אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #447615 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 447615      
שפיותזמנית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.7.14
952 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    09:32   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

צוקרברג הכריז על שינויים בפיד, מניית פייסבוק נופלת במסחר  

מייסד ומנכ"ל הרשת החברתית הודיע על המיקוד החדש של פייסבוק ב-2018 - אינטרקציות בין אנשים על פני חשיפה לתוכן שיווקי, עסקי וציבורי
ענת ביין-לובוביץ' 12.1.18
מרק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל פייסבוק (179.37 , Èe;-4.4736%Èf;) , הודיע היום (ו') כי המיקוד החדש של פייסבוק ב-2018 יהיה בחשיפת הגולש לתוכן של משפחה וחברים, על חשבון תוכן מעסקים, מותגים ומדיה. בכיוון, לכשעצמו, אין הרבה חדש: פייסבוק מורידה כבר תקופה ארוכה את החשיפה האורגנית של עסקים לגולשים, ובכך היא מאלצת אותם לשלם עבור פרסום - אם הם מעוניינים להגיע לחשיפה ממשית. אבל נראה כי השנה, פייסבוק תיקח את זה צעד נוסף קדימה.

צוקרברג עטף את ההחלטה בהרבה הצהרות גדולות על מחקרים וטובת הגולש: "בנינו את פייסבוק כדי לסייע לאנשים להישאר מחוברים ולקרב בין האנשים שחשובים לנו", סיפר בפוסט שפרסם אמש. "זו הסיבה שתמיד שמנו את המשפחה והחברים במרכז החוויה. מחקרים מראים כי חיזוק הקשרים משפר את איכות חיינו. אבל לאחרונה, קיבלנו תגובות מהקהילה שפוסטים ציבוריים מאפילים על הרגעים האישיים שמובילים אותנו לתקשר יותר אחד עם השני. קל להבין איך הגענו לשם. וידיאו ותוכן ציבורי אחר מילאו את פייסבוק בשנתיים האחרונות ומאחר שיש יותר תוכן ציבורי, הופר האיזון בין מה שבחדשות לבין הדבר החשוב ביותר שפייסבוק יודעת לעשות - לייצר קשר בין אנשים".

צוקרברג מספר כי להחלטה קדם לימוד של הנושא, גם ע"י ניתוח מחקרים אקדמיים וגם במחקרים של פייסבוק עצמה עם מומחים מובילים מהאוניברסיטאות. "אנחנו חשים אחריות לוודא שהשירותים שלנו הם לא רק מהנים אלא גם טובים לרווחת האנשים. לכן למדנו את הנושא בזהירות", הוא אומר, "המחקרים הראו שאנחנו יכולים להשתמש במדיה החברתית לתקשר עם אנשים החשובים לנו וזה יהיה טוב לרווחה האישית שלנו - נרגיש מחוברים ופחות בודדים. מצד שני, קריאה פאסיבית של מאמרים או צפיה בווידיאו, אפילו אם הם מבדרים או נותנים אינפורמציה, יכולים להיות לא טובים".

בהתבסס על כך, מתעתד צוקרברג לעשות שינויים משמעותיים באופן ההפעלה של פייסבוק . "אני משנה את המטרות שאני נותן לצוותי המוצר שלנו, מלהתמקד בעזרה לגולש למצוא תוכן רלוונטי עבורו, למצוא תוכן שייצר עבורו אינטראקציות חברתיות משמעותיות".

לדבריו, "התחלנו לבצע שינויים בכיוון הזה לפני שנה, אבל יידרשו עוד חודשים כדי שהמיקוד החדש הזה יבוא לידי ביטוי בכל המוצרים שלנו. השינוי הראשון שתראו יהיה בפיד החדשות, שם תראו יותר תוכן מהחברים שלכם, המשפחה והקבוצות. עם הזמן תראו פחות תוכן ציבורי כמו פוסטים מעסקים, מותגים ומדיה, והתוכן הציבורי שכן תראו יהיה מחובר לאותם סטנדרטים - עידוד אינטראקציות משמעותיות בין אנשים".

צוקרברג מספר שבפייסבוק ישנן קהילות רבות שנבנות סביב קבוצות ספורט וסדרות טלוויזיה : "אנחנו רואים שאנשים מגיבים ומתקשרים הרבה יותר סביב שידורי וידיאו חיים מאשר בשידורים רגילים. חלק מהחדשות עוזרות ביצירת שיחה סביב נושאים חשובים, אבל לעיתים קרובות מדי היום צפיה בווידיאו קריאת חדשות או קבלת עדכון מדף היא רק חוויה פאסיבית".

צוקרברג מבהיר כי בעשיית השינוי, הוא מצפה שהזמן שאנשים מבלים בפייסבוק ורמת המחויבות שלהם תרד, אבל הזמן הזה יהיה בעל ערך רב יותר ולכן טוב גם לקהילת פייסבוק וגם לעסקים. בשיאה, לדבריו, "פייסבוק תמיד הייתה בנויה סביב קשרים אישים, בהתמקדות בקרוב אנשים למשפחה וחברים או ברגעים חשובים
בעולם. אנחנו מוודאים שפייסבוק הוא זמן הבילוי הטוב ביותר".

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001219316

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  לי אין פייסבוק המצליף 13.01.18 09:49 1
     בטווח הארוך זה גם טוב לצד העיסקי, כי בלי הפן החברתי אין מוצר A_G 13.01.18 10:10 2
     אולי, אבל בקו התחתון עומד כאן איזה מחקר מורכב המראה לצוקרברג החמדן ששורת הרווח שלו תגדל. eyalg 13.01.18 10:15 3
         אם צוקרברג ממקסם רווחים וציבור המשתמשים נהנה מהמוצר, נשמע שכולם מרוויחים שאלה של זמן 13.01.18 10:58 5
         אתה יודע שהחברה מכרה מניות ואח''ג זה מחייב אותה לפעול למכסום הרווח עבור בעלי מניות ונושים. דני מכפר סבא 13.01.18 14:33 14
     לא הפסדת דבר TwinPeaks 13.01.18 11:43 10
     גם לי אין MAGEN DAVID 13.01.18 18:09 16
  אני כבר מזמן משתמש ב-Tampermonkey כך שלצוקרברג אין השפעה פלדל 13.01.18 10:52 4
  זה פשוט... msrl 13.01.18 10:58 6
     אינסטגרם היא לא פלטפורמה מתחרה, היא בבעלות פייסבוק שאלה של זמן 13.01.18 11:08 8
  בולשיטט , פייסבוק זה תאגיד וממש לא מעניין אותו הגולשים, מעניין אותו רווחים ישראלי 13.01.18 10:59 7
     נכון אפולו 13.01.18 13:35 11
     זה לא סותר, אפשר לשים את הלקוח במרכז ועדיין לייצר רווחיות avitano 13.01.18 13:55 13
     לא נכון. Shapeshifter 13.01.18 18:05 15
     כדי שתאגיד יצליח האינטרס שלו חייב להשתלב עם זה של הלקוחות שלו תודה רבה 13.01.18 18:14 17
  הוו תודה לאל נס עם רוטר 13.01.18 11:35 9
  צעד נכון, הפיד שלי בפייסבוק כבר הרבה זמן מלא בתוכן לא מעניין מקבוצות או דפים שיווקיים avitano 13.01.18 13:54 12

המצליף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.2.15
1265 הודעות, 15 מדרגים, 29 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    09:49   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. לי אין פייסבוק  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל זה נשמע לי כמו צעד חכם לטובת הקהילה
לא טוב לצד העסקי מול גופים בגלל זה הירידה במניה אני צודק?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
A_G לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.11
24397 הודעות, 101 מדרגים, 163 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    10:10   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. בטווח הארוך זה גם טוב לצד העיסקי, כי בלי הפן החברתי אין מוצר  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
eyalg לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
23368 הודעות, 111 מדרגים, 170 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    10:15   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אולי, אבל בקו התחתון עומד כאן איזה מחקר מורכב המראה לצוקרברג החמדן ששורת הרווח שלו תגדל.  
בתגובה להודעה מספר 1

ערכתי לאחרונה בתאריך 13.01.18 בשעה 10:23 בברכה, eyalg

אין כאן שום אלטרואיזם או משהו בסגנון. זה הכל עטיפה צבועה ומשחקי מילים.
מיקסום הרווח היתה ונשארה מטרתו היחידה של האיש.

שאלה של זמן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.16
6626 הודעות, 30 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    10:58   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אם צוקרברג ממקסם רווחים וציבור המשתמשים נהנה מהמוצר, נשמע שכולם מרוויחים  
בתגובה להודעה מספר 3

דני מכפר סבא
חבר מתאריך 22.8.11
13798 הודעות
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    14:33   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אתה יודע שהחברה מכרה מניות ואח''ג זה מחייב אותה לפעול למכסום הרווח עבור בעלי מניות ונושים.  
בתגובה להודעה מספר 3

החוק האוסר הקלטת שיחות- יריקה בפרצוף הציבור.---- http://mmm692.blogspot.co.il/2017/12/blog-post.html

TwinPeaks
חבר מתאריך 24.12.17
74 הודעות
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    11:43   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. לא הפסדת דבר  
בתגובה להודעה מספר 1

MAGEN DAVID לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.17
895 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    18:09   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. גם לי אין  
בתגובה להודעה מספר 1

פלדל
חבר מתאריך 10.7.13
5602 הודעות
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    10:52   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אני כבר מזמן משתמש ב-Tampermonkey כך שלצוקרברג אין השפעה  
בתגובה להודעה מספר 0

ה=Feed היחיד שמכוונן אצלי הוא חדשות, כך שתמיד אני רואה את הפירסומים האחרונים. פרסום חברים לא מעניין אותי.

msrl לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.10.01
37298 הודעות, 10 מדרגים, 19 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    10:58   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. זה פשוט...  
בתגובה להודעה מספר 0

מרוב שדחפו חומר שיווקי, החשיפה האישית ירדה, אנשים ראו שלא רואים מה שהם כותבים וזה מרגיז אותם, אנשים קמים ועוברים לפלטפורמות מתחרות, אינסטגרם, טוויטר וכו׳
כשאין קהל למכור לו, ההכנסות יורדות בפייסבוק.
אנשים שהיו מחוברים לפייסבוק יום יום (מפורסמי פייסבוק) מתלוננים על החשיפה כבר מעל שנה ועברו לפלטפורמות אחרות כדי לקבל אותה, עכשיו הם נכנסים פעם בשבוע.

אני אישית הפסקתי להכנס בימי שישי, כשכמות הפרסומות הייתה בלתי נסבלת, לא ראיתי חברים, רק פרסומות.

זה פשוט מתחיל לפגוע בפייסבוק, הם שכחו מי מייצר הכנסות.
עכשיו הם מנסים לחזור. הם ירו לעצמם ברגל בשנתיים האחרונות, זה הכל.

שאלה של זמן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.16
6626 הודעות, 30 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    11:08   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אינסטגרם היא לא פלטפורמה מתחרה, היא בבעלות פייסבוק  
בתגובה להודעה מספר 6

ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
12411 הודעות, 63 מדרגים, 96 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    10:59   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. בולשיטט , פייסבוק זה תאגיד וממש לא מעניין אותו הגולשים, מעניין אותו רווחים  
בתגובה להודעה מספר 0

פירסום לא אורגני ישלם הרבה כדי להספים לנו את הפייד , פייסבוק תעשה את אותו כסף וגם יהיו פחות פירסומות

אפולו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.4.14
2119 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    13:35   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. נכון  
בתגובה להודעה מספר 7

אבל ברגע שרואים יותר פרסומים ומודעות מאשר אשכרה מה החברים מעדכנים, מחפשים אלטרנטיבה שבה כן נוכל לראות (לדוגמה באינסטגרם זה נטו תמונות, פה ושם יש מודעות פרסום).
ללא אנשים הרווחים יורדים, ככה שהם צריכים גם לבוא לקראת האנשים המשתמשים בפלטפורמה שלהם ולא נטו על הפן העסקי (למרות שזה הולך ביחד אחד עם השני)

avitano לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.5.13
7541 הודעות, 81 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    13:55   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. זה לא סותר, אפשר לשים את הלקוח במרכז ועדיין לייצר רווחיות  
בתגובה להודעה מספר 7

Shapeshifter
חבר מתאריך 19.10.17
100 הודעות
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    18:05   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. לא נכון.  
בתגובה להודעה מספר 7

בדומה לאמזון פייסבוק מעמידה את הצרכן במרכז.
השינוי האחרון הוריד את מחיר המניה בטווח הקצר ויצר הזדמנות קנייה.
בוא נדבר עוד חצי שנה עד שלושה רבעים ונראה את מחיר המניה כשהשינוי ישתקף בדוחותיה ונראה מי צדק.

תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
36034 הודעות, 232 מדרגים, 446 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    18:14   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. כדי שתאגיד יצליח האינטרס שלו חייב להשתלב עם זה של הלקוחות שלו  
בתגובה להודעה מספר 7

נתניהו נכנע לטרור

נס עם רוטר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.1.14
3685 הודעות, 129 מדרגים, 234 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    11:35   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הוו תודה לאל  
בתגובה להודעה מספר 0

חדשות מעולות. נמאס לי ולסביבה שלי מכל התוכן השיווקי שבפיד, מעצבן אותי שאני תמיד מפספסת תמונות ואירועים של משפחה וחברים. איזה כיף!

avitano לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.5.13
7541 הודעות, 81 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    13:54   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. צעד נכון, הפיד שלי בפייסבוק כבר הרבה זמן מלא בתוכן לא מעניין מקבוצות או דפים שיווקיים  
בתגובה להודעה מספר 0

לעומת ההתחלה של הפייסבוק שהייתי רואה יותר מה קורה אצל חברים ומשפחה, שזו הסיבה שבכלל נכנסתי לפייסבוק מלכתחילה

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות