אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #353182 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 353182      
תושב הארץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.5.12
15307 הודעות, 118 מדרגים, 171 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    02:26   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הארץ: פרס לבגין: ''ירדן היא פלסטין, אני נגד מדינה ערפאתית''  

בפגישה בין ראש הממשלה מנחם בגין ליו"ר האופוזיציה שמעון פרס בשנת 78', שתיעודה נחשף לראשונה, אמר פרס: "אני רואה את הערבים אוכלים את הגליל ולבי שותת דם"

"זו שיחה בשש עיניים, מלבד הידידה שלנו (הקצרנית)", פתח ראש הממשלה מנחם בגין את הפגישה והזהיר בנימוס: "והיא צריכה להישאר כך". הפרוטוקול שתיעד אותה, שחלקים ממנו מתפרסמים כאן הוגדר "סודי ביותר". הם נפגשו ביום האחרון של אוגוסט בשנת 1978: ראש הממשלה בגין, יו"ר האופוזיציה שמעון פרס ויו"ר ועדת חוץ וביטחון משה ארנס. ארבעה ימים לאחר אותו מפגש, טס בגין לוועידת קמפ דיוויד וחזר עם חתימה היסטורית עם נשיא מצרים אנואר סאדאת על הסכמי מסגרת לשלום במזרח התיכון. זמן קצר לפני הנסיעה הוא הזמין את יריבו המר, יו"ר האופוזיציה לשיחת עדכון. מעניין לקרוא את חילופי הדברים בין השניים, בעיקר את אלה של פרס, הרואה למרחקים.

"אנחנו רוצים בהצלחת הוועידה", מסר לו בגין במהלך הפגישה, "למען השלום. אבל יש לנו עוד סיבה: קרטר לקח עליו סיכון כמנהיג העולם החופשי, שאנו חלק ממנו, ואנו מעוניינים שהפרסטיז'ה של נשיא ארה"ב תישמר ולא תישבר". עם זאת, בגין פסימי לגבי הקצב: "לא ניתן להעלות על הדעת שבמשך 6–8 ימים נוכל לחתום על חוזה שלום...אני אומר לקרטר: אתם ניהלתם על פנמה מו"מ בן 14 שנה. אני מבקש אפילו ארבע שנים". הוא שזר בדברים שאמר לפרס את הקווים האדומים שלו: היישובים בסיני צריכים להישאר על כנם, לפלסטינים תוענק מעין אוטונומיה כששאלת הריבונות תישאר פתוחה בין חמש לשבע שנים "אם מישהו יציע ריבונות ערבית, נעלה תביעתנו לריבונות על יהודה ושומרון. אומר זאת גם לקרטר".

פרס על ערביי הגליל: היהודים יושבים בבתיהם ומשחקים טניס והערבים עובדים בשדות... זה לא ניראה לי"

בגין על ועידת קמפ דיוויד: "לא ניתן להעלות על הדעת שבמשך 6–8 ימים נוכל לחתום על חוזה שלום"

פרס על הפלסטינים בשטחים: "ירדן יכולה לעשות לאש"ף דברים שאנו לא יכולים לעשותם לעולם... כאשר מבוגרים מפגינים — מיד יורים בהם"

בגין על השימוש בשם פלסטין: "כאשר אנחנו אומרים פלסטינים ומתכוונים רק לערבים, כאילו שוללים מאתנו זכות לעצם הימצאותנו בארץ זו"
עוד כתבות בנושא
בגין: האמריקאים חצופים, זה מרתיח את דמי 17.03.2013
השאלות שצריכות להישאל על מנחם בגין 11.09.2015 כתבה זאת זמינה למנויים בלבד
פרס: השאלה אם תהיה מוכן להתייחס בחיוב אם יציעו פשרה טריטוריאלית?

בגין: אני צריך לשמוע קודם מהם. לא צריך למשוך בלשון ולא אתן למשוך אותי בלשון גם שם.

השאלה הקשה מכולן

"ישנם דברים שהם בקונצנזוס וישנם דברים שהם בחילוקי דעות", אבחן פרס בפני בגין ופירט את ההסכמות ביניהם בשאלה הקשה מכולן, עתיד השטחים הכבושים. "אנחנו לא מסכימים לחזרה לגבולות 1967", הוא קבע, "ירושלים חייבת להיות מאוחדת והגנת ישראל צריכה להתחיל מהירדן, גם ע"י נוכחות צה"ל ביהודה ושומרון".

בגין: ועזה.

פרס: אני מדבר על יו"ש ולא על עזה אבל זה לא חשוב...אנחנו נגד מדינה פלסטינית, אנו עומדים על כך שיישובי פתחת רפיח יישארו על כנם — חיזק פרס את ידי האיש שיחזיר אותם תוך פרק זמן קצר לנשיא המצרי — לגבי המו"מ: אני חושב שיש כאן שני סטים של בעיות. יש סט של בעיות עם מצרים ויש סט של בעיות עם ירדן...דעתי כל השנים היא שבמשך תקופה בלתי מוגדרת בזמן אין מנוס מללכת לפשרה פונקציונלית ביהודה ושומרון ואינני שולל זאת.

בגין: זאת אומרת בלי חלוקה טריטוריאלית?

פרס: אינני רואה מפה שיכולה להיות קבילה ע"י שני הצדדים. אינני עושה שקר בנפשנו...אני כן חושב שביום מן הימים נעשה חלוקה כי לא נדע מה לעשות עם הערבים. על כן, נגיע למיליון שמונה מאות אלף ערבים ואני רואה את מצבנו הקשה מאוד וזה לא עניין של משטרה ובית סוהר...זו בעיה שלא נוכל לעמוד בפניה לאו דווקא מבחינה ביטחונית. אני רואה איך הם אוכלים את הגליל וליבי שותת דם, כי הייתי ממקימי רמות נפתלי ואני רואה 300 בתים שנקנו על ידי ערבים וזה ראשיתו של התהליך. הם גרים בבתים בעפולה ובעכו והם כובשים רחובות שלמים. המושבים מלאים עם פועלים ערביים והיהודים יושבים בבתיהם ומשחקים טניס והערבים עובדים בשדות.. זה לא נראה לי.

בגין: אני מסכים איתך.

הרי אנו פלסטינים

פרס עדכן את בגין בפגישה שקיים עם סאדאת זמן קצר לפני כן, בבירה האוסטרית וינה בחסות נשיא האינטרנציונל הסוציאליסטי וילי ברנדט וקנצלר אוסטריה ברונו קרייסקי. "סאדאת ישתדל להופיע באורח הכי מתון בקמפ דיוויד כי הוא עובד על דעת הקהל שם", חזה פרס, "לפי דעתי הוא רוצה להשיג דבר שמטריד אותי, הוא רוצה להשיג נשק מהאמריקאים וצריך להביא גם זאת בחשבון. אני מאוד שמח שנתנו לנו את האף 15 והאף 16. אני שמח שזה קרה לפני קמפ דיוויד".

בגין: זו תוספת כוח רצינית מאוד...יש עוד הבדל בין המטוסים שהם מאותו סוג — ההבדל בין טייסנו וה–(טייסים) הסעודים.

אחרי ההערה הפטריוטית חזר בגין לליבת העניין: "מה זה Palestinians? הרי אנו פלסטינים. פלסטין הוא שם הארץ. נכון שיש ארץ כזאת שקוראים לה בגויים פלסטין. אבל זו ארץ ישראל. כאשר אנחנו אומרים פלסטינים ומתכוונים רק לערבים, כאילו שוללים מאתנו זכות לעצם הימצאותנו בארץ זו. הטרמינולוגיה פחות חשובה מהעובדות, אבל הטרמינולוגיה קובעת הרבה בפסיכולוגיה".

פרס: אני אגיד לך איפה אנו חלוקים בדעתנו: אני טוען שירדן היא גם פלסטין...אני נגד שתי מדינות ערביות ונגד מדינה פלסטינית נוספת, נגד מדינה ערפאתית. היום 50 אחוזים מתושבי ירדן הם פלסטינים וזו מדינה פלסטינית. זה ההבדל בגישה בינינו. אני אומר שהפרטנר הוא ירדן ולא הפלסטינים.. אני טוען שירדן היא המדינה הפלסטינית.

ארנס: אני מסכים איתך במאה אחוז.

פרס: הערבים המקומיים אינם פרטנר כי אינם יכולים לסכן את הקשרים עם ירדן מצד אחד ולפעול נגד אש"ף מצד שני...אינני מאמין שאם נקבל זכות תיאורטית לקנות אדמות, יהיה מי שימכור לנו. גם היום אנחנו יודעים כמה זה קשה. אנו יכולים ברמאות פה ושם לרכוש אדמה, אבל זה מטריד ומדאיג. 1. ירדן היא פרטנר יותר טוב 2. הם מונעים הקמת מדינה פלסטינית 3. צריך לתת פספורטים ירדניים לאנשי עזה.

בגין: דיין רוצה שירדן תיתן להם אזרחות.

פרס: שהוא (המלך חוסיין) יקלוט פליטים והם יהיו תושבי עבר הירדן.

בגין: מסכים איתך.

"האחריות הביטחונית תהיה על ישראל", המשיך פרס, "את האחריות על התושבים תקבל עליה ירדן". כאן הוסיף יו"ר האופוזיציה נימוק מדהים למדי להעדפה שלו שירדן היא שתפרוש חסותה על התושבים: "כי הם יכולים לעשות לאש"ף דברים שאנו לא יכולים לעשותם לעולם. מדוע מפגינים בתי ספר ותלמידים? כי כאשר מבוגרים מפגינים — מיד יורים בהם".

בגין: לא נכניס את הלגיון לשם...אפילו בימים קשים ביותר הירדנים היו מוסיפים למסור אינפורמציה על תנועת המחבלים, והודות לאינפורמציה היינו מחסלים אותם.

פרס: אלה הנקודות המוסכמות...להערכתי ואני יודע שאפשר להאשים אותי באופטימיזם, אפשר להגיע להסכם נפרד עם מצרים, עם שימוש במלים הנכונות.

לקראת סיומה של הפגישה שיתף פרס את בגין בעוד רשמים מהפגישה עם סאדאת. הוא אמר לו שהנשיא המצרי שהפנה עורף לרוסיה ועבר לחיק היריבה מהמלחמה הקרה ארה"ב, משוכנע שהרוסים "רוצים לחסלו". פרס הוסיף שסאדאת "מפריז מאוד ביכולות הטכנולוגיות והמדעיות של ישראל. הוא חושב שמי יודע מה יכולים אנו לעשות. אין לי עניין לעקור זאת מלבו".

בגין: אנחנו יכולים לעשות הרבה. זאת האמת.

פרס: אבל לא יותר מהאמריקאים.

הם קבעו להיפגש כשבגין ישוב מקמפ דיוויד. "זה חודש ימים שנמנענו מלהטיל איזה קושי על הממשלה", הזכיר פרס, "זה לא מקרי". "זה נכון", אישר בגין את הצעד הלויאלי. "דרישת שלום לגברת", נפרד בגין. הוא לא התכוון לסוניה, אלא לגולדה מאיר. רק מלים נותרו מהפגישה ההיא. הסוף מוכר: בגין חתם על הסכם מסגרת בקמפ דיוויד. זה לא לקח 6–8 ימים אלא 13. הוא החזיר את סיני ואת יישובי פתחת רפיח. פרס ששנים צידד בירדן כפתרון לבעיית הפלסטינים הקים באוסלו את המדינה הערפאתית.

http://www.haaretz.co.il/news/politics/.premium-1.3092927

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הארץ החליטו ללכלך על פרס עכשיו? מגן כחול 12.10.16 06:09 1
     כתבה מאוד מעניינת עידן 12.10.16 10:37 7
     זה לכלוך?! זה הגיון צרוף ופשוט! וביבי עקף את פרס משמאל הניצוץ 12.10.16 19:29 14
  מעניין אותי מתי החל השינוי בדעותיו ולמה סקורפי 12.10.16 06:14 2
     אחרי ההפסד בבחירות 81 פרס החל לשנות כיוון dudi_du2 12.10.16 06:28 3
         תודה ( : סקורפי 12.10.16 10:16 6
     זה טבעי שאנשים משנים את דעתם ומתאימים אותה למציאות עם השנים...... זה קרה לפרס , Derner 12.10.16 10:04 4
         זה טיבעי שפוליטיקאים הם אופורטוניסטים (או במילים אחרות חארות צבועים). eyalg 12.10.16 10:10 5
         שטייניץ לא משנה דעה הוא רק מתאים אותה לבוס qm 12.10.16 14:21 10
             חחח galt 12.10.16 15:39 11
             חחח אהבתי ZioNLight 12.10.16 15:40 12
             חחח פודל מאולף... Avi139 12.10.16 22:09 21
         בעיקר אם בקצה מחכה להם פרס נובל והרבה כבוד ומסיבות מפוארות בעולם הדסי 12.10.16 20:11 18
     שבתאי טבת כתב על פרס שהוא מלך האופורטיוניסטים. הוא שינה את דעותיו לפי סיכוי לנובל toncor 12.10.16 12:53 8
         חשבתי סקורפי 12.10.16 14:02 9
  מעניין שכולם מניחים שהנ''ל אמר אמת בפגישתו עם בגין. galt 12.10.16 15:45 13
     אין סיבה לפקפק בכך, היחידים שחשבו אז על מדינה פליסטינית היו מק''י (רק''ח) הניצוץ 12.10.16 19:32 16
         ממש לא נכון. galt 12.10.16 20:02 17
             אולי אתה לא זוכר הניצוץ 12.10.16 20:45 19
  בעשרות השנים האחרונות, כל מה שעשה הנבל שימון פרס, עשה לעצמו. לכן לא פלא ששינה עמדותיו יאיר שקדי 12.10.16 19:32 15
  מעניין ביותררר, זהו שמעון פרס שכלל לא הכרתי לפי התבטאות זו אבי_85 12.10.16 21:25 20

מגן כחול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.13
5367 הודעות, 28 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    06:09   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הארץ החליטו ללכלך על פרס עכשיו?  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
עידן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1445 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    10:37   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. כתבה מאוד מעניינת  
בתגובה להודעה מספר 1

וזה לא לכלוך. אנשים משנים את דעתם.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
הניצוץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.08
7732 הודעות, 141 מדרגים, 282 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    19:29   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. זה לכלוך?! זה הגיון צרוף ופשוט! וביבי עקף את פרס משמאל  
בתגובה להודעה מספר 1

סקורפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.1.15
1893 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    06:14   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מעניין אותי מתי החל השינוי בדעותיו ולמה  
בתגובה להודעה מספר 0

dudi_du2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.6.09
10414 הודעות, 101 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    06:28   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אחרי ההפסד בבחירות 81 פרס החל לשנות כיוון  
בתגובה להודעה מספר 2

השמאל חשב שמהפך 77 הינו תקלה חד פעמית.
ברם הפסד שני גרם לטירוף של תאוות שלטון.
ובשם המרוץ לשלטון אין קווים אדומים לרבות סיוע ממדינות זרות.
לשמאל בניגוד לימין יש רשת קשרים בינלאומית.
כנסים בינלאומיים של מפלגות סוציאליסטיות וסיוע הדדי היו עניין שבשגרה.

צדיק, כבר נטרלת מחבל היום?

סקורפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.1.15
1893 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    10:16   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. תודה ( :  
בתגובה להודעה מספר 3

Derner לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.14
32983 הודעות, 155 מדרגים, 168 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    10:04   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. זה טבעי שאנשים משנים את דעתם ומתאימים אותה למציאות עם השנים...... זה קרה לפרס ,  
בתגובה להודעה מספר 2

לשטייניץ, לבגין, לשרון, לביבי.

eyalg לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
20061 הודעות, 100 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    10:10   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. זה טיבעי שפוליטיקאים הם אופורטוניסטים (או במילים אחרות חארות צבועים).  
בתגובה להודעה מספר 4

דוגמאות נוספות: ליבני, אולמרט, הנגבי (הלוך חזור הלוך).

דווקא לגבי ביבי לא ראיתי שינוי דעה (הוא נע בתוך סטיית תקן סבירה בינתיים).

qm
חבר מתאריך 9.8.02
50775 הודעות
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    14:21   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. שטייניץ לא משנה דעה הוא רק מתאים אותה לבוס  
בתגובה להודעה מספר 4

galt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
20803 הודעות, 114 מדרגים, 221 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    15:39   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. חחח  
בתגובה להודעה מספר 10

ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
6755 הודעות, 68 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    15:40   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. חחח אהבתי  
בתגובה להודעה מספר 10

Avi139 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.7.14
1797 הודעות, 16 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    22:09   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. חחח פודל מאולף...  
בתגובה להודעה מספר 10

אשמח לדירוג, המדרג ידורג

הדסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.08
22929 הודעות, 130 מדרגים, 239 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    20:11   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. בעיקר אם בקצה מחכה להם פרס נובל והרבה כבוד ומסיבות מפוארות בעולם  
בתגובה להודעה מספר 4

toncor
חבר מתאריך 25.2.16
22 הודעות
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    12:53   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. שבתאי טבת כתב על פרס שהוא מלך האופורטיוניסטים. הוא שינה את דעותיו לפי סיכוי לנובל  
בתגובה להודעה מספר 2

סקורפי
חבר מתאריך 25.1.15
1893 הודעות
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    14:02   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. חשבתי  
בתגובה להודעה מספר 8

שהיה אירוע מכונן שמאז הוא האמין בצדקת הדרך, לפי התגובות אני מבינה שזה נטו אינטרסים

galt
חבר מתאריך 2.4.12
20803 הודעות
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    15:45   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מעניין שכולם מניחים שהנ''ל אמר אמת בפגישתו עם בגין.  
בתגובה להודעה מספר 0

מאחר וכבר ב-78 היה שקרן מופלג ומדופלם עם תעודות, החתומות ע"י ראשי ממשלה ובכירים אחרים, הייתי מטיל ספק רב גם באמירותיו באותה הפגישה.

הניצוץ
חבר מתאריך 21.12.08
7732 הודעות
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    19:32   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אין סיבה לפקפק בכך, היחידים שחשבו אז על מדינה פליסטינית היו מק''י (רק''ח)  
בתגובה להודעה מספר 13

galt
חבר מתאריך 2.4.12
20803 הודעות
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    20:02   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. ממש לא נכון.  
בתגובה להודעה מספר 16

אולי לא הצהירו, אולי חששו, החוק גם אסר כל מפגש עם אנשי טרור שהיום מתקבלים בכבוד בירושלים, ויתכן שחששו להסתכן.

בכל מקרה, כבר אז לא הייתה יכולה להיות להם התנגדות עקרונית אידיאולוגית. הם לא ראו ביו"ש חבלי מולדת, וחשוב מכך - הם לא שללו מדינות מומצאות, ולא התנו הקמה וניהול של מדינה ברמה התפתחותית כלשהי של תושביה.

הניצוץ
חבר מתאריך 21.12.08
7732 הודעות
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    20:45   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אולי אתה לא זוכר  
בתגובה להודעה מספר 17

השמאלנים ראו רק בחוסיין פרטנר, אף אחד לא ייחס חשיבות לכנופיית המחבלים הביזארית ספטמבר השחור.

יאיר שקדי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
17471 הודעות, 131 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    19:32   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. בעשרות השנים האחרונות, כל מה שעשה הנבל שימון פרס, עשה לעצמו. לכן לא פלא ששינה עמדותיו  
בתגובה להודעה מספר 0

הכל בהתאם למה שישרת אותו, את כבודו.

לא היתה לו כל בעיה לסחור במדינת ישראל ואזרחיה בשביל הנובל ובשביל להתהלך על שטיחים אדומים ברחבי העולם. (הסיבה היחידה שמנהיגי העולם רחשו לו כבוד, זה כי הוא שירת את מטרותיהם, במקום את מדינת ישראל).

גם נהרות הדם והנזקים הכספיים העצומים שנגרמו למדינת ישראל בגין הפנטזיות המסוכנות שלו, לא גרמו לו לחשבון נפש.

איש ציני, מסוכן, חולה כבוד.

בריטניה: הושעה חבר לייבור שהשווה בין ישראל לנאצים. - שבדיה: שר בכיר השווה בין ישראל לנאצים, והתפטר.

אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
9923 הודעות, 54 מדרגים, 105 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בתשרי תשע''ז    21:25   12.10.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מעניין ביותררר, זהו שמעון פרס שכלל לא הכרתי לפי התבטאות זו  
בתגובה להודעה מספר 0

"אין לנו ארץ אחרת"

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות