אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #431296 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 431296      
תושב הארץ
חבר מתאריך 2.5.12
18831 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    11:50   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הארץ: הכנסייה היוונית מוכרת את נכסיה בכל מחיר  

 
   3.3 מיליון דולר, זה הסכום ששילמה חברה עלומה הרשומה במקלט מס בעבור שכונה שלמה בלב ירושלים ובה 240 דירות, מרכז מסחרי ושטחים פתוחים. מי שמכרה את השטח עליו בנויה שכונת "גבעת אורנים" היא הפטריארכיה היוונית האורתודוקסית. בשנים הספורות שחלפו מאז הספיקה כבר השכונה, הממוקמת בין רחביה לקטמון, לעבור שוב ידיים — לידי בעלותה של חברה עלומה אחרת הרשומה גם היא במקלט מס. בכל האמור בבעלת הקרקע המקורית, מקרה זה אינו חריג. בשנים האחרונות החלה הפטריארכיה למכור את שטחי הנדל"ן הרבים שהחזיקה במקומות שונים בארץ לחברות פרטיות, במחירים נמוכים במיוחד ומעוררי תהיות.

בעוד שהסיבה לגל מכירות הקרקע ולתנאי הרכישה נותרת מסתורית, שלושה הסכמים שהגיעו לידי "הארץ" שופכים מעט אור על הנעשה. למשל, מלבד מכירת הנדל"ן בירושלים — על פי המסמכים נמכרו כשישה דונמים באזור כיכר השעון ביפו, הכוללים עשרות עסקים, תמורת 1.5 מיליון דולר בלבד. 430 דונמים בקיסריה, כולל חלקים גדולים מהגן הלאומי והאמפיתיאטרון, נמכרו במיליון דולר בלבד.

בכל המקרים הרוכשות הן חברות פרטיות זרות הרשומות במקלטי מס, ואי אפשר לקבל מידע על בעלי המניות שלהם או לדעת למי שייכת היד שחותמת על ההמחאה. בעוד עשרות שנים, כאשר יסתיימו חוזי החכירה הקיימים על אותם שטחים, יהפכו אותן חברות עלומות לבעלים הבלעדיים של הקרקעות והבתים עליהם ששוויים נאמד במאות מיליוני שקלים.

הכנסייה היוונית האורתודוקסית נחשבת בעלת הקרקעות השנייה בגודלה בישראל, אחרי רשות מקרקעי ישראל. רוב הקרקעות נרכשו על ידי הכנסייה או הועברו לידיה במשך המאה ה–19. באופן מסורתי הכנסייה לא מכרה את הקרקעות שלה, אלא החכירה אותן לתקופות ארוכות, לרוב 99 שנים, ולרוב לגופים ציבוריים כמו קק"ל או רשות מקרקעי ישראל.

לפני כשש שנים, תחת מנהיגותו של הפטריארך תיאופילוס השלישי, החלה הפטריארכיה בירושלים לבצע שורה של עסקאות מכירה עם גופים פרטיים, שבסופה הידלדל מאוד מלאי הקרקעות שבידה. ככל הידוע, עד עתה מכרה הכנסייה את רוב הקרקעות שלה בירושלים, חלקים מהקרקעות שלה ביפו, קיסריה, רמלה, נצרת וטבריה וכן נכסים, כגון בניינים בודדים ודירות בירושלים וביפו.

המתנגדים להסכמים בתוך הקהילה קראו להחרים את הפטריארך ולפעול להדחתו

ככל הידוע, ההסכם הגדול הראשון נחתם בשנת 2011. אז החכירה הכנסייה מאות דונמים בשכונות טלביה, רחביה וניות בירושלים לקבוצת יזמים ישראלים שהתאגדה תחת השם "ניות־קוממיות". לפני כשנה נחתם הסכם למכירה מלאה של הקרקעות האלו לאותה קבוצת יזמים, שהתאגדה תחת שם מעט שונה, "ניות־קוממיות השקעות". סכום העסקאות אינו ידוע והיזם היחיד בקבוצה שהזדהה הוא איש העסקים נועם בן דוד.

שתי העסקאות הללו עוררו סערה, שכן הן מעמידות בסכנה את מעמדם של כאלף בעלי דירות בשכונות אלה. על פי החוק, עם תום תקופת החכירה, בעוד כ–30 שנה, יעברו הקרקע והדירות לידי הבעלים הרשומים ובעלי הדירות צפויים לאבד את רכושם. מעבר לכך שלזמן הבעלות שלהם על דירתם הוצמד שעון חול, מחירי הנדל"ן באזורים הללו ירדו בצורה דרסטית בעקבות העסקאות, מצב שמקשה על מעבר לדירה חדשה. באחרונה, בעקבות לחץ ציבורי, החלו המדינה וקק"ל (שחכרה את הקרקע במקור מהכנסייה) לפעול בניסיון למצוא פתרון. ח"כ רחל עזריה מסיעת כולנו אף הגישה הצעת חוק שתאפשר לממשלה להפקיע את הקרקעות שנמכרו כדי למנוע פגיעה בדיירים. עם זאת, מקורות בכנסת מעריכים כי החוק לא יעבור במתכונת הנוכחית.

גבעת אורנים
לאחר שאותה עסקה בירושלים פורסמה התגלו עסקאות נוספות שביצעה הכנסייה עם יזמים פרטיים, שפרטיהן לרוב נותרו רחוקים מהעין הציבורית. אלו, לא התקבלו ברוח טובה בקרב גורמים בכנסייה היוונית, בעיקר בקהילות ביפו ובצפון וכן בירדן וברשות הפלסטינית. מדובר בעסקאות מושחתות, זעמו בקהילות הללו, שפגעו קשות במעמד הכנסייה וביכולתה לפעול למען הקהילה האורתודוקסית בישראל. באחרונה החריפו המתנגדים להסכמים את הביקורת שלהם על הפטריארך ואף קראו להחרימו ולפעול להדחתו.

"אנחנו רואים במכירה פעולה של השמדה של הקיום הנוצרי־האורתודוקסי בארץ", אמר בחודש שעבר ויקטור זכאכ, יושב ראש אגודת הצדקה האורתודוקסית ביפו, שהיה בין מאות מבני הקהילה האורתודוקסית שהפגינו מול משרדי הפטריארכיה בעיר העתיקה בירושלים. "זה נמכר לכל מיני חברות קש, גופים בדיוניים שלא קיימים", הוסיף. "אין פה שקיפות, אין פה תום לב".

הכנסייה היוונית האורתודוקסית נחשבת בעלת הקרקעות השנייה בגודלה בישראל
נכסים של הפטריארכיה היוונית סמוך לכיכר השעון ביפו, בשבוע שעבר
נכסים של הפטריארכיה היוונית סמוך לכיכר השעון ביפו, בשבוע שעבר. מקור המקורב לעסקאות: החכירה בעיר תסתיים עוד 87 שנים דודו בכר
ואכן, משלושת הסכמי המכירה שהגיעו לידי "הארץ" עולה כי המחירים ששולמו נמוכים ולכאורה בלתי סבירים. כמו כן, אי אפשר לאתר את מי שעומד מאחורי הגופים הרוכשים. לדוגמה, בעבור 3.3 מיליון דולר ששולמו לכנסייה בתמורה לקרקע בגבעת אורנים בירושלים קיבלה חברה בשם Kronti Investments Limited, הרשומה באיי הבתולה, לא פחות מ–27 דונם ועליהם כ–240 דירות ומרכז מסחרי גדול. לשם המחשה, דירה קטנה אחת באזור זה יכולה להימכר בנקל בשני מיליון שקלים. אף כי הסכם החכירה הנוכחי של השטח יפוג רק בעוד 52 שנים, התושבים כבר מרגישים את השפעת העסקה. "מיד עם פרסום דבר המכירה המחירים צנחו, לפעמים גם ב–60%", אומרת נאוה בת צו"ר, תושבת השכונה המנסה לאגד את תושבי קרקעות הכנסייה בירושלים. "הנכס הפך לבלתי סחיר. רכשתי את הבית בכסף מלא, בלי שהיה לי מושג שיש בעיה, ועכשיו אני אשאר בלי כלום". בת צו"ר קוראת לבעלי הדירות שלא להתפתות לעסקאות פרטניות עם היזמים שרכשו את הקרקע, כדי להפעיל על הממשלה לחץ למצוא פתרון כולל.

בינתיים, כאשר אין פתרון באופק, מתברר כי בעל הבית השתנה שוב. בחודש מארס האחרון נמכרה הקרקע בשנית, הפעם לחברה בשם "אורנים לימיטד" הרשומה באיי קיימן. המחיר ששילמה אורנים בעבור הקרקע אינו ידוע בשלב זה.

השטחים ביפו
שני סכומים אחרים שכן ידועים הם אלה שנכנסו לקופת הכנסייה בעקבות העסקאות בקיסריה וביפו, שגם בהן לא ידוע הרבה על זהותם האמיתית של המחזיקים בנכס. בעסקה שנחתמה באשר לשישה דונמים ביפו בדצמבר 2013, קיבלו אותם רוכשים בעבור 1.5 מיליון דולר שטחים מסחריים יקרים במתחם כיכר השעון, וכן עשרות עסקים ובתי מגורים ברחוב יפת, רחוב בית אשל, רחוב שמעון הצדיק ועוד. לפי המסמכים, את השטח רכשה חברה בשם Bona Trading Limited, הרשומה באיי סנט וינסנט והגרנדינים שבים הקריבי ומיוצגת בארץ על ידי עורכת הדין כלנית סלטון־עקריש. "זו לא מכירה, זו גניבה", אומר פיטר חבש, פעיל בקהילה האורתודוקסית ביפו המתנגד לעסקאות. "כשאתה מוכר נכס ששווה איקס ברבע איקס, זה לא הגיוני. זה גם הקדשים, אסור למכור אותם. הקדש זה ווקף, ווקף פירושו עומד, זה אמור היה להישאר בכנסייה לטובת הקהילה".


היום חוכרת את הקרקעות חברת "קיסריה השקעות" וגם בה הופתעו מהעסקה שסגרה הכנסייה. לפני כמה חודשים החליטו שם להגיש תביעה נגד הפטריארך ונגד החברה הרוכשת, בטענה שעל פי הסכם החכירה יש לחוכר זכות ראשונים לרכוש את הקרקע. התביעה עדיין מתבררת בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

באוגוסט 2015 נחתם הסכם נוסף, הפעם למכירת קרקעות הכנסייה בקיסריה. הקונה היתה חברת Senet ventures inc שרשומה גם היא באיי סנט וינסנט והגרנדינים ומיוצגת גם היא על ידי עו"ד סלטון־עקריש. במקרה זה החברה שילמה לכנסייה מיליון דולר בלבד ותמורתם קיבלה כ–430 דונם באזור היקר ביותר בארץ. רוב השטח נמצא בתוך הגן הלאומי קיסריה והוא כולל גם את האמפיתאטרון העתיק וכן קרקעות ומבנים של קיבוץ שדות ים.

השטחים בקיסריה
אף כי על הנייר מדובר בסכומים פעוטים בעבור חלקות קרקע גדולות מאוד, באזורים היקרים ביותר — מקור המקורב לאחת העסקאות הסביר כי העובדה שעל הקרקעות יש הסכמי חכירה ארוכי טווח מפחיתה מאוד את מחיר הקרקע. "הם בעצם קונים בעלות ריקה", אמר. "ביפו יסתיים חוזה החכירה הנוכחי בעוד 87 שנים ואילו בקיסריה בעוד 124". עם זאת, לדברי אותו מקור, החברה הרוכשת יכולה להשפיע כבר עתה על הליכי תכנון ופיתוח של האזורים ולדרוש תשלום מהחוכרים בעבור הסכמתה לפיתוח.

ל"הארץ" נודע כי עסקאות דומות נעשו גם בטבריה (שם נמכרו 11 דונם בשטחים הסמוכים מאוד לחוף הכנרת), ברמלה ובמקומות נוספים. לטענת גורמים המקורבים לנושא, גם במקרים הללו שולמו סכומים נמוכים תמורת הקרקע.

עו"ד שמואל בקר, המייצג את חברת קרונטי, סירב להגיב. עו"ד סלטון־עקריש, המייצגת את חברת Bona וחברת Senet ventures, לא השיבה לפנייה. הפטריארכיה לא מסרה תגובה.

https://www.haaretz.co.il/news/education/1.4512164              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  נראה שהנצרות איבדה את ישו ובתהליך התמזגות עם האסלם. פלומה 13.10.17 11:54 1
     כתבה עןיינת, של עיתון עויין, בעל אג'נדה אנטי ציונית JackAren 13.10.17 12:08 7
         אם ה''ארץ'' מוטרד סימן שהמכירה הולכת לאנשים הנכונים משה בן אברהם 13.10.17 14:10 45
  כתבה מטרידה מאוד Tornado 13.10.17 11:55 2
     יותר מטרידה העובדה שבדואים הקימו להם כפר צמוד לתל נוף תוך רכישת קרקעות מאסיבית מכספים אלוני 13.10.17 12:42 25
  לא המוכרים מדאיגים אותי,ולא המחירים... הנצרות מתדרדרת,מוכרת נכסים כי אין בהם עניין וטעם בר-כוכבא 13.10.17 12:00 3
     התחושה שלי שיש שחיתות בספור והקונים אינם מסתוריים כל כך qm 13.10.17 12:06 6
         במקרה שמעתי על הסיפור הזה לפני שבוע...וגם שמעתי את שמות הקונים psagot_eyes 13.10.17 12:08 8
             שהם? בר-כוכבא 13.10.17 12:09 10
             משהו מעניין? אניהיא 13.10.17 12:09 11
                 לא יודע מה האמינות אבל הבנתי שמדובר במקורבים לש''ס psagot_eyes 13.10.17 12:16 14
                     החקירות האחרונות בקרן הקיימת מרמזות על המגמה? qm 13.10.17 12:19 15
                     לא יודע אם יש קשר. שווה לקרוא qm 13.10.17 12:25 19
             אין לי ספק שמדובר בשחיתות. נחכה ונראה qm 13.10.17 12:11 12
                 נראה עיסקאות פיקטיביות. אין ספק שהתמורה לא מסתכמת בזה חוצה גם באדום 13.10.17 14:56 48
     כולי תקווה שמדובר ברכישה של המדינה כמו שעשו פעם... בתחבולות תעשה לך מלחמה... (ושטחים) BlackHawkIL 13.10.17 12:14 13
         אתה נאיבי qm 13.10.17 12:24 18
             אולי כן ואולי לא מה שכן אני נסמך על העבר BlackHawkIL 13.10.17 12:26 20
                 הלוואי בר-כוכבא 13.10.17 12:35 22
                 אכן יש התעוררות בגופים ממשלתיים שהחלו לרכוש קרקעות ברוך השם אלוני 13.10.17 12:44 26
  פתרון פשוט - להלאים. רביב 13.10.17 12:01 4
     אם היום המדינה מלאימה רכוש ששייך לכנסיה, אז מה ימנע ממנה להלאים את הבית שלי ושלך? dilbert 13.10.17 12:21 16
         מי ילאים את המלונה שלך...? אניאנונימיאני 13.10.17 12:42 24
             המלונה לא שייכת לי. יש בעל דירה. dilbert 13.10.17 13:46 35
                 אז חוץ מהמלונה יש לך גם בית... יפה לך... אניאנונימיאני 13.10.17 13:52 36
                     אין לי דירה שרשומה על שמי. dilbert 13.10.17 13:55 37
                         אז מה הפחד שהמדינה תלאים לך את הבית שאין לך...? אניאנונימיאני 13.10.17 13:57 38
                             כי אולי אני אקנה דירה בעתיד? dilbert 13.10.17 14:04 42
                                 גם אני מתכוון להקים אחוזה משפחתית... מאחל לנו שלא ילאימו את דירתך ואת אחוזתי... אניאנונימיאני 13.10.17 14:09 44
         האדמה של הבית שלו ושלך כבר מולאמת... שמעלץ 13.10.17 13:45 33
             המלונה שלי בבעלות קרן קיימת לישראל, ובעל הדירה חוכר אותה לדורות. dilbert 13.10.17 14:06 43
  בהארץ מודאגים וזה טוב צללפון 13.10.17 12:04 5
  מוכרים ואחר כך טוענים שהכל מזוייף ראש פתוח 13.10.17 12:08 9
  הקונים הם חברה בשליטת משה עידן מקורבו של דרעי (כך פורסם בעבר) תוך 13.10.17 12:24 17
     העובדה שהעיסקאות נעשות דרך איי קיימן מעידה על צחנת השחיתות qm 13.10.17 12:32 21
     המדינה בקלות יכולה לתת להם בראש עלי גפן 13.10.17 12:41 23
     הם מוכרים מלא נכסים . אולי נכס אחד מכרו לחברה של מקורבו של דרעי אבל מכרו גם לחברות ZioNLight 13.10.17 12:53 27
         אין חברות עלומות. יש מקורבים ומושחתים qm 13.10.17 13:01 28
  ישן. פורסם. ניק מקומי 13.10.17 13:03 29
  כל הכבוד ליזמים שקנו מהכנסיה, ציונות נוסח תשע''ח. צחקן 13.10.17 13:21 30
  איפה קונים? itai 13.10.17 13:21 31
     המכירה למקורבים בלבד qm 13.10.17 13:45 32
  אחד משניים: giZmo 13.10.17 13:46 34
  לדעתי הכנסיה עושה בשכל שהיא מוכרת כי קרוב היום וכל הנכסים שאינם שיכים ליהודים בארץ ישראל ישמע_אל 13.10.17 14:02 39
     מומלץ לחשוב לפני שמגיבים qm 13.10.17 14:04 41
  שלח לי חבר שהם מוכרים כי הם בתוך תוכם למה 13.10.17 14:04 40
  מה שחשוב שזה יימכר ליהודים עם עולם 13.10.17 14:17 46
  הדאגה של הארץ לנכסי הכנסיה האנטי יהודית הזאת, נוגעת ללב. eli19 13.10.17 14:43 47
  רק מלקרוא את התתחלה נלחצתי. יש רמזים על זה שמישהו מארסוף קונה את זה? אלימלך זורקין 13.10.17 15:23 49

   
   
פלומה
חבר מתאריך 13.1.15
30094 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    11:54   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. נראה שהנצרות איבדה את ישו ובתהליך התמזגות עם האסלם.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
JackAren
חבר מתאריך 16.1.09
4392 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:08   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. כתבה עןיינת, של עיתון עויין, בעל אג'נדה אנטי ציונית  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם
חבר מתאריך 10.2.15
3236 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:10   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. אם ה''ארץ'' מוטרד סימן שהמכירה הולכת לאנשים הנכונים  
בתגובה להודעה מספר 7
 
   אם סעודיה או קרן ערבית הייתה קונה אותם אז ה"ארץ" לא היה מוטרד.
אם ה"ארץ" מוטרד אז עם ישראל יכול להיות רגוע.


כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tornado
חבר מתאריך 10.8.17
942 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    11:55   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כתבה מטרידה מאוד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלוני
חבר מתאריך 20.9.17
210 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:42   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. יותר מטרידה העובדה שבדואים הקימו להם כפר צמוד לתל נוף תוך רכישת קרקעות מאסיבית מכספים  
בתגובה להודעה מספר 2
 
   שככל הנראה (כך על פי זהות הרוכשים) "נלקחו" מבסיסי צבא, פרוטקשן וסמים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא
חבר מתאריך 29.11.14
11619 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:00   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לא המוכרים מדאיגים אותי,ולא המחירים... הנצרות מתדרדרת,מוכרת נכסים כי אין בהם עניין וטעם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   זה מעולה!
מה שממש מדאיג אותי זה הקונים.... אנשים לא ידועים עם כסף אינפורמציה וכוח שקונים קרקעות בארץ ישראל זה באמת מדאיג.
מי קונה? למה הוא קונה?


גדי אייזנקוט הוא לא הרמטכ"ל שלי, כל עוד אלאור לא בבית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:06   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. התחושה שלי שיש שחיתות בספור והקונים אינם מסתוריים כל כך  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
psagot_eyes
חבר מתאריך 23.6.02
7062 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:08   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. במקרה שמעתי על הסיפור הזה לפני שבוע...וגם שמעתי את שמות הקונים  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא
חבר מתאריך 29.11.14
11619 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:09   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. שהם?  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  


גדי אייזנקוט הוא לא הרמטכ"ל שלי, כל עוד אלאור לא בבית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניהיא
חבר מתאריך 6.1.16
11967 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:09   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. משהו מעניין?  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
psagot_eyes
חבר מתאריך 23.6.02
7062 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:16   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. לא יודע מה האמינות אבל הבנתי שמדובר במקורבים לש''ס  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:19   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. החקירות האחרונות בקרן הקיימת מרמזות על המגמה?  
בתגובה להודעה מספר 14
 
   כנראה ולכאורה...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:25   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. לא יודע אם יש קשר. שווה לקרוא  
בתגובה להודעה מספר 14
 
   http://www.kan.org.il/Item/?itemId=23342            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:11   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אין לי ספק שמדובר בשחיתות. נחכה ונראה  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חוצה גם באדום
חבר מתאריך 12.5.07
5752 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:56   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. נראה עיסקאות פיקטיביות. אין ספק שהתמורה לא מסתכמת בזה  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  


הניק שלי מעורר אנטגוניזם? מה זאת אומרת?? אולי זה עולמכם שצר כנמלה? בלי קשר, מחפש ספונסר לשרת VPS ג'יגה RAM ומעלה הממוקם בישראל/אירופה, תמורת באנרים/תמיכה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
BlackHawkIL
חבר מתאריך 18.9.16
7740 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:14   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. כולי תקווה שמדובר ברכישה של המדינה כמו שעשו פעם... בתחבולות תעשה לך מלחמה... (ושטחים)  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:24   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אתה נאיבי  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
BlackHawkIL
חבר מתאריך 18.9.16
7740 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:26   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. אולי כן ואולי לא מה שכן אני נסמך על העבר  
בתגובה להודעה מספר 18
 
   אולי גם הפעם המדינה גואלת קרקעות בדרכים סמויות..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא
חבר מתאריך 29.11.14
11619 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:35   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. הלוואי  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  


גדי אייזנקוט הוא לא הרמטכ"ל שלי, כל עוד אלאור לא בבית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלוני
חבר מתאריך 20.9.17
210 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:44   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. אכן יש התעוררות בגופים ממשלתיים שהחלו לרכוש קרקעות ברוך השם  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רביב
חבר מתאריך 13.7.14
4535 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:01   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. פתרון פשוט - להלאים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עד כה היה סוג של כבוד לנצרות ולכנסיה והתחשבות בדעת הקהל העולמית. מעכשיו הכל הרבה יותר פשוט - להלאים. רק צריך להעביר חוק מיוחד. למשל ״חוק השבת קרקעות הכנסיה לעם היהודי״.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dilbert
חבר מתאריך 1.3.02
25551 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:21   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אם היום המדינה מלאימה רכוש ששייך לכנסיה, אז מה ימנע ממנה להלאים את הבית שלי ושלך?  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניאנונימיאני
חבר מתאריך 2.4.12
24517 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:42   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מי ילאים את המלונה שלך...?  
בתגובה להודעה מספר 16
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dilbert
חבר מתאריך 1.3.02
25551 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    13:46   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. המלונה לא שייכת לי. יש בעל דירה.  
בתגובה להודעה מספר 24
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניאנונימיאני
חבר מתאריך 2.4.12
24517 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    13:52   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. אז חוץ מהמלונה יש לך גם בית... יפה לך...  
בתגובה להודעה מספר 35
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dilbert
חבר מתאריך 1.3.02
25551 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    13:55   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אין לי דירה שרשומה על שמי.  
בתגובה להודעה מספר 36
 
   בגלל זה ההורים שלי הפעילו עלי לחץ פיזי מתון כדי להירשם להגרלה של משרד השיכון, כי אני היחידה מהמשפחה שזכאית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניאנונימיאני
חבר מתאריך 2.4.12
24517 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    13:57   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. אז מה הפחד שהמדינה תלאים לך את הבית שאין לך...?  
בתגובה להודעה מספר 37
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dilbert
חבר מתאריך 1.3.02
25551 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:04   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. כי אולי אני אקנה דירה בעתיד?  
בתגובה להודעה מספר 38
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניאנונימיאני
חבר מתאריך 2.4.12
24517 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:09   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. גם אני מתכוון להקים אחוזה משפחתית... מאחל לנו שלא ילאימו את דירתך ואת אחוזתי...  
בתגובה להודעה מספר 42
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמעלץ
חבר מתאריך 20.6.10
5181 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    13:45   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. האדמה של הבית שלו ושלך כבר מולאמת...  
בתגובה להודעה מספר 16
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dilbert
חבר מתאריך 1.3.02
25551 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:06   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. המלונה שלי בבעלות קרן קיימת לישראל, ובעל הדירה חוכר אותה לדורות.  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צללפון
חבר מתאריך 30.8.13
2038 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:04   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. בהארץ מודאגים וזה טוב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הם מעדיפים שנכסים אסטרטגיים בירושלים ישארו בידי הכנסיה היוונית הפרו פלסטינית ולא יעברו לידי יהודים, השאלה היא למה רחל עזריה מודאגת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש פתוח
חבר מתאריך 30.1.17
973 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:08   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מוכרים ואחר כך טוענים שהכל מזוייף  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תוך
חבר מתאריך 15.7.14
1762 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:24   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. הקונים הם חברה בשליטת משה עידן מקורבו של דרעי (כך פורסם בעבר)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ככל הנראה מדובר בגורמים מהכנסייה שעשו יד אחת עם מקורבי דרעי מעל ראש הדיירים. הדיירים היו במשא ומתן עם הכנסייה לרכישת הזכויות ולפתע משום מקום נסגרה העסקה עם מקורבי דרעי ובסכום שנותן לכנסייה תמורה מגוחכת. כעת הדיירים נתונים לסחיטה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:32   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. העובדה שהעיסקאות נעשות דרך איי קיימן מעידה על צחנת השחיתות  
בתגובה להודעה מספר 17
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עלי גפן
חבר מתאריך 20.7.17
2018 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:41   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. המדינה בקלות יכולה לתת להם בראש  
בתגובה להודעה מספר 17
 
   והיא גם תעשה את זה.
קודם חשוב שמדובר ביהודים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight
חבר מתאריך 22.4.16
21038 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    12:53   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. הם מוכרים מלא נכסים . אולי נכס אחד מכרו לחברה של מקורבו של דרעי אבל מכרו גם לחברות  
בתגובה להודעה מספר 17
 
זרות ועלומות והרבה דרך מקלטי מס'

הינה הכתבה ששודרה לא מזמן על מכירת הנכסים בקיסריה:לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

http://rotter.net/forum/scoops1/414687.shtml£ $ € £ $ הכותב שמאלני קיצוני וציוני קיצוני £ $ € £ $


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    13:01   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אין חברות עלומות. יש מקורבים ומושחתים  
בתגובה להודעה מספר 27
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ניק מקומי
חבר מתאריך 15.9.16
3591 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    13:03   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. ישן. פורסם.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צחקן
חבר מתאריך 13.5.10
4742 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    13:21   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. כל הכבוד ליזמים שקנו מהכנסיה, ציונות נוסח תשע''ח.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


עבד ה' הוא לבדו החופשי (ריה"ל)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
itai
חבר מתאריך 16.5.13
5948 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    13:21   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. איפה קונים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    13:45   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. המכירה למקורבים בלבד  
בתגובה להודעה מספר 31
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
giZmo
חבר מתאריך 16.5.13
830 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    13:46   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אחד משניים:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   או שמדובר בשחיתות מהמדרגה הגבוהה ביותר או שמדובר בפדיון קרקעות ערבי, במודל קרן-קיימת אבל של הפלסטינים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישמע_אל
חבר מתאריך 5.3.02
2384 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:02   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. לדעתי הכנסיה עושה בשכל שהיא מוכרת כי קרוב היום וכל הנכסים שאינם שיכים ליהודים בארץ ישראל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   יולאמו . אז מה עדיף להסתלק בלא כלום או לקבל משהוא .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:04   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. מומלץ לחשוב לפני שמגיבים  
בתגובה להודעה מספר 39
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
למה
חבר מתאריך 30.12.08
1909 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:04   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. שלח לי חבר שהם מוכרים כי הם בתוך תוכם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   יודעים שהגיע הסוף ובכל מקרה ילקח להם הכל
ועדיף לקבל משהו עכשיו
ואותו דבר עם הערבים שמרגישים את הסוף מבחינת תוסף רוחם יגוועון
לא יודע כמה זה נכון
הזמן יעיד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עם עולם
חבר מתאריך 10.10.07
2611 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:17   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. מה שחשוב שזה יימכר ליהודים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   נקווה שכך


1


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19
חבר מתאריך 4.10.13
7170 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    14:43   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. הדאגה של הארץ לנכסי הכנסיה האנטי יהודית הזאת, נוגעת ללב.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלימלך זורקין
חבר מתאריך 11.11.13
16170 הודעות
יום ששי כ''ג בתשרי תשע''ח    15:23   13.10.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. רק מלקרוא את התתחלה נלחצתי. יש רמזים על זה שמישהו מארסוף קונה את זה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 


https://www.facebook.com/ohavimetyehudaveshomron?ref=stream


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות