אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #493847 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 493847      
tushi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.5.18
609 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:10   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

קיבוץ רפאים: אחרי הרקטות - תושבי ניר עם נמלטו בניסיון למצוא שקט  

בצל סבב ההסלמה אתמול, סיור בקיבוץ ניר עם במועצה האזורית שער הנגב מצא את המקום ריק כמעט לחלוטין מנפש חיה, למעט שני צעירים שהתחילו לאחרונה את קורס המאבטחים המתקיים מזה שנים בקיבוץ. השניים סיפרו כי לילו של היום רווי השיגורים אתמול (חמישי) הביא עמו שקט חשוד.

"כולם יצאו מפה אחרי הלילה. המטחים הכבדים הרתיעו רבים מהתושבים שהיו חייבים קצת להתאוורר", אמר אחד מהם והפנה אותנו לחפש תושבים בכל-בו מפני ש"כולם בסופו של דבר מגיעים לשם". אולם גם שם חווינו דממת אלחוט.

בין המדפים הצלחנו למצוא את יובל גבע שהייתה במקום לבדה. גבע היא סטודנטית הלומדת במכללת ספיר הסמוכה, שוכרת דירה בקיבוץ ועובדת בכל-בו. "זאת הפעם הראשונה שיצא לי להתמודד עם כמות כזו של טילים כמו זו שחווינו הלילה", סיפרה גבע, שהגיעה לניר עם לפני שנתיים ממודיעין-מכבים רעות ולמדה להכיר את משפחות הקיבוץ. "זה מצב מורכב למשפחות, הילדים סובלים, קשה להם. אני באופן אישי מאד רוצה כבר להגיע להורים במודיעין כי גם הם מאד דואגים לי. כואב לי על האנשים שאין להם את האופציה הזאת לברוח למרכז".

גבע ניסתה לשחזר את המטח הכבד שנורה לעבר יישובי העוטף ביממה האחרונה: "עד עכשיו אני לא יכולה לשכוח את המטח שנתן את הספתח להסלמה הנוכחית. הייתי כאן במשמרת ופתאום נשמע 'צבע אדום'. ניסיתי להגיע לממ"ד יחד עם שני קורסיסטים שהיו במקום אבל אי אפשר להגיע לשם בשבע שניות. בזמן שניסינו למצוא מחסה בדרך, התפוצצו לנו מעל הראש ארבעה 'בומים'. זה היה מפחיד. רעדתי יחד עם כל הבניינים כאן". גבע סיכמה את הדברים וציינה כי היא "מבקשת ממקבלי ההחלטות להתעורר על עצמם ולחשוב איך אנשים חיים במצב הזה, כי אי אפשר לחיות בו".

כמה עשרות מטרים מהכל-בו מצאנו את דורון קדוש שהיה באמצע אריזת ציוד ברכב המשפחתי. קדוש סיפר כי "אי אפשר יותר. אלה היו 48 שעות לא קלות, תפסו אותנו ממש לא מוכנים. אחרי הסיוט המתמשך שאנחנו עוברים במשך שלושת החודשים האחרונים של 'טפטופים' ובלוני תבערה, החלטנו שאנחנו יורדים להתאוורר קצת בערבה. נחזור לפה בשבוע הבא בתקווה שיירגע קצת".

כשמטח השיגורים האינטנסיבי החל, קדוש היה בבית השכנים. הוא תיאר את רגעי הבהלה הראשונים: "תתאר לך איזו ריצת ספרינט נתתי הביתה וכשהגעתי מצאתי את שתי הבנות שלי בהיסטריה צורחות ובוכות לבד בממ"ד. משם זה המשיך לתוך הלילה, זה מצב לא קל ובלתי נסבל". קדוש הדגיש את האהבה לקיבוץ ולאזור ואמר כי "אי אפשר להזיז אותנו מכאן. נמשיך לבנות והמקום ימשיך לגדול אבל מתישהו יהיו חייבים לשים לזה סוף. כמעט תשע שנים שזה מעגל שלא נסגר".

משתדלים לשמור על החיוך
הילדים של אינה ואיליה ג'בנקוב, נילי ועידן, בדיוק סיימו עוד משחק תופסת. הזוג, שהגיע לקיבוץ מאשקלון רק לאחרונה, סיפר כי "המקום פה נפלא אבל יש תקופות כאלה וזה לא פשוט, במיוחד עבור הילדים, במיוחד כשיש נפגעים, ובמיוחד כשאנחנו שומעים מה קרה אצל החברים שלנו אתמול בשדרות. חייבים להיות חזקים ולקוות שיהיה יותר טוב. כשקרובים שאלו אותי למה אני מתקרבת לאזור קו העימות אמרתי להם שהם מוזמנים לראות באיזו איכות חיים אנחנו גרים".

על אף המצב הביטחוני הקשה, בני המשפחה שומרים על החיוך. "אנחנו משתדלים להיות הרבה ביחד. יוצאים להירגע וחוזרים לקיבוץ שלנו. הלילה נצא למצפה הכוכבים בשדה בוקר ובשבוע הבא סגרנו נסיעה לחמת גדר. חייבים לשמור על השפיות", סיפרו ההורים. הבת נילי הקשיבה לראיון עם הוריה וסיפרה כי "אני עדיין מאד עייפה, בקושי עצמנו עין בלילה. לא תיארתי לעצמי שככה ייראה החופש הגדול שלנו אבל לא הופתעתי כששמענו שוב 'צבע אדום'".

אחד התושבים הוותיקים בקיבוץ, ארונלדו ברודסקי, ציין כי הוא "מאוד מתוסכל מהמצב הקיים". והוסיף, "אנחנו עושים טעות אחר טעות. עליתי לישראל לפני 38 שנה מארגנטינה ויש הגעתי לניר עם". לדבריו של ברודסקי, שני הצדדים עסוקים במלחמת כוחות במקום לעשות את הדבר החשוב ביותר שהוא לפתוח בשיח ודיאלוג עם התושבים בעזה. "בואו נדבר עם התושבים בעזה, בואו נעשה משהו שונה במקום מה שאנחנו עושים עכשיו", הסביר וטען כי הוא אפילו מוכן שהעורף בישראל יספוג עוד כמה נפילות בשביל שיתקיים דיאלוג אמיתי עם השכנים ברצועה.

על אף ההסלמה והירי האינטנסיבי ברודסקי מרגיש בטוח: "אתה חושב שבתל אביב מרגישים בטוח יותר מפה? אני אגיד לך משהו - הם מתים מפחד שייפול עליהם סקאד או קסאם. אנחנו מאוימים בכל מקום". כששאלנו את ברודסקי מה עשה כשהחל מטח השיגורים הוא ענה בעקשנות, "נשארתי לשבת פה על הכסא הזה ורק קמתי כדי לכבות את האזעקה. הבית שלי למזלי הוא עם תקרת בטון, ממש חצי ממ"ד. אם הייתי צריך לרוץ הייתי בטח נופל".

https://news.walla.co.il/item/3180013

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מהתומכים הבולטים בתוכנית ההתנתקות... אלי הסיני 10.08.18 22:12 1
     שיבחרו בציפיטפוט, היא תביא להם את הסכם 1702 ובא לציון גואל. מיאני ומהאני 10.08.18 22:39 16
         מה זאת ''התנתקות''? לא מכירה דבר שכזה... יש לך הסבר? תודה. לילך 10.08.18 23:30 28
     בטח לא תתקשה להפנות אותי להבטחת השקט שהזכרת בתגובתך: מי הבטיח זאת למי, מתי ובאילו נסיבות? ilanka 10.08.18 23:10 20
         ההבטחות הגיעו מכל מיני מפלגות באותה תקופה אלי הסיני 10.08.18 23:23 22
             למעשה, דבריך רק מחזקים עוד יותר את עמדתי - ואני עדיין אשמח ללינק אחד שיוכיח את טענתך ilanka 10.08.18 23:29 27
                 אם אתה מתעקש אלי הסיני 10.08.18 23:49 29
                     תודה לך ilanka 11.08.18 01:05 32
  עצוב מאוד שהגענו למצב כזה הלוחש ללוחשים 10.08.18 22:19 2
  קארמה , רצו גירוש מגוש קטיף ? u174 10.08.18 22:20 3
  חייבים להתאוורר ? שטיכמוס 10.08.18 22:22 4
     גועל נפש של תגובה גורי 10.08.18 22:28 8
         תתמודד שטיכמוס 10.08.18 22:29 10
     מהההה נסגר איתך שרופה על רוטר 11.08.18 00:53 31
     +1 כנען 13.08.18 23:47 36
  עוד אשכול ''הם תמכו בהתנתקות'' מגיע להם..יוצא לדרך. אננס 10.08.18 22:26 5
     חצי מגולשי רוטר red alert 10.08.18 22:28 7
         + גורי 10.08.18 22:29 9
             אנשים שוכחים כמה המתנחלים שם חטפו אש red alert 10.08.18 22:31 12
         קשקשן אלי הסיני 10.08.18 22:32 13
             לגמרי red alert 10.08.18 22:37 15
         +100 חובב רדיו 10.08.18 22:50 19
         אני הייתי מעל 40 ויודע שהיה לנו מה לחפש, וודאי שנחזור כנען 13.08.18 23:50 37
  מקור: וואלה 8 זה בדם 10.08.18 22:27 6
     ביבי הצביע בעד ההתנתקות , רגב תמכה, לא לשכוח ! אחד מהעם 10.08.18 22:30 11
  תושבי גוש קטיף ''חטפו'' את מה שהקיבוץ חוטף היום. זראטוסטרא 10.08.18 22:37 14
     אף אחד לא מחא כפיים גורי 10.08.18 22:40 17
  איזה יופי לראות שיתוף פעולה ישראלי-עזתי... דיווח בעזה: זקי ושות 10.08.18 22:50 18
     אבל אבל אמנון אברמוביץ' אמר שניר-עם הוקמה על אדמות שאף אחד לא רצה האם שיקר? אלי הסיני 10.08.18 23:26 25
  אי אפשר לשפוט אותם Krovi 10.08.18 23:23 21
     פגז אחרון התפוצץ ושתק עטפה הדממה את העמק... ילדה עם צמות יצאה ממקלט ואין בתים... לילך 11.08.18 00:37 30
  אני הייתי שולח אותם לגוש קטיף, שיתאווררו קצת, לא ירחק היום שגם אותם נחזיר קונדסון 10.08.18 23:23 23
  יופי goproei 10.08.18 23:26 24
  לפתוח בשיח ודיאלוג עם התושבים בעזה. ''בואו נדבר עם התושבים בעזה'' - כאן הוא איבד אותי תשבץ 10.08.18 23:27 26
     מראה כמה השמאלנים מנותקים מהמציאות marko 11.08.18 01:16 33
         לא יכול להיות, לי הסבירו שתושבי עזה היו אנשים שלווים שוחרי שלום תשבץ 11.08.18 01:33 35
  הזדמנות פז לממשלת הנמושות לעשות סוף לסיפור העצוב. i_lan 11.08.18 01:26 34

אלי הסיני
חבר מתאריך 2.11.16
634 הודעות
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:12   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מהתומכים הבולטים בתוכנית ההתנתקות...  
בתגובה להודעה מספר 0

איפה השקט שהבטיחו לכם?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מיאני ומהאני
חבר מתאריך 1.8.18
159 הודעות
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:39   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. שיבחרו בציפיטפוט, היא תביא להם את הסכם 1702 ובא לציון גואל.  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
לילך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.11
1951 הודעות, 65 מדרגים, 124 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    23:30   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. מה זאת ''התנתקות''? לא מכירה דבר שכזה... יש לך הסבר? תודה.  
בתגובה להודעה מספר 16

ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
86990 הודעות, 206 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    23:10   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. בטח לא תתקשה להפנות אותי להבטחת השקט שהזכרת בתגובתך: מי הבטיח זאת למי, מתי ובאילו נסיבות?  
בתגובה להודעה מספר 1

ובאותה הזדמנות - אשמח אם תסביר את הקשר בין תמיכה בהתנתקות לבין האשכול הנוכחי.

אלי הסיני
חבר מתאריך 2.11.16
634 הודעות
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    23:23   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. ההבטחות הגיעו מכל מיני מפלגות באותה תקופה  
בתגובה להודעה מספר 20

לעגו למומחים ולחברי כנסת שאמרו שהתכנית לא תביא לסוף האלימות והיא אפילו תחריף.. על כל מתנגד בפאנלים התקשורתיים שנערכו הביאו שלושה תומכים, הדירו מהמסך פרשנים שסרבו ללכת אחרי העדר העיוור באותה תקופה, מצחיקות אותי גם הטענות פה בתגובות שאומרות ש"אם היינו נשארים שם היה יותר גרוע" וכד' מכיוון שהיה צריך להיות עיוור טיפש ושקוע עד צוואר בחקירות בשביל לחשוב שצעד כזה מול הפלסטינים יעודד אותם באיזושהי דרך להניח את נשקם... אתה בטח חושב שאני תומך נלהב של ביבי או רגב או "ימני" אחר שתמך בתוכנית אז אך היום מתנהג כאילו הוא התנגד לה, אתה כמובן טועה..ולעניין הקשר לידיעה אני באמת לא ציני, מדוע התושבים לא באים בטענות לאותם אנשים שלא הזהירו אותם מפני ההשלכות החמורות של מהלך שכזה, לכל הפחות יכלו לומר שאם זו תהיה הצלחה אז יהיה טוב אך אם לא הם יחיו בסבל נוראי תחת טרור שריפות ואיום קסאמים ופצמרים שירחף תמיד מעל ראשם..

חבר מתאריך 25.4.02
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    23:29   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. למעשה, דבריך רק מחזקים עוד יותר את עמדתי - ואני עדיין אשמח ללינק אחד שיוכיח את טענתך  
בתגובה להודעה מספר 22

בנוגע לקיומה של הבטחה מן הסוג שהזכרת.

אלי הסיני
חבר מתאריך 2.11.16
634 הודעות
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    23:49   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. אם אתה מתעקש  
בתגובה להודעה מספר 27

https://www.knesset.gov.il/process/docs/DisengageSharon.htm

שורה 13: "התכנית תוביל למציאות ביטחונית טובה יותר, לפחות בטווח הארוך."

וכן בהמשך "מהלך ההתנתקות ישלול את תוקפן של הטענות כנגד ישראל בדבר אחריותה לפלסטינים ברצועת עזה."

וגם "רצועת עזה תהיה מפורזת מנשק שהימצאותו אינה תואמת את ההסכמים הקיימים בין הצדדים."

ואיך אפשר לשכוח את הקלאסיקה הזו:
https://youtu.be/4kQ1auREf1o

חבר מתאריך 25.4.02
יום שבת ל' באב תשע''ח    01:05   11.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. תודה לך  
בתגובה להודעה מספר 29

הבחירה בין טוב לרע היא פריבילגיה, שהרי מדובר בהחלטה פשוטה. אבל החיים מזמנים לנו גם בחירות אחרות, קשות הרבה יותר, בין רע לרע יותר. ואכן, המציאות ששררה פה ב-2004 היתה קצת יותר מורכבת, ובאותה עת התכנית הזו נראתה כמו הפתרון הפחות גרוע, ברמת המאקרו (ונדמה לי שהיתה הסכמה גורפת כי ברמת המיקרו מדובר באסון אישי לכל אחד מן המפונים). למעשה, וכפי שניתן ללמוד מהסקירה של עמית סגל בלינק שצירפת, הן הימין והן השמאל הסכימו על כך, שזו החלופה העדיפה - לטווח הארוך (ממש כמו שצויין בשורה 13).

אפשר להתווכח אם המציאות הבטחונית השתפרה או לא מאז ההתנתקות, וגם להתווכח אם זה קרה כתוצאה ממנה (כזכור, קסאמים שוגרו לשדרות שנים לפני ההתנתקות. והשיפור ביכולות השיגור מעזה הרי היה מתקיים ממילא, גם ללא ההתנתקות). ומבחינה זו כל עמדה לגיטימית ומנומקת - היא ראויה, בין שהיא תומכת במהלך ההוא או מסתייגת ממנו, בין שהיא דבקה בעמדה קודמת או הפוכה לו.

בכל מקרה צריכים לזכור ולהזכיר שההתנתקות אינה עומדת בפני עצמה, אלא קשורה למה שהיה לפניה ולכל מה שקרה (או לא קרה) לאחריה: זו חוכמה קטנה לתלות בהתנתקות כל דבר שקרה אחריה, אבל לאורך זמן זה לא יכול להחזיק מים וזה עלול אפילו להפוך לנלעג (בדומה לתגובות "הכיבוש משחית", מימין, כלפי כל עניין שהשמאל בוחר לבקר).

האזנתי שוב ושוב לקטע היוטיוב שזכרתי מהעבר, ונדמה לי שאפילו צפיתי בו בשעתו בזמן אמת. והתרשמתי ש"הבטחת הבטחון" היא הרבה יותר משאלת לב מאשר כל דבר אחר, ותכליתה לשכנע להצביע לאופציה הגרועה פחות - על דעת מרבית חברי שני המחנות בכנסת, באותה עת.

אף אחד לא אמר אז (וכנראה גם לא יאמר בעתיד): אם רק תעשו כך - מובטח לכם שהצד השני יעניק לכם שקט, בטחון או כל דבר אחר... למה? ראשית, כי כולנו יודעים למי ניתנה הנבואה. ושנית, איך ניתן בכלל להתחייב בשמו של מישהו אחר? על אחת כמה וכמה מי שמבקשים את רעתנו...

ועוד מלה, לסיום: הכרתי רבים שתמכו בהתנתקות. לא זכור לי אפילו אדם אחד מביניהם שחשב, כי ביום שלאחר מכן העזתים יפסיקו לנסות להצית את הגזרה ולמרר את חייהם של כל מי שיוכלו, בצד הישראלי.
לכן התקשיתי להבין את תגובתך הראשונה באשכול.

הלוחש ללוחשים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.14
860 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:19   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. עצוב מאוד שהגענו למצב כזה  
בתגובה להודעה מספר 0

תעשה מה שאתה רוצה, רק תעשה את זה הכי טוב

u174 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.12
2247 הודעות, 33 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:20   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. קארמה , רצו גירוש מגוש קטיף ?  
בתגובה להודעה מספר 0

קחו אותם לקרווילות (חרא וילות) שירגישו מה שאנחנו הרגשנו וחלק עדיין מרגיש מאז אוגוסט 2005. קארמה .

שטיכמוס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.14
1275 הודעות, 19 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:22   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. חייבים להתאוורר ?  
בתגובה להודעה מספר 0

פחדנים , נמושות , תומכי ההתנתקות לשעבר .
למה בסעד ועלומים לא נטשו את הקיבוצים והלכו להתאוורר ?

גורי
חבר מתאריך 9.8.18
57 הודעות
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:28   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. גועל נפש של תגובה  
בתגובה להודעה מספר 4

שטיכמוס
חבר מתאריך 26.7.14
1275 הודעות
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:29   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. תתמודד  
בתגובה להודעה מספר 8

האמת קשה לעיכול

שרופה על רוטר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.7.18
758 הודעות, 14 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ל' באב תשע''ח    00:53   11.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. מהההה נסגר איתך  
בתגובה להודעה מספר 4

איזה תגובה חסרת לב
אני ממש מקווה שלא תהיה פה.
איכס על אנשים כמוך לא מביאים במה לשטיות כאלה תתבייש לך

**שרופה על רוטר**

כנען לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.17
798 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שני ב' באלול תשע''ח    23:47   13.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. +1  
בתגובה להודעה מספר 4

אננס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.11.16
5811 הודעות, 66 מדרגים, 122 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:26   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. עוד אשכול ''הם תמכו בהתנתקות'' מגיע להם..יוצא לדרך.  
בתגובה להודעה מספר 0

#התחלנו

red alert לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.6.18
1762 הודעות, 18 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:28   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. חצי מגולשי רוטר  
בתגובה להודעה מספר 5

היו פחות מגיל 10 בהתנתקות
חיים בסרט שבאמת היה לנו מה לחפש שם

גורי
חבר מתאריך 9.8.18
57 הודעות
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:29   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. +  
בתגובה להודעה מספר 7

חבר מתאריך 30.6.18
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:31   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אנשים שוכחים כמה המתנחלים שם חטפו אש  
בתגובה להודעה מספר 9

וכמה חיילים נהרגו
הבעיה היחידה שברחנו במקום לצאתם עם הסדר

אלי הסיני
חבר מתאריך 2.11.16
634 הודעות
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:32   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. קשקשן  
בתגובה להודעה מספר 7

חבר מתאריך 30.6.18
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:37   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. לגמרי  
בתגובה להודעה מספר 13

חובב רדיו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.5.04
10706 הודעות, 70 מדרגים, 124 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:50   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. +100  
בתגובה להודעה מספר 7

בהחלט מסביר את רדידות התגובות, רדידות המחשבה, השפה וההבנה הלקויה של המצב אז והמצב כיום.

כנען לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.17
798 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שני ב' באלול תשע''ח    23:50   13.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אני הייתי מעל 40 ויודע שהיה לנו מה לחפש, וודאי שנחזור  
בתגובה להודעה מספר 7

מי שבורח מעזה, עזה רודפת אחריו

8 זה בדם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.2.18
5133 הודעות, 44 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:27   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מקור: וואלה  
בתגובה להודעה מספר 0

נקסט...

אחד מהעם
חבר מתאריך 21.6.18
426 הודעות
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:30   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ביבי הצביע בעד ההתנתקות , רגב תמכה, לא לשכוח !  
בתגובה להודעה מספר 6

צודקים התושבים שנטשו , אסור להסתכן בשביל שלטון רופס וכושל

זראטוסטרא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.14
2103 הודעות, 13 מדרגים, 19 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:37   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. תושבי גוש קטיף ''חטפו'' את מה שהקיבוץ חוטף היום.  
בתגובה להודעה מספר 0

ובגירוש הם מחאו כפיים.
זה סופו של כל בלון...
לו השכילו להבין שתושבי גוש קטיף הם השכפ"ץ שלהם , כי אז היה להם שקט היום.

גורי
חבר מתאריך 9.8.18
57 הודעות
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:40   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אף אחד לא מחא כפיים  
בתגובה להודעה מספר 14

יש הבדל גדול בין לחשוב שזה מה שנכון לבין לשמוח לאיד. אתה מתהדר בהגנת תושבי הדרום אבל לא על קיבוצניקים? מה הילדים שם עשו לך?

זקי ושות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
49454 הודעות, 333 מדרגים, 649 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    22:50   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. איזה יופי לראות שיתוף פעולה ישראלי-עזתי... דיווח בעזה:  
בתגובה להודעה מספר 0

רוטר נט העברי: ההתנחלות "נירעם" ריקה לחלוטין מהמתנחלים, וכל המתנחלים עזבו במהלך סבב ההסלמה האחרון כדי להימלט מהרקטות של חמאס.

מרגש ומחמם את הלב!

אלי הסיני
חבר מתאריך 2.11.16
634 הודעות
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    23:26   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אבל אבל אמנון אברמוביץ' אמר שניר-עם הוקמה על אדמות שאף אחד לא רצה האם שיקר?  
בתגובה להודעה מספר 18

Krovi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
712 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אי אפשר לשפוט אותם  
בתגובה להודעה מספר 0

ישובי העוטף הם בשר תותחים. אין קשר ימין שמאל והתנתקות. ילדים לא משקרים - למה לביבי לא אכפת מאיתנו שאלה הילדה.

לילך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.11
1951 הודעות, 65 מדרגים, 124 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ל' באב תשע''ח    00:37   11.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. פגז אחרון התפוצץ ושתק עטפה הדממה את העמק... ילדה עם צמות יצאה ממקלט ואין בתים...  
בתגובה להודעה מספר 21

אם לפוליטיקאים היה אכפת, הם היו מצטרפים לנתניהו, וביחד, עושים משהו.

צריך ללמוד שישנם דברים שהם מעל פוליטיקה וכולם צריכים לעבוד ביחד
לתקן אותם. נתניהו בהרבה מצבים הוא קול קורא במדבר ואין שומע ואין
יודע...

כשתבינו את זה אולי נוכל להשיג משהו למען הילדים של העם הזה
ללא הבדל. אבל צריך גם לזכור את אלה שגורשו ולעזור גם להם משום
שתאמין לי, מדבר כזה במיוחד ילדים, נשארים ילדים לתמיד גם אם הם
חיים.

צריך להראות אמפתיה לא משנה כמה זמן עבר מאז אותו יום ארור.

קונדסון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
644 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אני הייתי שולח אותם לגוש קטיף, שיתאווררו קצת, לא ירחק היום שגם אותם נחזיר  
בתגובה להודעה מספר 0

goproei לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.15
9768 הודעות, 107 מדרגים, 214 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    23:26   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. יופי  
בתגובה להודעה מספר 0

עכשיו החמאס יודע שיש פחות אנשים בקיבוץ ניר עם
אחלה מידע

תשבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.10.04
51529 הודעות, 257 מדרגים, 509 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט באב תשע''ח    23:27   10.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. לפתוח בשיח ודיאלוג עם התושבים בעזה. ''בואו נדבר עם התושבים בעזה'' - כאן הוא איבד אותי  
בתגובה להודעה מספר 0

marko
חבר מתאריך 19.2.08
5220 הודעות
יום שבת ל' באב תשע''ח    01:16   11.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מראה כמה השמאלנים מנותקים מהמציאות  
בתגובה להודעה מספר 26

הוא בטח לא יודע שבסקר שנערך שם לפני כחודש, 80% מתושבי עזה היו מצביעים לחמאס שוב, ועוד כ10%+ לשאר האיסלמיסטים כדוגמת הג'יהאד האיסלמי.

עזה היא חמאס.

לפני כחודש בניר עם שיגרו בלונים עם שוקולדים לעבר עזה, לא הלך להם, אולי העזתים לא אוהבים שוקולד פרה? שינסו טובלרון, כנראה שאי אפשר להיגמל מטיפשות.

תושבי שדרות גם חטפו לא מעט, הם גם נטשו בהמוניהם?! לא נראה לי, כנראה שהם פחות מפונקים

תשבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.10.04
51529 הודעות, 257 מדרגים, 509 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ל' באב תשע''ח    01:33   11.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. לא יכול להיות, לי הסבירו שתושבי עזה היו אנשים שלווים שוחרי שלום  
בתגובה להודעה מספר 33

ואז ביום אחד בהיר הגיחו מחלליות אנשי חמאס רשעים והרסו להם את החיים

i_lan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.03
38430 הודעות, 175 מדרגים, 340 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ל' באב תשע''ח    01:26   11.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. הזדמנות פז לממשלת הנמושות לעשות סוף לסיפור העצוב.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות