אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #425684 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 425684      
לוסטיג
חבר מתאריך 2.4.17
172 הודעות
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:51   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

תופעה: האם בוגרי מכללות חוששים לציין את מוסד הלימודים בקורות החיים?  

"מה הקטע של מועמדים לעבודה לא לכתוב באיזה מוסד הם למדו משפטים?". זו כותרת הפוסט שהצית דיון סוער בקבוצת פייסבוק לעורכי דין וגלש לנושא תדמית המכללות למשפטים בקרב הציבור והשלכותיה. הכותבת, עו"ד אלה הראל העוסקת במשפט צבאי ונכי מערכת הביטחון, מספרת כי נתקלה בתופעה כשחיפשה עו"ד למשרדה לצורך החלפה של עו"ד שיוצאת לחופשת לידה: "בתוך יום אחד בלבד קיבלתי עשרות קורות חיים, מתוכם בלטו קורות חיים לא מעטים בהם ציינו המועמדים את שם התיכון בו למדו לפני עשרים שנה ואפילו המוסד בו עשו "מחויבות אישית" בגיל 15, אך נעדר מהם שמו של מוסד הלימודים בו למדו לתואר במשפטים. לאחר שנתקלתי בעוד ועוד מועמדים שהשמיטו נתון זה, הבנתי שאין מדובר במקריות".

עוד היא מספרת "יש לי קושי עם כך שכבר בקורות החיים בוחר המועמד להסתיר מידע רלוונטי באופן סלקטיבי. בנוסף, מדובר במידע שלהערכתי יתברר עוד לפני הראיון, בשיחה טלפונית עם המועמד, כך שלדעתי מועמד כזה מקטין מראש את הסיכויים שיזומן לראיון, בניגוד לסברה שעלתה אצל חלק מהמגיבים - שמועמד כזה מגדיל את סיכוייו להיות מזומן לראיון". היא מוסיפה: "מעבר לכך, אני חושבת שאדם צריך להיות שלם עם בחירותיו ולהתגאות במוסד הלימודים שהכשיר אותו למקצוע בו הוא עוסק, גם אם הוא חושב שיש סטיגמה כנגד אותו מוסד לימודים. בעיני, הדרך להילחם בסטיגמה היא להגיש קורות חיים איכותיים המציינים גם את מוסד לימודי המשפטים, לעשות רושם חיובי בראיון וכמובן להשקיע במקצוע עריכת הדין. מנגד, ניתן גם להבין את המצוקה של עורכי דין שמרגישים שהם מתקשים להשתלב בשוק העבודה בגלל דעות קדומות הנוגעות למקום בו למדו אלא שלדעתי, זו לא הדרך למגר את הדעות הקדומות הללו".

משתתף נוסף בדיון, עו"ד ישראל שגב, אמר "הביקורת שלי היא בעיקר על המכללות, אני מעריך את העובדה שהלשכה סוף סוף מנסה לשמור על הגילדה מפני עורכי דין שלדעתה אינם ראויים. כמו כן הקשחת מבחני הלשכה היא בהחלט ראויה, וכך גם נהוג בגילדות אחרות. במכללות ישנם סטודנטים, בוגרים, ועו''ד מצוינים לעיתים הרבה יותר מאלו שלמדו באוניברסיטה. הבעיה היא עם הסטודנטים שלא ראויים והצליחו להשתחל".

עו"ד זוהר הר נוי, בוגר הקריה האקדמית אונו, סבור ששני הצדדים צודקים במקרה זה. "מצד אחד מעסיק שלא יכול לבזבז זמן על מיון קורות חיים וזימון כל מי שהגיש קורות חיים יכול לחסוך הרבה זמן על ידי סינון בוגרי המכללות" הוא אומר. "מצד שני הוא מפספס הרבה בוגרי מכללות מעולים שיכלו להתמחות או לעבוד אצלו. לדעתי הטעות של המעסיקים היא גדולה יותר כיוון שבחינה של קורות חיים בלבד לא מעידה אם המועסק העתידי יתאים למשרד. התקלה האמיתית היא במכללות עצמן, הסטנדרטים בחלק מהן ממש נמוכים, אבל הסינון הוא כלי לייעול של המעסיקים. באותה מידה אפשר להגיד שמי שהממוצע שלו מתחת ל-80 באוניברסיטה לא יוזמן". עוד מוסיף עו"ד הר נוי כי למרות שחווה על בשרו את הקושי, מעולם לא עלה בדעתו להשמיט את מוסד הלימודים מקורות החיים: "לקח לי הרבה מאוד זמן למצוא התמחות ודי ברור שזה בגלל שהייתי בוגר הקריה האקדמית אונו, אבל מי שמוחק את שם מוסד הלימודים זה פשוט יעורר נורה אדומה מבחינת המעסיק. אם הייתי מעסיק לא הייתי מזמן אדם שלא רושם את שם מוסד הלימודים שלו".

"להיות עורך דין זו לא זכות חוקתית"

אשר להשוואה מול נשים שאינן מציינות את מצבן המשפחתי בקורות החיים טוען עו"ד הר נוי כי יש הבדל גדול בין השניים: "הראשון בחר במודע ללכת ללמוד במוסד מסוים מקצוע מסוים, הוא לא היה חייב לעשות זאת. השני, במקרה של הורה שנשאר עם הילדים, זה לא משהו שהוא בחר בו או משהו שאפשר להגיד לו למה עשית את זה. אחרי הכל- להיות הורה זו זכות חוקתית, להיות עורך דין לא".

בנוגע לחלקה של לשכת עורכי הדין בסוגיה, ציין עו"ד שגב "במקום שהלשכה תסגור את הדלת בפני מי שעבר כברת דרך ארוכה, ראוי שתפעל לקדם פתרון שיקטין את כמות הסטודנטים הלומדים למשפטים. לדעת רבים, מבחני הלשכה כיום אינם משקפים את הידיעות של הסטודנט, ומתייחסים בעיקר לזיכרון. לא כך בוחנים משפטן".

גם עו"ד אסף מירזאי סבור שללשכת עורכי הדין יש חלק בדבר. "מי שפגע יותר מכל ביוקרה של המקצוע זה לא המכללות אלא לשכת עורכי הדין שניהלה במשך שנים מסע של דה לגיטימציה נגד המכללות וכפועל יוצא נגד תלמידיהן, וגרמה לכך שייתפסו בעיניי הציבור כמציפי שוק לא איכותיים", הוא אומר. "כיום, כאשר רבים מעורכי הדין בישראל הם יוצאי מכללות הממלאים תפקידים משמעותיים בלשכה ובמערכת המשפט הישראלית, מה אמור הציבור לחשוב על לשכת עורכי הדין וחבריה ומה אמור לחשוב על מערכת המשפט בישראל?". לגופו של עניין, סבור עו"ד מירזאי כי משרד עורכי דין המסנן קורות חיים ומוותר מראש על בוגרי מכללה מפסיד כוח אדם איכותי. "גם מערכת המשפט מפסידה ולמעשה המשק כולו מפסיד. דומה כי הגיעה העת שלשכת עורכי הדין תיזום קמפיין מתקן לנזק שגרמה ותחזיר כבוד לעורכי הדין בוגרי המכללות שללא ספק ראויים לכך, ובזאת גם תחזיר יוקרה למקצוע כולו ולמערכת המשפט".

ומה אומרים המעסיקים? עו"ד ארתור שני, המחפש בימים אלו טרום מתמחה למשרדו, טוען כי הפוסל במומו פוסל: "אם אדם מסתיר משהו, זה אומר שהוא יודע שהוא בבעיה והוא איננו שלם עם עצמו", אומר שני. "בעיניי אדם כזה גם יהיה עובד לא טוב, כי חלק מהעבודה היא גם להיות כן עם עצמך ועם הסביבה. יש המון היצע וכל אחד בוחר בקריטריונים שלו כדי לסנן. כמו דרכם של דברים אלו - זה שרירותי. אני חושב שזה טיפשי לסנן לפי מוסד לימודים אך לגיטימי, בטח שלא חוצפה. זה העסק שלו והייתי מעדיף שיגיד את זה מאשר יסנן בצורה צבועה - כי זה מה שבפועל קורה. חקיקת היתר רק גורמת לחברה להיות צבועה, רק חינוך מתקן את החברה באמת, ואת זה לא עושים כי זה קשה".

http://www.takdin.co.il/Pages/Article.aspx?artId=5785533

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אף פעם כמות ואיכות לא הלכו יד ביד dudi_du2 14.09.17 09:55 1
     ואז על מכתב לשכן שבאופן קבוע חונה בחנייה שלך תשלם פי 8... ואם תגיע לתביעה תיקח משכנתא... אניאנונימיאני 14.09.17 10:07 2
         אתה לא יודע לכתוב מכתב לשכן? Volter 14.09.17 10:40 6
             דיברתי עליך... אצלי שכנים לא חונים בחנייה... אניאנונימיאני 14.09.17 11:08 10
     הפיתרון: יותר שופטים רביב 14.09.17 10:20 3
         ++ nitzan 14.09.17 10:24 5
  מצחיק אותי כל אלו שטוענים שיש הצפה. הבעיה הגדולה היא שלא מוסיפים שופטים בהתאם לגידול האוכ' סגול88 14.09.17 10:21 4
     כל הזמן מוסיפים שופטים והתקנים היום גדולים הרבה יותר מאשר לפני 10 שנים daraten 14.09.17 10:53 8
  כאשר אתה לומד בפקולטה לרישום צ'קים - קורות החיים שלך מגיעים ישר לפח daraten 14.09.17 10:51 7
     אז לימודי משפטים במכללות בארה''ב של חמישים אלף דולר בשנה זה גם רמאות? ניק מקומי 14.09.17 10:56 9
         לא מכיר ולא יודע ולכן לא אחווה דעה (לגבי ארה''ב) daraten 14.09.17 11:09 11
             אז יש לי חידוש עבורך. יש בוגרי אונ. שלא ראויים כלל. ויש בוגרי מכללות מעולים. ניק מקומי 14.09.17 11:11 12
                 לא חידשת כלום - אין לי ויכוח איתך - אבל בשוק של היום כאשר יש עודף הצע daraten 14.09.17 11:15 13

dudi_du2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.6.09
13507 הודעות, 126 מדרגים, 225 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    09:55   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אף פעם כמות ואיכות לא הלכו יד ביד  
בתגובה להודעה מספר 0

עודף עו"ד גורם לעודף סכסוכים.
הארכת תביעות.
נזק מטורף למשק!
מאחל למדינת ישראל ש90% יפרשו מהמקצוע.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אניאנונימיאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
23539 הודעות, 173 מדרגים, 294 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:07   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ואז על מכתב לשכן שבאופן קבוע חונה בחנייה שלך תשלם פי 8... ואם תגיע לתביעה תיקח משכנתא...  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Volter לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.10.08
4746 הודעות, 38 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:40   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אתה לא יודע לכתוב מכתב לשכן?  
בתגובה להודעה מספר 2

אניאנונימיאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
23539 הודעות, 173 מדרגים, 294 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    11:08   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. דיברתי עליך... אצלי שכנים לא חונים בחנייה...  
בתגובה להודעה מספר 6

רביב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.14
3725 הודעות, 32 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:20   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הפיתרון: יותר שופטים  
בתגובה להודעה מספר 1

את מה שהבין יתרו בעיצה שנתן למשה, לא מבינים פה גם לאחר 3000 שנה. או שאולי אליטת המשפט לא מעונינת ביעילות ועשיית צדק אלא בשלטון ללא מצרים.

nitzan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4682 הודעות, 25 מדרגים, 29 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:24   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. ++  
בתגובה להודעה מספר 3

הניצחון למתמידים!

סגול88 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
7857 הודעות, 48 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:21   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מצחיק אותי כל אלו שטוענים שיש הצפה. הבעיה הגדולה היא שלא מוסיפים שופטים בהתאם לגידול האוכ'  
בתגובה להודעה מספר 0

תחשוב טוב, יהיה טוב

daraten לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.02
31178 הודעות, 178 מדרגים, 202 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:53   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כל הזמן מוסיפים שופטים והתקנים היום גדולים הרבה יותר מאשר לפני 10 שנים  
בתגובה להודעה מספר 4

הבעיה היא שלא מחייבים בהוצאות ריאליות את מי שמפסיד.
חיוב כזה היה פוטר תוך שלושה חודשים את כל הפקקים בבית המשפט.

הנה תראו איש משתגע, למה תביאו אותו אליי. חסר משוגעים, אני, כי-הבאתם את-זה, להשתגע עליי

חבר מתאריך 3.8.02
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:51   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. כאשר אתה לומד בפקולטה לרישום צ'קים - קורות החיים שלך מגיעים ישר לפח  
בתגובה להודעה מספר 0

זו אחת התרמיות הגדולות ביותר של האקדמיה בישראל.
מכללות שהתואר בהן אינו שווה את הנייר עליו הוא מודפס.
אחת מהן נסגרה כבר - ואני מאוד מקווה שהבאות בדרך.

הסתייגות אחת - יש גם מכללות מצוינות אשר בוגריהן אינם נופלים מבוגרי האוניברסיטאות (הבינתחומי והמכללה למנהל) אבל לכל השאר חבל על הזמן ועל הכסף.

הנה תראו איש משתגע, למה תביאו אותו אליי. חסר משוגעים, אני, כי-הבאתם את-זה, להשתגע עליי

ניק מקומי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.9.16
3078 הודעות, 25 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    10:56   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אז לימודי משפטים במכללות בארה''ב של חמישים אלף דולר בשנה זה גם רמאות?  
בתגובה להודעה מספר 7

חבר מתאריך 3.8.02
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    11:09   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. לא מכיר ולא יודע ולכן לא אחווה דעה (לגבי ארה''ב)  
בתגובה להודעה מספר 9

בארץ עם תואר ממכללה חלשה, ללא משהו אחר שיקפיץ את קורות החיים שלך, סביר כי תתקשה למצוא התמחות או למצוא עבודה ראשונה.

אחרי שקיבלת את רשיון עורך הדין ואחרי שהועסקת במשרה ראשונה - לרוב יש פחות חשיבות למוסד הלימודים בו למדת.

ניק מקומי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.9.16
3078 הודעות, 25 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    11:11   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אז יש לי חידוש עבורך. יש בוגרי אונ. שלא ראויים כלל. ויש בוגרי מכללות מעולים.  
בתגובה להודעה מספר 11

חבר מתאריך 3.8.02
יום חמישי כ''ג באלול תשע''ז    11:15   14.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. לא חידשת כלום - אין לי ויכוח איתך - אבל בשוק של היום כאשר יש עודף הצע  
בתגובה להודעה מספר 12

מעסיקים יבצעו סינון ראשוני על בסיס מקום לימודים ולא יקחו צ'אנס עם מי שלמדת במכללה בעייתית.

כאשר אני מקבל מישהו למשרד ומכשיר אותו לעבודה - אני בונה על טווח ארוך ולפטר מישהו שכבר קיבלת לעבודה זה קשה ולא נעים ולכן אקח את המועד אשר על פניו נתוניו הם הטובים ביותר גם אם תאורטית לבוגר מכללה יש פוטנציאל לא פחות.

אני מעדיף שאת הלימוד התאורטי הוא יבצע בפועל באוניברסיטה / מכללה על חשבון זמנו שלו ולא יגיע אלי ויבזבז את הזמן ללימוד היסודות על חשבוני ואת זמנו במשרד עדיף שישקיע בלימוד המקצוע ולא לימוד היסודות התאורטיים.

אני יכול להגיד לך שאני ומקבילי (אנחנו הדור שעכשיו שוכר עורכי דין שכירים) לא נוהגים לזמן לראיונות בוגרים של מכללת כרמל - אלא אם כן יש בקורות החיים שלהם משהו יוצא דופן במיוחד (שרות צבאי יוצא דופן - או קריירה קודמת מרשימה)

בלי משהו יוצא מגדר הרגיל קורות החיים שלהם פשוט לא היו עוברים את סינון המזכירה ומגיעים לעיוננו.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות