
חבר מתאריך 1.4.12
20577 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:13   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הרגו את האנשים נפשית  
בתגובה להודעה מספר 4

שלא לדבר על ההוצאוצ שהיו להם בזמן שהותם במלונות.

והיו כמה רמאים שניצלו את זה לעקוץ אותם..

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:16   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. בדיעבד- אני חושב שהמדינה הייתה צריכה להצמיד להם משרד רו''ח  
בתגובה להודעה מספר 5

שייתן להם יעוץ כלכלי צמוד איך לנהוג נכון בכספי הפיצויים.

תודה ידידי, גזור ושמור.

yio
חבר מתאריך 1.4.12
20577 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:28   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. לקחו אנשי עמל וזרקו אותם לרחוב כפשוטו  
בתגובה להודעה מספר 7

לא היה להם אמון במישהו מטעם המדינה..

שהורסים מישהו נפשית הוא פחות מודע מה קורה איתו.
שבסביבה שלו מתחילים למות להתאבד ולהשתגע בכלל הוא נכנס לסחרור.
גם 10 שנים אחרי קשה להבין את ההיגיון במהלכים דאז.

הפתרון הוא בדיוק כמו היום,להציע לתושבי עזה סל הגירה שווה, רק שאז היה אפשר לקחת חצי מהסכום שהוציאו על הגירוש ולתת ל100,000 משפחות ערביות 10000₪ ולחסוך את החצי השני.

כיום זה כבר יותר מסובך.

צדק
חבר מתאריך 20.12.13
11060 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:31   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. לכתחילה היית צריך להפגין רגישות ולא לכתוב את תגובה 4.  
בתגובה להודעה מספר 7

בדיעבד זה עדיין לא שייך

חרם על ישראל? הכל מתחיל מפה חברים שעושים דה לגיטימציה ליהדות ואין פוצה פה ומצפצף

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:37   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. גם אתה הפכת לקומיסר לענייני רגישות? אני בטוח שיש לא מעט ממפוני גוש קטיף  
בתגובה להודעה מספר 9

שלמרות שהרגישו שעשו להם עוול נורא ולמרות הסבל - הם ידעו איך לנצל את הפיצויים שהוענקו להם בדין כדי להבטיח עתיד טוב יותר למשפחתם. המדינה הייתה צריכה להעניק להם ליווי פיננסי צמוד כדי למנוע ככל האפשר תופעות מכוערות של רמאים למיניהם.

תודה ידידי, גזור ושמור.

צדק
חבר מתאריך 20.12.13
11060 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:41   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מעניין על קסטנר ובאי דורו אתה לא מעז לשפוט  
בתגובה להודעה מספר 10

אבל אנשים שנחרב להם העולם בגירוש אתה שופט ועוד איך.

עכשיו אתה תגיד לי איך אתה משווה וכו' ואני יגיד לך שאם לשיטתך לא שופטים אנשים שעברו טראומות כה קשות אז לא שופטים, נקודה.

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:43   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. מצטער. איני חושב שעוצמת הטראומה מתקרבת ולו במעט לטראומה שחוו ניצולי שואה.  
בתגובה להודעה מספר 11

תודה ידידי, גזור ושמור.

צדק
חבר מתאריך 20.12.13
11060 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:44   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אז לך יש מדד טראומה אני מבין. איפה רכשת? בפרופסורה בבר אילן?  
בתגובה להודעה מספר 12

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    18:08   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. פשוט שכל ישר. מה לעשות.  
בתגובה להודעה מספר 13

אגב- זה שאני חושב מה היה ראוי לעשות או א לעשות עם כספי הפיצויים- לא אומר ולו לשנייה שאני אשתמש כלפי מפונה גוש קטיף זה או אחר במילים קשות ובגידופים למיניהם כמו שאנשים פה מרשים לעצמם להשתמש כלפי שורדי שואה כמו קסטנר ואחרים.

אני לעולם לא אשפוט ואבקר שורדי שואה. לא את קסטנר ולא לחילופין את האדמור מבעלזא. השואה הייתה סיטואציה חסרת תקדים בתולדות האנושות ואין לדעת איך ינהג אדם בסיטואציה שכזו.

פינוי אנשים מבתיהם בנסיבות שונות- זו לא סיטואציה חסרת תקדים.

תודה ידידי, גזור ושמור.

צדק
חבר מתאריך 20.12.13
11060 הודעות
אור ליום שני כ''א בסיון תשע''ה    20:54   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. לא לצערי שכל עקום ביותר למרות המילים המתובלות כל כך טוב.  
בתגובה להודעה מספר 17

אתה אמרת:
"אני חושב של כל אחד חייבת שתהיה אחריות."

"אנשים קיבלו סכומים די גבוהים אז- במיוחד אלה שגרו בגוש שנים רבות. סכום ממוצע של כמליון וחצי שח. מליון וחצי שח במונחי 2005 - היו כ2-3 דירות יפות באשקלון או ב"ש לדוגמה. אני בטוח שהיו אנשים שנהגו כך בשכל והבטיחו את עתידם."

אל זלזל באינטילגנציה של הקוראים. זה נקרא לשפוט. זכותך לחשוב כך.
זכותי לחשוב שזה לא ראוי.

yio
חבר מתאריך 1.4.12
20577 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:44   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. מה לעשות שזו האמת?  
בתגובה להודעה מספר 12

וניצולי שואה אומרים זאת בעצמם.

לא אחד ולא שניים...

מה שקרה אז העלה להם את הטראומות חזרה.

וחלקם נפטרו מזה.

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
אור ליום שני כ''א בסיון תשע''ה    21:06   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. זה שהיו ניצולי שואה בקרב המפונים- אני מניח שמספרם היה מצומצם ביותר מטעמי גיל.  
בתגובה להודעה מספר 14

ולפחות חלקם באו לגור עם הילדים לעת זקנה. אינני נכמס כמובן למה שהם חשו. אך רוב מוחלט ביותר של המפונים לא היו ניצולי שואה וכל השוואה בין טראות הפינוי לטראומת השואה- היא מיותרת.

תודה ידידי, גזור ושמור.

joe
חבר מתאריך 17.2.15
1074 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:48   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. שחכת משהו קטן  
בתגובה להודעה מספר 4

פרנסה, ברגע שלא היה להם הכנסה הם היו צריכים להשתמש בכספי הפיצויים לשלם על אוכל ופסיחולוגים ועוד

צדק
חבר מתאריך 20.12.13
11060 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:50   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. הוא לא שכח, אפשר להגיד עליו המון, אבל מסי שלנו אינטיליגנט ברמה גבוה מאוד  
בתגובה להודעה מספר 15

הוא פשוט מרשה לעצמו לשפוט אותם דרך העיניים שלו.
לדעתי הוא טועה

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
אור ליום שני כ''א בסיון תשע''ה    21:03   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אם אני זוכר נכון- הייתה תקופה שבא הו8ענקו להם גם דמי הסתגלות.  
בתגובה להודעה מספר 15

כ"כ הוענקו קורסי הסבה במגוון תחומים. הבעייה בתעסוקה בגוש קטיף הייתה שאחוז התעסוקה שם בכל מיני משרות מטעם המדינה- היה גבוה משמעותית ביותר מכל שאר האזורים במדינה. משפונה הגוש- לא היה בכך צורך.

כמובן שאנשים נתקלו במשבר קשה- אינני מטיל בכך ספק. רך אני טוען שבסופו של דבר האחריות לשיקום מוטלת על האדם בעצמו. ובטח ובוודאי שאם יש משבר תעסוקתי- כדאי היה מאד לקנות דירות ולפחות לזכות בהכנסה משכ"ד.

תודה ידידי, גזור ושמור.

אחדסתם
חבר מתאריך 25.2.02
2931 הודעות
אור ליום שני כ''א בסיון תשע''ה    21:44   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. כן ממש כך שמו אנשים באזור מרוחק,  
בתגובה להודעה מספר 19

שגם לתושבי האזור בעצמם אין מקום עבודה, אז איפה אתה חושב שהם יעבדו?

http://www.youtube.com/watch?v=eScDfYzMEEw

בנימיני
חבר מתאריך 30.5.10
2371 הודעות
יום ראשון כ' בסיון תשע''ה    17:14   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. פשע ההתנתקות דומה בחומרתו למעשה האונס פילגש בגבעה, ומיישם חוקי סדום ועמורה.  
בתגובה להודעה מספר 0

והפושעים עדיין לא באו על עונשם.

WB
חבר מתאריך 8.7.02
14017 הודעות
אור ליום שני כ''א בסיון תשע''ה    22:10   07.06.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. כואב.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות