אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה   אשכול נעול - לקריאה בלבד
 
   
   
קבוצות דיון סקופים נושא #414862 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 414862      
daraten
חבר מתאריך 3.8.02
31623 הודעות
יום שני כ''ג בתמוז תשע''ז    15:34   17.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

פרשות נתניהו - ריכוז החידושים מהימים האחרונים  

 
   ננעל בתאריך 17.07.17 בשעה 15:41 על-ידי דרומית25. סיבה: לא סקופ/חדשות
 
https://www.haaretz.co.il/news/whatis/.premium-1.4258791

עד כמה נתניהו מסובך? מדריך קצר להתפתחויות הדרמטיות בפרשות רה"מ ומקורביו
טובות ההנאה ממילצ'ן, השיחות עם מוזס, עסקת הצוללות וחקירת בכירי בזק - הפרשות שנקשרו בשמם של נתניהו ומקורביו שבו לכותרות. מה עוצמת החשדות? מה טוען ראש הממשלה להגנתו? ומה זה בכלל תיק 4000?

בתוך זמן קצר חלו התפתחויות בכל ארבע הפרשות שקשורות לראש הממשלה. בתיק 1000 ובתיק 2000 התחזקו החשדות. בפרשת הצוללות ובפרשת בזק נחקרו שורה של בכירים, ושני אנשי סודו של נתניהו נשלחו למעצר בית.

אילו חשדות התחזקו בתיק 1000?

נתניהו חשוד שקיבל טובות הנאה מאילי הון, בעיקר מארנון מילצ'ן ומג'יימס פאקר. מדובר בחפיסות סיגרים, בקבוקי שמפניה ותכשיטים בשווי מאות אלפי שקלים. באחרונה התחזק החשד שהיחסים היו דו־סטריים: בזמן שנתניהו קיבל ממילצ'ן טובות הנאה, הוא חשוד שפעל למענו בעסקה למכירת ערוץ 10 ובעניינים נוספים שקשורים לשוק התקשורת.

אבל נתניהו טוען שהוא בסך הכל קיבל מתנות מחבר.

אכן, זה קו ההגנה של נתניהו. ואולם, העדויות שאספה המשטרה מלמדות שאספקת הסיגרים והשמפניה היתה שיטתית, באמצעות שליחים ושמות קוד, ועל פי דרישה ממשפחת נתניהו. במקביל, נתניהו חשוד שפעל למען מילצ'ן כשהוא במצב של ניגוד עניינים.

ומה קורה בתיק 2000?

בתיק 2000 יש הקלטות של נתניהו מנהל מגעים לשוחד עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. העסקה: ידיעות אחרונות יטה את הסיקור לטובת נתניהו, ואילו נתניהו יפעל להחזיר לידיעות את השליטה בשוק העיתונות. האמצעי: נתניהו יוביל חקיקה נגד ישראל היום, או לחלופין ישכנע את ישראל היום להגביל את ההפצה.

אבל נתניהו טוען שהוא לא התכוון לממש את העסקה.

זה לב העניין. נתניהו טוען שהעמיד פנים ושהמגעים היו דיבורי סרק. בהתאם, היועץ המשפטי לממשלה הציב רף גבוה להעמדה לדין: ראיות לכך שנתניהו פעל לממש את העסקה. וכאן ההתפתחות: הבעלים של ישראל היום שלדון אדלסון העיד שנתניהו בדק אתו סוגיה שעלתה במגעים עם מו"ל ידיעות אחרונות. אם נתניהו רק רצה לשטות במוזס, מדוע עירב את אדלסון?

ומה פשר ההתפתחויות בפרשת הצוללות?

בתיק 3000 נעצרו שורת בכירים בחשד לשוחד ומרמה. כשבוחנים אם הפרשה מסבכת את נתניהו, העניין פשוט: עו"ד דוד שמרון, איש סודו של ראש הממשלה, ייצג את הסוכן של הגרמנים בישראל. אם נתניהו ידע ששמרון מייצג את נציג הגרמנים, הרי שהוא במצב של ניגוד עניינים. כאן יש לציין שנתניהו ושמרון לחצו במקביל לבטל מכרז כדי להבטיח רכש מהגרמנים, חרף התנגדות במשרד הביטחון. שמרון ידע שנתניהו והוא מקדמים עמדה דומה.

אבל נתניהו טוען שלא ידע.

נכון. בינתיים, הבעיה של נתניהו בפרשת הצוללות איננה הראיות, אלא התמונה שמצטיירת: מקורבו שמרון נשלח למעצר בית. חשוד נוסף, אבריאל בר יוסף, הוא האיש שנתניהו רצה כראש המועצה לביטחון לאומי. לכך מצטרפים פרסומים על קשר אפשרי לפרשה מכיוון יצחק מולכו, שליחו של נתניהו למשימות חשאיות ושותפו של שמרון. לפי אחד הפרסומים, מולכו ייצג את ראש הממשלה מול גרמניה בעניין רגיש הנוגע לצוללות. אם הפרסום נכון, הרי שמולכו מייצג את ראש ממשלת ישראל בזמן ששותפו מייצג סוכן של הגרמנים. בנסיבות כאלה, קשה להתמסר לגרסת נתניהו, לפיה לא ידע ששמרון בתמונה.

ועכשיו לפרשת בזק. באמת יש תיק 4000?

תיק 4000 הוא כינוי של עיתונאים להתפתחויות הדרמטיות בפרשת בזק, שנובעות מחקירת הרשות לניירות ערך ומפרסום דו"ח מבקר המדינה. המבקר כותב שנתניהו לא דיווח לו על החברות עם הבעלים של בזק, שאול אלוביץ', ובמקביל עסק ב-12 סוגיות שמשפיעות על המונופול. המבקר שאל את נתניהו פעמיים על חבריו בשוק התקשורת, אך נתניהו לא הזכיר את אלוביץ' ומילצ'ן. במלים אחרות: נתניהו הגיש תצהיר כוזב.

ונתניהו חשוד בפרשה?

בינתיים לא, אבל סביר להניח שהיועמ"ש יידרש לעניין התצהיר הכוזב. נתניהו טען בימים האחרונים שבינו לבין אלוביץ' יש "יחסי ידידות, לא מעבר לזה", ולכן לא היה מחויב לדווח על קשריהם. ואולם, בעבר טען במסמך שהוגש לבית המשפט שאלוביץ' הוא "רעו וחברו האישי זה 20 שנה".

ואיך זה קשור לאתר וואלה?

אלוביץ' לא היה רק חבר של נתניהו. הוא נתן לראש הממשלה שירותי עיתונות מפנקים באמצעות אתר וואלה שבבעלותו. באוקטובר 2015 חשף גידי וייץ במוסף "הארץ" כיצד האתר הסתיר כתבות ביקורתיות על נתניהו, כותרות שונו, אייטמים חיוביים נוסחו — והכל בהוראה מלמעלה. במקביל, נתניהו קידם אינטרסים של אלוביץ' בכובעו כשר התקשורת.


ומה ההתפתחויות בחקירת הרשות לניירות ערך?

לאחר התחקיר ב"הארץ" נקבע שנתניהו לא יעסוק בענייני אלוביץ'. מי שהמשיך לטפל בענייני אלוביץ' ובזק הוא מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, איש אמונו של נתניהו, שהיה בעבר ראש מטה הליכוד בבחירות. לפי החשד, פילבר העביר באופן שיטתי מסמכים מסווגים לבזק. הוא היה מקבל אותם חזרה עם תיקונים, ובמקרים רבים ההערות התקבלו והפכו למדיניות משרד התקשורת. המבקר העלה חשש שפילבר היה במצב של "שבי רגולטורי", מעין סוכן של בזק במשרד התקשורת.

ונניח שהחשדות נגד פילבר נכונים. נתניהו קשור לזה?

התשובה הארוכה: ב-17 במאי 2015, יומיים לאחר השבעת הממשלה, פיטר נתניהו את מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר בשיחת טלפון. ברגר קידם רפורמה בפס הרחב שעתידה היתה לפגוע בבזק. עוד באותו יום קבעו הפרשנים כי המרוויח העיקרי מהפיטורים הוא שאול אלוביץ'. לאחר הפיטורים מינה נתניהו את פילבר לתפקיד.

ומה התשובה הקצרה?

נתניהו הוא זה שהשתיל את הסוכן.


הנה תראו איש משתגע, למה תביאו אותו אליי. חסר משוגעים, אני, כי-הבאתם את-זה, להשתגע עליי


 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  פרשת הצוללות ופשת בזק אלו לא ''פרשות נתניהו'' הוא כלל לא נחשד בהן. Bob 17.07.17 15:40 1
  חחח עאלק ריכוז פרשות נתניהו ברזאני 17.07.17 15:41 2

   
   
Bob
חבר מתאריך 2.4.12
809 הודעות
יום שני כ''ג בתמוז תשע''ז    15:40   17.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. פרשת הצוללות ופשת בזק אלו לא ''פרשות נתניהו'' הוא כלל לא נחשד בהן.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   גם אם חוזרים על שקר 1000, 2000 או 3000 פעם זה עדיין נשאר שקר.                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ברזאני
חבר מתאריך 11.12.13
21903 הודעות
יום שני כ''ג בתמוז תשע''ז    15:41   17.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. חחח עאלק ריכוז פרשות נתניהו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   התחרפנתם לגמרי!                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      
__________________________________________________________________________
למנהלים:  שחרר | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול | עריכת אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות