אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #446022 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 446022      
אפקט_הפרפר
חבר מתאריך 13.7.16
386 הודעות
יום רביעי ט''ז בטבת תשע''ח    18:51   03.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

דיונים אינטנסיביים בציר ההתנגדות לקראת אפשרות של עימות משותף מול ישראל  

 
  
דיונים אינטנסיביים בציר ההתנגדות לקראת אפשרות של עימות משותף מול ישראל;

מאמר ביומון סורי: "העימות - כורח המציאות"הקדמה

לאחרונה, ובמיוחד מאז הכרזתו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, על ירושלים כבירת ישראל, מתקיימים פגישות, שיחות ומגעים רבים בין גורמים באזור המשתייכים לציר ההתנגדות ובכללם, תנועת חמאס, הג'יהאד האסלאמי, החזית העממית לשחרור פלסטין להלן, חז"ע, וכן בכירים מחזבאללה ומאיראן, בנושא המאבק נגד ישראל.

במהלך פגישות ומגעים אלה הדגישו הבכירים האיראנים, מנהיגי הפלגים הפלסטינים וחזבאללה את הצורך להסלים את האינתיפאדה ולהתגייס "כדי להגן על ירושלים", תוך שיתוף פעולה ביניהם. על פי דיווח ביומון לבנוני גורמים אלה פועלים בימים אלה להקמת חמ"ל משותף על מנת לתאם תגובה משותפת נגד ישראל ונגד החלטת טראמפ בעניין ירושלים.

הבכירים האיראנים, ובראשם הנשיא רוחאני ומפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, קאסם סולימאני, הבהירו לבכירי חמאס והפלגים הפלסטינים האחרים, כי איראן עומדת לצדם ומעמידה לרשותם את כל יכולותיה וכי כל כוחות ההתנגדות באזור מוכנים להגן על מסגד אל-אקצא. כצעד מתגרה, סיירו מפקד מיליציית עצאיב אהל אל-חק העיראקית המקורב לאיראן, קיס אל-ח'זעלי, וכן מפקד מיליצית לואא אל-אמאם אל-באקר בגבול לבנון-ישראל ושיגרו איומים כלפי ישראל. כמו כן, מזכ"ל חזבאללה, חסן נצראללה, הדגיש כי ציר ההתנגדות אשר השיג ניצחונות רבים נגד אויביו בסוריה ובעיראק, מוכן כעת להתגייס למאבק בישראל. השיח על התגייסות ציר ההתנגדות לעימות מול ישראל בלט גם במאמרים שהתפרסמו בעיתונות הסורית המקורבת למשטר אסד, שם נכתב כי עימות עם ישראל הפך לכורח המציאות.

כאמור, העלייה ברמת התיאום בין גורמים אלה בלטה כבר בחודשים האחרונים, עוד טרם הכרזת טראמפ בעניין ירושלים, ועל פי דיווחים הדבר קשור גם במאמציה של איראן לאחד מחדש את ציר ההתנגדות ולגשר על הפער בין חלק ממרכיביו, לאחר תקופת מתיחות לא קצרה בין חמאס לאיראן ונתק בין חמאס למשטר אסד. הדיבור על איחוד מחדש של ציר ההתנגדות נמשך גם לאחר הכרזת טראמפ. כך, בנאום שנשא נצראללה ב-11.12.17, הוא קרא לאיחוד של כל כוחות ההתנגדות באזור לאחר השנים הקשות שחוו, כדי לגבש אסטרטגיה מאוחדת ותכנית פעולה ברורה לעימות, על מנת להחזיר את ירושלים. חבר הפרלמנט הלבנוני מטעם חזבאללה, נואף אל-מוסוי, אמר גם הוא כי חזבאללה החל לנקוט "צעדים מעשיים בשטח לאיחוד ציר ההתנגדות בכל החזיתות ובכל הזירות". גם ראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הניה, קרא בנאום ב-14.12.17 ל"כל הכוחות ולכל מרכיבי האומה, להקים חדרי מבצעים משותפים לצורך חשיבה אסטרטגית".

דוח זה יסקור את המגעים האינטנסיביים בין כוחות ציר ההתנגדות בשבועות האחרונים מאז הכרזת טראמפ ועוד לפני כן, את מאמציה של איראן לאחד את ציר ההתנגדות מחדש, וכן את הקריאות של ציר זה להסלים את המאבק בישראל ואף לפתוח עימה בעימות.

קאסם סולימאני למנהיגי חמאס וגא"פ: כל תנועות ההתנגדות באזור מוכנות להגן על מסגד אל-אקצא

ב-11.12.17 דווח בתקשורת האיראנית ובתקשורת המזוהה עם ציר ההתנגדות כי הגנרל קאסם סולימאני, מפקד כוחות קודס של משמרות המהפכה האיראנים, קיים שיחת טלפון עם מפקדי גדודי עז אל-דין אל-קסאם הזרוע הצבאית של תנועת חמאס, ועם מפקדי סראיא אל-קודס הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי בעזה, בה הדגיש כי איראן מוכנה לתמוך בכוחות ההתנגדות האסלאמית הפלסטינית וכי כל תנועות ההתנגדות באזור מוכנות להגן על מסגד אל-אקצא.
העיתון הכוויתי אל-ג'רידה הידוע בעמדותיו נגד איראן, דיווח ב-13.12, כי בשיחת הטלפון ביקש סולימאני מהמנהיגים הצבאיים של החמאס והג'יהאד האסלאמי להתחיל לגייס פעילים בגדה המערבית והבטיח להעביר להם נשק כדי לפתוח בפעילות חמושה נגד ישראל מהגדה. עוד דווח, כי סולימאני הבהיר להם שמנהיג איראן, עלי ח'אמנאי, הדגיש כי חימוש הגדה הוא בעדיפות עליונה מבחינת איראן וכי יש לנצל את המומנטום של הכרזת טראמפ על ירושלים כבירת ישראל כדי להצית את מאבק ההתנגדות בישראל.

מנהיג חמאס בעזה ודובר גא"פ: סולימאני העמיד את יכולותיה של איראן לשירותנו

חיא אל-סנואר, מנהיג חמאס בעזה, אישר בנאום שנשא בעזה ב-25.12, כי סולימאני "יצר קשר עם גדודי אל-קסאם ועם סראיא אל-קודס והדגיש כי איראן ומשמרות המהפכה על כל יכולותיהם, עומדים לצד ההתנגדות הפלסטינית". לדבריו, סולימאני הביע מוכנות להגיש את מלוא הסיוע כדי להגן על ירושלים והוא "לא הציג שום תנאי בפני ההתנגדות הפלסטינית בתמורה לתמיכה מלאה בה..."
בדומה לכך, גם דובר גא"פ, דאוד שהאב אמר לערוץ הטלוויזיה אל-מיאדין, כי סולימאני "העמיד את כל יכולותיה של איראן בשירות ההתנגדות הפלסטינית ללא תנאים"

נשיא איראן רוחאני למנהיג חמאס אסמאעיל הניה: איראן על כל יכולותיה תעמוד לצד העם הפלסטיני

ב-11.12, היום בו דווח על שיחת הטלפון של סולימאני עם מנהיגי חמאס וגא"פ, דווח גם כי ראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הניה, התקשר לנשיא איראן, חסן רוחאני, ודן עמו בהשלכות של החלטת טראמפ, אותה כינה ​הניה "תוקפנות נגד העם הפלסטיני והאומה האסלאמית". הניה גם הודה לאיראן על תמיכתה בעם הפלסטיני ובהתנגדות שלו. הנשיא רוחאני מצדו אמר, כי החלטה זו היא "שיא התוקפנות מצד מדינות היהירות העולמית" והדגיש כי "איראן עם כל יכולותיה תעמוד לצד העם הפלסטיני כדי שתהיה לו מדינתו השלמה שבירתה ירושלים"


מנהיגי מיליציות שיעיות מסיירים בגבול לבנון-ישראל: נסייע לחזבאללה בעימות מול ישראל

-9.12 שידר ערוץ הטלוויזיה אל-עהד שבבעלותו של קיס אל-ח'זעלי, מנהיג תנועת עצאיב אהל אל-חק - אחת המיליציות הכלולות בכוחות "החשד השעבי" הנאמנים לאיראן - סרטון בו נראה אל-ח'זעלי עצמו מסייר בעיירה הלבנונית כפר כילא ליד באב אל-פאטמה בדרום לבנון, סמוך לגבול עם ישראל. אל-ח'זעלי, שנראה בסרטון כשהוא לבוש במדים צבאיים, הכריז כי המיליציה שלו נמצאת "בכוננות מלאה כד לסייע ללוחמי הג'יהאד של ההתנגדות נגד ההתקפות הציוניות". עוד באותו היום התקשר נצראללה גם למזכ"ל תנועת הג'יהאד האסלאמי, רמדאן עבדאללה שלח, וגינה את פיצוץ המנהרה של הגא"פ על ידי ישראל והביע תנחומיו על מותם של פעילי התנועה. הוא הדגיש כי חזבאללה עומד לצד ההתנגדות הפלסטינית במערכה המשותפת.
למחרת ב-1.11.17, התקיימה בבירות פגישה נוספת בין משלחת של חמאס בראשות צאלח אל-עארורי, לבין רמדאן שלח וסגנו, זיאד אל-נח'אלה. מקור בחמאס מסר, כי הצדדים דנו בהסלמה הישראלית ו"הדגישו את אחדות העם ותנועות ההתנגדות שלו נגד התוקפנות והפשעים הישראלים, ואת ההכרח לפעול יחד עד להבסת הכיבוש.


חידוש הקשרים בין חמאס לאיראן; בכיר בחמאס: יש לנו שיתוף פעולה צבאי עם חזבאללה ואיראן

הקשר זה יצוין, כי במהלך החודשים האחרונים חל שיפור משמעותי ביחסי חמאס ואיראן, לאחר מתיחות ששררה בין הצדדים בשנים האחרונות. שיפור זה ביחסי הצדדים חל בין היתר בעקבות היבחרה של הנהגה חדשה לתנועת חמאס בעזה, בראשות יחיא אל-סנואר. במהלך אוקטובר 2017 השמיעו בכירי חמאס הצהרות בשבח חידוש היחסים עם איראן. אל-סנואר עצמו אמר, כי "מי שחושב שננתק את קשרינו עם מדינה כלשהי שוגה באשליות, שכן איראן היא התומכת הגדולה ביותר של ואולם מדיווחים אחרים עולה, כי בינתיים לא נרשמה פריצת דרך וכי חמאס עדיין מסרבת לשנות עמדתה כלפי משטר אסד.

ב-2.11.17 דיווח היומון הלבנוני אל-אח'באר, המקורב לחזבאללה, כי "ציר ההתנגדות הכריז ביותר מדרך אחת על חזרתו לחיים, לאחר שהגורמים החברים בו הסדירו את ביחסים ביניהם ואת סדר העדיפויות שלהם." היומון הוסיף כי "למעט צעד אחד – חידוש יחסי חמאס וסוריה – ניתן לומר שהציר חזר".

למרות הדיווחים כי חמאס עדיין אינה מוכנה לשנות את עמדתה כלפי המשטר הסורי, בלטו לאחרונה כמה הצהרות חיוביות מצד בכירי חמאס כלפי סוריה. כך למשל, בכיר חמאס, מחמוד אל-זהאר, אמר בראיון לסוכנות הידיעות האיראנית תסנים, כי "יחסיה של חמאס עם סוריה ואיראן צריכים להתפתח ולחזור למצבם הקודם". כמו כן, בנאום שנשא ב-1.11.17 יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הניה, במהלך כנס בבירות, הוא הביע תקווה "שהיציבות תחזור לסוריה ושהיא תחזור למלא את התפקיד ההיסטורי שלה למען פלסטין".

כמו כן, ב-31.12.17 דיווח היומון המקוון ראי אל-יום מפי מקור רם דרג בחמאס כי חמאס רואה בחידוש היחסים עם סוריה עדיפות עליונה וכי צאלח אל-עארורי ביקר לאחרונה בדמשק וערך שם שיחות עם בכירים סורים. יחד עם זאת, המקור הוסיף כי חמאס עדיין ממתינה להסכמת המשטר הסורי לביקור רשמי של משלחת מהתנועה בדמשק.

מאמרים בסוריה ובעיתון לבנוני מקורב לחזבאללה: לאחר הכרזת טראמפ, ציר ההתנגדות נערך לעימות

במקביל לפגישות והמגעים הרבים בין הפלגים הפלסטינים, חזבאללה ואיראן ולאיומיהם להסלים את ההתנגדות והמאבק נגד ישראל, התפרסמו ביומון הסורי אל-וטן המקורב למשטר אסד, וכן ביומון אל-אח'באר הלבנוני המקורב לחזבאללה, מאמרים שטענו כי ציר ההתנגדות מתייחס להכרזת טראמפ כאל הכרזת מלחמה נגדו וכי הוא נערך לעימות צבאי מול ישראל וארה"ב, עימות אשר הפך לכורח המציאות.כותב ביומון סורי: הכרזת טראמפ - הכרזת מלחמה נגד ציר ההתנגדות; ההגנה על ירושלים מתחילה מסוריה

יונס אח'רס, בעל טור ביומון הסורי אל-וטן, כתב: "היות שירושלים היא אחד הנושאים החשובים ביותר בסכסוך הערבי- ציוני, הרי שהכרזת טראמפ כי ירושלים היא בירת ישראל, מהווה הכרזת מלחמה משער ירושלים נגד ציר ההתנגדות מטהראן ועד עזה. איראן... הדגישה כי היא מוכנה לספק סיוע ותמיכה לתנועות ההתנגדות הפלסטיניות כפי שהכריז קאסם סולימאני. גם סוריה ורוסיה מבינות את המשמעות של הכרזה זו ואת השלכותיה, לפיהן המערכה טרם הסתיימה והאזור נתון במצב שבו כל האופציות עדיין פתוחות, שכן חזיתות רבות עדיין בוערות. לפיכך, אין זה מקרי שהנשיא אסד והנשיא פוטין נפגשו פעמיים באותו חודש. התקשורת והפרשנים עסקו בכך שהפגישות הן חלק מהמאמצים לגבש פתרון מדיני בסוריה והסרת המכשולים בפניו, אך העניין הצבאי בלט מאוד בשתי פגישות אלה... ההגנה על ירושלים מתחילה מסוריה, שכן מבחינה גאוגרפית ירושלים היא דרום סוריה, ומבחינת המצפון היא בלב דמשק


מאמר ביומון סורי: עימות של ציר ההתנגדות עם האויב הישראלי הפך לכורח המציאות

במאמר נוסף שהתפרסם ביומון הסורי אל-וטן, הגדיר העיתונאי רפעת אל-בדוי את החלטת טראמפ "צעד פרובוקטיבי שאינו מתחשב ברגשות העם הערבי" ואשר "עלול לגרום לפיצוץ צבאי מתגלגל בין ציר ההתנגדות שניצח בסוריה ובעיראק לבין ישראל". לדבריו, "שמירה על הישגי ציר ההתנגדות ועל הניצחון של סוריה וניצול ניצחון זה כנגד ההחלטה האמריקאית... יתאפשרו רק באמצעות עימות צבאי עם האויב הישראלי, עימות שהפך ל המציאות ללא ספק." הוא הוסיף: "תוצאות המערכה יכפו התמוטטות מוחלטת של המשטרים הערביים אשר קושרים קשר דבר שיאפשר לציר ההתנגדות להחזיר לידיו את המושכות של ניהול הסכסוך עם האויב הישראלי וקביעת גורלם של פלסטין, ירושלים והאזור ואת גורלם של הדורות הבאים שלנו".


יומון לבנוני המקורב לחזבאללה: ציר ההתנגדות מתגייס למען ירושלים ונערך לעימות

היומון הלבנוני אל-אח'באר המקורב לחזבאללה, טען בכתבה שפרסם ב-12.12.17, תחת הכותרת "ציר ההתנגדות מתגייס בפלסטין ומכריז על גיוס כללי" כי ישנה "החלטה מוכרזת וברורה של ציר ההתנגדות ...להצית את האינתיפאדה שלישית".

בכתבה נוספת באותו יומון שפורסמה ב- 15.12.17 נכתב: "הדבר האחרון שממשל טראמפ צפה הוא שההכרזה על ירושלים כבירת ישראל תהיה סיבה לתיאום ולאינטגרציה בין גורמי ציר ההתנגדות וכוחות ההתנגדות בפלסטין ובראשם חמאס". אל-אח'באר הוסיף כי אם הדברים ימשיכו ללכת בכיוון זה, הדבר יוביל לכך ש"כובד המערכה יעבור שוב אל תוך פלסטין, אולם הפעם תוך שהיא תקבל תמיכה מציר שהצליח לנצח במערכה אזורית שהזירה שלה משתרעת מטהראן ועד לבנון, עבור בסוריה ובעיראק, והיא עודנה נמשכת בתימן. נאומו של ראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הניה , לא היה עוד נאום שנישא בהזדמנות זו, ותו לא, אלא הוא מהווה חוליה אחת במאמץ להנחת יסודות לעימות ישיר שמכינים כעת עם הכיבוש הישראלי והממשל האמריקאי

מקור http://www.memri.org.il/cgi-webaxy/item?4607              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  איראן עומדת לצדם ומעמידה לרשותם את כל יכולותיה... איש השלג 03.01.18 19:03 1
  התרוץ זה ירושלים הסיבה שהמערכה בסוריה כנראה הוכרעה אהל 03.01.18 19:12 2
  לא יעזור להם... מסתמן שגם אם הם יתחילו nit 03.01.18 19:14 3
     אתה חמוד אז אני דואג לקיבה שלך חם פה 03.01.18 19:22 4
         בול Braveheart 03.01.18 19:23 6
         גם אתה חמוד. אני מקווה שלאחר שנים nit 03.01.18 20:10 10
  מלחמה תהיה עוד 5-10 שנים להערכתי. חץ וקשת 03.01.18 19:23 5
     למה 5 שנים ולא 5 חדשים? כחול 03.01.18 19:52 7
         תלוי מבחינת הראות של מי אפקט_הפרפר 03.01.18 20:08 9
             מסקנה-פוטין היטה את הכף בסוריה והוא אחראי לתוקפנות הערבית כלפינו. ש-עצמון 04.01.18 07:50 14
  ואם כמו שאנחנו מדברים יבואו חמישה שישה איראנים רעולי פנים רכובים על אופנוע? -אהלן ווסאלן פלאשבאק 03.01.18 20:07 8
  אהלן וסהלן. סקוטי 04.01.18 00:33 11
  וכאן מאפשרים לחיות האלה להיכנס לעבוד בישראל פלומה 04.01.18 02:11 12
     מזמן אמרתי כי אסור לתת לאף 'פלשטיני' להיכנס לעבודה ובכלל אליינו. ש-עצמון 04.01.18 07:47 13

   
   
איש השלג לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.17
1362 הודעות, 18 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ז בטבת תשע''ח    19:03   03.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. איראן עומדת לצדם ומעמידה לרשותם את כל יכולותיה...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מאמר מעניין וחשוב.

בינתיים איראן מעמידה את יכולותיה בעיקר בייצוא חיילים בייבוא ארונות קבורה
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהל
חבר מתאריך 9.1.17
183 הודעות
יום רביעי ט''ז בטבת תשע''ח    19:12   03.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. התרוץ זה ירושלים הסיבה שהמערכה בסוריה כנראה הוכרעה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עכשיו יש להם כוחות פנויים , וזמן פנוי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nit לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.2.16
1446 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ז בטבת תשע''ח    19:14   03.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לא יעזור להם... מסתמן שגם אם הם יתחילו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   להלחם ביבי וליברמן ימשיכו להכיל. מהלומה ישראלית הם לא יקבלו.וכרגיל, אשמח לאכול שטריימל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חם פה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.6.16
3750 הודעות, 61 מדרגים, 122 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ז בטבת תשע''ח    19:22   03.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אתה חמוד אז אני דואג לקיבה שלך  
בתגובה להודעה מספר 3
 
   כל מה שעשינו בסוריה ולא לכאורה, לא טוב?!
כל מה שעשינו בעוד הרבה מקומות אחרים, לכאורה, גם לא טוב?!

תצטרף למועדון מחרחרי המלחמה וגיבורי המקלדת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Braveheart לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.10.16
3169 הודעות, 34 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ז בטבת תשע''ח    19:23   03.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. בול  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nit לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.2.16
1446 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ז בטבת תשע''ח    20:10   03.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. גם אתה חמוד. אני מקווה שלאחר שנים  
בתגובה להודעה מספר 4
 
   של ליקוק ישבנו של ביבי לא תחטוף דיזנטריה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חץ וקשת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.11.17
778 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ז בטבת תשע''ח    19:23   03.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מלחמה תהיה עוד 5-10 שנים להערכתי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   חיזבאללה יתחילו וחמאס יצטרפו.


אהבתם אותי? תדרגו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כחול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.10.03
11056 הודעות, 57 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ז בטבת תשע''ח    19:52   03.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. למה 5 שנים ולא 5 חדשים?  
בתגובה להודעה מספר 5
 
   לדעתי יכול גם לקרות בעוד 5 שבועות.
המצב נפיץ.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אפקט_הפרפר
חבר מתאריך 13.7.16
386 הודעות
יום רביעי ט''ז בטבת תשע''ח    20:08   03.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. תלוי מבחינת הראות של מי  
בתגובה להודעה מספר 7
 
   1. לוחמי חיזבאללה מוכנים עוד היום לפתוח במלחמה הם שיכורים מכוח הנצחון בסוריה.

2. חמאס והג'יהאד האיסלאמי חוששים ולא מוכנים לפתוח במלחמה ללא הצטרפות של חיזבאללה.

3. סוריה נערכת ליום שאחרי וכרגע מעדיפה להתעסק בגמר הלחימה .ולמגן את הבססים החשובים כנגד תקיפות אוויר .

4. הרוסים לא מעוניים בפתיחת מלחמה ועושים ככל יכולתם לריסון הן מהצד הישראלי והן מהצד השיעי.

5. האירנים הם בעצם הבסיס של כל הענין ובידם ההחלטה אם לתת את הפקודה
כרגע עושה רושם שהם מעדיפים להתעסק בלוגיסטיקה הכנת השטח והתעצמות .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
18902 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ז בטבת תשע''ח    07:50   04.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. מסקנה-פוטין היטה את הכף בסוריה והוא אחראי לתוקפנות הערבית כלפינו.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  


"פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת"{א.גלבע}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלאשבאק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.13
4967 הודעות, 31 מדרגים, 57 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ז בטבת תשע''ח    20:07   03.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ואם כמו שאנחנו מדברים יבואו חמישה שישה איראנים רעולי פנים רכובים על אופנוע? -אהלן ווסאלן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סקוטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.17
570 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ז בטבת תשע''ח    00:33   04.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אהלן וסהלן.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   יגשימו לנו את חזון ארץ ישראל מהים ואת הפרת והחידקל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
31685 הודעות, 115 מדרגים, 218 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ז בטבת תשע''ח    02:11   04.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. וכאן מאפשרים לחיות האלה להיכנס לעבוד בישראל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
18902 הודעות, 116 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ז בטבת תשע''ח    07:47   04.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מזמן אמרתי כי אסור לתת לאף 'פלשטיני' להיכנס לעבודה ובכלל אליינו.  
בתגובה להודעה מספר 12
 
   אבל הפוליטיקאים כל הזמן מדברים ומממשים את עבודת הפלישתים אצלנו. הגדיל לעשות אבי גבאי שמוכן לקלוט עובדים ממדינת האויב עזה תמורת שחרור שבויינו.
וביבי לא טוב בהרבה.


"פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת"{א.גלבע}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות