אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #387714 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 387714      
Banjo
חבר מתאריך 7.12.16
174 הודעות
יום ששי י''ב באדר תשע''ז    10:36   10.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

רופאה מסבירה: מדוע אנחנו עוזבים את ''הדסה''?  

 
   פרופ' שושנה רבל-וילק, בכירת מחלקת המטולוגיה-אונקולוגיה ילדים בבי"ח הדסה עין-כרם, מגוללת את המניעים להתפטרות הרופאים. "ההנהלה גרמה לשבר עמוק, לא יכולנו להפקיר את הילדים. זה היה להיות או לחדול"

מקור ראשון
שושנה רבל-וילק | 10/3/2017 10:10

אני חשה חובה להסביר את עמדתי ואת עמדת הרופאים האחרים בצוות מחלקת המטולוגיה-אונקולוגיה והשתלות מח עצם ילדים ב"הדסה" עין-כרם - למען ההורים, התקשורת ואלפי האנשים שהביעו כלפינו אהדה ותמיכה.

בשנים האחרונות קוצצו תקנים ועומס העבודה העצום כמעט והכריע את כולנו, אולם קיבלנו את הגזרה מתוך הבנה למצבה הכלכלי של "הדסה". תקני הרופאים והצוות הרפואי בשאר המחלקות הדומות לנו בארץ היו לעתים כפולים משלנו, ועדיין עבדנו כרגיל, במסירות, בסבלנות ובמשך שעות ארוכות מאוד, כפי שמעידים מאות ההורים בתקשורת וברשתות החברתיות.

אלא שהשנה כלו כל הקצין. הנהלה חדשה שנקראה להציל את 'הדסה' ממצבה הכלכלי גרמה לשבר עמוק בכל רחבי בית החולים שכולם מודעים אליו, ושיאו במחלקת המטולוגיה, אונקולוגיה והשתלות מח עצם ילדים.

בעקבות מצוקה כלכלית במחלקה ההמטולוגית למבוגרים, החליטה ההנהלה למנות את אחת מרופאות המחלקה לילדים לראשות מחלקת המבוגרים. זו רופאה ראויה, שביקשנו למנותה בעבר למנהלת יחידת ההשתלות במחלקת הילדים. יחד עמה, וכדי לפתור בעיה כלכלית בלבד, העבירה ההנהלה גם ילדים המיועדים להשתלה למחלקת המבוגרים.

מלבד העובדה שמהלך זה מצמצם עוד את מצבת הרופאים במחלקה, הוא מסכן לדעתי ולדעת המומחים האחרים את בריאותם ורווחתם של הילדים המושתלים - ורק לצורך כלכלי. זהו דבר שאין לו תקדים בעולם הנאור. אנו מאמינים שהאהדה העצומה שזכינו לה מכל עבר מעידה כי הציבור, שאינו מבין בהכרח ברפואת ילדים, מתקשה לדמיין ילדים חולי סרטן המבקשים מעט שמחה ואופטימיות לצד אסונם, ליד מבוגרים החולים בסרטן.

עד לאותו הרגע, במשך שנים, עברו ילדים רבים השתלה, הרבה יותר ממכסת המיטות במחלקה, בלי שהיה צורך לשלוח אותם למקומות אחרים ולסכנם. במשך שלושה חודשים ניסינו להסביר את עמדתנו בתום לב ומתוך תקווה שיהיה מי שיבין. כולם ידעו והיו מי שניסו לתווך, אולם הנהלת 'הדסה' ענתה לנו בגסות ובאטימות.

על פי כל מה שחווינו, הנהלת 'הדסה' ניסתה להונות אותנו שוב ושוב במכתבי הטעיה, הודיעה כי אין בעיה להחליף את כולנו תוך שבועיים ואף הצהירה בשידור טלוויזיה, אל מול הורים לילדים חולי סרטן, כי בתי הקברות מלאים באנשים כמונו הסבורים שאין להם תחליף. היא נזפה בנו ואיימה עלינו. לצערנו, משרד הבריאות התעלם מכל פניותינו בנדון.
ולמרות כל זאת המשכנו לנהל דיונים, עד שבמכתבו האחרון - מכתב שהודלף לתקשורת כדי להשמיץ אותנו - הציע פרופ׳ זאב רוטשטיין תפקידים מפתים, סכומי כסף גדולים לשימוש המחלקה, תוספת תורנויות לנו עצמו כדי להגדיל את שכרנו וכן תוספת תקנים שונים. הוא אף הציג נתונים שלהבנתנו הם או שגויים או כוזבים, אשר משווים בינינו למחלקות אחרות בארץ – וכל זאת רק כדי שנסכים להפקיר ילדים לטיפול לא ראוי.

הודעה זו הבהירה היטב שההנהלה מזלזלת ביושרה שלנו, ושהיא לא תחזור בה מהחלטתה. לכן הגשנו את התפטרותנו, כל אחד באופן אישי, ולא בהתפטרות קולקטיבית. גזרנו על עצמנו שתיקה והמשכנו לטפל בחולים מבוקר עד בוקר, בעוד פרופ׳ רוטשטיין מתאר אותנו בתקשורת כרודפי כבוד, כצרי עין וכמי שמתנכלים לעולה חדשה - מדובר ברופאה שנבחרה לנהל את מחלקת המבוגרים, שעלתה לארץ לפני עשרים שנה והשלימה את כל לימודיה כאן. נשמעה גם טענה שהפקרנו את החולים שלנו, אף שנתנו ל'הדסה' שלושה חודשים למצוא מחליפים.

לא ביקשנו שכר. משרד הבריאות כבר הבהיר שלא ירשה לנו לעבור כיחידה אחת לבית החולים 'שערי צדק', הפסדנו קרנות מחקר והשתלמות, לא ניהנה מקרן השבתון שלנו, סיכנו קריירה ומוניטין, ועדיין מטיחים בנו את הטענה שאנחנו מנהלים מלחמת אגו.

לאחר שפרופ׳ רוטשטיין ומשרד הבריאות הבינו כי כלה ונחרצה עמנו להתפטר, ולאחר שלא הצליחו להטות את דעת הקהל נגדנו, לפתע הודה פרופ׳ רוטשטיין כי אולי טעה והודיע בתקשורת כי ייתכן שנוכל להשיב את המצב לקדמותו. מי יכול לחזור לעבוד תחת הנהלה שהוכיחה שאי אפשר לסמוך עליה יותר? אני בטוחה שסל ההפתעות, שלדידי חסרות שיקול הדעת, ימשיכו להתגלות בימים ובחודשים הקרובים, ועוד לא נאמרה הגחמה האחרונה.

משכך הם פני הדברים, אנחנו סבורים שמשרד הבריאות הוא האחראי לחייהם ובריאותם של הילדים החולים. לא אנו נהיה אלו שנפקיר חולים, אלא הנהלת 'הדסה' ומשרד הבריאות שנתן לה גיבוי וממשיך לגונן עליה.

ביקשנו להיות רופאים ב'הדסה', ובית החולים הפך לביתנו הראשון זה שנים רבות. עתה חדלה 'הדסה' להיות בית בשבילנו, ובצער גדול לא נשוב עוד אליו. כל מה שאנו מבקשים הוא לעזוב את 'הדסה' ולהניח להנהלה להתחדש ברופאים חדשים וטובים, הממתינים ש"נחפוף" אותם כפי שהודיעה לנו ההנהלה במכתב ששלחה.

פרופ' שושנה רבל-וילק,
מנהלת שירות המטולוגיה ילדים, היא רופאה בכירה במחלקה להמטולוגיה, אונקולוגיה והשתלות מח עצם ילדים במרכז הרפואי 'הדסה' בירושלים, ויושבת ראש החוג לרפואת ילדים בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/868/585.html?hp=1&cat=402&loc=2              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  15 אלף חולים מתים כל שנה בישראל לחינם חצי מהם עקב פאשלות והחצי השני מזיהומים בניצוח ליצמן? בני מרום 10.03.17 10:50 1
  בחג שמח כזה לא ניתן לדברים שליליים להעכיר את מצב רוחנו אהרון5 10.03.17 11:30 2
     כל הכבוד לך עבודת קודש ימני ציני 10.03.17 11:59 3
  מכיר אותה ואת חלק מהרופאים שם במחלקה Davidss20 10.03.17 12:45 4

   
   
בני מרום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.13
2368 הודעות, 15 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ב באדר תשע''ז    10:50   10.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. 15 אלף חולים מתים כל שנה בישראל לחינם חצי מהם עקב פאשלות והחצי השני מזיהומים בניצוח ליצמן?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
16592 הודעות, 98 מדרגים, 172 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ב באדר תשע''ז    11:30   10.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. בחג שמח כזה לא ניתן לדברים שליליים להעכיר את מצב רוחנו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   במקום לעסוק בזוטות (שהרי 80% מהמדינה מאושרים) נעסוק בדברים השמחים.
נפרגן לבכירים, לעשירים, למצליחנים.
חדלו לקטר ובואו לפרגן.

http://rotter.net/forum/ihaveasay/18565.shtml#49


בכל דור ודור חייבת האנושות להטיל ספק בערכיה ובקונספציותיה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ימני ציני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.1.17
1161 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ב באדר תשע''ז    11:59   10.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כל הכבוד לך עבודת קודש  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Davidss20 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.8.14
893 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ב באדר תשע''ז    12:45   10.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מכיר אותה ואת חלק מהרופאים שם במחלקה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   פשוט מלאכים ממש מקוממם אותי לראות שמנסים להוציא אותם רודפי בצע            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות