אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #390004 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 390004      
להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
6193 הודעות
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    20:45   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

עדכון - אחת הנכות משובתי הרעב (מאבק הנכים) התמוטטה ופונתה על ידי מד''א לבית חולים  

ערכתי לאחרונה בתאריך 20.03.17 בשעה 21:38 בברכה, להב אש

אתמול פורסם כי במסגרת החרפת מאבק הנכים, פתחו כעשרה מהם בשביתת רעב.

(אשכול קודם - http://rotter.net/forum/scoops1/389612.shtml )

היום אחר הצהרים התמוטטה אביטל כהן נכה שובתת רעב והובהלה על ידי מד"א לבית החולים.

(אביטל כהן בעברה סולנית להקת חמסה, ראו בראיון המצורף בהמשך.)

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ראיון בתקשורת בערוץ הראשון - מוטמע להב אש 20.03.17 20:58 1
  ואי מסכנה חוצה גם באדום 20.03.17 21:13 2
     לא אוהב לכנות איש/ה ''מסכן/ה'' .... kitzz 20.03.17 21:21 4
         בכנות מפחיד לחשוב מה יהיה עם נכים רבים בשעות שאחרי שכחלון יאמר מה הוא החליט... אם וכאשר... להב אש 20.03.17 22:43 12
  ח''כ נאוה בוקר: ''חבל לי שמנסים לדחוק את הנכים עד קצה גבול היכולת שלהם'' - 103FM להב אש 20.03.17 21:14 3
  ראיון עם אילן מלך משובתי הרעב - להאזנה להב אש 20.03.17 21:32 5
  ביבי עובד על הסידור עבודה של התאגיד לחודש הבא וכבר מתפנה. אננס 20.03.17 21:41 6
  ויש גם את רון קופמן על דחיית הדיון בנושא קצבת הנכים להב אש 20.03.17 21:46 7
  שלומי גבאי נכה סיעודי מירושלים: ''הממשלה נלחמת בנו'' סיקור ב-YNET להב אש 20.03.17 22:00 8
  אריאל זילבר: ג׳ינגל (זמריר) הקליפ למאבק לקצבת נכות בגובה שכר המינימום להב אש 20.03.17 22:03 9
  אביטל לא מעניינת את התקשורת ואת כחלון שעסוקים בתאגיד עקרב שחור 20.03.17 22:06 10
     וכחלון עוד אוהב לספר כמה שהוא יודע מצוקה מה היא וזה הזכיר לי למשל את זה - להב אש 20.03.17 23:59 14
  למי איכפת? לארדן? ללפיד? לכחלון? לבנט?...? וגם למי שירעש אל תאמינו 495 20.03.17 22:08 11
  הגזמתם, עדיף להשקיע מיליארד שקל בבחירות חסרות תכלית אוהב 20.03.17 23:33 13
  אתמול באירוע של נכה לא חצי בן אדם בתמונה יו''ר הכנסת וח''כ מיקי לוי. להב אש 21.03.17 00:30 15
  ראשון שובתי הרעב דוד מזרחי בן לשני הורים נכים - בחי בלילה ערוץ 2 להב אש 21.03.17 12:14 16

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
6193 הודעות
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    20:58   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ראיון בתקשורת בערוץ הראשון - מוטמע  
בתגובה להודעה מספר 0

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חוצה גם באדום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.5.07
5365 הודעות, 54 מדרגים, 101 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    21:13   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ואי מסכנה  
בתגובה להודעה מספר 0

הניק שלי מעורר אנטגוניזם? מה זאת אומרת?? אולי זה עולמכם שצר כנמלה? בלי קשר, מחפש ספונסר לשרת VPS ג'יגה RAM ומעלה הממוקם בישראל/אירופה, תמורת באנרים/תמיכה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
88680 הודעות, 395 מדרגים, 772 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    21:21   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. לא אוהב לכנות איש/ה ''מסכן/ה'' ....  
בתגובה להודעה מספר 2

מצבה יחסית טוב אם הצליחה לצאת ולמחות ועל כך כל הכבוד לה...יש עוד אלפי נכים במצב הרבה יותר גרוע...שלא מסוגלים למחות...המצלמות לא יגיעו אליהם...

מחזק את ידייה וידי המוחים...המטרה חשובה...היחס משפיל...גם מאנשים כאן בפורום .

http://www.thcendcbd.com/

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
6193 הודעות
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    22:43   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. בכנות מפחיד לחשוב מה יהיה עם נכים רבים בשעות שאחרי שכחלון יאמר מה הוא החליט... אם וכאשר...  
בתגובה להודעה מספר 4

אנשים לא מבינים לאיזה מצב זה הגיע מבחינתם

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
6193 הודעות
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    21:14   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ח''כ נאוה בוקר: ''חבל לי שמנסים לדחוק את הנכים עד קצה גבול היכולת שלהם'' - 103FM  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 20.03.17 בשעה 21:22 בברכה, להב אש

להאזנה כאן - http://103fm.maariv.co.il/programs/media.aspx?ZrqvnVq=GMDJEM&c41t4nzVQ=EE

ועוד בראיון אחר:

ח"כ אילן גילאון: "יבוא יום ואני הולך לכל ולכל הכיסאות גלגלים וכל הקביים שיעלו כולם בבת אחת על כביש אחת, לירושלים"

גבי גזית - ברגע שתחליט אני אצטרף אליכם , אני אקח יום חופש ונעלה כולנו כל צוות התוכנית...

ח"כ גילאון - זה קרוב לבוא ...

מקור להאזנה - http://103fm.maariv.co.il/programs/media.aspx?ZrqvnVq=GMDJFJ&c41t4nzVQ=EE

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
6193 הודעות
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    21:32   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. ראיון עם אילן מלך משובתי הרעב - להאזנה  
בתגובה להודעה מספר 0

"אם אתה לא רוצה את הנכים אז פשוט תהרוג אותנו"
אילן, בעל דרגת נכות של 100%, פונה לשר כחלון

בעקבות דחיית הדיון על הגדלת קצבת הנכים בפעם השלישית, גבי משוחח עם אילן מלך על הקשיים הכלכליים עמם הוא נאלץ להתמודד - "בזמן שכחלון מרחם על אנשים שמרוויחים 50,000 שקלים לי אין כסף לתרופות"

מקור - http://103fm.maariv.co.il/programs/media.aspx?ZrqvnVq=GMDJEL&c41t4nzVQ=EE

אננס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.11.16
843 הודעות, 9 מדרגים, 13 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    21:41   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. ביבי עובד על הסידור עבודה של התאגיד לחודש הבא וכבר מתפנה.  
בתגובה להודעה מספר 0

פשוט שיבצו 4 כתבים שמאלנים אז הוא מחפש מחליף ל 2 מהם.

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
6193 הודעות
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    21:46   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. ויש גם את רון קופמן על דחיית הדיון בנושא קצבת הנכים  
בתגובה להודעה מספר 0

http://103fm.maariv.co.il/programs/media.aspx?ZrqvnVq=GMDJGJ&c41t4nzVQ=EM

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
6193 הודעות
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    22:00   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. שלומי גבאי נכה סיעודי מירושלים: ''הממשלה נלחמת בנו'' סיקור ב-YNET  
בתגובה להודעה מספר 0

נכים שובתים רעב: "צריך לבחור בין תרופות לאוכל"
לאחר שוועדת השרים לחקיקה דחתה בפעם השלישית דיון בהצעה להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום, פתחו עשרה נכים בשביתת רעב. "הממשלה הזו עסוקה במלחמה בנכים במקום לעזור להם", הלין נכה בשיעור 188%

מאת : עומרי אפרים באתר YNET

"קצבת הנכות בישראל היא לעג לרש, הממשלה הזו עסוקה במלחמה בנכים במקום לעזור להם", כך מאשים שלומי גבאי (45) - נכה סיעודי בשיעור של 188% שמרותק לכיסא גלגלים. גבאי נמנה עם עשרה נכים שהכריזו אתמול (יום א') על פתיחה בשביתת רעב עד להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום.

הנכים החליטו להחריף את מאבקם לאחר שוועדת השרים לענייני חקיקה דחתה אתמול בפעם השלישית דיון בהצעת חוק של ח"כ נאווה בוקר (הליכוד), שמבקשת להשוות את הקצבאות לשכר המינימום הנהוג במשק.

"לא נפסיק את השביתה עד שהקצבאות יושוו לשכר המינימום", אמר גבאי. "עם הסכום שאני מקבל אני נאלץ להיכנס לחובות ולבחור בין תרופות לאוכל. הכבוד שלי ושל הנכים האחרים נרמס יום יום".

כיום עומדת קצבת הנכות על כ-2,400 שקל, כמחצית משכר המינימום. בחוק ההסדרים האחרון אישרה הממשלה תוספת של 300 מיליון שקל לקצבה. המשמעות: תוספת של 44-150 שקל לנכה, בעוד עלות הצעתה של ח"כ בוקר מוערכת בשלושה וחצי עד ארבעה מיליארד שקל.

מבדיקת ynet עולה כי משפחתו של כמעט כל נכה רביעי בישראל חיה מתחת לקו העוני. בביטוח הלאומי דרשו שהתוספת שניתנה בחוק ההסדרים תהיה גבוהה יותר. מחקרים שהציג הביטוח הלאומי עוד ב-2013 הצביעו על כך שקצבת הנכות בישראל אינה מכסה את המינימום הדרוש למחיה בכבוד.

"זה עניין של חיים ומוות"

"התוספת שניתנה בתקציב האחרון היא ביזיון והיא לא פותרת את הבעיה של מאות אלפי נכים", הדגיש קובי כהן - יו"ר עמותת "מטה הפעולה של הנכים בישראל". כהן, שמרותק לכיסא גלגלים ומוביל את קבוצת שובתי הרעב, אמר עוד: "לא נפסיק את השביתה עד שיינתן מענה לתביעותינו. עבור מאות אלפי נכים זה עניין של חיים ומוות".

יצוין כי בדצמבר האחרון אישרה הכנסת בקריאה טרומית הצעת חוק של ח"כ אילן גילאון (מרצ) להשוואת קצבת הנכות לשכר המינימום. ההצעה נמצאת כעת בדיוני הכנה בוועדת הרווחה של הכנסת, לקראת העלאתה בקריאה ראשונה.

שר האוצר משה כחלון התבטא באחרונה בצורך להעלות את קצבאות הנכות. עם זאת, במשרד האוצר ממתינים לסיום עבודת צוות בראשות החשב הכללי לשעבר פרופ' ירון זליכה, שמונה על ידי כחלון.

בסביבת השר כחלון אמרו היום כי "הצוות שמונה לנושא צפוי להגיש את מסקנותיו בתחילת באפריל ולאחר מכן משרד האוצר יוכל להתחיל לפעול ליישום המסקנות".

עבודת הצוות לא מניחה את דעתו של גבאי. לדבריו, מדובר בממשלה נטולת חמלה. הנכים נמקים יום יום תחת עול הוצאות בלתי אפשרי והממשלה לא מתקדמת בכיוון שלנו אלא דוחה שוב ושוב את הנושא".

מקור - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4937988,00.html

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
6193 הודעות
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    22:03   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אריאל זילבר: ג׳ינגל (זמריר) הקליפ למאבק לקצבת נכות בגובה שכר המינימום  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 20.03.17 בשעה 22:38 בברכה, להב אש

ג׳ינגל (זמריר) הקליפ למאבק לקצבת נכות בגובה שכר המינימום

שירה - הזמר אריאל זילבר , הפקה עריכה והקלטה - שושנה זילבר . קריינות - שלומי גבאי.

לחץ כאן לצפיה דרך Facebook

עקרב שחור
חבר מתאריך 24.6.02
27113 הודעות
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    22:06   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אביטל לא מעניינת את התקשורת ואת כחלון שעסוקים בתאגיד  
בתגובה להודעה מספר 0

כמו kitzz שאמר י"ש נכים רבים שלא מסוגלים להגיע להפגנות".
התקשורת בקושי מסקרת את הנושא ולא מנסה להקשות ולנדנד
לשר האוצר "החברתי" של האוליגרכים מהגז.

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
6193 הודעות
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    23:59   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. וכחלון עוד אוהב לספר כמה שהוא יודע מצוקה מה היא וזה הזכיר לי למשל את זה -  
בתגובה להודעה מספר 10

כחלון אולי ידע לבכות על "מחסור בנעלים" לא יותר.

(ותודה לספיר ששלחה את זה)

495 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.02
58608 הודעות, 176 מדרגים, 336 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    22:08   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. למי איכפת? לארדן? ללפיד? לכחלון? לבנט?...? וגם למי שירעש אל תאמינו  
בתגובה להודעה מספר 0

דאמר רבי יוחנן - לא חרבה ירושלים אלא על שדנו בה דין תורה

אוהב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.05
11550 הודעות, 82 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ב באדר תשע''ז    23:33   20.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. הגזמתם, עדיף להשקיע מיליארד שקל בבחירות חסרות תכלית  
בתגובה להודעה מספר 0

נמאס כבר מכל הפוליטיקקים האלו שרק דואגים לישבן המחומם שלהם.

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
6193 הודעות
יום שלישי כ''ג באדר תשע''ז    00:30   21.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אתמול באירוע של נכה לא חצי בן אדם בתמונה יו''ר הכנסת וח''כ מיקי לוי.  
בתגובה להודעה מספר 0

אתמול במעמד יו''ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין, ח''כ מיקי לוי וכ-300 אמנים ומכובדים נוספים, נפתח פרויקט ''אמנים יוצרים אמנים'' למען נכה, לא חצי בן אדם עם תערוכה מרגשת ומדהימה שכוללת מעל 200 יצירות. התערוכה תעבור ברחבי הארץ

בסימן: "נכות זה לא בחירה! איך להתמודד איתה כחברה זה בחירה"

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
6193 הודעות
יום שלישי כ''ג באדר תשע''ז    12:14   21.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ראשון שובתי הרעב דוד מזרחי בן לשני הורים נכים - בחי בלילה ערוץ 2  
בתגובה להודעה מספר 0

על רקע דחייה נוספת של העלאת קצבאות הנכים בישראל, פתח דוד מזרחי, בן להורים נכים, בשביתת רעב מול משכן הכנסת. את הזעקה שלו הבינו היטב ברשתות החברתיות, אלא שלטענתו דווקא חברי הכנסת לא מתרגשים מהמחאה שהחלה ביום חמישי האחרון.

"עד שלא יחוקקו חוק אנחנו שבענו", מודה מזרחי בגילוי לב ומתלהם: "עייפנו מדיבורי סרק, עייפנו מוועדות קישוט. הם יושבים בועדה עם כל סוגי השתייה והאוכל, בזמן שלאנשים אין בכלל אוכל. הם איבדו את החמלה, את האנושיות, את המוסר והצדק, רפואה היא לא לעשירים, אנחנו מדברים על דברים בסיסיים". ואכן, מזרחי מודה שקצבאות הנכות של אביו ואימו, אשר מסתכמות בכ-4,500 ש"ח לחודש, אינן מספיקות לנהל חיי בסיס ראויים: "רק התרופות של אימא שלי עולות 1500 שקל, אפילו כסף לאוכל אין פה בבית הזה".

עוד מסביר מזרחי, שעד כה יכול היה לעזור להוריו, אלא שכעת מצבו כבר לא מאפשר זאת יותר. "זה כבר לא ייתכן", הוא זועק עם דמעות חנוקות בגרון: "אבא שלי עכשיו בבית חולים, אימא שלי משותקת בבית, תנו להורים שלי לחיות בכבוד. מה הם אשמים שהם מוגבלים? נהיינו עיוורים, אילמים וחירשים כלפי העיוורים, האילמים והחירשים? מיום חמישי כבר אף אחד לא מתייחס אליי, כמה אפשר כבר, כמה אפשר?".

את הזעקה הזאת הוא גם מפנה לשר האוצר, משה כחלון, ולראש הממשלה, בנימין נתניהו: "אני לא נגדכם, אני מעריך את הדברים הטובים שעשיתם. אבל עכשיו אנחנו ברגע שהחבל מונח על הצוואר של הנכים, אימא שלי לא שקופה. אנחנו משפחה טובה, אני לא רוצה לגנוב". מזרחי ממשיך, ומבהיר שכדי להשתתף במחאה על קצבאות הנכות כל שצריך לעשות הוא להגיע אל גן הורדים בירושלים: " כל מדינת ישראל, אני קורא לכם תבואו לגן הורדים, תמשיכו להפיץ את הבשורה בפייסבוק. אנחנו ננצח, במוקדם או במאוחר האמת והצדק ינצחו".

מקור ולצפיה בראיון המלא - http://www.mako.co.il/tv-live-at-night/articles/Article-1e1001923cdea51006.htm

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות