אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #425658 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 425658      
ישראל_ק
חבר מתאריך 29.12.15
12551 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    05:54   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ללא כלימה וללא גלימה: ספר חדש חושף מה באמת עובר בראש של שופטי העליון  

 
   דליה דורנר הצטרפה לשפיטה כי "הגיע הזמן לקבוע", טירקל: "אם החוק בלתי נסבל, נמצא דרך לצאת מזה". כשהעליונים מדברים – כדאי להקשיב

עקיבא ביגמן

את שופטי בית המשפט העליון אנחנו מכירים בדרך כלל מפסקי הדין שלהם או מנאומים ציבוריים מחושבים ומנוסחים היטב. הם משקיעים מאמצים רבים כדי לשדר ממלכתיות וענייניות, ולשוות לבית המשפט העליון תדמית של מוסד המרחף מעל הפוליטיקה, מתגבר על חולשות אנוש ומתנהל בענייניות טהורה. המלך הפילוסוף של אפלטון לבש גלימה והתמנה לשופט בג"ץ.

רק במקרים נדירים אנו זוכים לפגוש את בני האדם שמתחת לגלימה, את הלך הרוח האישי שלהם ואת עולמם הרעיוני והאידאולוגי. הזדמנות מסוג זה מאפשר ספר שיצא לאחרונה "ללא גלימה – שיחות עם שופטי בית המשפט העליון" (הוצאת ידיעות ספרים), המכיל ראיונות עם 13 שופטים לשעבר. השופטים הפותחים את לבם ואת עולמם בפני סטודנטים למשפטים ששוחחו עמם. הקריאה בספר מאלפת, והמסקנות מרתקות ומטרידות. כשהם מסירים את הגלימה ומתבטאים בחופשיות, נחשפות דעות קדומות, תפיסות רדיקליות ועמדה מתנשאת כלפי הציבור שאותו הם שירתו. ללא גלימה וללא כלימה.

גזענות והתנשאות

אחד הנושאים המרתקים ביותר שעולה מקריאה בספר הוא יחסם של השופטים לציבור הישראלי. הנושא עולה שוב ושוב כאשר נשאלים השופטים על הירידה באמון הציבור במערכת המשפט, שב-25 השנים האחרונות התרסק בסקרים מ-80% ל-22% בלבד. אך במקום להפנים את הביקורת ולערוך בדק בית, פונים השופטים שוב ושוב להאשים את הציבור.

כך אמר למשל השופט שלמה לוין: "יש לזכור שאנשים מגיעים ממדינות שבהן מלכתחילה אמון הציבור במערכת המשפט היה מאוד מוגבל, כמו העליה מרוסיה" (עמוד 67). התשובה של דליה דורנר לא שונה: "יכול להיות שחלק מהמשיבים בסקר הם אנשים שאין להם מושגים של מדינה דמוקרטית, שבה לא נדרש שוחד כדי להשיג תוצאות. למשל: ברוסיה משחדים שופטים" (עמוד 164).

דורנר מאריכה ומספרת על אשדוד של שנות ה-50 שהיו בה "5000 תושבים. רק 300 מתוכם היו ישראלים ותיקים, והשאר עולים חדשים בעיקר מרומניה וממרוקו". לדבריה, כשבן זוגה פתח משרד עורכי דין, הקליינטים היו שואלים עם אפשר "לגמור עניין" בהנחה שאפשר לעקם את החוק.

על עולי מרוקו: "שכבה לא אינטליגנטית במיוחד". טובה שטרסברג-כהן | פלאש90

גם טובה שטרסברג-כהן לא מרוצה מהעליה ממרוקו: "בזמנו כשהם עלו ארצה היתה שכבה לא אינטליגנטית במיוחד, בלשון המעטה, מכיוון ששכבת האינטליגנציה שלהם היגרה לצרפת, ולכן בא לכאן חומר אנושי בעל מאפיינים מסוימים" (עמוד 230). וכמובן שאם העם כה ירוד, אין מה להתייחס ברצינות לביקורת המופנית כלפי בית המשפט, כפי שסבורה דורית בייניש: לדעתה, במקרים רבים מי שמותח ביקורת על בית המשפט פשוט "לא קרא את פסק הדין כי הוא ארוך ומסובך מדי" (עמוד 308).

הניכור של השופטים כלפי החברה הישראלית בא לידי ביטוי בתשובותיהם גם לשאלות אחרות. השופט יצחק זמיר לדוגמה שאדישות נוכח פרשיות שחיתות היא "כשל חמור של הציבור בישראל" משום שהוא לא "מייחס את החשיבות הנדרשת לטוהר המידות, להגינות ולערכים". גם זה לדעתו נובע מאפיו של העם: "בתקופה ארוכה של הגלות … עיקר המאמץ הופנה להישרדות" ועל כן היהודים "לא רחשו כבוד לסטנדרטים של אתיקה שנקבעו על ידי החברה שסבבה אותם" (עמוד 115).

אם חשבתם שמדובר בעניינים היסטוריים גרידא, טעיתם. שימו לב איך שטרסברג כהן מתייחסת אפילו לציבור עורכי הדין של היום, בוגרי האוניברסיטאות והמכללות: "חלק גדול מהם פשוט לא טובים" היא אומרת. ומדוע? מכיוון שחלק מהם "לא מקבל את החינוך להתנהגות טובה מהבית או מבית הספר או מהפקולטה" (עמוד 239).

אדריכלי החברה

ואם העם כה שפל, מי יגאל אותו ממצבו? השופטים כמובן. שוב ושוב מדברים השופטים על השליחות החברתית שהם רואים במשפט ועל הכוח שהוא נותן בידם לעצב את פני החברה ולשנות את הנורמות המוסריות שלה. הדבר עולה כאשר נשאלים השופטים מדוע בחרו ללמוד משפטים ולהתקדם בתחום. כך מסביר יצחק זמיר את החלטתו כנער צעיר ללמוד משפטים: "גיליתי שהמשפט הוא תורה חברתית. הוא משקף מדיניות, ספוג בערכים, ומעצב את פני החברה ואת אורחות החיים". ושימו לב להגדרה הקולעת: "המשפטן, אמרתי אז לעצמי, הוא בעצם אדריכל של החברה" (עמוד 108).

גם דורית בינייש התלבטה לא מעט אם הגלימה היא הקריירה ההולמת עבורה, ומעידה על עצמה שבצעירותה היא עדיין לא הבינה "את השליחות החברתית של המשפט" (עמוד 277) ולכן התלבטה. מי שמבטאת את הרעיון בצורה החדה ביותר היא השופטת דליה דורנר: "החלטתי ללכת לשפיטה כי כל השנים הייתי צד ונמאס לי להיות צד. הרגשתי שהגיע הזמן לקבוע מה צריך להיות". (עמוד 170).

באה לקבוע. דורנר | פלאש90

וכיצד מעצבים את פני החברה? יצחק זמיר מסביר בפרוטרוט: "מערכת המשפט אינה רק מערכת של כללים טכניים, אלא מערכת המבוססת על ערכים". ביניהם הוא מונה ערכים כמו "זכויות אדם", "שוויון" ועוד, שחשיבותם ואופן יישומם שנויים במחלוקת פוליטית עזה בישראל. אך למרות זאת, אליבא דזמיר "תפקידו של כל משפטן… להגן על ערכים אלה… ולקדם אותם" (עמוד 110).

אקטיביזם על סטרואידים

כמה מהשופטים חשפו כי הם מחזיקים בתפיסות רדיקליות של תפקידם. דליה דורנר למשל מתגאה במקרה שבו הסתמכה על ההוגה הפוסט-מודרני מישל פוקו כדי לעצב את פסק הדין שלה, שהרחיק לכת אף יותר מזה של אהרון ברק: "ציטטתי את פוקו, שאמר שהנורמות החברתיות חודרות לנורמות המשפטיות ומשנות אותן" (עמוד 155). והשופט יעקב טירקל מסביר כיצד שופט מסוגל "להתגבר" על דרישות החוק: "אם שמו לך על השולחן הוראת חוק שלדעתך היא בלתי נסבלת… בשביל זה אתה שופט, מצא את הדרך לצאת מזה" (עמוד 250). הבנתם את זה? הכנסת יכולה לחוקק מה שהיא רוצה אבל המצפון של טירקל והתיאוריות הרדיקליות של דורנר גוברים על רצון העם. הם כבר יצאו מזה.

מעבר לסמכויות היתר שהם נוטלים לעצמם, חושפים השופטים גם תפיסה בעייתית של מבנה מערכת הממשל בדמוקרטיה הליברלית. דורנר למשל מסרבת להבין שרעיון זכויות האדם והשלכותיו הוא אחד ממוקדי המחלוקת בין הימין והשמאל בכל העולם המערבי מזה כמעט 200 שנה. על כן היא טוענת ש"פסק דין אינו מושפע מהשקפה פוליטית", אבל הוא כן מושפע "מהשקפה משפטית, מהגנה על זכויות האדם". מכיוון שהיא לא מבינה שזכויות אדם הוא נושא למחלוקת פוליטית, היא ממשיכה ותוהה: "למה חלק מהימין מוותר על שמירה על זכויות האדם? למה הוא אומר שזה רק עניין של שמאל? זכויות האדם הן לא בבעלות השמאל" (עמוד 167).

שטרסברג-כהן לעומתה, מנסחת מחדש את תפקידה של הרשות השופטת על פי מודל הפרדת הרשויות: "יש רשות מחוקקת שתפקידה לחוקק, יש רשות מבצעת שתפקידה לבצע ויש רשות שופטת שתפקידה לבקר". (עמוד 235). קביעה זו מתעלמת ממסורת עשירה של תיאוריה מדינית המסבירה כי עקרון הפרדה הרשויות נועד לבזר את הכוח ולא להפוך זרוע אחת של הממשלה לשופטת, חוקרת ותליינית. במקום זה היא ממציאה רשות חדשה – "רשות מבקרת" אליטיסטית ולא-נבחרת, שמרכזת בתוכה את כל הכוח, וכופה את עצמה כסמכות עליונה על הרשויות האחרונות. לאור זה אין להתפלא כי דליה דורנר חושבת שבית המשפט של ישראל "פסיבי מדי" ביחס לכנסת. (עמוד 165).

בשבתו כמקדם הסוציאליזם

לשופטים יש אג'נדה ברורה גם בחלק מהסוגיות הפוליטיות המובהקות שעומדות על סדר היום. פופולרי במיוחד מבחינתם לדון בשאלת "הזכויות החברתיות". סביב השאלה הזו נחלקים הימין והשמאל הכלכלי בכל העולם המערבי והיא גם נושא לוויכוח עז בתוך ישראל ועולה לדיון סביב חוקי הכנסת באופן תכוף. השופטים, כמובן, מצדדים בעמדות השמאל ומביעים תקווה לחקיקה יותר פרוגרסיבית. כפי שמסבירה שטרסברג-כהן: "אילו היה אפשר לחוקק חוקי יסוד בכל התחומים החברתיים, זה היה מאוד רצוי… ולחוקק חוקים סוציאליים" (עמוד 237).

ומה עושים כשהכנסת סרבנית, והימין בישראל לא מעוניין לקדם חוקים סוציאליים בכל "התחומים החברתיים"? בשביל זה יש לשופטים כוח לעצב את החוקים בעצמם. בייניש מסבירה: "היום אנחנו חיים בעידן שבו הזכויות החברתיות הן חלק מהמשפט ולכן צריך להגדיר את הזכות". ולא מדובר רק בזכויות תאורטיות אלא גם בהנחיות ברורות ומוגדרות "בית המשפט יכול להתייחס בפסיקתו לקביעת הזכות ולהיקפה" (עמודים 296-7).

החוק מפריע? הוא כבר יצא מזה. טירקל | פלאש90

השופט זמיר מתלונן על כך ש"בהיעדר חוקה … האפשרות של בית המשפט לקדם זכויות חברתיות מוגבלת", ואז הוא מוסיף שואל: "מה הבסיס המשפטי שעליו בית המשפט יכול לפתח את הזכויות החברתיות?" (עמוד 138). אבל אל תהיו במתח, כי את התשובה מספק בקלות השופט גבריאל בך: "ברור שהזכות לשוויון, הגם שאינה מצוינת במפורש בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, חייבת להיות חלק מפרשנות החוק" (עמוד 95).

מעבר לחקיקה סוציאלית, השופטים מגלים בין השורות כמה חוקים שהם היו רוצים לשנות או לחוקק. מאלף לראות עד כמה מרחיקת לכת תפיסתם לגבי שימוש בכוחה של המדינה כדי לעצב את אורחות החיים של אזרחיה. טובה שטרסברג-כהן, שפסקה נגד פיטום אווזים, חושפת כי ייתכן שהייתה פוסקת לאסור על השחיטה הכשרה: "יכול להיות שאילו הייתה עולה שאלת השחיטה, גם הייתי אומרת אותו דבר" (עמוד 218). ויעקב טירקל, המגלה לקוראים שהוא הפך לצמחוני, אומר כי תיאורטית הוא היה בעד לחוקק חוק נגד אכילת בשר: "לעניין התערבות של המדינה, אני חושב שאנחנו עוד לא יכולים לעשות את זה". לא ייאמן.

אחת התגליות מקריאת הספר היא עד כמה השופטים מושפעים מהתקשורת אותה הם צורכים. טירקל, לדוגמה, מסביר מדוע הפך לצמחוני: "לפני שנתיים בערך פורסמה כתבה באחד העיתונים שתיארה בצורה מפורטת וצבעונית את המתרחש בבתי המטבחיים. קראתי את הדבר הנורא הזה והתחלחלתי. אמרתי לעצמי: אינני מסוגל עוד לאכול בשר אחרי מה שקראתי שם" (עמוד 257). ואם כתבת צבע רגשנית מסוגלת להשפיע על אורחות חייו הבסיסיים של שופט, מותר רק לתהות עד כמה כתבות דומות בנושאים בוערים יותר עשויים להשפיע גם על החלטות שיפוטיות.

היחס המועדף שזוכה לו התקשורת משפיע גם על פסיקה, כפי שמתארת עדנה ארבל את שיקוליה בפסק שזיכה את אילנה דיין מתביעת הדיבה של סרן ר': "אני חושבת שזה היה קשור גם לכך שבמקרה הזה היה מדובר בעיתונאית מוערכת עם תכנית משלה" (עמוד 382). לעיתונאים מוערכים עם תכניות משלהם מותר, כך נראה, מה שלאנשים רגילים אסור.


מקור: מידה              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מסמך מכונן מדהים, העליונים המציאו דמוקרטיה משלהם נחום תקום 14.09.17 06:21 1
     בשום מדינה בעולם המערבי, בית המשפט לוקח לו חרויות אלה. אבל אצל עם הספר המוסרי.... יצחק היקר 14.09.17 06:54 6
         בחלק גדול מהדברים הם צודקים opuser 14.09.17 08:03 15
             מה לעשות והשופטים צודקים, מסתכלים לבעיות האמיתיות בגובה העיניים טרמי 14.09.17 09:23 28
                 לא חביבי. בדיוק זה. לא. עדיטק 14.09.17 19:22 78
             נו טוב. כל מצביעי מרצ חושבים שהם צודקים. הגיון_בריא 14.09.17 16:38 66
                 אכן הבגץ מייצג מיעוט שבמיעוט בחברה הישראלית -את מרץ,ולכן זה ככ מסוכן!!! ישיבוחר 14.09.17 18:58 76
         באיזו מדינה בעולם המערבי אין חוקה? שלומצי 14.09.17 08:49 21
             למשל, בריטניה, קנדה וניו זילנד זבנג וגמרנו 14.09.17 09:12 23
                 בחרת דוגמאות לא טובות. לבריטניה יש את המאגנה כרטא שהיא הבסיס עליו נבנתה מערכת חוקים . שלומצי 14.09.17 09:30 30
                     המגנה כרטה עוסקת בעיקר בזכויות לורדים וברונים, אין לה שום רלוונטיות לחיים המודרניים זבנג וגמרנו 14.09.17 09:35 34
                         ממש לא. המגנה כרטא היא הבסיס לחוקי בריטניה וכפועל יוצא גם לחוקי קנדה וניו זילנד שלומצי 14.09.17 14:42 51
                             רוב המגנה כרטה בוטלה באופן רשמי לפני 200 שנה והסעיפים הבודדים ממנה שנותרו בתוקף זבנג וגמרנו 14.09.17 16:34 63
             באיזו מדינה בעולם המערבי השופטים בוחרים את עצמם? granit 14.09.17 16:10 59
     כבר ליבסקינד קדם להשתמש במושג פלסטלינה כשדיבר על צורת השפיטה של ה'נאורה' יאצק 14.09.17 08:06 16
  חלק מהציטוטים בהחלט מזעזעים. אבל לדעתי לפחות חצי לגיטימים לגמרי. tzurf 14.09.17 06:36 2
     זה מראה איך התקשורת השמאלנית הצליחה להחדיר למוח של אפילו חלק מהימין את ההזיות של החונטה זבנג וגמרנו 14.09.17 09:22 26
         זה מראה שלא הכל נמדד בימין ובשמאל. tzurf 14.09.17 16:40 69
     החצי הזה הוא לגיטימי כי הוא תואם את העמדה הפוליטית שלך ? אבנר וולפסון 14.09.17 16:17 60
         ממש לא. כי אני לא רואה בו משהו שחורג מגבול סביר של דיון. tzurf 14.09.17 16:37 65
             הבנתי. תודה על תשובתך. אבנר וולפסון 14.09.17 17:26 72
     אילו זה היה נאמר על ערבים אז היו זועקים גזענות אלמוני 14.09.17 16:22 61
         לא כל דבר שנאמר באופן מכליל על מגזר מסוים הוא גזענות. tzurf 14.09.17 16:39 67
  אני מקווה שחבר הרשעים יתעקש על גיוס חרדים מיידית מה שאולי יגרום להבאת הD9 ולחיסול בג''צ Maryland 14.09.17 06:41 3
     גם במרילנד אתה מעיז להציע הצעות ייעול בדמות D9? שלומצי 14.09.17 08:51 22
         תגובה לגופו של גולש מלול דיגיטלי 14.09.17 09:23 27
             לגופו של מקום. שלומצי 14.09.17 09:31 32
                 חח שיהיה מלול דיגיטלי 14.09.17 10:05 43
         אם היה צורך בזה מדוע לא? משום מה בתי המשפט בארה''ב יחסית יודעים את מקומם לדוגמה לכך Maryland 14.09.17 16:55 70
     מה לעשות, אתם חיי במדינה דמוקרטית, ונבחרי הציבור שלכם הולכים עם הראש בקיר. טרמי 14.09.17 09:31 31
         באיזה חוק כתוב על ערך ה''שיוויון''?? משה בן אברהם 14.09.17 17:23 71
  מדהים, אבל לא יעורר מספיק הדים א_הרמלאי 14.09.17 06:47 4
  השמש ממש זורחת להם מהת... ת,איזו התנשאות ממש מורמים מעם,בני אלים ממש! לימור 14.09.17 06:53 5
  כמו תמיד Skymaster 14.09.17 06:54 7
     שפטל נוהג לכנותם ''סניף של מרצ''. אבל אני חושב שהם יותר מתאימים לסניף מפא''י ישראל_ק 14.09.17 06:57 8
         שרץ או מפא''י Skymaster 14.09.17 07:06 11
  המירוץ אחר הכלימה אהרון5 14.09.17 07:00 9
     כן. יש לי שאלה Phaedrus 14.09.17 07:09 12
         בעיקר כי הוא רהוט ודיי מצחיק קופיקו 14.09.17 15:46 54
  דברים שידענו ולא יכולנו להוכיח. תארו לעצמכם מה עוד יש בעמקי נשמתם שלא העזו לפרט גם Aitan Cohen 14.09.17 07:00 10
  חונטא בעלי דם כחול גזעניים מרחביה יאצק 14.09.17 07:47 13
  ספר? קבלו פתגם אחד שמשקף את מה שמתרחש בליבם ומוחם החולני של שופטי בג''ץ itai 14.09.17 07:53 14
  יושרם השופטים בארץ לא נבדק מעולם וההגנה לה זוכים שופטים מוחלטת, מכתב שרץ ברשת WB 14.09.17 08:10 17
     ארץ ישראל הזדעזעי וינועו אמות הסיפים יוסקה 14.09.17 08:33 18
         שומרי הסף-ברח' שערי משפט הפכו לשומרי ההון! WB 14.09.17 20:30 79
     הסיפור הזה הוא תמצית השחיתות. הרב 14.09.17 08:37 19
  רואים לעליונים את התחתונים... dudi_du2 14.09.17 08:48 20
     חחח עפרנח 14.09.17 09:28 29
  מתבקש John Deere 14.09.17 09:15 24
  טוטליטריזם משפטי Beatman 14.09.17 09:19 25
     כל הרעות החולות במדינה הן תוצאה של שלטון המשפטפטנים. של ההפיכה המשפטפטנית האלימה ליה 14.09.17 09:46 36
  שודד הים אהרון ברק שטף את מוחם שהם חייבים להתעלם מהעם והנבחרים ולהמשיך לשלוט בכוח ליה 14.09.17 09:35 33
     כמה נפלא כתבת איפכא 14.09.17 10:10 44
         תודה ליה 14.09.17 13:51 46
             ליה המצב השתנה בשנים האחרונות כנסי לרשתות החברתיות ותיווכחי אורוול 1984 14.09.17 14:10 48
  ארוך ואין לי זמן לקרוא. ועדיין אני סומך יותר על בית המשפט יותר מאשר על הפוליטיקאים qm 14.09.17 09:39 35
     את השופטים תבחרנה, כמו בכל העולם הדמוקרטי, אך ורק ממשלות ישראל ורק לאחר שימוע עומק ליה 14.09.17 09:56 38
     בוודאי, אתה והשופטים שייכים למחנה המיעוט, והפוליטיקאים נבחרו בקולות הרוב יוסף כץ 14.09.17 09:59 39
         ועדיין אני סומך על יושרו של השופט ולא על אמינות הפוליטיקאי qm 14.09.17 10:00 40
             הרעיון של הדמוקרטיה הוא זר ומנוכר לשמאל. eli19 14.09.17 15:56 57
         ואז באה איילת שקד וממנה אקטיביסטים ושמאלנים לביהמ''ש העליון ועוד צועקת ''ניצחתי''. מגוחך זבנג וגמרנו 14.09.17 13:56 47
             כואב כמה שאתה צודק. eli19 14.09.17 15:53 56
     תספר לסבתא שלא קראת. אבנר וולפסון 14.09.17 16:39 68
     אתה כותב''ארוך ואין לי זמן לקרוא. ועדיין אני סומך יותר על בית המשפט'' הגיון_בריא 14.09.17 18:01 74
  כמו אמרו שלקראת ימות המשיח יוסי22 14.09.17 09:48 37
     נו.... אז הכל בסדר. השופטים מקרבים את ימות המשיח שלומצי 14.09.17 14:37 50
  פשוט להקיא .ואלו השתלטו על חיינו ומאלפים אותנו מוסר ודרך ארץ ומלמדים אותנו מה נכון לחשוב אלמוני 14.09.17 10:02 41
     מזל שיש את בית המשפט. סדום ועמורה זה מה שקורה בפוליטיקה המסואבת qm 14.09.17 10:03 42
         אתה מעדיף לסמוך על חמש עשרה בבגצ מאשר על ציבור של שמונה מיליון? אורוול 1984 14.09.17 14:15 49
  הציבור אדיוט והציבור ישלם יוסי22 14.09.17 10:16 45
  מזעזע! והשתיקה של התקשורת היא פשוט מדהימה! נס שיש את מידה. eli19 14.09.17 15:25 52
  האליטה מזלזלת באינטיליגנציה של פשוטי העם. פלומה 14.09.17 15:33 53
  אני מחכה איפכא 14.09.17 15:49 55
     יש מצב שחוק הגיוס הוא הקש הזה. eli19 14.09.17 15:58 58
  אין צורך ביותר מקריאת הקטע האחרון. זה מאפיין את הכל : אבנר וולפסון 14.09.17 16:25 62
     המהפכה מתקרבת סניגור 14.09.17 16:35 64
  מאמר דעה. לגוף העניין 14.09.17 17:44 73
     אכן, מאמר דעה. יותר נכון דעות, דעות של שופטי עליון בדימוס שבטוחים שהשמש זורחת מ... ישראל_ק 14.09.17 19:11 77
  היטיבו להמחיז זאת בתכנית הכל שפיט פלאי 14.09.17 18:23 75
  כמה גזענות yossi225 14.09.17 20:54 80

   
   
נחום תקום
חבר מתאריך 30.7.08
1531 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    06:21   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מסמך מכונן מדהים, העליונים המציאו דמוקרטיה משלהם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   זו קריאת השכמה לכל מי שחשב שהשופטים פועלים לפי כללי החוק והשפיטה.

העליונים פשוט המציאו דמוקרטיה חדשה, בה העם ונבחריו שווים כקליפת השום.

החוק הכתוב אינו יותר מאשר פלסטלינה גמישה שניתן בכל פעם ללוש ולעצב משהו חדש            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יצחק היקר
חבר מתאריך 20.6.15
3640 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    06:54   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. בשום מדינה בעולם המערבי, בית המשפט לוקח לו חרויות אלה. אבל אצל עם הספר המוסרי....  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
opuser
חבר מתאריך 4.3.12
2676 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    08:03   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. בחלק גדול מהדברים הם צודקים  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   להוציא דברים שקשורים בבני דודינו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טרמי
חבר מתאריך 21.6.17
896 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:23   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. מה לעשות והשופטים צודקים, מסתכלים לבעיות האמיתיות בגובה העיניים  
בתגובה להודעה מספר 15
 
   קיבוץ גלויות ומלחמה בשחיתות זה לא דבר פשוט. ונבחרי הציבור שלנו זה באמת המראה של העם שלנו, תראו כמה מהם הסתבכו בפלילים. תראו את הקוטביות בין העדות השונות, ועוד תחלואים בכל חלקי החברה בישראל (גם תחלואים בבתי המשפט).

תפקידו של בית המשפט הוא לקבע נורמות מוסריות חברה בה אנחנו חיים, ובלעדיו "איש את אחיו בלעו חי".            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עדיטק
חבר מתאריך 13.11.12
879 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    19:22   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. לא חביבי. בדיוק זה. לא.  
בתגובה להודעה מספר 28
 
   לא תפקידו של בית משפט לקבוע נורמות מוסריות.
זה בדיוק מה שלא תפקידו של בית המשפט.

וזה בדיוק מהות הדמוקרטיה.
בדיוק בדיוק זה.
אם אוכלוסיה ברמה נמוכה בוחרת נבחר ברמה נמוכה שמנהל את
המדינה ברמה נמוכה, זה עצוב, אבל זו הדמוקרטיה.
אין דמוקרטיה אחרת.
אם הכנסת מחוקקת חוק שנראה לי קטסטרופלי, זו בדיוק הדמוקרטיה.
ויש רק כלים דמוקרטים, קרי נבחרי ציבור, חברי כנסת, וחוקים,
לבטל את רוע הגזרה.
זו הדמוקרטיה.

כשבית משפט קובע נורמות - זו דיקטטורה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הגיון_בריא
חבר מתאריך 17.1.17
654 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    16:38   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. נו טוב. כל מצביעי מרצ חושבים שהם צודקים.  
בתגובה להודעה מספר 15
 
   אבל גם זה אם העמדות שלהם צודקות מההיבט הפוליטי או אפילו הערכי, זה עדיין פשע מההיבט המשפטי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישיבוחר
חבר מתאריך 4.4.04
8216 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    18:58   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. אכן הבגץ מייצג מיעוט שבמיעוט בחברה הישראלית -את מרץ,ולכן זה ככ מסוכן!!!  
בתגובה להודעה מספר 66
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
54131 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    08:49   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. באיזו מדינה בעולם המערבי אין חוקה?  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
33269 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:12   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. למשל, בריטניה, קנדה וניו זילנד  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  


כבר חתמת על העצומה לשחרור גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
54131 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:30   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. בחרת דוגמאות לא טובות. לבריטניה יש את המאגנה כרטא שהיא הבסיס עליו נבנתה מערכת חוקים .  
בתגובה להודעה מספר 23
 
   קנדה וניוזילנד הן דומיניקנים של בריטניה וחוקריהן נגזרים מאלו של בריטניה.

יש עוד דוגמאות?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
33269 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:35   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. המגנה כרטה עוסקת בעיקר בזכויות לורדים וברונים, אין לה שום רלוונטיות לחיים המודרניים  
בתגובה להודעה מספר 30
 
   ואף אחד לא מתייחס אליה כאל חוקה בבריטניה, קנדה וניו זילנד.


כבר חתמת על העצומה לשחרור גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
54131 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    14:42   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. ממש לא. המגנה כרטא היא הבסיס לחוקי בריטניה וכפועל יוצא גם לחוקי קנדה וניו זילנד  
בתגובה להודעה מספר 34
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
33269 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    16:34   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. רוב המגנה כרטה בוטלה באופן רשמי לפני 200 שנה והסעיפים הבודדים ממנה שנותרו בתוקף  
בתגובה להודעה מספר 51
 
   עוסקים בנושאים שוליים כמו הכנסייה האנגליקנית ועיריית לונדון, היא לא חוקה ואף אחד לא מתייחס אליה כחוקה כי היא בכלל לא עוסקת בנושאים שחוקות עוסקות בהם.


כבר חתמת על העצומה לשחרור גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
granit
חבר מתאריך 26.8.09
777 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    16:10   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. באיזו מדינה בעולם המערבי השופטים בוחרים את עצמם?  
בתגובה להודעה מספר 21
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאצק
חבר מתאריך 15.1.15
4614 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    08:06   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. כבר ליבסקינד קדם להשתמש במושג פלסטלינה כשדיבר על צורת השפיטה של ה'נאורה'  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tzurf
חבר מתאריך 11.7.14
4298 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    06:36   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. חלק מהציטוטים בהחלט מזעזעים. אבל לדעתי לפחות חצי לגיטימים לגמרי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
33269 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:22   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. זה מראה איך התקשורת השמאלנית הצליחה להחדיר למוח של אפילו חלק מהימין את ההזיות של החונטה  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  


כבר חתמת על העצומה לשחרור גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tzurf
חבר מתאריך 11.7.14
4298 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    16:40   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. זה מראה שלא הכל נמדד בימין ובשמאל.  
בתגובה להודעה מספר 26
 
   העובדה שיש לי ביקורת רבה על הרבה דברים שמוחלטים בבג"צ לא הופכת כל אמירה שלהם ללא לגיטימית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבנר וולפסון
חבר מתאריך 11.12.08
35387 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    16:17   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. החצי הזה הוא לגיטימי כי הוא תואם את העמדה הפוליטית שלך ?  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tzurf
חבר מתאריך 11.7.14
4298 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    16:37   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. ממש לא. כי אני לא רואה בו משהו שחורג מגבול סביר של דיון.  
בתגובה להודעה מספר 60
 
   החצי השני לדעתי מתנשא ולא במקום.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבנר וולפסון
חבר מתאריך 11.12.08
35387 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    17:26   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. הבנתי. תודה על תשובתך.  
בתגובה להודעה מספר 65
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמוני
חבר מתאריך 2.4.12
9099 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    16:22   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. אילו זה היה נאמר על ערבים אז היו זועקים גזענות  
בתגובה להודעה מספר 2
 
   הבגץ מראה כמה החברה הישראלית מנותקת .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tzurf
חבר מתאריך 11.7.14
4298 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    16:39   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. לא כל דבר שנאמר באופן מכליל על מגזר מסוים הוא גזענות.  
בתגובה להודעה מספר 61
 
   לפעמים מדובר בביקורת לגיטימית, לפעמים סתם בהתנשאות פלצנית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Maryland
חבר מתאריך 3.1.09
3356 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    06:41   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אני מקווה שחבר הרשעים יתעקש על גיוס חרדים מיידית מה שאולי יגרום להבאת הD9 ולחיסול בג''צ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   רשעים אלו לקחו את השלטון לידיהם ואין פוצה פה


מסתננים החוצה - כדי שיהיה עתיד למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
54131 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    08:51   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. גם במרילנד אתה מעיז להציע הצעות ייעול בדמות D9?  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מלול דיגיטלי
חבר מתאריך 11.1.12
10050 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:23   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. תגובה לגופו של גולש  
בתגובה להודעה מספר 22
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
54131 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:31   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. לגופו של מקום.  
בתגובה להודעה מספר 27
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מלול דיגיטלי
חבר מתאריך 11.1.12
10050 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:05   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. חח שיהיה  
בתגובה להודעה מספר 32
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Maryland
חבר מתאריך 3.1.09
3356 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    16:55   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. אם היה צורך בזה מדוע לא? משום מה בתי המשפט בארה''ב יחסית יודעים את מקומם לדוגמה לכך  
בתגובה להודעה מספר 22
 
   כמות המקרים שבית המשפט העליון לא מוכן לדון בהם בשונה מחבר הרשעים מירושלים שעומדים כמו בצורה למען ערבים, מסתננים וכל דבר שנוגד את טובת המדינה


מסתננים החוצה - כדי שיהיה עתיד למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טרמי
חבר מתאריך 21.6.17
896 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:31   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. מה לעשות, אתם חיי במדינה דמוקרטית, ונבחרי הציבור שלכם הולכים עם הראש בקיר.  
בתגובה להודעה מספר 3
 
   במדינת ישראל קיים ערך השוויון, את זה הכנסת החליטה ולא בג"ץ. ההסכמים הקואליציוניים לא עומדים מעל החוק אלא מתחתיו. ומכיוון שכך גם החרדים יצטרכו לשנס מותניים ולשאת בנטל כמו כל אחד אחר.

כל הניסיון הזה ליצור הפליה והפרדה ולקבל הטבות שאחרים לא מקבלים יביא במוקדם או במאוחר לפיצוץ.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם
חבר מתאריך 10.2.15
3236 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    17:23   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. באיזה חוק כתוב על ערך ה''שיוויון''??  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  


כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
א_הרמלאי
חבר מתאריך 16.12.15
1957 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    06:47   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מדהים, אבל לא יעורר מספיק הדים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   וחבל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לימור
חבר מתאריך 15.11.15
3532 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    06:53   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. השמש ממש זורחת להם מהת... ת,איזו התנשאות ממש מורמים מעם,בני אלים ממש!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


הצבעתי ימין וקיבלתי 0מול!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Skymaster
חבר מתאריך 27.3.17
10231 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    06:54   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. כמו תמיד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   "הנאורים" או כמו שאני אוהב לקרוא להם, ולמדתי את זה ממארק לוין The Masterminds

הם שיקבעו איך נחשוב, עם ואיך נלמד, מה נלמד, מה נאכל, איפה נעבוד או נגור.

וכל דבר אחר שקשור בבחירה אישית של אדם.

מזכיר לי מעט את היצאניות של האיחוד האירופי,

את הגאונים האלה הזכרתי מספר פעמים קודם. במילה רפש!

יאללה, צאו לנו מהצלחת והמיטה והשרותים ובית הספר וכל השאר ומהר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראל_ק
חבר מתאריך 29.12.15
12551 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    06:57   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. שפטל נוהג לכנותם ''סניף של מרצ''. אבל אני חושב שהם יותר מתאימים לסניף מפא''י  
בתגובה להודעה מספר 7
 
   אג'נדה אכן מרצ, אופן השליטה מפא"י.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Skymaster
חבר מתאריך 27.3.17
10231 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    07:06   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. שרץ או מפא''י  
בתגובה להודעה מספר 8
 
   בשני המקרים צריך לשים לזה סוף ומהר.

אני מודע לעובדה שזה תהליך ולוקח זמן,
אבל אם נוקיע אותם חברתית, ושפטל עושה עבודה מצוינת, נלחץ על מי שצריך דברים ישתנו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
25683 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    07:00   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. המירוץ אחר הכלימה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   נתחיל במנטרה: כבד את רצון הבוחר.
כאשר הבוחר ירצה אותי, העולם יראה אחרת.
דבר ראשון אני ממנה את ביבי לראש ממשלה בפועל. תחת ההשגחה שלי הוא לא יוכל להזיק.
בנוגע לשופטים אני אומר להם דבר פשוט מאוד: אתם פקידים! במקרה שלכם פקידים גדולים. תפקידכם ברור: לתחוב את אפכם עמוק לספר החוקים, לקרוא מה כתבתי שם, ולבצע כל מילה! לא יודעים מהי דמוקרטיה? שום בעיה, אשמח ללמד.

מה בנוגע לעריצות הרוב? שאלה מצויינת. במקרים נדירים וחמורים נדרשת התערבותכם. לא כתירוץ לשלטון עריצות התרבות שלכם!
עוד שאלות?


בכל דור ודור חייבת האנושות להטיל ספק בערכיה ובקונספציותיה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Phaedrus
חבר מתאריך 2.4.12
2433 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    07:09   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. כן. יש לי שאלה  
בתגובה להודעה מספר 9
 
   איך בוחרים בך? בדירוג ברוטר?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קופיקו
חבר מתאריך 25.3.16
1012 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    15:46   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. בעיקר כי הוא רהוט ודיי מצחיק  
בתגובה להודעה מספר 12
 
בכל מקרה יש משהו בדבריו, למרות עקרון הרשויות וכו' וכו'


יח"צ: משטרת ישראל היא המשטרה הטובה בישראל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Aitan Cohen
חבר מתאריך 28.5.04
26886 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    07:00   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. דברים שידענו ולא יכולנו להוכיח. תארו לעצמכם מה עוד יש בעמקי נשמתם שלא העזו לפרט גם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   במסגרת השיחות החצי-חופשיות האלה....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאצק
חבר מתאריך 15.1.15
4614 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    07:47   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. חונטא בעלי דם כחול גזעניים מרחביה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מגלומניים אמרנו?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
itai
חבר מתאריך 16.5.13
5948 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    07:53   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ספר? קבלו פתגם אחד שמשקף את מה שמתרחש בליבם ומוחם החולני של שופטי בג''ץ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   העולם פשוט למדי בעיני המלכים הרואים את כל בני-האדם כנתינים הכפופים להם.

- אנטואן דה סנט-אכזופרי

{ מתוך הספר "הנסיך הקטן" }            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
WB
חבר מתאריך 8.7.02
15210 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    08:10   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. יושרם השופטים בארץ לא נבדק מעולם וההגנה לה זוכים שופטים מוחלטת, מכתב שרץ ברשת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מכתב שרץ ברשת כבר שנתיים.
מכתב פתוח לפרופ' אהרון ברק, חובה לקרוא ולשתף בכל דרך!- ברק עדין לא מגיב למרות חלוף הזמן
בטיפולו של פרופ' אהרון ברק יש אלמנטים של פשע מאורגן אליו חוברים כלי תקשורת והון.
אדוני הנשיא, הטוב המיטיב והכול יכול – כבוד השופט אהרון ברק!!
נלחמת ביצחק רבין וסילקת אותו מראשות הממשלה בשל חשבון הדולרים שלו בחו"ל. (עשרים אלף)
נלחמת בגנרל אריק שרון וסילקת אותו מתפקיד שר הביטחון בשל הטבח בסברה ושתילה.
כיום אתה יושב בביתך ושומר על זרי הדפנה, ניצחת גדולים וחזקים ממך, והקמת לנו אחלה מדינה.
אני חי במדינה שלך והיא כבר לא שלי. היא גם לא של עם ישראל אלא של כמה מחבריך הקטנטנים.
איך נלחמת בגנרלים בשרי ביטחון ובראשי ממשלה? ואיך נלחמת בשופטים שסרחו?
קח למשל את השופטת ורדה אלשיך: היא זייפה פרוטוקול ושיקרה במצח נחושה, כי עו"ד אלי זוהר איננו חבר שלה. וכך הכשירה את הטיית המשפט שניהלה למען חבריה וגזלה מאזרחי ישראל חנויות מזון זול ואיכותי של פיקנטי.
האם התעניינת לדעת מה עושים חבריך בדיוויזיית השופטים שלך?
ובכן אתה עומד בראש דיוויזיה חשובה יותר מהאוגדה של אריק שרון במלחמת יום הכיפורים, ואף חשובה מחטיבת הראל של יצחק רבין במלחמת העצמאות. אתה עומד בראש הדיוויזיה של שופטי ישראל. ואולם:
על חוסר אמינות בצה"ל - זורקים קצין מתפקידו, בכל שרשרת הפיקוד. וכך מחנכים גם כל קצין בפו"מ
על חוסר אמינות בדיוויזיה שלך – נותנים לשופטת מיוחסת העלאה בתפקיד, יוקרה, כספים, ואף צל"ש.
בוודאי לא תאמין הכיצד נשיא כמוני וכול יכול מעלתי בתפקידי המוסרי?
האם יכול להיות שאת ששפטתי קשות אני עצמי לא שופט בקרב פקודי?
אכן כן אדוני הנשיא, כשלת מאוד. נהגת איפה ואיפה ומן הראוי שתזרוק את זרי הדפנה ששמת לראשך, ותחזיר את השכר והפנסיה השמנה אותה אתה מקבל.
אנשים שהם מלח הארץ, הקימו את המדינה בעשר אצבעות, ולא בחלו בעבודת חקלאות וגם בנשק להגנתם. זה החל בטרומפלדור, המשיך ברבין בבית הספר החקלאי כדורי. ובאריק שרון עם החווה החקלאית שלו.
ובהגיע יומך לקחת נייר ועט והרסת את העם, המדינה, ואת מנהיגיה, כי המדינה הזו היא שלך ורק שלך.
בטירונות חשבת להתאבד רק מהמחשבה על העמדתך לדין בשל הפקרת נשק ( כבודו, אהרון ברק - ביוגרפיה
נעמי לויצקי). מאז אתה שונא את כל הגנרלים המוצלחים ביותר של צה"ל, ומחפש להאשימם על כל תג ותו.
האם זו נקמה מאוחרת של טירון שהפקיר נשק, או אי יכולת להתמודד עם אשמה ולקבל את תפקיד הנאשם? לכן הלכת לפרקליטות המדינה, האשמת את כולם, ובסוף הגעת לתפקיד הנכסף מכל – נשיא כל בתי האשמה.
יותר מזה בדיוויזיה שלך אין מפקד כמו אריק שרון ואף לא איש משכמו ומעלה, כמו יצחק רבין. יש מפקדים קטנים כמוך, העוסקים בבוכהלטריה משפטית. אתה ראית חוסר אמינות של שופט ולא יחסת לזה חשיבות. ראית שופטים שחברו לטייקונים, כדי לחסל את מתחריהם, ולא עצרת את הירי המסיבי על עם ישראל. ראית כי המדינה נחרבת בידי שופטיה והענקת צל"ש למי שהצליח להרעיב ואף להרוג מצער אלפים ורבבות.
פרשת השופטת ורדה אלשיך לא בא לעולם אלא כדי לשים אות קין על מצחו של מפקד דיוויזיה כושל כמוך.
השופטת הזו עמדה בראשי הפירוקים הגדולים במדינה. היא הייתה מפקדת בחטיבת השריון שבה יורים ומחסלים אלפי עובדים, בעיקר בתעשיית המזון (כי אוסם ואחרים נותנים לה שוחד וחשובים לה). היא שרתה את מוסדות היסוד שלנו: אוסם תלמה ותנובה נגד כל מתחריהן, כך היא פירקה והשמידה מקומות עבודה, במסע הציד הזה כמובן נגד תשלובת פיקנטי.
כאשר ביקשו את פסילתה של אלשיך בשל החלטותיה המוטות לטובת אסם וחברות עם מנהליה . היא טענה שאין לה כל קשר חברתי עם עו"ד אלי זוהר מנהל/דירקטור באסם וכאשר הובאה לפניך הבקשה לפסול אותה, העדפת לקבל את גרסתה השקרית על פני זו של מפקד גדוד פיקנטי, משה בדש. לא עזרו לפיקנטי גם דברי עו"ד אלי זוהר שהודה בפה מלא ובעיתונות, כי הוא היה מדריך בצופים של השופטת אלשיך, וכי גם היום היא מבאי ביתו והוא מבאי ביתה.
חטיבת השיריון של ורדה אלשיך ירתה על אלף אזרחים וחיסלה משפחות רבות. בעת הירי הייתה חטיבה זו תחת הפיקוד שלך, וזה לא קרה במחנות סברה ושתילה בלבנון, אלא במחנות העוני והדלות של עם ישראל.
אתה בוודאי ראית חוסר אמינות אצל מפקדת השריון שלך, נוכחת לדעת כי היא הטתה משפט, יכולת לחזות חורבן של מדינה, ולמרות הכול נתת לה להמשיך בקטל המסיבי ואף נתת לה צל"ש, האם פעלת במזיד? האם פרשת 18 הדירות נקנו מכינוסים דרכה?
החמור מכול הוא שסילקת את התנ"ך משולחנך, וגם דברי הנביא: "ציון במשפט תפדה" נעלמו ממך. הנביא הזה אומר שעם ישראל שבוי בידי מערכת המשפט, ורק בעזרת התיקון לה, הוא יפדה את עצמו מהעוני והדלות שהיא מנת חלקו. ואכן חבורת הון משפט שלטון אוכלת את ישראל בכול פה. לכן טוב היה אילו דרשת אמינות מכל מפקדי החטיבות שלך, ולו העמדת לדין כל מפקד חטיבה שיורה על עם ישראל.
ההסבר ניתן ולא נראה שקלטת עד כמה אתה שקוע באשמה. לכן מכתב אישי זה נועד לפרסום ציבורי, כדי שכל מי שיהיה לידך יוכל לחזור עליו באוזניך עד שיצטלצלו שתי אוזניך ומי ייתן ותקום תנועה ציבורית גדולה להעמדתך לדין פלילי ולחילוט רכושך:
אתה אשם בחיסול התחרות בשוק המזון ולהעלאת המחירים - כי ציון במשפט תפדה.
אתה אשם בירי מסיבי של חטיבת אלשיך על רבבות עובדים בשוק המזון - כי ציון במשפט תפדה.
אתה אשם בהרעבת ילדים קטנים ובכל המקררים הריקים בבתי ישראל – כי ציון במשפט תפדה.
אתה גם אשם בהפקרת הנשק היחיד של נביאי ישראל – המשפט – כי ציון רק במשפט תפדה.
כעת תתמודד עם אשמתך תהיה כמו הגנרלים שבנו את המדינה ולא פחדו מאשמה. ואתה לא תשרוד אותה גם לא דקה אחת בחייך. לכן זו הגנתך – בוכהלטריה משפטית ובריחה מכל אשמה ואחריות. ואנו נוסיף ונקריא באוזניך – את כתב האישום הזה – כי אתה אדוני הנשיא - אשם! אשם! אשם! ונפעל לעצירת הפנסיה התקציבית הענקית לך ולרעייתך (קרוב ל-200 אלף ₪ ) הממשיכים לזרום לחשבונכם!
בברכת העמדתך לדין וחילוט רכושך,
משה בדש            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסקה
חבר מתאריך 31.7.14
10057 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    08:33   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ארץ ישראל הזדעזעי וינועו אמות הסיפים  
בתגובה להודעה מספר 17
 
״ מקום המשפט שמה הרשע ״ .


למה בן השפחה אותי יירש ,ונשארתי עני אביון ורש


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
WB
חבר מתאריך 8.7.02
15210 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    20:30   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. שומרי הסף-ברח' שערי משפט הפכו לשומרי ההון!  
בתגובה להודעה מספר 18
 
   החוזה להשמדת תשלובת המזון פיקנטי חייב להטריד כל אזרח ואזרח!

הגיע הזמן לפרק את בית המשפט העליון בגלל חוסר האמון של הציבור בו
שומרי הסף - ברח' שערי המשפט
בכל מחדל ביטחוני הורגלנו להאשים את הש.ג. אבל מה דינו של מפקד שבמחדל היה לשומר הסף? או מנהל שסילק לקוחות על הסף? ויותר מכך, מה דינו של שופט עליון שנעל את שערי המשפט?
היום יותר מתמיד ברור שיש קרטל בתעשיית המזון בישראל. חמש חברות שולטות בכ50% מהשוק – תנובה, אוסם, תלמה, קוקה-קולה ושטראוס. ו"עוף החול" קם שוב לספר לנו: שם הייתי ונלחמתי. איבדתי הון רב ו- 1064 עובדים שהיו בשל קרטל המזון שקשר נגדי, יחד עם השופטת ורדה אלשיך ובעלה שהיה דירקטור בקרטל המזון. כן, מר משה בדש מפיקנטי שב לדבר, כמו עוף החול.
הוא עמד בשם תשלובת פיקנטי בשערי בית המשפט המחוזי בתביעה נגד קרטל המזון, בלי יכולת לתשלובת פיקנטי לממן אגרת משפט על נזקים הנאמדים במעל מיליארד ₪, ומצא כי נעלו את השער. גם ברח' שערי משפט בירושלים – שם ממוקם בית המשפט העליון - נעלו את השער, כאשר דחו את ערעור התשלובת וגם חייבו בהוצאות.
מי אשם בהתחזקות קרטל המזון, שעשק עד היום את עם ישראל במאות מיליארדי ₪? כמובן הש.ג. שנעל את שעריו מכל דיון במחדל הכלכלי הכי גדול במשק- עושק העם בדבר היסוד ביותר, זה המזון.
כמה מכובד הוא בית המשפט שנותן יד לחלש ולרעב. כמה מפואר הוא השופט ששומע יתום ואלמנה, וכמה צודק ונכון הוא לשמוע וויכוח ציבורי על קרטל המזון – לא במצעד ברחובות תל-אביב, אלא דווקא בבית המשפט – שם המילים נהגות אחת לאחת, הטיעונים נשמעים היטב והאמת תהדהד בכל מהדורות החדשות לעין כול. אכן, צדק מי שאמר כי שופטי בית המשפט העליון אשמים במחדל הכלכלי הכי גדול של ישראל - ובמיוחד כאשר זה שופט עליון שהפך לש.ג. ונעל את השער.
שומרי הסף, שישבו ברח' שערי המשפט בשנת 2009 וגרמו לעם לצאת בשנת 2011 ולקרוא לצדק חברתי ברחוב לא בבית המשפט, הם הש.ג.: מרים נאור – כיום נשיאת בית המשפט העליון, וכן אילה פרוקצ'יה ויורם דנציגר. ורצוי כי עם ישראל יזכור את שמם לדראון במחדל הש.ג. הגדול ביותר בישראל.
למי שירצה לבחון את המילים שסחררו את שלושת הש.ג. הללו בעת מילוי תפקידם, מופנה להחלטה מיום 15.6.09 בע"א 10770/06 ניצולת הקרטל בע''מ , פיקנטי תעשיות בשר בע''מ נגד אוסם תנובה ואחרים. כתב התביעה http://docdro.id/crfuhp6            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הרב
חבר מתאריך 9.3.14
3979 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    08:37   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. הסיפור הזה הוא תמצית השחיתות.  
בתגובה להודעה מספר 17
 
   חייבים לשנות את השיטה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dudi_du2
חבר מתאריך 26.6.09
13820 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    08:48   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. רואים לעליונים את התחתונים...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


יוסף טרומפלדור: "במקום בו תחרוש המחרשה היהודית את התלם האחרון שם יעבור גבולנו."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עפרנח
חבר מתאריך 16.4.09
6727 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:28   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. חחח  
בתגובה להודעה מספר 20
 


ישראל, כל מה שחטא היה גם כן ברצון ה' יתברך (רבי צדוק הכהן) http://bit.ly/ePZGIa http://bit.ly/fE2B54


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
John Deere
חבר מתאריך 2.3.17
1189 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:15   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מתבקש  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   https://youtu.be/2bPxLOsLMao            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Beatman
חבר מתאריך 11.12.13
16972 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:19   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. טוטליטריזם משפטי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אנטי דמוקרטיה בעליל, מהפכה שלטונית דחוף!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
17510 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:46   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. כל הרעות החולות במדינה הן תוצאה של שלטון המשפטפטנים. של ההפיכה המשפטפטנית האלימה  
בתגובה להודעה מספר 25
 
   כל הרעות החולות במדינה הן תוצאה של שלטון המשפטפטנים. של ההפיכה המשפטפטנית האלימה, שהפכה ב-30 השנים האחרונות את ישראל לבג"ציסטאן, מדינת כל משפטפטניה, כל שופטיה וכל רועציה המשפטפטיים.

ישראל הפכה מדמוקרטיה למשפטפטוקרטיה - שלטון המשפטפטנים, ע"י המשפטפטנים, למען המשפטפטנים.

המשפטפטוקרטיה הראשונה והיחידה בעולם.

בראש פירמידת הטירוף וההפקרות עומדת כנופיית בג"ץ, שהיא המקבילה המקומית (לא רוצה לומר "הישראלית", כי הכנופיה הזו אינה ישראלית בכלל) למועצת האייאתוללות של איראן - והנה ההסבר, לטובת האהבלים, הפתיים-תמימים והשקרנים (מחקו את המיותר) שעדיין תומכים באייאתוללות האלה - בג"ץ הוא התופעה הכי איראנית בישראל: קבוצת אנשים שלא נבחרים ע"י הציבור, שלא נושאים באחריות לשום דבר ובפני אף אחד ושלא ניתן להעבירם מתפקידיהם במקרה של פאשלות, ושהפכו את עצמם לפוסקים האחרונים והעליונים בכל סוגיה ציבורית, פוליטית וערכית. בדיוק - אבל בדיוק! - כמו מועצת האייאתוללות של איראן.

ועוד לא אמרתי כלום על הגלימות השחורות, שמשותפות לאייאתוללות שלנו ולאייאתוללות של איראן.

אולי בכל זאת יש הבדל אחד, דווקא לטובת האייאתוללות האיראניים: האייאתוללות של איראן לפחות דואגים לאיראן - מה שממש לא ניתן לומר על האייאתוללות שלנו, שהם סייעני אויב ותומכי טרור. מי הרשה לחולרות האלה להעניק "זכויות" לפולשים זרים, על חשבון בעלי הבית?

http://www.haaretz.co.il/blogs/misgav/1.2127372

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4431710,00.html

http://rotter.net/forum/gil/27118.shtml            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
17510 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:35   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. שודד הים אהרון ברק שטף את מוחם שהם חייבים להתעלם מהעם והנבחרים ולהמשיך לשלוט בכוח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מדובר בסך הכל בעורכי דין שלמדו קצת באוניברסיטה משפטים, לבשו גלימות שחורות והפכו לאייטולות של העם היהודי.

עורכי דין אינם חכמים יותר ואינם טהורים בשום דרך ואינם טובים ומשפטים זה סתם עוד נושא לימוד השייך ללימודי הרוח (שזה סתם פקולטות להחלפת דעות ותו לא!) כיוון שכל שופט ישפוט אחרת. אין זה מדע ואין זה מדוייק וזה סתם נושא שתלוי בעמדת השמאלן התורן שנכנס לשפוט.

אמר עליהם פרופ' דיסקין ששופטי בג"צ הם בורים ועמי ארצות והוא יודע היטב מי הם ומה הם.

חבורת שמאלנים שבחרה את עצמה בעצמה באמצעות ועדת דילים אפלים וכוחנות שמאלנית ותו לא.

בג"צ זה לא בית משפט בכלל כי כמו שאומר פרופ' מאוטנר שהוא חלק מהמימסד והאנשים האלה והיה מועמד לשפיטה שם:

בג"צ זה שלטון השמאל מהמוסד הזה. השמאל איבד כוחו בכנסת ופועל את פעילותו הפוליטית מכותלי בג"צ.

העם לא עיוור ולכן התמיכה בבג"צ היא 22%. כנראה תמיכת הערבים שנהנים מבג"צ שכל פעילותו היא כדברי פרופ' דיסקין לחזק את הערבים ואת המסתננים במדינה היהודית. בג"צ הפך את ישראל עם הפסיקות המקוממות שלו למדינת כל מסתנניה.

עם ישראל רוצה בג"צ ישראלי ופרו יהודי. בשביל כך הקמנו מדינה יהודית ולא חסרים לנו עוד מוסדות כמו האו"ם ואונר"א ואונסקו שבג"צ בישראל משתווה להם בפעילותו העויינת.

נמאס לנו מהמתרחש.

* יש לבטל את חוק כבוד האדם (הערבי והמסתנן וזכויותיו החברתיות במדינה לא לו) וחרותו (של הרוצח הטרוריסט הערבי המוסלמי).

* יש לקבוע בחוק שהממשלה ולא שום ועדת בג"צ תגיש רשימת מועמדים לייעוץ לממשלה ממנה תיאלץ הממשלה לבחור את מי שהכי פחות יזיק לה לדעתה - והוא ייבחר על פי התאמתו לאידיאולוגיה של הממשלה ולא של שמאלני בג"צ. זה יהיה ייעוץ ולא שום דבר מעבר לזה, בניגוד למה שקבע בפסק דין אהרון ברק הערמומי שבכך סינדל את כל ממשלות ישראל לדורותיהן מאז חוקק חוקים בעורמה באמצעות פסקי הדין שלו. זה הוא שפסק לפתע פתאום שהיועץ יהיה מעל לממשלה והוא שיקבע מה מותר לה ומה אסור לה. מאיפה זה הגיע?

* יש לחוקק חוק שיקבע שאת השופטים בוחרות אך ורק ממשלות ישראל המתחלפות כמו בכל העולם הנאור. לא השופטים יבחרו את עצמם באמצעות ועדת הדילים האפלים שלהם. השופטים ייבחרו אך ורק לאחר שימוע עומק בכנסת במהלכו תובררנה עמדותיהם כלפי ההמנון, הדגל, היהדות, התנ"ך, ההיסטוריה היהודית, ארץ ישראל וזכותנו עליה הקודמת לכל זכות אחרת בעולם. מי שההמנון והדגל מפריעים לו שישפוט בסעודיה!!!

*******

מי שקורא את פסקי הדין מטעם האנשים האלה חושב לעצמו - אלה אנשים הזויים, קשקשנים וחסרי הגיון כלשהו.

הררי מילים על שום דבר כדי לעשות רושם על הציבור הרחב שזה משהו מאד מסובך וחשוב.

את האמת הצרופה אומרים תמיד בכמה מילים. כשיש אלפי עמודים סימן שאין בהם כלום.

הם לא משקפים ולא מייצגים ולא מקובלים על העם.

פסיקותיהם מזיקות ומקוממות את הציבור היהודי הרחב.

ולכן זה לא בית משפט ישראלי.

כמו שאמר מאוטנר זה מרכז פעילות פוליטית של מר"צ והשמאל!!!

מהפיכה עכשיו!!!

מי שמונע את החקיקה הדרושה לשינוי המצב הוא הדו פרצופי כחלון.

מי שיצביע כחלון אשם במצב עם מערכת המשפט הפוליטית שמאלנית הזו.

מי שיצביע כחלון אשם בהתרבות המסתננים האפריקנים הפושעים בישראל (רק לפושע אפריקני יכולים להיות 5000 דולר כדי לחדור בניגוד לחוק למדינה לא לו, והנשים שמסתננות לכאן כדי לרוץ להיכנס להריון מיידית הן פושעות בניגוד לחוק).

מי שיצביע כחלון אשם בשפיכת מיליארדים שהוא שופך על המסתננים המתרבים פה בקצב מבהיל ובגללו לא מתחילים ברכבת אווירית החוצה מפה. במיליארדים שנזרקים עליהם בטיפול בבתי חולים, לידות, טיפות חלב, גני ילדים (עשרות אלפים כבר נולדו פה) בתי ספר, ומה לא!!! כחלון אשם בכך. אילו חוקק עם הממשלה את חוק הסילוק למדינה שלישית ותיקון המצב שבג"צ לא יכול לבטל חוקים בלי רשות מהכנסת - הם היו כבר בדרך עם המזוודות החוצה, ולא מטיילים פה עם עגלות תינוק ובטן הריונית.

כחלון אשם במצב ואת הליקוק לשמאל ולבג"צ הוא מבצע כדי לאתרג את עצמו.

מי שיצביע כחלון - ותשעת הפודלים שלו - יצביע עבור כיבוש ישראל על ידי אפריקנים, ומסתננים מכל מקום בעולם על חשבון מדינה יהודית קטנה שאין בה כבר מקום עבורנו ועבור ילדינו.

****

פרופ' מאוטנר: בג''צ הפך למוסד לפעילות פוליטית של השמאל שאיבד כוחו בכנסת!

השמאל הפסיד הרבה מאד כוח בפוליטיקה וסובל הפסדים פוליטיים גדולים מאד ומה שהוא עושה בעצם, הוא העתיק את הפעילות הפוליטית שלו מהפוליטיקה של הבחירות, שהיא הפוליטיקה של הכנסת, למקום אחר - לבית המשפט העליון - והפך אותו למוסד שממנו הוא מנהל פוליטיקה.

http://rotter.net/forum/gil/27789.shtml

*********

שפטל:

ברק ובייניש שעמדו בראש בג"צ כמעט 2 עשורים, עיצבו אותו במודע ובמובנה כבית משפט פוסט ציוני מובהק שחייב לפעול נגד יהדותה של המדינה. בג"צ חותר תחת הרוב היהודי הציוני במדינת ישראל באמצעות פסיקות הנוגעות לערבים ולמסתננים. כמו כן הוא פועל באופן לא חוקי כשהוא מבטל חוקים של הכנסת, כיוון שאין לו רשות לכך. החוק קובע שכל גוף שלטוני בדמוקרטיה אינו רשאי לעשות שום פעולה שהחוק לא התיר לו אותה במפורש.

**********

פרופ' דיסקין:

מאז אהרון ברק יש שלטון של הפחדה והטלת אימה על השופטים. זה ממש שלטון של טרור. מי שלא מיישר קו נפגע ולא מקודם.

בית המשפט העליון נטל לעצמו סמכויות שמנוגדות להלכות שהיו מקובלות עד סוף שנות ה- 80 ולכאורה זה דבר שצריך להיות מגובה בחוק, אבל לא היה שינוי חוק בכנסת.

זה נעשה באופן חד צדדי ע"י בית המשפט ולכן זו פגיעה בשלטון החוק.
הפרשנות מרחיקת הלכת הזו, הפכה את הפנייה לביהמ"ש להגרלה פרועה.

בג"צ מרשה לעצמו לבטל חוקים של הכנסת והוא ביטל מעל 10 חוקים בנסיבות שנויות במחלוקת וזה קרה בתקופה קצרה, לעומת המצב בארה"ב למשל, ששם נפסלו 2 חוקים ב- 80 שנה.

בית המשפט מתערב גם בנושאי מדיניות ובנושאים פוליטיים מובהקים כאשר חוק כבוד האדם וחירותו, או חוק חופש העיסוק נוצלו להתערבות הפוליטית - מדינית.

החוקים כבוד האדם וחירותו וחוק חופש העיסוק נוצלו ע"י ביהמ"ש על מנת להתערב בכל עניין, לכן הכנסת עשתה טעות! מי שהצביע בעד החוקים הללו מצטער היום.

באמצעות 2 חוקים אלה ביהמ"ש נטל לעצמו הרבה סמכויות וניתן להפקיע סמכויות כאלה ע"י חקיקה מתאימה.

הליך הבחירה היום הוא שהשופטים בוחרים את עצמם.

על הכנסת לשנס מותניים ולחוקק את החוקים המתאימים על מנת לשנות את המצב.

http://rotter.net/forum/gil/27118.shtml

*****            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איפכא
חבר מתאריך 18.5.16
1549 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:10   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. כמה נפלא כתבת  
בתגובה להודעה מספר 33
 
   "מדובר בסך הכל בעורכי דין שלמדו קצת באוניברסיטה משפטים, לבשו גלימות שחורות והפכו לאייטולות של העם היהודי. "


בזה מתמצה הענין.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
17510 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    13:51   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. תודה  
בתגובה להודעה מספר 44
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורוול 1984
חבר מתאריך 31.5.12
3495 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    14:10   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. ליה המצב השתנה בשנים האחרונות כנסי לרשתות החברתיות ותיווכחי  
בתגובה להודעה מספר 46
 
   החונטה עומדת ליפול עוד בימינו הסוסים ברחו מהאורווה,מי היה מעז להפגין לפני כמה שנים מול נשיאת בית המשפט העליון,העם מתעורר לאט אבל מתעורר,הם כמו דגים שהוצאו מהמים ומפרפרים בגסיסתם נשאר לחכות מי ייתן להם את הפטיש חמש קילו בראש אני אומר כבר שנים שאת החונטה יפרקו אחינו החרדים ,שימי לב תיכף יבוא הפיצוץ,            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:39   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. ארוך ואין לי זמן לקרוא. ועדיין אני סומך יותר על בית המשפט יותר מאשר על הפוליטיקאים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   חסרי התהילה והמוסר שישי בכנסת ובממשלה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
17510 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:56   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. את השופטים תבחרנה, כמו בכל העולם הדמוקרטי, אך ורק ממשלות ישראל ורק לאחר שימוע עומק  
בתגובה להודעה מספר 35
 
   אם הכנסת כשירה לשרת כנציגת העם לצורך חקיקת חוקים שבכוחם אף לחייב כנסת עתידית, יהיה זה מופרך ואף מגוחך לטעון שהיא איננה כשירה לאשר את המינויים לאותו גוף אשר יפרש את החוקים שהיא חוקקה.

********

בישראל התהפכו היוצרות. הפוליטיקאים מחוקקים - בג"צ השמאלני מבטל - ואז פוסק פסקי דין שהם חקיקה.

איזו עורמה, איזו נכלוליות, איזו חוצפה, איזה שלטון שמאל מתוך כותלי מערכת משפט רקובה עד היסוד.

*********

יש לחסל את בג''צ במתכונתו הנוכחית. אך ורק ממשלות ישראל תבחרנה את השופטים!

יש לחסל את בג"צ במתכונתו הנוכחית בה השופטים בוחרים את עצמם בעצמם באמצעות ועדה חשאית המתנהלת בלא נהלים כתובים, לפי קריטריונים לא ברורים, באמצעות מסלולים עוקפי ועדה סטטוטורית.

יש לבטל את כל השיטה הזו.

את השופטים תבחרנה, כמו בכל העולם הדמוקרטי, אך ורק ממשלות ישראל המתחלפות ורק לאחר שימוע עומק בכנסת, במהלכו תובררנה עמדות המועמדים ויחסם לעם היהודי ולזכותו על ארצו, הקודמת לכל זכות אחרת.

מי שיש לו בעיה עם ההמנון או הדגל לא ישמש שופט במדינה היהודית.

יש לקבוע בחוק שהיועץ המשפטי לממשלה ייבחר אך ורק על ידי הממשלה, כראות עיניה ובהתאמה עם האידיאולוגיה הפוליטית שלה ולא יונחת כפי שקורה היום, כאחד מרשימה שבג"צ קובע.

יש לקבוע בחוק שהיועץ הינו אך ורק יועץ ואינו קובע דבר לגבי מדיניות הממשלה או מינוייה לתפקידים שונים - שכן כך מתבצעת אידיאולוגיה הלכה למעשה.

אהרון ברק הוא שקבע בפסיקה הזויה שעצות היועץ יחייבו את הממשלות ומאז שולט היועץ מטעם בג"צ על המדינה. יש לבטל את הפסיקה - שאינה מעוגנת בחקיקה כלשהי.

אשר לטענה שהפקדת סמכות המינויים במערכת המשפט בידי הכנסת תביא לפוליטיזציה פסולה של ההליך, התשובה היא פשוטה:

אם הכנסת כשירה לשרת כנציגת העם לצורך חקיקת חוקים שבכוחם אף לחייב כנסת עתידית, יהיה זה מופרך ואף מגוחך לטעון שהיא איננה כשירה לאשר את המינויים לאותו גוף אשר יפרש את החוקים שהיא חוקקה.

מנגנון דמוקרטי חדש לבחירת שופטים חיוני לא רק לשימור מעמדו של בית משפט החשוף לביקורת ציבורית גוברת. הוא אף ימלא תפקיד חשוב בחיזוק הדמוקרטיה הישראלית בכללותה.

בין התופעות המסוכנות ביותר העלולות לאיים על משטר דמוקרטי בולטת התפתחותה של תחושה בקרב העם שדעתו אינה נחשבת, שאין לו כל שליטה על מושליו וכי אין טעם אפוא שייטול חלק בענייני ציבור.

השיטה הנוכחית למינוי השופטים בישראל מעודדת בדיוק את התפשטותה של מחלה זו, שכן המסר שלה הוא שאין להותיר בידי נציגיו הנבחרים של העם את ההחלטות החשובות ביותר ושמשום כך הרכב בתי המשפט חייב להיקבע בידי ועדה סגורה.

ממשלת "ימין" ממנה רדיקלים סמולנים חסרי כישורים לרמטכ"ל, נגיד הבנק, פרקליט המדינה.

ממש לא מדובר באליטה כי אם בכנופיה פיאודלית כמו בירדן, מצרים וסוריה.

http://rotter.net/forum/gil/27766.shtml            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ
חבר מתאריך 14.12.15
3960 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:59   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. בוודאי, אתה והשופטים שייכים למחנה המיעוט, והפוליטיקאים נבחרו בקולות הרוב  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  


הכותב הוא פלשתיני-יהודי. (מי שאבותיו שכנו בארץ משכן קבע לפני 1917 נחשב פלשתיני)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:00   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. ועדיין אני סומך על יושרו של השופט ולא על אמינות הפוליטיקאי  
בתגובה להודעה מספר 39
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19
חבר מתאריך 4.10.13
7170 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    15:56   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. הרעיון של הדמוקרטיה הוא זר ומנוכר לשמאל.  
בתגובה להודעה מספר 40
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
33269 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    13:56   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. ואז באה איילת שקד וממנה אקטיביסטים ושמאלנים לביהמ''ש העליון ועוד צועקת ''ניצחתי''. מגוחך  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  


כבר חתמת על העצומה לשחרור גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19
חבר מתאריך 4.10.13
7170 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    15:53   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. כואב כמה שאתה צודק.  
בתגובה להודעה מספר 47
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבנר וולפסון
חבר מתאריך 11.12.08
35387 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    16:39   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. תספר לסבתא שלא קראת.  
בתגובה להודעה מספר 35
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הגיון_בריא
חבר מתאריך 17.1.17
654 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    18:01   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. אתה כותב''ארוך ואין לי זמן לקרוא. ועדיין אני סומך יותר על בית המשפט''  
בתגובה להודעה מספר 35
 
   אכן, אלו שתומכים כיום בשלטון החונטה המשפטית, הם אחד מהשניים:
או מצביעי העבודה / מרצ / הרשימה המשותפת,
או אלו ש"אין להם כוח לקרוא".

ובמילים אחרות, אלו שאין להם כוח (או מוח) לחשוב.

כיצד נוהג מי שלא חושב?
הוא נוהג על פי מה שהוא שומע מהתקשורת, שגם היא... נשלטת בידי השמאל.

אז הנה בכמה מילים התשובה לשאלה כיצד השלטון במדינה עבר ללא בחירות לידי חונטה שלטת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסי22
חבר מתאריך 20.7.15
1190 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:48   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. כמו אמרו שלקראת ימות המשיח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   "האמת תהיה נעדרת" ובית המשפט יהיה למשפח..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
54131 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    14:37   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. נו.... אז הכל בסדר. השופטים מקרבים את ימות המשיח  
בתגובה להודעה מספר 37
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמוני
חבר מתאריך 2.4.12
9099 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:02   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. פשוט להקיא .ואלו השתלטו על חיינו ומאלפים אותנו מוסר ודרך ארץ ומלמדים אותנו מה נכון לחשוב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ומה לא.סדום ועמורה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:03   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. מזל שיש את בית המשפט. סדום ועמורה זה מה שקורה בפוליטיקה המסואבת  
בתגובה להודעה מספר 41
 
   https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3720868,00.html            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורוול 1984
חבר מתאריך 31.5.12
3495 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    14:15   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. אתה מעדיף לסמוך על חמש עשרה בבגצ מאשר על ציבור של שמונה מיליון?  
בתגובה להודעה מספר 42
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסי22
חבר מתאריך 20.7.15
1190 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:16   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. הציבור אדיוט והציבור ישלם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   "אם זה שהעם בחר הם פשוט יחליפו את העם..."            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19
חבר מתאריך 4.10.13
7170 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    15:25   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. מזעזע! והשתיקה של התקשורת היא פשוט מדהימה! נס שיש את מידה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 14.09.17 בשעה 15:32 בברכה, eli19
 
השופטים באמת חושבים שבסמכותם לקבוע מדיניות ולא רק לפרשן אותה. זה אומר שמדינת ישראל מנוהלת ע"י קבוצה בלתי נבחרת. גם אם היה מדובר באנשים הגונים, זה היה מזעזע. קל וחומר כשמדובר באנשים בעלי השקפת עולם קיצונית שמזכים כתבת בגלל ש"היא אשה מכובדת ויש לה תכנית משלה..."

ולחשוב שפחלון האידיוט הוא זה שמונע כל שינוי משיקולים צרים של חנופה תקשורתית! גועל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה
חבר מתאריך 13.1.15
30094 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    15:33   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. האליטה מזלזלת באינטיליגנציה של פשוטי העם.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   איך כותבת בייניש...."לא קראו את פסק הדין כי הוא ארוך מדי"... אולי זו הסיבה לפסקי דין ארוכים.... לייצר הרתעה מקריאה מאומצת... ולסמוך על זה שרק האינטיליגנטים מאותה פמיליה תקרא וכל הבורים האחרים מפאת אורכו ילכו עם העדר שפסק... ואם יפתוח את הפה ישתיקו אותם בבורותם.


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איפכא
חבר מתאריך 18.5.16
1549 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    15:49   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. אני מחכה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לקש שישבור את גב הגמל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19
חבר מתאריך 4.10.13
7170 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    15:58   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. יש מצב שחוק הגיוס הוא הקש הזה.  
בתגובה להודעה מספר 55
 
   חבורה של מתנשאים מנותקים וקיצוניים שבטוחים שאם הם מחליטים, מחר בבוקר כל החרדים מתגייסים וקוברים באבחה אחת מאמצים אדירים שנעשו בעשורים האחרונים לעידוד גיוס מרצון.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבנר וולפסון
חבר מתאריך 11.12.08
35387 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    16:25   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. אין צורך ביותר מקריאת הקטע האחרון. זה מאפיין את הכל :  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
...מתארת עדנה ארבל את שיקוליה בפסק שזיכה את אילנה דיין מתביעת הדיבה של סרן ר': "אני חושבת שזה היה קשור גם לכך שבמקרה הזה היה מדובר בעיתונאית מוערכת עם תכנית משלה" (עמוד 382). לעיתונאים מוערכים עם תכניות משלהם מותר, כך נראה, מה שלאנשים רגילים אסור.
...
ציטוט מאת: ישראל_ק            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סניגור
חבר מתאריך 15.11.09
17204 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    16:35   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. המהפכה מתקרבת  
בתגובה להודעה מספר 62
 
   חתיכת ציטוט!

תודה!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לגוף העניין
חבר מתאריך 22.7.14
6939 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    17:44   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. מאמר דעה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 


"הרי זה מכבר ידוע שכל שר בממשלה מקבל תיק בו אין לו כל מושג" אפרים קישון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראל_ק
חבר מתאריך 29.12.15
12551 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    19:11   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. אכן, מאמר דעה. יותר נכון דעות, דעות של שופטי עליון בדימוס שבטוחים שהשמש זורחת מ...  
בתגובה להודעה מספר 73
 
   בסופו של דבר כל דיווח חדשותי נסמך על דעתו של מאן דהוא.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלאי
חבר מתאריך 9.5.13
10260 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    18:23   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. היטיבו להמחיז זאת בתכנית הכל שפיט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב


צניעות זו לא מילה גסה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
yossi225
חבר מתאריך 30.10.11
2182 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    20:54   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. כמה גזענות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   טובה כהן טוענת שהשכבה האינטילגנטית של המרוקאים היגרו לצרפת והברברים הגיעו הנה זו טענה גזענית ומתנשאת ושקרית. יהודי מרוקו שהיגרו לצרפת עשו זאת כי ידעו שפה לא פשוט לחיות והאמת הם עשו בחירה נבונה כי בצרפת לא שלחו אותם למעברות ולעיירות פיתוח.
בצרפת הם קיבלו חינוך טוב מאוד ולראייה יש יוצאי מרוקו צרפתים שהוענק להם פרס נובל.
בקיצור זה קשקוש שה"אליטה" המרוקאית היגרה לצרפת והשאר לפה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות