אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #472998 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 472998      
NZIV לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.3.03
39665 הודעות, 479 מדרגים, 918 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    14:45   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

כיצד מנצחים את אירן? המוסד נגד הרציונליסט המשיחי . חלק א'.  

 
   *- כיצד מנצחים את אירן? המוסד נגד הרציונליסט המשיחי

חתירתה של איראן להשגת נשק להשמדה המונית לא החלה עם פרויקט האטום. שני לוחמי מוסד קיפדו את חייהם בוינה במהלך מעקב אחר פעילות לרכישת נשק כימי. נחום מנבר, שבצעירותו שימש מפקד מחלקה בצנחנים, מכר לאיראנים 150 טון תיוניל כלוריד בין השנים 1992 – 1994, והביא לפעילות מודיעינית נרחבת, שכללה חקירות ומעקבים, אחריו ואחרי שותפיו, בימיו של שבתאי שביט ראש המוסד; על סיועו זה, נשפט וריצה עונש מאסר ממושך.
מזה למעלה משלושה עשורים מכריז המשטר האיראני כי ברצונו לחסל את הישות הציונית בארץ ישראל. עוינותו באה לידי ביטוי לא רק בהכרזות, אלא בפעילות תומכת טרור נרחבת, כמו בסיוע לחיזבאללה ולחמאס, מעורבות ישירה בטרור כמו בארגנטינה ושיא העניין מגיע בחתירתו ללא לאות של המשטר להשגת נשק אטומי. מאז ועד כתיבת שורות אלו, הקדישה ישראל משאבי ביטחון ניכרים ללוחמה בתופעה זו, שרבים מהם פורסמו בכלי התקשורת השונים ונרשמה הצלחה לא מבוטלת בלוחמה בטרור עם הצלחה חלקית בבלימת ההתחמשות הגרעינית.
בימים אלו זוכה ראש ממשלת ישראל לגיבוי ציבורי נרחב בפעילותו לחשיפת השקר האיראני וביטול ההסכם מצד ארה"ב. מהלך זה הינו חלק מדחיפת הנושא אל עבר מקבלי ההחלטות בזירה הבינלאומית והוצאתו אל מחוץ לזירה הישראלית.
הכישלון הקולוסלי של המוסד, בחזית האיראנית, נחשף לאחרונה עת הציג נתניהו בפני ישראל והעולם, את המידע שאותו השיג המכיל כוונות ויכולות לביצוע פרויקט בקנה מידה מלא לפיתוח נשק גרעיני. אותו מוסד, שקיבל מנדט למנוע את הפשע – מביא תיעוד המאשש את ההנחה הרווחת כי הפשע לא סוקל – דבר המעיד על כישלונו הגדול.

כישלון זה נובע משתי סיבות מהותיות:
א. התמקדות אובססיבית בסיפור הגרעיני במקום בסיפור האיראני – ייחוס משמעות-על להצטיידות הגרעינית משל הייתה ישות בפני עצמה. החמצת המהות כי כוונות הצטיידות בנשק גרעיני הינן ביטוי לדבר מה רחב ועמוק יותר מאשר העמקת יכולת האמל"ח של המדינה לכיוון האסטרטגי. להבדיל – פרויקט המוביל הארצי היה דבר מה עמוק יותר מאשר פרויקט להולכת מים בסיפור הציוני.
ב. חוסר ההבנה שהנושא עומד כערך מוחלט – בינארי. לא תהייה לאיראנים פצצה – בכל מחיר. במשחק הזה שני היריבים, המוסד ואיראן, לא הבינו שמשחקים בכללים מוחלטים.
דגן כמינוי של שרון קיבל דה פאקטו יד חופשית לטיפול בנושא. כאסטרטגיה, בחר המוסד לטפל בעניין עצמו, קרי, התחמשותה הלא קונבנציונלית של איראן. לפיכך, על-פי פרסומים זרים, ארגון הביון הישראלי עשה כל אשר התבקש ממנו: חוסלו מדעני גרעין ואנשי מפתח, סופקו חלקים פגומים, הושתלו וירוסי מחשב, המוסד חיבל קשות בציוד, פגם בתהליך הרכש, עיכב השגת מידע, הכניס לקלחת ארגוני ביון נוספים, פיצוצים התפוצצו להם ועוד כהנה וכהנה. הכל על סמך פרסומים זרים. והנה, לאחר למעלה משני עשורים הדעה הרווחת היא כי האירנים לא חדלו ממאמציהם, כיום ברור שהמשחק הנ"ל לא הוריד את האיראנים מהעץ ולכל היותר תרם לעיכוב מהותי בדרכם להשגת המבוקש. למעשה ברגע שישראל הפרידה בין הפעילות הגרעינית לבין הסיפור האיראני הכללי – ההפסד האסטרטגי היה מובטח. המוסד איננו גוף העוסק באנתרופולוגיה וחקר הדתות זר לו. לפיכך הסיבה העמוקה, המטאפיזית, בדבר האובססיה של האירנים לנשק להשמדה המונית מעולם לא נידונה עד כמה שידיעתי משגת. יתרה מזאת, מעולם לא נדונה השאלה כיצד "מורידים את האירנים" מעץ ההשמדה, לא טכנית אלא תיאולוגית.
המוסד ניתח את הסוגיה האירנית בכלים רציונליים של התחמשותה של מדינה אחרת ומשתנים אחרים כמו המהדי לא הוכנסו בסוד העניינים. האספקט המשיחי העמוק לא נכנס אל תוך מערכת השיקולים המבצעיים והאספקט האנתרופולוגי של יחס המאמינים בשיעה אל המציאות האנושית, לא בא לידי ביטוי. צוינו מטרות מבצעיות ואובייקטים, טופל מה שטופל, ככל הנראה בהצלחה מבחינת המוסד.
אז מהו הסיפור האירני?
הסיפור האירני הינו מורכב הרבה יותר ממה שנראה לעין. באיראן חיים כמעט 80 מיליון איש והיא מאגדת בתוכה כ 80 קבוצות אתניות ודתות שונות. כ 89% מוסלמים ומהם 10% סונים. באירן חיים גם ערבים, כורדים, אזרים, באהים, יהודים ונוצרים. כל זאת בשטח השווה לשטחן של בריטניה, גרמניה וצרפת גם יחד.
שלושה מעגלי מתח מובנים מכתיבים את האסטרטגיה והפרקטיקה התרבותית והמדינית:
א. המתח הפנימי: החברה האירנית היא רב תרבותית ואתנית – האוכלוסייה השיעית והשלטון של מהפכת 79 חייבו להחזיק היטב ברסן המושכות, תוך קיום מתח משמעותי בין חלק מהקבוצות האתניות והדתיות. לא לחינם אנו עדים להתפרצויות דמים במדינה שממשיכות להתרחש ביום יום, הרחק מעיני התקשורת העולמית, ולמעשי טרור פנימי של המיעוט הסוני כנגד הרוב השיעי.
ב. המתח הפנים אסלאמי: אירן רואה את עצמה כראש החץ והמייצג המובהק של השיעה כמיעוט מול הרוב הסוני הדומיננטי החיים במאבק תמידי מאז טבח כרבלה בשנת 670 , כאשר תודעה זו הולכת ומתחזקת במהלך השנים האחרונות – כך למשל הם עושים יד אחת עם ארגונים סונים מובהקים כמו החמאס בכדי להעלות את יוקרתם אל מול כל העולם הסוני.
ג. המתח מול המערב: מעבר להיות החברה האירנית רב תרבותית והשיעה כמיעוט בתוך האסלם הנאבק על מקומו – אירן רואה עצמה כאלטרנטיבה לשלטון האמריקאי בעולם. הם מבינים היטב שעידן הפאקס אמריקאנה שבו אנו חיים מבטא את שלטון הרוח והתקן האמריקאי בכל מקום על פני הגלובוס. מול תקן זה ניצבת אירן כשהיא בונה בעמל רב ציר אלטרנטיבי .
בניגוד למה שסבור האזרח הישראלי, האיום המרכזי על אירן מגיע מהמדינות הסוניות. אמנם בשנים האחרונות הן ברובן פאסיביות ולא נרתמות כישויות מדינתיות למלחמת דת, ברם, התגבשותן של קבוצות סוניות אקטיביסטיות כמו אל קעידה ודאע"ש כתנועות בנות ונכדות לתנועת האחים המוסלמים הגדולה, הוכיחה לאירנים שיש בעולם הסוני מי שיקום להשמידה. גם פעילותה של סעודיה בתימן ועמדתה האנטי שיעית העקבית, הוכיחה לאיראנים כי הצבא הסעודי המנומנם איננו משנן את אמנת ז'נבה יום ולילה בבואו לחסל את האקטיביזם השיעי.
הפילוסופיה השיעית מבוססת על עיקרון משיחי – חזרתו של האימם הנעלם והאמונה המוחלטת במהדי כמשיח שיגיע לגאול את אלו החיים. מוחמד אבן חסן אבן עלי, הוא ה"מהדי", המשיח של האנושות כולו והאימם ה 12 "הנעלם".. לפי האמונה אשר הוסתר על ידי האל ויופיע בעת מאוחרת יותר כדי לשנות את העולם ולהסדיר בו חברה מוסלמית צודקת לצד ישו לפני יום הדין . לחברה משיחית יכולות התמודדות עם מציאות קשה הרבה יותר מאשר לחברה מערבית – רציונאלית. כל פגיעה באיראנים נתפסת במערך המושגים, שמפתחת כל חברה משיחית, הנדרשת להסביר כישלון / סבל – בדמות חבלי משיח. ניכר כי המסוגלות של החברה השיעית לספיגת פגיעות הינה גבוהה מאוד. ישראל נתפסת בעיני האיראנים כמעצמה גרעינית ועדיין אין כל היסוס מלהכריז על השמדתה.
"במרכז ההלכה השיעית עומד עקרון המסירות והנאמנות לאימאם ( המנהיג שחייב להיות אך ורק מצאצאי עלי ופאטימה אשתו ( בת מוחמד )) לפי אמונה זאת השלטון בעולם האסלאם ובעולם כולו יכול לעבור רק מאב לבנו מאחר שזהותם של האימאמים נקבעה מראש בצו אלוהי. לפי השיעה האימאמים זוכים בשלטון לא רק בזכות השתייכותם המשפחתי למשפחת הנביא ועלי ( אם כי זאת כמובן מכרעת ) אלא גם הודות לסגולותיהם התרומיות שכוללות ידע מושלם שאת חלקו ירשו מאבותיהם ואת חלקו רכשו מקריאה בכתבים סודיים שברשותם. האימאמים בדומה לאפיפיורים באמונה הקתולית מחוסנים מפני כל חטא וטעות וההבדל היחיד בינם לבין הנביא מוחמד הוא שהם לא זכו להתגלות אלוהית ישירה ולכן אינם נביאים" .
אירן איננה עוד מדינה המפתחת אמל"ח ותומכת טרור. אירן היא מדינה אשר נושאת בעולו של הלפיד המשיחי השיעי ומוכנה לשלם מחירים קטסטרופליים במונחי חברות אנושיות אחרות. לשלוח את אנשיה רחוק אל תימן ואל גבול סוריה-ישראל ולנהל מאבקים הנראים אבודים מראש. הרציונליזם של MAD כפי שהתפתח במהלך המלחמה הקרה כמו משחקי המלחמה, תהליכי קבלת ההחלטות אינם ישימים לחברה משיחית – המנוהלת ע"י רציונליזם משיחי שאותה ייסד חומייני ואשר מחזיק מעמד כבר ארבעה עשורים. הקו של חומייני איננו הקו היחיד בתוך מהפכת 79. לשיעה גוונים נוספים ואף מתונים יותר, למשל, ידוע מאבקו עם שהרייאת-מדרי ויחסיו עם חוסיין עלי מותזרי. איראן היא מדינה אשר משקיעה ומקריבה רבות עבור האידאולוגיה שלה. מחזה נדיר בשנת 2018 כשמרבית מדינות העולם עסוקות בעיקר בשיפור מצבן הכלכלי.
מדוע השנאה היוקדת לישראל? ישראל מתמקמת יפה בשלושת מעגלי המתיחויות איתם מתמודד המשטר:
א. היא הייתה שותפה מערבית פעילה של שלטון השאה החילוני ונתפסת כשותפה לתחלואי השלטון
ב. היא מושא למאבק סוני – וכשיעים הם מחויבים להדגים מי נותן את טון המאבק המוסלמי מול ישראל הכובשת
ג. כאלטרנטיבה למערב – איראן מחויבת להיאבק בשטן הגדול ובשותפתו השטן הקטן
איראן רואה, כמו שאר העולם המוסלמי, את השטח של א"י כאדמת ווקף . לפיכך, לא תתכן ישות מדינית יהודית בארץ ישראל אלא רק קיום יהודי תחת שלטו מוסלמי, כפי שהיה עד 1917. בניגוד לחמאס איראן לא הצהירה מעולם שהיא תומכת בחיסול יהודים אלא בחיסולה של הישות הציונית. אגב הדברים הללו, אותן קריאות להשמדת ישראל הינן לגיטימיות בעולם השיעי והסוני ועוברות מסך ללא כל בעיה. ברור לאיראנים כי הכרזה שלטונית על השמדת ארה"ב עשויה להיות מעט בעייתית יותר. במובן זה ישראל אויב נוח. כמעט מושלם.

בחלק ב' שיפורסם בנפרד נעסוק ב:
*- כיצד תראה "השמדת ישראל"?
*- האסטרטגיה האלטרנטיבית

קרדיט: אלון לוי נחום-מרצה על דאע״ש ומנכ״ל חברה מסחרית.

הכתבה המלאה: https://nziv.net/8160/              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אז אני יותר חכם מהמוסד אהרון5 16.05.18 15:12 1
     מה בנוגע לצפון קוריאה? yehost 16.05.18 15:59 2
     זלזול מיותר gazelle 17.05.18 08:15 16
  מעניין מאוד איילגולן 16.05.18 16:03 3
  בקיצור אנחנו בתפקיד 'היהודי של הפריץ' ש-עצמון 16.05.18 16:20 4
  והפתרון - צריך לשכנע את המוסלמים בצדקת דרכה של היהדות!! בלשן 16.05.18 17:22 5
     צריך לשכנע את אומות העולם בצדקת דרכנו -כן ! האם יש לזה איזה שהוא נסיון בהיסטוריה - ממש לא! ydmtm 16.05.18 18:51 7
  עם כל הכבוד, אני לא מסכים עם הקביעה המרכזית שלך נציב Kayser Soze 16.05.18 18:38 6
     כל המביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם. NZIV 16.05.18 21:01 8
         אה.. אוקיי.. הצעה נדיבה. Kayser Soze 17.05.18 07:19 15
             תשובתו: NZIV 17.05.18 15:06 17
                 אני מבין מהתשובה שלמוסד חסר כח אדם יוצא מדינות ערב / אירן שעדיין חושב כמוהם יקי 21.05.18 09:46 18
  תודה רבה על המאמר בן-יוסף 16.05.18 21:37 9
  בולטת ההתעלמות מהמניע הלאומי והרצון לשחזר את עברם כמעצמה. Q 16.05.18 21:52 10
  מדוייק להפליא! צדק צדק תרדוף 16.05.18 22:20 11
  תפרוץ מלחמה בין איראן לסעודיה בנושא הנפט מאיר פנים 16.05.18 22:25 12
  תודה על המאמר המחכים הרב 16.05.18 23:04 13
  מרתק, תודה רבה. הוצלפ 16.05.18 23:34 14

   
   
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
34046 הודעות, 167 מדרגים, 304 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    15:12   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אז אני יותר חכם מהמוסד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   והבנתי שחובת האנושות להשמיד את המשטר.


האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
yehost לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.7.14
1448 הודעות, 15 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    15:59   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מה בנוגע לצפון קוריאה?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   כן, כולל עניין התרגיל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gazelle
חבר מתאריך 17.2.15
183 הודעות
יום חמישי ג' בסיון תשע''ח    08:15   17.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. זלזול מיותר  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איילגולן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.7.16
3349 הודעות, 27 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    16:03   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מעניין מאוד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
22781 הודעות, 123 מדרגים, 226 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    16:20   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. בקיצור אנחנו בתפקיד 'היהודי של הפריץ'  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הפריץ האירני במאבק עם הפריץ האמריקאי.
אין להם יכולת להכות בפריץ האמריקאי.
לכן הם מנסים להכות ביהודי.
{מזל שלפריץ האמריקאי אין יהודי חצר}.


הנשיא טראמפ על "הסכם הגרעין" {ההזוי} עם אירן:"seven years is tomorrow"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בלשן
חבר מתאריך 2.4.12
1516 הודעות
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    17:22   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. והפתרון - צריך לשכנע את המוסלמים בצדקת דרכה של היהדות!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ניתן, וצריך לשכנע את אומות העולם בצדקת דרכה ובהשקפתה של היהדות!!!

כך ניתן להילחם בשורש הבעייה.

יש ליהדות מה להציע לכולם, בקיום 'שבע מצוות בני נח'.

רק לצערנו, יש בקרבנו יהודים שאינם משכונעים בכך... אז הם אינם יכולים לשכנע אחרים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ydmtm לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.5.08
980 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    18:51   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. צריך לשכנע את אומות העולם בצדקת דרכנו -כן ! האם יש לזה איזה שהוא נסיון בהיסטוריה - ממש לא!  
בתגובה להודעה מספר 5
 
   האם יש מסיונריות יהודית החוצה ? לא.
האם היהדות ממהרת לגייר ?? ממש לא.
.
האם ניתן לשכנע את אומות העולם בצדקת דרכה ובהשקפתה של היהדות?? בספק רב.
אשמח לקבל מיד נידע נתונים אחרים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
9259 הודעות, 60 מדרגים, 96 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    18:38   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. עם כל הכבוד, אני לא מסכים עם הקביעה המרכזית שלך נציב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הכשלון (אם ישנו) אינו של המוסד.
המוסד הוא רק אחת מזרועות המודיעין והוא זרוע ביצועית נטו. ולכן אם מדברים במונחי הצלחה וכשלון צריך להביט אל הזרוע הפוליטית. ומאחר והמוסד מדווח ישירות לראש הממשלה, צריך לשאול האם המוסד קיבל את המשימות הנכונות?
לגבי ניתוחים תיאולוגיים ואחרים, לישראל יש יחידות ניתוח באמ"ן שמסתכלות גם על מחיר הפיתה בטהראן והשפעתו על המוראל האיראני.
הפואנטה היא שיש מידע, יש חשיבה ויש ביצוע, אבל הנקודה הפתוחה היא, האם היעדים הפוליטיים מוגדרים נכון? האם יש חזון ארוך טווח סביב היעדים? המוסד ידע להביא תוצאות למרבית המטרות שיוגדרו.
אני מחכה מאד לפרק הבא שלך!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NZIV לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.3.03
39665 הודעות, 479 מדרגים, 918 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    21:01   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כל המביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם.  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   היות ואת המאמר רחב ההיקף הזה כתב מומחה לענייני דאעש - אעביר לו את שאלתך ואביא לכאן את תשובתו .
או לדואר הפרטי שלך .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
9259 הודעות, 60 מדרגים, 96 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בסיון תשע''ח    07:19   17.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אה.. אוקיי.. הצעה נדיבה.  
בתגובה להודעה מספר 8
 
   ייתכן שהכותב לא מעודכן או מודע ל "הפרדת הרשויות " הפוליטית-צבאית בישראל (או לסמכויות/ יעדי גופי הניתוח).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NZIV לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.3.03
39665 הודעות, 479 מדרגים, 918 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בסיון תשע''ח    15:06   17.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. תשובתו:  
בתגובה להודעה מספר 15
 
   א. המוסד, בניגוד לזרועות הביטחון האחרות קיבל מנדט מוחלט ואחריות כוללת מול אירן – עם משאבים בהתאם. עד כמה שידיעתי משגת אף זרוע ביטחונית אחרת לא יזמה או קיבלה אישור לביצוע פעולה בזירה האיראנית.
ב. בעניין התיאולוגי – אנתרופולוגי יש כאן עניין עמוק שיש צורך להסבירו מעבר לתשובה סתם. מחלקת מחקר וניתוח וקריאת טקסטים וידיעות איננה מבטיחה דבר מה באשר להבנה תרבותית כלשהי. למשל ד"ר עוזי ארד כמי שעמד במחלקת המחקר הינו אדע עתיר ידיעות ושופע אינטלקט שאיננו מסוגל להבין עניינים פשוטים שמבין אחרון הזוטרים במוחבראת הירדני. הפער הזה צריך להיות מוסבר יותר לעומק והינו תוצאה ישירה של הרכב הפרופיל האנושי של המוסד.
ג. רוה"מ נותן הוראות למוסד והקבינט המדיני – בטחוני נותן הוראות לצבא. כך זה עובד לפי הספר. בפועל כל ארגון יודע לבצע דברים מסויימים ומשחק במגרש משחקים מסויים. הצבא מומחה גדול בלחמוק מיוזמות פעולות שאיננו רוצה לבצע. מספיק לו להכין מצגת ולהוסיף שקף שחמישה לוחמים צפויים לאבד ת חייהם והנושא יורד מעל הפרק. כך גם המוסד.
ד. ה MI6, CIA והמוסד.. וישנם עוד, כולם שירותים מערביים ועובדים בדפוסים ובכלים מערביים. אני מקווה שברור לכל אדם שאם השטאזי המזרח גרמני היה אמור לעסוק באיום האיראני התוצאות היו יעילות פי כמה עם הרבה פחות קשקשת וקלסרים. אופציה צבאית אף לא הייתה עולה על הפרק.
ה. מבחינת הגדרת היעדים לא ספק שנעשתה טעות היסטורית ע"י הדרג המדיני.


https://nziv.net/8160/            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.4.02
32783 הודעות, 172 מדרגים, 339 נקודות.  ראה משוב
יום שני ז' בסיון תשע''ח    09:46   21.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אני מבין מהתשובה שלמוסד חסר כח אדם יוצא מדינות ערב / אירן שעדיין חושב כמוהם  
בתגובה להודעה מספר 17
 
   כלומר יתכן שיש במוסד אנשים שגדלו באירן .. אבל הם כבר חושבים כמו "אשכנזים"            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בן-יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.12.13
1042 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    21:37   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. תודה רבה על המאמר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אין מנוס אלא להלחם על קיומנו כאן.
ויפה שעה אחת קודם...
ויהיה המחיר אשר יהיה...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Q לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.10.01
29117 הודעות, 127 מדרגים, 254 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    21:52   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. בולטת ההתעלמות מהמניע הלאומי והרצון לשחזר את עברם כמעצמה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צדק צדק תרדוף
חבר מתאריך 21.12.14
78 הודעות
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    22:20   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מדוייק להפליא!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מאיר פנים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.14
10275 הודעות, 110 מדרגים, 220 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    22:25   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. תפרוץ מלחמה בין איראן לסעודיה בנושא הנפט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הרב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.3.14
4584 הודעות, 39 מדרגים, 71 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    23:04   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. תודה על המאמר המחכים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מחכה בקוצר רוח לחלק ב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הוצלפ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.8.15
1540 הודעות, 18 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בסיון תשע''ח    23:34   16.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. מרתק, תודה רבה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות