אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          

קבוצות דיון סקופים נושא #285284 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 285284
קורלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.12
5831 הודעות, 63 מדרגים, 116 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ב בשבט תשע''ו    22:21   01.02.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הקלות הבלתי נסבלת בה ניתן להשיג נשק במגזר הערבי  

עם הקשרים הנכונים וסכום כסף מספיק, כל אחד יכול לרכוש בקלות נשק בדרכים לא חוקיות. התופעה הזו, שנפוצה במיוחד במגזר הערבי, גבתה את חייהם של אלפי אזרחים ישראלים בעשור האחרון. משפחות קורבנות הירי ומנהיגים במגזר הערבי טוענים כי המשטרה אינה מעוניינת לאסוף את כלי הנשק האלה, וכי היא נותנת לאירועי הירי להימשך כמעט בלי הפרעה: "אם זה היה בהרצליה או בת"א, לא היו נותנים לזה לקרות"

דורון הרמן

לחץ כאן לצפיה דרך Facebook

לחץ כאן לצפיה דרך Facebook

הנשק הבלתי חוקי בישראל - אקדחים, רובים ומטענים נמצא בעיקר במגזר הערבי בבונקרים מאולתרים. אלפי רובים, אקדחים, מטענים ולבנות חבלה שגבו רק בעשור האחרון מאות קורבנות, חפים מפשע.

את סיפורו של עזאם אבו פאני לא ניתן לשמוע, אלא אם כן גרים בשכונה שלו בכפר קרע. באמצע הלילה כמה צעירים החליטו אולי מתוך שעמום, לירות לעבר רכב ההסעות שלו. מצלמות האבטחה שתיעדו את הירי קלטו שני צעירים עם קפוצ'ון על הראש ונשק אוטומטי בלתי חוקי יורים לכל עבר.

"שמעתי יריות בשעה אחת וחצי, לא התייחסתי לעניין כי זה רגיל בכפר שאתה שומע יריות", מספר עזאם, "אתה יכול לראות ילדים בני 17 ו-18 מתחילים לירות. כל אחד יכול להשיג כאן נשק".

נ' חי במשך שנים בתוך הבונקרים של הנשק הבלתי חוקי בישראל. הוא ראה ושמע הכול. "לא בעיה היום להשיג נשק לפני איזה מבצע צבאי", הוא אומר, "לכולנו יש אנשים שהם גם חיילים בצבא, ויש לנו גם אנשים שהם במגזר הערבי ואם צריך מארגנים את זה".

על הקלות שבה נשק זולג מתוך בסיסי צה"ל אל ידיים עברייניות אפשר ללמוד מההקלטות שביצעה המשטרה, בהן שומעים כיצד חייל צה"ל משתמש בקודים של עולם תחתון כדי למכור, יחד עם חברו, נשק צה"לי לכל המרבה במחיר - ולא משנה לאן הנשק הזה יגיע.

במשך חודשים האזינו במשטרה ובמצ"ח לחיילים האלה - עד שתפסו אותם על חם, כשהם מוכרים את הנשקים לגורמים עברייניים. "יש לנו מצבים שחיילים מתוך היחידה משתפים פעולה תמורת בצע כסף. ויש מקרים שבהם אוספים אינפורמציה ומנצלים סופי שבוע או שמירה ירודה ומבצעים את הגניבות האלו", מסביר תא"ל במיל' מיקי בראל, לשעבר קצין משטרה צבאית ראשי.

יוסף חאג' יחיא, מנהל תיכון עמל בטייבה, נורה למוות במהלך פגישה בחדר המורים. "מאז מה שקרה עם אבא שלי אין לי אמון במשטרה. הנאשם איים עליו ואבא שלי הגיש שתי תלונות קונקרטיות. חודש אחר כך הוא נרצח", אומר עמיד, בנו של יוסף, "אם התלונות שאבא שלי היה מגיש היו בהרצליה או בתל אביב אני חושב שאבא שלי היה חי היום".

הרצח של יוסף מסמל את הקלות הבלתי נסבלת שבו עבריינים ערבים מצפצפים על החוק, ויורים בלי רחמים בתוך בית ספר, באור יום לעיני המורים המבוהלים. טיהור המגזר הערבי מנשק בלתי חוקי ייקח זמן ובעיקר תלוי בהפניית תקציבים. הבעיה היא האמון בין המשטרה להנהגה הערבית, אמון שבחודשים האחרונים הלך והתפורר.

הכתבה המלאה: http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1172810&sid=126

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות