אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #374942 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 374942      
Rightaway
חבר מתאריך 11.1.17
21 הודעות
יום חמישי י''ד בטבת תשע''ז    06:08   12.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הצבעתו של רוביו בוועדת חוץ עלולה למנוע את מינויו של רקס טילרסון כשר החוץ הבא  

הסנאטור מרקו רוביו אמר ביום רביעי כי אינו בטוח אם הוא יצביע לאשר את רקס טלרסון כמזכיר המדינה, באומרו "אני מוכן לעשות את הדבר הנכון" - גם אם הכוונה היא להיות הרפובליקאי היחיד בועדת החוץ של הסנאט שיתנגד לבחירתו של המועמד של דונלד טראמפ.

"אני מתכוון לקחת את זה ברצינות רבה," הסנטור הרפובליקני מפלורידה אמר לכתבים לאחר השימוע של טילרסון שנמשך לאורך כל היום. "אני הולך להתבונן בזה, החלטה חשובה מאוד."

"אני מזהה את פיצול המפלגות של הוועדה ואת המשמעות של כל זה", הוא הוסיף. "אני חייב לוודא שאני עומד ב100 אחוז מאחורי כל החלטה שאני עושה -. כי ברגע שאני עושה את זה, זה לא הולך להשתנות"

רוביו "בישל" את טילרסון במהלך הדיון, בעודו תוקף את מנכ"ל אקסון מובייל הפורש בשל סירובו לקרוא לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, פושע מלחמה עבור תפקידו של צבאו במלחמת האזרחים הסורית וסירובו לחקיקה דו-מפלגתית חדשה הקוראת להטלת סנקציות נגד מוסקבה בשל התערבותה בבחירות בארה"ב ובשל התנהגותה התוקפנית בסוגיות אחרות ברחבי העולם.

הסנטור גם לחץ על טילרסון להפנים את הערכת קהילת המודיעין של ארה"ב שהקרמלין פרץ לתוך הוועדה הלאומית הדמוקרטית ומפלגות אחרות.

רוביו, אשר נבחר מחדש לכהונה שנייה בנובמבר, הוא אחד מ -11 הרפובליקנים בועדת החוץ של הסנאט. עם 10 דמוקרטים בוועדה, רוביו קרוב לוודאי יהיה הצבעת הנדנדה. אם הצבעתו תהיה נגד טילרסון, זה יהרוס את המינוי וימנע ממנו להגיע למליאת הסנאט להצבעה.

לאחר שטראמפ הודיע ​​בחודש שעבר על טילרסון כמועמד לתפקיד, רוביו היה אחד מבין כמה סנטורים - רפובליקנים ודמוקרטים, כאחד - אשר העלו חששות לגבי הקשר העמוק שלו למוסקבה ופוטין.

"זה לא מאמץ להביך אף אחד," רוביו אמר לכתבים על השאלות שהציב לטילרסון במהלך הדיון. "זהו ג'נטלמן שלא היה צריך לעשות את זה.

"פניו היו מועדות לפרישה נוחה מאוד - והסיבה היחידה שהוא עושה את זה כי הוא אוהב את אמריקה ורוצה לשרת אותה.

"אני מכבד את זה מאוד, רציתי שהוא יבין את זה.

"אבל גם רציתי שיבין כי שאלות אלה עוצבו מסיבה מאוד ספציפית - והיא שאם הולך להיות לנו מוסר ברור במדיניות החוץ שלנו, אנחנו צריכים להיות ברורים.

"אני לא רוצה לראות אותנו נעים לעבר מדיניות חוץ שבה זכויות האדם חשובים רק כאשר אין שום דבר אחר חשוב, כאשר משהו חשוב יותר לא עומד בדרך.

"אני מוכן לעשות את הדבר הנכון."

רוביו הוסיף שהצבעתו בוועדה בנוגע למינויו של טילרסון תהיה כהצבעתו במליאת הסנאט.

"אני לא הולך להצביע בשתי אופנים שונים."

ובאנגלית:
Sen. Marco Rubio said Wednesday he was not sure if he was going to vote to confirm Rex Tillerson as secretary of state because "I'm prepared to do what's right" — even if it means being the only Republican on the Senate Foreign Relations Committee to oppose President-elect Donald Trump's nominee.

"I intend to take this very seriously," the Florida Republican told reporters after Tillerson's daylong hearing. "I'm going to look at this, a very important decision."

"I recognize the partisan split of the committee and what it all means," he added. "I have to make sure that I'm 100 percent behind whatever decision that I make — because once I make it, it isn't going to change."

Rubio extensively grilled Tillerson during the hearing, attacking the retired Exxon Mobil CEO for refusing to call Russian President Vladimir Putin a war criminal for his army's role in the Syrian civil war and arguing over new bipartisan legislation calling for mandatory sanctions against Moscow for its meddling in the U.S. election and other aggressive behavior worldwide.

The senator also pressed Tillerson to acknowledge the U.S. intelligence community's assessment the Kremlin hacked into the Democratic National Committee and other party groups.

Rubio, who was re-elected to a second term in November, is one of 11 Republicans on the Senate's Foreign Affairs Committee. With 10 Democrats on the committee, Rubio would almost certainly be the swing vote if he votes against Tillerson. That would kill the nomination and prevent it from going to the full Senate for a vote.

After Trump announced Tillerson's nomination last month, Rubio was among several senators — Republican and Democrat alike — who raised concerns about his deep ties to Moscow and Putin.

"It's not an effort to embarrass anyone," Rubio told reporters of the questions he posed to Tillerson during the hearing. "This is a gentleman who didn't need to do this.

"He was headed for very comfortable retirement — and the only reason he's doing this is because he loves America and wants to serve it.

"I respect that deeply, and I wanted him to understand that.

"But I also wanted him to understand that these questions were designed for very excitedspecific reason — and that is that if we're going to have moral clarity in our foreign policy, we need to be clear.

"I don't want to see us move towards a foreign policy in which human rights only matters when nothing else matters, when something more important isn't standing in the way.

"I'm prepared to do what's right."

Rubio added his committee vote would be the same should Tillerson's nomination reach the full Senate.

"I'm not going to vote two different ways#

http://nws.mx/2iliHyH

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מעניין. פרה אדומה 12.01.17 07:19 1
  הקשבתי ליותר משעתיים של השימוע, חושב 12.01.17 07:23 2
     ראיתי על השימוע וידאו חמוד שcnn ליקטו Rightaway 12.01.17 07:31 3
         מצחיק, אבל מה השאלות אהרון5 12.01.17 07:47 4
         יפה מאד חושב 12.01.17 14:27 5

פרה אדומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
20521 הודעות, 163 מדרגים, 322 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ד בטבת תשע''ז    07:19   12.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מעניין.  
בתגובה להודעה מספר 0

בורא עולם חנן אותך באינטלגנציה רגשית? אל תהסס להשתמש בה!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חושב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.2.12
3113 הודעות, 36 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ד בטבת תשע''ז    07:23   12.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הקשבתי ליותר משעתיים של השימוע,  
בתגובה להודעה מספר 0

ואני חייב לומר שלמרות התמיכה שלי בטראמפ, רוביו עשה עבודת קודש בוועדה, הוא שאל שאלות קשות ואמיתיות, וחלק מהתשובות של טילרסון היו מדאיגות, ומחלק מהשאלות הוא פשוט התחמק.
טילרסון בסה"כ עושה רושם כאיש חכם ואיכותי, אבל העמדות שלו כפי שהם השתקפו בשימוע, רחוקים מעמדות אמריקאיות מסורתיות, ובחלקם אף רחוקות מהעמדות שטראמפ הציג במהלך הקמפיין.

אגב גם מבחינתינו למרות כמה אימרות חיוביות, העמדות שלו אמורות לעורר דאגה, ובעיקר בנוגע לעמדות שלו בנוגע למדיניות כלפי המדינות הערביות ואירן בראשם.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Rightaway
חבר מתאריך 11.1.17
21 הודעות
יום חמישי י''ד בטבת תשע''ז    07:31   12.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ראיתי על השימוע וידאו חמוד שcnn ליקטו  
בתגובה להודעה מספר 2

https://twitter.com/CNN/status/819347930075295744

אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
14422 הודעות, 90 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ד בטבת תשע''ז    07:47   12.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מצחיק, אבל מה השאלות  
בתגובה להודעה מספר 3

גם בוש לא ידע הרבה דברים כמו השם של ראש ממשלת פקיסטן. אני התנדבתי להיות מזכיר המדינה, זה גם יכול להיות כינוי טוב לפורום. תמיד כולם שוכחים ואני שמח להזכיר. שכחו לבדוק את תרבות השלטון, שכחו לבדוק אם יש תרבות שחיתות בשלטון, שכחו לאמוד את מימדי השחיתות, שכחו לבדוק את מאפייני השלטון, שכחו לבדוק מהם באמת הקונספציות והערכים שלנו כחברה, מי בחר אותם ומהם המשמעויות. אז לא נורא, לא קרה שום דבר, המדינה שכחה? אני מוכן להזכיר.

בכל דור ודור חייבת האנושות להטיל ספק בערכיה ובקונספציותיה

חושב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.2.12
3113 הודעות, 36 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ד בטבת תשע''ז    14:27   12.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. יפה מאד  
בתגובה להודעה מספר 3

בדיוק מה שציינתי, הוא הסתיר יותר ממה שהוא גילה.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות