אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #464664 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 464664      
מיקו86 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
790 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    11:12   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

לרגל יום העצמאות ה-70, רה''מ נתניהו כותב מכתב פומבי לרה''מ הראשון דוד בן גוריון ז״ל  

 
   "בן גוריון, אנחנו מתקדמים במעלה ההר"

"כנציג המחנה שבמשך שנים עמד מולך, אני לוחץ את ידך בהוקרת אמת". לרגל יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו במכתב לרה"מ הראשון דוד בן גוריון. מיזם מיוחד במקור ראשון

מאת בנימין נתניהו כ״ה בניסן ה׳תשע״ח (10-04-2018)בתוך 70 שנה לישראל, מתש"ח לתשע"ח


צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ


בן־גוריון היקר,

ממרום שנותיה של מדינת ישראל מתחדדת משמעות הרגע ההיסטורי בצהרי אותו יום שישי שלא יישכח – ה' באייר תש"ח. הכרזת העצמאות שנשמעה מפיך נתנה לעם היהודי דבר כביר: ריבונות לאומית במולדת אחרי למעלה מאלפיים שנה.

אני יודע את גודל האחריות שהייתה מונחת על כתפיך. היא תבעה מודעות עמוקה לסכנות שכרוכות בהקמת המדינה עקב האיום המיידי לפלישת צבאות ערב מכל עבר. היא חייבה התעלמות מן האזהרות והלחצים שהופנו אליך מבית ומחוץ להימנע מן הצעד הנועז. בצומת גורלי זה הכרעת בעד עצמאות ישראל, בהתאם לכלל היסודי שתמיד הנחה אותך: גורל הציונות ייקבע בציון.


הכרזת העצמאות, צילום: לע"מ

אבל השבת הריבונות הייתה רק נקודת הפתיחה לביסוס המדינה – בביטחון, בהתיישבות, בהפרחת השממה, בקליטת העלייה, בכלכלה, בחינוך, בתרבות וברוח. על המסד שנוצק בעשורים הראשונים לקיומה של ישראל, אני וממשלתי מניחים נדבכים נוספים. אנו משקיעים בלא הפוגה במרכיבי העוצמה הלאומית. מאמצינו להפוך את ישראל לכוח עולמי עולה מניבים פירות בולטים.

טיפוח העוצמה הביטחונית הוא עיקר העיקרים. שנינו, בן־גוריון, מסכימים על כך בבירור. מלחמת הקוממיות שלקראתה נערכת ביסודיות, ושאת מהלכיה ניווטת עם ראשי צה"ל, הציבה בפנינו חלופה חדה: ניצחון או חידלון. פריסת הנשק וכוח האדם שהיה ברשותנו בגזרות השונות הביאה להכנעת אויבנו.

כידוע, באזורנו החזק שורד והחלש נידון להכחדה. מהות הריבונות היא היכולת להגן על עצמנו בכוחות עצמנו מול כל איום. על כן פעלת – ואנו עושים זאת ביתר שאת – לפתח יכולות אסטרטגיות, להבטיח את כושר ההרתעה, להתעצם.

במידה רבה אימצת את תפיסת 'קיר הברזל' של ז'בוטינסקי, יריבך בימים עברו, שהוא אחד ממוריי הרוחניים. כך כתבת ב־1961: "ביטחוננו תלוי ביכולתנו להרתיע את הזוממים לכלותנו, ואם לא נצליח להרתיעם כי אז ננצחם. רק בהיווכח האויב כי לא יוכל לנו, כי אנו מתבצרים ומתעצמים ואנו רוכשים ידידים בכל הארצות, נשב לבטח ונגיע גם לידי שלום עם שכנינו". תפיסה זו תקפה היום, ותהיה תקפה תמיד.

לא זכית לראות בהסכמי השלום עם מצרים וירדן. הסכמים אלו שינו כמובן לטובה את מעמדנו במזרח התיכון, אך איומים חדשים צצים חדשות לבקרים. אנו מתמודדים עם נחשול אלים של קנאות אסלאמיסטית השוטף את המרחב סביבנו. לפיכך אנו משקיעים השקעה עצומה בבניין הכוח: בגדרות שבולמות מסתננים, במודיעין, בסייבר, באלפי מיירטים בהגנה; ובהתקפה – בטנקים, במטוסים, בספינות ובצוללות. היכולות שלנו משתרעות מהממד התת־קרקעי עד לחלל. אנו חותרים לכך שהכוח הצבאי־ביטחוני שלנו יוכל להדוף, להרתיע או להכריע כל אויב או כמה אויבים יחד. הוא יהיה מסוגל להעביר את המערכה לשטחו של האויב. כל מי שמאיים להשמידנו יועמד בפני סכנה דומה.

ביטחון עולה הרבה מאוד כסף, וכך גם צורכי המדינה האחרים. משום כך אנו מבססים במקביל את עוצמתנו הכלכלית.


דוד בן גוריון סוקר את חיילי חטיבת הצנחנים. צילום: משה פרידן, לע"מ

כלכלת ישראל עברה שינוי מפליג מאז ימיך בהנהגת המדינה. בתחילת הדרך התאפיין המשטר הכלכלי שלנו בריכוזיות, בפיקוח מלמעלה ובמעורבות ממשלתית.

זה כעשרים שנה שאני מוביל מהפכה כלכלית במשק הישראלי: מכלכלה ריכוזית לכלכלה חופשית. אנו מעודדים תחרות, הפחתת מיסים, ייזום רפורמות, קיצוץ בבירוקרטיה והסרת חסמים. כל אלה הביאו צמיחה מתמשכת של המשק. במקום לסבסד מפעלים שאינם מסוגלים לעמוד ברשות עצמם, אנו משלבים השקעה ממשלתית בתשתיות עם יזמות פרטית בעסקים מגוונים.

הצלחתנו הכלכלית משכה לכאן מהגרי עבודה בלתי חוקיים מאפריקה. לכן הוריתי על בניית גדר בגבול מצרים באורך של למעלה מ־200 ק"מ, שבלמה כליל את המסתננים ומנעה פגיעה באופייה היהודי של המדינה.

מדיניות השוק החופשי שאימצנו הזניקה את פיתוח הטכנולוגיה, לה ייחסת חשיבות רבה. אני שמח לבשר לך שישראל של היום היא מעצמת חדשנות מובילה. 'הייטק' ו'סייבר' הן מילים שלא הכרת, אבל דע לך שמדובר במנוע כלכלי אדיר. חלק גדול מן ההצלחה במישור זה מתקיים בנגב, אזור שתמיד היה קרוב ללבך. ביוזמתנו, הנגב משנה את פניו בצורה מרחיקת לכת. באר־שבע הופכת לעיר סייבר עולמית, בדימונה נבנים מגדלים ורבי קומות, ירוחם קולטת משפחות של משרתים בצה"ל. הקמנו עיר חדשה – עיר הבה"דים – שצמחה מן החולות. בתמנע הסמוכה לאילת נחנוך בקרוב שדה תעופה חדש, שיתווסף לנמל התעופה הבינלאומי בלוד שנקרא על שמך.

ועוד בשורה גדולה: אנו משלבים בשוק העבודה אוכלוסיות שבמשך זמן רב מדי קפאו על השמרים: כוונתי בעיקר לבני הציבור החרדי והציבור הלא־יהודי – גברים ונשים. השאיפה שלי היא שכל אזרחי המדינה יהיו חלק מסיפור ההצלחה הישראלי.

אנו שוזרים את העוצמה הצבאית־המודיעינית ואת העוצמה הכלכלית־טכנולוגית של ישראל כדי ליצור עוצמה מדינית. מאז שעותיה הראשונות של המדינה נתת דעתך על קשירת יחסים דיפלומטיים עם מספר גדול ככל האפשר של ארצות, ועל כינון בריתות עם ממשלות העולם. טבעת המצור הערבית הביאה אותך ליזום את 'ברית הפריפריה' עם איראן, תורכיה ואתיופיה. ובכן גם בשטח זה בוודאי היית שמח לשמוע על קפיצת המדרגה שאנו מחוללים. במלאות 70 שנים לקיומה ישראל זוכה לפריחה מדינית שלא הייתה כדוגמתה.

אנו מטפחים יחסים קרובים עם ארצות הברית, בת בריתנו הגדולה והנאמנה, על ידי פנייה מתמדת לדעת הקהל ולקונגרס. אני עוסק בזה אישית ובלא הרף כמעט 40 שנה.

ב־1949 קבעת רשמית שירושלים היא בירת ישראל, ודחית בתוקף את ההצעות להפוך אותה לעיר בינלאומית. לאחרונה נסגר המעגל: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הכריז הכרזה היסטורית והכיר רשמית בירושלים כבירת ישראל. הוא אף הודיע שיעביר בקרוב את שגרירות ארצו אל בירתנו הנצחית והמאוחדת.


דונלד טראמפ בכותל המערבי. צילום: מנדל נגאן, AFP

יחסינו עם רוסיה עברו שינוי גדול, שאני שוקד עליו על ידי קיום מגע אישי עם נשיאה. הרבה מים זרמו בוולגה (פחות בירדן) מאז חצץ 'מסך הברזל' בין הגוש הקומוניסטי למערב. מסך זה קרס, ובעקבות זאת הגיעה אלינו עלייה המונית וברוכה מברית המועצות לשעבר, שנתנה כוחות עצומים ומחודשים למפעל הציוני.

הפריצה אל המרחב, שתלית בה תקוות רבות, מתממשת – ובגדול. אנו מהדקים יחסים עם מדינות אגן הים התיכון, אפריקה ואמריקה הלטינית, ואפילו עם אוסטרליה הרחוקה. מעצמות אסיה – הודו, סין ויפן – שבתרבויותיהן גילית עניין רב, הן שותפות בכירות לקשרי הכלכלה והמסחר שלנו.

באיראן התהפכו היוצרות, והיא רואה בנו מדינת אויב שיש להשמידה. אנו מקדישים מאמצים כבירים למנוע מן המשטר השיעי הקנאי שהשתלט עליה נשק גרעיני, ולעצור את התפשטותו באזור ובגבולותינו. אלמלא הפעולות המדיניות והאחרות שנקטנו, לאיראן כבר מזמן היה נשק גרעיני. לא ניתן לה להתחמש בנשק זה.

בה בעת, ולא מעט בגלל האיום האיראני, אנו מפתחים יחסים חיוביים עם גורמים שונים באזור. מערכות היחסים שפיתחנו עם מדינות־ערב היו בוודאי נראו דמיוניות בתקופתך, אבל הן עובדה קיימת ומבורכת בימינו. בעוד שהפלסטינים עדיין קפואים בהתנגדותם הבסיסית למדינה יהודית בגבולות כלשהם וממשיכים לדרוש את הצפתה של ישראל בצאצאי הפליטים, אנו משרישים במדינות ערב את התפיסה שישראל אינה אויב אלא בעלת ברית חיונית כדי להבטיח את עתידן. כאן, ובביצור עוצמתנו , טמונה התקווה האמיתית לשלום, ובסופו של דבר גם עם הפלסטינים.


בנימין נתניהו באפריקה. צילום: חיים צח, לע"מ

ישראל הקטנה היא מגדלור מוסרי גדול. ידנו מושטת לעזרת עמים קרובים ורחוקים, בייחוד במצבי מצוקה. מאווי לבך שנהיה 'עם סגולה' ו'אור לגויים' מתגשמים. כל זה קשור בעוצמה נוספת – עוצמתנו הרוחנית – שיסודה בתנ"ך. ספר הספרים ויצירת הדורות שנתחברה בעקבותיו הם אוצר בלום שממנו אנו יונקים את האמונה בצדקת דרכנו. מדיניות כור ההיתוך שלך פינתה את מקומה לעושר רב־תרבותי. החברה הישראלית מגוונת, תוססת, יוצרת בלא הרף וגאה בהישגיה.

ארבע שנים אחר פטירתך ארע מהפך פוליטי במדינה, אבל אינך צריך להצטער על כך. העברת השלטון מידיהם של יורשי מפא"י לממשיכי דרכה של תנועת החירות העמיקה את הדמוקרטיזציה בישראל. היא גם חוללה תמורות חיוביות נוספות שתורמות למאזן הכולל של עוצמתנו.

חרף הביקורת, הדמוקרטיה הישראלית איתנה. היא התגברה על הטרגדיה הנוראה של רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, והשלטון ממשיך להיקבע על ידי הציבור בבחירות חופשיות והוגנות פעם אחר פעם. הריכוזיות שאפיינה את הכלכלה שלנו נסוגה, אבל היא עדיין קיימת בתחומים שונים ששולטים בחיינו. ככל שנאפשר תחרות בשוק הדעות – בתקשורת, במשפט, באקדמיה – תוך שמירה על גרעין מאחד, כך נתחזק ונתעצם.

כנציג המחנה שבמשך שנים עמד מולך, אני לוחץ את ידך בהוקרת אמת. שמורה לך זכות ראשונים. חותמך ועקבותיך יוסיפו להיות טבועים בהוויה הלאומית. במסגרת תוכניתי להעצמת אתרי המורשת ברחבי הארץ שידרגנו את צריף מגוריך בשדה בוקר. רבבות אזרחים מבקרים בו מדי שנה.

לנגד עיניי, בן־גוריון, ניצבים דבריך: "בהקמת המדינה עלינו על הר תלול. אין לנו עוד הברירה לעמוד במקומנו. או שנתגלגל במורד עד לתהום, או שנתקדם ונעלה ההר עד לפסגה".

אנו ממשיכים להתקדם במעלה ההר, והרוח הגדולה שלך מתמזגת באוויר הפסגות שאנו נושמים.

בברכה,

בנימין נתניהו

מקור: https://www.makorrishon.co.il/70-שנה-לישראל/36739/


"ידענו למות ביחד, הגיע הזמן לחיות ביחד" (הרב ישראל-מאיר לאו)


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אמלק פרשןדתא 11.04.18 11:16 1
     זו תגובת בן גוריון? מתן_ 11.04.18 11:19 2
     ביבי עושה יאיר לפיד כוספלסטיק 11.04.18 12:15 11
  מכתב יפה וראוי אה1 11.04.18 11:23 3
  מפחיד לחשוב מה היה קורה אם נתניהו היה במקום בן-גוריון מיסטר בין 11.04.18 11:25 4
     אני מניח שבן גוריון היה עומד היום בכניסת נתניהו לחדר, לוחץ את ידו בחום ומחבקו. כנעני 11.04.18 13:09 14
  פיהוק ראנץ 11.04.18 11:47 5
  נ.ב לכבוד - בן גוריון, בצריף בשדה בוקר. מאת נתניהו. החווילה, קיסריה. ואידך זיל גמור יגאל פת-אל 11.04.18 11:52 6
     נכון, כי פרט לנתניהו כל יתר המנהיגים בארץ חיים כיום בצריף בנגב פרקליט השטן 11.04.18 11:59 7
         ואמרתי שברק בסדר? יגאל פת-אל 11.04.18 12:00 8
             והמנהיגים של היום צריכים לגור בצריף? ari10 11.04.18 12:07 9
             לא, אבל מתגובתך השתמע שנתניהו הוא חריג בנהנתנות אל מול היתר שהם סגפנים פרקליט השטן 11.04.18 12:12 10
         גם בן גוריון לא טמן ידו בצלחת. היה שובב לא קטן... כנעני 11.04.18 13:10 15
  יוזמה יפה של מקור ראשון micmic 11.04.18 12:16 12
  נפלא זרובבל 11.04.18 12:26 13

   
   
פרשןדתא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.12
8658 הודעות, 82 מדרגים, 162 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    11:16   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אמלק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מתן_ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.7.17
1403 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    11:19   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. זו תגובת בן גוריון?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כוספלסטיק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
8490 הודעות, 54 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    12:15   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ביבי עושה יאיר לפיד  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   טקסט מתחנף וחסר תוכן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אה1
חבר מתאריך 12.1.09
2947 הודעות
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    11:23   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מכתב יפה וראוי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   חשוב להפנים שאנחנו כאן בזכות כל מי שקדם לנו.
לולי אבותינו שכספו לארץ, לולי הראשונים שקמו ועלו ארצה, לולי מייסדי המדינה ולולי בוניה לא היינו מגיעים למה שהשגנו והצלחנו בו עד היום.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מיסטר בין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.10.07
40417 הודעות, 210 מדרגים, 386 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    11:25   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מפחיד לחשוב מה היה קורה אם נתניהו היה במקום בן-גוריון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


בחסות נתניהו - עשרות אלפי מסתננים לא יגורשו ויקבלו מעמד


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כנעני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.7.10
13210 הודעות, 99 מדרגים, 193 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    13:09   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אני מניח שבן גוריון היה עומד היום בכניסת נתניהו לחדר, לוחץ את ידו בחום ומחבקו.  
בתגובה להודעה מספר 4
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראנץ
חבר מתאריך 31.10.17
396 הודעות
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    11:47   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. פיהוק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
10373 הודעות, 123 מדרגים, 240 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    11:52   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. נ.ב לכבוד - בן גוריון, בצריף בשדה בוקר. מאת נתניהו. החווילה, קיסריה. ואידך זיל גמור  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרקליט השטן
חבר מתאריך 3.2.18
421 הודעות
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    11:59   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. נכון, כי פרט לנתניהו כל יתר המנהיגים בארץ חיים כיום בצריף בנגב  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   זכור במיוחד הצריף של אהוד ברק.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל
חבר מתאריך 10.12.11
10373 הודעות
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    12:00   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ואמרתי שברק בסדר?  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ari10 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.5.08
6935 הודעות, 63 מדרגים, 122 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    12:07   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. והמנהיגים של היום צריכים לגור בצריף?  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרקליט השטן
חבר מתאריך 3.2.18
421 הודעות
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    12:12   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. לא, אבל מתגובתך השתמע שנתניהו הוא חריג בנהנתנות אל מול היתר שהם סגפנים  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כנעני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.7.10
13210 הודעות, 99 מדרגים, 193 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    13:10   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. גם בן גוריון לא טמן ידו בצלחת. היה שובב לא קטן...  
בתגובה להודעה מספר 7
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
micmic לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.14
25228 הודעות, 113 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    12:16   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. יוזמה יפה של מקור ראשון  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זרובבל
חבר מתאריך 14.9.16
545 הודעות
יום רביעי כ''ו בניסן תשע''ח    12:26   11.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. נפלא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות