אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #431184 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 431184      
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    10:43   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הפאזל של מוצא האדם  

 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 12.10.17 בשעה 11:18 בברכה, דפי
 

מה הקשר בין האדם הניאנדרטלי לאדם המודרני? מתי התחילו אבותינו ללכת על שתיים? ואיזה מין התגלה רק בבדיקות DNA של מאובנים? תמונת ההיסטוריה של המין האנושי רק מסתבכת ככל
שמצטבר עוד מידע


ד"ר יונת אשחר, מכון דוידסון | פורסם 18:24, 11/10/2017
ב-1856 פועלים בעמק ניאנדר בגרמניה שחצבו אבני גיר לבנייה נתקלו בעצמות וסברו כי מדובר בעצמות דוב. מנהלי העבודה הזמינו חוקר ומורה מקומי, יוהן קרל פוהלרוט (Fuhlrott), לבחון אותן, והוא זיהה מיד שמדובר בעצמות אדם. אך ככל שהן נחקרו יותר, כך היה ברור יותר שהעצמות אינן זהות לאלו של בני אדם מודרניים. האנשים שחיו בעמק היו שייכים לאוכלוסייה נפרדת, ואולי מין אחר - קרוב מאוד לאדם המודרני אך שונה ממנו. במשך הזמן התגלו עוד ועוד עצמות של בני מין זה, באירופה, במזרח התיכון ובאסיה. כולם נקראו על שם אותן עצמות ראשונות: אנשי עמק הניאנדר, או ניאנדרטלים (Neanderthals). כך החל המחקר על מיני אדם קדומים ועל התפתחות האדם המודרני, הומו ספיינס (Homo sapiens), רק שנתיים לפני הפרסום הראשון של תיאורית האבולוציה על ידי ברירה טבעית.

הממצא המשמעותי הבא התגלה כ-35 שנה לאחר מכן באי ג'אווה שבאינדונזיה. התיאוריה של דרווין כבר הייתה ידועה ומקובלת בעולם המדעי, והחוקר ההולנדי יוג'ין דובואה (Dubois) יצא לאסיה במטרה מוצהרת למצוא מאובנים של מיני אדם מוקדמים, שהתיאוריה חזתה את קיומם. למה דווקא שם? הוא סבר שהאורנגוטנים והגיבונים החיים בדרום מזרח אסיה הם בעלי החיים הקרובים ביותר לאדם, ולכן שהאבולוציה של האדם התרחשה באזור זה. דובואה אכן מצא חלק מגולגולת, שהייתה גדולה מזו של שימפנזה וקטנה משל אדם מודרני, ושנתיים לאחר מכן גם עצם ירך שהעידה על הליכה זקופה, על שתיים. כך קיבל המין את שמו: Pithecanthropus erectus, קוף-אדם זקוף. מאוחר יותר הוא צורף לסוג שלנו, הומו, וסווג מחדש כהומו ארקטוס, האדם הזקוף. כיום אנו יודעים שהומו ארקטוס הופיע לפני כ-1.9 מיליון שנה ונכחד לפני כ-140 אלף שנה, ושהוא לא היה המין הזקוף הראשון, אלא רק המין הזקוף הראשון שהתגלה.

דובואה מצא את העצמות שחיפש, אבל טעה בהנחת היסוד שלו: האדם לא התפתח בדרום אסיה. קופי האדם הקרובים אלינו ביותר, כפי שהציע דרווין כבר לפני 150 שנה והגנטיקה המודרנית אישרה מאז, הם דווקא המינים האפריקנים: השימפנזה, הבונובו והגורילה. במאה ה-20 נמצאו מאובנים רבים של מיני אדם מוקדמים עוד יותר מהומו ארקטוס ביבשת זו, והתיאוריה המקובלת כיום רואה באפריקה את ערש האנושות. כיצד התפתח האדם מאבותיו דמויי הקוף? מתי החל ללכת על שתיים ולייצר כלים? השאלות האלו, ורבות אחרות, עדיין פתוחות.

תמונה משפחתית
כדי להבין את ההיסטוריה המבלבלת של המין האנושי נצטרך קודם כל להבין מה חסר בה. אין, למרבה הצער, שרשרת מסודרת של מין אחד שמתקיים זמן מה, נכחד ומפנה מקומו למין מתקדם יותר, "אנושי" יותר, שנכחד בתורו וחוזר חלילה. התמונה המוכרת, שבה רואים מצד אחד יצור דמוי שימפנזה ובצד השני אדם מודרני וביניהם סדרה של יצורים, כל אחד מהם זקוף קצת יותר ושעיר קצת פחות, היא הפשטה שאינה מתארת כראוי מצב מורכב ועשיר.

במקום זאת, מה שיש בידינו הם עצמות וחלקי עצמות השייכים לכ-20 מינים שונים, ואפילו על המספר המדויק אין הסכמה: חוקרים מסוימים עשויים לחשוב ששלושה מאובנים מאזור קרוב שייכים לאותו מין, וחוקרים אחרים יטענו שכל אחד מהם מייצג מין נפרד. עוד מאובנים ועוד מינים מתגלים כל העת: האחרון שבהם, הומו נאלדי, (Homo naledi) תואר לראשונה בספרות המדעית רק בסוף 2015. רבים מהמינים התקיימו זה לצד זה במשך עשרות ומאות אלפי שנים: נראה שהמצב שלנו כרגע, בו יש רק מין אדם אחד בכדור הארץ, הוא יוצא הדופן.

חלק מהמינים האלו היו דומים למדי לנו, וחלק נראו יותר כמו שימפנזה. יש ביניהם בעלי מוח קטן או גדול יותר, מינים שהלכו על שתיים ומינים שנראה שבילו חלק גדול מזמנם על העצים. אנחנו יכולים לקבץ אותם לקבוצות לפי המאפיינים שלהם, ולקבוע בעזרת שיטות תיארוך שונות מי הופיע מוקדם יותר ומי אחריו, אך אין לנו דרך לדעת מי מהם היו אבותינו הישירים, ומי מייצג "ענף צדדי" בעץ המשפחה שלנו.

הירידה מהעצים
הקבוצה העתיקה ביותר היא זו של המאובנים שגילם קרוב לתקופה שבה השושלת שהובילה אלינו נפרדה מהשושלת שהובילה אל השימפנזה והבונובו, לפני 8-6 מיליון שנה. הסוג הראשון שהתגלה בקבוצה זו הוא ארדיפיתקוס (Ardipithecus) ששרידו נמצאו לראשונה ב-1994 באתיופיה, וחי לפני כ-4.4 מיליוני שנה. הרבה ממה שאנחנו יודעים עליו למדנו משלד מאובן אחד, שממנו השתמרו הגולגולת, האגן, הידיים והרגליים - ממצא נדיר במאובנים בני מיליוני שנים. ארדי, כפי שהוא מכונה, היה בעל חיים קטן בגובה מטר ועשרים ס"מ עם מוח בגודל דומה לזה של שימפנזה. פירוש השם ארדיפיתקוס הוא "קוף אדם החי על האדמה", בשל ההנחה שארדי הלך על שתיים, אך נקודה זו שנויה עדיין במחלוקת: האגן היחיד שברשותנו שבור לחלקים ואי אפשר לקבוע בוודאות כיצד הוא הלך.

הסוגים האחרים בקבוצה – אורורין (Orrorin) וסהלנתרופוס (Sahelanthropus) הם בני כשישה מיליון שנה, ואנחנו יודעים עליהם עוד פחות. מסהלנתרופוס יש לנו גולגולת חלקית, אבל מאורורין רק כמה עצמות שבורות וכמה שיניים, שבשל חוזקן מחזיקות מעמד יותר מכל

אחריהם בתור מגיע האוסטרלופיתקוס (Australopithecus, "קוף-אדם דרומי") סוג הכולל כמה וכמה מינים, שחיו מלפני כמעט ארבעה מיליוני שנה ועד לפני כשני מיליון שנה. המאובן השלם ביותר, והמפורסם ביותר, בקבוצה זו הוא שלד של נקבה צעירה המכונה "לוסי", על שם השיר שהתנגן במחנה של החוקרים ביום גילוי השלד: "לוסי ברקיע היהלומים" של הביטלס. כ-40 אחוז מהשלד נמצאו, ובעזרתו, ובעזרת מאובנים נוספים, אנחנו יודעים לא מעט על לוסי ובני מינה. המאפיינים שלהם היו, כפי שהיינו מצפים, שילוב של מאפיינים אנושיים וקופיים. הם הלכו על שתיים, אך מוחם לא היה גדול משמעותית מזה של שימפנזה, ופניהם נראו קופיות למדי, עם לסת בולטת וללא סנטר. הם היו קטני קומה, לא גבוהים בהרבה מהארדיפיתקוסים שבאו לפניהם. אוסטרלופיתקוסים ממינים שונים נמצאו במזרח אפריקה וגם בדרומה.

הפרנתרופוסים (Paranthropus, "לצד האדם"), הופיעו לפני כ-2.7 מיליוני שנה ואולי התפתחו מאחד ממיני האוסטרלופיתקוס. הם היו בעלי לסת חזקה ושרירית ושיניים רחבות, ככל הנראה מותאמות לאכילת צמחים סיביים וגרעינים. כפי ששמם מעיד עליהם, אנחנו יודעים בוודאות גדולה למדי שהפרנתרופוסים לא היו בשושלת הישירה שהובילה אלינו אלא הם מייצגים ענף צדדי. המינים המאוחרים יותר לא הראו את המאפיינים המיוחדים של סוג זה, ונראה שהם נעלמו בלי להותיר זכר.

ראשוני האדם
עכשיו אנחנו מגיעים חזרה אל הסוג שלנו - הומו. המאפיין העיקרי של מיני הומו הוא המוח הגדול יותר שלהם. המין המוקדם מביניהם הוא הומו הביליס (Homo habilis), שהופיע לפני יותר משני מיליון שנה. פירוש שמו הוא "האדם המוכשר", משום שלצד המאובנים שלו נמצאו כלי אבן מסותתים. עם זאת, בשנים האחרונות הולכות ומתחזקות העדויות שהביליס לא היה הראשון להשתמש בכלים, ושחלק ממיני האוסטרלופיתקוסים, למרות מוחם הקטן, השתמשו בהם גם הם. בהתחשב בעובדה שגם שימפנזים וקופים אחרים משתמשים בכלים פשוטים, אולי אין זה כל כך מפתיע.

גודל מוחו של הביליס היה פחות ממחצית מגודל מוחו של אדם מודרני, אך עדיין היה גדול מזה של האוסטרלופיתקוסים. הומו ארקטוס, שהגיע אחריו, היה בעל מוח גדול אפילו יותר. ארקטוס הוא המין הראשון עליו אנחנו יודעים בוודאות שעזב את אפריקה והתיישב במזרח התיכון וברחבי אסיה, שם גם מצא דובואה את העצמות הראשונות של בני מין זה. אחד האתרים המוקדמים והנחקרים ביותר בהם חיה אוכלוסיה של הומו ארקטוס הוא גשר בנות יעקב בישראל. מאתר זה אנחנו יודעים גם שארקטוס השתמשו באש, כבר לפני 780 אלף שנה. הכלים שלהם היו מורכבים ומגוונים יותר מאלו של הומו הביליס, וכללו אבנים שסותתו לכדי להב משונן משני צדיהם.
D)
בניגוד לארקטוס, שהתפתח מאפריקה ויצא ממנה, הניאנדרטלים, עד כמה שאנחנו יכולים לקבוע, לא היו מעולם ביבשת זו. הם התפתחו מחוצה לה, אולי מתוך אוכלוסייה של הומו ארקטוס, וחיו באירופה ואסיה. מלבד עמק הניאנדר שנתן להם את שמם, מאובנים של בני המין הזה נמצאו באתרים רבים מפורטוגל ועד סיביר, כולל כמה אתרים בישראל: מערת התנור בכרמל, נחל עמוד ועוד. הם הופיעו לראשונה לפני כ-400 אלף שנה, ונעלמו לפני שלושים או ארבעים אלף שנה, לא הרבה לאחר שהאדם המודרני יצא מאפריקה. שפע המאובנים שבידינו הפכו את הניאנדרטלים למין האנושי שעליו יש לנו את הידע הרב ביותר, מלבד כמובן המין שלנו עצמנו.

במראה, הניאנדרטלים לא היו שונים עד כדי כך מאיתנו. מבנה הגוף שלהם היה גוצי למדי, עם ידיים ורגליים קצרות, וההבדלים המשמעותיים ביותר ביננו לבינם היו באזור הפנים: ממצחם הזדקר רכס גבות מודגש, היה להם אף גדול שישב גבוה יותר על הפנים בהשוואה אלינו, ולעומת זאת הסנטר שלהם היה קטן במיוחד. נראה שהם היו חזקים יותר מבני האדם המודרניים, ובניגוד לתפיסה הרואה בהם פרימיטיבים וטיפשים, היה להם גם מוח גדול במקצת מזה שלנו.

לניאנדרטלים הייתה תרבות מפותחת. הם לבשו בגדים, אם כי ככל הנראה לא ידעו לתפור ממש אלא קשרו עורות ופרוות סביב גופם, וגם יצרו תכשיטים. הם בנו מבנים מורכבים, שחלקם אולי שימשו לעריכת טקסים, ונראה שקברו את מתיהם. מחקר חדש אפילו טען שהניאנדרטלים הקדימו את בני האדם המודרניים והגיעו לפניהם ליבשת אמריקה, אך טענה זו אינה מקובלת לפי שעה על רוב הקהילה המדעית.


אין לנו תשובה עדיין לשאלה מדוע הם נכחדו. סמיכות הזמנים בין היציאה של הומו ספיינס, האדם המודרני, מאפריקה והעלמות הניאנדרטלים רק כמה אלפי שנים מאוחר יותר מעוררת חשד, ובעבר חשבו חוקרים רבים שאבותינו הרגו את קרוביהם והביאו להכחדתם. היום, עם זאת, הסברה המקובלת היא שבני הומו ספיינס אולי דחקו את רגליהם של הניאנדרטלים, התחרו בהם על מזון והשתלטו על שטחים שבהם חיו, אך לחימה של ממש בין האוכלוסיות לא הייתה נפוצה.

החוקרים חושבים כך בשל העובדה שלמרות ריבוי המאובנים לא התגלו עדויות למאבק כזה בשום אתר מהתקופה המדוברת. בשנים האחרונות, כאשר לתחום האבולוציה של האדם נכנס הכלי החדש והמשוכלל של הניתוח הגנטי, התברר שאמנם היה מגע בין האוכלוסיות, אך לפחות במקרים מסוימים הוא לא הוביל למוות, אלא לחיים חדשים.

גנטיקה מתקופת האבן
במשך השנים חקר האבולוציה של האדם הלך והשתכלל: המאובנים נבדקו בכלים מתוחכמים, מצילומי רנטגן ועד למיקרו-טומוגרפיה ממוחשבת. עדיין, בסופו של דבר, היה מדובר בבחינה מדוקדקת של עצמות והשוואתן לעצמות אחרות, מאובנות או מודרניות. ואז הגיע ה-DNA.

בשנים האחרונות פותחו שיטות מתוחכמות להוצאת חומר גנטי מדגימות בנות מאות, אלפי ואפילו עשרות אלפי שנים. תחום מחקר חדש נולד: חקר DNA עתיק. יש גבול, כמובן, לכמה עתיק המאובן יכול להיות, לפני שהחומר הגנטי שלו יתפרק לחלוטין. מחקר הראה שזמן מחצית החיים של ה-DNA הוא כ-521 שנים (כלומר לאחר זמן זה נהרסת מחצית ה-DNA), ולאחר כמיליון וחצי שנים הוא יהפוך לבלתי קריא לחלוטין. גם הרבה לפני כן, החומר הגנטי יהיה פחות שימושי ככל שהדגימה תהיה עתיקה יותר.

פרק הזמן הזה מתיר בידינו לא מעט מאובנים שאת ה-DNA שלהם אפשר להפיק ולחקור. כיום יש בידינו בעיקר DNA של ניאנדרטלים, שחשף עובדה מרעישה למדי: רוב בני האדם החיים כיום נושאים בגופם חומר גנטי שמקורו באנשים קדומים אלו. בדיקות הראו שהגנום של כמעט כל אדם שאינו אפריקאי מכיל בין אחוז אחד לחמישה אחוזים של DNA ניאנדדרטלי.

אצל האפריקנים, לעומת זאת, כמעט שלא ניתן למצוא חומר גנטי שמקורו בניאנדרטלים, והסיבה לכך, ככל הנראה, היא שחילופי הגנים בין המינים נעשו לאחר ההגירה של חלק מבני המין שלנו מתוך היבשת שבה התפתחו אבותינו אל אסיה ואירופה. שם הם פגשו את הניאנדרטלים, שכאמור לא חיו מעולם באפריקה, וחלק מאותם מפגשים הסתיימו בצאצאים משותפים. מעבר הגנים, מתברר, לא היה חד צדדי: לפי מחקר חדש, גם הניאנדרטלים קיבלו חלקים מה-DNA שלהם מהומו ספיינס.

האפשרות לנתח את ה-DNA במאובנים מאפשר לנו ללמוד גם על מנהגים שונים של הניאנדרטלים, כמו למשל מה הם אכלו. לאחרונה התפרסם מחקר ובו חוקרים הפיקו חומר גנטי מהפלאק הדנטלי, אותה שכבה לבנה המצויה על השיניים, של ניאנדרטלים מבלגיה ומספרד. אצל הבלגים הם גילו DNA של קרנף צמרירי, כבש בר, ופטריות, ואילו הניאנדרטלים הספרדים, כך נראה, אכלו בעיקר מזון צמחי, ועל שיניהם נמצאו עדויות לצנוברים וטחב.

יחד עם ה-DNA הצמחי מצאו החוקרים DNA של ארכיאה, יצור חד תאי הדומה לחיידק, שחי גם בפה של בני אדם מודרניים. השוואה בין החומר הגנטי של הארכיאה שחי אצלנו לזה שחי אצל הניאנדרטלים הראה שהשושלות שלהם נפרדו רק לאחרונה, הרבה אחרי שהשושלות שהובילו אלינו ואל הניאנדרטלים נפרדו. פירושו של דבר הוא שבשלב מסוים הארכיאה עבר מפיו של אדם מודרני לפיו של ניאנדרטל, או להפך. איננו יודעים כמובן איך זה קרה, אך נחמד להעלות השערות רומנטיות על אוהבים צעירים ממינים שונים החולקים ביניהם נשיקות, מעין רומיאו ויוליה של תקופת האבן.

ההפתעה הגדולה ביותר שחשף ה-DNA שנמצא במאובנים הוא מין אדם חדש שלא היה מתגלה בצורה אחרת. ב-2010 נערכה בדיקה גנטית לשבר של עצם שנמצא במערה בסיביר, וכך התגלה האדם הדניסובי: אוכלוסייה בעלת חומר גנטי שונה מזה של הניאנדרטלים, שחיו גם הם באזור זה. מאז נמצאו עוד שלוש שיניים שהיו שייכות לאנשים קדומים אלו, האחרונה מהם רק לפני מספר חודשים.

שלוש שיניים ופיסת עצם לא מספקות לנו כמות גדולה של נתונים, וכך למעשה כל מה שאנחנו יודעים על האדם הדניסובי למדנו מניתוח ה-DNA שלהם. אחד הדברים הראשונים שהתגלו היה שבני האדם המודרניים העמידו צאצאים גם עם בני אוכלוסייה זו: אצל בני אדם מודרניים ממזרח אסיה ומאמריקה נמצאו גנים שמקורם באדם הדניסובי. נראה שאחד מהגנים האלו נפוץ במיוחד אצל האינואיטים, ועוזר להם לפתח עמידות לקור.

להשלים את הפאזל
חקר מוצא האדם, כמו כל תחום המסתמך על מאובנים, נתון במידה רבה לחסדי הגורל: רוב רובם של בעלי החיים מתים ונעלמים מבלי להשאיר זכר, ואנו נאלצים לנסות ולשחזר מינים, סוגים ומשפחות על פי כמה עצמות שבורות שהשתמרו בכל במשך הזמן הרב שעבר וגם להתגלות על ידי החוקרים. התוצאה היא פאזל שבו אזורים נרחבים חסרים, והמדענים חלוקים לעיתים קרובות בשאלה היכן לשבץ את החלקים המעטים שכן נמצאים בידינו.

בכתבה התמקדנו בקבוצות העיקריות של האדם הקדמון, אך יש מינים רבים נוספים שאיננו בטוחים איך בדיוק הם משתלבים בתמונה. לא הזכרנו, למשל, את הומו פלורסיינסיס, מין אדם קטן במיוחד שזכה לכינוי "ההוביט" וחי באי באינדונזיה, למרות שאבותיו, כך טוען מחקר חדש, היו מהמין הומו הביליס, שלפי כל העדויות חי באפריקה בלבד.

התיאוריות המדעיות מתעדכנות ומשתנות כל הזמן בהתאם לממצאים החדשים. רק בשנה האחרונה התפרסם מאמר הטוען שהפיצול בין השושלת שהובילה לשימפנזה לשושלת שהובילה אלינו התרחש באירופה, ולא באפריקה. טביעות רגל קדומות מאוד בעלות מאפיינים אנושיים שנמצאו בכרתים עשויות לתמוך בטענה זו, שבינתיים לפחות נדחית על ידי כמעט כל הקהילה המדעית.

כל מאובן חדש שנמצא, כל מחקר גנטי וכל שיטה חדשה לבחינת המאובנים מספקים עוד חלק בפאזל של מוצא האדם, ולעיתים גם מאירים חלקים קיימים באור חדש. התמונה אמנם עדיין רחוקה מלהיות שלמה, אך כבר ניתן לראות את קווי המתאר שלה, פרי מאמציהם של חוקרים רבים במשך יותר ממאה שנה. אין זה פלא שתחום מחקר זה מושך אנשים רבים כל כך, חוקרים מקצועיים וחובבים כאחד. השאלה עליה הוא מנסה לענות היא אחת מהשאלות המדעיות העמוקות ביותר: מאין באנו, ואיך הגענו למקום בו אנו נמצאים היום.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5027383,00.html              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יש סיכום דפי? עין לציון 12.10.17 10:44 1
     זה מאמר דפי 12.10.17 10:48 2
         מצטער שונא מאמרים עין לציון 12.10.17 10:53 3
             מפסיד.... דפי 12.10.17 10:55 4
         מאמר מענין. תודה על הבאתו. ירושלמי ציוני 12.10.17 11:00 5
             הבאתי אותו כדי להשכיל ולא כדי לריב דפי 12.10.17 11:10 6
                 השכלתי.רק שנוצרו לא מעט שאלות יהודי ישראלי 12.10.17 19:39 107
                     הבן אדם לא התפתח מהשימפנזה והשימפנזה לא התפתחה מהבן אדם, לשניהם יש אב קדמון משותף EyeKey 12.10.17 21:53 219
  תודה תל אביבי 12.10.17 11:16 7
  מדהים, כל התמונה יכולה להשתנות ברגע אחד avitano 12.10.17 11:20 8
     מדוייק +++ דפי 12.10.17 11:23 9
         מובא במדרש שאחד מהעונשים היו Lopo lity 13.10.17 08:35 323
             זכותך לחשןב כך. אבל זה לא הופך את זה לנכון. ZOG 13.10.17 11:18 325
                 כלים מדעיים הם אינם כלים חזקים. יש כלים חזקים יותר להוכיח. אבל בשביל זה Lopo lity 15.10.17 00:29 383
     ממצאים חדשים אינם מפריכים את ''רוב'' המידע הקודם. הם משפרים ומרחיבים. Big Joe 12.10.17 12:25 15
     מאה אלף שנים זה קצת מוגזם בשבילי אהרון5 12.10.17 13:25 20
         יש דרך לזרז תהליכים? aba 12.10.17 20:27 157
             בוודאי Big Joe 12.10.17 23:39 253
         למה אתה חושב שלא מודעים לזה היום? Phaedrus 12.10.17 22:23 230
     מאחר והאדם קרוב להתמזג עם המכונה (סייבורגים) יחשבו שהיינו פרימיטיבים עם מוח של קוף... Avi139 12.10.17 18:12 75
  בנושא הזה אני תמיד אוהב להביא את הסרטון הבא אור_יקרות 12.10.17 11:39 10
     מכירה. הרצאה חשובה מאוד אבולוציה על רגל אחת דפי 12.10.17 12:12 12
         מסכים איתך לגמרי אור_יקרות 12.10.17 12:48 18
             אני לא :) הפוך גוטה 12.10.17 14:43 72
                 זו לא השערה במינוח היומי יומי במובן של ''ניחוש'' אור_יקרות 12.10.17 16:34 73
                     או קיי. ועדיין, הפוך גוטה 12.10.17 17:00 74
                         השם ''תיאוריית האבולוציה'' אינה אומרת שזו רק תיאוריה אור_יקרות 12.10.17 18:34 79
                             אני למשל לא 'יודע' שהתפתחנו באבולוציה. אבל אני *מאמין* בכך. הפוך גוטה 12.10.17 18:39 80
                                 זו לא דעתי זו עובדה מדעית אור_יקרות 12.10.17 19:11 83
                                     נו טוב... הפוך גוטה 12.10.17 19:15 85
                                     קצת מטעה מה שאתה אומר יהודי ישראלי 12.10.17 19:46 111
                                         תיאוריית האבולוציה התקדמה רבות מדרווין אור_יקרות 12.10.17 20:49 172
                                             ברור. ועדיין, ההסתכלות על כלל התיאוריה כעל מדע מוכח, זה פשוט לא נכון עובדתית! יהודי ישראלי 12.10.17 20:55 175
                                                 אין לך מושג על מה אתה מדבר. האבולוציה הוכחה לחלוטין. האדם הוא ייחודי רק בעיני הבריאתנים Big Joe 12.10.17 23:37 248
                                                     סיפור מרתק... יהודי ישראלי 13.10.17 01:44 321
                                                         סיפור מובהק של בורות מבית מדרשם של המחבתים השרלטנים. Big Joe 13.10.17 11:45 327
                                             דרווין התעסק בעיקר במיני ציפורים דפי 12.10.17 20:57 178
                                                 גאונותו של דרווין הייתה בכך שהוא פענח את התהליך בלי להכיר (ככל הנראה) את הגנטיקה של מנדל Big Joe 12.10.17 23:39 250
  אכן נשמע שהכותב מתעקש שמוצאו מהקוף על אף חוסר הראיות המוצקות theshimon1 12.10.17 11:54 11
     אז זהו שלא למדת כלום דפי 12.10.17 12:13 13
     המדע אינו טוען שמוצא האדם מן הקוף. Big Joe 12.10.17 12:26 16
         זו בורות ידועה ומוכרת ולא באשמתם דפי 12.10.17 12:27 17
             איזו התנשאות את מפגינה? נורא! בורות? בורות במה? במה ש''המשכילים'' מסכימים שלא מדע מוחלט? ירי 12.10.17 19:10 82
                 דיברתי על בורות ספציפית כשאנשים בטוחים שאנחנו התפתחות של הקוף דפי 12.10.17 19:48 114
                 אתה הבנת במה מדובר? חבל שקפצת עם תגובה לא עניינית. Big Joe 12.10.17 21:13 197
         דווקא כן... ולא צריך לפחד מזה. מוצא האדם בסופו של דבר הוא גם מיצור חד תאי קדום... שמעלץ 12.10.17 19:53 119
             האב הקודם, כפי שמעריכים היום, דומה יותר לחולד או נמיה... Big Joe 12.10.17 21:39 213
                 אתה מתכוון לאב הקדום של היונקים בכללם שמעלץ 12.10.17 22:18 228
                     אנחנו יכולים 'להתפשר'. מוצא האדם הוא מקוף קדום, שאינו מוכר היום, שהוא גם אבי הקופים דהיום Big Joe 12.10.17 22:22 229
                         בוודאי, עם זה אני לחלוטין מסכים שמעלץ 12.10.17 22:27 231
                             דיוק נכון וחשוב אנריק הספן 12.10.17 23:15 238
  מעניין מאוד, טוב לדעת שיש נוכחות ישראלית בתחום. תודה רבה. ToKuSeM 12.10.17 12:21 14
  גיבוב של שטויות San Diego 12.10.17 13:17 19
     המדע שולל על הסף את כל מה שכתוב בתורה דפי 12.10.17 13:58 21
         לא מדויק. המדע אינו מתיחס בכלל למה שכתוב בתורה. את מקורותיו הוא מוצא בממצאים מהטבע. Big Joe 12.10.17 14:01 22
             זו עדיין פסילה דפי 12.10.17 14:02 23
                 פסילה היא פעולה אקטיבית של התיחסות. המדע אינו מתיחס לתורה - מטוב עד רע. Big Joe 12.10.17 14:02 25
                     לא יורדת לרזולוציות האלה דפי 12.10.17 14:04 26
                         בכואי ננסה כך: אין בממצאים המדעיים ומסקנותיהם שום דבר שמאשש את סיפורי התנך. Big Joe 12.10.17 14:06 29
                             התכוונתי שיש ניגוד מוחלט דפי 12.10.17 14:08 35
             אני מסכים איתך San Diego 12.10.17 14:04 27
                 הרב זמיר כהן טוען שדינוזאורים הן לטאות ענק אוי ואבוי אם זה המודל שלך דפי 12.10.17 14:06 28
                     מבלי לזלזל בך San Diego 12.10.17 14:07 30
                         אז איך הוא פותח הרצאה על מדע כשהוא מכנה ציפור לטאה?! דפי 12.10.17 14:08 32
                             כמו שראיתי את הסרטון בסבלנות San Diego 12.10.17 14:09 36
                                 לא ענית לי על השאלה יקירי דפי 12.10.17 14:16 42
                                     קראת את הגדרת ויקיפדיה לערך דינוזאור? אגב התרגום הוא לטאת אימה SpinozaB 12.10.17 19:53 121
                                         דינוזאור הוא ממשפחת העופות דפי 12.10.17 19:54 122
                                             שוב בלבול של סיבה ותוצאה. עופות הן ממשםחת הדינוזאורים, למעשה היחידים ששרדו SpinozaB 12.10.17 20:01 131
                                 אני התראיינתי אצלו מספר פעמים. יש לו הרבה עדיין מה ללמוד בתחום האסטרונומיה המודרנית יגאל פת-אל 12.10.17 18:23 76
                         אמירה מטופשת, חסרת כל בסיס וכמובן משוללת יסוד כלשהו Big Joe 12.10.17 14:08 34
                         אוי ואבוי אם הוא קריטריון לידע מדעי שמעלץ 12.10.17 20:02 134
                             בדיוק אנריק הספן 12.10.17 20:03 135
                     הוא לא! אגב, הוא לא מתיימר להיות מדען אלא רב יהודי ישראלי 12.10.17 19:50 116
                         כשרב מכובד שמשפיע על קהל רב של אנשים מדבר שטויות דפי 12.10.17 19:53 120
                 גם הדוגמאות שהבאת הם עורבא פרח. רבנים אינם מהווים אסמכתא למידע מדעי. Big Joe 12.10.17 14:07 31
                     הדיון הזה יכול להמשך לנצח. San Diego 12.10.17 14:08 33
                         ממש לא. זה לא דיון. אין מדע אלטרנטיבי. יש המון אמונות. Big Joe 12.10.17 14:09 37
                             כל הדתות הקיימות בעולם San Diego 12.10.17 14:11 38
                         לא לברוח לפני שתענה לי דפי 12.10.17 14:11 39
                             שוב, אני מזמין אותך לצפות בהרצאה San Diego 12.10.17 14:16 43
                                 עדיין לא ענית לי דפי 12.10.17 14:17 45
                                     אני לא הרב ואני לא זה שאמור להביא הוכחות San Diego 12.10.17 14:19 46
                                         זאת אומרת שדינוזאור זו לטאה? דפי 12.10.17 14:20 47
                                         ''אם הוא אומר הוא כנראה יודע'' - נימוק עלוב. למה ''אם הוא אומר'' זאת הוכחה למשהו? Big Joe 12.10.17 14:22 50
                                             הרב מוכיח, San Diego 12.10.17 14:22 52
                                                 הרבי לא ''מוכיח''. והמדע לא ''משער''. ואתה אינך מבין מה אתה שח. Big Joe 12.10.17 14:24 56
                                             כן כי הוא רבי דפי 12.10.17 14:23 53
                                                 ממש לא. San Diego 12.10.17 14:24 55
                                                     איזו סיבה יש לצפות בסיפורי רבנים ללא השקפה דתית? Big Joe 12.10.17 14:25 58
                                                         שאלה יפה +++ דפי 12.10.17 14:26 59
                                                         הרצאותיו הן לא סיפורים San Diego 12.10.17 14:27 62
                                                             הוא עובד על תמימים כמוך. אין במדע שום אישוש ואישור לסיפורי המקרא והתלמוד. Big Joe 12.10.17 14:29 66
                                                                 אם יש לך ברית מילה San Diego 12.10.17 14:30 68
                                                                 חוץ מ'אמירות' מזלזלות ממך ומגולשים אחרים (ליאו מסי, יניב ריז ועוד) יהודי ישראלי 12.10.17 19:56 125
                                                                     אני אשתף אותך בהמשך בספר שכתב מכר שמפריך את הפרקים הראשונים של המפהך אנריק הספן 12.10.17 20:19 153
                                                                         בספר 'המהפך 4' הוא מקדיש כ 25 עמודים יהודי ישראלי 12.10.17 20:57 179
                                                                             אז הוא אומר למים שהוא שותה רק דברים טובים? Big Joe 12.10.17 21:03 185
                                                                     התגובה שלך אינה רלוונטית לדברי. ולכן אתה מתמקד בתקיפה אישית Big Joe 12.10.17 20:33 162
                                                                         כתבתי על התקיפה האישית שלך ושל אחרים נגד הרב זמיר כהן יהודי ישראלי 12.10.17 20:59 180
                                                                             אין מה להתמודד. אמרתי שאין במדע שום אישוש לסיפורי הדת. Big Joe 12.10.17 21:04 186
                                                                             תראה את הסרטונים שאור יקרות הביא דפי 12.10.17 21:06 188
                                                             על איזה ״תגליות״ מדובר?! דפי 12.10.17 14:30 67
                                                                 הוא עדיין מחפש... Big Joe 12.10.17 23:40 254
                                 עוד תגובה שמעידה על בורות עמוקה במדע. למה זה חשוב שיהיה מספר מדויק ל''גיל העולם''? Big Joe 12.10.17 14:20 48
                                     מבזבזים מיליארדים San Diego 12.10.17 14:21 49
                                         אתה משהו... Big Joe 12.10.17 14:23 54
                                             אני ציינתי שאני לא דתי San Diego 12.10.17 14:24 57
                                                 מי שמאמין אמונה עיוורת ברב, ושולל מדע שאין הוא מבין בו אפילו חצי דבר - הוא דתי מובהק. Big Joe 12.10.17 14:26 60
                                                     עזרת לו לענות דפי 12.10.17 14:27 61
                                                     אני שולל השערות San Diego 12.10.17 14:29 65
                                                         אתה קרבן למחבת''ים שרלטנים, שמלמדים שהמדע כולו השערות. הם משקרים ולך אין מושג Big Joe 12.10.17 21:14 198
                             הרב זמיר כהן הוא לא מדען אלא רב יהודי ישראלי 12.10.17 19:52 117
                                 אין שום סיבה להקשיב לדברי מדע של מי שאינו מדען. Big Joe 12.10.17 20:51 174
                                     נכון. אלא אם כן חבר מגיע אלי ונותן לי מקורות לדבריו. יהודי ישראלי 12.10.17 21:00 182
                                 הרב זמיר כהן הוא שרלטן מקרב כת מחזירי התשובה הנאלחים אור_יקרות 12.10.17 20:56 176
                                     ואו. זה עם המים ממש מדעי... Big Joe 12.10.17 21:02 183
                                     אוי ואבוי מביך... דפי 12.10.17 21:03 184
                                         ולא חשבת לרגע לבדוק את דבריו של האיש בעל הקול הסמכותי והמלגלג בסרטון?? יהודי ישראלי 12.10.17 21:06 189
                                             מה חשובה הקריינות? לא די בטימטום הנפלט מפי הרב? מים מקשיבים עאלק? Big Joe 12.10.17 21:10 193
                                             להתווכח עם כסילים אווילים זה מיותר San Diego 12.10.17 21:11 194
                                                 מי כסיל ואוויל בדיון הזה, חוץ מהמוקיון שטוען שהמים ''מקשיבים'' ומגיבים? Big Joe 12.10.17 21:15 199
                                     ראיתי את הסרטונים שהבאת. כשאהיה ליד מחשב, אגיב. יהודי ישראלי 12.10.17 21:05 187
                                         זמיר כהן מדבר שטויות - אין לו מושג במדע אור_יקרות 12.10.17 21:09 191
                                         האיש לא רלוונטי, תתעסק בעיקר ולא בטפל דפי 12.10.17 21:09 192
                                             העיקר בעיניי הוא לחיות נכון וטוב.להיות טוב לסביבתך ולמלא את ייעודך. יהודי ישראלי 13.10.17 09:52 324
                                                 ''ייעוד'' זה מושג דתי. Big Joe 13.10.17 13:19 333
                                         קח לך עוד שרלטנות של זמיר כהן.. אור_יקרות 12.10.17 21:22 201
                 חצי אמת גרועה משקר אנריק הספן 12.10.17 19:32 100
                     בינתיים מי שמספר חצאי אמיתות San Diego 12.10.17 19:34 102
                         סתירת זקנים - בניין אנריק הספן 12.10.17 20:04 136
                             אתה צודק, זה רק מוכיח שבמסקנות הקודמות שלהם הם פשוט ניחשו. רועיקו 13.10.17 16:04 371
                         אין לך שמץ של מושג בסיסי מהו מדע ומהו מחקר מדעי. תפסיק להביע דיעה שמבזה אותך. Big Joe 12.10.17 21:11 196
             גם זה לא מדויק. נכון שהמדע לא עוסק באלמנטים המיסטיים שבתורה, קרי בחינה גמני 12.10.17 14:12 40
                 המדע מנסה להפריח את עובדות התורה San Diego 12.10.17 14:14 41
                     המדע מנסה להפריח את השממה. המדע אדיש לסיפורים מיתולוגיים של כל דת. Big Joe 12.10.17 14:33 70
                     מה זה רמח איברים ושסה גידים? אנריק הספן 12.10.17 19:35 103
                         מספר איברי הגוף והגידים San Diego 12.10.17 19:39 106
                             את זה אני יודע אנריק הספן 12.10.17 20:20 154
                 לא נכון. Big Joe 12.10.17 14:16 44
                     לדעתי אתה טועה. בהרבה חפירות ארכיאולוגיות שהתקיימו בארץ היתה צפייה גמני 12.10.17 14:22 51
                         כל חפירה ארכיאולוגית מבוססת על ממצאים ראשוניים בשטח וסיכויי הצלחה לחשיפה. Big Joe 12.10.17 14:28 63
                             אני חושב שאתה טועה אבל כיוון שאני מכיר את אחד ממנהלי מחוז צפון ברשות העתיקות גמני 12.10.17 14:31 69
                                 תבורך. תשתף אותנון בתשובתו. Big Joe 12.10.17 14:33 71
                                     להלן תשובות שקיבלתי מאיש רשות העתיקות: גמני 13.10.17 14:19 343
                                         תודה רבה. תשובה מעניינת וחשובה Big Joe 13.10.17 15:06 355
                                             אכן וכתבתי את זה בתגובה קודמת. המדע לא עוסק בחלקים המיסטיים של הסיפור המקראי גמני 13.10.17 16:10 373
                                         אשריך San Diego 13.10.17 15:08 357
                                         תודה רבה! אנריק הספן 15.10.17 14:38 385
         אשמח לקרוא הפרכות... יהודי ישראלי 12.10.17 19:47 113
     אמירה פרימיטיבית שמעידה על בורות ענקית במדע, וכנראה גם בתורה. Big Joe 12.10.17 14:02 24
     כמעט כל מה שכתבת הוא פשוט לא נכון. שמעלץ 12.10.17 19:54 123
  ליבוביץ' סיכם יפה את העניין של תורה ומדע אור_יקרות 12.10.17 14:29 64
     תודה על הבאת הסרטון החשוב הזה של מורי ורבי. רק שאינו נוגע לנושא האשכול ולסתירה SpinozaB 12.10.17 19:21 91
         איך זה מורך ורבך ואתה מקשיב לקשקושי הסרק של זמיר כהן? אור_יקרות 12.10.17 21:07 190
             איני מקשיב לזמיר הכהן, הוא שטחי מדי SpinozaB 12.10.17 21:11 195
  שוב הנסיון הנואל לקשור בין המדע לתורה. הזוי ומופרך יגאל פת-אל 12.10.17 18:30 77
     אני אשמח לקבל ממך לינק San Diego 12.10.17 18:33 78
         איזו טעות- הוא אמר במפורש שזה בסדר לא לדעת דפי 12.10.17 19:45 110
             באיזה שלב הרב זמיר כהן הוצג כ 'מדען זמיר כהן'? יהודי ישראלי 12.10.17 20:01 132
                 הוא אינו טוען שהוא מדען, אבל זה מה שהרבה ממעריציו חושבים יגאל פת-אל 12.10.17 20:10 142
                 הוא לא הציג את עצמו ככזה, מצד שני הוא מעז להרצות על מדע לפני בורים גדולים ממנו Big Joe 12.10.17 23:34 247
         התראיינתי אצלו כמה פעמים, אחת הפעמים לכבוד ראש השנה. אין לי לינק. אבל הייתי שם :) יגאל פת-אל 12.10.17 20:08 140
     אלהים ברא את התנינים הגדולים, אחד ההסברים הפשוטים לדינוזאורים. יש עוד אבל זה הכי חזק SpinozaB 12.10.17 19:22 93
         הגם אתה בנדיקטוס?! אנריק הספן 12.10.17 19:25 96
             אנשים חושבים שדינוזאורים מפריכים את התורה, אבל לא... SpinozaB 12.10.17 19:41 109
             *ברוטוס דפי 12.10.17 19:49 115
                 אהבתי, אבל חשבתי שבור הוא מי שלא למד משהו. קראת על התנינים הגדולים? או על רשי והמבול? SpinozaB 12.10.17 19:55 124
                     ערכתי תקרא דפי 12.10.17 20:09 141
                         היה נחמד עם בור-וטוס (; SpinozaB 12.10.17 20:39 166
                             חחחח כן טעות מצערת שלי דפי 12.10.17 22:04 225
                 כן אנריק הספן 12.10.17 20:13 144
                 וזה לא מושג ממחזה אלא מההיסטוריה אנריק הספן 12.10.17 20:13 145
                     המושג ״הגם אתה ברוטוס״ לקוח ממחזה של שקספיר דפי 12.10.17 20:14 147
                         אכן, תודה אנריק הספן 12.10.17 20:29 158
                             אני פשוט התייחסתי לציטוט זה הכל דפי 12.10.17 20:31 161
                     טעות. ''הגם אתה ברוטוס'' הוא המצאה של שקספיר. אין לזה שום אסמכתא היסטורית Big Joe 12.10.17 20:44 168
                         לא בטוח. הדיעות חלוקות יגאל פת-אל 12.10.17 21:38 212
                             המקור ל''גם אתה בני'' הוא סווטוניוס, וגם הוא לא ''עומד על זה'' Big Joe 12.10.17 21:52 218
                                 הוא שאמרתי וכנראה שייקספיר הסתמך על ההנחה הזו יגאל פת-אל 12.10.17 23:02 233
     חזק וברוך! אנריק הספן 12.10.17 19:25 95
         הספר ברמה הכי גבוהה שקראתי בנושא זה (ובנושאים רבים אחרים) הוא Dark wings 12.10.17 19:53 118
             מאחר שלא אקרא אותו בקרוב אנריק הספן 12.10.17 20:15 149
                 הידע של חז''ל בנושאי מדע ופיזיקה היה ידע טהור ומקורי, לא בבלי ולא יווני Dark wings 12.10.17 20:30 159
                     ניקח נושא אחד לדוגמה אנריק הספן 12.10.17 20:39 165
                         ידוע, אך בעוד הידע הזה היה ידוע בין כותלי הפקולטות היווניות ולא מפורסם בעולם Dark wings 12.10.17 21:43 216
                             אני מפציר בך לחקור עוד קצת אנריק הספן 12.10.17 21:48 217
                                 מבטיח לקרוא את הספר שהצעת, אם תבטיח לקרוא את הספר שאני הצעתי Dark wings 12.10.17 21:57 220
                                     יש לך אותו ב-pdf? אנריק הספן 12.10.17 23:16 239
                                     כמו כן, מה הקשר אנריק הספן 12.10.17 23:37 249
                                         עכשיו שמתי לב שנעלם לי הפי די אף מהפלאפון Dark wings 12.10.17 23:59 272
                     ה''ידע המדעי'' של חזל היה מוגבל ביותר, והתמקד בדברים שהתבוננות חרוצה אפשרה להבינן Big Joe 12.10.17 21:33 209
                         אתה מאוד אסרטיבי ונחרץ, אנשים עוד עלולים לחשוב שיש לך מושג על מה אתה מדבר Dark wings 12.10.17 21:37 211
                             אני לא מתכוון להתווכח עם מי שחושב שיש בתלמוד ידע מדעי. Big Joe 12.10.17 21:41 214
                             אז ככה יגאל פת-אל 12.10.17 21:58 221
                                 האם אתה יכול להוכיח את הטענה שלך שהרמב''ם הושפע מהיוונים? Dark wings 12.10.17 22:03 223
                                     מן המפורסמות היא שהרמבם למד והעמיק בפילוסופינ היוונית, אותה קיבל מן המוסלמים בני זמנו. SpinozaB 12.10.17 22:51 232
                                         זה שהוא למד לא אומר שהוא הושפע. הוא למד באופן ביקורתי, קיבל מה שקיבל ופסל מה שפסל Dark wings 12.10.17 23:31 246
                                             אתה קצת פתטי בנסיון שלך ''לטהר'' את הרמבם מהשפעות זרות. דווקא הוא לא הוטרד מהן. Big Joe 12.10.17 23:43 257
                                             אח יקר, אם תרצה להמשיך לדון ברמב''ם, ממליץ שתקרא מעט ממורה נבוכים יש תרגום של קאפח SpinozaB 13.10.17 07:26 322
                                     קבל: כל מה שאמר אריסטו בכל הנמצא אשר מתחת גלגל הירח עד מרכז הארץ הוא אמת בלא ספק יגאל פת-אל 12.10.17 23:05 234
  הכשל הלוגי העיקרי של תאוריה זו וכל אחת אחרת היא שלא ניתן ללמוד מהתוצאה את הסיבה SpinozaB 12.10.17 19:09 81
     תיאוריה מדעית אין משמעותה של תיאורייה במינוח היומיומי אור_יקרות 12.10.17 19:18 88
     קודם תבדוק מהו כשל לוגי לפני שאתה משתמש במנח הזה Hammer 12.10.17 19:19 89
         איזה כיף שמישהו מנסה ללמד אותי, תודה. לעולם לעולם לא ניתן ללמוד מהתוצאה את הסיבה SpinozaB 12.10.17 19:24 94
             סיבות? אנריק הספן 12.10.17 19:27 97
                 חיפשתי ושללתי, מבחינתו (בהפשטה) כל הידיעה מגיעה אלינו מהחושים עצמם SpinozaB 12.10.17 19:46 112
                     ואיך ניוטון הגיע לחוקי הכבידה'' בדיוק מהתוצאה יגאל פת-אל 12.10.17 22:01 222
     אכן יכולות להיות תיאוריות חליפיות אנריק הספן 12.10.17 19:29 98
     האבולוציה אינה ''תיאוריה אחת מני רבות''. היא היחידה ואין בלתה. Big Joe 12.10.17 22:03 224
  מכון דוידסון? זה מכון מחקר? לא. אז מה הוא מבלבל במוח ראשוני 12.10.17 19:14 84
     זו הזרוע החינוכית של מכון ויצמן. שומע אותם כל בוקר ב''כאן תרבות'' עם דודו ארז. מומלץ ביותר SpinozaB 12.10.17 19:15 86
     מכון דוידסון זו הזרוע החינוכית של מכון ויצמן Hammer 12.10.17 19:17 87
         ''זרוע חינוכית''? מה זה בדיוק? האנשים שם לא חברי סגל בתחום. ראשוני 12.10.17 20:23 155
             מגישי מדע אנריק הספן 12.10.17 23:39 251
             אין גבול לאטימות? זה אתר של מכון וייצמן. עורכיו קיבלו אישור המכון. הם אינם זקוקים לברכתך Big Joe 13.10.17 00:05 277
  תודה על הבאת הכתבה אנריק הספן 12.10.17 19:21 90
  ויברא אלהים את האדם בצלמו בצלם אלהים ברא אתו זכר ונקבה ברא אתם בראשית א' כ''ז. ביריון 12.10.17 19:22 92
     ולא מעניין אותך מה קרה בפועל? אנריק הספן 12.10.17 19:30 99
         מה שציטטתי זה מה שקרה בפועל. כך אני כאדם מאמין רואה את זה. ביריון 12.10.17 19:33 101
             ביזבוז של זמן San Diego 12.10.17 19:37 104
                 משעשע שזה בדיוק מה שחשבתי עליך אנריק הספן 12.10.17 20:00 130
             אז סתם אנריק הספן 12.10.17 19:38 105
                 האמת, אין לי הסבר אבל זה גם לא משהו שממש מטריד אותי. ביריון 12.10.17 20:05 137
                     אכן לא כולנו דומים אנריק הספן 12.10.17 20:16 151
                         רק זה היה חסר לנו. ביריון 12.10.17 20:17 152
  מעניין מה היה קורה לו היו אלו חיים עדיין, האם זה היה פוליטיקלי קורקט להגיד שהם טיפשים יותר avizaz 12.10.17 19:41 108
  איפה מצאו את שאריות תיבת נוח? San Diego 12.10.17 19:57 126
     סיפור נוח והתיבה הופיע עוד לפני התנך דפי 12.10.17 19:58 127
         את זה בטח סיפר לך איזה מדען משער San Diego 12.10.17 19:59 128
             לא זו השכלה כללית דפי 12.10.17 19:59 129
                 אני את ההשכלה שלי מקבל ממקורות מוכחים San Diego 12.10.17 20:07 139
                     זה מסביר כמה דברים... דפי 12.10.17 20:11 143
                         אז תפני למקורות הנכונים San Diego 12.10.17 20:14 146
                     הסיפור הופיע בכתבים שומריים ואכדיים, הרבה לפני סיפור נוח יגאל פת-אל 12.10.17 20:15 148
                         +++ דפי 12.10.17 20:16 150
         התורה ניתנה לפני 3329 שנים בהר סיני יהודי ישראלי 12.10.17 20:45 169
             אתה מחזק את דבריי סיפור נוח והמבול איננו שייך לעם היהודי דפי 12.10.17 20:51 173
     וחוץ מזה שלא מצאו אנריק הספן 12.10.17 20:01 133
     לא מצאו שום דבר שם... חלוץ שפוי 12.10.17 21:25 204
  בפרספקטיבה היסטורית, המאמינים מנהלים קרב מאסף ארוך וחסר תכלית. galt 12.10.17 20:06 138
     יפה כתבת דפי 12.10.17 20:24 156
     ארוך והדת תשרוד כי היא משרתת צרכים מאוד בסיסיים אנריק הספן 12.10.17 20:31 160
         סטטיסטית אחוז המאמינים ירד משמעותית במאות השנים האחרונות. galt 12.10.17 20:34 163
             בארצות המערב אנריק הספן 12.10.17 20:37 164
                 לא חושב שיש שינוי משמעותי שם. galt 12.10.17 20:39 167
                     שם עולה הנצרות הקתולית והאיסלאם אנריק הספן 12.10.17 20:49 170
     חוץ מרבנים שמתעסקים עם הציבור שאינו שומר מצוות יהודי ישראלי 12.10.17 20:49 171
         :) galt 12.10.17 20:56 177
             אף בן ישיבה לא גולש כאן. רק חוזרים בתשובה או 'מודרניים' שהם פחות ביהדות. יהודי ישראלי 12.10.17 21:18 200
                 אף בן ישיבה גם לא משפיע על התמונה הגדולה של ירידת שיעור המאמינים. galt 12.10.17 21:23 203
                     תבחר ב'אמת' 'שלך'. יהודי ישראלי 12.10.17 21:26 205
                         אין דבר כזה ''אמת שלך''. galt 12.10.17 21:33 210
                             זה נכון. לכן המרכאות. יהודי ישראלי 12.10.17 23:20 242
                         מבינה אותך מהמקום הרגשי דפי 12.10.17 21:41 215
                             לא דיברתי כלל על הפן הרגשי. יהודי ישראלי 12.10.17 23:21 243
                             אמירה שמשמעותה תעשה מה בראש. המצפון והמוסר הוא המצאה ! אז מה לנו להלין על נאצים או דאעאש יאצק 12.10.17 23:58 268
                                 אבל דאעש הולכים לפי הדת דפי 13.10.17 14:24 345
                             את לא מותירה לי ברירה מלבד דירוג חיובי. בן אנוש 13.10.17 20:24 382
  אגב שקרים - הנה קטע קלאסי איך בורות הינה שיטת חינוך אצל ''חכמי הקבלה'' והשרלטנים למינהם אור_יקרות 12.10.17 21:00 181
     שרלטן בהגדרה זה מי שמנסה להציג עצמו משהו שהוא לא. יהודי ישראלי 12.10.17 21:22 202
         ואיך בדיוק זמיר כהן וחבריו מנסים להחזיר בתשובה? אור_יקרות 12.10.17 21:27 206
             לכל פסיק בספרי המהפך כתוב מקור (בסיום כל ערך) ולעולם לא דעתו האישית. יהודי ישראלי 12.10.17 21:30 208
                 לא ''מקור מדעי'' אלא פסבדו מדע שמתיימר להיות אמת אור_יקרות 12.10.17 22:05 226
                     נניח. המקורות הה''ל לא חושבים כמוך. יהודי ישראלי 12.10.17 23:19 241
                         הפצת בורות ואינדוקטרינציה דתית זה ערך מבחינתך? אור_יקרות 12.10.17 23:39 252
                 גרוע מכך הוא מעוות הכל כדי שיתאים לתבנית שלו דפי 12.10.17 22:11 227
         לא נכון. שרלטן זה שקרן או בור או בזדון שמציג עצמו מוסמך לספר דברים שאינם נכונים. Big Joe 12.10.17 21:28 207
  תודה על הכתבה, מעניין מאוד eli_s 12.10.17 23:08 235
     בכיף דפי 12.10.17 23:10 236
  התורה (והתנ''ך) זו היצירה האנושית הכבירה והחשובה ביותר שהוציא המין האנושי יגאל פת-אל 12.10.17 23:10 237
     לא הבנתי מניין לך שזו יצירה אנושית. יהודי ישראלי 12.10.17 23:17 240
         איש באמונתו יחיה ואני מכבד כל אחד וממש אין לי בעייה עם זה יגאל פת-אל 12.10.17 23:22 244
         כמספר התרבויות כך מספר האלים אור_יקרות 12.10.17 23:41 255
             מעניין למה זו דרכו של האדם משחר ההסטוריה... יהודי ישראלי 13.10.17 00:37 293
         אני הייתי גם נזהר עם העניין הזה של עדים ושל הוכחות יגאל פת-אל 12.10.17 23:47 259
             אני מאמין שהיה אדם בשם מוחמד שסיפר שנכנס למערה והמלאך גבריאל התגלה אליו. יהודי ישראלי 13.10.17 00:35 291
  ממליצה לקרוא על הפיגמים מין אנושי שהתפתח באבולוציה מתכנסת דפי 12.10.17 23:30 245
     וברוח השרשור הזה - לראות שוב את הסרט המקסים - האלים נפלו על הראש... יגאל פת-אל 12.10.17 23:48 260
         ולקרוא את הספר שאול אדלר - מוצא המינים אור_יקרות 12.10.17 23:49 261
             נפלא דפי 12.10.17 23:53 263
                 קראתי אותו כמה פעמים - מעדיף אותו על ''כמעט כמו לויתן'' אור_יקרות 12.10.17 23:56 267
                     +++ דפי 12.10.17 23:58 269
         של מי?! לא מכירה... דפי 12.10.17 23:53 264
  איך קוף יורד מהעץ ונהפך לגזע של אדם על שתיים.... lior1_1 12.10.17 23:42 256
     זכית בתגובה המטומטמת לשנת 2017 אור_יקרות 12.10.17 23:44 258
         חחח לפחות תגובה מטומטמת lior1_1 12.10.17 23:52 262
             או לגלות שלא אנריק הספן 12.10.17 23:56 266
                 אז זהו שרק לפי שיטת התורה יהיה אפשר לדעת lior1_1 12.10.17 23:59 270
                     אתה חופר עם האמירה האבסורדית, נטולת שמץ של הגיון והסבר שלך Big Joe 13.10.17 16:18 375
             אחרי שתמות - לא תגלה דבר. Big Joe 13.10.17 00:02 273
                 לא תגלה, תדע. lior1_1 13.10.17 00:05 276
                     תוכל להפנות אותי לסימוכין על ''תגליותיו'' וידיעותיו של בר מינן? Big Joe 13.10.17 00:06 278
                         בוא נגיד שלנו היהודים יש מסורת lior1_1 13.10.17 00:16 279
                             המדע אינו בסימן שאלה על המוות. מסורת דתית אינה תחליף או מתחרה למחקר דתי. Big Joe 13.10.17 00:22 281
                                 בדיוק אבל ברגע שתמות lior1_1 13.10.17 00:26 283
                                     איזו אמירה משונה. כל עוד אני חי - זה משנה. לכן החיים חשובים. אחרי מותי - שום דבר לא חשוב. Big Joe 13.10.17 00:28 286
                                         מה משנה בזה שאתה חי? lior1_1 13.10.17 00:30 288
                                             אז אתה מבטל את עצם חשיבות החיים? אור_יקרות 13.10.17 00:37 292
                                                 כן אם אני חושב כמוך שאחרי המוות אין כלום lior1_1 13.10.17 00:58 310
                                                     אתה מבטל את עצם חשיבות החיים אור_יקרות 13.10.17 01:12 318
                                                         הפוך בשבילי לעולם יש ערך וי' ערך לכל תנועה שאני עושה. lior1_1 13.10.17 01:17 319
                                                             אני חי ויודע שאמות אור_יקרות 13.10.17 15:39 363
                                             אני חש, אני לומד, אני חווה, אני נהנה - עד שזה מסתיים. Big Joe 13.10.17 00:38 294
                                                 למה ללמוד? באמת שאני לא מבין lior1_1 13.10.17 00:56 308
                                                     הדוגמה המטופשת שלך על הדירה השכורה, מפריכה את דבריך שלך. Big Joe 13.10.17 11:48 328
                                                         השקעה מינימלית lior1_1 13.10.17 11:57 329
                                                             אני עשיר גדול, כי אני שמח בחלקי. Big Joe 13.10.17 13:24 334
                             המדע לא בסימן שאלה לגבי המוות או השינה אור_יקרות 13.10.17 00:24 282
                                 טוב פיזיולוגית. lior1_1 13.10.17 00:28 285
                                     מה שצריך להאמין בו - סימן שלא ניתן להוכיח את קיומו. אין שום הוכחה מדעית לקיום נשמה Big Joe 13.10.17 00:30 287
                                         נכון, זאת הנשמה. lior1_1 13.10.17 00:31 289
                                             אשרי המאמין. אני לא מתווכח עם אמונות, כל עוד הן אינן מתיימרות להיות יותר מזה. Big Joe 13.10.17 00:33 290
                                                 ++ yosef13 13.10.17 00:41 295
                                                     מבריק דפי 13.10.17 00:43 296
                                                         תודה רבה. עכשיו אני הולך לעשות מחקר מעמיק על שינה... Big Joe 13.10.17 00:48 300
                                                             הלוואי שיכולתי לישון עמוק... יהודי ישראלי 13.10.17 00:53 305
                                             אני אפשט לך אחרי המוות תרגיש בדיוק כפי שהרגשת לפני שנולדת דפי 13.10.17 00:45 297
                                                 אני מסכים איתך שאני לא זוכר... יהודי ישראלי 13.10.17 00:46 299
                                                 בקיצור אין סיבה לחיים... פשוט חיים lior1_1 13.10.17 00:52 302
                                                     אתה יוצר את הסיבה של החיים אור_יקרות 13.10.17 00:53 306
                                                         אז לא הבנתי מה 'קדוש' או 'חשוב' בחיים האלה? יהודי ישראלי 13.10.17 00:56 309
                                                             החיים עצמם הם ''קדושים'' אור_יקרות 13.10.17 01:06 315
                                                                 הסברצ יפה למה 'משתלם' להיות אדם הגון לכאורה יהודי ישראלי 13.10.17 01:17 320
                                                                     האלטרואיזם טבוע באופי האדם (ובעלי החיים) מבחינה גנטית. זה עונה על השאלה שלך. Big Joe 13.10.17 11:25 326
                                                                     אז אל תהיה הגון אור_יקרות 13.10.17 13:26 335
                                                                         בדיוק. כל אחד מחליט לעצמו.וזה בדיוק הכר הפורה לפשע ולשאר חולאים. יהודי ישראלי 13.10.17 14:30 348
                                                                             אני לא צריכה שיטיפו לי מוסר כדי להיות אדם טוב דפי 13.10.17 14:34 350
                                                                             חברות דתיות אינן יכולות להתפאר בפחות פשיעה מאשר חברות חילוניות. והטענה שלך היא שקר. Big Joe 13.10.17 15:08 356
                                                         אז למה אתה חי? lior1_1 13.10.17 14:26 346
                                                             כשתאמין בחיים שלפני המוות ולא באלה שאחריהם-תבין דפי 13.10.17 14:28 347
                                                                 אני מאמין בגם וגם. lior1_1 13.10.17 14:31 349
                                                                     אבל טוב לי במקום שאני נמצאת בו דפי 13.10.17 14:36 351
                                                                         בתאחלס אפשר לכתוב אותו דבר על המצבה בדיוק lior1_1 13.10.17 14:52 352
                                                                         בתאחלס אפשר לכתוב אותו דבר על המצבה בדיוק lior1_1 13.10.17 15:00 353
                                                                             אתה רומז לזה שאם אהייה אשה דתיה לא אשא בנטל המיסים?! דפי 13.10.17 15:01 354
                                                                                 תשאי אבל לא לריק... ולאבדון... lior1_1 13.10.17 15:26 359
                                                                                     ולמה אתה חושב שריק לי?! חחחח דפי 13.10.17 15:27 360
                                                                                         את הולכת למות לתוך כלום lior1_1 13.10.17 15:38 362
                                                                                             אגלה לך סוד: גם אתה הולך למות לתוך כלום דפי 13.10.17 15:39 364
                                                                                                 את לא יודעת ואף אחד לא יודע מה הולך להיות lior1_1 13.10.17 15:46 366
                                                                                                     שאתה דתי אתה חי בצורה נוירוטית ופחד תמידי אור_יקרות 13.10.17 15:49 367
                                                                                                         זה אתה אומר כי אתה לא דתי.... lior1_1 13.10.17 15:51 369
                                                                                                     יש להם סיבה. אין להם תכלית, וזה לא מפריע לחיות חיים מלאים וטובים. אדרבא. Big Joe 13.10.17 15:51 368
                                                                                                         נראה שהוא מפזר משפטים לא קשורים ממוחו הקודח של הרבי שלו דפי 13.10.17 15:57 370
                                                                                                             את היחידה שלא מבינה מה מדברים איתך ולא קשורה לחיים שאת חיה. lior1_1 13.10.17 16:06 372
                                                                                                                 מה אתה לא מבין? זה כיף לחיות - כל עוד אפשר . במיוחד שאחר כך אין כלום. הדדמנות חד פעמית. Big Joe 13.10.17 16:20 376
                                                             פשוט לגמרי Big Joe 13.10.17 15:10 358
                                                                 למה עם סגול לא קמץ. lior1_1 13.10.17 15:29 361
                                                                     אם ניסית דבר שנינות - זה התבזבז. אין לי מושג מה אתה רוצה Big Joe 13.10.17 15:42 365
                                                         מוות ומיסוי אנריק הספן 15.10.17 14:46 386
                                         המדע מתעסק בחומר.זה לא אותו תחום בכלל... יהודי ישראלי 13.10.17 00:54 307
                                             המדע מתעסק ב''יש'' אור_יקרות 13.10.17 01:10 316
                                                 יש לנו תבונה.יש לנו בחירה. איך? יהודי ישראלי 13.10.17 01:12 317
                                                     יש לנו בחירה מעצם היותנו יצורים בעלי תבונה אור_יקרות 13.10.17 13:30 337
                                             המדע מתעסק בכל דבר. גם תוכנת מחשב וזכרון אינם ''חומר''. Big Joe 13.10.17 13:27 336
     לאט ובזהירות אנריק הספן 12.10.17 23:55 265
     מה נסגר איתך?! דפי 12.10.17 23:59 271
         ככה מושכים תשומת לב לקופים lior1_1 13.10.17 00:03 274
         אם בהומור עסקינן הנה קטע קלאסי אור_יקרות 13.10.17 00:04 275
             וואו! דפי 13.10.17 00:16 280
                 LOL אור_יקרות 13.10.17 00:27 284
  רק קופים חושבים שמוצא האדם מהקוף. אור דוד 13.10.17 00:46 298
     לא רק קופים. גם בורים... Big Joe 13.10.17 00:50 301
         בורים וקופים אותו גזע lior1_1 13.10.17 00:52 303
         שחושבים שהם קופים...וחוזר חלילה. יהודי ישראלי 13.10.17 00:52 304
             שום תהליך מקרי - אבולוציה של מיליוני שנים אור_יקרות 13.10.17 00:58 312
             המוסלמים ברובם עוברים אבולוציה הפוכה וחוזרים אחורה דפי 13.10.17 01:00 313
                 לגמרי! יהודי ישראלי 13.10.17 01:06 314
         בורים טבעוניים עוד אפשר להבין אבל בורים שאוכלים בשר אותם כבר קשה להבין אור דוד 13.10.17 00:58 311
  האם מוצא הנאצים מהחתול?. פלומה 13.10.17 12:48 330
     איך יימח שמו, אם אנשים כמוך משתמשים בדמותו ל''הומור''? מיותר. Big Joe 13.10.17 13:34 339
  אני לא בא להיכנס לוויכוח העתיק והמשעמם הנ''ל blackpanter 13.10.17 12:59 331
     לא באת להכנס- והופ- נכנסת. שמעלץ 13.10.17 13:18 332
     תמיד תהיתי מדוע אדם רץ לנפנף בבורותו. Big Joe 13.10.17 13:33 338
         אופטימי אהה?! דפי 13.10.17 13:35 340
         מאחר ואני דוגל בסרטונים הרבה יותר פשוטים להבנה ועם תרגום אור_יקרות 13.10.17 13:45 342
             תודה רבה. מעולה! Big Joe 13.10.17 14:23 344
         אם התכוונת אלי, אז אני לא יודע איך את מסיק מסקנות blackpanter 13.10.17 17:30 377
             אתה מדבר שטויות. צר לי אך אין מילה עדינה יותר. Big Joe 13.10.17 18:35 378
             אבולוציה בבסיסה היא קונספט מתמטי. כמו ש1+1=2 זה לא אמונה גם המתמטיקה מאחורי האבולוציה היא EyeKey 13.10.17 19:08 380
     תספר להם על הממצא הארכיאולוגי המדהים שהתגלה דפי 13.10.17 13:43 341
         איך אמר שלמה המלך ''טוב יום המוות מיום היוולדו''. רועיקו 13.10.17 16:13 374
         מדובר במשל, והמצאת התפוח אינה שלנו אלא מאוחרת מאוד (כמו צורת לוחות הברית) SpinozaB 13.10.17 19:11 381
  שמדברים על אבולוציה אי אפשר שלא להזכיר את הברווזן אור_יקרות 13.10.17 18:49 379
  בסוף המחקר ימצא - מֵאַיִן בָּאתָ, מִטִּפָּה סְרוּחָה, וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ jud 15.10.17 12:14 384

   
   
עין לציון
חבר מתאריך 15.1.14
53949 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    10:44   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יש סיכום דפי?  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    10:48   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. זה מאמר  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עין לציון
חבר מתאריך 15.1.14
53949 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    10:53   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מצטער שונא מאמרים  
בתגובה להודעה מספר 2
 
אבל תודה מראש            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    10:55   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מפסיד....  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
33653 הודעות, 272 מדרגים, 532 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    11:00   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מאמר מענין. תודה על הבאתו.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  

אם כי הוא מבוזבז ביום חג... אילו ויכוחים היו כאן, ביום אחר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    11:10   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הבאתי אותו כדי להשכיל ולא כדי לריב  
בתגובה להודעה מספר 5
 
   מכל ה-            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
8394 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:39   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  107. השכלתי.רק שנוצרו לא מעט שאלות  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   אנסה לרכזם ואשמח לתשובות ממי שמבין.
לכל אורך הכתבה יוצאים מנקודת הנחה שהשימפנזה הוא אבי האנושות. למה? בגלל שה DNA שלו קרוב לשלנו? אולי הוא התפתח מבני אדם איכשהו (פיגור?)
שאלה שניה: אם האבולוציה מפתחת מינים שונים של חיות ו'מחכימה' אותם, מדוע רק בני האדם בעלי שכל ובעלי יכולת בחירה?
שאלה שלישית: דובר כאן על לוסי כעל ציון דרך בשלב הביניים בין קוף לאדם. אם כך היו צריכים להיות הרבה כמו לוסי בשלב הביניים כך שמהם הגענו למצב הנוכחי? כמה לוסי מצאו?

ישנם עוד שאלות אבל אשמח לתשובות ענייניות.

תודה דפי על הבאת הכתבה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
EyeKey
חבר מתאריך 23.1.17
1928 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:53   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  219. הבן אדם לא התפתח מהשימפנזה והשימפנזה לא התפתחה מהבן אדם, לשניהם יש אב קדמון משותף  
בתגובה להודעה מספר 107
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 12.10.17 בשעה 22:02 בברכה, EyeKey
 
ולא רק לשימפנזה ולבני אדם. לכל צורות החיים הקיימות על כדור הארץ יש אב קדמון משותף. רק שמדברים על קירבה בין שני מינים, זה מתי היה האב הקדמון המשותף הזה שאחריו היה פיצול.
הנה אתר שמראה את זה בצורה יפה:
http://www.onezoom.org/life.html/@Catarrhini=842867?vis=spiral#x2739,y3265,w9.0053
אפשר לראות פה את הפיצול בין השימפנזה לאדם.

האבולוציה לא מחכימה חיות (קח לדוגמא את הדוב קואלה שטומטמה קשות במהלך האבולוציה שלה, המוח שלה כמעט חלק לגמרי בניגוד לחיות אחרות שיש בהם קימורים). אין מטרה. אבולוציה זה קונספט מתמטי, ובו המותאם שורד (זה שמצליח לשרוד ולהביא צאצאים שגם הם ישרדו), ועבור בני אדם, התבונה זה מה שנתן להם ייתרון.

ולגבי השלבי ביניים של האדם, זה ערך וקיפודיה טוב: (ככל שהולכים יותר רחוק בזמן הרזולוציה יורדת כמובן). בערכי ויקפידה של השלבים השונים מצויינים מאובנים שלהם שמצאו.
https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_human_evolution
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תל אביבי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.3.14
1249 הודעות, 12 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    11:16   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avitano לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.5.13
7413 הודעות, 80 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    11:20   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. מדהים, כל התמונה יכולה להשתנות ברגע אחד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מספיק למצוא מספר מאובנים שישפכו אור ורוב ההשערות יופרכו

מעניין מה ילמדו עלינו עוד מאה אלף שנים
ומה ילמדו עלינו עוד כמה מליוני שנים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    11:23   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מדוייק +++  
בתגובה להודעה מספר 8
 
   זהו מדע            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Lopo lity לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
718 הודעות, 3 מדרגים, 5 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    08:35   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  323. מובא במדרש שאחד מהעונשים היו  
בתגובה להודעה מספר 9
 
   שחלק מבני האדם הפכו לקופים. זה אולי מסביר. בכל אופן, המדע צריך להסתדר עם התורה ולא ההיפך. משום שמעמד הר סיני זאת עובדה שאינה ניתנת לערעור. וכל שאר התיאוריות מתנפצות ברגעים.
כולל התיאוריה היפה וההזויה של דארוין.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZOG לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.9.16
2263 הודעות, 29 מדרגים, 51 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    11:18   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  325. זכותך לחשןב כך. אבל זה לא הופך את זה לנכון.  
בתגובה להודעה מספר 323
 
   למה שהמדע יתאים את עצמו לתורה?
למה שלא יתאים את עצמו לדת יותר נפוצה? למשל הינדואיזם? הרי האנשים המאמינים בה חושבים שהיא האמת לא פחות משאתה חושב שתורת ישראל היא האמת המוחלטת. ואם היתה מתקיימת הצבעה היית מפסיד להם כי הם מיליארד איש.
זו הסיבה שהמדע לא מתאים עצמו לשום תיאוריה שאיננה מתוך המדע שהוכחה בכלים מדעיים נטולי פניות ועמדה בביקורת של מדענים עמיתים שניסו להפריכה.

ולגבי מעמד הר סיני. אתה אומר שזו אמת בלתי מעורערת. אבל אין לך סיכוי להוכיח את זה בכלים מדעיים.
כך שזו נותרת אמונה בלבד (של עם קטן) ובצדק. מפני שהמשמעות של המעמד היא בעיקר כלפי אותו עם קטן ולא כלפי 99 אחוז מהעולם.

המיתולוגיה היהודית היא מרתקת ויש לחלקים רבים ממנה בהחלט ביסוס גם במדע ובארכאולוגיה. אבל זה טוב ויפה בעיקר לחלקים ההיסטוריים שלה ולא לחלקים המיתיים הניסיים והאמוניים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Lopo lity לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
718 הודעות, 3 מדרגים, 5 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בתשרי תשע''ח    00:29   15.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  383. כלים מדעיים הם אינם כלים חזקים. יש כלים חזקים יותר להוכיח. אבל בשביל זה  
בתגובה להודעה מספר 325
 
   צריך רצון לאמת. כשיהיה לך, ודאי תמצא-כמו שאני מצאתי. בהצלחה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    12:25   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. ממצאים חדשים אינם מפריכים את ''רוב'' המידע הקודם. הם משפרים ומרחיבים.  
בתגובה להודעה מספר 8
 
לעתים מפריכים נקודה חלקית.

לגבי מה שילמדו עלינו בעוד מיליו ןשנה (אם האדם יתקיים) אין שום דמיון. היום יש תיעוד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
25683 הודעות, 132 מדרגים, 230 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    13:25   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מאה אלף שנים זה קצת מוגזם בשבילי  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
אבל אם נוותר על 3 אפסים אני יכול לנחש:
בעוד מאה או 200 שנה יאמרו שהאנושות בתקופתנו הייתה פרימיטיבית מאוד מבחינה חברתית. בתקופה העתיקה ההיא (תקופתנו) טרם גילינו את חוקי הטבע החברתיים. כיוון שכך, האנושות כולה הייתה עסוקה ברמאות עצמית בסגנון בגדי המלך החדשים, תוך שהיא מסתירה מעצמה שהיא יודעת שיש תרבות שחיתות, יש תרבות חזירות, יש תרבות עושק, יש תרבות נאורות הלוקה באמונות תפלות מטופשות, האסלאם והאסלאם הקיצוני הם אותה גברת בשינוי האדרת, ערבים תומכים בערבים, שמאלנים תומכים בערבים, ערכי הנאורים הם יפי נפש אך לא מחוברים למציאות, וכו.


בכל דור ודור חייבת האנושות להטיל ספק בערכיה ובקונספציותיה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
aba לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4232 הודעות, 36 מדרגים, 71 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:27   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  157. יש דרך לזרז תהליכים?  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  


נתניהו, זה רק ארבע מילים - "רעיון שתי המדינות טעות"!!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    23:39   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  253. בוודאי  
בתגובה להודעה מספר 157
 
קוראים לזה הנדסה גנטית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Phaedrus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2433 הודעות, 26 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    22:23   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  230. למה אתה חושב שלא מודעים לזה היום?  
בתגובה להודעה מספר 20
 
   ולמה אתה חושב שאין עוד רבים המדברים על הנושא?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Avi139 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.7.14
3217 הודעות, 31 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    18:12   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. מאחר והאדם קרוב להתמזג עם המכונה (סייבורגים) יחשבו שהיינו פרימיטיבים עם מוח של קוף...  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
39997 הודעות, 205 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    11:39   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. בנושא הזה אני תמיד אוהב להביא את הסרטון הבא  
בתגובה להודעה מספר 0
 

פרופסור יואל רק (כל מה שהוא מפרסם בעיקרון..)לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    12:12   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. מכירה. הרצאה חשובה מאוד אבולוציה על רגל אחת  
בתגובה להודעה מספר 10
 
   הסבר ברור ומנומק. לצערנו אנחנו לומדים דרך האינטרנט והרצאות פרטיות נושא כל כך חשוב שלא מלמדים במערכת החינוך כדי לא לפגוע ברגשותיהם של אנשים מאמינים, ולכן יש בורות איומה בנקודה החשובה שהוא דיבר עליה בסרטון, מתיחת קו בן השימפנזה לאדם, זה בדיוק כמו הבורות בתחום הפיזיקה שהעולם נברא מפיצוץ כשלמעשה זו התרחבות של מסה. עצוב שבמדינה מערבית לא משכילים להכניס לתכנית הלימודים נושא כל כך חשוב להשכלה האנושית הכללית.
תודה לך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
39997 הודעות, 205 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    12:48   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מסכים איתך לגמרי  
בתגובה להודעה מספר 12
 

אני תמיד בעד להסביר בצורה הפשוטה ביותר בלי יותר מדי מונחים מסובכים

למשל: "המפץ הגדול" נשמע להדיוט כפיצוץ(כמו של מטען נפץ) שממנו הכול נוצר(כולל החיים)

שבפועל אין למפץ הגדול ולמוצא החיים כלום

בפועל מדובר בנקודה סינגולרית(לא נקודה כמו שאנחנו מדמיינים) ותפיחה(אם נרצה לדמיין כמו בעוגה)
שבמונח המקצוע נקרא: "אינפציה קוסמית"
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפוך גוטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
9103 הודעות, 99 מדרגים, 194 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:43   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. אני לא :)  
בתגובה להודעה מספר 18
 
   בקשר למה שכתבתם על המפץ הגדול.

חשוב ללמד את זה בבית הספר, אך להדגיש שזו רק תיאוריה, *השערה*. להדגיש שהיופי במדע הוא בכך שהמדע יודע להטיל ספק בעצמו (כלומר, כשמדובר במדע אמיתי ומדענים אמיתיים).

אפשר ללמד שההשערה נהגתה אחרי שבאופן מפתיע התברר ש(כמעט )כל הגלקסיות מתרחקות זו מזו. הדרך להסביר את זה היתה כדוגמת בלון שמצוירות עליו נקודות ומנפחים אותו, מה שככל הנראה התחיל בנקודה סינגולרית.

בקשר לפיצוץ לעומת התרחבות אותה מסה / נקודה סינגולרית...
מסה לא אמורה להתרחב, אלא דווקא להמשך בינה לבין עצמה. לכן, זה לא טריוויאלי שאירע אותו אירוע של התרחבות, ולא מן הנמנע לכנות אותו גם פיצוץ.

יותר מזה, הסתבר בהמשך שהגלקסיות *מאיצות* בהתרחקותן זו מזו, וזה התקבל בהפתעה. הרי המשיכה בין הגלקסיות אמורה להאט את התפשטותן בחלל. זה מראה שלא הכל ברור ושיכול להיות שמפספסים משהו בגדול.

בשורה התחתונה, אין 2 קבוצות של אנשים, אלא 3:
1. דתיים: אלוהים ברא.
2. פסבדו מדענים: *היה* מפץ גדול / התפשטות מסה וכו'.
3. מדענים אמיתיים (שלא מרגישים מאותגרים בידי הדתיים): *יכול* *להיות* שהיה מפץ גדול, ועדיין יש דברים תמוהים שטעונים הסבר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
39997 הודעות, 205 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    16:34   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. זו לא השערה במינוח היומי יומי במובן של ''ניחוש''  
בתגובה להודעה מספר 72
 
אלא תיאוריה עובדתית מבוססת

מה שאתה מתאר זה "אלוהי הפערים"

בפועל המדע לא יודע הכול אבל יש דברים שהם ברורים ועובדתיים שאין עליהם ויכוח
1. תיאוריית האבולוציה
2. תיאוריית המפץ הגדול
3. תיאוריית הכבידה
וכו' וכו' וכו'

אלו לא השערות/ניחושים או סתם "תיאורייה" במובן של סתם השערה שמישהו שלף מהמותן
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפוך גוטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
9103 הודעות, 99 מדרגים, 194 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    17:00   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. או קיי. ועדיין,  
בתגובה להודעה מספר 73
 
   1. תיאוריית האבולוציה - אכן, יש מספיק חלקים בפאזל כדי ללמד את זה ברמה שבין תיאוריה ל'תורה'. ומסכים איתך שלא לכנות את זה תורת האבולוציה.

2. תיאוריית המפץ הגדול - חשוב להדגיש שזו התיאוריה המובילה, אבל שיש בה מרכיב ספקולטיבי גדול, בעיקר מאז שהסתבר שהגלקסיות מאיצות זו מזו (ונאלצו להמציא מסה ואנרגיה אפלה כדי לתרץ את זה).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
39997 הודעות, 205 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    18:34   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. השם ''תיאוריית האבולוציה'' אינה אומרת שזו רק תיאוריה  
בתגובה להודעה מספר 74
 
מדובר בעובדות מדעיות
אפשר גם לקרוא לזה "תורת האבולוציה" זה מדע מבוסס שאין להפריכו כמו שלא מפריכים היום
את תיאוריית הכבידה/תורת הכבידה מה שנוח לך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפוך גוטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
9103 הודעות, 99 מדרגים, 194 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    18:39   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. אני למשל לא 'יודע' שהתפתחנו באבולוציה. אבל אני *מאמין* בכך.  
בתגובה להודעה מספר 79
 
   או קיי, זו דעתך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
39997 הודעות, 205 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:11   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. זו לא דעתי זו עובדה מדעית  
בתגובה להודעה מספר 80
 
דעתי לא חשובה בכלל

להתכחש לזה זה כמו להתכחש לכך שאתה נושם חמצן
או שהעולם לא שטוח            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפוך גוטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
9103 הודעות, 99 מדרגים, 194 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:15   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. נו טוב...  
בתגובה להודעה מספר 83
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
8394 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:46   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  111. קצת מטעה מה שאתה אומר  
בתגובה להודעה מספר 83
 
   כי מצד אחד ברור שקיימת התפתחות מסויימת בטבע (אבולוציה) רק שזה לא הופך כל תיאוריית התפתחות לנכונה (חלק מתיאוריית דארווין כדוגמא).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
39997 הודעות, 205 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:49   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  172. תיאוריית האבולוציה התקדמה רבות מדרווין  
בתגובה להודעה מספר 111
 
דרווין לא היה מודע כלל למנגנון התורשה שגילה גרגור מנדל
הוא דיבר על משהו שקשור ל"גמולות"..
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
8394 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:55   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  175. ברור. ועדיין, ההסתכלות על כלל התיאוריה כעל מדע מוכח, זה פשוט לא נכון עובדתית!  
בתגובה להודעה מספר 172
 
   לי כדוגמא ברור שהייתה התפתחות אבולוציונית של מינים מסויימים בהתאם למיקומם הגיאוגרפי. אך ברור לי שהאדם הוא ייחודי בהבנה שלו וביכולת הבחירה ולכן אני מתקשה להאמין שהוא 'התפתח' מקוף. גם אם ישנו DNA קרוב מאוד אצל קופי השימפנזה.
כמו שהיום ידוע לנו על עשרות (אם לא מאות) סוגי קופים, כך יכול להיות שהיה גם בעבא סוגים שונים של קופים. ובני האדם פשוט לא היו בכלל עדשלב מסויים בו הם הופיעו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    23:37   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  248. אין לך מושג על מה אתה מדבר. האבולוציה הוכחה לחלוטין. האדם הוא ייחודי רק בעיני הבריאתנים  
בתגובה להודעה מספר 175
 
וכמובן הבורות הבריאתנית כל כך עמוקה, שהם אינם קולטים שהתפתחות האדגם אינה מהקוף אלא לצידו. (לאדם ולקוף יש אב קדמון משותף. אז הם אחים או בני דודים).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
8394 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    01:44   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  321. סיפור מרתק...  
בתגובה להודעה מספר 248
 
   צעד לו 'בריאתן' במסדרונות בית הספר יחד עם חברו ה'אבולוציון'. לפתע, צדה עינו של הראשון את כיתת הציור. נכנסו שניהם פנימה. במרכז החדר עמד לו ציור מקסים ושובה לב. מפל מים נשפך לו במורד ההר, מלא בפרחים יפייפיים בשלל צבעים. הדשא המוריק נפרש למרגלות ההר ושמים תכולים מעוננים מעט ב'ענני כבשה' כיסו את חלקו העליון.
פונה ה'בריאתן' לחברו כשהוא נדהם.
"ציור מדהים!! מעניין מי הצייר שצייר כ"כ יפה"
עונה לא ה'אבולוציון': "בחיי לא פגשתי הזוי כמוך! נראה לך שציור זה נוצר ע"י מישהו?? האבולוציה האדירה במשך 14.5 מיליארד שנה דאגה להתפתחות היקום עם כלל מרכיביו, והם אלה שיצרו זאת!! רק 'בריאתנים' פרימיטיבים כמוך מסוגלים לחשוב בחוסר הגיון מוחלט שלציור חייב להיות מצייר!

(סליחה על העילגות בכתיבה.אני לא באמת סופר... )            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    11:45   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  327. סיפור מובהק של בורות מבית מדרשם של המחבתים השרלטנים.  
בתגובה להודעה מספר 321
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:57   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  178. דרווין התעסק בעיקר במיני ציפורים  
בתגובה להודעה מספר 172
 
   מעבר לבסיס האבולוציה האנושית הוא לא הספיק הרבה בתחום            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    23:39   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  250. גאונותו של דרווין הייתה בכך שהוא פענח את התהליך בלי להכיר (ככל הנראה) את הגנטיקה של מנדל  
בתגובה להודעה מספר 178
 
וכמובן לא את ה-DNA.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
theshimon1 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.4.12
1663 הודעות, 14 מדרגים, 27 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    11:54   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אכן נשמע שהכותב מתעקש שמוצאו מהקוף על אף חוסר הראיות המוצקות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אני מאשר לו זאת כעד וזאת כדי לחזק בו את תחושת השייכות ומעתה הוא לא בן אובד.
אני מאמין שאילו הכותב היה פורש מהעולם התרבותי ונכנס לג'ונגלים וחי שם הוא אפילו היה מוצא את קרובי משפחתו .
על זה נאמר יגעת ומצאת תאמין.
דרך צליחה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    12:13   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אז זהו שלא למדת כלום  
בתגובה להודעה מספר 11
 
   מוצאו של האדם והקוף מאב קדמון משותף            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    12:26   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. המדע אינו טוען שמוצא האדם מן הקוף.  
בתגובה להודעה מספר 11
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    12:27   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. זו בורות ידועה ומוכרת ולא באשמתם  
בתגובה להודעה מספר 16
 
   לא מלמדים אותם איך ישכילו?!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.10.11
6579 הודעות, 49 מדרגים, 93 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:10   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. איזו התנשאות את מפגינה? נורא! בורות? בורות במה? במה ש''המשכילים'' מסכימים שלא מדע מוחלט?  
בתגובה להודעה מספר 17
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:48   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  114. דיברתי על בורות ספציפית כשאנשים בטוחים שאנחנו התפתחות של הקוף  
בתגובה להודעה מספר 82
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:13   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  197. אתה הבנת במה מדובר? חבל שקפצת עם תגובה לא עניינית.  
בתגובה להודעה מספר 82
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 12.10.17 בשעה 21:26 בברכה, Big Joe
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמעלץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.10
5181 הודעות, 40 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:53   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  119. דווקא כן... ולא צריך לפחד מזה. מוצא האדם בסופו של דבר הוא גם מיצור חד תאי קדום...  
בתגובה להודעה מספר 16
 
   כנראה שאם היינו נתקלים באב הקדום המשותף לאדם ולשימפנזה היינו מסווגים אותו כקוף.
הבעייה היחידי עם זה היא שזה לא נעים לאנשים, אז מתחמקים. אבל אין סיבה.

אותי מטריד הרבה יותר שיש לי אב קדום משותף- בן אדם- עם היטלר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:39   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  213. האב הקודם, כפי שמעריכים היום, דומה יותר לחולד או נמיה...  
בתגובה להודעה מספר 119
 
מה שברור, שאין שום קו אבולוציוני ישיר בין הקוף והאדם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמעלץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.10
5181 הודעות, 40 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    22:18   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  228. אתה מתכוון לאב הקדום של היונקים בכללם  
בתגובה להודעה מספר 213
 
   צר לי לחלוק, אך בהחלט יש קו אבולוציוני ישיר בין האדם והקוף:
שים לב לפיצול בין אבות האדם והשימפנזה לפני כ- 3 מליון שנה, ואשר כל הפיצולים הקודמים לו הם בין מינים שונים של קופים- משמע: מוצא האדם מן הקוף, והוא היה משהו בין גורילה לשימפנזה.


מהמאמר הזה:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3822165/

(דוגמה אחת מני רבות, מה שעלה בגוגל והיה הכי ברור ואמין)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    22:22   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  229. אנחנו יכולים 'להתפשר'. מוצא האדם הוא מקוף קדום, שאינו מוכר היום, שהוא גם אבי הקופים דהיום  
בתגובה להודעה מספר 228
 
אבל הקופים היום הם רק אחינו, ובני דודנו. לא אבינו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמעלץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.10
5181 הודעות, 40 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    22:27   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  231. בוודאי, עם זה אני לחלוטין מסכים  
בתגובה להודעה מספר 229
 
   היא שכתבתי למעלה:
"כנראה שאם היינו נתקלים באב הקדום המשותף לאדם ולשימפנזה היינו מסווגים אותו כקוף."            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנריק הספן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1685 הודעות, 14 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    23:15   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  238. דיוק נכון וחשוב  
בתגובה להודעה מספר 231
 
מוצא האדם אינו מהקוף המודרני, אלא הקופים המודרניים (והאדם בתוכם) מוצאם מקופים קדומים.


בברכת ניווט אמיץ אל מעבר ל"מפלצות הים", אנריקה הספן.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ToKuSeM לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.4.14
1435 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    12:21   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. מעניין מאוד, טוב לדעת שיש נוכחות ישראלית בתחום. תודה רבה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    13:17   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. גיבוב של שטויות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לאדם ולקוף אין שום אב קדמון משותף.
המדע ב 50 שנים האחרונות מוכיח את אמיתות התורה כמעט מידי יום.
ממספר הכוכבים המדויק ביקום, ועד נחיצות האדם בקיום ברית המילה, אז שלא ימכרו לכם שטויות. מי שמרגיש קוף, שיילך לגן החיות בר״ג וינסה לחבק אחד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    13:58   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. המדע שולל על הסף את כל מה שכתוב בתורה  
בתגובה להודעה מספר 19
 
   תורה-אוסף סיפורי עמים חביב לא מעבר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:01   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. לא מדויק. המדע אינו מתיחס בכלל למה שכתוב בתורה. את מקורותיו הוא מוצא בממצאים מהטבע.  
בתגובה להודעה מספר 21
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:02   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. זו עדיין פסילה  
בתגובה להודעה מספר 22
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:02   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. פסילה היא פעולה אקטיבית של התיחסות. המדע אינו מתיחס לתורה - מטוב עד רע.  
בתגובה להודעה מספר 23
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:04   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. לא יורדת לרזולוציות האלה  
בתגובה להודעה מספר 25
 
   אולי יש בעיה בניסוח שלי, תנסה לנסח נכונה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:06   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. בכואי ננסה כך: אין בממצאים המדעיים ומסקנותיהם שום דבר שמאשש את סיפורי התנך.  
בתגובה להודעה מספר 26
 
הולך?!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:08   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. התכוונתי שיש ניגוד מוחלט  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
תודה nevremind            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:04   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אני מסכים איתך  
בתגובה להודעה מספר 22
 
   וממצאי הטבע שהמדע ״מוצא״ כתובים בתורה.
כמו הדוגמאות שנתתי, מספר הכוכבים, העולם הוא עגול, ירח וכוכבים, דברים שהאדם לפני 3700 שנים לא יכל לדעת.
אני מזמין אותך להכנס ליוטיוב בצאת החג ולראות את הסדרה ״תורה ומדע״ של הרב זמיר הכהן. מבלי להכנס לחזרה בתשובה, רק להקשיב לעובדות. מאוד מעניין.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:06   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. הרב זמיר כהן טוען שדינוזאורים הן לטאות ענק אוי ואבוי אם זה המודל שלך  
בתגובה להודעה מספר 27
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:07   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. מבלי לזלזל בך  
בתגובה להודעה מספר 28
 
   מה שהרב זמיר כהן יודע בכל מה שקשור במדע, לא תדעי עד סוף ימייך. ואני לא אדם דתי משוחד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:08   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אז איך הוא פותח הרצאה על מדע כשהוא מכנה ציפור לטאה?!  
בתגובה להודעה מספר 30
 
   האר נא את עיני            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:09   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. כמו שראיתי את הסרטון בסבלנות  
בתגובה להודעה מספר 32
 
   אני מזמין אותך לראות את שלו. שוב, בלי השקפה דתית, רק עובדות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:16   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. לא ענית לי על השאלה יקירי  
בתגובה להודעה מספר 36
 
   הוא פתח את ההרצאה שלו כשכינה דינוזאורים לטאות ענק. אני במקומך הייתי מפסיקה בנקודה הזו לצפות בו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SpinozaB לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.7.14
6847 הודעות, 35 מדרגים, 61 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:53   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  121. קראת את הגדרת ויקיפדיה לערך דינוזאור? אגב התרגום הוא לטאת אימה  
בתגובה להודעה מספר 42
 
  


במדבר י"ג, ל"ג: "..ונהי בעינינו כחגבים וכן היינו בעיניהם.."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:54   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  122. דינוזאור הוא ממשפחת העופות  
בתגובה להודעה מספר 121
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SpinozaB לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.7.14
6847 הודעות, 35 מדרגים, 61 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:01   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  131. שוב בלבול של סיבה ותוצאה. עופות הן ממשםחת הדינוזאורים, למעשה היחידים ששרדו  
בתגובה להודעה מספר 122
 
  


במדבר י"ג, ל"ג: "..ונהי בעינינו כחגבים וכן היינו בעיניהם.."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
8265 הודעות, 106 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    18:23   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. אני התראיינתי אצלו מספר פעמים. יש לו הרבה עדיין מה ללמוד בתחום האסטרונומיה המודרנית  
בתגובה להודעה מספר 36
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:08   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אמירה מטופשת, חסרת כל בסיס וכמובן משוללת יסוד כלשהו  
בתגובה להודעה מספר 30
 
רב שמעז לקבוע עובדות מדגעיות על סמך התורה - הוא בור גמור במדע.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמעלץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.10
5181 הודעות, 40 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:02   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  134. אוי ואבוי אם הוא קריטריון לידע מדעי  
בתגובה להודעה מספר 30
 
   הספרים שלו על תורה ומדע הם בושה וחרפה לאדם המאמין, אשר סותרים דברים מפורשים לא רק של הרמב"ם, אלא מביאים "אמיתות מדעיות" חלקיות וסלקטיביות.
קיום מפורש של האמרה "חצי אמת גרוע משקר".
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנריק הספן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1685 הודעות, 14 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:03   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  135. בדיוק  
בתגובה להודעה מספר 134
 


בברכת ניווט אמיץ אל מעבר ל"מפלצות הים", אנריקה הספן.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
8394 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:50   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  116. הוא לא! אגב, הוא לא מתיימר להיות מדען אלא רב  
בתגובה להודעה מספר 28
 
   ולכל דבריו שקשורים למדע הוא מביא מקורות. ויש מצב שהמקורות שהביא, טעו! אגב, זכוץו על סמך המידע גם להעלות השערות או שאלות כל עוד הוא לא מקבע את זה כאמת מוחלטת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:53   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  120. כשרב מכובד שמשפיע על קהל רב של אנשים מדבר שטויות  
בתגובה להודעה מספר 116
 
   זה מקנה להם בורות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:07   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. גם הדוגמאות שהבאת הם עורבא פרח. רבנים אינם מהווים אסמכתא למידע מדעי.  
בתגובה להודעה מספר 27
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:08   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. הדיון הזה יכול להמשך לנצח.  
בתגובה להודעה מספר 31
 
   ולעולם כנראה לא נסכים, אתה תמשיך לחיות בצדקתך ואני בצדקתי. המשך יום טוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:09   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. ממש לא. זה לא דיון. אין מדע אלטרנטיבי. יש המון אמונות.  
בתגובה להודעה מספר 33
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:11   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. כל הדתות הקיימות בעולם  
בתגובה להודעה מספר 37
 
   רובן ככולן מבוססות על דת אחת. אבל זה כבר סיפור אחר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:11   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. לא לברוח לפני שתענה לי  
בתגובה להודעה מספר 33
 
   איך ״ מדען״ מכנה ציפור לטאה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:16   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. שוב, אני מזמין אותך לצפות בהרצאה  
בתגובה להודעה מספר 39
 
   ותני לי לאתגר אותך, תני לי שני מדענים שונים, שגילו את גיל העולם במדויק והביאו את אותה תוצאה.
אם תמצאי שניים כאלה, אאמין לך.
בהצלחה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:17   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. עדיין לא ענית לי  
בתגובה להודעה מספר 43
 
   אתה סוטה מהנושא ואני מבינה אותך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:19   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. אני לא הרב ואני לא זה שאמור להביא הוכחות  
בתגובה להודעה מספר 45
 
   כנסי להרצאה שלו, הביטי וראי והשכילי. אם הוא אומר הוא כנראה יודע משהו שאת לא            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:20   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. זאת אומרת שדינוזאור זו לטאה?  
בתגובה להודעה מספר 46
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:22   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. ''אם הוא אומר הוא כנראה יודע'' - נימוק עלוב. למה ''אם הוא אומר'' זאת הוכחה למשהו?  
בתגובה להודעה מספר 46
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:22   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. הרב מוכיח,  
בתגובה להודעה מספר 50
 
   המדע לרוב ״ משער״ יחי ההבדל הקטן            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:24   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. הרבי לא ''מוכיח''. והמדע לא ''משער''. ואתה אינך מבין מה אתה שח.  
בתגובה להודעה מספר 52
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:23   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. כן כי הוא רבי  
בתגובה להודעה מספר 50
 
   זה רק מראה כמה המצב חמור. אסור לשאול שאלות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:24   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. ממש לא.  
בתגובה להודעה מספר 53
 
   הסיבה היחידה שביקשתי ממך לצפות בצאת החג היא כדי לכבד את רצונו.
תצפי בזה בלי שום השקפה דתית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:25   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. איזו סיבה יש לצפות בסיפורי רבנים ללא השקפה דתית?  
בתגובה להודעה מספר 55
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:26   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. שאלה יפה +++  
בתגובה להודעה מספר 58
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:27   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. הרצאותיו הן לא סיפורים  
בתגובה להודעה מספר 58
 
   הוא מוכיח את אמיתות התורה ע״י תגליות מוכחות של המדע. ( לא השערות )            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:29   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. הוא עובד על תמימים כמוך. אין במדע שום אישוש ואישור לסיפורי המקרא והתלמוד.  
בתגובה להודעה מספר 62
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:30   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. אם יש לך ברית מילה  
בתגובה להודעה מספר 66
 
   ועברת אותו בגיל 8 ימים, אז כנראה שאתה טועה. כמו שאמרתי לגברת, אפרד גם ממך, המשך יום טוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
8394 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:56   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  125. חוץ מ'אמירות' מזלזלות ממך ומגולשים אחרים (ליאו מסי, יניב ריז ועוד)  
בתגובה להודעה מספר 66
 
   לא קיבלתי אפילו ציטוט אחד (!!!) מאחד מארבעת ספריו - המהפך ומשתי ספריו האחרונים - ארכיאולוגיה תנכית שכנגד הציטוט ישנה הפרכה מדעית לדבריו.

זו שיטה ידועה לזלזל בשליח כדי להוריד לאנשים את החשק לשמוע אותו בכלל...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנריק הספן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1685 הודעות, 14 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:19   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  153. אני אשתף אותך בהמשך בספר שכתב מכר שמפריך את הפרקים הראשונים של המפהך  
בתגובה להודעה מספר 125
 
ומראה כמה שקרים וחצי אמיתות יש שם שזה חילול ה' נורא ואיום שהספרים האלה נקראים בידי בני נוער ותמימים מבוגרים.


בברכת ניווט אמיץ אל מעבר ל"מפלצות הים", אנריקה הספן.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
8394 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:57   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  179. בספר 'המהפך 4' הוא מקדיש כ 25 עמודים  
בתגובה להודעה מספר 153
 
   בהם הוא נותן מענה לשאלות שעלו משלושת הספרים הקודמים.
אגב, למי שפתח פעם את אחד מספרי 'המהפך' שכתב, כל סוף דף ישנם מקורות לה-כ-ל ודבר שם אינו מדעתו האישית או סברתו ה 'מדעית' כי מעולם לא חשב להציג עצמו כ'מדען' אלא כרב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:03   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  185. אז הוא אומר למים שהוא שותה רק דברים טובים?  
בתגובה להודעה מספר 179
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:33   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  162. התגובה שלך אינה רלוונטית לדברי. ולכן אתה מתמקד בתקיפה אישית  
בתגובה להודעה מספר 125
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
8394 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:59   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  180. כתבתי על התקיפה האישית שלך ושל אחרים נגד הרב זמיר כהן  
בתגובה להודעה מספר 162
 
   במקום להתמודד עניינית.
אני לא נגדך ונגד אף אחד בפורום זה חלילה.אני מציג את הדהרים כפי שאני רואה ומבין.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:04   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  186. אין מה להתמודד. אמרתי שאין במדע שום אישוש לסיפורי הדת.  
בתגובה להודעה מספר 180
 
אני לא יכול להוכיח משהו שאין... זאת עובדה שרק אתה יכול להפריך אותה, ע"י הוכחות מדעיות לסיפורי הדת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:06   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  188. תראה את הסרטונים שאור יקרות הביא  
בתגובה להודעה מספר 180
 
   איום ונורא אין לי מילים. זה פשוט להפוך אנשים לנבערים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:30   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. על איזה ״תגליות״ מדובר?!  
בתגובה להודעה מספר 62
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    23:40   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  254. הוא עדיין מחפש...  
בתגובה להודעה מספר 67
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:20   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. עוד תגובה שמעידה על בורות עמוקה במדע. למה זה חשוב שיהיה מספר מדויק ל''גיל העולם''?  
בתגובה להודעה מספר 43
 
ובהנחה שאתה יודע למה אתה מתכוון כשאתה אומר "עולם"?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:21   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. מבזבזים מיליארדים  
בתגובה להודעה מספר 48
 
   ובסוף משערים... אז תקשיבו אתם למשערים למיניהם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:23   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. אתה משהו...  
בתגובה להודעה מספר 49
 
הבטחון והשטף שאתה משתמש בהם כדי להפריח באוויר דברי הבל מדהימים. אני רק תוןהה איך אחד כמוך מחלל חג וגולש באינטרנט...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:24   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. אני ציינתי שאני לא דתי  
בתגובה להודעה מספר 54
 
   ועקב כך אני מחשיב עצמי כאובייקטיבי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:26   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. מי שמאמין אמונה עיוורת ברב, ושולל מדע שאין הוא מבין בו אפילו חצי דבר - הוא דתי מובהק.  
בתגובה להודעה מספר 57
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:27   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. עזרת לו לענות  
בתגובה להודעה מספר 60
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    14:29   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. אני שולל השערות  
בתגובה להודעה מספר 60
 
   נסיים כאן. המשך יום טוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:14   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  198. אתה קרבן למחבת''ים שרלטנים, שמלמדים שהמדע כולו השערות. הם משקרים ולך אין מושג  
בתגובה להודעה מספר 65
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
8394 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    19:52   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  117. הרב זמיר כהן הוא לא מדען אלא רב  
בתגובה להודעה מספר 39
 
   וכל דבריו מגובים במקורות מדעיים.
יכול להיות שהמקור המדעי שעליו נסמך, טעה.
אגב, אשמח לקישור להרצאה שבה הוא 'קובע מדעית' שדינוזאור הוא לטאה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:51   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  174. אין שום סיבה להקשיב לדברי מדע של מי שאינו מדען.  
בתגובה להודעה מספר 117
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
8394 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:00   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  182. נכון. אלא אם כן חבר מגיע אלי ונותן לי מקורות לדבריו.  
בתגובה להודעה מספר 174
 
   וכך בדיוק בנויים כל ספרים שמדברים על מדע.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
39997 הודעות, 205 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    20:56   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  176. הרב זמיר כהן הוא שרלטן מקרב כת מחזירי התשובה הנאלחים  
בתגובה להודעה מספר 117
 
מערוץ הידברות

הם מה שיהדות האמיתית כינתה: "עובדי אלילים"

למשל:לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

או השיא זה הפיגור על העניין של צורת המיםלחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:02   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  183. ואו. זה עם המים ממש מדעי...  
בתגובה להודעה מספר 176
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דפי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
11120 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:03   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  184. אוי ואבוי מביך...  
בתגובה להודעה מספר 176
 
   הבעיה הרבה יותר עמוקה ממה שחשבתי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
8394 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:06   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  189. ולא חשבת לרגע לבדוק את דבריו של האיש בעל הקול הסמכותי והמלגלג בסרטון??  
בתגובה להודעה מספר 184
 
   את ממש 'מאמינה'.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:10   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  193. מה חשובה הקריינות? לא די בטימטום הנפלט מפי הרב? מים מקשיבים עאלק?  
בתגובה להודעה מספר 189
 
אגב איפה הטמטום הזה כתוב במקורותינו?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:11   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  194. להתווכח עם כסילים אווילים זה מיותר  
בתגובה להודעה מספר 189
 
   גם אם תראה להם הוכחות חותכות הם ידבקו בגרסתם הדמיונית.
חפש לך דרך אחרת להעביר את הזמן ידידי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות, 336 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:15   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  199. מי כסיל ואוויל בדיון הזה, חוץ מהמוקיון שטוען שהמים ''מקשיבים'' ומגיבים?  
בתגובה להודעה מספר 194
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
8394 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:05   12.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  187. ראיתי את הסרטונים שהבאת. כשאהיה ליד מחשב, אגיב.  
בתגובה להודעה מספר 176
 
   אגב, הלעג והשחצנות הנשקפת מקולו של יוצר הסרטון, גם אם היה משהו בדבריו, הייתי מאוד מתקשה לקבל את דבריו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
39997 הודעות, 205 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ח    21:09   12.10.17   
כרטיס אישי