אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #518415 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 518415      
השכל הישר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
3707 הודעות, 66 מדרגים, 104 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    17:50   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מכת מנע חרישית: מאחורי מלחמת המוחות בין צה''ל לחיזבאללה  

 
  
תבונה וחסכנות, כוח מזערי ותכליתי, הפלה בלי השפלה והגעה לסף התהום בלי להידרדר ממנה: כך נותר "מגן צפוני" מבצע, ולא הפך ל"מלחמת לבנון השלישית"

לא רק הנדסה. מבצע "מגן צפוני" (תצלום: דובר צה"ל)

שני ארגונים ממודרים כהלכה, צה"ל וחיזבאללה, ניהלו בשנתיים האחרונות מלחמת שכל, מוח נגד מוח. צה"ל ניצח. לא הכרעה סופית ומוחלטת, יהיו עוד סיבובים, אבל לפי שעה מבצע "מגן צפוני" הוא צה"ל במיטבו, סיום נאות לתקופתו של גדי איזנקוט כרמטכ"ל.

המידור, כמושג, נולד בכלי שיט פגיעים, לשרטון או לקרחון, לאנייה אחרת או לחומר נפץ. אם תא אחד, המתמלא מים, ייאטם כליל, יגדל הסיכוי שהמשחתת, הצוללת או ספינת הסוחר תינצל מטביעה. כך גם במודיעין ובמבצעים: מדור אחד אינו אמור לדעת מה מתרחש במדור אחר. הסודות לא ידלפו והמשימה תתבצע בהפתעה.

"מגן צפוני", הטיפול בציפורן החודרנית באצבע הגליל, הוא אכן מבצע. לא שריקת הקליעים קובעת, לעתים די בהתגנבות או בתובלה, עיין ערך מבצעי "משה" ו"שלמה" להסעת, השטת והטסת עולי אתיופיה. הטלת משימות, הקצאת כוחות, כוננות כמעט כללית בצה"ל להתפתחויות - חוץ מאשר בבסיס הקרייה, שנמצא בשבוע חנוכה בהדממה חסכנית - וזכר אירועים קודמים בגבול לבנון, כשטכנאי קשר על אנטנה או מג"ד בסיור נורו פתאום, ללא התגרות; הכול הצדיק חשיבה והיערכות במתכונת של מבצע, שהדחפור והמקדח הם רק קצותיו הרועשים.

כרעיון העלול להתממש, לא היה חידוש גדול במנהרות חיזבאללה. לחפור אפשר בכל מקום, גם מרצפת חדר ברחוב קפלן לתוך הקרייה. בצפון, לא היה בכך צורך, עד לשנים האחרונות. חוליות רצח חדרו מבעד לסבך, פרצו בנקל גדרות בסיסיות, איגפו מהים, עופפו פנימה בגלשונים. החסימה ההדרגתית של הגבול, במכשול ובמתקנים ובהקפצת כוחות לנוכח התרעות, שלחה את חיזבאללה לחקות את חמאס. הכותרת הייתה ידועה. התעלומה אפפה את התוכן המדויק.

לפני כשש שנים הושק בפיקוד הצפון תהליך ממוקד לפענוח כוונות חיזבאללה בממד התת-קרקעי. קציני המודיעין העריכו, וככל הנראה צדקו, שבאותה עת עדיין לא היו לחיזבאללה מנהרות חוצות גדר, אך שהמגמה עתידה להוביל לשם. פריסת חיזבאללה עד 2006 התיישנה, גם משום נוכחות יוניפי"ל במרחב הפתוח הסמוך לגדר, תוצאה חיובית של החלטת מועצת הביטחון המושמצת 1701. אנשי חיזבאללה נדחקו לעשות לביתם, או ליתר דיוק לבתיהם של תושבי הכפרים והעיירות, בין להסתרת אמצעי לחימה ובין לכרייה מתוך אתרים בנויים, מוקפי קירות וגגות. החל מאמץ שיטתי לניתוח קרקע ולהנחיית גורמי המעבדה לחפש כל מה שיכול להעיד על מינהור - מי, מה, מתי, איך, והכי חשוב היכן.
הזיקה בין שתי הזירות, חמאס-חיזבאללה ופיקוד הדרום מול הצפון, הקרינה גם על המאמץ ההדדי, לחפור ולחקור, מה גם שראשי אמ"ן היו לאלופי הפיקודים, אביב כוכבי בצפון והרצי הלוי בדרום, וקצין ממודיעין הצפון שובץ במודיעין אוגדת עזה לפני "צוק איתן". מטבע הארגון הצבאי ואנשיו ומתוקף הערכות חלוקות של קצינים דעתניים, התגלעו לעתים מתחים, בין האוגדה לפיקוד או בין גורמים בשטח לבין הרמטכ"ל בני גנץ. באוקטובר 2014, חודש לאחר "צוק איתן", הוקם הצוות הייעודי לאיתור מנהרות הצפון, וכשאיזנקוט נכנס לתפקידו וחיפש בקדחתנות את האויב מתחת לאדמה, התייצבה החזית הממודרת, התת-קרקעית. תת"ק, להבדיל מטק"ק (טילי קרקע-קרקע) ורק"ק (כנ"ל, רקטות), האיום העילי הגדול. בשלוש השנים האחרונות המנהרות התקדמו אט-אט ובאין רואה לעבר הגבול, עד שחצו אותו ואיפשרו בכך לצה"ל לפעול נגדן בלי שההמשך ההכרחי יסחוף את ישראל למלחמה
בחיזבאללה הטיפול במנהרות נעשה בידיעת קומץ בלבד. בצה"ל, מינואר 2017 ואילך, הוגבל העיסוק בתת"ק הצפוני לסדר-גודל של שתי כיתות רובאיות, חומות כומתה בגולני של איזנקוט או סגולות בגבעתי של אלוף פיקוד הצפון, יואל סטריק. הכיתה של איזנקוט כללה רק את סגנו (יאיר גולן ולאחריו כוכבי), את ראש אמ"ן (הלוי ולאחריו תמיר היימן) ובכירי קציניו, את ראש אגף המבצעים (ניצן אלון ולאחריו אהרן חליווה), ראש המחקר והפיתוח דני גולד ומעטים נוספים. רבים מהאלופים לא הובאו בסוד הדיונים; בירור הלחימה במנהרות בעזה התנהל במנותק מהסוגיה הצפונית. בכיתה של סטריק, מפקד המבצע, היו ראש מטה פיקוד הצפון, קציני האג"ם והמודיעין, מפקד ההנדסה הפיקודי (אל"מ זיו נימני, שמינויו תוכנן לניצול הידע שצבר בעזה וביחידת יהל"ם) ומפקד מרכז האש והמטרות (תותחן או איש צוות-אוויר), לצד מפקד אוגדה 91, תא"ל רפי מילוא, מבצען מנוסה מתקופתו כמפקד שייטת 13. אצל נימני הוקם ענף חדש למשימות תת-קרקעיות. שילוב כל הצירים ניתן לביטוי במשוואת מהטמ"ה: מודיעין+הנדסה+טכנולוגיה+מנהיגות=הישג. את נוהל הקרב למבצע באמ"ן הוביל אל"מ אבי, קצין המודיעין של פיקוד הצפון.

לפני קצת יותר מחצי שנה, כשתמונת המנהרות דימתה להתבהר - ובעוד גבול עזה מתחיל לספוג מפגינים ועפיפונים - הורחב מעגל הסוד. לראשונה הוכנסו אליו גם דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, מחלוצי התת"ק הצפוני ולימים קמ"ן עזה ב"צוק איתן", הפרקליט הצבאי הראשי אלוף שרון אפק וראש מחלקת הדין הבינלאומי בפרקליטות אל"מ ד"ר ערן שמיר-בורר. בתוך יחידת דובר צה"ל הונהג מידור בתוך מידור: חוליה של חצי תריסר קצינים וחוגרים שעסקה, חודשים מראש, בהכנת חומר חזותי ומילולי בשפות שונות, ביניהן ערבית ורוסית.

מלכתחילה הובן במטכ"ל שהמבצע אינו רק הנדסי בטהרתו או צבאי אם יסלים, אלא גם מדיני ותודעתי. מדינית, הוכר הצורך בהמתנה עד שהמנהרות יחצו את גבול ישראל ויטופלו משטחה הריבוני. תודעתית, הודגשה חשיבות הרגעתו של הציבור בצפון ובכלל - אין זלזול באיום (כדי להסתיר מחיזבאללה את התובנות שהתגבשו בצה"ל נאמר תכופות שהנחת העבודה, להבדיל ממידע מוצק, היא שמנהרות קיימות בכל גזרה) אך גם אין להיבהל ממנו. התממשותו אינה קרובה וההיערכות כנגדו מושכלת.

ההכנות כולן נשאו את חותמו של איזנקוט, מצביא המב"ם - המערכה בין המלחמות - שהיא בעצם מל"ם, מלחמה למניעת מלחמות. החוכמה אינה רק למנוע, אלא גם להימנע; לא להסתפק בפעולה נגד הצד השני, אלא להתאפק ולא להצית שרשרת פעולות שתביא לתוצאה שמניעתה מבוקשת.
איזנקוט יודע שהסתיים עידן מלחמות הברירה של ישראל, מלבנון דרך עזה ועד איראן. למעט איומים קיומיים ממשמשים ובאים, בלתי נסבלים בסיכונם ומערערי יציבות גם בהמתינם ללא החלטה סופית על כן השיגור או במעבה הכור, אזל מלאי נכונותם של הישראלים לשפוך בוודאי דם היום כדי שלא לשפוך אולי דם מחר. אין נס פך הדם. ההתקדמות אינה אנכית או אופקית - היא מעגלית, בסדרת מבצעי דז'ה וו 1 עד אינסוף. לכן הכרח לנהוג בתבונה ובחסכנות, להפעיל כוח מזערי ותכליתי, לא לכפות על היריב נקמת כבוד, להפיל בלי להשפיל, להגיע לסף התהום בלי להידרדר ממנה בעיצומו של צילום סלפי. ככל האפשר, לכרסם בלי לפרסם, כי כשמנקרים עיניים, שמשון העיוור ממית עצמו עם פלישתים.

הניצחון לא שם קץ למלחמות

לא היו לצה"ל רמטכ"לים בולטים כאיזנקוט, מאז תום מלחמת ששת הימים. יגאל ידין החל לבנות את הצבא ונכשל בהתקלויות הגבול, דוגמת תל מוטילה. משה דיין חיפש מלחמה ("קדש") ועלה אליה בסולם של פשיטות מתגברות ומדממות. יצחק רבין ניסה להרתיע את סוריה באיומים והוציא מהיער את הדב הרוסי ומהמדבר את הגמל המצרי. הניצחון ב-1967 לא שם קץ למלחמות. להיפך, זה יובל שנים מנהלת ישראל את מלחמות השטחים שהחליטה להשאיר בידיה ולא להמירם בשלום, ממלחמת השטחים הראשונה (ההתשה), דרך השנייה (יום הכיפורים) והשלישית (לבנון) והרביעית (האינתיפאדה) ועד להתכתשויות ההווה.

האכזבה מרפיונו המדומה של צה"ל, שאינו תוקף את אלפי ראשי הקרב של חיזבאללה (בניגוד לתעמולה, טילים מדויקים מאוד עד כדי סיכון לבסיסי חיל האוויר יש בלבנון בקושי כדי תריסר וחצי), מתכחשת לעובדות הידועות לאחר כל מלחמה: אין מחסור במי שימלאו את מחסורו של האויב המוכה, מהר והרבה ובדגמים משוכללים עוד יותר. הנהגה נחושה, הקיימת או זו שתצוץ מבעד להריסות שקברו את קודמתה, תחדש את הלחימה. לנצח תאכל חרב, שהיא גם חרב, מלחמה בערבית. מכת מנע רועמת נגד התעצמות בנשק מקובל היא לפיכך הימור גדול מדי, על כל הקופה. התחכום נעוץ בסדרה מתמדת של שלילת נכסים (מנהרות, טילים כבדים, מנגנוני דיוק) המצטברת לכדי מכת מנע, אבל חרישית.

להתלבטות שקדמה ל"מגן צפוני" היו מאפיינים שהזכירו את ערב יום הכיפורים 1973 ואת תקיפת הכור הצפון-קוריאני בסוריה ב-2007, כשהבעיה העיקרית הייתה השמדת המתקן בלי לשרשר מלחמה בתגובת-הנגד. בתוך אמ"ן צפה הפעם הסתייגותו של ראש חטיבת המחקר, תא"ל דרור שלום, שטען שמוטב להמתין עוד זמן מה, מנימוקים מקצועיים חסויים, וחלק על אמונתו של סטריק שמנהרת מטולה תתגלה בקדיחה ראשונה; איזנקוט, כדרג פיקודי, שמע את המודיעין (רח"ט מחקר, לא ראש אמ"ן, מוסמך להעריך; ראש אמ"ן מסכים או מוסיף תשומה הנשענת על נסיונו כאלוף במטה הכללי) ואת הטכנולוגים ואת קציני המבצעים, "האדום" ו"האפור" ו"הכחול", וקיבל החלטת מפקד - קדימה.

למעט עדכונים קבועים של שר הביטחון אביגדור ליברמן וראש הממשלה בנימין נתניהו, על התקדמות ההכנות המקבילות של המנהרות והמענה להן, נשאר סוד המבצע המתוכנן בתוך מערכת הביטחון. לפני חודש, ב-7 בנובמבר, הובא לראשונה לקבינט, לאישור עקרוני ולהשארת העיתוי להחלטה לפי הנסיבות. המתנגד היחיד היה ליברמן. האחריות המשותפת להחלטה חלה עליו, כמובן, ללא קשר להיותו ברוב או במיעוט. ארבעה ימים אחר כך הסתבך המבצע המודיעיני המיוחד בחאן יונס וליברמן ניצל את סבב חילופי האש עם חמאס כדי להתפטר. נתניהו, האחראי להרקבה שקורא להקרבה, השתלט על תיק הביטחון, מאוחר מכדי להשפיע על מינוי רמטכ"ל אך עדיין במועד לסירוב קטנוני לבקשת כוכבי להאריך את הכנותיו לכניסה לתפקיד. כוכבי רצה שאיזנקוט יישאר רמטכ"ל חודש נוסף, אולי אף יותר, לפי הצורך. נתניהו רטן, פתח את המיקוח באפס וסגר ב-15 יום בלבד.
השיקולים הסופיים לקביעת העיתוי היו שלושת החי"תים - חורף, חנוכה וחשיפה. מזג האוויר, חופשת החג המייבאת לצפון אזרחים בהמוניהם, התעניינות תקשורתית. בקיזוז השפעות סותרות, לכאן או לכאן, נבחר שחר ה-4 בדצמבר. לקראת המועד, נרשמו שלוש או ארבע תזוזות עיתונאיות לכיוון גילוי המנהרות. אחת ב"הארץ", אחת ב"וואלה! NEWS", אחת באמצעי תקשורת זר, מרוחק ודובר רוסית. מה לו ולעניין? חידה היא, ואין לדעת אם היא קשורה לתזוזה הרביעית, שיחת תדרוך של אישיות פוליטית עם עורכי אמצעי תקשורת ישראלי מרכזי. הצנזורה, דובר צה"ל וגורמים נוספים ביצעו הערכת מצב: העיתונאים הישראלים הבינו, הפנימו וקיבלו את דין הפסילה של הידיעות שהוגשו לצנזור ושנומקה בסיבות מבצעיות. הזר הוגב כפי שהוגב ובא על סיפוקו. המסקנה המצטברת הייתה שאין לחץ, שהמחליטים יכולים להמתין עוד כמעט שבוע, עד לאחר חנוכה, ולבחור את שעת השי"ן לפי התחזית - להביט לשמיים כדי לקבוע מתי לטפל באדמה. בעצם, כמו חקלאי המושבה, המושבים והקיבוצים לאורך הגבול.
כפי שקיוו ואף ציפו בצה"ל, אפשר להחזיר את הכותרת "מלחמת לבנון השלישית" לאחסנה יבשה. זאת עדיין לא החוליה החדשה בשרשרת המוצדקות שבמלחמות ישראל; רק מבצע, שמעפר בא ואל עפר ישוב.


https://news.walla.co.il/item/3205442


תחי מדינת ישראל מדינת הלאום היהודי


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כתבה של אמיר בוחבוט? בית ישראל 06.12.18 17:56 1
     אמיר אורן. מיטב תוצרת ''הארץ''.. צפוני_לעד 06.12.18 17:58 2
         אז אני אטרח ואקרא מבלי לחשוש שאקבל חררה. בית ישראל 06.12.18 18:00 7
             מכינים את אייזנקוט לכניסה לפוליטיקה. הם מקווים שהוא יצטרף למחנ''צ. JackAren 06.12.18 19:14 26
     של אינטיליגנט אחר; אמיר אורן טוק דוגרי 06.12.18 17:59 4
  מתחילים לחפור על הנושא יתר על המידה וחבל Ariel 06.12.18 17:58 3
  לא טרחתי לקרוא מעבר לשורות הראשונות סתם אחת 06.12.18 18:00 5
     ''..לא היו לצה''ל רמטכ''לים בולטים כאיזנקוט, מאז תום מלחמת ששת הימים...'' צפוני_לעד 06.12.18 18:02 9
  למה זה כתוב בצורה כזו מסורבלת? שכחו בוואלה לערוך כמו שצריך את הכתבה? yctc 06.12.18 18:00 6
     כי זאת עבודה קשה מאוד ללקק ככה לרמטכל וכנופיית השמאל הבכירה שלו עלי גפן 06.12.18 18:23 17
         כי זה קשה מאד לפרגן לרמטכ''ל ע''י כנופיות הימין וגיבורי המקלדת Oasis 06.12.18 22:06 29
  אנחנו נשלם את המחיר היקר ביותר מההמנעות בכל מחיר ממלחמה ירושלמי02 06.12.18 18:02 8
  איזה רומנטיזציה למבצע הגנתי, מקומי, מוגבל והכרחי... Cosmo Kramer 06.12.18 18:02 10
  כמה דליי רוק נשפכחו על הכתבה הזו? בן בוזי 06.12.18 18:03 11
  ''יובל שנים מנהלת ישראל את מלחמות השטחים שהחליטה להשאיר בידיה ולא להמירם בשלום'' גדליה הפיל 06.12.18 18:04 12
  נראה שיש סטודנט חופשי 06.12.18 18:05 13
     בוגי סיפר שהוא היה רמטכל ואורן הזה היה כתב צבאי של הארץ טוק דוגרי 06.12.18 18:13 14
         האיום היה ע''ר דרישה של הכתבלב שבוגי יקדם קצין כל שהוא. בית ישראל 06.12.18 18:25 19
             תודה, לא זכרתי בדיוק. טוק דוגרי 06.12.18 18:38 22
  התחילו הקשקושים פרש טורקי 06.12.18 18:15 15
  כמעט הקאתי מלקרוא את המלל הזה עלי גפן 06.12.18 18:20 16
     +++ צפוני_לעד 06.12.18 18:25 18
     ''כשאנשים קטנים יוצרים צל גדול סימן שהשמש שוקעת'' Oasis 06.12.18 22:38 30
         נראה לי שאתה מאוהב בי או משהו עלי גפן 06.12.18 22:49 31
  כתבה עלובה ותבוסתנית פליצ'ה 06.12.18 18:27 20
  אזהרת אמיר אורן בולגקוב 06.12.18 18:31 21
  איזה זבל של כתבה. כולה ליקוק תחת עמוק לאייזנקוט. Erast Fandorin 06.12.18 18:43 23
  אם היה לנו שר ביטחון עם ביצים הוא היה מחכה שעמלק יכנס למנהרה the hawk 06.12.18 19:00 24
  מנסים למכור לנו שצה״ל ניצח שחיזבאללה מחזיק בעשרות אלפי טילים ORION 06.12.18 19:07 25
  יח''צ צפון קוריאני סטייל יאיר צרפתי 06.12.18 19:15 27
  מסך עשן: כביכול זה רק מבצע נקודתי חשדנית 06.12.18 20:53 28
  יואל סטריק היה המגד שלי בסדיר צדק צדק תרדוף 06.12.18 22:55 32
  בכיר אמ''ן המליץ שלא לצאת למבצע חיסול המנהרות. הרמטכ''ל הציג את עמדת פיקוד צפון שקבע ההיפך עין הנץ 06.12.18 20:23 33
     תמיד היו ותמיד יהיו חילוקי דעות. זה לגיטימי אלברט 06.12.18 20:25 34
     נותנים לחובבנים לנהל את המדינה, הזוי! Snowden 06.12.18 20:25 35
         מה הקשר לחובבנים? Seven 06.12.18 21:12 45
     למה דברים כאלה מתפרסמים?? עגור_לבן 06.12.18 20:26 36
         +1 סתם טרף לגולשים שגם ככה לא יודעים כלום מהחיים שלהם FireSky 06.12.18 23:14 56
     כל הזמן בכירי אמ''ן, בכירי מוסד, בכירי שבכ Trek 06.12.18 20:26 37
     הייתי ממליצה לבדוק לעומק את יחסי ביבי-איזנקוט אניהיא 06.12.18 20:36 38
         מה את רומזת? אהרון5 06.12.18 21:40 50
             תיק 5000 mic 06.12.18 23:51 66
     כולם היו בעד _מכבי_ 06.12.18 20:41 39
         דעה שווה לכולם מתכון לאסון. דעות שונות ודיון אאוי פלוני אלמוני 06.12.18 20:50 41
             אכן, זהו תפקידה של מחלקת הבקרה באמ''ן, המכונה גם ''פרקליט השטן'' פרקליט השטן 06.12.18 20:56 43
                 אהה אהרון5 06.12.18 21:42 51
             את דעתו שיביע בתוך תחומי הצבא לא בחוץ. _מכבי_ 06.12.18 21:29 47
         אתה כנראה לא התעמקת בנושא הקונצפציה של מלחמת יום הכיפורים והלקח שלעודד חשיבה חופשית ללא דני מכפר סבא 06.12.18 21:04 44
             לא מדמיין שמאל. _מכבי_ 06.12.18 21:30 48
         ברור Seven 06.12.18 21:13 46
             ברור זה מה שאמרתי _מכבי_ 06.12.18 21:33 49
     מתי אמ''ן אמר משהו מוצלח? תודה רבה 06.12.18 20:48 40
         איזה תגובה מטומטמת. FireSky 06.12.18 23:15 57
             נכון, לגוף הזה קוראים המוסד תודה רבה 06.12.18 23:46 64
                 אין לי מה לנסות לשכנע מישהו שלא יודע כלום מהחיים שלו. FireSky 06.12.18 23:49 65
                     גם אני לא באתי לדון על זה... אם המידע שלך הוא ממקורות גלויים, תודה רבה 07.12.18 01:05 69
         ממש לא לעניין ilanka 07.12.18 14:58 71
     מרדימים אותם לפני התקיפה קרלוס 06.12.18 20:51 42
     זו לא שערורייה, אפילו לא ביקורת אהרון5 06.12.18 21:44 52
     גם חיסול המנהרות לא?? חחח פשוט 06.12.18 21:48 53
     ''הפכא מסתברא'' אבל כמובן שהתקשורת לא יצינו את הפרט הזה וינסו לשדר חילוקי דעות ישראלי 06.12.18 22:58 54
         +1 FireSky 06.12.18 23:16 58
     כפול DBS 06.12.18 23:08 55
     מה שם העלוב? אבי_85 06.12.18 23:16 59
         מה זיכה אותו בתואר הזה? ilanka 06.12.18 23:17 60
             פיקוח נפש דוחה הכל, לא תעמוד על דם רעך, פצצה מתקתקת, להמשיך?? איום מיידי מסירים מיד אבי_85 06.12.18 23:18 62
                 יתכן שאתה מצוי בכל הפרטים. מודה שאני לא, אבל כשבכיר באמ''ן מביע עמדה - אני נוטה ilanka 06.12.18 23:42 63
         אני רואה שאתה מכיר את התמונה המודיעינית יותר טוב ממנו EyeKey 07.12.18 00:26 68
     כותרת מטעה (ולכן לא ראויה, לטעמי): הוא לא התנגד למבצע, אלא לעיתוי היציאה אליו ilanka 06.12.18 23:18 61
     מדעות עברו לשמועות. Spike 07.12.18 00:04 67
  בקיצור. צבא הנקניקיות... Bizi 07.12.18 01:18 70

   
   
בית ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.7.18
3024 הודעות, 29 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    17:56   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כתבה של אמיר בוחבוט?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צפוני_לעד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.7.18
2684 הודעות, 16 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    17:58   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אמיר אורן. מיטב תוצרת ''הארץ''..  
בתגובה להודעה מספר 1
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בית ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.7.18
3024 הודעות, 29 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:00   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אז אני אטרח ואקרא מבלי לחשוש שאקבל חררה.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
JackAren לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.1.09
7280 הודעות, 48 מדרגים, 96 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    19:14   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מכינים את אייזנקוט לכניסה לפוליטיקה. הם מקווים שהוא יצטרף למחנ''צ.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טוק דוגרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.4.12
10955 הודעות, 70 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    17:59   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. של אינטיליגנט אחר; אמיר אורן  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
מביך.


"כל סוף הוא התחלה חדשה ,העצב הוא סימן שבקרוב תבוא שמחה."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ariel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.9.12
11872 הודעות, 74 מדרגים, 53 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    17:58   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מתחילים לחפור על הנושא יתר על המידה וחבל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סתם אחת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
1101 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:00   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. לא טרחתי לקרוא מעבר לשורות הראשונות  
בתגובה להודעה מספר 0
 

דברי רהב מיותרים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צפוני_לעד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.7.18
2684 הודעות, 16 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:02   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ''..לא היו לצה''ל רמטכ''לים בולטים כאיזנקוט, מאז תום מלחמת ששת הימים...''  
בתגובה להודעה מספר 5
 

רוצה לנסח מחדש?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
yctc לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.11.12
748 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:00   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. למה זה כתוב בצורה כזו מסורבלת? שכחו בוואלה לערוך כמו שצריך את הכתבה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


Et in Arcadia Ego


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עלי גפן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
6593 הודעות, 64 מדרגים, 124 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:23   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. כי זאת עבודה קשה מאוד ללקק ככה לרמטכל וכנופיית השמאל הבכירה שלו  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  
מתקדם לאט בדיוק כמו חפירת המנהרות והריסתן ע"י המצביא הדגול.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Oasis לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
610 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    22:06   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. כי זה קשה מאד לפרגן לרמטכ''ל ע''י כנופיות הימין וגיבורי המקלדת  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
"הגיבורים"שכל העשייה שלהם היא לכתוב, לבקר ולהאשים את אלה שכן עושים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי02 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.11.12
603 הודעות, 3 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:02   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אנחנו נשלם את המחיר היקר ביותר מההמנעות בכל מחיר ממלחמה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cosmo Kramer לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.7.14
11328 הודעות, 152 מדרגים, 304 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:02   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. איזה רומנטיזציה למבצע הגנתי, מקומי, מוגבל והכרחי...  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בן בוזי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.08
8267 הודעות, 84 מדרגים, 155 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:03   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. כמה דליי רוק נשפכחו על הכתבה הזו?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
חתיכת ליקוק.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גדליה הפיל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.8.08
8838 הודעות, 120 מדרגים, 235 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:04   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ''יובל שנים מנהלת ישראל את מלחמות השטחים שהחליטה להשאיר בידיה ולא להמירם בשלום''  
בתגובה להודעה מספר 0
 

הבנו.
בסדר.
כתבת הילולים לאייזנקוט?
הזינוק לפוליטיקה התחיל?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטודנט חופשי
חבר מתאריך 6.5.18
312 הודעות
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:05   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. נראה שיש  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שיתוף פעולה הדוק בין כותב הדבר הזה למישהו מהצבא יש פה פרטים שאזרח לא יכול לדעת כמו מי ידע ומתי.
מריח כמו כתבת יחצ            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טוק דוגרי
חבר מתאריך 29.4.12
10955 הודעות
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:13   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. בוגי סיפר שהוא היה רמטכל ואורן הזה היה כתב צבאי של הארץ  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
אורן איים עליו במפורש שהוא יעבור אצלו לרשימה של הרעים ובוגי בתגובה נתן הוראה להפסיק לשתף עמו פעולה


"כל סוף הוא התחלה חדשה ,העצב הוא סימן שבקרוב תבוא שמחה."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בית ישראל
חבר מתאריך 29.7.18
3024 הודעות
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:25   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. האיום היה ע''ר דרישה של הכתבלב שבוגי יקדם קצין כל שהוא.  
בתגובה להודעה מספר 14
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טוק דוגרי
חבר מתאריך 29.4.12
10955 הודעות
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:38   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. תודה, לא זכרתי בדיוק.  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  


"כל סוף הוא התחלה חדשה ,העצב הוא סימן שבקרוב תבוא שמחה."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרש טורקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.14
11899 הודעות, 102 מדרגים, 196 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:15   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. התחילו הקשקושים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הבעיה שתמיד אחרי היהירות באה מפלה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עלי גפן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
6593 הודעות, 64 מדרגים, 124 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:20   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. כמעט הקאתי מלקרוא את המלל הזה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כתבת יחסי ציבור לאחד הרמטכלים הכושלים מאז קום המדינה וחבורת קציניו משרתי וקסנר והקרן להשמדת ישראל. קול הרעם מקהיר ממש.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צפוני_לעד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.7.18
2684 הודעות, 16 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:25   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. +++  
בתגובה להודעה מספר 16
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Oasis לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
610 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    22:38   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. ''כשאנשים קטנים יוצרים צל גדול סימן שהשמש שוקעת''  
בתגובה להודעה מספר 16
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עלי גפן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
6593 הודעות, 64 מדרגים, 124 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    22:49   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. נראה לי שאתה מאוהב בי או משהו  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
אתה מגיב לי באובססיביות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פליצ'ה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.5.17
749 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:27   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. כתבה עלובה ותבוסתנית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 06.12.18 בשעה 18:33 בברכה, פליצ'ה
 
חלק מה היי-לייטס:
ישראלים לא מוכנים יותר לשפוך "דם וודאי".
איזה אמירה מטופשת. ישראלים אי פעם רצו לשפוך דמם סתם לאיזו מטרה כלכלית?

מתוך הריסות האויב יקום תמיד אויב חזק יותר.
איזו אמירה תבוסתנית.

צהל לא סומך על עצמו ויוצר מידור בתוך מידור.

השוואה בין ההתלבטות טרם מלחמת יום הכיפורים וההתלבטות לפני המבצע הנוכחי (וכמובן ההחלטה הנכונה במקרה האחרון...)
איזו אמירה עלובה

ועוד...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בולגקוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
11663 הודעות, 108 מדרגים, 214 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:31   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אזהרת אמיר אורן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כתבה מעניינת אבל הרבה התחנפנויות וקרדיטים בלתי ברורים פלוס שנאת נתניהו ( איך אפשר אחרת ).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Erast Fandorin
חבר מתאריך 12.5.18
152 הודעות
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    18:43   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. איזה זבל של כתבה. כולה ליקוק תחת עמוק לאייזנקוט.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אין כלום במבצע הזה. אם היו שומרים על רצועת הביטחון של 30 ק"מ, זה לא היה קורה. מטכ"ל הנוכחי הוא כולו מטכ"ל של קרן. להקיא. ביבי הוא יותר מדי זהיר עם כל התמנון הגלובליסטי שהורס את הלאום היהודי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
the hawk
חבר מתאריך 28.8.18
167 הודעות
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    19:00   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. אם היה לנו שר ביטחון עם ביצים הוא היה מחכה שעמלק יכנס למנהרה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ואז מפוצץ את האימאימא של המנהרה על יושביה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ORION
חבר מתאריך 19.4.18
246 הודעות
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    19:07   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. מנסים למכור לנו שצה״ל ניצח שחיזבאללה מחזיק בעשרות אלפי טילים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מנהיגים פחדנים שמכנים פעולה של סיכול מנהרות ״מבצע״            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאיר צרפתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
43653 הודעות, 163 מדרגים, 324 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    19:15   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. יח''צ צפון קוריאני סטייל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


In Order to be Able to Think You Have to Risk Being Offensive


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
494 הודעות
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    20:53   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. מסך עשן: כביכול זה רק מבצע נקודתי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ציטוט מהכתבה: "כפי שקיוו ואף ציפו בצה"ל, אפשר להחזיר את הכותרת "מלחמת לבנון השלישית" לאחסנה יבשה. זאת עדיין לא החוליה החדשה בשרשרת המוצדקות שבמלחמות ישראל; רק מבצע, שמעפר בא ואל עפר ישוב."

לדעתי מדובר במסך עשן. המבצע לא ייגמר במנהרות. זה רק שלב אחד בדרך להסלמה. יהיו עוד שלבים עד שהמלחמה הגדולה תגיע. לא לחינם הגיע לכאן חיל הים האמריקאי עם נושאת מטוסים ומשחתות...

מלבד זה, ההשתפכות האינפנטילית על אייזנקוט מביכה ממש...תת-רמה של עיתונאות מטעם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צדק צדק תרדוף
חבר מתאריך 21.12.14
210 הודעות
יום חמישי כ''ח בכסלו תשע''ט    22:55   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. יואל סטריק היה המגד שלי בסדיר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הוא מקצוען חריף ומבריק. שמח שהוא מפקד הגזרה הצפונית בעת הזאת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עין הנץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.4.18
5072 הודעות, 87 מדרגים, 171 נקודות.  ראה משוב
   20:23   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. בכיר אמ''ן המליץ שלא לצאת למבצע חיסול המנהרות. הרמטכ''ל הציג את עמדת פיקוד צפון שקבע ההיפך  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
‏מנהרות חיזבאללה: לאחר שבכיר באמ"ן המליץ כי לא כדאי לצאת למבצע בעת זו, הרמטכ"ל הציג בקבינט את עמדת מפקד פיקוד צפון שקבע ההיפך והראה מדוע המבצע כה חשוב
לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלברט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
8036 הודעות, 106 מדרגים, 210 נקודות.  ראה משוב
   20:25   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. תמיד היו ותמיד יהיו חילוקי דעות. זה לגיטימי  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snowden לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.12.11
17976 הודעות, 74 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
   20:25   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. נותנים לחובבנים לנהל את המדינה, הזוי!  
בתגובה להודעה מספר 33
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Seven
חבר מתאריך 20.9.18
29 הודעות
   21:12   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. מה הקשר לחובבנים?  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  
אסור שיהיו חילוקי דעות? נו באמת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עגור_לבן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.12.17
563 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
   20:26   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. למה דברים כאלה מתפרסמים??  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  
שכל טיפש שידו קלה על המקלדת יגיב שטיות?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FireSky לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.12.13
19251 הודעות, 195 מדרגים, 374 נקודות.  ראה משוב
   23:14   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. +1 סתם טרף לגולשים שגם ככה לא יודעים כלום מהחיים שלהם  
בתגובה להודעה מספר 36
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Trek לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.12.13
706 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
   20:26   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. כל הזמן בכירי אמ''ן, בכירי מוסד, בכירי שבכ  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  
אף פעם לא רוצים לעשות שום דבר וכל הזמן הדעה שלהם נגד
מה הסיפור שם?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניהיא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.1.16
21348 הודעות, 190 מדרגים, 372 נקודות.  ראה משוב
   20:36   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. הייתי ממליצה לבדוק לעומק את יחסי ביבי-איזנקוט  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
43082 הודעות, 196 מדרגים, 346 נקודות.  ראה משוב
   21:40   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. מה את רומזת?  
בתגובה להודעה מספר 38
 
  


האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mic לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.8.14
3607 הודעות, 39 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
   23:51   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. תיק 5000  
בתגובה להודעה מספר 50
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
_מכבי_ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
4184 הודעות, 92 מדרגים, 175 נקודות.  ראה משוב
   20:41   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. כולם היו בעד  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  
רק כבודו הבכיר לא. שכבודו הבכיר שיודע יותר טוב מכולם יזדהה ויודח.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלוני אלמוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2665 הודעות, 27 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
   20:50   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. דעה שווה לכולם מתכון לאסון. דעות שונות ודיון אאוי  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
פותח אופקים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרקליט השטן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.2.18
1282 הודעות, 36 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
   20:56   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. אכן, זהו תפקידה של מחלקת הבקרה באמ''ן, המכונה גם ''פרקליט השטן''  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
להציג את ה"היפכא מסתברא". המחלקה הוקמה לאחר הפארסה המודיעינית לפני מלחמת יוה"כ.
https://news.walla.co.il/item/2679549            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
43082 הודעות, 196 מדרגים, 346 נקודות.  ראה משוב
   21:42   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. אהה  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  

תודה.


האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
_מכבי_ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
4184 הודעות, 92 מדרגים, 175 נקודות.  ראה משוב
   21:29   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. את דעתו שיביע בתוך תחומי הצבא לא בחוץ.  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
זה לא פותח שום דבר רק מוריד מהלגיטימציה שבנינו. הנזק של בכירים כאלה עושה לי להקיא            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא
חבר מתאריך 22.8.11
17411 הודעות
   21:04   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. אתה כנראה לא התעמקת בנושא הקונצפציה של מלחמת יום הכיפורים והלקח שלעודד חשיבה חופשית ללא  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
מורא ולא להעניש חברתית ואירגונית על אי הסכמה עם דעת הרוב. אתה מדמיין שמאלני שונא ישראל, אבל לפעמים זה פטריוט שרק מסיבות עניניות חושב שהעיתוי לא נכון. זה עמדה ליגיטימית.


הערבים ותרבותם. http://bloogerisrael.blogspot.com/2018/08/blog-post_17.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
_מכבי_ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
4184 הודעות, 92 מדרגים, 175 נקודות.  ראה משוב
   21:30   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. לא מדמיין שמאל.  
בתגובה להודעה מספר 44
 
  
מה הקשר בכלל שמאל וימין. את דעתו שישאיר בתוך הצבא. אם הוא הוציא את זה החוצה לא משנה אם הוא שמאל ימין או מומין הוא עושה זאת במטרה אחת - לפגוע.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Seven
חבר מתאריך 20.9.18
29 הודעות
   21:13   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. ברור  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
כל מי שחושב אחרת שיודח.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
_מכבי_ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
4184 הודעות, 92 מדרגים, 175 נקודות.  ראה משוב
   21:33   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. ברור זה מה שאמרתי  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
לא זה שהוא הדליף החוצה דברים שברור שאמר גם ששאלו את דעתו. את דעתו שישמור לצבא אם מוציא את זה לעיתונות שילך הביתה. אתה מנסה להסית את הדיון לאיפה שנוח לך ומשנה את נוסח דברי ואתה לא היחיד פה ברוטר שמדרדר הדיון לדברים שלא קשורים כלל לימיו ולשמאל ולפגיעה בחופש הביטוי. תמשיך לדרדר את השיח למקומות שבא לך. רק תעשה טובה אל תכניס לי מילים לפה.

דעות שיוצאות לעיתונות עושות נזק. הוא עשה זאת במודע לפגוע. את דעתו שמעו בפיקוד והחליטו להגיב אחרת. הוא לא הודח בגלל זה. ואם יודח זה בגלל שעבר את הנהלים הרגילים וניסה לפגוע בלגיטימציה לפעולה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
42380 הודעות, 278 מדרגים, 541 נקודות.  ראה משוב
   20:48   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. מתי אמ''ן אמר משהו מוצלח?  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  


אל תתנו להם כספים!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FireSky לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.12.13
19251 הודעות, 195 מדרגים, 374 נקודות.  ראה משוב
   23:15   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. איזה תגובה מטומטמת.  
בתגובה להודעה מספר 40
 

יש לנו אחד אחד מגופי המודיעין הטובים בעולם. באיזה קלות מוציאים את הרפש כאן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
42380 הודעות, 278 מדרגים, 541 נקודות.  ראה משוב
   23:46   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. נכון, לגוף הזה קוראים המוסד  
בתגובה להודעה מספר 57
 
  
אמ"ן מפשל הרבה.


אל תתנו להם כספים!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FireSky לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.12.13
19251 הודעות, 195 מדרגים, 374 נקודות.  ראה משוב
   23:49   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. אין לי מה לנסות לשכנע מישהו שלא יודע כלום מהחיים שלו.  
בתגובה להודעה מספר 64
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
42380 הודעות, 278 מדרגים, 541 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט בכסלו תשע''ט    01:05   07.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. גם אני לא באתי לדון על זה... אם המידע שלך הוא ממקורות גלויים,  
בתגובה להודעה מספר 65
 
  
וגם שלי ממקורות גלויים, אז או שלא קראת ושמעת מספיק או שזאת תפיסת עולם.


אל תתנו להם כספים!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
88725 הודעות, 212 מדרגים, 328 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט בכסלו תשע''ט    14:58   07.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. ממש לא לעניין  
בתגובה להודעה מספר 40
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קרלוס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.9.17
1808 הודעות, 15 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
   20:51   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. מרדימים אותם לפני התקיפה  
בתגובה להודעה מספר 33
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
43082 הודעות, 196 מדרגים, 346 נקודות.  ראה משוב
   21:44   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. זו לא שערורייה, אפילו לא ביקורת  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  

נהפוך הוא, זו עבודת מטה בריאה.


האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.9.17
4177 הודעות, 39 מדרגים, 57 נקודות.  ראה משוב
   21:48   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. גם חיסול המנהרות לא?? חחח  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  
אז מה כן??            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
16009 הודעות, 82 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
   22:58   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. ''הפכא מסתברא'' אבל כמובן שהתקשורת לא יצינו את הפרט הזה וינסו לשדר חילוקי דעות  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FireSky לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.12.13
19251 הודעות, 195 מדרגים, 374 נקודות.  ראה משוב
   23:16   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. +1  
בתגובה להודעה מספר 54
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
DBS לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
1557 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
   23:08   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. כפול  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  
נאמר בתוך הכתבה של אמיר אורן שפורסמה כאן לפני מספר שעות.
הבכיר - רח"ט מחקר


"הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא עָם..."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
28400 הודעות, 111 מדרגים, 189 נקודות.  ראה משוב
   23:16   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. מה שם העלוב?  
בתגובה להודעה מספר 33
 

הוא אינו חושש שאם חיזבאללה ינצל וישתמש במנהרה שחפר, הוא יהיה הכתובת לביקורת?


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
88725 הודעות, 212 מדרגים, 328 נקודות.  ראה משוב
   23:17   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. מה זיכה אותו בתואר הזה?  
בתגובה להודעה מספר 59
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
28400 הודעות, 111 מדרגים, 189 נקודות.  ראה משוב
   23:18   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. פיקוח נפש דוחה הכל, לא תעמוד על דם רעך, פצצה מתקתקת, להמשיך?? איום מיידי מסירים מיד  
בתגובה להודעה מספר 60
 

המליץ כי לא כדאי לצאת למבצע בעת זו,

פעולה נגד המנהרות צריכה להיות בתמיכה מקיר לקיר, ללא עוררין


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
88725 הודעות, 212 מדרגים, 328 נקודות.  ראה משוב
   23:42   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. יתכן שאתה מצוי בכל הפרטים. מודה שאני לא, אבל כשבכיר באמ''ן מביע עמדה - אני נוטה  
בתגובה להודעה מספר 62
 

להישמר מאוד מלפסול אותה על הסף.
ראשית - מכיוון שאבוי לנו אם לא נאפשר לגורמי הערכה להשמיע גם עמדות שונות, נונקונפורמיסטיות.
ושנית - מכיוון שאני נוטה לחשוב, כי אם הגיע לאן שהגיע, הוא בוודאי לא יכול להיות אידיוט מוחלט.

בטח אפשר לחשוב על עוד כמה נימוקים. אבל נדמה לי שדי בשני הנ"ל כדי להימנע מהצמדת תואר כזה לבעל תפקיד כזה (שאין לי כל היכרות עמו). על אחת כמה וכמה אם זה כתוצאה מהכותרת המטעה, אליה התיחסתי מוקדם יותר, בתגובה 28.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
EyeKey
חבר מתאריך 23.1.17
6393 הודעות
   00:26   07.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. אני רואה שאתה מכיר את התמונה המודיעינית יותר טוב ממנו  
בתגובה להודעה מספר 59
 
  
זה עדיין לא אומר שהחלטת הרמטכל לא היתה נכונה. אבל יש ייתרונות וחסרונות לפעולה והתזמון והם יודעים אותם יותר טוב ממך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
88725 הודעות, 212 מדרגים, 328 נקודות.  ראה משוב
   23:18   06.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. כותרת מטעה (ולכן לא ראויה, לטעמי): הוא לא התנגד למבצע, אלא לעיתוי היציאה אליו  
בתגובה להודעה מספר 33
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Spike לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.12.14
8690 הודעות, 29 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
   00:04   07.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. מדעות עברו לשמועות.  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Bizi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
3026 הודעות, 44 מדרגים, 75 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ט בכסלו תשע''ט    01:18   07.12.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. בקיצור. צבא הנקניקיות...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אגב, ברגע אחד יכול הכל להתהפך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות