אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #30291 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 30291   
ממורכז
גולש אורח
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:41   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אברי גלעד - בדואים פרק ב'  

בדואים פרק ב'

הפוסט הקודם שלי על הבדואים עשה הרבה רעש, עורר הרבה הזדהות אצל תושבי הנגב היהודים והרבה כעס אצל הבדואים ויהודי המרכז. התחייבתי לביקור נוסף, והפ...עם עם הבדואים, כדי לשמוע על מצבם. ביום חמישי קיימתי את הבטחתי.

הנה 10 דברים נוספים שלמדתי על הבדואים בנגב.

1. באוניברסיטת בן-גוריון צפיתי בצילומי אויר של הנגב שצילמו הבריטים מ-1945. לא נעים, אבל רוב הנגב היה מיושב אז בבדואים, הקרקע כולה מעובדת, ריבועים ריבועים, שמות השבטים על המפה. אם היתה להם בעלות על הקרקע כפי שהחוק הישראלי תובע זה עניין אחר, אבל מה שברור – הם ישבו שם.

2. הבדואים עצמם מודים בפה מלא בעבריינות הבדואית, באלימות, בהשחתות, בגניבות, בפרוטקשן, בנהיגה המטורפת. כל התופעות האלה פוגעות קודם כל בהם עצמם, בתוך הישובים. הם מייחלים לאכיפת חוק אמיצה כדי שהצעירים חסרי המנוח והתקווה שלהם ירוסנו. אי-אכיפה היא סוג של גזענות.

3. הם מסבירים את כל התופעות האלה בפער העצום בינינו, היהודים , לבינם, החיים בפחונים, ללא חשמל, מים, חינוך, תשתיות. שמעתי סיפור על צעיר בדואי שיוצא כל יום שואה לבאר שבע לחראקות עם מוסיקה בפול ווליום כדי לבטא את כעסו. ברור שאם הייתי (כ"דור שני" ובכלל) נתקל בו ברחוב בבאר שבע ביום השואה, בצפירה, הייתי שמח לעצור אותו ולהשכיב אותו על הכביש החם. עכשיו, בבית, ליד המחשב, במזגן, כשאני רגוע, אני לא בטוח שאם הייתי גר בפחון לוהט ללא מים, חשמל, בידוד, כביש, עתיד, הייתי מצליח לעשות משהו שונה ממה שהוא עושה.

4. הבדואים נעלבים עלבון עמוק מכל התכניות הממשלתיות להסדרת מצבם מסיבה אחת; לא מדברים איתם בגובה העיניים, לא משתפים אותם בדיונים ובתכנונים לחיים שלהם. הם רגילים לפטרונות יהודית, הם רגילים לזה שרואים בהם סיכון בטחוני, אבל זה שהם רגילים לא אומר שהם ישתפו פעולה עם כל פיתרון שלא יגובש איתם.

5. אחת הבעיות המרכזיות של הבדואים היא הביגמיה והפוליגמיה. הבדואים היו שמחים שהמדינה תתערב בעניין הזה, ותחיל סנקציות נגד גברים שלוקחים יותר מאשה אחת, בעיקר כי זה פוגע קודם כל בחברה הבדואית עצמה. אבל המדינה? היא מעדיפה לשלם ביטוח לאומי ולעצום עיניים במקום לטפל בעניין. משונה בעיניי. פחדני.

6. ראיתי בח'ורה, עיירה בדואית חדשה יחסית ומנוהלת היטב ליד צומת שוקת, בתי מגורים חדשים. בצמוד לכל בית יש דיר או רפת עם מאות ראשי צאן ובקר. הריח מזוויע. הבנתי שניתן להוציא את הבדואים מהחקלאות, אבל לא ניתן להוציא את החקלאות מהבדואים. לגזור על כל הבדואים להיות תושבי עיירות במקום כפרים חקלאיים זה עוד רעיון פטרוני, שנזקו רב.

7. הבדואים עצמם מוכנים להתכנס לתוך כפרים מוכרים ולפנות שטחים בהם הם יושבים בתפזורת שלא ניתן לספק לה תשתיות. הם דורשים שיכירו בכפרים שכבר קיימים ויחברו אותם לתשתיות. נראה לי הוגן שאם יהודי בישראל יכול להחליט אם הוא חי בישוב כפרי או עירוני גם בדואי יוכל. חוק שונה לאנשים שונים – זו הבעיה הכי קשה בישראל.

8. ועוד בעניין תשתיות, גם בישובים מוכרים אין בהכרח חשמל ומים. ראיתי בתי ספר של אורט, מרכזי פיס, הרבה רצון טוב, אבל בלי חשמל ומים. לא סביר שכל יהודי ששם קרוון בשטחים יקבל במיידי חשמל, ובדואי שחי בישוב מוכר יצטרך להביא עוקבי מים ולשים גנרטורים מזהמים בכל פינה. ככה לא בונים סולידאריות אזרחית.

9. כאשר קם מנהיג בדואי ששם בצד את האכלו לי שתו לי, דוגמת ד"ר מוחמד אל-נבארי ראש מועצת ח'ורה (בתמונה), הוא מצליח לגייס את הממשלה, הקרן הקיימת, חברות מסחריות, נדבנים יהודים מכל העולם, ולעשות שינוי עצום בעירו. הבדואים יכולים לקחת את גורלם בידיהם ולפעול. המדינה היהודית כמהה לאנשי חזון בדואים וכל יציאה מתדר הקורבן נענית בשיתוף פעולה מרגש.

10. בקיצור, היהודים בנגב סובלים, הבדואים סובלים, המדינה לא מעזה להסתכל למצב בעיניים ופועלת באי שקיפות. צריך לכנס את כל הנוגעים בעניין לאיזה מלון בים המלח (או פחון באבו-בסמה) ולדבר. הפתרון אינו בלתי אפשרי אבל הוא יושג רק בדיאלוג בין שווים, עם כוונות טובות מחד ונכונות לאכוף פיתרון שיושג בהחלטיות ללא פשרות מאידך. האם יש לנו מנהיג שיעשה את זה ? האם יש להם מנהיג שיעשה את זה ? או שצריך להגיע למלחמה גלויה בינינו לבינם כדי שנתחיל לחשוב על הסדר מכבד ?

תודה לד"ר תאבת אבו-ראס שלקח אותי לסיור, תודה לפרופ' אבנר בן-עמוס ופרופ' אורן יפתחאל, תודה לעו"ד ראויה אבו-רביע ולד"ר מוחמד אל-נבארי ראש מועצת ח'ורה שפגשו אותי וחלקו איתי את הידע שלהם.

משהו אישי לסיום הפוסט הארוך הזה- רשמתי לפני שוב שאני נוטה להשתכנע מהר מדי, להגיב חריף מדי, לפסוק משפט במעמד צד אחד. זה חלק מהאימפולסיביות של הפרעת הקשב שלי ומהשטחיות שאני לוקה בה באופן כללי. אני כנראה כבר לא אשתנה מהותית, אבל אעשה השתדלות. כקוראים עליכם לקחת את זה בחשבון...

https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=470858733007062&set=a.455770481182554.1073741828.442617815831154&type=1&theater

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כעת הוא יחזור מיידית למעמד סמולן בוגד, מסריח ואנטישמי ליאו מסי 23.06.13 13:44 1
     בנתיים כל המורשעים בגין בגידה הם ממחנה השמאל, אבל הכתבה הזאת לא הופכת אותו liran 23.06.13 13:49 3
         והרוצחים הפוליטיים? ליאו מסי 23.06.13 13:50 4
             הפכת רוצח אחד לרוצחים? ומה שהוא עשה סייע אך ורק לעצמו ולא לאף אחד אחר liran 23.06.13 13:51 5
                 יגאל עמיר? יונה אברושמי? ברוך גולדשטיין? עמי פופר? גור המל? ליאו מסי 23.06.13 13:54 9
                     שוב, לא אמרתי ואני לא אגיד שכל השמאל הוא בוגד, אבל כל המורשעים בבגידה הם מהשמאל liran 23.06.13 13:56 12
                         אם אתה באמת חושב שרוצח רה''מ או רוצח מפגין או רוצח מתפללים במסגד ליאו מסי 23.06.13 14:05 18
                             אתה מדבר על פגיעה תדמיתית ואני מדבר על פגיעה בביטחון, יחי ההבדל הקטן liran 23.06.13 14:13 21
                                 מצטער- רצח רה''מ הזיק למדינת ישראל פי כמה וכמה ממה שעשתה ענת קם. ליאו מסי 23.06.13 14:39 24
                                     אתה מצטער לשווא... kitzz 23.06.13 14:40 25
                                         עשיתם מענת קם מינימום ואנונו+ מרקוס קלינברג ביחד. ליאו מסי 23.06.13 14:51 26
                                             על מה אתה מתווכח איתו? מי שלא מבין מה הבעיה ברצח של ראש ממשלה, וטוען ממורכז 23.06.13 15:36 27
                                                 אני ימין קיצוני מטורלל....? kitzz 23.06.13 15:41 28
                                                     מי שחושב שענת קם עשתה מעשה יותר חמור מיגאל עמיר , הוא מטורלל ממורכז 23.06.13 15:42 29
                                                         שנינו לא הבנו אחד את השני.....הבט 31..... kitzz 23.06.13 15:52 32
                                                 אין לי אשליות שהוא יבין. אדם שבשבילו אורי בלאו שהגיש את כל כתבותיו לאישור ליאו מסי 23.06.13 15:42 30
                                                     לא התכוונתי שאורי בלאו או ענת קם גרועים מיגאל עמיר.... kitzz 23.06.13 15:48 31
                                                         ענת קם לא הורשעה בבגידה , בגלל העובדה הפשוטה שהיא לא הייתה בקשר ממורכז 23.06.13 15:55 33
                                                         לשם הבהרה - דברי כוונו הרבה יותר למגיב המכנה עצמו LIRAN מאשר אליך ליאו מסי 23.06.13 16:43 35
                                                             לא מכנה את עצמי לירן, זהו שמי ואיך בדיוק הגעת למסקנה כלשהי שאמרתי liran 23.06.13 16:52 36
                                                                 אם יש לך בעייה עם מה שפורסם בעיתון - אתה מוזמן לבוא בטענות לצנזורה הצבאית ליאו מסי 23.06.13 16:56 37
                                                                     תמשיך להיתפס לנושא הזה ספציפית זה רק מראה כמה שאין לך מה להגיד על שאר הנושאים liran 23.06.13 17:00 38
                                                                         מה אתה רוצה? הבאת את קם ובעיקר בלאו כדוגמה לבוגדים - ולא היא. ליאו מסי 23.06.13 17:03 39
     לא נראה לי,אברי כבר שנים מלהטט במילים פעם לצד הזה ואז מיד אחרי שצבר הדסי 23.06.13 13:54 10
         :-)) kitzz 23.06.13 14:30 22
     צר אופקים שכמוך badboy3919 23.06.13 14:03 15
  הם ישבו בשנת 45' על אדמה שנרכשה ע''י יהודי מאיראן (פרס) liran 23.06.13 13:47 2
  זה מה שתפס לי את העיניים 669 23.06.13 13:51 6
     איש השמאל הקיצוני, פרופ' אורן יפתחאל, הושפל והושאר עם התחתונים למטה 669 23.06.13 13:52 7
     אמור לי מי ייקח אותך לסיור ואומר לך מה יהו המסקנות. ליאו מסי 23.06.13 13:55 11
         תבדוק שגם מהפוסט הראשון של אברי לא התלהבתי. כי הוא בס''ה איש בידור 669 23.06.13 14:02 14
  תזכורת: EANT 23.06.13 13:52 8
  כמה הבנה.... kitzz 23.06.13 13:57 13
  לכל המתלהבים מזה שהבדואים היו שם עוד בשנת '45 שכחו פרט ''קטן'': אוהבחדשות 23.06.13 14:03 16
     מדובר בחקלאים האזרחק 23.06.13 17:04 40
  ותודה לאברי גלעד badboy3919 23.06.13 14:05 17
  מה זה? הידען 23.06.13 14:07 19
  משהו קטן לפני שכולם קופצים על אברי... אניאנונימיאני 23.06.13 14:07 20
  4 שנים בני בגין נפגש ודיבר איתם כמה עוד צריך ? ישראלצ'יק 23.06.13 14:36 23
  ברגע שהבנתי שיפתחאל ימ''ש העביר לו את האינפורמציה גם סעיף מס' 1 אינו אמין בעיני kalarasho 23.06.13 16:39 34

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:44   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כעת הוא יחזור מיידית למעמד סמולן בוגד, מסריח ואנטישמי  
בתגובה להודעה מספר 0

לאחר שכבר היה במעמד של כמעט קדוש בעיני הימין.

תודה ידידי, גזור ושמור.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
liran
חבר מתאריך 9.10.10
21597 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:49   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. בנתיים כל המורשעים בגין בגידה הם ממחנה השמאל, אבל הכתבה הזאת לא הופכת אותו  
בתגובה להודעה מספר 1

לבוגד שמאלן, אלא לדביל שמצדיק פשע כמו שאתה מצדיק את פשעי הערבים בישראל בגלל שהם כבושים לטענתך

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:50   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. והרוצחים הפוליטיים?  
בתגובה להודעה מספר 3

תודה ידידי, גזור ושמור.

liran
חבר מתאריך 9.10.10
21597 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:51   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הפכת רוצח אחד לרוצחים? ומה שהוא עשה סייע אך ורק לעצמו ולא לאף אחד אחר  
בתגובה להודעה מספר 4

להבדיל מהשמאל שבגד ובעצם סייע לאויב

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:54   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. יגאל עמיר? יונה אברושמי? ברוך גולדשטיין? עמי פופר? גור המל?  
בתגובה להודעה מספר 5

ובכל מקרה. אין זה חשוב ממש. לא כל הימין רוצחים ולא כל השמאל בוגדים. ואין טעם בכלל להגיע לאיזור הטיעון הזה.

תודה ידידי, גזור ושמור.

liran
חבר מתאריך 9.10.10
21597 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:56   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. שוב, לא אמרתי ואני לא אגיד שכל השמאל הוא בוגד, אבל כל המורשעים בבגידה הם מהשמאל  
בתגובה להודעה מספר 9

הם פגעו ישירות במדינה שלהם, הרוצחים מהצד הימני פגעו רק בעצמם וכמובן בקורבנות שלהם וכפי שאתה רואה המקרים האלה כבר לא קיימים יותר מה שקשה לומר על השמאל (אורי בלאו, ענת קם)

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:05   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אם אתה באמת חושב שרוצח רה''מ או רוצח מפגין או רוצח מתפללים במסגד  
בתגובה להודעה מספר 12

לא פוגעים גם במדינתם - הרי שהפער ביננו גדול משחשבתי.

תודה ידידי, גזור ושמור.

liran
חבר מתאריך 9.10.10
21597 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:13   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אתה מדבר על פגיעה תדמיתית ואני מדבר על פגיעה בביטחון, יחי ההבדל הקטן  
בתגובה להודעה מספר 18

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:39   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מצטער- רצח רה''מ הזיק למדינת ישראל פי כמה וכמה ממה שעשתה ענת קם.  
בתגובה להודעה מספר 21

ושוב אם אינך רואה את ה"הבדל הקטן" בין מה שעולל יגאל עמיר לבין ענת קם (לחומרתו של עמיר כמובן) הרי שאנו בבעייה.

אגב- היא לא הורשעה בבגידה.

תודה ידידי, גזור ושמור.

kitzz
חבר מתאריך 7.5.07
79708 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:40   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אתה מצטער לשווא...  
בתגובה להודעה מספר 24

רצח רוה"מ לא גרם לנו נזק ביטחוני .

ענת קם הזיקה הרבה יותר .

s22pj2lrs33 https://www.facebook.com/lohetzi/?fref=ts

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:51   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. עשיתם מענת קם מינימום ואנונו+ מרקוס קלינברג ביחד.  
בתגובה להודעה מספר 25

שלא לדבר על אורי בלאו. מדובר בעתונאי שקיבל מידע ממקור. הוא הגיש את כל כתבותיו לאישור הצנזורה הצבאית לפני שפורסמו. אז גם הוא כבר עבר לתקן "סמולן בוגד"??

תודה ידידי, גזור ושמור.

ממורכז
גולש אורח
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    15:36   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. על מה אתה מתווכח איתו? מי שלא מבין מה הבעיה ברצח של ראש ממשלה, וטוען  
בתגובה להודעה מספר 26

שרצח כזה לא פוגע במדינה , שייך אוטומטית לימין הקיצוני המטורלל והרצחני שלא שווה מילה אחת של התדיינות איתו.

kitzz
חבר מתאריך 7.5.07
79708 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    15:41   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אני ימין קיצוני מטורלל....?  
בתגובה להודעה מספר 27

תשתה כוס מים ותרגע....אתה הוזה .

https://www.facebook.com/lohetzi/?fref=ts

ממורכז
גולש אורח
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    15:42   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. מי שחושב שענת קם עשתה מעשה יותר חמור מיגאל עמיר , הוא מטורלל  
בתגובה להודעה מספר 28

וכנראה שייך לימין.

kitzz
חבר מתאריך 7.5.07
79708 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    15:52   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. שנינו לא הבנו אחד את השני.....הבט 31.....  
בתגובה להודעה מספר 29

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    15:42   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. אין לי אשליות שהוא יבין. אדם שבשבילו אורי בלאו שהגיש את כל כתבותיו לאישור  
בתגובה להודעה מספר 27

הצנזורה - הוא גרוע מיגאל עמיר - הוא באמת עונה להגדרה של ימין הזוי.

אך יש מספיק אנשים שצופים באשכול ואולי יבינו את ההבדל. מושג " בטחון המדינה" - הפך אצל אנשי ימין קיצוני לבדיחה. כנראה שהצנזורה הצבאית שותפה לפגיעה בבטחון המדינה אם אשרה לפרסום את כתבותיו של בלאו.

תודה ידידי, גזור ושמור.

kitzz
חבר מתאריך 7.5.07
79708 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    15:48   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. לא התכוונתי שאורי בלאו או ענת קם גרועים מיגאל עמיר....  
בתגובה להודעה מספר 30

הרי ברור שהרוצח הנתעב בהרבה יותר גרוע מהם .

אני התכוונתי לרצח עצמו - הרצח לא פגע בביטחון המדינה .

הפצת מסמכים מסווגים פוגע בבטחון המדינה...

נ.ב
העובדה שענת קם לא הואשמה בבגידה מהווה מחדל גדול של הפרקליטות .

ממורכז
גולש אורח
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    15:55   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. ענת קם לא הורשעה בבגידה , בגלל העובדה הפשוטה שהיא לא הייתה בקשר  
בתגובה להודעה מספר 31

עם גורמי אויב.....שזה בד"כ כלל די פשוט שצריך להיות מיושם במקרי בגידה.

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    16:43   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. לשם הבהרה - דברי כוונו הרבה יותר למגיב המכנה עצמו LIRAN מאשר אליך  
בתגובה להודעה מספר 31

תודה ידידי, גזור ושמור.

liran
חבר מתאריך 9.10.10
21597 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    16:52   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. לא מכנה את עצמי לירן, זהו שמי ואיך בדיוק הגעת למסקנה כלשהי שאמרתי  
בתגובה להודעה מספר 35

שפשעיה של ענת קם ושל אורי בלאו גרועים יותר מאשר פשעיו של יגאל עמיר?
אני רק ציינתי את הפגיעה במדינה במישור הביטחוני ושוב אתה לא חייב לקחת את מקרה ענת קם ואורי בלאו שלפי ידיעתנו כל המידע לא נמסר לאויב אם כי הוא פורסם בעיתון ואז כולם כולל האויבים צפו במידע..

ולממורכז, זה שאתה נמצא בקיצון השמאלני הגזעני שחושב שכל מי שימני הוא בבון שלא יודע לתפעל מחשב (כן רשמת את זה על גבי הפורום, תתווכח כמה שתרצה) זה לא אומר שאני גם בימין הקיצוני כי אני לא שם, פשוט איתך חייבים להיות קיצוניים כי אתה טרול ילדותי.

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    16:56   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אם יש לך בעייה עם מה שפורסם בעיתון - אתה מוזמן לבוא בטענות לצנזורה הצבאית  
בתגובה להודעה מספר 36

שאשרה את פרסום הכתבה כפי שהגיש לה אורי בלאו. אז כנראה שגם הצנזורה הצבאית מורכבת מבוגדים. כדאי שתעדכן את הגדרותיך לבגידה למאה ה21.

תודה ידידי, גזור ושמור.

liran
חבר מתאריך 9.10.10
21597 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    17:00   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. תמשיך להיתפס לנושא הזה ספציפית זה רק מראה כמה שאין לך מה להגיד על שאר הנושאים  
בתגובה להודעה מספר 37

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    17:03   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. מה אתה רוצה? הבאת את קם ובעיקר בלאו כדוגמה לבוגדים - ולא היא.  
בתגובה להודעה מספר 38

אני תמיד נהנה להטיח עובדות פשוטות בפניהם של מגיבי ימין מתלהמים. מין תחביב שכזה.

תודה ידידי, גזור ושמור.

הדסי
חבר מתאריך 18.6.08
22385 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:54   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. לא נראה לי,אברי כבר שנים מלהטט במילים פעם לצד הזה ואז מיד אחרי שצבר  
בתגובה להודעה מספר 1

מספיק אהדה בצד הראשון יעביר את עצמו לצד השני היה יכול להיות דייר מצטיין באח הגדול

kitzz
חבר מתאריך 7.5.07
79708 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:30   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. :-))  
בתגובה להודעה מספר 10

badboy3919
חבר מתאריך 21.10.08
2800 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:03   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. צר אופקים שכמוך  
בתגובה להודעה מספר 1

ברגע שמתחילים לדבר על קבוצה שאינה כוללת יהודים אז אתה קופץ ישירות לכינויי גנאי?
איזו צרות אופקים, איזו שנאה כלפי האחר.

liran
חבר מתאריך 9.10.10
21597 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:47   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הם ישבו בשנת 45' על אדמה שנרכשה ע''י יהודי מאיראן (פרס)  
בתגובה להודעה מספר 0

וכל הסעיפים למטה מצדיקים פשע, אז שילך לכל הרוחות.

בדואים כבשו אדמות שלא שייכות להם, אז אדון אברי גלעד אומר שצריך לחיות עם זה, - אז למה אין צדק כזה גם למיגרון ולשאר ישובי יו"ש?

669
חבר מתאריך 2.4.12
18851 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:51   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. זה מה שתפס לי את העיניים  
בתגובה להודעה מספר 0

תודה לד"ר תאבת אבו-ראס שלקח אותי לסיור, תודה לפרופ' אבנר בן-עמוס ופרופ' אורן יפתחאל, תודה לעו"ד ראויה אבו-רביע ולד"ר מוחמד אל-נבארי ראש מועצת ח'ורה שפגשו אותי וחלקו איתי את הידע שלהם..

"אם כולם חושבים אותו דבר, סימן שמישהו לא חושב כלל".

669
חבר מתאריך 2.4.12
18851 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:52   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. איש השמאל הקיצוני, פרופ' אורן יפתחאל, הושפל והושאר עם התחתונים למטה  
בתגובה להודעה מספר 6

פרשיית אדמות ערקיב שבנגב הייתה לסיפור תקשורתי בלתי נגמר. בדואים, אנשי רוח, עמוס עוזים וסתם אנשי שמאל קיצוני הפגינו, מחו ופרסמו עצומות נגד מינהל מקרקעי ישראל הגוזל מהבדואים אדמות שששייכות זה מאות שנים לאבות אבותיהם. רצה הגורל ודווקא פסק הדין המרתק שפירסמה השבוע שופטת בית המשפט המחוזי, שרה דברת, שדחתה תביעה של קבוצת משפחות בדואיות, לא זכתה כמעט לשום אזכור עיתונאי. "לא היה ישוב קבע בשטח המחלוקת...לא מצאתי ראיות לעיבוד המקרקעין על ידי התובעים או בני משפחותיהם...", קבעה השופטת נחרצות.
לא אלאה אתכם בכל פרטי פסק הדין ובכל זאת, קשה להתעלם מהחבטות שהנחית בית המשפט על ראשו של הפרופ' אורן יפתחאל, איש אוניבסיטת בן גוריון, יו"ר הנהלת 'בצלם',והגב האקדמי של כל תביעות הבדואים בנגב. השופטת דברת לא חסה עליו. פסק הדין שלה מתאר כיצד הוא "התפתל" ו"התחמק" ממתן תשובות. את עדותו היא מתארת כ"מביכה".יפתחאל טען שבתצלום אוויר משנת 1945 הוא רואה עיבוד חקלאי בדואי אינטנסיבי המכסה את רוב חלקות האדמה של ערקיב. אלא שדווקא עדותו של המומחה לצילומי אוויר שהביאו הבדואים עצמם העלתה שברוב גדול של השטח אין עיבודים ובחלקים נכבדים אחרים בכלל לא ניתן לעבד דבר. "תמוהה" כינתה השופטת את עמדתו של יפתחאל. השופטת קבעה כי בתקופה שבה טוענים הבדואים שהיה לאבותיהם ישוב קבע בערקיב, כלל לא היו ישובי קבע באזור. היא גם נזפה ביפתחאל שלא קרא את כל הטקסטים הרלבנטיים לעניין. "חשתי חוסר נוחות...כשהתברר שהוא סמך על מקורות וציטט אותם מבלי שטרח לקרואבהם...התפתלויותיו של המומחה על דוכן העדים...השאירו תחושה לא נוחה, יותר נכון מביכה...". יו"ר 'בצלם' ניסה להשען על אמירה של וינסטון צ'רצ'יל משנת 1923 כדי ללמד על כך שהבריטים הכירו במערכת הבעלויות הבדואית. השופטת גילתה, למרבה חוסר הנעימות, שאין קשר בין האסמכתא והציטוט שאליו הפנה יפתחאל לבין דבריו המקוריים של צ'רצ'יל ולעגה לטענה שהבדואים עיבדו באזור שטחי ענק, כפי שטענו. "נשאלת השאלה כיצד יכלו 144 איש בני שבט אלעוקבי (כשחלקם ילדים) להחזיק ולעבד 19,000 דונם...תמיהה שלא ניתן לה מענה", כתבה. הבדואים נדרשו לשלם למדינה 50 אלף שקל הוצאות משפט.

(תודה לרנה דקארט)

ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
22332 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:55   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אמור לי מי ייקח אותך לסיור ואומר לך מה יהו המסקנות.  
בתגובה להודעה מספר 6

ואין זה משנה אם יהיו אלה אנשי "רגבים" או מחלקת ההסברה של מועצת יו"ש או פרופ. אורן יפתחאל.

תודה ידידי, גזור ושמור.

669
חבר מתאריך 2.4.12
18851 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:02   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. תבדוק שגם מהפוסט הראשון של אברי לא התלהבתי. כי הוא בס''ה איש בידור  
בתגובה להודעה מספר 11

ואת דעתו אפשר לשנות כמו שמשנים דעה של ילד קטן.
אבל תראה מי האדם שליווה אותו, אדם שמאלן שפל שבגלל תוארו הוא גורם לאנשים להאמין שדבריו הם דברים מבוססים, הנה כמה שאלות
א. אני לא יודע מה היה במפות משנת 48, אבל אני יודע טוב מאוד שבכל נסיעה בכבישי הדרום אני רואה ישובים חדשים מהיסוד בשטחים פתוחים שמעולם לא היו מיושבים.
ב. החוק במדינת ישראל קובע כי הפוליגמיה היא עבירה פלילית.. חוק העונשין - "נשוי הנושא אשה אחרת, ונשואה הנישאת לאיש אחר, דינם – מאסר חמש שנים", הבדואים מנצלים כל פרצה לטובתם, בפועל מה שקורה הוא שגבר בדואי מתחתן "על פי המסורת" עם אישה בדואית בעלת אזרחות ישראלית, וממנה מביא ילדים מבלי שהם רשומים כנשואים. היא מקבלת את כל הזכויות של "אם חד הורית" בזמן הוא מייבא נשים נוספות מרשות הפלסטינאית. מה לעשות שהטבע חילק 50% גברים ו 50% נשים... מאיפה שהוא צריך להביא עוד... בשביל האישה הפלסטינאית מעבר לישראל הוא הצלחה והיא מוברחת לישראל, יחד הם מביאים עוד 3-5 ילדים, ורק אז מצהירים על נישואיהם ומגישים תביעת אבהות, ברגע שמוכרת האבהות לילדים באופן אוטומטי ניתנת אזרחות ישראלית ומיד אח"כ האם מגישה תביעה לקרוב משפחות... לקבל אף היא מעמד של תושבת ישראל. זו הפרקטיקה וזה החוק.
האם מישהו חושב להכניס לכלא ל 5 שנים בדואי הנשוי ליותר מאישה אחת?
האם מישהו מסוגל להגיד לאם חד הורית שהיא צריכה להוכיח את חד הוריותה ?!
החוק נכתב בעניים מערביות וכרגיל העניים הערביות יודעות לנצל אותו היטב.
כיום יש בנגב סכנה ברורה ומיידית של קיום "זכות השיבה" הפלסטינית בחסות החוק הישראלי ואת זה חייב לעצור מיד!!!
וזה תגובה מהפייסבוק:
אברי גלעד טוען שהוא "למד" שרוב הנגב היה מעובד בשנת 1945. זאת לפי מפה שהוצגה בפניו שהראתה ש"הקרקע כולה מעובדת, ריבועים ריבועים".(1) את הטענה השקרית הזו הוא למד מהבדואים וסנגוריהם, ביניהם אורן יפתחאל שמוכר כגאוגרף "פוליטי" שנוטה לשקר ולסלף עובדות, גם בבית המשפט.(2)
לפי המפקדים הבריטיים חיו בנגב בשנת 1945 כ-66,000 בדואים, ומספר הבדואים הכשירים לעבודת שדה (בדואים בגיל 13-60) מוערך בכ-30,000. נציגי הבדואים טוענים כי השטח המעובד על ידי הבדואים באותה התקופה היה 2 מיליון דונמים. לעומתם עולה מהמחקר של שמעוני וטרטקובר שסקר את השטח המעובד, שהשטח לא היה מעל 60,000 דונם. (3) מניתוח אקדמי של אותה התקופה עולה כי לא יתכן ש-30,000 אנשים עיבדו שטח של 2 מליון דונם בתקופה שלא היו להם אמצעים חקלאיים מתקדמים כגון טרקטורים. לכן המושג "עיבוד שטח" מכוון בין השאר לשטחי נוודות, רעייה או ל"פיזור חיטה" (שיטה בה לא חורשים או מעבדים אדמה אלא רק מפזרים חיטה במטרה להגדיל את המזון למרעה). מתוך כך סביר יותר כי השטח שעובד בשנת 1945 אכן עמד על כ-60,000 דונם בלבד כמופיע במחקר.(4)

הבהרה
אין לי ביקורת על פועלו של מוחמד אלנבארי כראש מועצת חורה, המופיע בתמונה (5) וכן האלמוני שמאחוריו. עם זאת על דעותיהם בנוגע לזכויות הבדואים על הקרקע יתכן מאד שיש לי ביקורת.

(1) בדף של אברי גלעד https://www.facebook.com/photo.php?fbid=470858733007062&set=a.455770481182554.1073741828.442617815831154&type=1&theater

(2) להלן ביקורתה של השופטת שרה דברת על עדותו המסולפת בבית המשפט
http://ch-strategy.hevra.haifa.ac.il/images/publications/Reidat-Adama-25-3-12.pdf

ולהלן ספרו של פרופ' ארנון סופר על הסילוף באקדמיה, בו יפתחאל מוזכר רבות
http://web.hevra.haifa.ac.il/~ch-strategy/images/publications/academy_radical_trap.pdf

(3) י' וייץ, כוחה של ישראל, תש"ה

(4) תנועת רגבים המלצות לוועדת גולדברג
http://www.izsvideo.org/videos/full/l.pdf

(5) קלמן ליבסקינד: "האיש שעשה מהפכה בחורה" מעריב, 2013
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/469/856.html
מאת: Michal Aharoni

EANT
חבר מתאריך 21.1.11
3811 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:52   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. תזכורת:  
בתגובה להודעה מספר 0

צוות -סוכנות הידיעות תצפית- השתתף היום בסיור של עמותת רגבים בנושא בעיית הפזורה הבדואית בנגב.
צוות הסוכנות התרשם מהיקף הבעיה ומחוסר המודעות הציבורי לבעייתיות שצומחת בחבל ארץ שמהווה כ60% משטחה של מדינת ישראל.
בקרוב תוציא סוכנות תצפית כתבה לתקשורת הבינלאומית ע"מ לחשוף את הבעיה.

וזה מה שכתב על זה עדי ארבל מהמכון לאסטרטגייה ציונית:

=========
"דברים שרואים משם. סיור מוטס במערב הפרוע, זאת אומרת צפון הנגב.

בשעה טובה גם אני זכיתי להשתתף בסיור המוטס של תנועת רגבים בצפון הנגב. רבים וטובים לפניי כתבו על הרושם העגום שקיבלו כתוצאה מהשתלטות הבדווים על חלקים נכבדים מהשטחים הפתוחים באזור. גם עליי לא פסחה הפסימיות, אבל לאו דווקא בשל ההתפשטות הבדווית. אותה אני כבר מכיר. במהלך הטיסה, נצפה בית כנסת גדול כנווה מדבר באמצע השממה. מדובר בבית הכנסת של הישוב המתוכנן כרמית. הקמתו של היישוב החדש אושרה כבר בשנת 2005, אבל בשטח, קיים בינתיים רק אותו בית כנסת, אשר נבנה מכספי תורם פרטי. באותן שמונה שנים, נבנו עשרות מסגדים חדשים בצפון הנגב, אשר לפי הוראה של השייח' ראאד סלאח, נבנים עם כיפה המסמלת את היעד הסופי של הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית בישראל – מסגד אל אקצא. ועם כל זאת, הבירוקרטיה בישראל היא האיום הגדול ביותר על הדמוקרטיה הישראלית."

לתמונה מהאוויר ולמקור:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=472293462844891&set=a.114913605249547.19648.113520052055569&type=1&theater

מסתבר שהחתימה הקודמת עשתה לי אאוטינג...

kitzz
חבר מתאריך 7.5.07
79708 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    13:57   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. כמה הבנה....  
בתגובה להודעה מספר 0

האם אברי מעניק אותה "הבנה" לאוכלוסיות אחרות בארץ ?

אותי הדליק הסעיף :

2. הבדואים עצמם מודים בפה מלא בעבריינות הבדואית, באלימות, בהשחתות, בגניבות, בפרוטקשן, בנהיגה המטורפת. כל התופעות האלה פוגעות קודם כל בהם עצמם, בתוך הישובים. הם מייחלים לאכיפת חוק אמיצה כדי שהצעירים חסרי המנוח והתקווה שלהם ירוסנו. אי-אכיפה היא סוג של גזענות.

כמה שזה שיקרי - מרבית השייח'ים של החמולות הללו מודעים שהצעירים יוצאים למסעי פשע ומעניקים להם סיוע מלא .

אוהבחדשות
חבר מתאריך 2.4.12
33825 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:03   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. לכל המתלהבים מזה שהבדואים היו שם עוד בשנת '45 שכחו פרט ''קטן'':  
בתגובה להודעה מספר 0

על פי נתונים רשמיים, בשנת 1951 היו בנגב 12,740 בדואים. בסוף 2007, לפי נתוני משרד הפנים, מנתה אוכלוסיית הבדואים בנגב 172,169 נפש - "משמעות נתון זה", מציינת הוועדה, "הוא הכפלת האוכלוסיה כל 13 שנה".

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000414183&fid=2738

אבל היום:

בדואים בנגב תובעים בעלות על קרקע הגדולה פי 12 מגודלה
של תל אביב.
מזה שנים, תובעים הבדואים בנגב בעלות על שטחים בסדר
גודל של 650,000 דונם. לשם ההשוואה, שטחן של האדמות
עליהן תובעים הבדואים בעלות, גדול פי 12 מגודלה של תל
אביב, למרות שהם מונים כשישית בלבד מאוכלוסיית תל
אביב.!!

http://www.mmi.gov.il/static/HanhalaPirsumim/Beduin_information%20hebrew.pdf

אז מה ההיגיון שבגלל שהם היו 13 אלף איש ניתן להם שטח של פי 12 מתל אביב?

האזרחק
חבר מתאריך 21.11.12
4387 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    17:04   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. מדובר בחקלאים  
בתגובה להודעה מספר 16

כך שההשוואה שלך לשטח עירוני היא מגוחכת.

התקרב לאלו שמחפשים את האמת, התרחק מאלו הטוענים שמצאו אותה

badboy3919
חבר מתאריך 21.10.08
2800 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:05   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. ותודה לאברי גלעד  
בתגובה להודעה מספר 0

על נקודת מבט שפויה ואנושית.

הידען
חבר מתאריך 7.2.09
10933 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:07   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. מה זה?  
בתגובה להודעה מספר 0

That's how I look

אניאנונימיאני
חבר מתאריך 2.4.12
15381 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:07   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. משהו קטן לפני שכולם קופצים על אברי...  
בתגובה להודעה מספר 0

משהו אישי לסיום הפוסט הארוך הזה- רשמתי לפני שוב שאני נוטה להשתכנע מהר מדי, להגיב חריף מדי, לפסוק משפט במעמד צד אחד. זה חלק מהאימפולסיביות של הפרעת הקשב שלי ומהשטחיות שאני לוקה בה באופן כללי. אני כנראה כבר לא אשתנה מהותית, אבל אעשה השתדלות. כקוראים עליכם לקחת את זה בחשבון...

ציטוט מאת: ממורכז

כלומר עוד לפני שכל הגבב הזה יצא לאויר העלם הוא כבר מסייג מתנה ומתריע: הלו, תקראו בין השורות

ישראלצ'יק
חבר מתאריך 2.4.12
6574 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    14:36   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. 4 שנים בני בגין נפגש ודיבר איתם כמה עוד צריך ?  
בתגובה להודעה מספר 0

kalarasho
חבר מתאריך 30.1.08
1626 הודעות
יום ראשון ט''ו בתמוז תשע''ג    16:39   23.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. ברגע שהבנתי שיפתחאל ימ''ש העביר לו את האינפורמציה גם סעיף מס' 1 אינו אמין בעיני  
בתגובה להודעה מספר 0

השמאלן הזה וחבורתו יפי הנפש ואוהבי הרפש, יעשו הכל, כולל להמציא "ראיות" ובלבד שהדבר יהיה לטובת הערבים או הבדואים הגזלנים.
וראו תגובה מס' 7

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות