אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #459470 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 459470      
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
2887 הודעות, 38 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    09:13   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הדחת הרב קוסטינר: בתיאום הרבצ''ר ובגיבויו  

 
   הדחת הרב קוסטינר – בתיאום עם הרבצ"ר ובגיבויו

הרב צבי קוסטינר הודח מתפקידו כרב קורס רבנים צבאיים שהוא מלווה זה עשור ויותר * אנשיו טוענים כי הציגו לו את הדברים בשיחה טלפונית עם חצאי אמתות, והרב הצבאי הראשי כותב במפורש כי הרב קוסטינר הודח על רקע השתתפותו במחאה נגד השירות המשותף * דובר צה"ל בתגובה: "נאמר לו כי עליו להשאיר את דעותיו הפרטיות בנוגע לשירות הצבאי מחוץ לשיח" * ומי עוד בהמשך יושתק בשיח הציבורי?

רועי אהרוני, עולם קטן

 

השבוע פורסם ב'ישראל היום' כי הרב צבי קוסטינר, ראש ישיבת 'מדברה כעדן' במצפה רמון, הודח מתפקידו כרב קורס הרבנים הצבאיים מכיוון שהביע עמדה נגד גיוס נשים בצה"ל. האמירות שקוממו ככל הנראה את בכירי צה"ל הן: "צבא יהודי הוא צבא בלי בנות", "אנחנו אומרים לבנות, הרבנות הראשית וכל רבני ישראל- לא ללכת לצבא", "תגידו לאחיות, תגידו לבנות בסניפים – לא ללכת לצבא, אסור ללכת לצבא. הרבנות הראשית וכל רבני ישראל – לא מתגייסים לצבא. צבא יהודי קדוש".

אנשיו של הרב טוענים כי בשיחה עם הרב לא הוזכרו האמירות כסיבת ההדחה. "אחרי יותר מעשור שהרב קוסטינר משמש ראש קורס רבנים צבאיים התקשר אליו ראש הלשכה של הרבצ"ר הרב אודי שוורץ, והודיע לו שעקב שינויים מבניים ורצון להתייעל ולחסוך ימ"מים (ימי מילואים) החליטו שהוא לא יעמוד בראש הקורס", הם טוענים. "תירוץ הימ"מים הוא התירוץ הכי עלוב שיש בצה"ל. לא מדובר בלחסוך ימ"מ של גדוד מילואים. אם הנושא היה כספי הרב היה מוותר בקלות. גם לא מדובר בכסף שהוא משתכר; תשלום המילואים הולך ישירות לישיבה".

"מדובר ברב גדול שבמשך 12 שנים מעביר קורס ולא היו עליו שום תלונות", מוחים אנשיו. לדבריהם, הדבר הונחת מלמעלה על הרבצ"ר על ידי סגן הרמטכ"ל האלוף אביב כוכבי. רבנים צבאיים במילואים מעידים: "הרב מגיע בכל בוקר ב-4:30 בבוקר לשיעור הראשון, עוד קודם התפילה, משתתף אתנו במסעות, ומעל הכול מחנך אותנו לאהבת התורה, הצבא והעם". לדבריהם, בשנה שעברה הגיע לשמש בתפקיד במסירות נפש אף שלא חש בטוב.

בעקבות הפרסום ב'ישראל היום' סערו הרוחות, ורבנים צבאיים במילואים שלחו מכתב לרב הצבאי הראשי. החלטה זו הביאה את הרבצ"ר הרב איל קרים לכתוב בתפוצת מייל של רבנים צבאיים: "במהלך השנה האחרונה הרב צבי מוביל מאבק ציבורי גלוי כנגד כמה מבכירי צה"ל: הוא נואם בכנסים, מוביל ארגונים שונים ועוד. בעקבות מעורבות פעילה של הרב צבי שליט"א במאבקים ציבוריים הנוגעים לצה"ל, החליטו מפקדים בכירים בצה"ל כי הוא לא יוכל למסור שיעורים בקורסי פיקוד ובבה"ד 1, ובכלל זה לא יוכל לשמש בתפקיד רשמי בקורס רבנים צבאיים.

"גם אם תינתן מטעם הפיקוד הבכיר הנחיה אחרת", הוסיף הרב קרים, "החלטתי כי הרב צבי שליט"א לא ישמש השנה כרב הקורס. החלטה זו אינה קשורה כלל להתבטאויותיו ביחס לגיוס נשים לצה"ל, אלא למספר אירועים אחרים שאני מבקש שלא לפרט בפומבי, אך הינם ידועים היטב לרב צבי ולמג"ד הקורס בשנה שעברה. הרב צבי לא הודח משירות מילואים, אך לא ישמש כרב הקורס".

בדברים האלה אישר הרב קרים שהסיבה להדחתו של הרב קוסטינר אינה חוסר בימי מילואים, ויש בכך אישור שמדיחים רבנים בשל דעותיהם הנאמרות מחוץ לצבא. הרב קרים טוען שההחלטה אכן הגיעה מגבוה, אך שגם הוא מסכים עמה. לדבריו, הסכמתו זו אינה קשורה "להתבטאות זו או אחרת, ובוודאי לא להתבטאות בעניין גיוס נשים לצה"ל. פשיטא שרב בישראל נדרש להביע את דעותיו באופן צלול". הרב קרים כותב שהוא מסכים עם ההחלטה בשל "מספר אירועים אחרים, שאיני מפרט בכתב ובפומבי".

אנשיו של הרב קוסטינר טוענים: "אותן 'פרשיות עלומות' שעליהן טוען הרבצ"ר לא היו ולא נבראו. האירוע הכי גרוע שהרב מצליח להיזכר בו הוא אמירה תורנית לפני יותר ממשנה באחד מהשיעורים שלו שהיה צוער שטען שהוא נפגע ממנה, והרב לא זוכר כיום את תוכנה. על ה'תלונה' הזאת הרב זומן לשימוע אצל ראש אכ"א והסביר שם את תפיסתו שהוא לא מדבר ולא אומר שום דבר שעלול לפגוע במישהו. כך עשה וכך יעשה בעתיד, ואם היה משהו חד-פעמי כזה, ודאי שאין זאת דרכו.

"הניסיון ליצור מצג שווא כאילו היו 'פרשיות עלומות' הוא לא נכון, מטעה ומעליב, ואנחנו מאוד מאוד מקווים שהרבצ"ר יחזור בו מההטעיה החמורה הזאת".

לרב קוסטינר לא נערך שום שימוע ולא ניתנה לו האפשרות להביע את דעתו. עוד יצוין כי כפי שפרסמנו כבר פעמים רבות, יש לא מעט מרצים בצה"ל שאמרו אמירות חריפות מחוץ לצבא ולא ננקטו נגדם שום הליכים – כולם מהצד השמאלי של המפה.

 

מסע צייד

שלחנו לדובר צה"ל שאילתה ארוכה בעניין. תחילה הוא מסר את הסיבות בגינן הודח הרב קוסטינר מתפקידו: "הרב קוסטינר הינו רב צבאי המשרת במילואים ויוכל להמשיך לעשות זאת. לאחרונה הוחלט כי לא יוכל לפקד על קורס רבנים צבאים. הסיבות והשיקולים להחלטה זו הוסברו לרב. יצויין כי הרב קוסטינר התבטא בעבר גם בפורומים צבאיים מספר פעמים באופן שמנוגד לעמדות הצבא. חלק מההתבטאויות הושמעו גם לאחר שנאמר לו כי עליו להשאיר את דעותיו הפרטיות בנוגע לשירות הצבאי מחוץ לשיח וזאת לאור התפקידים שממלא ברבנות הצבאית".

תגובה זו מטשטשת את העובדה שכל האמירות של הרב קוסטינר נאמרו באזרחות ולא כשהרב לבש מדים. לפיכך, יש כאן ניסיון להשתמש בתפקיד הצבאי כדי לסתום פיות במרחב האזרחי.

בנוסף, ציטטנו בשאלתנו שורה של מרצים בצה"ל שאמרו אמירות מקוממות באזרחות, וצה"ל לא מצא לנכון להדיחם מתפקידם. מפאת חוסר המקום, ניתן רק את חלקם: ד"ר אורית קמיר, שמרצה בצה"ל על "כבוד האדם", קראה למתנחלי חברון "פורעים אלימים, גזענים, פורקי עול וחסרי גבולות", ליאור טל, ממייסדי בינה, השווה בין הרבנים למפקדים הנאצים: "עלינו לזכור כי גם הכפפת האדם לסמכות של רבנים ופוסקים היא מסוכנת ופסולה. השיעור שלימדו אותי הזוועות – לעולם אין לו לאדם להכפיף עצמו לחלוטין לסמכות כלשהי, בין אם זה אל, אדם או מדינה", או פרופ' יגיל לוי שאמר הנרטיב הציוני שלו הוא של "נישול, הדרה, גירוש ואכזריות" ולחלק מפעילויות צה"ל קרא  "מנגנוני סוציאליזציה ספק מנגונים תועמלניים". הזכרנו גם את ההגנה שקיבל סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר גולן למרות השוואתו את התהליכים שעוברת החברה הישראלית לגרמניה הנאצית.

מדובר צה"ל נמסרו הדברים הבאים: "הסייגים החלים על מרצים אזרחיים שהתבטאו באופן חריג בשורות צה״ל אינם זהים להתייחסות להתבטאויות אנשי צבא. מרצים חיצוניים בצה״ל כפופים לאתיקת ההסברה הצה״לית במהלך שהותם בצה״ל, ובמקרים חריגים נבחנת ההתקשרות מול מרצים חיצוניים שהתבטאו נגד צה״ל במישור האזרחי."

קבוצה מבוגרי הישיבה, אשר התארגנה לפעול לעצירת השתקת הרבנים, ביקשה למסור את הדברים האלה: "בחודשים האחרונים מתחולל מסע צייד לאיתור רבנים סוררים ולהדרתם מכל מגע עם חיילי צה"ל. מצב זה מעורר דאגה גדולה. יש תחושה כאילו הרמטכ"ל וסגנו מנהלים מסע ציד כנגד כל מי שלא מתיישר עם האג'נדה ה'צבאית' החדשה.

"אנו משוכנעים כי הדחת הרב קוסטינר לא תצליח להרתיע את רבני ישראל שהיו בעבר ויהיו גם בעתיד נאמנים לעמדתה של תורה ולא יוכלו לטשטש את האמתות האלו. אנו קוראים לראשי המדינה להתערב ולעצור את סתימת הפיות המדאיגה שמתרחשת בצה"ל בשנה האחרונה".

מארגון 'צו 1' נמסר בתגובה: "הרמטכ"ל איזנקוט רוצה להפוך את קורס הרבנים הצבאיים לקורס רבנים מטעם. לא זה תפקידם של הרבנים הצבאיים אלא שמירה על היהדות ואורח החיים היהודי בצה"ל. המצב ברבנות מאלץ אותנו ב'צו 1' להמשיך וללוות כל חייל וחיילת שומרי מסורת".

מאנשי הרב קוסטינר נמסר כי הרב אינו מעוניין להגיב.

 

אנשי הרב קוסטינר: "אחרי יותר מעשור שהרב קוסטינר משמש ראש קורס רבנים צבאיים התקשר אליו ראש הלשכה של הרבצ"ר, הרב אודי שוורץ, והודיע לו שעקב שינויים מבניים ורצון להתייעל ולחסוך ימ"מים החליטו שהוא לא יעמוד בראש הקורס. תירוץ הימ"מים הוא התירוץ הכי עלוב שיש בצה"ל. לא מדובר בלחסוך ימ"מ של גדוד מילואים. אם הנושא היה כספי הרב היה מוותר בקלות"

 

הרב הצבאי הראשי, הרב איל קרים: "במהלך השנה האחרונה הרב צבי מוביל מאבק ציבורי גלוי כנגד כמה מבכירי צה"ל: הוא נואם בכנסים, מוביל ארגונים שונים ועוד. מפקדים בכירים בצה"ל החליטו כי הוא לא יוכל למסור שיעורים בקורסי פיקוד ובבה"ד 1, ובכלל זה לא יוכל לשמש בתפקיד רשמי בקורס רבנים צבאיים. גם אם תינתן מטעם הפיקוד הבכיר הנחיה אחרת, החלטתי כי הרב צבי שליט"א לא ישמש השנה כרב הקורס"

מקור: עולם קטן              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  בזיון בזיון בזיון. ורד הרים 14.03.18 09:18 1
     נו באמת, איזה תואר אתה מוריד לרב רפי פרץ? את שירותו הצבאי כטייס או את תפקודו כראש ישיבה? סרדין 14.03.18 09:34 4
         מה? ורד הרים 14.03.18 09:35 5
         אני משער שהוא לא התכוון לרבצ''ר, שהוא דרך אגב כבר כמה שנים הרב קרים, tzurf 14.03.18 09:48 6
     +1 אצען 14.03.18 09:50 7
  אני חושב שבכל תולדות הרבנות הצבאית היו שניים שהיו גם רבנים וגם צבאיים. ביריון 14.03.18 09:21 2
     במחילה, אז תחשוב שוב. הרב איל קרים הינו תלמיד חכם מובהק (שממש לא דורש אישור ממני) מייקי 14.03.18 10:40 13
         כמובן, לא התכוונתי לפגוע בכבודו. ביריון 14.03.18 10:45 15
  הרב הצבאי הזה איבד כל ערך לתפקעדו והוא הפך לכלי שרת של הכנופיה הג'יהדו פמיניסטית ברוך השם 14.03.18 09:24 3
  ''נאמר לו כי עליו להשאיר את דעותיו הפרטיות בנוגע לשירות הצבאי מחוץ לשיח'' יאיר צרפתי 14.03.18 09:51 8
     צריך ועדת חקירה ממלכתית איך הגענו לסתימת פיות אזרחים צבי הנגב 14.03.18 10:07 9
         עד שזה יקרה, דעתך מהווה איום על נבחרי ציבור ועובדיו, ואתה צפוי לעונשים הצפויים בחוק... מייקי 14.03.18 10:43 14
         ועוד השמאל הוא זה שמגן ומפאר את הצבא (והמשטרה). הזוי איך העולם הפוך. סגול88 14.03.18 10:54 16
  בושה. צהל הורס את עצמו Zair 14.03.18 10:18 10
  מה אפשר לעשות? ורד הרים 14.03.18 10:34 11
  לצערי, הרבצר שנכנס בקול תרועה, התגלה כגדול המשתפים עם אג'נדות הרסניות איש חברון 14.03.18 10:37 12
  כמה דתיים או אנשי ימין יש במטה הכללי?? אני לא מאשים אותם אבל עד שאנשים שחושבים Klaus 14.03.18 11:04 17
  סגן הרמטכל ביקש מקצינים להיות ''אמיצים''... והנה צבי הנגב 14.03.18 11:17 18
  בוגי אז צבי הנגב 14.03.18 11:23 19
  הרב רונצקי אז: צבי הנגב 14.03.18 11:35 20

   
   
ורד הרים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.3.17
1618 הודעות, 19 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    09:18   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. בזיון בזיון בזיון.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מי שמכיר את האיש

יודע כמה צה"ל מפסיד

וכמה חוצפה צריך בשביל להעיף אותו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סרדין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.2.15
1010 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    09:34   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. נו באמת, איזה תואר אתה מוריד לרב רפי פרץ? את שירותו הצבאי כטייס או את תפקודו כראש ישיבה?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ורד הרים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.3.17
1618 הודעות, 19 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    09:35   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מה?  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tzurf לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.7.14
4689 הודעות, 54 מדרגים, 104 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    09:48   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אני משער שהוא לא התכוון לרבצ''ר, שהוא דרך אגב כבר כמה שנים הרב קרים,  
בתגובה להודעה מספר 4
 
   ולא הרב רפי פרץ.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אצען
חבר מתאריך 11.11.14
351 הודעות
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    09:50   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. +1  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
27566 הודעות, 218 מדרגים, 354 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    09:21   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אני חושב שבכל תולדות הרבנות הצבאית היו שניים שהיו גם רבנים וגם צבאיים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הרב הראשי, הגאון רבי שלמה גורן זצ"ל ויבדל"א הרב אביחי רונצקי שליט"א.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מייקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.5.14
5407 הודעות, 42 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    10:40   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. במחילה, אז תחשוב שוב. הרב איל קרים הינו תלמיד חכם מובהק (שממש לא דורש אישור ממני)  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  


החכם, עיניו בראשו. השוחד - יעוור עיני חכמים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
27566 הודעות, 218 מדרגים, 354 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    10:45   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. כמובן, לא התכוונתי לפגוע בכבודו.  
בתגובה להודעה מספר 13
 
   כוונתי ששני הרבנים שהזכרתי ובמיוחד הרב הראשי זצ"ל ידעו להתנהל מול הצבא בעוז רוח רב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ברוך השם
חבר מתאריך 26.2.18
233 הודעות
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    09:24   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הרב הצבאי הזה איבד כל ערך לתפקעדו והוא הפך לכלי שרת של הכנופיה הג'יהדו פמיניסטית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאיר צרפתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
36052 הודעות, 133 מדרגים, 261 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    09:51   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ''נאמר לו כי עליו להשאיר את דעותיו הפרטיות בנוגע לשירות הצבאי מחוץ לשיח''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   למה? האם ביקשו מסגן הרמטכ"ל לשמור את דעותיו על זיהוי התהליכים לעצמו?


https://pcinfo.co.il


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
2887 הודעות, 38 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    10:07   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. צריך ועדת חקירה ממלכתית איך הגענו לסתימת פיות אזרחים  
בתגובה להודעה מספר 8
 
   הצבא משתלט על השיח האזרחי
מצאו דרך חדשה

מה עם מישהו יתבטא בכנס אזרחי נגד דעתו של הרמטכ"ל על תקציב הבטחון? יודח ממילואים?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מייקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.5.14
5407 הודעות, 42 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    10:43   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. עד שזה יקרה, דעתך מהווה איום על נבחרי ציבור ועובדיו, ואתה צפוי לעונשים הצפויים בחוק...  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  


החכם, עיניו בראשו. השוחד - יעוור עיני חכמים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סגול88 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
8007 הודעות, 48 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    10:54   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ועוד השמאל הוא זה שמגן ומפאר את הצבא (והמשטרה). הזוי איך העולם הפוך.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  


תחשוב טוב, יהיה טוב


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zair לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
775 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    10:18   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. בושה. צהל הורס את עצמו  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ורד הרים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.3.17
1618 הודעות, 19 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    10:34   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מה אפשר לעשות?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כ"כ מרגיז, מרגיש שנלחמים בצה"ל. כואב על ההשתלטות הזאת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש חברון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
4931 הודעות, 71 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    10:37   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. לצערי, הרבצר שנכנס בקול תרועה, התגלה כגדול המשתפים עם אג'נדות הרסניות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Klaus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.08
9235 הודעות, 66 מדרגים, 98 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    11:04   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. כמה דתיים או אנשי ימין יש במטה הכללי?? אני לא מאשים אותם אבל עד שאנשים שחושבים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אחרת יכנסו..

רוצים רפול אחד בצהל!
רוצים יצחק רבין אחד בצה"ל!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
2887 הודעות, 38 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    11:17   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. סגן הרמטכל ביקש מקצינים להיות ''אמיצים''... והנה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
2887 הודעות, 38 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    11:23   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. בוגי אז  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
2887 הודעות, 38 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    11:35   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. הרב רונצקי אז:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות