אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #436582 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 436582      
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:01   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ביום של עימות רוסיה-ישראל  

 
   בסוריה חגגו ועדיין חוגגים את נצחונו של אסד במלחמה הבלתי מסתיימת . פה ושם עדיין ישנם קרבות אבל שרידותו של אסד מתחיל להיות כעובדה מוגמרת. לחגיגת הניצחון הזה הוזמנו כל השושבינים העיקריים: הרוסים האיראנים וחיזבאללה. אורחת אחת שלא "הוזמנה" יכולה להשבית את כל שמחת הניצחון – ישראל. עדיף היה לרוסים לשתף את ישראל בשולי החגיגה עם מעט יותר התחשבות מאשר לקבל את ישראל כ"משביתת שמחות". ישראל אם תיגרר לתוך המלחמה בסוריה בגלל יוהרה או טעות של הרוסים יכולה היא בלבד להביא לסוף שלטונו של אסד. התערבות כזו תהיה רוח גבית לכל הפלגים הלוחמים במשטר הסורי-רוסי ע"י כך שתרתק את היכולת הצבאית שעוד נותרה לאסד ולבעלי בריתו כלפי ישראל, אבל גם תביא לכלייה על שלטונו של אסד (ואולי גם לאיראן ולחיזבאללה).
המזרח התיכון לפני הגעת של רוסיה ללחימה המאסיבית לצד אסד, היה מזרח תיכון מעצמתי חד קוטבי באופן מובהק. ישראל היתה ונותרה המדינה עם העליונות הצבאית הבלעדית במזרח התיכון. אין זה מונע מלחמות תכופות בגבולותיה אבל ישראל היתה ונותרה כמי שיכולה להביס ביחד ולחוד את כל אחד משכניה בשכונה המזרח תיכונית. הפרמטר הכמותי בבחינת המאזן הצבאי כמובן שאינו נותן עדיפות לישראל אבל מעולם הוא לא היה הפרמטר הקובע בעימות צבאי של ישראל עם שכנותיה. האיכות האנושית וקידמת הטכנולוגיה מטים את הכף באופן ברור וחד לישראל מאז הקמתה.
מזה עשורים ישראל היא המעצמה הבלתי רשמית של המזרח התיכון. כל היתכנות צבאית. כל שינוי גיאו-פוליטית או מדיני לאורך הזמן הזה יעבור תמיד תחת ציר האינטרסים של ישראל והוא תמיד ייגזר לשבת או לחסד ברצונה של ישראל.
שר הביטחון הישראלי, אביגדור ליברמן, הצהיר לפני כמה חודשים שישראל אינה מדינה שצריכה להתייחס לחירחורי מלחמה מצד שונאיה. ישראל יכולה להכריע את כל אויביה במזרח התיכון ביחד ולחוד." ליברמן לא טעה. ממרומי לשכתו הוא מבין את המשוואות הצבאיות והאסטרטגיות של ישראל מול אוייביה, טוב יותר מכל פוזיציה קודמת שישב בה.
עפ'י פירסומים זרים... ישראל היא מעצמה גרעינית לא קטנה. בגלל מדיניות העמימות לא ניתן לדעת לאן הפליגה ישראל ביכולותיה הגרעיניות. אבל חזקה על המעצמות שהם יודעות שיכולותיה של ישראל בתחום המדע והפיתוח לא נשארו עקרים ככל שהם משיקים גם לתחום זה.
פעם אמר ישראלי מבין, שביום בו ישראל תידרש לחשוף מה מצוי בארסנל שלה. לא ישאר מישהו כדי שנוכל לדבר עמו על עניין זה.
עליונותה האיזורית של ישראל, הצבתה כאחת המעצמות הגרעיניות בעולם (עפ'י פירסומים זרים), איכות כוחה הלוחם והמצרף המדעי והטכנולוגי שלה, יחד עם שיפור כלי הלחימה שלה, מציבים את ישראל בשורה הראשונה של המעצמות בעולם. ישראל לא שקדה על שמריה גם בתחום ההגנה מפני טילים. פיתוחיהם של 'כיפת ברזל', 'שרביט קסמים' ו'החץ' על שדרוגיו השונים הפכו את ישראל גם למדינה המתקדמת ביכולת ההגנה שלה מפני התקפות טילים בליסטיים. לא נגזים אם נאמר שלישראל יש יתרונות בתחום זה גם על המעצמות הגדולות. חיל האוויר הישראלי המצוייד במיטב המוחות-כוחות, הוא למעשה אחד מחילות האוויר הקטלניים ביותר בעל הניסיון המבצעי השני בעולם לאחר ארצות הברית.
רוסיה נגררה למלחמה בסוריה בעל כורחה. היא היתה שמחה להימנע ממלחמה זו הכופה עליה הוצאות של מאות מיליוני דולרים בשנה. הלקוח העיקרי כרגע (סוריה) גם לא מתנהל עם מוסר תשלומים לפירעון החוב ההולך ותופח מול רוסיה. הרוסים נאלצים להיכנס לליחמה בסוריה בעיקר לצורך שמירת האינטרסים הצבאיים שלה לחופי הים התיכון ובעיקר לבסיס הימי החשוב בטרטוס. ללא בסיס זה רוסיה תצטרך להסתפק בנמלים פנימיים ורחוקים יותר שבים הצפוני ובים השחור. בינתיים ללא מזומנים על התחמושת והנשק ועלויות המלחמה הכבדות בסוריה, מצליחה רוסיה להפוך את סוריה לניסוי כלים צבאי לא רע בכלל. לא מעט מכלי המלחמה החדישים שלה ביצעו או מבצעים את טבילת האש שלהם בסוריה (מיג וסוחוי) רשימת לקוחות הרוצים לרכוש ממנה נשק רק הולכת ומתארכת. התעשיה הצבאית הרוסית עובדת בקיטור מלא כדי לספק ללקוחות את רשימת הקניות. בניהם ניתן לראות לא מעט מדינות (אפילו חברה אחת בנאטו) שרוכשים את מערכות ההגנה אס 300 ואס 400. יחד עם מטוסי קרב, טנקים וסוגי טילים ותחמושת רבים על כל גווניהם. לאחרונה פורסם שחל גידול של 50 מילארד דולר בהזמנות הנשק מרוסיה. אין ספק שזו תמורה הולמת ופיצוי נאות למלחמה החינמית שהיא מעניקה לאסד.
רוסיה נכנסה לזירה מזרח תיכונית מאוד מורכבת. השינויים באינטרסים הבינ-מדינתיים שבה משתנה באופן תדיר. כך יכולה רוסיה לראות את טורקיה פעם אחת כחברה בברית נאטו כנשכנית שאפילו הפילה מטוס רוסי, ולאחר מספר חודשים למצוא את אותה מדינה פועלת כנגד האינרטרסים של חברה אחרת (ארה"ב) בתמיכתה בגורם בלתי רצוי בה. גרמניה שאף היא חברה באותה ברית הפכה במרוצת החודשים האחרונים ל"מדינה בלתי רצוייה" בטורקיה עד שנאלצה זו לעזוב את שדה התעופה אינצ'רליק המשמש אותה ואת בנות בריתה בטורקיה בגלל עויינות השלטון הטורקי. וזו רק דוגמה אחת לנזילותם של הבריתות או לשינויים המתהווים במפת האינטרסים של המזרח התיכון.
מצבים כאלו הם דווקא פחות מטרידים את הרוסים בזירה הסורית בה הם פועלים. המצב המורכב של הרוסים הוא דווקא מול ישראל. ישראל אינה ככל מדינות המזרח התיכון. ישראל היא בת חסות אמריקאית (שלאחרונה חובקה מחדש לממשל האוהד שהתחלף בוושינגטון) אך ישראל היא במידה רבה מעצמה עצמאית שמה שמנחה אותה הוא האינטרס הקיומי שלה. כל תנודה בבסולם הרגישות הזו יכול להקפיץ את ישראל מול כל גורם שהוא אם הוא רק משנה או מתהווה לשנות את המדרג שבסולם זה. הרוסים לבטח לא שכחו את קרבות האוויר במלחמת ההתשה בה הופלו מספר מטוסים רוסיים על טייסיהם בעימות שבין ישראל למצרים. הם לא שוכחים שישראל היא זו שהטביעה את אוניית הריגול האמריקאית ה"ליברטי" בים התיכון. ישראל היא זו שהזרוע האווירית של הכתה את הכור 'תמוז' שבעיראק ללא התחשבות או התייעצות עם בעלת בריתה הגדולה. למעשה ישראל במובן זה היא די עצמאית בכל מה שנוגע לבטחונה. היא לא מהססת להתעמת עם ארה"ב כשהדברים נוגעים לאינטרסים הבטחוניים שלה. ישראל פיתחה עם השנים מנגנון של "עור פיל" בכל הנוגע ללחצים הבינלאומיים כנגדה. היא יודעת לעמוד על שלה ולא לוותר ויהי מה. את ישראל הזו פוגשת רוסיה בציר העימות של המפגש הסורי. עד מהרה תבין רוסיה שהתעלמות מצרכיה הביטחוניים של ישראל יכול להביא לעימות בין העוצמות הצבאיות שבין המדינות. ישראל לא תתפשר על הקווים האדומים שלה בכל הנוגע לצדדים הלוחמים בסוריה. ישראל לא מפריעה לרוסיה לתמוך באסד ולבצר את שלטונו. האינטרס הרוסי הזה אינו מתנגש עם האינטרסים של ישראל. כל עוד רוסיה לא תמנע מישראל לתחם את קוויה האדומים לחלק מהצדדים הלוחמים בסוריה כמו זליגת נשק לחיזזבאללה מאיראן או מהארסנל של אסד וכל עוד לא נמנע מישראל היכולת לשמור על אינטרס זה של ישראל, האינטרסים של שני אלו לא מתנגשים. יש מי שיאמר באירוניה שאינטרסים אלו אפילו חופפים: ישראל משמידה נשק ותחמושת של איראן לחיזבאללה ואיראנים חוזרים וקונים שוב את מה שאבד מהרוסים.
הרוסים לאורך הזמן הגדילו את ארסנל הנשק שלהם יחד עם מצבת הכוח הלוחם שלהם לממדים טיפה מדאיגים. קרוב ל-100 מטוסי קרב, יחד עם סוללות הגנה מתקדמות של אס. 300 ואס 400 יחד עם אוניות מלחמה וצוללות הם כבר לא רק אורחים זמניים בתמונת המלחמה הסורית.
האמריקאים שבעידן אובמה לא גילו כל-כך עניין בנעשה בסוריה. ולא רק בסוריה. הפקרת ציר הברית הסוני (ערב הסעודית-מדינות נמפרץ-מצרים-ירדן) יחד עם האדישות כלפי התעצמות איראן בתחום הגרעין, הביאו לתמונת הזנחה כמעט טוטאלית של המצב באזורינו לכלל של "כל דאלים גבר". טראמפ שנשען בבחירתו על גלי האכזבה האלו תוך שהוא מפזר הבטחות לכל כיוון כלפי מאוכזבי אובמה, הביאו אותו בראשית כהונתו להגיע ולחבק את בני בריתו שהופקרו ע"י קודמו. עד מהרה הוא גילה שאדמה החרוכה שהשאיר קודמו כבר לא תגדל שום צומח. ניתן רק לשנות את רמת ההצהרות והמחוייבות אבל כמעט ולא ניתן לשנות דבר. הסכם הגרעין עם איראן כמעט ולא ניתן לביטול. לפחות נצהיר על מחוייבות כלפי בני בריתנו וכך ה"אווירה" תיתן לנו קצת שקט לעניינים הפנימיים הבוערים יותר. טראמפ לא רואה ביחסי ומדיניות חוץ את פסגת שאיפותיו. המצב הפנימי והמערבולות התקשורתיות הפכו אותו לרדוף וממוקד בענייני הפנים ופחות פנוי לצרכי בעלי בריתו בעולם. המציאות שהותיר לו קודמו חייבו אותו להיות מגיב ולא יוזם. כך מול צפון קוריאה וכל גם במזרח התיכון. הראשון שנדחף בהול אל הנשיא הנכנס הוא המלך הירדני שמדינתו כמעט נשענת על קרעי תרנגולת מול גל הפליטים. מול האיומים מבית ומול האיום השיעי המתקרב לגבולו הצפוני. המהלך האמריקאי שהפנה את הכוחות מירדן ומעיראק אל צומת הגבולות הצפוני של ירדן-עיראק וסוריה, מעיד על מהלך נבון של האמריקאים וכמי שערים מאוד למצבים המתפתחים באיזור. כח אמריקאי באיזור זה (אל-תנף) אמור למנוע גלישת הכוחות השיעים אל עבר סוריה וממנה ללבנון ויבלום את הרצון ליצור רצף יבשתי בים טהרן ללבנון. מהלך זה הוציא הנחת רווחה גם אצל הירדנים וגם אצל הישראלים. נראה שכל המהלך היה מהשפעה רבה של הישראלים והירדנים. הכורדים קיבלו רוח גבית מהאמריקאים והחלו מנפים את כוחם הצבאי כדי לעשות את מלחמתו של טראמפ מול המדינה האיסלאמית. הנוכחות האמריקאית הקלה מעט מעל בעלי בריתו של טראמפ אבל כנראה שטראמפ מצא עצמו במצב מסובך יותר במקום אחר – צפון קוריאה. לדידו של טראמפ הוא היה מעדיף מאוד את העימות עם איראן מאשר עם צפון קוריאה. אחרי הכל עימות עם איראן הוא לא עימות גרעיני והוא לא יהיה קטסטרופלי לשכניו כמו עימות עם צפון קוריאה. עימות נחוש עם איראן יגשים מספר משאלות: האחד, יענה מייד לצרכי בעלי הברית במפרץ הפרסי מול האיומים הגוברים של איראן. השני, ימלא את רצונה של ישראל ויבודד מאוד ויחליש את החיזבאללה בלבנון. השלישי, יממש את הבטחת הבחירות לביטול ההסכם איראן בצורה עקיפה (בתקיפה צבאית הכל יכול להיפגע). הרביעי, יחליש מאוד את גורמי הלחימה הפרו איראנים במקומות נוספים –עיראק, תימן וכמובן לבנון. אלא שהעימות בצפון קוריאה טרף לטראמפ את הקלפים ושינה מעט את סדרי העדיפויות שלו בעולם. תקיפת איראן היתה יכולה להשפיע ולהרתיע גם את קוריאה. אבל תקיפה בקוריאה לא בטוח שתותיר לטראמפ מרחב התערבות בינ"ל נוסף בעולם. אחרי הכל עימות קוריאני יהיה קטסטרופה גלובאלית. ארה"ב אינה יכולה לפעול בשתי חזיתות כל-כך קריטיות. אסור לה להתפזר מידי ולבטח לא לממשל חדש.
הממשל האמריקאי החדש אינו יכול להפגין אחדות דיעה ומעשה. בכירים רבים מצהירים על דברים מנוגדים. ישנו בילבול. דומה שמה חשוב לנו אינו חשוב לאמריקאים וסדרי העדיפויות שם משתנים בתדירות מדהימה. כך נותרו האמריקאים בנוכחות מה באל-תנף. נוכחות שהיא חשובה וקריטית דווקא לכורדים בעלי בריתם הממגרים את דעאש. בלימת הפלישה של המליציות השיעיות כבר אינה בעדיפות גבוהה. כמוה גם לא התמיכה והאימון של הפלגים האופוזיציוניים של אסד. נקל להבין שלאמריקאים או לטראמפ קל יותר וכדאי להגיע להבנות עם הרוסים בסוריה וליצור שקט תעשיייתי לטראמפ מהמזרח התיכון הבעייתי. טראמפ לא עמד על האינטרסים של ישראל וירדן במיקוח מול רוסיה. יתכן שאופיו העיסקי של האיש גרם לו לקבל הבטחה כללית מפוטין שישראל וירדן לא יינזקו מהמהלך. הבטחה כללית להרחקת האיראנים מגבול הגולן או מגבול ירדן לא רק שאינו מספק את ישראל וירדן אלא מחמיר את המצב – מעתה יהיה להם גושפנקא להיות בכל המקומות האחרים בחסות רוסית ובהסכמה אמריקאית. כנראה לאמריקאים היה חשוב להיפטר מהר מהסחורה המבאישה של סוריה ולכן הדבר נעשה בצורה חפוזה תוך הפקרת האינטרסים של בני בריתה.
אל המציאות הזאת נבעטת ישראל. זאת ועוד שישראל רואה בעיניים כלות כיצד האירנים כבר בונים על נוכחות צבאית מאסיבית ע"י המתנה לקבלה של בסיסים ימיים או אוויריים והקמת מפעלי נשק בלבנון ובסוריה.
מה ישראל יכולה לעשות?
ישראל אינה חייבת להרקין ראשה ולכתת רגליה בין וושינגטון ומוסקבה. ישראל אינה האורחת במזרח התיכון. האורחת כאן היא רוסיה. על רוסיה חלה החובה להתחשב באינטרסים של דיירי השכונה. היא יכולה אמנם להתעלם מדרישות ישראל אך זה יהיה הדבר הטיפשי ביותר שתעשה רוסיה מאז כניסתה ללחימה בסוריה. לכן ישראל צריכה להציב את הדברים כדרישה כמעט אולטימטיבית כלפי רוסיה ואצות הברית: "אלו הקווים האדומים שלנו. תרצו תשמרו עליהם. לא תשמרו עליהם, נשמור עליהם אנחנו". רוסיה תהיה חייבת לקבל את הקווים הללו של ישראל. ישראל צריכה לומר לרוסיה שהיא תפעל באופן עצמאי לשמר את הקווים הללו. ככל שהרוסים ירצו תיאום בעניין אהלן וסהלן. ישראל בכל מקרה תפעל. ומה הצד הרוסי יחשוב או כיצד הוא יתנהג?. הרי זה כמו לאיים על רוסיה. אנחנו לא מאיימים על אף אחד. הרוסים החליטו לבוא לכאן עליהם להיות רגישים לאינטרסים של השכנים. האם רוסיה תגביל את ישראל. לא נראה לי. הדבר יהיה מאוד טיפשי. יותר משישראל חוששת מרוסיה, רוסיה חוששת מישראל. ולמה?
ישראל עלולה למצוא עצמה עם הגב לקיר במצב בו היא תיאלץ כדי להתגונן להיתקל בכוחות אוויר או קרקע רוסיים. אני לא חושב שתוצאה כזו טובה לרוסים דווקא. לא הרבה טייסים בעולם היו ששים לקרבות אוויר עם חיל האוויר הישראלי. הרוסים עלולים להתגלות במלוא ערוותם. תארו לכם מצב בו מטוסיה החדישים ביותר של רוסיה נוחלים מפלה מול חיל האוויר הישראלי. רוסיה יכולה לקבל פגיעה כה קשה ביוקרתה? הבעיה של רוסיה שהיא יודעת שזו התוצאה הסבירה של עימות כזה. רוסיה תצטרך להפעיל כלפי ישראל את ההגנה האווירית המתקדמת בעולם האס 300 ואלי האס 400. אני לא בטוח שבמצב כזה סוללות אלו יהיו חסינות מול הטייסים הישראלים והטכנולוגיה הישראלית. אחרי הכל, כל סוחר תמיד חושש קצת כשהמוצר שלו שנחשב "להיט בשוק" מגיע ל"מאני טיים" שלו. גם כאן זה עלול להיות כישלון קולוסלי. הרוסים עשויים ליפול למלכודת כזו של פגיעה אנושה ביוקרתם שאני לא בטוח שזה סיכון שכדאי להם לקחת. לישראל יש היכולת הצבאית והטכנולוגית לשתק ולהשמיד חלק גדול ממערכות הלחימה וההגנה של הרוסים בשטח סוריה. הרוסים אמנם יכולים להגיב כנגד ישראל אבל זה יהיה סיכון כפול. הראשון, לישראל יש את היכולת להתמודד עם מערך הכוחות הרוסי שנמצא בסוריה גם אם הוא יוכפל. יכולת הניידות הצבאית של מדינה במרחב הקרוב היא לא כמו של מדינה או אפילו מעצמה שצריכה לנייד את כוחותיה אלפי ק"מ אל זירת הלחימה. לישראל יש יתרון עצום בעניין זה. כל עוד מדובר במעצמה נטולת נושאות מטוסים, ישראל יכולה למרר את חיי צבאה הן ברמה הלוגיסטית והן ברמת הקרב. די שלמטוסים אלו לא יהיו שדות תעופה פנויים לנחיתה במרחב הסורי כדי לחסל כל עליונות אווירית. השני, רוסיה יכולה למצוא עצמה מהר מאוד מול הפטרון האמריקאי שמגונן על ישראל גם אם ישראל לא תבקש הגנה כזו. הרי התדרדרות כזו תפגע באינטרס של כל מדינה מערבית ולבטח של האמריקאים.
פעם טען עיתונאי רוסי שבעקבות הפלת המטוסים בקרב של ברה"מ במלחמת ההתשה ע"י ישראל כמעט והביאה לתגובה גרעינית של רוסיה. אני לא מקבל את ההנחה הזאת. ואם בכל זאת יש לה שמץ של אמת, הרי ימי שנות ה-70 אינם קיימים יותר בכל רובד של הבחנה. די בכך שאומר, שרוסיה יכולה להשמיד את ישראל אלף פעמים וישראל יכולה להגיב בהשמדה רק פעם אחת כדי לגנוז את כל התיאוריות הללו של שימוש בנשק גרעיני בעימות כזה. כל מי שעניו בראשו יכול להבין שבעידן יכולת המכה השניה, אין סיכוי שהחלטה כזו תצא ממנהיג של מעצמה. אנו רואים כיצד מנהיג צפון קוריאה מעמיד את המעצמה הגדולה בעולם בסיטואציה של כמעט חוסר אונים בשל הגיבוי הגרעיני שיש לו.
מאז החל העידן הגרעיני, לא היה שום עימות בין שתי מעצמות גרעיניות וכנראה גם לא יהיה כזה. המכה השניה או מכת הנגד למעשה ניטרלה את היכולת לשימוש בנשק זה זולת "ברירת שמשון" שדווקא מיוחסת לישראל ולא לשום מדינה אחרת.
לפיכך, ישראל אם רואה בכניסת איראן והתבססותה כאיום קיומי עליה, חובה עליה לנקוט בכל האמצעים למנוע אותה. יש לישראל את היכולת לעשות כן גם במחיר עימות גדול יותר. הרוסים הם אלה שצרכים לחשוש מעימות עם ישראל. מדינה שנלחמת על קיומה מסוכנת שבעתיים ממדינה שבסך הכל מאבדת אינטרס חיוני. קחו את הנתון הזה ותכפילו אותו ביכולות הטכנולוגיות והצבאיות יחד עם כל רשימת היתרונות של ישראל ותבינו שלרוסים יש ממה לחשוש מעימות עם ישראל יותר ממה שיש לישראל מה לחשוש או להפסיד.              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מה זה מי כתב איפה פורסם סקופ? שומרוני 14.11.17 23:03 1
     הוא לא ציין מה יעשו אלו שבצוללת שתיתן מכה גרעינית שניה... איזו מדינה תקבל אותם? שר_האוצר 15.11.17 00:43 55
     מה זה משנה מי, בבחירות הבאות אני שם לו פתק בקלפי. מגן כחול 15.11.17 01:14 57
  יווו איזה ארוך.... Joker2k 14.11.17 23:06 2
     .. mustawt 14.11.17 23:48 38
  מה קרה לפורום ''סקופים''??? מסיניו 14.11.17 23:06 3
     לא יודע מה אתם רוצים. כתב יפה. ניתוח מדויק. Bizi 14.11.17 23:35 31
         אני רוצה לקרוא. ולא מסוגל.... מייקי 15.11.17 11:11 107
         אין חלוקה לפסקאות, אין אמלק, קשה מאוד לקרוא avitano 15.11.17 12:26 112
             דור של סמארטפון... ariel999 15.11.17 12:30 113
  ביום של סקופ Tornado 14.11.17 23:07 4
  תודה, מעניין מאד. Braveheart 14.11.17 23:08 5
     אתה יכול לכתוב חלוץ שפוי 14.11.17 23:17 11
         לא, שאתה כזה שנון הערב שזה משהווווו Braveheart 14.11.17 23:25 21
             הערב?? חלוץ שפוי 14.11.17 23:26 22
                 כן, היום במיוחד שירי 14.11.17 23:27 23
                 טוב נו, גם בימי שני וחמישי Braveheart 14.11.17 23:28 24
  יש לציין שהמאמר מעניין עם ניתוח יוצא דופן Admiral 14.11.17 23:09 6
     הגיע הזמן להגיד את כל מה שכולנו יודעים.. נריה 14.11.17 23:14 10
  נריה היקר Yehudah770 14.11.17 23:11 7
  תודה על כתבה מעניינת avi-ran 14.11.17 23:12 8
  כתבה עניינית ומעניינת מפי מי המילים נכתבו ? ירמיה80 14.11.17 23:13 9
     הרוב מידיעה וחלק מהערכה. נריה 14.11.17 23:18 14
  היה נעים להכיר חלוץ שפוי 14.11.17 23:17 12
     היה? Snowflake 14.11.17 23:54 44
         יש לי חוש שישי חלוץ שפוי 14.11.17 23:57 48
             מקווה שאתה טועה. Snowflake 15.11.17 00:00 49
                 סופר מסכים, עדיף על אשכולות על שטויות שאנשים פותחים פה כמו פקקים חבלז בטבריה לארי 15.11.17 00:02 50
                     מצטרף לתגובתך. כתבה מעניינת ולדעתי במקומה. זר קוציםריחני 15.11.17 00:29 51
             דווקא שינוי מרענן ראש דשא 15.11.17 07:47 62
  בסופו של דבר כוחות הרשע במזרח התיכון מנצחים תשבץ 14.11.17 23:17 13
     על אף כל מגרעותינו נריה 14.11.17 23:21 17
         ברשותך אני אשנה את זה ל''ביום שביבי ירגיש איום קיומי לשלטונו'' תשבץ 15.11.17 08:46 78
     ישראל אינה חייבת להרקין ראשה אהרון5 15.11.17 00:53 56
         מוסר זו לא מילה גסה. אבל צריך מוסר יהודי, אמיתי, לא מוסר נוצרי שאף מדינה לא משתמשת בו תשבץ 15.11.17 08:48 80
     60 קמ כאשר המרחק לדמשק הוא 40. לא הייתה דרישה כזו. עכביש 15.11.17 09:44 90
  למרות שאני מניח שפרסום הפוסט היה צריך להעשות The Factor 14.11.17 23:19 15
  ניתוח מעניין , לדעתי המניע הרוסי הוא פשוט יותר ישראלי 14.11.17 23:20 16
  ודרך אגב מי שמונע התנגשות בין רוסיה לישראל זה פוטין Admiral 14.11.17 23:22 18
  קצת צניעות לא תזיק לנו להיפך. ולזכור אין לנו כוחי ועוצם ידיהכל בגלל השגחת הבורא יתברך יאצק 14.11.17 23:23 19
     ברור שללא הקב''ה לא היינו מגיעים עד הלום. נריה 14.11.17 23:28 25
     לא מדוייק. תגובה 15.11.17 00:40 53
  מדהים. סוף סוף כתיבה איכותית. One 14.11.17 23:24 20
     הרוסים נמצאים במילכוד נריה 14.11.17 23:33 29
  החלק האחרון שלך, על זה שישראל ביתרון מול רוסיה ,זה לא נכון על גבול הפרודיה , מרשם לאסון דני מכפר סבא 14.11.17 23:29 26
     תאמין לי - הוא צודק ואתה לא ariel999 14.11.17 23:36 32
         הטענות שלו הן היפוטתיות לגמרי שגורעט 15.11.17 08:20 72
             נכון מאוד - לתקוף ישיר רוסים - יהיה דבר ''לא חכם'' לעשות ariel999 15.11.17 09:44 91
  ניתוח מרשים מאוד של המצב ura182 14.11.17 23:30 27
  תודה רבה ariel999 14.11.17 23:31 28
  מעניין מאוד, תודה תלבץ 14.11.17 23:33 30
  לדעתי אתה עושה לנו חסד ונותן לנו קצת יותר מדי קרדיט בעימות מול רוסיה לארי 14.11.17 23:40 33
     אכן ציין שרוסיה בהחלט יכולה להשמיד אותנו ברגע Bostonterrier 14.11.17 23:44 34
         מסכים אך עדיין עם זאת הכתבה הרגישה לי לא הכי אוביקטיבית והייתה מאד מוטת לטובתנו לארי 14.11.17 23:45 35
             אולי גם אתה קצת מפריז עם הרוסים Bostonterrier 14.11.17 23:47 36
     חלילה. לא מזלזל ברוסים נריה 14.11.17 23:50 39
         אז אם מדברים על כלל בסיסי באסטרטגיה צבאית, אז בוא נבהיר כמה נקודות יגאל פת-אל 15.11.17 09:00 84
             אתה כותב כאילו מישהו מתכוון שישראל מעצמה יותר גדולה וחזקה מרוסיה ariel999 15.11.17 09:36 89
                 אריאל. מסכים לכל מה שכתבת ואני הגבתי למה שנכתב שהוא כמובן ברמה התיאורטית יגאל פת-אל 15.11.17 11:13 108
     גם אני חשבתי ככה עד התקריות עם טורקיה תגובה 15.11.17 00:43 54
  ניתוח מפוקח פוליטי 14.11.17 23:47 37
  רוסיה במו ידיה גוררת את האזור למלחמה עקובה מדם BlackHawkIL 14.11.17 23:52 40
  גם אם כל מה שכתבת נכון spot 14.11.17 23:53 41
     לא לחיץ ולא הססן. זר קוציםריחני 15.11.17 00:35 52
  לרגע חשבתי שביבי כתב את כל זה..😉� somebody 14.11.17 23:53 42
     ביבי פשוט שלח יועץ שלו לרוטר לעלות קצת מורל ariel999 14.11.17 23:56 45
     תודה. לילה טוב לכל עם ישראל נריה 14.11.17 23:56 46
  כתבה מעניינת ! מסכים עם רוב הדברים....עימות רציני עם איראן והכלב שלה DustintheWind 14.11.17 23:54 43
  לא יודע למה המכנסיים נהיו פתאום קטנות עלי... אניאנונימיאני 14.11.17 23:57 47
  הליברטי נפגעה, אך לא הוטבעה. היטש 15.11.17 01:19 58
  ומה יקרה אם רוסיה תפיל לנו מטוס? איך כולם בשכונה יתפסו עלינו תחת.... המקור 15.11.17 07:12 59
  לדעתי ישראל מנוטרלת כחול 15.11.17 07:18 60
  אני משום מה לא קונה את יכולת המכה השניה.. איני רואה מפקד בכיר בצה''ל יורה טיל גרעיני על Maryland 15.11.17 07:33 61
     ברגע האמת זה כבר לא משנה.... חלוץ שפוי 15.11.17 07:50 63
         נכון, אבל אם הם יודעים את זה מראש אז זה לא קיים.. לחילופין צוללת רוסית תירה טיל גרעיני על Maryland 15.11.17 08:05 66
  יפה מאוד רואים שזה הולך לשם.... Costanza 15.11.17 07:55 64
  אז מה למדנו? שישראל תביס את רוסיה. צר לי אבל יצא מפרופורציות יגאל פת-אל 15.11.17 08:03 65
     לא רק רוסיה כחול 15.11.17 08:05 67
     על פניו אתה צודק.. Snowflake 15.11.17 08:15 71
         להיפך. וגם לא הכי רלוונטי יגאל פת-אל 15.11.17 08:51 82
     אני חושב שהוא הפריד יפה בין מלחמה קונבנציונלית לגרעינית. carpinteiro 15.11.17 09:49 93
         טעות. במלחמה קונבנציונאלית אין לנו סיכוי יגאל פת-אל 15.11.17 09:54 95
  מעניין תודה PTM 15.11.17 08:08 68
     ממש לא יהיה חכם לנעול.. חיפושית 15.11.17 08:10 70
     בשביל זה רוטר קיים עם עולם 15.11.17 08:44 77
     למה לנעול? כי אין העתק הדבק מאתרים בארץ? somebody 15.11.17 09:34 87
         אין לי טענה לכותב. קראתי בעניין רב. PTM 15.11.17 11:45 111
  הכתיבה שלך מקצועית ויפה חיפושית 15.11.17 08:09 69
  יופי של מאמר elimy 15.11.17 08:23 73
  יופי של מאמר elimy 15.11.17 08:23 74
  גם אם ישראל תכריע מערכה זו לא הכרעה ר ציני 15.11.17 08:36 75
  הייתי שולח את המאמר עם טיל בליסטי עם עולם 15.11.17 08:40 76
     ותקבל מאה טילי טופול על הראש. קצת צניעות לא תזיק יגאל פת-אל 15.11.17 08:52 83
         גם באימייל זה בסדר עם עולם 15.11.17 09:31 86
             השתגעת? תקבל תגובה עם קספרסקי - יותר גרוע מטופול ariel999 15.11.17 09:52 94
  ניתוח אסטרטגי מדהים...ויותר מכך מדהים שזה נכון Whisper 15.11.17 08:48 79
  מבט נכון, אך מתעלם מרבדים שונים ואחרים במרחב, המסוגלים לשנות את התמונה... Q 15.11.17 08:51 81
  מקווה שזה לא צורת החשיבה בממשלה. רוסיה חוששת מישראל? לכל היותר היא מכבדת את ישראל כיום. אלכסנדר 15.11.17 09:24 85
     רוסיה אכן חוששת. נריה 15.11.17 10:15 97
         לא היתה עד עתה תקיפה שיכלה להכעיס את הרוסים לורד וולדמורט 15.11.17 10:19 99
             הכל כואב נריה 15.11.17 10:33 100
                 לא מסכים. לורד וולדמורט 15.11.17 10:40 101
     רוסיה חוששת מישראל לא במימד המלחמתי אלא בפגיעה באמינות הנשק החדיש שלהם Admiral 15.11.17 10:16 98
     תתפלא. זו גם צורת החשיבה של ההנהגה נריה 15.11.17 11:05 104
  סקירה מעניינת, תודה לך. Maya 15.11.17 09:34 88
  ניתוח מסודר, ממוקד, הגיוני - כל הכבוד לך. כיף לקרוא. carpinteiro 15.11.17 09:45 92
     תודה נריה 15.11.17 10:07 96
  הרבה זמן לא קראתי כתבה שכזאת. יוסי22 15.11.17 10:48 102
  לא הבנתי ! האם ליברמן הוא פרו רוסי או פרו אמריקאי? באיזה צד הוא במשוואה? toncor 15.11.17 11:03 103
     ליברמן הוא האיש הרע במשוואה נריה 15.11.17 11:11 106
  אהבתי את סגנון הכתיבה הישיר. יש עובדות במלל שלא ניתן לערער עליהן הEברי 15.11.17 11:08 105
  קצת היסטוריה יגאל פת-אל 15.11.17 11:17 109
  כתיבה יפה מברוק 15.11.17 11:20 110
  קראתי הכל Chemist 15.11.17 12:41 114

   
   
שומרוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.08
10091 הודעות, 116 מדרגים, 217 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:03   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מה זה מי כתב איפה פורסם סקופ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


איזה טוב השם !!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שר_האוצר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1325 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    00:43   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. הוא לא ציין מה יעשו אלו שבצוללת שתיתן מכה גרעינית שניה... איזו מדינה תקבל אותם?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגן כחול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.13
5880 הודעות, 34 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    01:14   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. מה זה משנה מי, בבחירות הבאות אני שם לו פתק בקלפי.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   רק מה האותיות?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Joker2k לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
2435 הודעות, 18 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:06   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. יווו איזה ארוך....  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 14.11.17 בשעה 23:14 בברכה, Joker2k
 
עכשיו קראתי , וזה מצחיק אותי ומפתיע כאחד , כי למעשה רשמתי תגובה לפני כמה זמן בשורה וחצי שתיארה את מה שנרשם כאן לפרוטות , שזה מדהים !!!!

ישראל עם הגב לקיר , כסף ועוד כסף , וההמשך יבוא
אבל זה לפורום יש לי מה לומר , ועם זאת אהבתי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mustawt
חבר מתאריך 26.9.17
264 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:48   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. ..  
בתגובה להודעה מספר 2
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 15.11.17 בשעה 00:05 בברכה, mustawt
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסיניו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.3.15
3229 הודעות, 63 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:06   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מה קרה לפורום ''סקופים''???  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Bizi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2244 הודעות, 35 מדרגים, 61 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:35   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. לא יודע מה אתם רוצים. כתב יפה. ניתוח מדויק.  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מייקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.5.14
4980 הודעות, 36 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    11:11   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  107. אני רוצה לקרוא. ולא מסוגל....  
בתגובה להודעה מספר 31
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avitano לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.5.13
7423 הודעות, 80 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    12:26   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  112. אין חלוקה לפסקאות, אין אמלק, קשה מאוד לקרוא  
בתגובה להודעה מספר 31
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
1611 הודעות, 3 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    12:30   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  113. דור של סמארטפון...  
בתגובה להודעה מספר 112
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tornado לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.8.17
1052 הודעות, 8 מדרגים, 9 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:07   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ביום של סקופ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Braveheart לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.10.16
2787 הודעות, 30 מדרגים, 47 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:08   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תודה, מעניין מאד.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אני גם רוצה לכתוב מאמר, אני יכול?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלוץ שפוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.15
15361 הודעות, 93 מדרגים, 181 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:17   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אתה יכול לכתוב  
בתגובה להודעה מספר 5
 
   רק לא לפרסם פה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Braveheart לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.10.16
2787 הודעות, 30 מדרגים, 47 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:25   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. לא, שאתה כזה שנון הערב שזה משהווווו  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלוץ שפוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.15
15361 הודעות, 93 מדרגים, 181 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:26   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. הערב??  
בתגובה להודעה מספר 21
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שירי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.7.14
7284 הודעות, 107 מדרגים, 174 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:27   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. כן, היום במיוחד  
בתגובה להודעה מספר 22
 
  


תִּשְׁעִים וְתִשְׁעָה אָחוּז מֵהַשְּׂמֹאלָנִים מוֹצִיאִים שָׁם רַע לַשְּׁאָר


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Braveheart לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.10.16
2787 הודעות, 30 מדרגים, 47 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:28   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. טוב נו, גם בימי שני וחמישי  
בתגובה להודעה מספר 22
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Admiral לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.13
4862 הודעות, 40 מדרגים, 71 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:09   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יש לציין שהמאמר מעניין עם ניתוח יוצא דופן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:14   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. הגיע הזמן להגיד את כל מה שכולנו יודעים..  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   זה בסך הכל ניתוח קצת עצבני. פשוט נמאס לראות שכולם חושבים אותנו לילדי כאפות של העולם..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yehudah770 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.12.15
1863 הודעות, 14 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:11   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. נריה היקר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   קודם כל ברוך הבא.
אך אי אפשר להביא משהו בלי מקור.
וכו ' וכו '. אבל מעניין.
שיהיה לך כל טוב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avi-ran לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.5.15
4342 הודעות, 97 מדרגים, 192 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:12   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. תודה על כתבה מעניינת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירמיה80 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.10.07
3612 הודעות, 34 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:13   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. כתבה עניינית ומעניינת מפי מי המילים נכתבו ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מוגש בכתב צפוף, ללא פסקאות, וללא קרדיט ופתיח.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:18   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הרוב מידיעה וחלק מהערכה.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
   אני חושב שלא צריך לציין מקורות. כל המקורות היו כאן במשך זמן רב. פשוט ליקטתי את הכל למאמר אחד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלוץ שפוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.15
15361 הודעות, 93 מדרגים, 181 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:17   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. היה נעים להכיר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snowflake
חבר מתאריך 7.5.17
238 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:54   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. היה?  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלוץ שפוי
חבר מתאריך 10.12.15
15361 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:57   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. יש לי חוש שישי  
בתגובה להודעה מספר 44
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snowflake
חבר מתאריך 7.5.17
238 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    00:00   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. מקווה שאתה טועה.  
בתגובה להודעה מספר 48
 
   אפשר למחוק ולהסביר בפרטי. בכל זאת גולש חדש.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לארי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.7.14
1942 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    00:02   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. סופר מסכים, עדיף על אשכולות על שטויות שאנשים פותחים פה כמו פקקים חבלז בטבריה  
בתגובה להודעה מספר 49
 
   גם אם עובר על הכללים אפשר להסביר , אבל בגדול כתבה מעניינת עם כוונה טובה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זר קוציםריחני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.1.16
1055 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    00:29   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. מצטרף לתגובתך. כתבה מעניינת ולדעתי במקומה.  
בתגובה להודעה מספר 50
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.2.15
3401 הודעות, 29 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    07:47   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. דווקא שינוי מרענן  
בתגובה להודעה מספר 48
 
   מה עדיף? מה גלאון אכלה לארוחת בוקר? או מה חזן עישן בערב?
אני אהבתי, רק חבל שאין סימני פיסוק ופסקאות.


גם אתה חושב שהדשא שלי ירוק יותר? דרג!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תשבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.10.04
47075 הודעות, 238 מדרגים, 471 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:17   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. בסופו של דבר כוחות הרשע במזרח התיכון מנצחים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   איראן הולכת ומתרחבת והופכת לאימפריה אחרי שעיראק, סוריה ולבנון התפרקו.
ישראל דרשה 60 ק"מ של חיץ ובקושי משאירים לה פירורים של 5 ק"מ
ההסכם עם איראן לא בוטל
חיזבאללה חזק, מאומן ומוכן למלחמה עם מעל 100 אלף טילים
ראש הממשלה הלבנוני ברח
הג'יהאד האיסלאמי עם רשת מנהרות מסועפת
חמאס עם מלאי טילים כמו בערב צוק איתן
וטראמפ בינתיים מתגלה כאכזבה. נואם נאומים מרגשים בעד ישראל ומבקר בכותל, ובפועל מפקיר אותה לנפשה ואפילו מנסה עכשיו לדחוף לה בפרצוף יוזמות שלום.
ואצלנו? אנחנו מובלים בידי אדם שלקח לו 50 יום להתמודד עם ארגון קיקיוני בעזה וקרס כמו ילדה עם קוקיות בפרשת המגנומטרים, שר ביטחון פקה פקה וגנרלים שבמקום לזהות הכרעה במלחמה עסוקים בזיהוי תהליכים.

לא פשוט, לא פשוט בכלל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:21   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. על אף כל מגרעותינו  
בתגובה להודעה מספר 13
 
   אני לא מקנה באוייבנו ביום שנצטרך להילחם כשאנחנו עם הגב לקיר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תשבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.10.04
47075 הודעות, 238 מדרגים, 471 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:46   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. ברשותך אני אשנה את זה ל''ביום שביבי ירגיש איום קיומי לשלטונו''  
בתגובה להודעה מספר 17
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
25795 הודעות, 132 מדרגים, 230 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    00:53   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. ישראל אינה חייבת להרקין ראשה  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
אבל ישראל התרגלה משך עשרות שנים להתרפס בפני צורריה ואויביה בתירוץ האידיוטי שהציבור המטומטם שלנו משום מה אוכל אותו: מוסר. צריך להתחיל לעכל כבר עתה: העולם בדרך להפוך לסדום ועמורה אחד ענק. כבר רוסיה, סין ואירן נשלטים על ידי דיקטטורים. יש עוד לא מעט מדינות בעולם שבה האנשים הם אומללים מאוד. קוריאה הצפונית היא מדינה של כמה אדונים שעושים מה שבא להם בעשרות מיליוני אנשים, ואירופה עוד מעט מוסלמית. צריך או להירשם לטיסה למאדים, או להתעורר. ומוטב שעתיים קודם כי חלום ההזדמנויות הולך ונסגר.


בכל דור ודור חייבת האנושות להטיל ספק בערכיה ובקונספציותיה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תשבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.10.04
47075 הודעות, 238 מדרגים, 471 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:48   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. מוסר זו לא מילה גסה. אבל צריך מוסר יהודי, אמיתי, לא מוסר נוצרי שאף מדינה לא משתמשת בו  
בתגובה להודעה מספר 56
 
   לדוגמא כשנורים טילים בכוונה מבית ספר או מסגד, המוסר העקום הנוכחי אומר שיש להימנע ככל האפשר מלפגוע באותו מבנה גם אם זה אומר לסכן חיי חיילים או אזרחים.
מוסר יהודי אמיתי אומר שאין קיום למקום שממנו נורים טילים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עכביש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.15
6337 הודעות, 59 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    09:44   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. 60 קמ כאשר המרחק לדמשק הוא 40. לא הייתה דרישה כזו.  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
איראן הולכת ומתרחבת והופכת לאימפריה אחרי שעיראק, סוריה ולבנון התפרקו.
ישראל דרשה 60 ק"מ של חיץ ובקושי משאירים לה פירורים של 5 ק"מ
ההסכם עם איראן לא בוטל
חיזבאללה חזק, מאומן ומוכן למלחמה עם מעל 100 אלף טילים
ראש הממשלה הלבנוני ברח
הג'יהאד האיסלאמי עם רשת מנהרות מסועפת
חמאס עם מלאי טילים כמו בערב צוק איתן
וטראמפ בינתיים מתגלה כאכזבה. נואם נאומים מרגשים בעד ישראל ומבקר בכותל, ובפועל מפקיר אותה לנפשה ואפילו מנסה עכשיו לדחוף לה בפרצוף יוזמות שלום.
ואצלנו? אנחנו מובלים בידי אדם שלקח לו 50 יום להתמודד עם ארגון קיקיוני בעזה וקרס כמו ילדה עם קוקיות בפרשת המגנומטרים, שר ביטחון פקה פקה וגנרלים שבמקום לזהות הכרעה במלחמה עסוקים בזיהוי תהליכים.

לא פשוט, לא פשוט בכלל
ציטוט מאת: תשבץ
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
The Factor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.12
1934 הודעות, 16 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:19   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. למרות שאני מניח שפרסום הפוסט היה צריך להעשות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   בתיאום ההנהלה- תודה רבה על השיתוף.


אשמח לדרוג, תודה.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
11450 הודעות, 61 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:20   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ניתוח מעניין , לדעתי המניע הרוסי הוא פשוט יותר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הם לא באמת יכולם להוציא את איראן מסוריה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Admiral לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.13
4862 הודעות, 40 מדרגים, 71 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:22   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ודרך אגב מי שמונע התנגשות בין רוסיה לישראל זה פוטין  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לרוסים יש מסורת ארוכת שנים באהדה למוסלמים ואלמלא פוטין שמגלה אהדה ליהודים כי אז היה מתרחשת התנגשות בין שני הצבאות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאצק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.15
4677 הודעות, 47 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:23   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. קצת צניעות לא תזיק לנו להיפך. ולזכור אין לנו כוחי ועוצם ידיהכל בגלל השגחת הבורא יתברך  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ולא בגלל שיש לנו זכויות עצמיות אלא בגלל זכות אבותינו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:28   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. ברור שללא הקב''ה לא היינו מגיעים עד הלום.  
בתגובה להודעה מספר 19
 
   "עם נבון וחכם העם הזה" אמר משה על עם ישראל. וזאת בזכות התורה המגינה עלינו. ודווקא בשל כך אסור לנו לחשוש            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תגובה
חבר מתאריך 16.10.17
151 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    00:40   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. לא מדוייק.  
בתגובה להודעה מספר 19
 
   עם ישראל צריך להיות הראש מורם מול האויב.
לגבי מה שאמרת שאין לנו כוחי ועוצם ידי זה גם לא מדוייק ומצאתי מאמר טוב שממצה בקצרה את העניין.
http://yahr.org/show.asp?mador=4800&id=61241            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
One לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.9.14
961 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:24   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מדהים. סוף סוף כתיבה איכותית.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:33   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. הרוסים נמצאים במילכוד  
בתגובה להודעה מספר 20
 
   מחד ללא "בשר התותחים" השיעי לא בטוח שמשטר אסד יחזיק מעמד. המטרייה האווירית הרוסית היא תנאי הכרחי אבל לא תנאי מספיק. ומאידך, גם הרוסים יודעים שאין מתנות חינם- מי שנלחם רוצה חלק בנתח לאחר הניצחון. כרגע הם רואים יותר את הטווח הקצר והמיידי - להציל את אסד. אחר-כך אלוהים גדול. וזאת הטעות שלהם כי לישראל אין את הלוקסוס של "נראה אחר-כך מה יהיה". זאת הסיבה שיכולה להביא לעימות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא
חבר מתאריך 22.8.11
13312 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:29   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. החלק האחרון שלך, על זה שישראל ביתרון מול רוסיה ,זה לא נכון על גבול הפרודיה , מרשם לאסון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   גדול לישראל...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
1611 הודעות, 3 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:36   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. תאמין לי - הוא צודק ואתה לא  
בתגובה להודעה מספר 26
 
   ממידע על שקרים רבים של פרופגנדה רוסי על מצב של רוסיה
צבא שלה ונשק שלה
זה אמת שרוסיה מפחדת ממבחן של S300 וS400 שלה מול חיל האוויר ישראלי
הם לא יעשו שימוש בהם בלי תקיפה ישירה על רוסים (ושנסראללה תלך לעזאזל מבחינתם)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שגורעט
חבר מתאריך 29.5.12
281 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:20   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. הטענות שלו הן היפוטתיות לגמרי  
בתגובה להודעה מספר 32
 
   אין סיכוי שישראל תנסה את היכולות שלה על רוסיה..יש גבול גם לטמטום ולשחצנות הישראליים. וזה לא משנה שספציפית המטוסים של חיל האויר יכולים להמודד עם הS300 וכו', יש הרבה דברים מעבר (חוץ מזה שגם לגופו של עניין מי ערב לכך שהטייסים הישראליים יותר טובים מהרוסים? סתם שחצנות מיותרת).

בקיצור - ישראל תוותר יפה יפה לכל הדרישות האמתיות של רוסיה בלית ברירה. מה לעשות שככה העולם עובד?! רוסיה היא רוסיה וישראל היא עדיין רק ישראל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999
חבר מתאריך 1.5.17
1611 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    09:44   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. נכון מאוד - לתקוף ישיר רוסים - יהיה דבר ''לא חכם'' לעשות  
בתגובה להודעה מספר 72
 
   אבל מי מדבר על זה? מדובר רק על קווים אדומים לישראל -
שאנחנו חייבים לעמוד בהם בלי להתחשב (יותר מדי) על רוסים

נ.ב. מעניין בכלל דיון הזה - היו פה (ויש) כמה וכמה מעריצים נלהבים של "חבר שלנו" פוטין...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ura182
חבר מתאריך 7.12.14
49 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:30   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. ניתוח מרשים מאוד של המצב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999
חבר מתאריך 1.5.17
1611 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:31   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ניתוח מדויק ונכון בהרבה נקודות
גם מסקנה נכונה מאוד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תלבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.2.15
1140 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:33   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. מעניין מאוד, תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לארי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.7.14
1942 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:40   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. לדעתי אתה עושה לנו חסד ונותן לנו קצת יותר מדי קרדיט בעימות מול רוסיה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אתה צודק שאנחנו יכולים להביך אותם במובנים מסוימים, אבל כולנו יודעים את העוצמה של רוסיה וכיצד אין להם שום סנטימנטים ושום הומנטיריות ולא התחשבות בזכויות אדם כאשר הם מחליטים לתקוף משהו. הצגת בעיקר את היתרונות שלנו בעימות אינטרסים מול רוסיה אבל לא ציינת שיש לנו הרבה מה להפסיד ורוסיה זה לא ירדן או מצרים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Bostonterrier
חבר מתאריך 11.7.15
416 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:44   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אכן ציין שרוסיה בהחלט יכולה להשמיד אותנו ברגע  
בתגובה להודעה מספר 33
 
   אבל יחד עם זאת גם חוששים מהמכה או התגובה השניה של ישראל (צוללות עם יכולות גרעיניות) .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לארי
חבר מתאריך 16.7.14
1942 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:45   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. מסכים אך עדיין עם זאת הכתבה הרגישה לי לא הכי אוביקטיבית והייתה מאד מוטת לטובתנו  
בתגובה להודעה מספר 34
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Bostonterrier
חבר מתאריך 11.7.15
416 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:47   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. אולי גם אתה קצת מפריז עם הרוסים  
בתגובה להודעה מספר 35
 
   בכל זאת עוד לא יצא לה להיתקל במדינה גרעינית בעלת ניסיון רב בלחימה.
בכל אופן נחמד גם לראות את חצי הכוס המלאה (;            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:50   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. חלילה. לא מזלזל ברוסים  
בתגובה להודעה מספר 33
 
   אבל אנחנו גם לא גיאורגיה. אני לא מדבר על מצב של מלחמה כוללת. אני מדבר על מצב של עימות מוגבל. מה גם שבמלחמה כוללת אנחנו לא לבד ולא קוטלי קנים. לעניות דעתי בעימות כולל הגודל לא קובע.
אם ישראל מוחזקת כמעצמה גרעינית אז אין מצב של עימות כולל. זה הכלל הבסיסי ביותר בלימודי אסטרטגיה צבאית            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
8385 הודעות, 106 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    09:00   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. אז אם מדברים על כלל בסיסי באסטרטגיה צבאית, אז בוא נבהיר כמה נקודות  
בתגובה להודעה מספר 39
 
   1. לישראל אין את המשאבים שיש לרוסים. בינתיים ישראל היא זו שנזקקה לרכבת אווירית מול החמאס. לכן דווקא מלחמה מוגבלת וארוכה תתיש אותנו (ותאמין לי, ישראל לא תטיל פצצות גרעין בגלל מלחמה מוגבלת)

2. לרוסים כוח משימה (קטן אמנם בינתיים) אבל כוח שיכול בסיוע טילים מהבית להשמיד מטרות איכות בישראל, באופן שישבית קונבנציונאלית וישתק את ישראל

3. עימות מוגבל לא יביא לתגובה גרעינית, בטח על ידי מדינה שעבורה כמה פצצות גרעין היא השמדה טוטאלית וחיסול החלום הציוני

4. בעימות צבאי הגודל מ-א-ו-ד קובע. מאוד. תשאל את נפוליאון, את היטלר. הם הבינו בדרך הקשה שהגודל של רוסיה קובע ובגדול.

5. אם הרוסים יודעים שלישראל יש יכולת גרעינית אז תאמין לי שהם ידעו לגרור אותנו למלחמת התשה לא כוללת עם הפרוקסים שלהם

6. לרוסים יכולת טילית שישראל רק יכולה לחלום עליה. אני בספק אם מי מהצדדים יגיע לכך, אבל במלחמה קונבנציונלית, אתה ממש לא רוצה לבדוק את היכולות הטיליות של הרוסים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
1611 הודעות, 3 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    09:36   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. אתה כותב כאילו מישהו מתכוון שישראל מעצמה יותר גדולה וחזקה מרוסיה  
בתגובה להודעה מספר 84
 
   ברור שרוסיה יותר גדולה עם הרבה יותר שטח, אוכלוסיה וטילים
אבל כל זה רק תיאורטי - אין מצב (לפחות נכון לעכשיו) שאנחנו בעימות עם רוסיה
אין פה כוח גדול של רוסים ואין איום של 100 טילים טופול שכתבת (זה בשבילך מלחמה מוגבלת אם יהיה שלא מצדיקה תגובה?)
חוץ מזה אתה (כמו רבים אחרים) חושבים יותר מדי טוב על רוסיה ופחות מדי טוב על ישראל
(הגנה נגד טילים, מלחמה על בית בשבילנו, עזרה לנו מארה"ב ועולם וכוי)
אתה כותב דברים נכונים עובדתי אבל די דבילים במצב גאופוליטי - זה כמו לכתוב שארה"ב
יכולה בכלות להשמיד אנגליה (אנחנו לא עד כדי כך חברים של רוסיה - אבל בכל זאת)
פוטין לא התחיל להשמיד ישראל בשביל אסד וכמובן לא בשביל חיזבאללה ואירן אלפי קילומטר מהבית במצב העולמי נכחי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
8385 הודעות, 106 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    11:13   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  108. אריאל. מסכים לכל מה שכתבת ואני הגבתי למה שנכתב שהוא כמובן ברמה התיאורטית  
בתגובה להודעה מספר 89
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תגובה
חבר מתאריך 16.10.17
151 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    00:43   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. גם אני חשבתי ככה עד התקריות עם טורקיה  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פוליטי
חבר מתאריך 14.7.17
41 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:47   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. ניתוח מפוקח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   יחד עם זאת יש כול כך הרבה אפשרויות בפזל המורכב של המזרח התיכון            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
BlackHawkIL לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.9.16
7825 הודעות, 57 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:52   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. רוסיה במו ידיה גוררת את האזור למלחמה עקובה מדם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לדעתי הם לא העריכו את הכוח של הציר השיעי.
היו הרבה אנשים שהיו בטוחים שנוכחות מעצמה תייצב את האזור אך הפוך, כול האזור מתערער.
אין מנוס מעימות צבאי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
spot
חבר מתאריך 21.10.16
241 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:53   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. גם אם כל מה שכתבת נכון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   בסופו של דבר ההחלטות נופלות אצל המנהיכים ולנו יש אחד לחיץ והססן.
לרוסיה יש את פוטין ולנו יש את ביבי שטוב בדיבורים וחלש בעשייה ואני בטוח שכך פוטין רואה אותו, נותן לו לדבר ועושה מה שבא לו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זר קוציםריחני
חבר מתאריך 25.1.16
1055 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    00:35   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. לא לחיץ ולא הססן.  
בתגובה להודעה מספר 41
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
somebody לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.15
14119 הודעות, 171 מדרגים, 334 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:53   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. לרגע חשבתי שביבי כתב את כל זה..😉�  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   יישר כח לכותב . אהבתי ואפילו קראתי עד הסוף


גדי אייזנקוט הוא לא הרמטכ"ל שלי, כל עוד אלאור לא בבית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
1611 הודעות, 3 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:56   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. ביבי פשוט שלח יועץ שלו לרוטר לעלות קצת מורל  
בתגובה להודעה מספר 42
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:56   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. תודה. לילה טוב לכל עם ישראל  
בתגובה להודעה מספר 42
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
DustintheWind
חבר מתאריך 3.8.17
241 הודעות
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:54   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. כתבה מעניינת ! מסכים עם רוב הדברים....עימות רציני עם איראן והכלב שלה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הוא בלתי נמנע- על רקע התבססותה בסוריה. אין ספק שמי שאחריות לכך הן רוסיה ובעיקר דונלד טראמפ שמידי יום נראה יותר ויותר כמו אובמה(יש שיגידו אפילו גרוע יותר)

מלחמה תהיה קצרה לדעתי עם כמות גדולה של נפגעים בעורף אך היא תביא שקט גדול אחריה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניאנונימיאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
24712 הודעות, 179 מדרגים, 306 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ח    23:57   14.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. לא יודע למה המכנסיים נהיו פתאום קטנות עלי...  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היטש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.9.16
3223 הודעות, 34 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    01:19   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. הליברטי נפגעה, אך לא הוטבעה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


גוגל ויוטיוב הנם שורפי הספרים של העידן הדיגיטלי, והADL הוא הגסטאפו שלהם. התוצאה: היפר-אנטישמיות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המקור
חבר מתאריך 19.2.09
20736 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    07:12   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. ומה יקרה אם רוסיה תפיל לנו מטוס? איך כולם בשכונה יתפסו עלינו תחת....  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 15.11.17 בשעה 07:24 בברכה, המקור
 
מאמר דעה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כחול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.10.03
10690 הודעות, 55 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    07:18   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. לדעתי ישראל מנוטרלת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   פוטין וטראמפ הולכים יד ביד.
ישראל אינה יכולה לבצע פעולה משמעותית שהאמריקאים לא מאשרים. אנחנו תלויים בהם.
עוד מעט ידחוף לנו טראמפ את תכנית השלום, ואנחנו נגלה שזה הממשל הגרוע ביותר שהיה מאז ומעולם עבור ישראל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Maryland לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.1.09
3374 הודעות, 26 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    07:33   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. אני משום מה לא קונה את יכולת המכה השניה.. איני רואה מפקד בכיר בצה''ל יורה טיל גרעיני על  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עיר מלאה אזרחים רק כי איבד קשר עם ישראל או מה שלא תהיה הפרוצדורה ואפילו אם י ו ד ע שישראל הושמדה..

ברגע האמת אני חושש שהוא יהיה "הומני" והוא ינסה לעלות על איזה חוף באירופה..


מסתננים החוצה - כדי שיהיה עתיד למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלוץ שפוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.15
15361 הודעות, 93 מדרגים, 181 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    07:50   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. ברגע האמת זה כבר לא משנה....  
בתגובה להודעה מספר 61
 
   כול התאוריה של המכה השניה כבר לא שווה כלום אם הצד השני באמת תקף....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Maryland לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.1.09
3374 הודעות, 26 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:05   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. נכון, אבל אם הם יודעים את זה מראש אז זה לא קיים.. לחילופין צוללת רוסית תירה טיל גרעיני על  
בתגובה להודעה מספר 63
 
   ארה"ב במקרה ההפוך ולכן יש שם מאזן אימה..


מסתננים החוצה - כדי שיהיה עתיד למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Costanza לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.1.15
1600 הודעות, 26 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    07:55   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. יפה מאוד רואים שזה הולך לשם....  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
8385 הודעות, 106 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:03   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. אז מה למדנו? שישראל תביס את רוסיה. צר לי אבל יצא מפרופורציות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לכל אלה שחושבים שישראל תפעיל ארסנל גרעיני ועוד מול מעצמה עם אלפי רשקים על טילים....

חיל האוויר הישראלי לא יוכל להמריא לאחר כמה טילי טופול על כל בסיס

וישראל ששטחה כמו עיר גדולה ברוסיה שנזקקה לרכבת אווירית מול החמאס

שחצנות לשמה

מזל שראשי הצבא והמדינה מבינים את מגבלות הכוח            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כחול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.10.03
10690 הודעות, 55 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:05   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. לא רק רוסיה  
בתגובה להודעה מספר 65
 
   צריך תמיכה של ארה"ב, ואין לנו.
אנחנו חזקים מול חמאס. אולי בשלב מסוים יתאים לרוסים שאנחנו מחסל את חיזבאללה, אז יאפשרו לנו לתקוף בלבנון.
אנחנו פרוקסי של המעצמות. גם איראן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snowflake
חבר מתאריך 7.5.17
238 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:15   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. על פניו אתה צודק..  
בתגובה להודעה מספר 65
 
   אבל תמיד יותר קל להגן על שטח קטן יותר, ומי כמונו מומחים בהגנה.
תחשוב על זה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
8385 הודעות, 106 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:51   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. להיפך. וגם לא הכי רלוונטי  
בתגובה להודעה מספר 71
 
   לרוסים אין בעייה לשתק את כל מטרות האיכות בישראל דווקא בגלל השטח הקטן שלנו. תחשוב על השטח הענק של רוסיה, על המשאבים, על פיזור המתקנים האסטרטגיים.

לא כוחות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
carpinteiro לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
860 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    09:49   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. אני חושב שהוא הפריד יפה בין מלחמה קונבנציונלית לגרעינית.  
בתגובה להודעה מספר 65
 
   קונבנציונלית ישראל יכולה להתמודד עם הכוח הרוסי המוצב באיזור. גרעינית - כאן כבר אנחנו בתחום הבינארי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
8385 הודעות, 106 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    09:54   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  95. טעות. במלחמה קונבנציונאלית אין לנו סיכוי  
בתגובה להודעה מספר 93
 
   ומה הקשר למוצב באיזור?

רוסיה לא יכולה לשלוח כוח משימה?

רוסיה לא יכולה לשגר טילי שיוט וטילים בליסטיים?

אלא אם אתה מתכוון לעימות מוגבל, קטן שבו רביעיה ישראלית תפגוש ברביעיה רוסית. זו לא מלחמה. זו תקרית. במלחמה קונבנציונלית מול רוסיה אין לנו סיכוי והנזק שיגרם לישראל יהיה חסר מימדים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
PTM לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.15
4344 הודעות, 37 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:08   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. מעניין תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אני בשוק שלא נעלו עד עכשיו. המנהלים עוד לא התעוררו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חיפושית
חבר מתאריך 4.2.02
49876 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:10   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. ממש לא יהיה חכם לנעול..  
בתגובה להודעה מספר 68
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עם עולם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.10.07
2618 הודעות, 26 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:44   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. בשביל זה רוטר קיים  
בתגובה להודעה מספר 68
 
   שפורצת קרן אור לא מכבים אותה.
וזה קרה יותר מפעם אחת שלא נעלו הודעה שחורגת מהכללים בגלל שהיו לה משמעויות נוספות עמוקות יותר.
וזה בדיוק המצב. כל הכבוד לנריה שסיכם יפה את המצב לאור ההתפתחויות האחרונות ושם את הדברים במקומם.
זה יהיה חטא גדול לרוטר אם המאמר יינעל ולהפך צריך לדאוג שיופץ ויגיע לדרגים הגבוהים ביותר.


1


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
somebody לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.15
14119 הודעות, 171 מדרגים, 334 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    09:34   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. למה לנעול? כי אין העתק הדבק מאתרים בארץ?  
בתגובה להודעה מספר 68
 
   מקוריות רק מוסיפה ומחכימה, כמו האשכול הזה לדוגמא...


גדי אייזנקוט הוא לא הרמטכ"ל שלי, כל עוד אלאור לא בבית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
PTM לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.15
4344 הודעות, 37 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    11:45   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  111. אין לי טענה לכותב. קראתי בעניין רב.  
בתגובה להודעה מספר 87
 
   הייתי שמח לכתוב כמה הגיגים ראויים בעצמי. בעבר הבאתי דבר מעניינים עם קישור שמחקו. רק התפלאתי זה הכל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חיפושית
חבר מתאריך 4.2.02
49876 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:09   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. הכתיבה שלך מקצועית ויפה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ברמה גבוהה יותר מהרבה שעושים זאת לפרנסתם בתשקורת. פוסטים כאלה הם האיכות והערך המוסף של רוטר נט במשך כל השנים שלו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
elimy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.8.14
718 הודעות, 5 מדרגים, 9 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:23   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. יופי של מאמר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
elimy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.8.14
718 הודעות, 5 מדרגים, 9 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:23   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. יופי של מאמר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ר ציני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.4.16
1247 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:36   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. גם אם ישראל תכריע מערכה זו לא הכרעה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כי הנזק שישאר בישראל לא ייתן לחגוג ניצחון אף פעם.
והכי הזוי שאת החזית הדרומית הלכאורה פשוטה יותר מכולם לא הכרענו והיו שאמרו שגם אי אפשר להכריע(לא טכנית אלא מעשית)
מה שאומר שהדברים שכתבת נכונים אם כי לא ברי ביצוע            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עם עולם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.10.07
2618 הודעות, 26 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:40   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. הייתי שולח את המאמר עם טיל בליסטי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   למר פוטין


1


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
8385 הודעות, 106 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:52   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. ותקבל מאה טילי טופול על הראש. קצת צניעות לא תזיק  
בתגובה להודעה מספר 76
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עם עולם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.10.07
2618 הודעות, 26 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    09:31   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. גם באימייל זה בסדר  
בתגובה להודעה מספר 83
 
  


1


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
1611 הודעות, 3 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    09:52   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. השתגעת? תקבל תגובה עם קספרסקי - יותר גרוע מטופול  
בתגובה להודעה מספר 86
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Whisper
חבר מתאריך 5.3.17
34 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:48   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. ניתוח אסטרטגי מדהים...ויותר מכך מדהים שזה נכון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מאמר של יודעי דבר או שניים...שאלתי המתבקשת היא:
למה לה לישראל לבחון את כוחה בצורה כזו או להיגרר להפגנת כוחה?
למה היא לא ״משתמשת״ בהפניית הכוח הסוני המתמרד ודורש נקמה של המורדים בסוריה כנגד הכוחות הפולשים דוגמת הכוחות האמריקניים בוייטנאם ולאחר מכן להפיל את שלטון אסד היתר קלות?
תודה לך על הכתבה המעניין שקראתי ללא נשימה ...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Q לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.10.01
28294 הודעות, 123 מדרגים, 246 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    08:51   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. מבט נכון, אך מתעלם מרבדים שונים ואחרים במרחב, המסוגלים לשנות את התמונה...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   של עימות כמו שמתואר באשכול.
1) בעימות כזה, חיזבאללה יפעיל את מלוא יכולותיו (הרקטיות בעיקר) מול ישראל.
2) החמאס יכנס לתמונה וישגר אף הוא את מרכולתו.
3) ערביי יו"ש ינסו להעסיק את כוחות צה"ל באמצעות פעולות טרור.
4) ערביי ישראל (בזמן אמת) יבצעו סבוטאז' כללי בכל רחבי ישראל,
כשהנזק הפוטנציאלי שלהם הוא הגדול מכולם ויכלול השבתת בתי חולים,
חסימת צירי תנועה מרכזיים ואסטרטגיים, פגיעה בכוחות ביטחון ובבסיסים וכו'.

זה לא יהיה עימות נטו מול רוסיה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלכסנדר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.2.12
540 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    09:24   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. מקווה שזה לא צורת החשיבה בממשלה. רוסיה חוששת מישראל? לכל היותר היא מכבדת את ישראל כיום.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מבחינת רוסיה ישראל היא היא יתוש שגם עוקץ לפעמים ולא מעבר לזה. תגידו תודה שהם כיום די אוהדים אותנו. ההרתעה הגדולה מבחינת רוסיה בקשר לישראל זו ארה"ב ולא ישראל.
ישראל מתקיימת כאן רק בדרך הנס משמים ולא שום דבר אחר. אם היינו תלויים רק בצבא שלנו, כבר לא היינו קיימים כאן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    10:15   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  97. רוסיה אכן חוששת.  
בתגובה להודעה מספר 85
 
   ראה את כל התקיפות הישראלית בסוריה עד היום. רוסיה לא הפריעה לנו ולא בגלל שהיא ״מכבדת״ אותנו. היא פשוט יודעת שאנחנו נעשה זאת למרות נוכחותם והם עלולים רק להינזק מזה. אני לא גורס שישראל לא תינזק. העניין הוא שלרוסיה יש יותר מה להפסיד. תארו לכם שהסוללות של s-300 וs-400 יתבררו כבלתי חסינים בפני חיל האוויר הישראלי, זה נזק של מאות מיליארדים לפס הייצור הרוסי. מי ירכוש סוללות כאלו בעתיד...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לורד וולדמורט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.15
8878 הודעות, 180 מדרגים, 343 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    10:19   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  99. לא היתה עד עתה תקיפה שיכלה להכעיס את הרוסים  
בתגובה להודעה מספר 97
 
   תקיפות מאד כירורגיות -


חתימה: התיימרו להיות אלוהים יותר מאשר התיימרותו של אלוהים לעשות אתכם בני אדם.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    10:33   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  100. הכל כואב  
בתגובה להודעה מספר 99
 
   כל התקיפות כואבות כשאתה ה״שריף״ של המרחב. מה גם שכל התקיפות הם כנגד המשטר ובעלי בריתו.
זה שהם שתקו ולא מנעו זה לא אומר שזה לא כאב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לורד וולדמורט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.15
8878 הודעות, 180 מדרגים, 343 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    10:40   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  101. לא מסכים.  
בתגובה להודעה מספר 100
 
   אפילו הרוגים כמעט ולא היו בתקיפות.


להורדת חלק (שיום לאחר מכן תוקן) מסוללת מכ"ם סורית מיושנת - הודענו לרוסים לפני.
למרות שאנו הותקפנו בשטח האווירי של לבנון.


חתימה: התיימרו להיות אלוהים יותר מאשר התיימרותו של אלוהים לעשות אתכם בני אדם.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Admiral לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.13
4862 הודעות, 40 מדרגים, 71 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    10:16   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  98. רוסיה חוששת מישראל לא במימד המלחמתי אלא בפגיעה באמינות הנשק החדיש שלהם  
בתגובה להודעה מספר 85
 
   5 מיליארד דולר מכירות של תעשיית הנשק הרוסית חבל לפגוע בהכנסה מכובדת כזו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    11:05   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  104. תתפלא. זו גם צורת החשיבה של ההנהגה  
בתגובה להודעה מספר 85
 
   זה שאנו מתייחסים בכבוד לרוסים ונותנים להם את התחושה שאנו ״קטנים״ לידם, זה גם חלק מאסטרטגיה. אם אפשר להשיג בטוב מה שאפשר להשיג בכוח, אז למה לא לנסות.
ביום שישראל תחליט עד כאן, זה לא יהיה נעים גם לנו. אבל בעיקר להם. אין לרוסים שום יכולת התקפית (אווירית או קרקעית) כנגז ישראל בתוך המרחב הסורי. כל מה שיש להם שם כיום ואפילו כפול מזה, יכול להיות אתגר לישראל אבל לא בלתי אפשרי.
אנחנו לא לבד. יש מי ששומר עלינו למעלה, שנתן לנו את כל היכולות הבלתי ניתנות לשיעור.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Maya לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.9.04
104537 הודעות, 157 מדרגים, 301 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    09:34   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. סקירה מעניינת, תודה לך.  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
carpinteiro לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
860 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    09:45   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. ניתוח מסודר, ממוקד, הגיוני - כל הכבוד לך. כיף לקרוא.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ברשותך, שגיאת כתיב קלה אבל קצת מפריעה לסקירה המעולה שלך - "להרכין" ולא "להרקין".            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    10:07   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  96. תודה  
בתגובה להודעה מספר 92
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסי22 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.15
1240 הודעות, 15 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    10:48   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  102. הרבה זמן לא קראתי כתבה שכזאת.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אולי לישראל יש את היכולת הצבאית,
אבל אין לה שום רצון לנצח במלחמה הזאת.
האינטרסים שלנו הם בעיקר לשמור על "שקט" בגזרה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
toncor
חבר מתאריך 25.2.16
107 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    11:03   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  103. לא הבנתי ! האם ליברמן הוא פרו רוסי או פרו אמריקאי? באיזה צד הוא במשוואה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נריה
חבר מתאריך 24.8.17
15 הודעות
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    11:11   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  106. ליברמן הוא האיש הרע במשוואה  
בתגובה להודעה מספר 103
 
   שים לב שליברמן כמעט ולא יושב בפורומים הבכירים הללו. הוא ״המשוגע״ והדוברמן של ביבי בעניין זה. לאחר ירי הנ״מ על מטוסי חיל האוויר, היה זה ליברמן שהזהיר את כל בעלי מערך הנ״מ בסוריה מפני השמדה. כאילו שבעלי הבית בסוריה הם לא הרוסים...
יש מישהו אחר שאחראי על המרחב האווירי בסוריה פרט לרוסים ??            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הEברי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.7.14
9714 הודעות, 116 מדרגים, 228 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    11:08   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  105. אהבתי את סגנון הכתיבה הישיר. יש עובדות במלל שלא ניתן לערער עליהן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 15.11.17 בשעה 11:33 בברכה, הEברי
 
חשוב לציין גם את אותם ימי הפרסה שהביאונו עד הלומה של ידיעה זו..

ימים ספורים בהם הראיס האמריקאי היוצא לצד ידידו מהאי הבריטי מציגים לרגע את ה'עכשיו אנחנו באים' ובעיקר באותו שיט...קוצף חמוש ומתקתק, ועד לרוורס 'המפתיע' (מפתיע -תלוי את מי שואלים..) שממנו רק הביזנסמן מהקרמלין ידע כיצד לפרוץ בחיוך של יורש הון יש מאין..

המלל בעצם מסכם יפה ומזויות שונות אחר השתלשלות העיניינים פוליטית וצבאית מהאזור הנפיץ עד לימינו.
לגבי התיאוריות שהועלו ממה שיוליד העתיד, נראה לי שזה מאבד מעט פרופורציה.. וזאת חרף תפיסתי הרווחת לא פעם שהדימיון כן יכול לפעמים להתעלות על המציאות..

ללכת על ביצי תרנגולות ניחא לנו,
ללכת על ביצי השור?. רק בעקיפין וצורם ככל שיצרום לו.

ואיראן אחת..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
8385 הודעות, 106 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    11:17   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  109. קצת היסטוריה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   במאה השלישית לפני הספירה חבר פירוס לטרנטינים במלחמה נגד הרומאים. בקרב שהתחולל באסקולום ניצחו בנות הברית את הרומאים, אולם פירוס איבד כמעט את כל צבאו, בעוד שהרומאים, על-אף שהספידו בקרב, לא נפגע כוחם הצבאי

כאשר באו לברכו על הנצחון אמר פירוס – עוד נצחון כזה, ואבדנו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מברוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.15
978 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    11:20   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  110. כתיבה יפה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   דבר אחד צד את עיני, הדעה הרווחת היא שליברטי הופגזה בטעות (אני מודע לתיאוריות הקונספירציה בנושא).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Chemist לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.2.16
2031 הודעות, 15 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בחשון תשע''ח    12:41   15.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  114. קראתי הכל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   סיימתי, שמתי "התקווה" ביוטיוב ונעמדתי מצדיע לישראל התותחית!
יאללה, כמה אני גאה בנו.
אחלה סקירה!
תחיי מדינת ישראל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות