אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #409506 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 409506      
Xeneize לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.10.12
6250 הודעות, 65 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ה בסיון תשע''ז    20:11   19.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ונצואלה, אין דומה לה! - מבט מיוחד לזווית המוזיקלית של המחאה נגד המשטר הדיקטטורי  

ערכתי לאחרונה בתאריך 19.06.17 בשעה 20:23 בברכה, Xeneize

"מפגין נוסף נרצח במהלך ההפגנות על ידי כוחות הבטחון או כנופיות מקורבות לנשיא" - רובכם בטח נתקלתם בדיווחים בנוסח דומה, אשר צצים כמעט מידי יום ורק המספר הולך ומשתנה. אם תהיתם אגב, לפי הדיווח האחרון הוא כבר עומד על 90.

אז במקום לקרוא עוד מבזק, לעשות פיהוק של שיגרה ולדלג לאשכול הבא, אציג זווית אחרת של המאבק, שגם אם לא תעניין אותכם כל כך, לפחות תנעים את אזניכם לכמה דקות.

שרים לדמוקרטיה

בניגוד למחסור החמור במוצרי הבסיס ולסטנדרים הירודים של זכויות האדם, ונצואלה יכולה להתגאות בתעשייה מוזיקאלית שופעת וזמרים בעלי שם עולמי. אך עבור הנשיא המרקד, זו דווקא סיבה לדאגה, שכן זמרים רבים מתבטאים לעיתים קרובות נגדו ואף מוציאים שירי מחאה ומעודדים את ההמונים שיוצאים מידי יום לרחובות.

קרלוס באוטה - "בואו ניצא לרחוב"

השבוע חשף זמר הפופ-לטיני הפופולארי את שירו הקצבי "בואו ניצא לרחוב" - Vamo’ a la calle - כדי לתמוך בעמיתיו הונצולאנים שיוצאים מידי יום לרחובות. באוטה מתגורר כעת במדריד ומסר בראיון (כפי שמובא ב-infobae) שכבר ארבע שנים שהוא אינו נכנס למדינתו, שכן הוא מופיע ברשימה שחורה - "יכולים לעצור אותי, להעלים לי את הדרכון, להשתיל לי סמים במזוודות", "אם יעצרו אותי חיי הפרטיים נגמרים ויחד איתם הקריירה שלי"

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

ריקרדו מונטנר - "על אף שעכשיו את נמצאת איתו"

הזמר הותיק (במקור מארגנטינה אך גדל והתפתח בונצואלה) שנודע בבלדות הרומנטיות שלו פרסם באוגוסט את השיר "על אף שעכשיו את נמצאת איתו" - Aunque ahora estes con el - שיר שיכול להישמע כמו עוד בלדה סטנדרטית שמתארת קשר רומנטי בין גבר לאישה, אך מספיק לצפות בוידאוקליפ כדי להבחין ברובד נוסף בו הגיבורים הם המדינה והנשיא.

הוידאו קליפ נפתח בכיתוב: "1999... (שנת עליית הנשיא הקודם הוגו צ'אבז - תוספת שלי)
אף אחד לא דימיין שהגרוע מכל עומד להגיע...
הסיפור הזה הינו חלק מרבים שקורים מידי יום במדינה העשירה ביותר בדרום אמריקה"

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

נאצ'ו והפנטסטיקוס יחד עם פרנקו דה ויטה וויקטור מוניוז - "אמיץ"

השיר "אמיץ" - Valiente - שבוצע תחילה על ידי נאצ'ו והפנטסטיקוס נכתב בדומה לשיר הראשון כדי לעודד את העם הונצולאני במאבקו נגד המשטר. כאשר פרנקו דה ויטה שמע את הביצוע הראשון הוא טילפן לעמיתיו וביקש להשתתף "כונצולאני חובתי היא תמיד להגן על המדינה, ובמיוחד כאשר מגיעים שירים שמבטאים מה שזה"

השיר נפתח במילים - "אני כבר כמעט שובר את השרשראות, אני כבר כמעט צועק שהחופש הגיע"

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

לאורה גאורה - "רוצים לחיות בשלום"

הזמרת-יוצרת לאורה גאורה אספה צילומים של ההפגנות בחודשיים האחרונים וכתבה את השיר "רוצים לחיות בשלום" - Queremos vivir en paz - המבטא בין היתר את המצוקות היומיומיות איתן מתמודדים האזרחים.

"איזה שלום? כאשר אתה לא משיג תרופות"
"איזה שלום? השכר לא מספיק לך בשביל האוכל"
"איזה שלום? כאשר חצו את העם"
"איזה שלום? ורדפת אחר מי שחשב אחרת"

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

מקורות:
יוטיוב
Infobae.com
nuevaprensa.web.ve

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה ! Bshik 19.06.17 20:16 1
  תודה רבה. NoWayOut 19.06.17 20:19 2
  המחשה ל''נשיא המרקד'' :) Xeneize 19.06.17 20:45 3
  איזה רעיון אדיר, תודה. יש לי משפחה רחוקה שם אבל הם לפחות רחוקה הבלאגן. FireWalker 19.06.17 21:04 4

Bshik
חבר מתאריך 28.4.15
1679 הודעות
יום שני כ''ה בסיון תשע''ז    20:16   19.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה !  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
NoWayOut לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.12.16
2210 הודעות, 80 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ה בסיון תשע''ז    20:19   19.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תודה רבה.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Xeneize לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.10.12
6250 הודעות, 65 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ה בסיון תשע''ז    20:45   19.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. המחשה ל''נשיא המרקד'' :)  
בתגובה להודעה מספר 0

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

FireWalker לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.3.08
5841 הודעות, 27 מדרגים, 47 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ה בסיון תשע''ז    21:04   19.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. איזה רעיון אדיר, תודה. יש לי משפחה רחוקה שם אבל הם לפחות רחוקה הבלאגן.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות