אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #447627 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 447627      
הנדסאי
חבר מתאריך 22.8.13
927 הודעות
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    12:07   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ריכוז הרפורמות שאושרו בחוק ההסדרים במסגרת אישור תקציב המדינה לשנת 2019  

 
  
הצעות החוק שאושרו כחלק מהתוכנית הכלכלית מתמקדות בכמה עקרונות מרכזיים:

1. יוקר המחיה

תכנית נטו חופשות לקיצור החופשות בבתי הספר- התוכנית נועדה לצמצם את הפער בין ימי חופשת ההורים לבין ימי חופשות התלמידים. במסגרת התכנית בימי חופשות חנוכה ופסח ייהנו התלמידים מחמישה ימי פעילות חינוכית. התכנית החדשה היא תוכנית משלימה למהלך כולל שמובילים משרדי האוצר והחינוך במטרה להקל על נטל תשלומי ההורים, וכדי להרחיב את הסל החינוכי שמעניק המשרד גם בשעות הבלתי פורמליות.
סבסוד צהרונים- במסגרת תכנית נטו משפחה - הוחלט על סבסוד צהרונים ברחבי הארץ. הממשלה אישרה את הארכת התכנית עד סוף שנת הלימודים התשע"ט. המסגרות מספקות העשרה לימודית ופעילות העשרה חברתית וחינוכית, מתן סיוע בהכנת שיעורי בית וארוחה חמה ומזינה.
קיצור שבוע העבודה במשק הישראלי- שבוע העבודה יקוצר ל-42 שעות, זאת בכדי לשפר את האיזון בין עבודה לשעות הפנאי של העובד בחיק משפחתו. על פי ההסכמות, קיצור שבוע העבודה יבוצע ללא הפחתה בשכר, וממועד כניסת השינוי לתוקף, שכר השעה יחושב על בסיס של 182 שעות לחודש עבודה, במקום 186 כיום. משמעות המהלך היא העלאת התעריף השעתי לעובדים, והגדלת ערך השעה לעובדים המשתכרים משכר המינימום.
מעבר בין בנק לבנק בלחיצת כפתור- במטרה לקדם את התחרות בשוק הבנקאות בישראל הוחלט על הסרת חסמי מעבר של לקוחות בין בנקים בלחיצת כפתור בלבד. זאת, באמצעות ביטול הבירוקרטיה המתישה הנדרשת בתהליך של מעבר לבנק חדש. התכנית קובעת כי במסגרת מעבר לבנק חדש יועברו כל הוראות הקבע מול המוטבים השונים, ביטול כרטיסי האשראי, יוחלפו שיקים ששולמו מראש, תימסר הודעה למעסיק על שינוי החשבון ועוד. המהלך מבוסס על מנגנון טכנולוגי של "עקוב אחריי", שיקשר בין חשבון הבנק הישן של הלקוח לחדש. הלקוח יצטרך רק לבצע פעולות פשוטות שמסתכמות בפנייה לבנק החדש ויידוע שלו בדבר מספר חשבון הבנק הישן.
הסרת חסמים בייבוא אישי כאמצעי להפחתת יוקר מחייה- כחלק ממדיניות הממשלה להורדת יוקר המחיה בתחום מוצרי הצריכה, צעד זה נועד להסיר חסמים קיימים ליבוא האישי המהווה ערוץ להגברת התחרותיות והפחתת המחירים בשווקים ריכוזיים. צעדים אלה מבוססים על עבודת ועדת היגוי שעסקה בחודשים האחרונים בבחינת החסמים ביבוא אישי, וההצעות לפתרונם, במטרה להגביר את התחרות באמצעות היבוא האישי ולהוביל להפחתת יוקר המחייה. בין הצעדים בהחלטה שאושרה על ידי הממשלה, נכללים קביעת כלל אחיד ודאי וברור לכמויות הניתנות לייבוא ביבוא אישי, יישום רפורמות משמעותיות במשרדי הממשלה השונים לטובת צמצום דרישות רגולטוריות לייבוא אישי, כדוגמת ביטול הצורך בקבלת אישור לייבוא מוצרי תקשורת אלחוטיים רבים, וכן יצירת מערכת שקופה, מקיפה ונהירה לצרכן שתספק לו את כלל המידע הרלבנטי לייבוא אישי.
הסרת חסמים לייבוא מוצרי תקשורת- כחלק ממדיניות הממשלה להפחתת הנטל הרגולטורי על המגזר העסקי, על מנת להגביר את התחרות למען הורדת יוקר המחיה בתחום מוצרי הצריכה, אושרה היום רפורמה מקיפה בהליך ייבוא מסחרי של מוצרי תקשורת אלחוטיים. במצב הקיים הרגולציה של משרד התקשורת מאופיינת בנטל רגולטורי רב, אשר חורג מהנהוג במדינות המפותחות. כך, עבור ייבוא של מוצר תקשורת אלחוטי כמו מחשב נייד, טאבלטים, ראוטרים וכדומה, נדרש קבלת אישור משרד התקשורת טרום הייבוא עבור כל דגם מוצר. הליך זה אורך תקופה ממושכת, דבר אשר מביא להשתת עלויות גבוהות על היבואנים, שמושתות בהמשך על הצרכן. במסגרת הצעדים, יוקם צוות לבחינת כלל המוצרים שחייבים היום בקבלת אישור משרד התקשורת, על מנת לפטור כמה שיותר מוצרי צריכה מהצורך בכך. לגבי יתרת המוצרים, במסגרת המודל הרגולטורי החדש, יבואנים יוכלו לקבל את האישור לייבוא מוצר באופן אוטומטי ומקוון, בכפוף לכך שיגישו הצהרה על עמידת המוצר בדרישות הטכניות של המוצר ושקיימים בידיהם מסמכים המעידים על כך. לצד זאת, יוגברו סמכויות האכיפה של משרד התקשורת על מנת לוודא שלא ייגרמו הפרעות לספקטרום תדרי הרדיו במדינה. הצעדים הללו צפויים להפחית באופן משמעותית את העלויות העודפות בהליך הייבוא של מוצרי תקשורת אלחוטיים ובכך להביא להפחתת יוקר המחייה. החיסכון המשקי המוערך לאור השינוי המוצע הינו של מאות מיליוני ש"ח בשנה.
הגברת התחרות בשוק הטלוויזיה- מטרת הרפורמה היא לצמצם בצורה משמעותית את הרגולציה בשוק הטלוויזיה כך שזו תתמוך בתחרות בשוק ותוביל להורדת מחירים לצרכן. הרגולציה על שוק הטלוויזיה מחולקת כיום בין מועצת הכבלים והלוויין, המפקחת על חברות הכבלים והלוויין ומועצת הרשות השנייה המפקחת על שידורי הערוצים המסחריים. כיום, הוראות המועצות נשענות על חקיקה ארכאית המטילה רגולציה הדוקה על שוק זה. עם השינויים הטכנולוגיים ופתיחת השוק לתחרות, נדרש להתאים את הרגולציה כך שזו תאפשר כניסת שחקנים לשוק תוך יצירת מגרש המשחקים מאוזן כך שכל השחקנים יוכלו להתחרות.
הקמת מוסד ליישוב סכסוכים בין חברות הביטוח למבוטחים- מערכת היחסים שבין מבוטח שמבקש למצות את זכויותיו אל מול חברת ביטוח אינה סימטרית הן מבחינת איתנותו הפיננסית והן מבחינת פערי הידע הקיימים בין הצדדים. לצורך יישוב הסכסוכים בין חברת הביטוח לבין המבוטח תוקם מערכת ליישוב סכסוכים שתאפשר מתן טיפול הוגן, יעיל וענייני למבוטחים ולשם הפחתת העומס המוטל על בתי המשפט.
הקמת סביבת ניסוי לחברות טכנולוגיה פיננסיות- על מנת להקל על חברות פינטק לפעול ולהציע את המוצרים שלהן בשוק הישראלי, יוקם צוות בין-משרדית שיבחן יצירת סביבה רגולטורית מקלה המותאמת לחברות שעושות שימוש בטכנולוגיות חדשניות, לצורך אספקת מוצרים ושירותים פיננסיים לצרכן הישראלי במגוון תחומים, כגון: אשראי, תשלומים, סליקה ואמצעי תשלום ניהול השקעות, ניהול פיננסי, שירותים בנקאיים וביטוח.

2.צמצום פערים

תכנית סיעוד לאומית- במטרה להרחיב, לשפר ולייעל את שירותי הסיעוד הניתנים לקשישים אישרה הממשלה את תכנית הסיעוד הלאומית. התכנית תיכנס לתוקף כבר במהלך שנת 2018 ותכלול הגדלה משמעותית של שעות הסיעוד הניתנות לקשישים בביתם, הכנסת טיפולי שיניים לקשישים במסגרת סל הבריאות, הגברת המעורבות של קופות החולים בשיקום וטיפול הקשישים הסיעודיים בביתם והקלת נטל הבירוקרטיה.
הרפורמה להוזלת מחירי הניתוחים הפרטיים- על מנת לצמצם את ההוצאה של משקי הבית על ניתוחים, להקל על יוקר המחיה ולחזק את מערכת הבריאות הציבורית, אישרה הממשלה החלת פיקוח על מחירי ניתוחים במערכת הבריאות הפרטית, כך שבשלב הראשון יתבקשו דיווחים על מחירים ורווחיות של הניתוחים בתחום, ולאחר מכן, ייבחן הצורך בקביעת מחירים מקסימליים לניתוחים פרטיים.
עידוד תעסוקה בקרב משפחות שבראשן הורה עצמאי- במשפחה חד הורית יכולת ההשתכרות מוגבלת למפרנס אחד, ולכן רמת ההכנסה נמוכה יותר מזו של משפחה שבה שני הורים עובדים. על כן, מוצע להקצות תוספת לתקציב ההתאמות אשר יוקצו לטובת תכניות לעידוד תעסוקה עבור אוכלוסיית ההורים העצמאיים. תכניות אלו יכול שיכללו בין השאר מבחני תמיכה לעמותות וגופים הפועלים למען אוכלוסיית המשפחות החד הוריות, לרבות שימוש באג"ח חברתי, והקלות בקריטריונים בקורסים להכשרה מקצועית במשרד הכלכלה והתעשייה.
הגדלת ההכנסה הפנויה של הורים עובדים באמצעות הרחבת מענק העבודה- מענק העבודה מהווה סיוע להורים עובדים שמשתכרים ברמות השכר הנמוכות במשק, תוך יצירת תמריצים חיוביים ותנאים כלכליים להשתלבות מלאה שלהם בשוק התעסוקה. במסגרת התכנית, יגדל המענק לאב עובד ב-50%. בנוסף, לצורך עידוד תעסוקה מלאה של בני הזוג ככלי מרכזי לצמצום העוני, להגדיל את המענק של בני זוג עובדים ב-30%, במידה ובן הזוג הועסק בשכר של לפחות 3,540 ש"ח. לבסוף, כיום גובה השכר החודשי שמזכה במענק עבודה המקסימלי עומד על 4,780 שקלים. מוצע להגדיל את גובה השכר המזכה במענק המקסימלי ל-5,000 שקלים על מנת להגדיל את מספר הזכאים למענק עבודה מלא.

3.הגברת התחרות והצמיחה במשק

תכנית "נטו תעשייה" - חיזוק כושר התחרות של התעשייה הישראלית - במסגרת התכנית יוקצה סכום כולל של 1.15 מיליארד שקלים להגברת כושר התחרות של התעשייה המקומית ובפרט התעשייה הקטנה והבינונית, והעלאת רמת פריון העבודה במשק והפחתת הנטל הרגולטורי על המגזר העסקי. המשאבים יוקצו לקידום הטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדמות בתעשייה על ידי עידוד מחקר ופיתוח בתעשייה, אימוץ טכנולוגיות מתקדמות קיימות, קידום הכשרת כוח אדם מיומן עבור המשק בכלל והתעשייה בפרט, וקידום התעשייה הקטנה והבינונית, הגברת פריון העבודה והייצוא של המגזר התעשייתי.

רפורמה במערכת ההשכלה הטכנולוגית בישראל- הרפורמה במערכת ההשכלה הטכנולוגית, שהוסכמה עם פורום המכללות הטכנולוגיות בישראל, תאפשר העלאה משמעותית ברמת ההכשרה הטכנולוגית בישראל בהתאם לצרכי המשק, ותאפשר למכללות הטכנולוגיות לגדול מעבר להיקף הקיים וליהנות מתקציב מוגדל שיאפשר להן לממש את הפוטנציאל הלא ממומש הגלום בהשכלה הטכנולוגית. יתר על כן, הרפורמה מחזקת באופן משמעותי את הרגולטור המפקח על המכללות הטכנולוגיות לשם הבטחת איכות ורלוונטיות תוכניות הלימוד, וקובעת מסלול לימודים מרובד על מנת לאפשר התאמה טובה יותר של הלימודים לשוק התעסוקה ולרווחת הסטודנטים.

האצת פריסת רשת חלוקת הגז הטבעי, ועידוד תחרות במשק הדלק והתקנת מתקנים סולאריים- על מנת לקדם את המעבר לשימוש בגז טבעי, הוחלט להקצות משאבים להאצת פרישת רשת החלוקה. בנוסף, יוקמו מספר צוותי עבודה לבחון הקלות רגולטוריות לפרישת רשת החלוקה ולחיבור המגזר הביתי לגז טבעי. עוד במסגרת החלטה זו, יוגדל הפטור מהיטל השבחה על מתקנים סולאריים עד 6,000 מ"ר וזאת לעומת 200 מ"ר בפטור הקיים. צעד זה צפוי להוות תמריץ משמעותי לעידוד ייצור חשמל באנרגיות מתחדשות כחלק מצעדי הממשלה בתחום.
הקמת רשויות תחבורה ציבורית מטרופוליניות במטרופולין ירושלים ובמטרופולין בבאר שבע- רשויות מטרופוליניות לתחבורה יוקמו בחוק ויהיו אחראיות על ניהול התחבורה הציבורית ועידוד השימוש בה בתחומי המטרופולין. הפעלת התחבורה הציבורית באמצעות רשות מטרופוליניות הינה המודל הנפוץ ביותר בקרב מטרופולינים במדינות ה- OECD, והיא מאפשרת לתת מענה איכותי ובר קיימא לקשיים העומדים לפתחה של מדינת ישראל בהרחבת השימוש בתחבורה הציבורית ופיתוח תשתיות ואמצעים משלימים נדרשים. המודל המוצע, מאפשר את שימור סמכותו של משרד התחבורה לקביעת מדיניות תחבורה ציבורית והובלת פרויקטי תשתיות משמעותיים, ובמקביל, ריכוז הטיפול בהיבטי תחבורה ציבורית מטרופוליניים בידי הרשויות המטרופוליניות, כגוף מקצועי שמכיר היטב את צרכי המטרופולין, תוך שיינתנו לו סמכויות מתאימות.
צמצום נזקי הגודש ועידוד נסיעה ברכבים מרובי נוסעים- הממשלה תתעדף התניידות לא ממונעת, תחבורה ציבורית ונסיעה שיתופית על פני תחבורה פרטית. מוצע לעשות שימוש בכלים כלכליים וטכנולוגיים מיטביים שנוסו בהצלחה בארץ ובעולם וביניהם: עידוד נסיעה ברכבים מרובי נוסעים ע"י פתיחת נתיבי תחבורה ציבורית לנסיעת רכבים מרובי נוסעים תוך שימוש באמצעי אכיפה טכנולוגיים הנהוגים בעולם. יישום ניסוי נעים לירוק (ניסוי שביסס שינוי התנהגותי בקרב נהגים שקיבלו תמרוץ כלכלי במידה והפחיתו השימוש ברכב פרטי בשעות העומס באזורי הגודש. לצד זאת, קידום פוליסות ביטוח לפי שימוש המעודדות שימוש מצומצם ברכב פרטי (pay as you drive).
מתן ודאות לתקציב הספורט באמצעות ניתוק התלות בהימורים והמשך הסדרה וייעול שוק של ההימורים החוקיים- במטרה להעניק ודאות לתקציב הספורט הוחלט לנתק את התלות שלו בריווחי ההימורים. לאור שיוך רווחי המועצה להסדר הימורים בספורט למשרד התרבות והספורט יוגדל תקציב המשרד בכדי להקצות לענפי הספורט את הכלים הדרושים להעצמתו. ניתוק רווחי ההימורים מהקצאתו לענפי הספורט יאפשר לממשלה ליישם את מדיניותה בשוק ההימורים החוקיים.
טיוב הליך רישוי עסקים- על מנת להתמודד עם החשש שרשות מקומית תמנע באמצעות מנגנון רישוי עסקים את הקמתו של עסק שיש לו חשיבות לאומית, יש צורך, במקרים מסוימים, להעביר את סמכות הרישוי של הרשות המקומית, למשרד הפנים. במטרה לשמור על מנגנון המיועד למקרי קיצון בלבד, תידרש הכרזה של הממשלה על כל עסק בעל חשיבות לאומית, בכדי שרישויו יתבצע באמצעות משרד הפנים. הכרזה זו תינתן רק לאחר המלצה של צוות מנכ"לים, שיורכב ממנכ"ל משרד ראש הממשלה, מנכ"ל משרד האוצר ומנכ"ל משרד הפנים, אשר קבעו כי העסק המדובר הינו בעל חשיבות לאומית, וכן כי קיימת הצדקה בנסיבות העניין לכך שהרישוי להם יעשה על ידי משרד הפנים.
מערך הרגולציה ברשות הכבאות וההצלה- תיקון לחוק רישוי עסקים וחוק רשות הכבאות וההצלה. רשות הכבאות וההצלה קובעת דרישות בטיחות אש במאות אלפי נכסים במדינת ישראל. דרישות הבטיחות מתמקדות במספר תחומים עיקריים: עסקים טעוני רישוי, נכסים שאינם טעוני רישוי (בתי ספר, בתי חולים, תחנות משטרה, משרדי ממשלה, בסיסי צה"ל וכדומה) ובנייני מגורים. על-פי ההצעה תוקם ועדה לבטיחות באש שתהיה אחראית על האינטרס הציבורי המאזן בין שיקולים בטיחותיים לשיקולים נוספים, באמצעות אימוץ תקני בטיחות אש בינלאומיים והתאמתם לישראל ותוך הפחתת הסיכונים לנזק כתוצאה משריפות מחד ובחינת התועלת בדרישות מאידך. הוועדה תמליץ ותייעץ על אימוץ דרישות המניעה לנציב הכבאות, לשר לביטחון הפנים ולשר האוצר. הוועדה תביא להגברת השקיפות ותוביל להעלאת הרמה המקצועית בבטיחות אש.

4. ייעול המגזר הציבורי

מדיניות הממשלה בנושא העסקת עובדים זרים בהיי טק- מוצע להקל על העסקתם של מומחים זרים בענף ההיי טק, על ידי קביעה כי גם הבאת מומחים זרים לתקופה של עד שנה תיעשה לפי הנוהל המקוצר, בשינויים המחויבים. כמו כן, רישיון השהייה והעבודה של עובדים כאמור יוארך באופן מהיר מדי שנה, וזאת עד לתקופה של עד 63 חודשים, למעט במקרים בהם יימצא שאין מקום להארכה. מוצע לייעל את המנגנון למתן היתרי העסקה לעובדים בעלי ידע בטכנולוגיה באופן שיקנה ודאות למציעים הפוטנציאליים בטרם הגשת הצעתם במכרז, בפרויקטים שמתבצעים בהתאם לחוק חובת המכרזים, ויבטיחו את העסקת העובדים הזרים רק כאשר הדבר הכרחי לביצוע הפרויקט, כדי לעודד תעסוקת עובדים ישראלים. עדיין תידרש הסכמת משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, רשות האוכלוסין וההגירה ואגף התקציבים במשרד האוצר, בפרויקטים שמתבצעים מכוח חוק חובת מכרזים ובפרויקטים אחרים, ולא יידרש אישור השרים.
שיפור טוהר המידות בשלטון המקומי- שינוי הרכבה ותפקידה של ועדת המכרזים ברשויות המקומיות באופן שיידמה לדין החל בשלטון המרכזי. ועדת המכרזים בשלטון המקומי מורכבת מגורמים פוליטיים. בהינתן כי ההחלטות המובאות לפתחן של ועדות מכרזים צריכות להתבסס על שיקולים מקצועיים בלבד ובמטרה שחברי המועצה לא יהיו נתונים לשיקולים וללחצים פוליטיים ומניגודי עניינים, מוצע כי ועדת מכרזים בשלטון המקומי תכלול גורמים מקצועיים רלבנטיים.
שיפור בהליכי בחינות ומכרזים לכוח אדם בשירות המדינה- מטרת החלטה זו הינה לשפר ולייעל את תהליכי הבחינות והמכרזים לכוח אדם בשירות המדינה, כך שהמשרדים השונים יקבלו בעלי תפקידים מתאימים עבור תפקידים פנויים מהר ככל האפשר. לדוגמא: הבחינה הקוגניטיבית הממוחשבת במכרזי כוח אדם והסינון לפי תנאי הסף ייערכו במקביל, ובמקביל גם יימשך פרסום המכרז, כך שאדם שהגיש מועמדות לפני המועד האחרון יוכל להתחיל בהליך המיון. בנוסף, יוחל פיילוט במשרדי האוצר, האנרגיה והמשפטים לשלב ב' בהליך המיון, שייתן משקל רב יותר למשרד המגייס בבחירת המועמד. זאת, על מנת לייצר התאמה טובה יותר לצרכי המשרד.
צמצום מספר משרדי הממשלה- במטרה לתמוך במאמצי הממשלה בביצוע התאמות לשם התכנסות למסגרות התקציב לשנת 2019 ולשם עמידה במסגרות הפיסקאליות, מיום כינונה של הממשלה הבאה יצומצם מספר משרדי הממשלה ל- 17 משרדים.
העברת פארק אריאל שרון לאחת הרשויות הגובלות בפארק- מטרת ההחלטה להביא לפיתוח אחד המרחבים החשובים ביותר בגוש דן, תוך שימור אופיו כפארק עירוני הכולל טבע ושבילי אופניים. לשם כך יוקם צוות משותף למשרדי האוצר, הפנים והגנת הסביבה שעתיד לבחון את העברת השטח הגלילי לשיוך מוניציפלי וניהולי לאחת הערים הסמוכות לפארק.

5. הגדלת היצע הדיור

עירוב שימושים- מתן אפשרות לבניית דיור להשכרה, מעונות יום ומעונות סטודנטים במתחמי תעסוקה לצורך המשך יישום מדיניות הממשלה לייעול התהליכים בתחום התכנון והבנייה, מוצע לאפשר עירוב שימושים של מבני ציבור באזורי תעסוקה ומגורים, לקצר את הליכי הוצאת היתרי בנייה ושינוי מערך התמריצים בעבודות הפיתוח לתכניות למגורים. בנוסף תינתן אפשרות לשלב מוסדות ציבור וגני ילדים בבנייני מגורים ומסחר בדומה לנהוג בערים מובילות בעולם.
ייעול הליכי הוצאת היתרי בנייה לתשתיות לאומיות- במטרה לקצר את משך זמן הבנייה בנדרש ולצמצם ככל הניתן את הביורוקרטיה הקיימת.

6. צמצום ההון השחור

צמצום השימוש במזומן ועידוד אמצעי תשלום דיגיטליים- במטרה לצמצם את היקף הכלכלה השחורה בישראל, המוערך בכ-22% מתוצר המקומי הגולמי, מוצע להגביל את תקרת השימוש במזומן. התכנית תחולק לשני שלבים כשבשלב הראשון במגזר העסקי יהיה ניתן לבצע עסקאות בהיקף של-8,000 ₪ במקום 10,000 ₪ ובמגזר הפרטי ב-25,000 ₪ במקום ב-50,000 ₪. בשלב השני במגזר העסקי יהיה ניתן לבצע עסקאות ב-5,000 ₪ ובמגזר הפרטי ב-12,500 ₪ במקום ב-15,000 ₪. הנזק למשק ולחברה בישראל מקיומה של כלכלה שחורה אינו מסתכם בפגיעה בהכנסות ממיסים, שכן הכלכלה השחורה פוגעת בלכידות החברתית ובחוסן הלאומי ומערערת את לגיטימיות שלטון החוק וסדרי הממשל, פוגעת בשוויון בכלל, ובשוויון בחלוקת הנטל האזרחי בפרט. לאור ההשפעה הרבה של השימוש במזומן על הכלכלה השחורה. ישנה חשיבות בצמצום הכלכלה על מנת להגדיל את הצמיחה, לקדם את התחרותיות בכלכלה, להקטין את היקף הפשיעה הכלכלית והפשיעה הביטחונית, להקטין את נטל המס על אזרחי המדינה.
קידום מסילת רכבת נוספת באיילון- הקמת מסילת רכבת כבדה נוספת בפרוזדור איילון שתתמודד עם הגידול הצפוי בכמות הנוסעים ברכבת ישראל במעבר צה"ל הצפוי לנגב. על מנת להקים את המסילה הרביעית, קיים תנאי הכרחי והוא יצירת שטחי הצפה שיהוו פתרון ניקוז לנחל איילון על בסיס שטחים המצויים בחלקם בשטח מקרקעי בית הספר מקווה ישראל (בהתאם לתכנית המתאר המאושרת). נוסף לשטחי ההצפה שאינם דורשים הפקעה, נדרש להפקיע שטח בהיקף של כ- 60 דונם חקלאיים עבור שטח המסילה החדשה. על מנת לאפשר את קידום התכנית, נדרש לבצע שינויי חקיקה המובאים במסגרת חוק ההסדרים.
ניהול ביקושים במערכת המשפט- במטרה להבטיח שמערכת המשפט תהיה נגישה יותר עבור אלו שזקוקים לשירותיה ושהנושאים בהם היא דנה הולמים את היכולות והערכים המוספים הייחודיים שלה. ניהול ביקושים יגרום לחלק מסכסוכים הנידונים כיום במערכת בתי המשפט להתיישב במנגנונים אלטרנטיביים ליישוב סכסוכים. לדוגמא: בוררות, גישור וערכאות מנהליות. בנוסף, המלצה להקמת צוות בין-משרדי שיבחן העברה של חלק מהעבירות הנדונות היום בבית המשפט לתעבורה לבחינה בפני גורם מנהלי.

http://mof.gov.il/Releases              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הממשלה הכלכלית הכי טובה אי פעם dudi_du2 13.01.18 12:11 1
  כמעט 0 הבטחות בנושא הדיור Tommy 13.01.18 12:19 2
     לשוק הנדל''ן יש מחזורים. וזה חזק מכל ממשלה dudi_du2 13.01.18 12:22 3
         אין ספק שהירידה תגיע באיזשהו שלב Tommy 13.01.18 12:35 6
             בונים ידידי ראש דשא 13.01.18 15:45 11
  בתור הנדסאי אתה צריך לדעת שאחת ה''רפורמות'' זו פגיעה בלימודים הטכנולוגיים em28 13.01.18 12:23 4
     למה? הרגולטור אומר שהוא רוצה לעדכן את שיטות הלימוד והתכנים. ממתי זה רע? ציוני 13.01.18 12:32 5
         זה נראה נכון לעדכן אבל רק ע״י גורמים מקצועיים ! הנדסאי 13.01.18 17:00 13
     המאבק שניהל פורום המכללות הטכנולוגיות הצליח הנדסאי 13.01.18 12:35 7
  הכלכלה במצב טוב, כול הכבוד לשרי האוצר האחרונים שעשו עבודה טובה שכרגע קוצרים את פירותיה ישראלי 13.01.18 14:03 8
     שר האוצר כחלון מנסה לייצר סדר חברתי חדש הנדסאי 13.01.18 15:23 9
  זו הצעת החוק: מי ערב שיעבור כך בהצבעה על חוק ההסדרים ? askzeev 13.01.18 15:34 10
     בכנסת יהיו עוד שינוים בחוק ההסדרים הנדסאי 13.01.18 19:12 14
  מסילה רביעית באיילון ראש דשא 13.01.18 15:46 12
     בעד הנדסאי 14.01.18 13:02 15

   
   
dudi_du2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.6.09
14056 הודעות, 127 מדרגים, 228 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    12:11   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הממשלה הכלכלית הכי טובה אי פעם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   המשק שגם כך צומח בעשור האחרון יעשה קפיצה נחשולית קדימה.
הברכה טמונה בצמצום הרגוליציה.

היכן שהחופש גדל, הכל פורח.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tommy
חבר מתאריך 3.7.17
23 הודעות
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    12:19   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כמעט 0 הבטחות בנושא הדיור  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הנושא הכי בוער מבחינה חברתית וכלכלית, נדחק לשוליים. עצוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dudi_du2
חבר מתאריך 26.6.09
14056 הודעות
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    12:22   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לשוק הנדל''ן יש מחזורים. וזה חזק מכל ממשלה  
בתגובה להודעה מספר 2
 
   שום דבר לא עולה לנצח.
מה שכן, במשק משגשג העליות ארוכות יותר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tommy
חבר מתאריך 3.7.17
23 הודעות
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    12:35   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אין ספק שהירידה תגיע באיזשהו שלב  
בתגובה להודעה מספר 3
 
   גם ללא תמיכה מסיבית של הממשלה. אך תסכים איתי שאם הייתה התערבות משמעותית של בנייה גדולה במספרים גדולים יותר, הסרת חסמים ובירוקרטיה וכן הלאה, לאורך זמן רב, בסופו של דבר הירידה הייתה חדה ומהירה יותר.
כשמחירי הדיור יותר מהכפילו את עצמם - הייתי מצפה להתערבות יותר גדולה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.2.15
3965 הודעות, 34 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    15:45   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. בונים ידידי  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   אין שום מחסור בנדלן.
הבועה מתפוצצת ברגעים אלו, סבלנות.


גם אתה חושב שהדשא שלי ירוק יותר? דרג!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
em28 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.1.08
16321 הודעות, 64 מדרגים, 127 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    12:23   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. בתור הנדסאי אתה צריך לדעת שאחת ה''רפורמות'' זו פגיעה בלימודים הטכנולוגיים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


ישכח אוהד הפועל את עונת היורוקאפ 2017/18..... https://youtu.be/eVAc4s4JqHE


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.14
2823 הודעות, 28 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    12:32   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. למה? הרגולטור אומר שהוא רוצה לעדכן את שיטות הלימוד והתכנים. ממתי זה רע?  
בתגובה להודעה מספר 4
 
   ואני לא שואל בכדי לעקוץ, הנושא הזה דווקא מאוד מעניין אותי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הנדסאי
חבר מתאריך 22.8.13
927 הודעות
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    17:00   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. זה נראה נכון לעדכן אבל רק ע״י גורמים מקצועיים !  
בתגובה להודעה מספר 5
 
   הנחתות לא ברורות של פקידים מהתחום הכלכלי והמשפטי שהם אינם אנשי מקצוע עלולים לייצר נזק בלתי הפיך.
תארו לכם, שהרפנט הרלוונטי במשרד האוצר? יתערב בתוכנית ההכשרה של טייסים או בתוכנית הכשרה של רופאים או בהכשרות של משרד החינוך לדוג במה תתקיים בגרות.

לכל תחום יש גוף מקצועי שאמור לתכנן , לבנות ולפקח. , במידה והרגולטור חלש , צריך לייצר כלים לחזק אותו ולא להנחית החלטות הזויות שלא נבדקו ע״י גורמי מקצוע על הגופים המפוקחים .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הנדסאי
חבר מתאריך 22.8.13
927 הודעות
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    12:35   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. המאבק שניהל פורום המכללות הטכנולוגיות הצליח  
בתגובה להודעה מספר 4
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 13.01.18 בשעה 12:49 בברכה, הנדסאי
 
אגף התקציבים קיבל את כל טענות המכללות הטכנולוגיות וביצע שינויים משמעותיים בחוק ההסדרים .

הרפורמה כפי שהיא תוצג מחר בתקשורת , תעביר את המכללות הטכנולוגיות לעידן חדש.

מובילי המאבק יוכבד אדיב ( הנדסאים אריאל) ויעקב דור ( הנדסאים באר שבע) כבר הגיבו בדפי הפייסבוק שלהם בנושא.

https://www.facebook.com/yakov.dor/posts/10155907267639178

https://www.facebook.com/groups/466534063450796/permalink/1412496758854517/            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
12424 הודעות, 63 מדרגים, 96 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    14:03   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הכלכלה במצב טוב, כול הכבוד לשרי האוצר האחרונים שעשו עבודה טובה שכרגע קוצרים את פירותיה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הנדסאי
חבר מתאריך 22.8.13
927 הודעות
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    15:23   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. שר האוצר כחלון מנסה לייצר סדר חברתי חדש  
בתגובה להודעה מספר 8
 
   אולי יצליח , ימים יגידו וההיסטוריה תשפוט            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
askzeev לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.08
2634 הודעות, 26 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    15:34   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. זו הצעת החוק: מי ערב שיעבור כך בהצבעה על חוק ההסדרים ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   זו "רק" החלטת הממשלה
ולמדנו כמה מתוך ההחלטות מיושמות בעבר
השאלה:
בליל ההצבעה על חוק ההסדרים (החוק נקלה והמושחת) -
האם לא יוכנסו שינויים ותוספות של 'הרגע האחרון' ?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הנדסאי
חבר מתאריך 22.8.13
927 הודעות
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    19:12   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. בכנסת יהיו עוד שינוים בחוק ההסדרים  
בתגובה להודעה מספר 10
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.2.15
3965 הודעות, 34 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ו בטבת תשע''ח    15:46   13.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. מסילה רביעית באיילון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אנשים לא מבינים עד כמה זה קריטי


גם אתה חושב שהדשא שלי ירוק יותר? דרג!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הנדסאי
חבר מתאריך 22.8.13
927 הודעות
יום ראשון כ''ז בטבת תשע''ח    13:02   14.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. בעד  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות