אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #459328 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 459328      
דוידזון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
138840 הודעות, 479 מדרגים, 871 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    15:09   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

רבנים נגד משה יעלון: ''עושים רצח אופי לרב סדן''  

שר הביטחון לשעבר טען כי "ממכינת עלי יצאו כמה אמירות מזוויעות" • בתגובה טענו הרבנים: "מדובר על אדם שאין לו תחליף"
מערכת ישראל היום
פורסם ב: 13.03.2018 14:51

הרבנים יעקב מדן, אמנון בזק ועמיחי גורדין, שלחו הבוקר (שלישי) מכתב חריף לשר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, זאת בעקבות תגובתו לדברים שאמר הרב אלי סדן. אמש התפרסמו בחדשות 10 דברים שאמר הרב סדן בפני תלמידי מכינת עלי ויצא נגד פמיניסטיות.

בהקלטה של סרטון מלפני כארבע שנים נשמע הרב סדן כשהוא אומר "הפשע שהפמיניזם המודרני יוצר הוא לחנך את האישה להיות עצמאית, להיות בלתי תלויה בבעלה, לדאוג שיהיה לה הכנסה מספיק טובה. מסרסים את היכולת שלה להיות אישה טובה ואימא טובה. זה אסון, זו טרגדיה". בתגובה לפרסום הסרטון מסר משה יעלון תגובה חריפה. "אין ספק שהאמירות האלה חשוכות שלא מקובלות עליי. ממכינת עלי יצאו כמה אמירות בהחלט מזוויעות. המכינה עוברת תהליך של הקצנה והתחרד"לות", אמר.

במכתב ליעלון מחו הרבנים נגד התגובה לסרטון. "כאב לנו שהצטרפת לרצח האופי כנגד הרב סדן. קראנו בכאב את דבריך הכוללים בתוכם גם ביטוי על 'אמירות חשוכות' ואפילו ביטוי חמור יותר על הרב סדן והמכינה בעלי. הדברים כאבו לנו שבעתיים דווקא בגלל הערכתנו הרבה כלפיך כרמטכ"ל וכשר ביטחון, ובפרט לאור היכרותך האישית רבת השנים עם הרב סדן, השקפת עולמו ומפעליו.

"בהכירנו היטב את הרב סדן ולא רק שברי ציטוטים מגמתיים, אין מצדו של הרב סדן עמדה המתייחסת לנשים בדרך שאינה מכובדת. אתה מדבר על 'תהליך הקצנה', ומדלג בכך, אולי מבלי משים, על כך שהשיחה נשלפה מדברים שנאמרו לפני ארבע שנים, בדומה לדברים אחרים שנשלפו כלפי מכינת עלי בשבועות האחרונים, במגמה ברורה להרוס אותה. האוחזים במגמה זו, בהם הפורום החילוני ואחרים אינם שוחרי טובתך והם רחוקים מלהיות מזוהים עם מטרות שאתה מזוהה עמהן כל ימיך; חיזוק עם ישראל והציונות, חיזוק צה"ל וכוחות הביטחון ואהבת ישראל".
"אם בעקבות דברים אלו מכינת עלי תיסגר חלילה, או שהרב סדן העומד בראשה ייאלץ לפרוש, אפשר שתרוויחו פחות 'הדתה' כביכול, כמגמתו של פרופסור יגיל לוי, אך אתה יודע טוב מכולנו מה אנו עלולים להפסיד בקצונה, ביחידות השדה ובמקומות אחרים בצה"ל ובחברה", כתבו עוד הרבנים.

"אנו יודעים היטב כמה ציונות, ממלכתיות, אהבת ישראל, אהבת צה"ל, וכבוד לכל אדם באשר הוא, איש או אישה יהודי או גוי, ספגו אצל הרב סדן תלמידיו הרבים. תעיד על כך גם זכייתו בפרס ישראל. מדובר על אדם שאין לו תחליף, כטיל השלוח אל המטרה של חיבור עולם התורה והציונות הדתית לאהבת ישראל, לממלכתיות של מדינת ישראל ולסמכותה תחת כל ממשלה שתהיה. לשמוט היום את הקרקע מתחתיו וליישר קו עם מתנגדיו הנזכרים לעיל הוא מעשה שעלול להיות לו מחיר נורא".

לפני שנתיים בירך יעלון את הרב אלי סדן במילים חמות לאחר שזכה בפרס מפעל חיים. "הרב אלי סדן הוא פורץ דרך של ממש, כשהקים את המכינה הקד"צ הראשונה 'בני דוד'. ליכולתו המיוחדת לחבר בין רובדי האוכלוסייה השונים יש ערך רב וחשוב", אמר אז יעלון, בתפקידו כשר הביטחון, שנתיים אחרי שהדברים שפורסמו אמש נאמרו במכינת עלי.

מקור: http://www.israelhayom.co.il/article/541971

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  לא מבין את הטיעון שהדברים נאמרו לפני 4 שנים חבקוק 13.03.18 15:11 1
  הרב סדן רצח את האופי של עצמו. dilbert 13.03.18 15:17 2
     הוא אמר שגבר לא יכול להיות עצמאי ולחיות ללא אישה יותר מאשר אישה swoll 13.03.18 15:37 4
         אני הבנתי בדיוק את מה שהוא אומר ואת מה שאתה כותב ודווקא בגלל זה אני נגד דבריו גמני 13.03.18 16:03 9
             ידידי, לא הבנת דבר swoll 13.03.18 16:47 10
                 אני האחרון שחושב שאישה וגבר הם אותו דבר וצריכים לעשות בדיוק אותם דברים. גמני 13.03.18 17:05 11
  אולי זה נכון, אבל אם זו העמדה אז למה לא להסביר אותה עפרנח 13.03.18 15:24 3
     הוא הסביר, הציטוט זה קטע משיעור שנחתך כפי שרצו swoll 13.03.18 15:45 5
         אין בעיה. אז מה היתה כוונתו בשיעור, בקטע שנחתך עפרנח 13.03.18 15:57 6
  חבל שזיקנותו מביישת את צעירותו Baznoded 13.03.18 15:59 7
  רבנים נגד יעלון נגד הרב סדן נגד פמניסטיות קרידו 13.03.18 16:00 8
  כעומק ההערכה אליו כך קיבלתם את עומק הבוז Zahav 13.03.18 22:28 12

חבקוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.7.15
1499 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    15:11   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. לא מבין את הטיעון שהדברים נאמרו לפני 4 שנים  
בתגובה להודעה מספר 0

זה לא שבן אדם בוגר משתנה כל כך הרבה בפרק זמן כזה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
dilbert לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.3.02
27086 הודעות, 216 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    15:17   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הרב סדן רצח את האופי של עצמו.  
בתגובה להודעה מספר 0

מי שקובע שלחנך אישה להיות עצמאית זה "פשע", לא ראוי לפרס ישראל.
יש לו בעיה עם נשים כמוני שמרוויחות די כסף כדי לפרנס את עצמן בלי להיות תלויה בגבר? מצטערת, כבוד הרב, אנחנו לא חיים בסיפורה של שפחה, ואני עוד עדינה עם המילים שבאמת צריך לומר.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
swoll
חבר מתאריך 18.12.13
490 הודעות
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    15:37   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. הוא אמר שגבר לא יכול להיות עצמאי ולחיות ללא אישה יותר מאשר אישה  
בתגובה להודעה מספר 2

נתנו חתיכה מהשיעור ואתם חוגגים על זה...

הוא ציין שם משמעות של גבר שלא התחתן ואישה שלא התחתנה והביא שם מקורות מהזוהר שהמצב של הגבר ללא אישה הרבה יותר חמור. סך הכל אמר שגבר ואישה הם אחד רק לאחר שהם נישאים... הוא אמר שאישה תלויה בגבר והגבר תלוי באישה, אף אחד מהם לא יכול להיות עצמאי וכמובן שהוא דיבר על זה שהתנועות הרפורמיות והפמינסטיות היום מנסות לשנות את סדרי העולם, להפוך ולרמוס את התא המשפחתי ולהפוך אותו למעוות.
וכן, הוא גם אמר שאישה היא הבית, התפקיד שלה במשפחה הרבה יותר חשוב מהגבר, היא הלב של המשפחה, הדבק שמחבר ודואג לולם והכל מעצם היותה אישה, היא נולדה עם הכלים האלו. הגבר פועל ללא רגש ולכן קל לו יותר להשתלב בעולם עסקים לא פשוט אבל בגלל זה הוא פחות מבין סיטואציות משפחתיות ומגיב אליהם בצורה לא נכונה.

הבנת את ההקשר? - הוא לא נגד נשים, אני לא מכיר אותך אבל היית רוצה לחיות עם אושר כמו אשתו של הרב סדן... אבל לא, יש לו ׳רב׳ לפני השם לכן רק תחפשו להשמייץ ולהוציא דברים מהקשרם.
תמשיכי לחיות איך שבא לך, תמשיכו להעלות את אחוז הגירושין בארץ, תזנחו את הילדים בשביל עבודה ואחר כך הם יישכחו ממכם בעתיד כאשר תצתרכו אותם, תתבוללו ותעלימו את היהודי שבכפ, תורידו את אחוז הילודה וכו׳... זה הרי מה שאת ושכמותך רוצים.. י
עכשיו אותנו תעזבו, זוהי דעתינו ותפסיקו להשמיץ ולחפש חצאי אמיתות. אתם יודעים בדיוק מה חושב ואיך חי דתי ודתיה לאומיים, אל תחפשו שקרים. גם לנו מותר להשמיע את דעתנו בלי שיחתכן כל ציטוט שלנו.

אה, ואיך אני יודע? במקה שמעתי את השיעורים. יש באתר שלהם שיעורים מוקלטים ובלייב, אולי כדאי שתשמעי הכל כיוון שאת הרי אבירת האמת. אה, ואולי זה גם ייפתח לך את העיניים

גמני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.10.14
7500 הודעות, 138 מדרגים, 273 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    16:03   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אני הבנתי בדיוק את מה שהוא אומר ואת מה שאתה כותב ודווקא בגלל זה אני נגד דבריו  
בתגובה להודעה מספר 4

ערכתי לאחרונה בתאריך 13.03.18 בשעה 16:51 בברכה, גמני

מה שהוא אומר זה שגבר צריך שתהיה לו בבית מישהי שתחזיק לו את הכל כדי שהוא יוכל להיות חופשי ולצאת לעשות מה בראש שלו (ללמוד, להשכיל, לעבוד וכו'). זה בדיוק הדבר שאני טוען שבעייתי כאן. המחשבה של הגבר, הכל מתוך נקודת מבטו שהאשה נועדה למלא את צרכיו ולסדר ולתקתק לו את העניינים. "מה רוצים מהגבר? הוא בכלל נולד להיות פרפר חופשי ולא מסוגל אחרת. לכן השתגעתם?! אתם רוצים שהוא חס וחלילה יצטרך להתחלק עם האישה בטיפול בילדים שהיה לו חלק לא פחות משלה בעשייתם?"

אתה וחבריך לא שמים לב שכל האמירות הללו הן מתוך נקודת ההסתכלות של הגבר שרואה לעצמו זכות להחליט מהם תפקידיה של האשה מבלי בכלל להעלות על הדעת שאולי בכל זאת, נכון לשאול גם את האשה מה היא רוצה להיות ולעשות. וכשאשה לא רוצה להכנס לתוך אותה משבצת שהגבר מייעד לה? "מי שואל אותה מה היא רוצה. אני גבר ואני קבעתי באיזו משבצת למקם אותך עפ"י צרכי ורצונותי ומטרותי". או כמו שכתבת, "אם את לא רוצה להכנס למשבצת שאני קבעתי שאת צריכה למלא, הרי שזו את שאחראית לשיעורי הגירושין הגבוהים, להפחתת הילודה, להתבוללות וכו'". לגבר אין שום אחריות. הוא קבע איפה את צריכה להיות ואם את לא מבצעת, הרי שזו את שאחראית לכל הצרות. אם זו לא הסתכלות אגוצנטרית שובניסטית טוטאלית, אני לא יודע מהי הסתכלות אגוצנטרית.

swoll
חבר מתאריך 18.12.13
490 הודעות
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    16:47   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. ידידי, לא הבנת דבר  
בתגובה להודעה מספר 9

יש ספר שנקרא ‘גברים ממאדים ונשים מנגה׳. הספר מראה כיצד נשים שונות לחלוטין מגברים ומפרשות דברים בצורה שונה מגברים. לדוגמא כאשר בעל ואשתו מדברים בטלפון הגבר רוצה לדעת מה האישה רוצה שהוא יקנה בסופר וזהו, האישה בניגוד אליו רוצה להמשיך ולדבר על איך עבר היום ואם הוא יספיק להגיע לילדים וכו׳.. לגבר אין כח לזה כיוון שהוא רוצה לדעת רק מה היא רוצה מהסופר וזהו... וכו וכו

מה שהרב דיבר עליו (ותפנים טוב) זה שגברים שונים לגמרי מנשים, מחשבתית, פיזית ורגשית ועל כן תפקידן בעולם צריך להיות שונה מזה של גברים. גבר יכול לעשות מה שבא לו? סלח לי יקירי, אם זה מה שהבנת מהשיעור הינך בור גמור (לא מעליב, אני פשוט מאמין שלא שמעת ולו שיעור אחד איתו). אגב, רוב מכריע של הנשים של בוגרי עלי בעלות תואר ראשון ולרוב גם שני, יש כאלו גם עם דוקטורט. וכן, רובן עובדות.
אבל... וזה אבל גדול!! לא כל מקצוע המתאים לאישה מתאים גם לגבר! אישה לא צריכה להיות חייל קרבי, לא להיות סוהרת ולא להיות מסתערבי - כיוון שפיזית היא לא מותאמת. גבר לרוב לא יצליח כמו אישה במקצועות אשר צריכים רגש - סוציולוגיה, הוראה, סיעוד.. נשים יידעו להיות רגישים ובעלות אוזן קשבת הרבה יותר מגברים! וכן! גם במשפחה, מי שצריכה להיות אחראית לחינוך הילדים היא האישה, ולא הכוונה שהגבר לא צריך להיות מעורב אלא שהוא צריך ללכת עם הדרך שאשתו מתווה בבית, כי אישה היא הבית...ד ואין הכוונה שתשב במטבח אלא חינוך הילדים והדרך.
הרב טען כאן ובצדק שארגונים מסויימים רוצים שמי שיעשה את תפקידי הגבר הם אישה ומי שיעשה את תפקידי האישה הוא הגבר וזה דבר לא נכון כיוון שהם נולדו שונים ויש להם תפקידים שונים שהם צריכים למלא! אז עכשיו תענה לי אתה: מי אתם שתחליטו מה נכון לאישה ושכדאי לה להתנהג בשונה מטבעה?
הנקודה התחתונה הייתה שגבר ואישה מגיעים עם יכולות שונות אבל כאשר הם מקימים בית הכל הופך להיות שלם... כי אז כל אחד מביא את החלק שלאחר אין..

אתה חושב שאני וחבריי הדתיים הלאומיים קבענו לנשותיו מה להיות? לא! אין קשר לעבודה, אבל ברור שאשתי לא חושבת להיות בסיירת צנחנים והיא גם לא חושבת ללכת ולעשות הסבה למט״ק כיוון שמטבעה היא לא שייכת לשם ולא רואה עצמה שייכת לשם.

אבל אותם ארגונים פמיניסטיים חושבים שבשם השיוויון הם יקבעו לנשים מה נכון, הם יקבעו להם שאישה מתאימה לשרת בקרבי... למה מי הם שיקבעו מה נכון לאישה? הם לא רק מדברים כמו הרב סדן, הם גם עוסקים בכך בפועל... ואל תבלבלו בשכל שיוויון בלה בלה בלה. אין שיוויון! וזו לא מילה גסה! גבר זה לא אישה ואישה הם לא גבר, הם נולדו שונים ומעצם טבעם יפעלו בצורה שונה, כך הם נולדו...

גמני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.10.14
7500 הודעות, 138 מדרגים, 273 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    17:05   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אני האחרון שחושב שאישה וגבר הם אותו דבר וצריכים לעשות בדיוק אותם דברים.  
בתגובה להודעה מספר 10

ערכתי לאחרונה בתאריך 13.03.18 בשעה 17:15 בברכה, גמני

לכן לא זו הטענה שלי. הטענה שלי היא שלשיטתכם, הסידור מה נכון לאשה לעשות ומה לא נקבע במעמד צד אחד בלבד, הצד של הגבר.

אני לא חושב שאשה צריכה להיות בסיירת צנחנים. אני כן חושב שחלוקת תפקידים כלשהי בין בני זוג צריכה להתקיים מתוך שיוויון זכויות בחירה וקבלת החלטה משותפת. יש היום לא מעט משפחות שבהן האשה משכילה יותר מהגבר (אם רק נותנים לה הזדמנות להשכיל ואני לא מניח שתטען שהגברים יותר חכמים מהנשים?). יש הרבה משפחות שבהן האשה גם יותר חרוצה ויותר מוצלחת מבחינת היכולת להתפרנס מהגבר. לכן, הדבר שאני יוצא נגדו בתפיסת העולם שלך היא שלך ברור ש-
א. זכותך לקבוע לאשה את מקומה ותפקידיה.
ב. לאשה אין זכות לערער על קביעותיך בנושאים הללו.
ג. אם היא מערערת הרי שהיא זו שאחראית לצרות שזה יביא. לי כגבר אין אחריות על הצרות הללו כי אני הרי קבעתי לפי סעיפים א ו- ב את תנאי החוזה ביני לבינה בהם נקבע שאני זה שמחליט עבורה מה טוב לה ולה אין זכות ערעור על קביעותיי.

לכן, אני ממש לא חושב שנשים וגברים שווים בהכל. אני כן חושב שנכון לשאול את האשה מה היא רוצה להיות ובמה מעניין לה לעסוק ולא לקבוע את אלו עבורה במעמד צד אחד בלבד.

עפרנח לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.09
7302 הודעות, 64 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    15:24   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אולי זה נכון, אבל אם זו העמדה אז למה לא להסביר אותה  
בתגובה להודעה מספר 0

רב ומחנך שאומר אמרות כאלו צריך לבוא לציבור ולהסביר.
שירים את הכפפה ויבוא להתראיין במסגרת המתאימה לו.

לתת תירוצים זו לא הדרך
בייחוד לא להכניס שיקולים של כדאיות.

ישראל, כל מה שחטא היה גם כן ברצון ה' יתברך (רבי צדוק הכהן) http://bit.ly/ePZGIa http://bit.ly/fE2B54

swoll
חבר מתאריך 18.12.13
490 הודעות
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    15:45   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הוא הסביר, הציטוט זה קטע משיעור שנחתך כפי שרצו  
בתגובה להודעה מספר 3

תקשורת, אתה יודע..

עפרנח לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.09
7302 הודעות, 64 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    15:57   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אין בעיה. אז מה היתה כוונתו בשיעור, בקטע שנחתך  
בתגובה להודעה מספר 5

הוא צריך יועץ תקשורת שימנף את האירוע
שישב ויסביר למה התכוון/דיבר

לומר שדברים הוצאו מהקשרם זה נראה חובבני

ישראל, כל מה שחטא היה גם כן ברצון ה' יתברך (רבי צדוק הכהן) http://bit.ly/ePZGIa http://bit.ly/fE2B54

Baznoded לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
11686 הודעות, 56 מדרגים, 108 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    15:59   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. חבל שזיקנותו מביישת את צעירותו  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 13.03.18 בשעה 16:41 בברכה, Baznoded

קרידו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.09
9970 הודעות, 51 מדרגים, 96 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    16:00   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. רבנים נגד יעלון נגד הרב סדן נגד פמניסטיות  
בתגובה להודעה מספר 0

חד גדיא

אני קודם כל יהודי ואח"כ ישראלי. בעד סגירת הרבנות הראשית והנקה במקומות ציבוריים בצניעות.

Zahav לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.11
2569 הודעות, 20 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    22:28   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. כעומק ההערכה אליו כך קיבלתם את עומק הבוז  
בתגובה להודעה מספר 0

מה חשבתם ?

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות