אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #425539 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 425539      
Fondu
חבר מתאריך 20.12.13
3970 הודעות
יום רביעי כ''ב באלול תשע''ז    14:17   13.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

שקד מקדמת: קיצור תקופת מאסר לקטינים  

 
   שרת המשפטים איילת שקד אשר מקדמת בחינה מחודשת של נוהל קיצור תקופת מאסר לקטינים, כינסה הבוקר (רביעי) ישיבה בנושא בהשתתפות גורמים מהרשות לשיקום האסיר, ועדת השחרורים, מערכת בתי המשפט ונציגים מהמשטרה וממשרדי הממשלה.

כיום ניתן לשחרר קטינים ממאסר אחרי ריצוי שני שליש מתקופת העונש. השרה ביקשה לבחון את האפשרות לשחררם לאחר מחצית מתקופת מאסרם, לאור נתונים המעידים על כך ש-75% מבני הנוער חוזרים לכלא לעומת 40% מהבגירים, וכן בעקבות הצעת החוק הפרטית שהגיש ח"כ דב חנין בנושא.

נציגי הרשות לשיקום האסיר וגורמים נוספים העלו טענה כי קיצור זמן תקופת המאסר לחצי יהווה תמריץ לקטינים להשתתף בתכניות שיקום, בעוד שכיום התמריץ כמעט ואינו קיים.

כאשר קטין משתחרר לאחר ריצוי שני שליש מזמן מאסרו, נותרו לו מספר חודשים ספורים בלבד, ופעמים רבות הקטין יעדיף להישאר בכלא אותו הוא מכיר, מאשר לעבור לתכנית שיקומית. גורמי המקצוע טענו כי כאשר תקופת השחרור המוקדם על תנאי תתארך, בהתאמה יעלה התמריץ להשתתף בתכניות שיקומיות שיכינו את הקטין לחיי קהילה, ויהיו אפקטיביים יותר עבורו ועבור החברה במניעת חזרתו לכלא.

הפגישה שנערכה היום היא חלק מהליך רחב יותר שמבקשת שקד לבחון בנושא טיפול ושיקום קטינים בכלא. נזכיר כי החל מינואר 2018 יפעלו ועדות שחרור ייעודיות בראשות שופטי נוער.

בסוף הפגישה הכריזה השרה שקד על הקמת צוות ייעודי עם נציגי הגורמים השונים, ובראשות אנשי משרד המשפטים, אשר ייבחן בין היתר יצירת רצף טיפולי ומסגרות שיקומיות לקטינים היוצאים מהכלא, יצירת תכניות שיקום מהירות יותר לשלבים מוקדמים יותר במאסר, בחינה מחודשת של הגדרת "קטין" בחוק, ככזה שכולל גם "בוגר צעיר", בעקבות שינויים חברתיים ועוד.

"עם כניסתה של שנה חדשה, המסמלת ביהדות אפשרות לפתוח דף חדש ונקי, קיימתי דיון בסוגיית קיצור תקופת המאסר לקטינים. אני מאמינה כי הארכת תקופת השחרור ושימת דגש על שיקום הקטין מהווה רווח נקי גם עבור הנערים עצמם הזוכים להזדמנות נוספת, וגם לנו כחברה המצליחה לחזור ולקלוט בתוכה את אותם הנערים ולא מוותרת עליהם", אמרה שקד.

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/355203              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  שרת המשפטים איילת שקד בוחנת: תיקון חוק לקיצור תקופת מאסר לקטינים לחצי החדשות החמות 13.09.17 15:04 1
     אם מקצרים בחצי תעונש שיגדילו את אורך העונש בחצי. המגיב 13.09.17 15:06 2
     וכל מחבל שיבצע טרור ישתמש בנוהל קטין ? פלומה 13.09.17 15:16 3

   
   
החדשות החמות
חבר מתאריך 14.3.16
5739 הודעות
   15:04   13.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. שרת המשפטים איילת שקד בוחנת: תיקון חוק לקיצור תקופת מאסר לקטינים לחצי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   *שרת המשפטים איילת שקד בוחנת: תיקון חוק לקיצור תקופת מאסר לקטינים לחצי.*

*שרת המשפטים: "הארכת תקופת השחרור ושימת דגש על שיקום הקטין מהווה רווח נקי גם עבור הנערים עצמם הזוכים להזדמנות נוספת, וגם לנו כחברה "*

שרת המשפטים איילת שקד כינסה הבוקר ישיבה בהשתתפות גורמים מהרשות לשיקום האסיר, וועדת השחרורים, נשיאת ביהמ"ש לנוער, נציגי הסנגוריה הציבורית, נציגי פרקליטות, נציגי מחלקת חנינות, נציגי מחלקת ייעוץ וחקיקה פלילי, נציגי משרד הרווחה, נציגי משרד האוצר, נציגי בתי המשפט הקהילתיים, נציגי משטרת ישראל, נציגי המועצה לשלום הילד ונציגי משרד החינוך.


מטרת הפגישה: בחינה מחודשת של נוהל קיצור תקופת מאסר לקטינים.

כיום, ניתן לשחרר קטינים ממאסר אחרי ריצוי שני שליש מתקופת העונש. השרה ביקשה לבחון את האפשרות לשחררם לאחר מחצית מתקופת מאסרם. 


השרה החליטה לכנס את כל הגורמים הנ"ל ולבחון את הסוגיה בעקבות הצגה של נתונים המעידים על כך *כי 75% מבני הנוער חוזרים לכלא לעומת 40% מהבגירים* ובעקבות הצעת החוק הפרטית שהגיש ח"כ דב חנין בנושא.


נציגי הרשות לשיקום האסיר וגורמים שונים נוספים העלו טענה כי *קיצור זמן תקופת המאסר לחצי יהווה תמריץ לקטינים להשתתף בתכניות שיקום*, בעוד שכיום התמריץ כמעט ואינו קיים. כאשר קטין משתחרר לאחר ריצוי שני שליש מזמן מאסרו, נותרו לו מספר חודשים ספורים בלבד, ופעמים רבות הקטין יעדיף להשאר בכלא, אותו הוא מכיר, מאשר לעבור לתכנית שיקומית. כאשר תקופת השחרור המוקדם על תנאי תתארך, בהתאמה יעלה התמריץ, לעניות דעתם של גורמי המקצוע, להשתתף בתכניות שיקומיות שיכינו את הקטין לחיי קהילה, ויהיו אפקטיביים יותר עבורו ועבור החברה במניעת חזרתו לכלא.


הפגישה שנערכה היום היא חלק מהליך רחב יותר שמבקשת לבחון השרה בנושא טיפול ושיקום קטינים בכלא; בתוך כך למשל *הוכרז כי החל מינואר 2018 יפעלו וועדות שחרור ייעודיות בראשות שופטי נוער.*


בסוף הפגישה הכריזה השרה על הקמת צוות ייעודי עם נציגי הגורמים השונים, ובראשות אנשי משרד המשפטים, אשר ייבחן בין היתר יצירת רצף טיפולי ומסגרות שיקומיות לקטינים היוצאים מהכלא, יצירת תכניות שיקום מהירות יותר לשלבים מוקדמים יותר במאסר, בחינה מחודשת של הגדרת "קטין" בחוק, ככזה שכולל גם "בוגר צעיר", בעקבות שינויים חברתיים ועוד..


*השרה שקד: "עם כניסתה של שנה חדשה, המסמלת ביהדות אפשרות לפתוח דף חדש ונקי, קיימתי דיון בסוגיית קיצור תקופת המאסר לקטינים. אני מאמינה כי הארכת תקופת השחרור ושימת דגש על שיקום הקטין מהווה רווח נקי גם עבור הנערים עצמם הזוכים להזדמנות נוספת, וגם לנו כחברה המצליחה לחזור ולקלוט בתוכה את אותם הנערים ולא מוותרת עליהם".*            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המגיב
חבר מתאריך 9.9.14
14911 הודעות
   15:06   13.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אם מקצרים בחצי תעונש שיגדילו את אורך העונש בחצי.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   בוא נסגור תבתי כלא וזהו,פושעים מקבלים הטבות מטורפות בישראל,והקורבן נשכח בשם חופש האסיר


''במקום שהצבא נכשל נשאר רק דיפלומטיה'' (ג'ורג' וושינגטון 1833)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה
חבר מתאריך 13.1.15
30094 הודעות
   15:16   13.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. וכל מחבל שיבצע טרור ישתמש בנוהל קטין ?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות