אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #505813 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 505813      
צוף על המים
חבר מתאריך 14.2.18
486 הודעות
יום חמישי ב' בחשון תשע''ט    15:01   11.10.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חברת ויזה פיתחה “צליל-מותג” חדש לתשלומים דיגיטליים (כתבה מתורגמת מבלומברג)  

מאת: ג'ניפר סוריין

במשך שנים, ויזה פרסמה מודעות מתרברבות כי הכרטיסים שלה מתקבלים בכל מקום, מן המסעדה המקומית ועד ליעדי חופשה נידחים. עכשיו יש מקום אחר בו ויזה רוצה להיות: בטוסטר שלך.

רשת התשלומים הגדולה בעולם החלה ליצור שותפויות עם יצרנים של כל סוגי המוצרים, החל במוצרי חשמל קטנים ועד למכוניות וכך - לגרום לך לצרוך. ויזה צופה כי בתוך חמש שנים יכולים להיות כ-30 מיליארד מכשירים אשר טעונים בחשבונות של לקוחותיה. "הכרטיס הוא רק ייצוג של ספרות בסדר מסוים”, אומר מנכ"ל ויזה, אל קלי. "אבל הספרות האלה והייחודיות של הספרות האלה יכולים להמצא גם בשעון החכם שלך; הם יכולים להמצא בחולצה שלי; במקרר שלי וכמובן - בטלפון הנייד שלי.”

צילום: אוון אייזל

עולם שבו הצרכנים יכולים לשלם בעזרת נפנוף טלפון או להזמין מוצרים על ידי “שיחה” עם מכשיר מטבח הוא הזדמנות עבור ויזה ורשתות תשלום אחרות, אשר גובות עמלה מסוחרים על כל מכירה.

אבל יש גם סיכון. אם התשלומים נעשים כ”כ פשוטים עד שהם הופכים בלתי נראים, זה יכול גם לקרות למותג עצמו (של ויזה). ויזה החלה את דרכה ב-1958 כ”BankAmericard”. בשנת 1976 החברה כבר נודעה בשם ויזה - שם שנשמע זהה בכל השפות. החברה מעבדת כיום כ-10 טריליון דולר בשנה, או 65,000 עסקאות לשנייה. השימוש הרחב בכרטיסי ויזה הפך את הלוגו הכחול של החברה לאחד הסמלים שנתפשים כהכי אמינים בעולם. חברת הייעוץ Kantar Millward Brown מדרגת את ויזה במקום השביעי בקרב המותגים הגלובליים המובילים, עם שווי של 146 מיליארד דולר. "לצרכן ולסוחר אין מושג מה קורה ברקע. הם פשוט יודעים שהם סומכים על המותג", אומרת ליסה אליס, אנליסטית ב-MoffettNathanson.

בעוד ויזה יודעת כי לא תוכל להטביע את הלוגו שלה על כל מכשיר חדש, החברה השקיעה חודשים בשיוך צליל ומגע מסוימים למותג. התוצאה: ציוץ בעל שני תוים ורטט ייחודי, בנוסף להנפשת מסך - כל אלה עשויים להופיע במכשירים שונים בעת תשלום של הצרכן.

עליית המכשירים האלה מציבה גם אתגרים ביטחוניים, אומרת אלן ריצ'י, סגן יו"ר ויזה לסיכונים ולמדיניות ציבורית. כל דרך חדשה לשלם היא יעד חדש עבור רמאים. ויזה, יחד עם המתחרה מאסטרקארד, מעודדת טכנולוגיה הנקראת “מטבוע”. במקום לשלוח מספרי כרטיס ומידע נוסף המשוייך לחשבון באמצעות המערכת, היא משתמשת באסימוני תשלום דיגיטליים שניתן להגבילם להתקן מסוים או לצרכן מסוים.

כל זה קורה בצל התחרות של ענקי טכנולוגיה כגון אפל, גוגל, אמזון ופייסבוק. יש סוחרים שרואים במכשירים התומכים בתשלום כדרך לעקוף את רשתות ויזה ומאסטרקארד. ויזה מחויבת לוודא שזה לא יקרה. "אני מאמין בסיכויים שלנו מאוד", אומר אוליבר ג'נקין, ראש מחלקת צפון אמריקה בויזה. "התשלומים אינם עוד אפליקציה מגניבה שאתה יכול ‘להדביק’ על יכולת אחרת".

תוספת שלי:
את הצליל המדובר ניתן לשמוע כאן https://graphics.wsj.com/audio/VISA

תרגום: אני + גוגל טרנסלייט

קישור לכתבה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  רק אני לא הבנתי את הרעיון? דיבור-ישיר 11.10.18 17:23 1
     קראתי את ההתחלה yair2 11.10.18 17:38 4
     כמוני כמוך. טקסט חפרני ללא פאנצ'ליין. Mr W 11.10.18 18:35 5
  אין בצליל הזה שום יחוד ביריון 11.10.18 17:31 2
  לא יוכלו להתחרות ב''צ'ה צ'ינג'' האלמותי yortem 11.10.18 17:36 3
     שתי דוגמאות ilanka 11.10.18 18:39 6

דיבור-ישיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.1.18
1379 הודעות, 22 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' בחשון תשע''ט    17:23   11.10.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. רק אני לא הבנתי את הרעיון?  
בתגובה להודעה מספר 0

"יש לך כנפי רוח..דרוש אותם דרוש בן אדם וימצאו לך מיד"

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
yair2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.6.14
3887 הודעות, 86 מדרגים, 172 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' בחשון תשע''ט    17:38   11.10.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. קראתי את ההתחלה  
בתגובה להודעה מספר 1

הייתה תחושה של סינית ..

תפילה לכל יהודי בעת הזאת,"שלח לנו מנהיג אמיתי" https://www.youtube.com/watch?v=AYsEt67juaE

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Mr W לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.17
19381 הודעות, 227 מדרגים, 454 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' בחשון תשע''ט    18:35   11.10.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. כמוני כמוך. טקסט חפרני ללא פאנצ'ליין.  
בתגובה להודעה מספר 1

הצ(ב)יעו והשפיעו: http://rotter.net/forum/kafe/18367.shtml

ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
33505 הודעות, 236 מדרגים, 389 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' בחשון תשע''ט    17:31   11.10.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אין בצליל הזה שום יחוד  
בתגובה להודעה מספר 0

yortem לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.8.14
1362 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' בחשון תשע''ט    17:36   11.10.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לא יוכלו להתחרות ב''צ'ה צ'ינג'' האלמותי  
בתגובה להודעה מספר 0

ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
87931 הודעות, 210 מדרגים, 324 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' בחשון תשע''ט    18:39   11.10.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. שתי דוגמאות  
בתגובה להודעה מספר 3

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות