אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #465926 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 465926      
Qwerty לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.6.15
2679 הודעות, 21 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שני א' באייר תשע''ח    21:22   16.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

גיל שוויד חתן פרס ישראל: ״כדי לעזור להייטק, המדינה צריכה לא להפריע״  

מייסד חברת אבטחת המידע צ'ק פוינט, גיל שויד, הוא חתן פרס ישראל הראשון בתחום ההייטק. שויד, בן 50, נולד בירושלים ומתגורר כיום בתל אביב עם משפחתו. לאחר שחרורו מהצבא, בתחילת שנות ה-90, הקים את החברה יחד עם שותפו עוד מימי שירותם בצבא, והמציא את הפטנט שעליו מבוססת חומת האש של צ'קפוינט.

בריאיון לוואלה! TALK אמר שויד כי הוא "מאוד גאה בזכייה בשם העובדים, בשם כל תעשיית ההייטק שזה בעצם איזו שהיא הכרה רשמית בחשיבות שלה במדינת ישראל.
אני חושב שמדינת ישראל עושה הרבה להייטק, אני בעיקר, העמדה שלי אומרת שהייטק זה שוק חופשי והמדינה לא צריכה לעשות הרבה". לדברי שויד, "המדינה צריכה לא להפריע, והיא צריכה לגרום לזה שחברות ירצו להישאר פה, להיות רשומות פה, לשלם פה מיסים. אבל מבחינת התעשייה עצמה אנחנו לא צריכים שיפריעו לנו".

גיל שויד (ראובן קסטרו)
שויד בראיון ליעקב אילון (צילום: ראובן קסטרו)
על השינוי הרב שחל מאז הקמת צ'ק פויינט ועד היום אמר שויד כי "קודם כל האינטרנט גדל ושינה את החיים שלנו בצורה שאף אחד לא היה יכול לדמיין, אני מאוד מרוצה שבעצם בשנת 1993 התחלתי את צ'ק פויינט בעצם התובנה הזו והחזון הזה שהאינטרנט יהיה משהו גדול בעולם. כנראה יצא הרבה יותר גדול ממה שדמיינתי, אבל זה היה נכון".

לדברי שויד, "הכול יכול לקרת בתעשייה שלנו, ואתה יודע היו לנו הרבה שנים טובות, עכשיו אני יודע שגם יהיו תקופות יותר קשות. אני לא חושב שרבעון אחד רע זה סוף העולם אבל תאמין לי שכשזה קורה או כשאני מרגיש דברים כאלה אני לא ישן בלילה וזה דברים שבהחלט מטרידים אותנו. בעולם ההייטק כולנו באיזו שהיא הדחקה, בחרדה, איך שנרצה לקרוא לזה. חברות הייטק אין לה אורך חיים ארוך מידי והן יכולות להיות אימפריות גדולות ולהיעלם כעבור כמה שנים וזה דבר שמטריד את כולנו בתעשייה הזאת".
גיל שויד (ראובן קסטרו)
שויד (צילום: ראובן קסטרו)
כשנשאל שויד על הדרך שבה הוא מעביר את ערכיו לילדיו אמר כי "אני מדגים את זה, אני בא כל יום לעבודה והם אורים את זה, הם רואים שאכפת לי והם רואים שאני עובד. אני חושב שזה הדבר הכי חשוב - דוגמא אישית. אני חושב שהטכנולוגיה הולכת להמשיך להיות מקום מאוד נכבד בחיים שלנו אני חושב שהולכת להיות לה יותר השפעה בתחומי הרפואה, לא אגיד שאנחנו בהחלה אבל אין לדעת את הקפיצות דרך שיהיו. אין ספק שנושאים כמו אינטליגנציה מלאכותית הם נושאים מאוד מרשימים, בעצם מחשב יכול לעשות דברים שלא חשבנו שהוא יכול, בינתיים אלו יישומים מגניבים, בסיסיים ובעתיד יהיו יותר מתוחכמים. ההמצאות הגדולות באמת משפיעות על כל החיים שלנו".

לסיום אמר שויד כי "הדברים הבסיסיים הם שגורמים לנו אושר, משפחה, עבודה, הגשמה עצמית, אסור להתבלבל ולחשוב שכסף פותר הכל".

https://news.walla.co.il/item/3150915

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הפיסקה האחרונה אומרת הכל. איש חכם. יצחק היקר 16.04.18 21:27 1
     כיף לאמר אותה כשיש לך הרבה כסף Dark Blue 16.04.18 21:28 3
         למה עבודה משפחה והגשמה עצמית שייכת רק לעשירים? יש אין ספור סיפורים על אנשים יצחק היקר 16.04.18 21:34 5
     כשאתה צריך להשתעבד לעבודה בשביל כסף אין לך זמן להגשמה עצמית ולמשפחה asraf36 16.04.18 21:31 4
  זו אמירה שנכונה בערך לכל דבר: כדי לעזור כל מה שהמדינה צריכה זה לא להפריע eli_s 16.04.18 21:28 2
  מכתב Qwerty 16.04.18 23:09 6
  עשה את היום ל-galt יוסריאן 16.04.18 23:13 7

יצחק היקר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.15
4242 הודעות, 38 מדרגים, 70 נקודות.  ראה משוב
יום שני א' באייר תשע''ח    21:27   16.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הפיסקה האחרונה אומרת הכל. איש חכם.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Dark Blue לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
6168 הודעות, 76 מדרגים, 125 נקודות.  ראה משוב
יום שני א' באייר תשע''ח    21:28   16.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כיף לאמר אותה כשיש לך הרבה כסף  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
יצחק היקר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.15
4242 הודעות, 38 מדרגים, 70 נקודות.  ראה משוב
יום שני א' באייר תשע''ח    21:34   16.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. למה עבודה משפחה והגשמה עצמית שייכת רק לעשירים? יש אין ספור סיפורים על אנשים  
בתגובה להודעה מספר 3

עניים שהגיעו לגדולה בזכות משפחה עבודה והגשמה עצמית.

דווקא אצל העשירים המושגים משפחה ועבודה מאבדים משהו מערכם. הם לא צריכים לעבוד ומשפחה זה נטל...

asraf36 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.08
7150 הודעות, 81 מדרגים, 162 נקודות.  ראה משוב
יום שני א' באייר תשע''ח    21:31   16.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. כשאתה צריך להשתעבד לעבודה בשביל כסף אין לך זמן להגשמה עצמית ולמשפחה  
בתגובה להודעה מספר 1

☼ וַיְקַו לְמִשְׁפָּ ט, וְהִנֵּה מִשְׂפָּח☼ ♥♥♥תודה לכל מדרגיי היקרים ריגשתם אותי ♥♥♥

eli_s לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
7207 הודעות, 59 מדרגים, 101 נקודות.  ראה משוב
יום שני א' באייר תשע''ח    21:28   16.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. זו אמירה שנכונה בערך לכל דבר: כדי לעזור כל מה שהמדינה צריכה זה לא להפריע  
בתגובה להודעה מספר 0

הבעיה העיקרית היא עודף פקידים שדוחפים ת'ידים המגושמות שלהם לכל תחום ובד"כ הורסים יותר ממה שהם עוזרים.

Qwerty לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.6.15
2679 הודעות, 21 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שני א' באייר תשע''ח    23:09   16.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מכתב  
בתגובה להודעה מספר 0

יוסריאן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
30356 הודעות, 211 מדרגים, 420 נקודות.  ראה משוב
יום שני א' באייר תשע''ח    23:13   16.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. עשה את היום ל-galt  
בתגובה להודעה מספר 0

Washington Irving

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות