אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #431282 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 431282      
אלמוני
חבר מתאריך 2.4.12
9099 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:14   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

כך הפך המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס לאויב העולם  

 
  
כך הפך המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס לאויב העולם
12.10.2017 14:52

רוסיה גירשה עמותות שלו, בהונגריה ובמקדוניה הוא מוצג כנבל, בספרד הוא מואשם במרד הקטלוני, ובארץ הוא מקושר עם "הקרן להשמדת ישראל" ונחשב לסדין האדום של הימין
152

בזמן כתיבת שורות אלה, 8 מיליון מכתבים עושים את דרכם לבתיהם של אזרחי הונגריה. כשיפתחו אותם, יגלו סדרת שאלות שהכינה ממשלת הימין השולטת במדינה, בראשות ויקטור אורבן. כל השאלות מוקדשות ל"תוכנית סורוס", מונח שבו משתמשת הממשלה כדי לתאר קנוניה בינלאומית, שנועדה להציף את הונגריה בפליטים מוסלמים. השאלות ואופן ניסוחן הופכים את המסמך למעין כתב אישום של ממשלת הונגריה נגד ג'ורג' סורוס, המיליארדר היהודי בן ה-87 שעל שמו קרויה התוכנית, הכוללת את הריסת התרבות ההונגרית, שינוי מערכת המשפט וכפייה על המדינה לקבל מהגרים.

שליחת המכתבים, שמוגדרת באופן רשמי על-ידי הממשלה כחלק מ"התייעצות לאומית", היא שיאו של קמפיין שיטתי המתמקד באופן אישי בסורוס. איש העסקים, ששרד כנער את השואה, עבר לניו-יורק ועשה את הונו במסחר במט"ח ולאחר מכן בהשקעות ברחבי העולם, הפך בעשורים האחרונים לתורם מספר אחת למאות ארגונים ליברליים הממוקמים לרוב בשמאל הפוליטי, וחלק ניכר מתרומותיו הוקדש למקום שממנו הגיע - המדינות הקומוניסטיות לשעבר במזרח אירופה ובמרכזה.


עם עליית מפלגות ימין פופוליסטיות לשלטון במדינות אלו בשנים האחרונות, ועל רקע משבר הפליטים ב-2015 ותמיכתו של סורוס בהכנסתם למדינות האיחוד, הועלה המיליארדר היהודי למעמד שימושי של "אויב המדינה" ברבות מהן. בפולין קרא הנשיא להגביל את פעילות הארגונים שלהם הוא תורם, במקדוניה נערכו הפגנות המוניות נגדו וברומניה אמר ראש מפלגת השלטון כי סורוס "מממן רוע" במדינה. דמותו של סורוס צצה בהופעת אורח גם בקמפיין הבחירות באוסטריה (שם נבדקת מעורבותו של היועץ האסטרטגי הישראלי טל זילברשטיין, ועל כך בהמשך), והיא משמשת יעד לתיאוריות קונספירציה כבר שנים רבות בימין האמריקאי, וגם בישראל - בין השאר על ידי יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, ששיתף קריקטורה בעלת ניחוח אנטישמי, שבה נראה סורוס כמי שמפעיל אנשים כמו אלדד יניב, מני נפתלי, אהוד ברק ויצורים מהחלל החיצון.
אבל נראה כי הונגריה, המדינה שבה נולד סורוס, מובילה את המגמה. עלותה של ה"התייעצות הלאומית" שיזמו אורבן ופוליטיקאים עמיתים ממפלגת "פידס" (Fidesz) עומדת על לפחות 3 מיליון אירו. היא מצטרפת ל-21 מיליון אירו שהממשלה הוציאה על קמפיין טלוויזיוני ופוסטרים ברחבי המדינה, שבהם הוצג סורוס בקיץ האחרון כנבל המאיים על ההונגרים. "אל תתנו לו לצחוק אחרון", נכתב עליהם.

היא מצטרפת גם להאשמות מפורשות של אורבן ושריו, שלפיהן ארגונים לא-ממשלתיים בתוך הונגריה הם חלק מ"הצבא של סורוס", שחותר תחת השלטון.

בלב ההאשמה, מיוחסת לסורוס השפעה על הנציבות האירופית, שאימצה תוכנית שתחייב חלוקת נטל הפליטים באיחוד לפי מפתח כלכלי ודמוגרפי. "הם אוכלים מכף ידו", אמר אורבן. התוכנית עדיין לא יושמה, ועתירה של הונגריה נגדה לבית הדין של האיחוד האירופי נדחתה, אבל הממשלה מבטיחה להיאבק בה.

העולם נגד סורוס
העולם נגד סורוס
"ממשלתו של אורבן צריכה להמציא אויב, בגלל הסגנון הפוליטי שמאפיין אותו", אומר יוזף פיטר מרטין, מנכ"ל הסניף ההונגרי של "Transparency International", ארגון לא ממשלתי העוסק בשקיפות ציבורית ובמאבק בשחיתות. "הם צריכים מישהו שייצג איום להונגריה. האופוזיציה במדינה נחלשה וכבר אי אפשר להאשים אותה בשום דבר, העיתונות העצמאית גם היא מדולדלת. האיחוד האירופי הוא יעד להתקפות, אבל צריך לזכור שבסופו של יום, הונגריה מקבלת כסף ממנו. לכן פידס מתמקדים בסורוס ומייחסים לו את ההשפעה על האיחוד האירופי. העובדה שהוא נולד בהונגריה מסייעת לצייר אותו כבוגד. ייתכן שמחר הם יאשימו מישהו אחר".

מרטין אומר כי מעולם לא פגש את סורוס, אבל הארגון שבראשו הוא עומד קיבל ממנו תרומה של 45,000 אירו בשנה שעברה, שמהווים כ-7% מהתרומות שקיבל בשנה זו. "בשביל הממשלה הנוכחית, חייב להיות אויב שאפשר להאשים אותו במצב הנוכחי. זו טקטיקה ותיקה, לומר לציבור - אנחנו בעדכם, אבל הנה יש דמות אחת שמטרפדת את ההצלחה שלכם. צריך לזכור שהבחירות הבאות יתקיימו עוד חצי שנה. זהו ניסיון לצבור תמיכה לפני כן".

הקמפיין בהונגריה מצטרף למאמצים קודמים להגביל את כוחו של סורוס בהונגריה. חוק עמותות שעבר במדינה, הדומה מאוד לחוק העמותות הישראלי, מקשה מאוד על ארגונים לא ממשלתיים לקבל כסף כתרומה למימון הפעילות. בנוסף, האוניברסיטה שהקים סורוס בבודפשט, "אוניברסיטת מרכז אירופה", נאלצה להתאים עצמה כדי להמשיך ולפעול, לאחר שהממשלה העבירה חוק שהקשה עליה. "מדובר בסוכנים זרים הממומנים על-ידי כסף זר", אמר דובר הממשלה, ד"ר זולטאן קובאץ'.

סורוס נולד ב-1930 בבודפשט למשפחה יהודית. אביו היה עורך דין, שחייו עוצבו על-ידי תלאות מלחמת העולם הראשונה והמהפכה הבולשביקית. ב-1944, כשהנאצים נכנסו להונגריה ויותר מחצי מיליון מיהודי המדינה נשלחו לאושוויץ ולמחנות ריכוז אחרים, אביו הצליח להבטיח את שלומה של המשפחה על-ידי ניירות מזויפים, תשלומי שוחד ומעבר בין מקומות מחבוא. האב גם סייע ליהודים אחרים לשרוד, לפעמים עבור תשלום. סורוס עצמו, שהיה נער בן 14, התחזה לבנו של פקיד הונגרי בכיר. בתמורה, אשתו היהודייה של הפקיד זכתה בניירות מזויפים.

סורוס אמר בראיונות בעבר כי אביו היווה השפעה מרכזית על חייו. מעבר לעובדה כי האב סחר במטבעות חוץ במהלך המלחמה ואחריה, הוא היה בעל גישה בלתי מקובלת לכסף בעקבות חוויותיו הקשות בשבי הרוסי. "הוא לא רצה כבוד או כסף, ועבד רק מספיק כדי לפרנס את המשפחה", אמר על אביו בנאום באותה אוניברסיטה מרכז אירופית, שבו הציג את הביוגרפיה האישית שלו. הוא סיפר כי פעם נשלח ללוות כסף מלקוח של אביו לפני חופשת סקי, והאב רטן במשך חודשים לאחר מכן שהוא צריך לעבוד כדי להחזיר את הכסף: "לא היינו המשפחה הבורגנית הטיפוסית, והיינו גאים בכך".

גם סורוס עצמו לא הפך למיליארדר הטיפוסי. הוא הגיע לבד לאנגליה בגיל 17 בעזרת קשריו של אביו, אחרי שהונגריה הפכה לקומוניסטית. הוא למד כלכלה ב-LSE (לונדון סקול אוף אקונומיקס), אבל אמר כי התעניין בעיקר בפילוסופיה, ובמיוחד בהגותו של הפילוסוף היהודי-אוסטרי קרל פופר, מחבר הספר "החברה הפתוחה ואויביה" (על שמו נקראת רשת הארגונים הלא-ממשלתיים של סורוס, "קרנות החברה הפתוחה").

אחרי לימודיו עבר סורוס לניו-יורק ופתח שם חברת ברוקרים קטנה שהתמחתה בהשקעה בניירות ערך באירופה שאחרי המלחמה. את הפריצה שלו לתודעה הבינלאומית הוא חייב להימור המוצלח שלו על פיחות בערכו של הפאונד הבריטי בספטמבר 1992, שהניב לו רווח של כמיליארד דולר ביום אחד. מאז המשיך לצבור הון, ולחלק אותו, בסדרה של הימורי מט"ח מוצלחים לצד השקעות ברחבי העולם בראש קרן מצליחה ואקסקלוסיבית.

סורוס מגדיר את עצמו כמעין נדבן פוליטי ("Policy Oriented Philanthropist"). לפי הערכות, "קרנות החברה הפתוחה" שהוא מממן תרמו בעשורים האחרונים כ-13 מיליארד אירו לארגונים ולפרויקטים שונים ברחבי העולם. ברמה הגלובלית, הוא תורם מרכזי של ארגונים כמו Human rights Watch ו-Transparency International; בארה"ב הוא תרם בעבר למועמדים דמוקרטים ולשדולה היהודית ג'יי-סטריט המתחרה עם אייפאק בעלת האוריינטציה הימנית; בישראל תרם סורוס לקרן החדשה, למרכז עדאללה, ארגון אעלאם, בצלם, שוברים שתיקה ועוד. גם אחרי התרומות, הונו מוערך כיום ב-25 מיליארד יורו, לפי המגזין "פורבס", והוא אחד מ-30 האנשים העשירים בעולם.

הסנטימנט נגד סורוס, כך נראה, התפשט במהירות בשנתיים האחרונות, והוא הפך מנושא לתיאוריות קונספירציה של הימין הרדיקלי בארה"ב למעין ארכי-יריב של פוליטיקאים ימנים באירופה. מי שנתן את הטון, כמו במקרים אחרים, היה נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שסילק מהמדינה את כל ארגוני "החברה הפתוחה" של סורוס ואסר על ארגונים לא ממשלתיים במדינה לקבל כספים ממנו באמצעות חקיקה לפני כשנתיים שנים. הוא הגדיר אותם כ"איום ביטחוני".

מאז, לצד ההאשמות בהונגריה, הפך סורוס גם לדמות שנואה במקומות אחרים. במקדוניה, מדינה שדרכה עברו כמיליון פליטים בנתיב הבלקני בדרך לגרמניה, נרשמו הפגנות ענק במארס השנה על-ידי ארגון שמכנה את עצמו SOS - Stop Operation Soros. הפוליטיקאים במדינה מאשימים אותו, בשל הארגונים הלא ממשלתיים שהוא מממן, באחריות למשבר פוליטי המשתק אותה. שר החוץ של מקדוניה קרא ל"דה-סורוסיזציה" שלה. בפולין, הפוליטיקאי הבכיר ירוסלב קצ'ינסקי הודיע כי הוא מתכוון לקדם חוקים נגד תרומות מחו"ל לארגונים לא ממשלתיים, כדי להיאבק בהשפעתו של סורוס.

שמו של סורוס צץ גם במערכת הבחירות הנוכחית באוסטריה, שעוסקת בעיקר בפרשת הקמפיין השלילי שיזם היועץ הישראלי טל זילברשטיין למפלגה הסוציאל-דמוקרטית ששכרה את שירותיו. בימים האחרונים התברר כי צוות ישראלי-אוסטרי פרסם בעמודי פייסבוק שהקים "ממים" נגד המועמד היריב מטעם המפלגה השמרנית של אוסטריה, סבסטיאן קורץ. אחד מהם מראה את סורוס לוחש על אוזנו, ובאחרים כתוב כי קורץ יאפשר למאות אלפי פליטים להיכנס לאוסטריה, נאמן ל"חזונו" של המיליארדר היהודי. זילברשטיין, אגב, נעצר בפרשת החשד לשוחד ולהלבנת הון של המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ, שטוען כי כל חקירתו היא תוצאה של "קנוניה" שרקם נגדו סורוס בשל עימותים עסקיים.

בגלל האופי הגלובלי של מעורבותו של סורוס והכספים שהוא מפזר, שמו מוזכר כעת בכל מקום. בשבוע האחרון הוא "נחשף" באתרי ימין אמריקאים כמי ש"עזר לממן" את מחאת שחקני ליגת הפוטבול האמריקאית נגד אפליה (שבמסגרתה הם כורעים על ברך אחת בזמן ההמנון הלאומי), נושא לעימות עם הנשיא דונלד טראמפ; בעיתונות הספרדית נכתב כי הוא "עומד מאחורי" השאיפה הקטלונית לעצמאות, לאחר שאותרה תרומה של כמה אלפי דולרים לארגון שקידם את בדלנות הקהילה האוטונומית. חבר קונגרס אמריקאי אף האשים אותו בשבוע שעבר באופן ישיר במימון סודי של המהומות הניאו-נאציות בשרלוטסוויל: "אני חושב שהוא מהונגריה, אני חושב שהוא יהודי, אני חושב שהוא הסגיר יהודים לנאצים".

סורוס עצמו מתמודד עם ההאשמות נגדו בעיקר באמצעות הודעות לעיתונות, והוא עצמו אינו מתראיין. "אין שום קונספירציה עולמית נגד הונגריה בהובלת ג'ורג' סורוס", אמר הדובר שלו, "אנחנו מצטערים שהממשלה ההונגרית מוציאה 3 מיליון אירו מכספי הציבור כדי לזרוע רגשות פחד ושנאה במטרה לגייס קולות, שישה חודשים לפני הבחירות". אחרי שיתקבלו המכתבים, על תושבי הונגריה לשקול את תשובותיהם ולשלוח אותן עד סוף בנובמבר. אורבן צפוי להורות לתומכיו לעשות זאת בהמוניהם.
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001207527              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הגיע הזמן שמישהו יטפל בנבלה הזו Joker2k 13.10.17 09:19 1
     +1 אבי_85 13.10.17 10:01 20
  תיזכורת: סורוס הוא מהמר כפייתי על שערי מטבע. רביב 13.10.17 09:22 2
     אילו בזאת היה מסתכם סורוס Joker2k 13.10.17 09:27 3
  שיקח את הערלה שלו בחזרה ידידיה 13.10.17 09:28 4
     לא בטוח שבכלל קיצצו לו עמוס 13.10.17 10:25 24
         אז שיקח ערלה של מישהו אחר ידידיה 13.10.17 12:23 41
  ''עם עליית מפלגות ימין פופוליסטיות לשלטון'' Cube 13.10.17 09:31 5
  חבל שלא הרגו אותו בשבי הרוסי וחסכו אותנו מצרתו תשבץ 13.10.17 09:32 6
     יש טענות שאחרי שהוא שרת את הנאצים דודידו 13.10.17 12:04 33
         הוא אומר בעצמו ששיתף איתם פעולה Skymaster 13.10.17 12:06 34
             יש מצב הוא שרת את שרות הביון הסובייטי כדי להינצל מגולאג דודידו 13.10.17 14:04 44
  הדברים כרגיל הרבה יותר מורכבים אני מאמין שנקודת המוצא המוסרית שלו היא טובה madog 13.10.17 09:33 7
     מה נק' המוצא המוסרית שלו? אניהיא 13.10.17 09:40 10
         רגשות אשם על חלקו בשואה. מירוק המצפון על ידי ''ביטול הלאומים '' 2Cents 13.10.17 09:47 13
             הפשעים שעשה בשואה זה פייק ניוז. גם לא מתאים לגיל. יש מספיק דברים רעים אחרים שעשה בחייו תשבץ 13.10.17 09:48 14
                 כנראה שהוא עצמו סיפר על פשעיו בגלוי זה לא היה מספיק בשבילך. 1984 13.10.17 12:13 37
         ממש לא, הרבה יותר עמוק. madog 13.10.17 09:50 15
             בשלב מסויים הוא אמור לראות שתוצאות מעשיו אניהיא 13.10.17 10:17 22
                 אני לא יודע לגבי נקמה אבל הבעיה עם אנשים קיצוניים שהם לא יכולים לתקן מסלול. madog 13.10.17 10:23 23
             נשמע כמו הנחות היסוד של הקומוניזם רביב 13.10.17 11:48 28
                 הוא כנראה לא השתחרר מהתפיסה הנאיבית של גיל 16. madog 13.10.17 12:13 38
     נאיבים תמיד היו . כל המרחם על האכזרים סופו מתאכזר לרחמנים... יאצק 13.10.17 09:44 11
  איך? הוא חותר תחת מדינות העולם בשם הגלובליזם GaggeR 13.10.17 09:36 8
  אויב העם והמדינה היהודית בראשונה BlackHawkIL 13.10.17 09:38 9
  כתבת תדמית לנבלה. קצת דילגו על חלקו בשואה ובסבל עמים אחרים. 2Cents 13.10.17 09:45 12
  יש לו עוד כמה שנים להתפגר בוחש בקדירה 13.10.17 09:51 16
     לך תדע , אולי זה כבר קיים (( חייל מילואים 13.10.17 09:58 18
     מפחדים. כי באותו רגע נישמע כמה מהם קיבלו בשחב כלשהו פלומה 13.10.17 09:59 19
  בגלל יהודים כמוהו שונאים אותנו. חייל מילואים 13.10.17 09:57 17
  מזכיר את המליונר מהספר ''פרא'' זר קוציםריחני 13.10.17 10:14 21
     'פרא' של גבי ניצן? אניהיא 13.10.17 10:32 25
         אכן. ספר לפנתיאון! זר קוציםריחני 13.10.17 11:39 26
  יקיר השמאל הישראלי Yoni_Adobe 13.10.17 11:47 27
  הנה, מפי האתון Skymaster 13.10.17 11:50 29
  צריך לכתוב את זה אחרת. ... כך הפך אויב העולם גורג סורוס למיליארדר. פלומה 13.10.17 11:50 30
  בשמאל הישראלי מתעקשים לקרוא לו יהודי למרות שהוא עצמו לא רואה עצמו כיהודי 27סוט 13.10.17 11:55 31
     אני אומר זאת שנים Skymaster 13.10.17 12:03 32
         אפשר לתהות האם נולד יהודי או לאחר המלחמה פלומה 13.10.17 12:13 36
  סופו של מי שמביא את המקל,לחטוף בו מכות. אשת חיל 13.10.17 12:06 35
  בושה שהחזיר האוטואנטישמי הזה הוא יהודי הדסי 13.10.17 12:22 39
     רק במקרה בגלל האמא, בכל השאר אין לו ולו זיקה ליהדות GaggeR 13.10.17 12:46 42
         מוזר שהוא לא עשה אקט סימבולי של התנצרות החזרזיר הזה סורוס הדסי 13.10.17 14:23 47
             אני חושב שהוא יהודי כי אף דת אחרת לא רוצה לקבל אותו GaggeR 13.10.17 15:22 50
  נבל נכלולי וטרחן. חבל מאוד שאיש כמותו מזוהה עם היהדות marko 13.10.17 12:22 40
  שכחו לציין שבקונגרס האמריקאי הוגשה הצעת חוק להכריז על סורוס ארגון טרור!!! agolan 13.10.17 13:27 43
  בחורבן הסמאל ננוחם i_lan 13.10.17 14:10 45
  מי אתה ג'ורג' סורוס? ''יהודי שונא יהודים'' אנטישמי שונא ישראל נלהב Yoni_Adobe 13.10.17 14:18 46
  לא כל מי שנולד עם תואר שם יהודי בהכרח יהודי צופה 13.10.17 14:28 48
  ג'ורג' סורוס, מיליארדר בשירות אויבי ישראל Yoni_Adobe 13.10.17 14:29 49
     מעולה. תודה רבה Skymaster 13.10.17 20:47 54
  איזה כיף, יש את מי לשנוא היגיון 13.10.17 16:42 51
     ההגיון לא תמיד עובד, הא? תקרא את החומרים שמביאים הגולשים בפורום. רביב 13.10.17 16:45 52
         עובדות רבות מספור ש.....מה?? היגיון 13.10.17 21:30 56
     יש לך את זה ביותר אהבל? Skymaster 13.10.17 20:48 55
         נמאס היגיון 13.10.17 21:32 57
             יפתור בעיה אחת חשובה Skymaster 13.10.17 23:10 59
     היינו רוצים שלא יהיה את מי לשנוא ידידיה 13.10.17 23:20 60
  מרכז פרס לשלום ....מרכז להטמעת שנאת היהודים....במימון ...נחשו מי??? theshimon1 13.10.17 17:03 53
  אביו הציל לפעמים יהודים - תמורת תשלום. ומה היה עושה אילו לא היו יכולים לשלם לו? Anemone 13.10.17 21:34 58
  צריך להדגיש: יהודי מומר San Diego 14.10.17 07:57 61

   
   
Joker2k
חבר מתאריך 28.7.14
2358 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:19   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הגיע הזמן שמישהו יטפל בנבלה הזו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כן ירבו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85
חבר מתאריך 19.12.13
17095 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    10:01   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. +1  
בתגובה להודעה מספר 1
 


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רביב
חבר מתאריך 13.7.14
4535 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:22   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תיזכורת: סורוס הוא מהמר כפייתי על שערי מטבע.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לא משקיע חכם, לא יצרן, לא איש עמל. פשוט מהמר.
היה לנו כאן אחד כזה שהימר על הלירה הטורקית, הפך לגורו כלכלי, הימר שוב והיתרסק תוך גרימת הפסדי עתק לציבור. משפחתו מנסה כיום לשמר את ההון המלוכלך. קוראים לו פישמן.

אין שום כבוד לסורוס.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Joker2k
חבר מתאריך 28.7.14
2358 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:27   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אילו בזאת היה מסתכם סורוס  
בתגובה להודעה מספר 2
 
   ניחה. אבל איפה זה ואיפה מעלליו הרבים של הנבלה הדמוקרטי שמאלני קיצוני שרק מחפש איך לעשות רע לישראל ולימין בארהב.
שלא לדבר על ההתערבות שלו באירופה בכל הקשור לנושא המהגרים.

הןא עומד מאחורי כל כך הרבה דברים שזה פשוט ביזיון            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ידידיה
חבר מתאריך 10.5.13
11567 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:28   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. שיקח את הערלה שלו בחזרה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


הכל מדויק


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמוס
חבר מתאריך 5.5.02
15157 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    10:25   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. לא בטוח שבכלל קיצצו לו  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  


נשיא מדינת ישראל: "בני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ידידיה
חבר מתאריך 10.5.13
11567 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:23   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. אז שיקח ערלה של מישהו אחר  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  


הכל מדויק


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cube
חבר מתאריך 24.4.17
1115 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:31   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. ''עם עליית מפלגות ימין פופוליסטיות לשלטון''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
פה הפסקתי לקרוא.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תשבץ
חבר מתאריך 12.10.04
46948 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:32   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. חבל שלא הרגו אותו בשבי הרוסי וחסכו אותנו מצרתו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דודידו
חבר מתאריך 12.9.17
705 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:04   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. יש טענות שאחרי שהוא שרת את הנאצים  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   הוא שרת את שרות הביון הסובייטי כדי להינצל מגולאג.

Simply said this must be explained to the American public because these facts are not possible to be true under any normal circumstances. Soros admits to trade currencies on black market but that was always punishable by death during the Nazi era in any occupied country. Also what is important is the allegation that Soros family collaborated with the Hungarian Nazi regime during the WW2.

That would make the whole family a target of reprisals from the victims of the Nazi regime and the occupying Soviet forces would treat Soros's family very harshly . The only way out of this would be an agreement to co-operate with the GRU Soviet military intelligence or perhaps also with the NKVD espionage.

Young George was able to leave the country, he was able to make it through countless Red Army check points, without a passport that would be valid, without a Soviet approved permit to leave the country, without money and without any outside help.

Soros was not only able to "pass through" these check points but he was able to cross the border to Austria, where the Red Army was also present at the time, and Soros was able to get through the Red Army check points in Austria and "defect" to the West all the way to London, U.K. Un-parallel achievement and because of my personal experiences as a political refugee who had to go through some difficulties escaping the communist oppression, I know what I'm talking about.

http://www.rense.com/general61/thecaseofgeorgesoros.htm


אשמח אם תדרגו אותי. תודה.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Skymaster
חבר מתאריך 27.3.17
10231 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:06   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. הוא אומר בעצמו ששיתף איתם פעולה  
בתגובה להודעה מספר 33
 
   הבן אדם גוש קרח, אין רגשות ומצפון, אלה הכי מסוכנים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דודידו
חבר מתאריך 12.9.17
705 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:04   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. יש מצב הוא שרת את שרות הביון הסובייטי כדי להינצל מגולאג  
בתגובה להודעה מספר 34
 
   או מתליה כמו כל משתפי הפעולה עם הנאצים


אשמח אם תדרגו אותי. תודה.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
madog
חבר מתאריך 17.9.15
4089 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:33   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. הדברים כרגיל הרבה יותר מורכבים אני מאמין שנקודת המוצא המוסרית שלו היא טובה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אבל הבעיה היא של סורוס ודומיו שזעמם הקדוש מעוור אותם מלראות את הנזק שהם גורמים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניהיא
חבר מתאריך 6.1.16
11967 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:40   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. מה נק' המוצא המוסרית שלו?  
בתגובה להודעה מספר 7
 
   הצפת העולם בפליטים מוסלמים?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
2Cents
חבר מתאריך 1.12.13
2055 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:47   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. רגשות אשם על חלקו בשואה. מירוק המצפון על ידי ''ביטול הלאומים ''  
בתגובה להודעה מספר 10
 
   בעיניו זה יביא לשלום גלובלי.


אלה ה 2CENTS שלי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תשבץ
חבר מתאריך 12.10.04
46948 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:48   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הפשעים שעשה בשואה זה פייק ניוז. גם לא מתאים לגיל. יש מספיק דברים רעים אחרים שעשה בחייו  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
1984
חבר מתאריך 14.3.11
1746 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:13   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. כנראה שהוא עצמו סיפר על פשעיו בגלוי זה לא היה מספיק בשבילך.  
בתגובה להודעה מספר 14
 
   GOTO 29            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
madog
חבר מתאריך 17.9.15
4089 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:50   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. ממש לא, הרבה יותר עמוק.  
בתגובה להודעה מספר 10
 
   האידאולוגיה העומדת מאחורי פעילות הקרנות מתבססת על פרשנות לעקרון ה"חברה הפתוחה" של הפילוסוף המדיני קרל פופר, שהיה מורו של סורוס באוניברסיטה. על פי פופר, רק חברה פתוחה עם שוויון זכויות מלא ליחידים תוכל להיות חברה הומניטרית שבה זכויות האדם נשמרות. אף שאימץ את הגישה הזו טען סורוס כי השיטות המודרניות למניפולציה על ההמונים חזקות מכדי להתגבר עליהן בקלות, ולכן יש לעבור מגישה של "פוליטיקת ההמונים" אל השקעה ופילנתרופיה. לדידו, המטרה היא לספק לבני אדם יותר ידע כדי שיוכלו לקבל החלטות נכונות. המאמץ שלו מכוון לשנות את השיח הציבורי באמצעות גירוי מחשבה ביקורתית והשפעה על מקבלי ההחלטות.
ומכאן תגזרי את כל פעולותיו כולל נגד מדינת ישראל...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניהיא
חבר מתאריך 6.1.16
11967 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    10:17   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. בשלב מסויים הוא אמור לראות שתוצאות מעשיו  
בתגובה להודעה מספר 15
 
   מביאים להרס ונזק, ומפספסים את המטרה הראשונית.

לדעתי במעשיו יש מרכיב כלשהו של נקמה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
madog
חבר מתאריך 17.9.15
4089 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    10:23   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אני לא יודע לגבי נקמה אבל הבעיה עם אנשים קיצוניים שהם לא יכולים לתקן מסלול.  
בתגובה להודעה מספר 22
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רביב
חבר מתאריך 13.7.14
4535 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    11:48   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. נשמע כמו הנחות היסוד של הקומוניזם  
בתגובה להודעה מספר 15
 
   הבעיה היא לא בהנחות היסוד אלא בפעולות החתרניות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
madog
חבר מתאריך 17.9.15
4089 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:13   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. הוא כנראה לא השתחרר מהתפיסה הנאיבית של גיל 16.  
בתגובה להודעה מספר 28
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאצק
חבר מתאריך 15.1.15
4614 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:44   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. נאיבים תמיד היו . כל המרחם על האכזרים סופו מתאכזר לרחמנים...  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GaggeR
חבר מתאריך 2.4.12
13167 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:36   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. איך? הוא חותר תחת מדינות העולם בשם הגלובליזם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


"עשיתי בדיקת IQ והתוצאות היו שליליות" - אנונימי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
BlackHawkIL
חבר מתאריך 18.9.16
7740 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:38   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אויב העם והמדינה היהודית בראשונה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מקווה שכשיחלוף מהעולם יקח איתו את הקרן הארורה ושאר זרועות התמנון            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
2Cents
חבר מתאריך 1.12.13
2055 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:45   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. כתבת תדמית לנבלה. קצת דילגו על חלקו בשואה ובסבל עמים אחרים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   רק בשלטון של פוטין ( לא דמוקרטי) ניתן להיפטר ממנו בקלות ולשמור על הלאומיות.
כמו הנאצים בדיוק ,הוא מנצל את הדמוקרטיה כדי לכרסם בה ובלאום.

אם יש מישהו שיהיה אחראי לאנטישמיות שתתפרץ בעקבות משבר הפליטים ,זה האיש הזה - שכמו מגשים את סטריאוטיפ "זקני ציון".

ישראל צריכה להכריז שהוא פרסונה נון גרטה ולגרש את אירגוניו.

הדמוקרטיה מיצתה עצמה פה. זמן למעשים.

אפשר להתחיל מהחרמה פוליטית ( של ראשי המפלגות המרכז והשמאל) של הקרן להשמדת ישראל וגרורותיה.


אלה ה 2CENTS שלי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בוחש בקדירה
חבר מתאריך 7.8.08
1687 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:51   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. יש לו עוד כמה שנים להתפגר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   וחבל שבארץ לא קמים אנשי ציבור שקוראים לחסום את פעילותו.
אם החיזבאלה היה תורם כסף לרשומה המאוחדת היו זורמים עם זה ?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חייל מילואים
חבר מתאריך 25.6.17
218 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:58   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. לך תדע , אולי זה כבר קיים ((  
בתגובה להודעה מספר 16
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה
חבר מתאריך 13.1.15
30094 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:59   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. מפחדים. כי באותו רגע נישמע כמה מהם קיבלו בשחב כלשהו  
בתגובה להודעה מספר 16
 
   מילגת סטודנט או תרומה מהזרוע הארוכה שלו. מימון טיסות וכו...


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חייל מילואים
חבר מתאריך 25.6.17
218 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    09:57   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. בגלל יהודים כמוהו שונאים אותנו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ובנוסף המניאק גם דופק אותנו ....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זר קוציםריחני
חבר מתאריך 25.1.16
1030 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    10:14   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. מזכיר את המליונר מהספר ''פרא''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניהיא
חבר מתאריך 6.1.16
11967 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    10:32   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. 'פרא' של גבי ניצן?  
בתגובה להודעה מספר 21
 
   ספר מדהים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זר קוציםריחני
חבר מתאריך 25.1.16
1030 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    11:39   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. אכן. ספר לפנתיאון!  
בתגובה להודעה מספר 25
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yoni_Adobe
חבר מתאריך 28.7.17
2858 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    11:47   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. יקיר השמאל הישראלי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Skymaster
חבר מתאריך 27.3.17
10231 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    11:50   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. הנה, מפי האתון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   יש עוד הרבה חומר, תשאלו את דר' גוגל הוא יודע
לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה
חבר מתאריך 13.1.15
30094 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    11:50   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. צריך לכתוב את זה אחרת. ... כך הפך אויב העולם גורג סורוס למיליארדר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
27סוט
חבר מתאריך 29.11.14
7759 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    11:55   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. בשמאל הישראלי מתעקשים לקרוא לו יהודי למרות שהוא עצמו לא רואה עצמו כיהודי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Skymaster
חבר מתאריך 27.3.17
10231 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:03   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אני אומר זאת שנים  
בתגובה להודעה מספר 31
 
   הוא נולד למשפחה יהודית אבל בתכלס הוא אנטי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה
חבר מתאריך 13.1.15
30094 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:13   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. אפשר לתהות האם נולד יהודי או לאחר המלחמה  
בתגובה להודעה מספר 32
 
   הנאצים היו מאוסים כמפלט מרדיפה .. אז ורק אז התחזה ליהודי .... כמו שבשואה הלשין על יהודים שבזז יהודים לאחר השואה בזז את זהות , אך המשיך את שינאתו ליהודים במחתרת ותחת ארגוני זכויות שבינם לבין זכויות אדם רק בשם דומה .


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אשת חיל
חבר מתאריך 2.4.12
4946 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:06   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. סופו של מי שמביא את המקל,לחטוף בו מכות.  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדסי
חבר מתאריך 18.6.08
31386 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:22   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. בושה שהחזיר האוטואנטישמי הזה הוא יהודי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GaggeR
חבר מתאריך 2.4.12
13167 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:46   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. רק במקרה בגלל האמא, בכל השאר אין לו ולו זיקה ליהדות  
בתגובה להודעה מספר 39
 
   רק אנטישמיות יוצא ממנו


"עשיתי בדיקת IQ והתוצאות היו שליליות" - אנונימי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדסי
חבר מתאריך 18.6.08
31386 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:23   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. מוזר שהוא לא עשה אקט סימבולי של התנצרות החזרזיר הזה סורוס  
בתגובה להודעה מספר 42
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GaggeR
חבר מתאריך 2.4.12
13167 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    15:22   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. אני חושב שהוא יהודי כי אף דת אחרת לא רוצה לקבל אותו  
בתגובה להודעה מספר 47
 
   הוא גזען אנטישמי דוחה.
מעניין איך כל החברים שלו שהפגינו בשארלוטסוויל לא מזהים שהוא הדבר שנגדו הם מפגינים.


"עשיתי בדיקת IQ והתוצאות היו שליליות" - אנונימי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
marko
חבר מתאריך 19.2.08
4702 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:22   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. נבל נכלולי וטרחן. חבל מאוד שאיש כמותו מזוהה עם היהדות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הנבל עוד יגדיל את כמות האנטישמים ברחבי העולם.

כמו תמנון שולח ידיו לכל עבר לעיניינים לא לו כאילו כדור הארץ זה מגרש משחקים שלו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
agolan
חבר מתאריך 16.5.10
920 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    13:27   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. שכחו לציין שבקונגרס האמריקאי הוגשה הצעת חוק להכריז על סורוס ארגון טרור!!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
i_lan
חבר מתאריך 21.10.03
37836 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:10   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. בחורבן הסמאל ננוחם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yoni_Adobe
חבר מתאריך 28.7.17
2858 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:18   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. מי אתה ג'ורג' סורוס? ''יהודי שונא יהודים'' אנטישמי שונא ישראל נלהב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צופה
חבר מתאריך 18.9.17
89 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:28   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. לא כל מי שנולד עם תואר שם יהודי בהכרח יהודי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   גם ערב רב עלה עימם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yoni_Adobe
חבר מתאריך 28.7.17
2858 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:29   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. ג'ורג' סורוס, מיליארדר בשירות אויבי ישראל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מסמכים חדשים חושפים את תרומתו של המיליארדר היהודי־אמריקני ג'ורג סורוס למען האינטרס הפלסטיני ולעמותות המקדמות חרם על ישראל. האדם שמאחורי קרנות "החברה הפתוחה" מחזק דווקא את אויביה

ביומיים האחרונים גועשים אתרי החדשות האמריקניים, במיוחד אלו המכוונים לקהילות היהודיות. מסמכים פנימיים השייכים ל״קרן החברה הפתוחה״ של הפילנתרופ היהודי־אמריקני ג׳ורג׳ סורוס – תומך נלהב של הנשיא אובמה ושל המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון – הודלפו לאתר בשם DC Leaks, ולפי פרסומים לא מאומתים הדבר נעשה בהנחיית הרוסים. זהו אותו אתר שבו פורסמו לפני מספר שבועות הדלפות מסמכים מהוועידה הדמוקרטית הלאומית, שגרמו למבוכה רבה בקרב המפלגה הדמוקרטית לקראת הבחירות.

בין ההדלפות ניתן למצוא מסמכים השופכים אור על השפעתו של סורוס על הסכסוך הערבי־ישראלי: כיצד הושקע כסף ב״הטלת ספק במעמדה של ישראל כדמוקרטיה״ בפני הקהילה הבינלאומית, באמצעות ״חיזוק הקשר של ארגוני חברה אזרחית בישראל עם שחקנים בינלאומיים, האיחוד האירופי וארה״ב״; ופירוט על כמה הצלחות ל״אתגור המדיניות הגזענית והאנטי־דמוקרטית של ישראל בזירה הבינלאומית, והשפעה על היחסים הבילטרליים בין האיחוד האירופי לישראל״.

דמות שנויה במחלוקת
ג'ורג' סורוס נמנה עם הפילנתרופים הגדולים והוותיקים בעולם, ומוסדות "החברה הפתוחה" שהקים הם בעלי השפעה ברמה גלובלית. לפי המסמכים שהודלפו, אחד הגופים המרכזיים ברשת זו, 'קרן החברה הפתוחה', תפקד הן כמממן והן כלוביסט, תוך קידום האג׳נדה שלו במגוון נושאים בפרלמנט האירופי ובמסדרונות הממשל האמריקני. הסכם הגרעין עם איראן, הפצת הנרטיב הפלסטיני ועידוד הגירה בינלאומית הם רק חלק מהנושאים המוזכרים.

אחד המסמכים שהודלפו חושף באופן חלקי את התמיכה הכספית והלוגיסטית לארגונים לא־ממשלתיים המעורבים בסכסוך הערבי־ישראלי. המסמך מפרט את המימון שניתן לארגונים העוסקים בערביי ישראל, חלקם מעורבים בצורה עקיפה בקמפיינים אנטי־ישראליים כמו ה־BDS וצורות נוספות של דה־לגיטימציה לישראל. המענקים מנוהלים על ידי "המשרד הערבי האזורי – אזרחים פלסטינים בישראל" היושב בעמאן, שבראשו עומד עמאר אבו־זיאד. בעבר התמחה אבו־זיאד במשרד עורכי דין ברמאללה כחלק מהתוכנית המשפטית של 'קרנות החברה הפתוחה'.

בין היתר מצוין במסמך מענק בסך 400 אלף דולר שניתן בשנים 2015-2014 לארגון עדאלה, לצורך "קידום זכויות המיעוט הפלסטיני בישראל באמצעות לובי וחקיקה"; 150 אלף דולר בשנים 2015-2013 לארגון מדה אל־כרמל, לקידום "הבנה של השפעת החוקים המפלים הישראלים על האזרחים הפלסטינים בישראל ולפעול לשינוי מדיניות"; 110 אלף דולר בשנים 2015-2014 לארגון מוסאוא, לבניית "רשת בינלאומית של תמיכה למיעוט הפלסטיני הערבי בישראל, ולאתגר את הפרות זכויות האדם שהם מתמודדים עמן"; ו־100 אלף דולר בשנת 2015 למכון המחקר 'מולד' כדי "לייצר תמיכה ציבורית ופוליטית נגד ההתנחלויות באמצעות מחקר בנוגע להשלכות הכלכליות שלהן, לגרות שיח פוליטי ולהציג המלצות מדיניות לסיום הכיבוש הישראלי".

בנוסף, על פי דיווחים שהוגשו לרשם העמותות הישראלי, נכון לשנים 2015-2014, הארגונים בצלם, שוברים שתיקה, גישה, עיר עמים, מחסום ווטש, ויש דין קיבלו כסף מגופים של החברה הפתוחה בסכום מצטבר של מיליוני שקלים. גם הקרן החדשה לישראל מוזכרת במסמך, כמי שקיבלה מענק בסך 837 אלף דולר בשנת 2015 לתמיכה בפרויקט של "תוכנית הרמן שוורץ למשפט וזכויות אדם". מטרת המענק היא "חיזוק יכולות הלובינג המשפטי של צעירים פלסטינים בעלי רקע משפטי על ידי למידת תואר במשפט הומניטרי בארה"ב, יחד עם אפשרויות התמחות בישראל". יש לציין כי ללא קשר לקרן 'החברה הפתוחה', הקרן החדשה מממנת גם את כל הארגונים הישראליים שהוזכרו לעיל.

ג'ורג' סורוס נחשב לאחת הדמויות השנויות ביותר במחלוקת בעולם הפילנתרופיה. הוא עשה חלק גדול מהונו על ידי ניצול המשבר הכלכלי בבריטניה ב־1992, תמך בהקלת מדיניות המלחמה בסמים של ארה"ב כדי להוריד את אחוזי הפשיעה ובהקלות על כניסת פליטים לאירופה, והטיל על מדיניות ארה"ב וישראל את האחריות הבלעדית לאנטישמיות הגואה.

אגב, אין זה מקרי שרבים מייחסים את ההדלפות על סורוס לרוסים, שכן הקרנות שלו מקדמות אג'נדה ליברלית־פרוגרסיבית במזרח אירופה ורוסיה. בדצמבר 2015 הוציאו שלטונות רוסיה שניים מהגופים של סורוס מחוץ לחוק בטענה כי ״הפעילות של 'מכוני החברה הפתוחה' ו'קרן הסיוע של מכון החברה הפתוחה' מייצגת איום על בסיס המערכת החוקתית של הפדרציה הרוסית וביטחון המדינה״. הדבר נעשה בתגובה להצהרתו של סורוס כי יש להגביר את תמיכת המערב באוקראינה.

כפי שהוא ביקורתי כלפי משטרים לא דמוקרטיים, בעיקר רוסיה, סורוס ביקורתי גם כלפי דמוקרטיות רבות ובראשן ישראל וארה"ב. הוא אינו מחשיב עצמו ציוני, ופעילות הקרנות שלו ותמיכתן המתמשכת והמשמעותית בגופים אנטי־ישראליים בהחלט מתיישבת עם תפיסת העולם הזו.

מי אתה ג'ורג סורוס?
סיפורו המרתק של ג'ורג' סורוס החל ב־1930 בהונגריה, שם נולד למשפחה יהודית. לאחר שמשפחתו שרדה את שלטון הנאצים באמצעות אימוץ זהות לא יהודית, היגר סורוס ללונדון ורכש בה השכלה אקדמית. בשנות החמישים הגיע לארה"ב והחל להתעשר באמצעות מסחר בוול־סטריט. בשנת 1973 הקים בעצמו קרן השקעות שסללה עבורו את הדרך, עשרות שנים אחרי, למעמדו הנוכחי כאחד מעשירי העולם, עם הון עצמי מוערך של 24 מיליארד דולר. בספריו הוא חזה בהצלחה כמה משברים כלכליים.

את הפרויקטים הפילנתרופיים הפוליטיים הראשונים שלו הקים סורוס ב־1979, תחילה כעזרה לסטודנטים שחורים באפריקה וליוצאי ברית המועצות. לאחד מכן ניסה להקים מספר קרנות פילנתרופיות בהונגריה, בפולין ובברית המועצות. בשנת 1984 הקים סורוס רשת קרנות בשם "קרנות החברה הפתוחה". כיום, הקרנות מממנות ותומכות במגוון רב של יוזמות ברחבי העולם כדי "לקדם צדק, חינוך, בריאות הציבור, פיתוח עסקי ותקשורת חופשית".

האידאולוגיה העומדת מאחורי פעילות הקרנות מתבססת על פרשנות לעקרון ה"חברה הפתוחה" של הפילוסוף המדיני קרל פופר, שהיה מורו של סורוס באוניברסיטה. על פי פופר, רק חברה פתוחה עם שוויון זכויות מלא ליחידים תוכל להיות חברה הומניטרית שבה זכויות האדם נשמרות. אף שאימץ את הגישה הזו טען סורוס כי השיטות המודרניות למניפולציה על ההמונים חזקות מכדי להתגבר עליהן בקלות, ולכן יש לעבור מגישה של "פוליטיקת ההמונים" אל השקעה ופילנתרופיה. לדידו, המטרה היא לספק לבני אדם יותר ידע כדי שיוכלו לקבל החלטות נכונות. המאמץ שלו מכוון לשנות את השיח הציבורי באמצעות גירוי מחשבה ביקורתית והשפעה על מקבלי ההחלטות.

בארה"ב קיימות לפחות 14 קרנות הקשורות לג'ורג' סורוס. הקרן לחברה פתוחה בניו־יורק היא הגוף המממן ומוציא לפועל פרויקטים מקומיים ובינלאומיים, ומתאם בין גופים אחרים של 'החברה הפתוחה' ברחבי העולם. התקציב השנתי המוערך של רשת זו עומד על מיליארד דולר בקירוב. רשת הקרנות מורכבת וסבוכה: יש ארבע קרנות נפרדות באפריקה, 22 קרנות/יוזמות באירופה, ו־15 במזרח התיכון. חלק מכספי הקרנות מושקעים בקרן ההשקעות המקורית של סורוס, קרן קוואנטום.

ואם זה לא מספיק, הנה עוד מספר גופים מרכזיים ברשת הזאת: הקרן לקידום החברה הפתוחה עם תקציב של למעלה מ־2 מיליארד דולר; מרכז מדיניות החברה הפתוחה, ארגון לובי אמריקני שנחשב לסניף של הקרן בוושינגטון; ו"קרנות משפחת סורוס", שגם תקציבן מוערך במאות מיליוני דולרים בשנה.

גוף נוסף הוא 'מכון קרן החברה הפתוחה' בעיר זאג שבשווייץ. ישות זו אינה שקופה, ועד היום תפקידה אינו ברור. הקרן הזו איננה מוזכרת בדו"חות של המשרד הראשי בניו־יורק ולא ניתן להשיג מידע בנוגע להכנסותיה והוצאותיה. עם זאת, בהתבסס על מחקר של NGO Monitor, ניתן לראות את הקשר בין מנהלי המשרד בניו־יורק לבעלי תפקידים בשוויץ, ותכתובות בין הקרן למוטביה בעניין שמירה מוחלטת על סודיות.

הקרן תומכת בפרויקטים ברחבי העולם, ובנוסף מקיימת קשרים עם קרן Tides התומכת בארגונים פרוגרסיביים רבים בארה"ב, כולל בקמפיין "Occupy Wall Street". לאחרונה נקשר שמה של קרן Tides בתמיכה שהועברה למכון מחקר ושנועדה להשפיע על דעת הקהל האמריקנית כדי לקדם את הסכם הגרעין עם איראן, שעליו יפורט בהמשך.

פעילות למען הסכם הגרעין
בנוסף למימון קבוצות פוליטיות בשולי החברה הישראלית, התמיכה הכספית והלוגיסטית של קרנות החברה הפתוחה קשורה באופן נרחב לקמפיינים אנטי־ישראליים בשני ממדים נוספים: פעילות נגד ישראל ברחבי העולם, ומימון לטובת החלשת התמיכה של ארה"ב בישראל באמצעות השפעה על דעת הקהל האמריקנית בנושא הסכסוך הישראלי־פלסטיני והגרעין האיראני.

המסמכים המודלפים החדשים מראים כי בנוסף למענקים ישירים לארגונים המעורבים בסכסוך הישראלי־ערבי, 'המכון לחברה פתוחה' מספק "תמיכת אד־הוק למשימות לובי של המוענקים בארצות הברית ואירופה, בתמיכת קרנות החברה הפתוחה בוושינגטון ובבריסל". מסמך אחר פותח צוהר לפעילות הלובי של גוף נוסף, "מכון המדיניות האירופי של החברה הפתוחה", ובו מפורטת רשימת שאלות לבכירי האיחוד האירופי בנוגע למדינות רבות. בין היתר מוצגות שאלות לשרת החוץ של האיחוד האירופי בנוגע ליישום מדיניות סימון מוצרים ישראליים המיוצרים ביהודה ושומרון, ובדבר "הצטרפותה של פלסטין" לבית הדין הפלילי הבינלאומי.

קבוצה גדולה של ארגונים הזוכים למענקים מ'קרן החברה הפתוחה' פועלים באיחוד האירופי, במחלקת המדינה האמריקנית ובגופים בינלאומיים. ארגונים פלסטיניים כגון אל־חק, אל־מזאן והמרכז הפלסטיני לזכויות אדם פעילים בקידום קמפיין הדה־לגיטימציה ומנסים להציג את ישראל כמדינה "גזענית" וכ"מדינת אפרטהייד" ה"מבצעת פשעי מלחמה". רבים ממוענקים אלו הם ממובילי קמפיין החרם (BDS) ועוסקים בלוחמה משפטית נגד בכירים ישראלים. הפעילות כוללת גם ארגונים ישראליים הפועלים בישראל ומבצעים לובינג בחו"ל כדי להשפיע על מקבלי ההחלטות.

סורוס תורם בהרחבה גם לארגונים לא־ממשלתיים בינלאומיים דוגמת Human Rights Watch ואמנסטי אינטרנשיונל, המתמקדים בישראל באופן מוטה וחסר פרופורציה. סורוס העניק 100 מיליון דולר לארגון Human Rights Watch לאחר שורה של סקנדלים בארגון, כולל מסע גיוס תרומות בערב הסעודית כדי לקדם קמפיינים אנטי־ישראליים ותמיכה במשפחת קדאפי כ"רפורמטורים של זכויות אדם".

סורוס מתנגד באופן רשמי לשדולה הפרו־ישראלית איפא"ק. כנראה מסיבה זו, ואף שבתחילה היו הכחשות רבות לכך, נחשף ב־2010 מסמך המתעד מענק מבנו ובתו של סורוס בסך 750 אלף דולר לארגון הלובי השמאל היהודי בארה"ב – ג'יי־סטריט. בהמשך הודה מנכ"ל הארגון, ג'רמי בן־עמי, כי אכן קיבל את הסכום הזה.

קרנות החברה הפתוחה מעניקות כספים רבים לארגונים אנטי־ישראליים העוסקים בהשפעה על דעת הקהל האמריקנית. בין אלה ניתן למצוא את AMIDEAST, ארגון אנטי־ציוני שהוקם בשנות החמישים על ידי אקדמאים יוצאי ה־CIA ואנשי עסקים הקשורים ל"חברת הנפט הערבית־אמריקנית" (סכום לא ידוע); המרכז לזכויות חוקתיות, שפועל רבות לקידום קמפיין ה־BDS (בין רבע לחצי מיליון דולר בשנת 2015); המרכז ללימודי מדיניות, שראש מחלקת המזרח התיכון בו תומך בחרם על ישראל; המרכז האמריקאי לקדמה (שנתמך בעבר, לא ידוע על סכומים עדכניים), ועוד רבים נוספים.

בנושא הסכם הגרעין עם איראן, אחד המסמכים המודלפים מראה כיצד הקרן לחברה פתוחה מוכנה לדחוק הצדה את זכויות האדם של אזרחי איראן כדי לקדם אג'נדה פוליטית: "למרות שהגנה על זכויות אדם באיראן היא בעדיפות חשובה… אין להתנות אותה בעבודה נוספת, כולל תמיכה בהסכם הגרעין עם איראן".

כמו במקרה הערבי־ישראלי, הדרך למטרה זו עוברת במימון ארגונים שישפיעו על דעת הקהל האמריקנית, בהם למשל המועצה האיראנית־אמריקנית הלאומית (NIAC), שדולה פרו־איראנית הפועלת בוושינגטון והשואפת להקנות לגיטימציה למשטר האיראני ולהגן עליו מפני הניסיונות למנוע ממנו טכנולוגיה גרעינית. המועצה קיבלה מענק מקרנות החברה הפתוחה (סכום לא ידוע), בנוסף למענקים ממספר קרנות אנטי־ישראליות (כולל קרן האחים רוקפלר, התורמת לארגונים הישראליים שוברים שתיקה, זוכרות ומי מרוויח מהכיבוש, ולארגון האמריקני ׳קול יהודי לשלום׳ שמוביל את קמפיין החרם נגד ישראל בקמפוסים בארה״ב).

הקרן לאמריקה חדשה (New America Foundation), הממומנת בין היתר על ידי מחלקת המדינה האמריקנית, גוגל, מיקרוסופט ומשרד החוץ ההולנדי, קיבלה לפי אתר האינטרנט שלה בין רבע מיליון למיליון דולר לשנת 2015 מקרנות החברה הפתוחה. יוזמת ארה"ב־איראן שלה גורסת כי הסכם הגרעין יפחית את עוצמת הסכסוכים במזרח התיכון. עד לפני שנתיים נוהלה היוזמה על ידי בעל ואשה – פלינט לבנט והילארי מן. האחרונה היא מבקרת חריפה של ישראל, ובין היתר קוראת לדיאלוג עם הג'יהאד האסלאמי וחמאס, טוענת כי ישראל מכתיבה את מדיניות ארה"ב וכי ללובי היהודי יש השפעה שלילית על החברה האמריקנית.

עדיין רב הנסתר
לא ברור אם משפחת סורוס מודעת לתפקידה של קרן החברה הפתוחה בקמפיין הדה־לגיטימציה נגד ישראל. סורוס אמר בעבר כי "כאשר אני בוחן את רשת הקרנות שלי, איני יכול לבצע הערכה אמיתית של הפעילויות השונות והמגוונות שמתרחשות בהן, כיוון שאיני מודע לכולן". לאור ההיקף הרחב, עוצמת הפעילות וההד הציבורי שלהן, קשה להאמין שאכן כך הדבר. אף על פי כן, השאלה באיזו מידה סורוס, משפחתו ומנהלי 'קרן החברה הפתוחה' מודעים להשפעה המצטברת על ישראל וללוחמה הפוליטית נגדה המבוצעת על ידי הארגונים שבהם הם תומכים – נותרת פתוחה, ודורשת דיון ציבורי, הן בארץ הן בארה"ב ובאירופה.

תעשיית הקרנות של ג'ורג' סורוס מתהדרת בשם "החברה הפתוחה". ככזו עליה לנהוג בשקיפות מלאה, בניגוד לסודיות המאפיינת אותה. על מנהליה לוודא שהארגונים הנתמכים על ידם פועלים בהתאמה מלאה עם זכויות האדם ועם ערכים הומניטריים, ולהימנע מלתמוך במשטרים טוטליטריים דוגמת איראן.

המספרים הזמינים ושמות הארגונים המוזכרים במסמכים המודלפים, תואמים בדיוק למספרים הקיימים ברשותנו. עם זאת, חלקן הגדול של מסגרות המימון של סורוס איננו כלול במסמכים המודלפים, כך שמה שנחשף מהווה רק חלק קטן ממערכת הארגונים של קרנות "המכון לחברה פתוחה", שרב בה הנסתר על הגלוי.

_____

איתי ראובני הוא חוקר בכיר במכון המחקר NGO Monitor. לדו"ח המלא של NGO Monitor – "הפילנתרופיה של ג'ורג' סורוס והסכסוך הערבי-ישראלי" לחצו כאן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Skymaster
חבר מתאריך 27.3.17
10231 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    20:47   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. מעולה. תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 49
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
74 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    16:42   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. איזה כיף, יש את מי לשנוא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רביב
חבר מתאריך 13.7.14
4535 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    16:45   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. ההגיון לא תמיד עובד, הא? תקרא את החומרים שמביאים הגולשים בפורום.  
בתגובה להודעה מספר 51
 
   השינאה כלפיו מאוד אבל מאוד מנומקת ומבוססת על עובדות רבות מספור.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
74 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    21:30   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. עובדות רבות מספור ש.....מה??  
בתגובה להודעה מספר 52
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Skymaster
חבר מתאריך 27.3.17
10231 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    20:48   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. יש לך את זה ביותר אהבל?  
בתגובה להודעה מספר 51
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
74 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    21:32   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. נמאס  
בתגובה להודעה מספר 55
 
   כל השנאה נגד השטן הגדול סורוס, כאילו זה יפתור את
כל הבעיות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Skymaster
חבר מתאריך 27.3.17
10231 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    23:10   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. יפתור בעיה אחת חשובה  
בתגובה להודעה מספר 57
 
   חוסר ידע            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ידידיה
חבר מתאריך 10.5.13
11567 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    23:20   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. היינו רוצים שלא יהיה את מי לשנוא  
בתגובה להודעה מספר 51
 
   או כמו שאמרו לפני: יש לך את זה וכו'...


הכל מדויק


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
theshimon1
חבר מתאריך 18.4.12
1663 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    17:03   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. מרכז פרס לשלום ....מרכז להטמעת שנאת היהודים....במימון ...נחשו מי???  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 13.10.17 בשעה 17:14 בברכה, theshimon1
 
אבל מי בדיוק הארגונים הישראליים שמקבלים מימון מהאנטישמים הגרמנים? ביניהם יש אמנם ארגוני שמאל קיצוני מגונים כמו "זוכרות", אבל גם ארגונים ציוניים וממסדיים מובהקים כמו "מרכז פרס לשלום", שנהנים מחסותו של נשיא המדינה עצמו. מעבר קצר על רשימת הארגונים מראה שרבים מהם עוסקים בפרוייקטים חברתיים בתוך ישראל עצמה, שאינם קשורים בהכרח לסכסוך הישראלי-ערבי, למשל מלגות למעוטי יכולת או עבודה עם ילדים בשכונות קשות. בכור לא מספר את זה לקוראיו, וגם לא את העובדה שהמימון לא ניתן לארגונים אלא לפרוייקטים מסויימים. כך שבלי לומר לנו אילו פרוייקטים מומנו, ועל ידי איזה ארגון, אנחנו לא יודעים למעשה כלום.

בחבילה אחת עם ארגוני שמאל קיצוני - מרכז פרס לשלום
בחבילה אחת עם ארגוני שמאל קיצוני – מרכז פרס לשלום

השקר של הקונספירציה הממשלתית-גרמנית והסילוף של כריכת ארגונים שונים זה מזה בחבילה אחת, משתלב בקלות עם האמיתה הכאובה שבכור כמובן מסתיר מקוראיו. גם ארגוני הימין החביבים עליו נהנים ממימון נדיב, אולם זה מגיע בדרך כלל מתורמים פרטיים, חלקם בעלי אינטרסים מובהקים. מדוע מימון של אלו כשר, ואילו מימון מטעם ארגונים אזרחיים מאירופה טרף? במילים אחרות, לא ראיתי אף נציג של הימין מסביר מדוע, למשל, אין בעיה עם העובדה שאיל הימורים מפוקפק מארצות הברית מממן חינמון רב השפעה ומתמרן את דעת הקהל בישראל, ואילו לארגון גרמני אסור לממן מלגות לילדים ישראלים מעוטי יכולת. אין פירוש הדבר שאין מה לבקר במערך התמיכות האירופי בישראל, אולם הצגתו כקונספירציה אנטישמית ומרושעת היא הטעייה בוטה של הקוראים.ציטוט מ"הינשוף"            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Anemone
חבר מתאריך 25.2.09
8755 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    21:34   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. אביו הציל לפעמים יהודים - תמורת תשלום. ומה היה עושה אילו לא היו יכולים לשלם לו?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מכיוון שמדובר באביו של אנטישמי, התשובה ברורה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
San Diego
חבר מתאריך 28.8.17
472 הודעות
יום שבת כ''ד בתשרי תשע''ח    07:57   14.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. צריך להדגיש: יהודי מומר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   חל עליו דין כרת.
בדיוק כמו על לפחות 350 אלף מומרים בישראל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות