אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #52104 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 52104   
דוידזון
חבר מתאריך 3.3.08
127877 הודעות
אור ליום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    22:06   30.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ח''כים בבית ג'אן: ''מה סוד הבגרויות שלכם?''  

חברי ועדת החינוך של הכנסת ביקרו בתיכון שדורג שלישי בשיעור הזכאות בארץ. המורים וההנהלה הסבירו: "הגענו להישג ע"י פרויקט לצמצום פערים בין חזקים לחלשים"
חסן שעלאן פורסם: 30.09.13 , 21:51

ההישג של התיכוניסטים בבית ג'אן, שדורגו במקום השלישי בין כל היישובים בארץ בשיעור הזכאות לבגרות (תשע"ב), ממשיך להעסיק את מערכת החינוך. חברי ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת סיירו היום (ב') בבית ספר המקיף בכפר, והיו"ר, ח"כ עמרם מצנע, ציין ש"מטרת הביקור היא לראות ולהבין את שיטת הלימודים הנהוגה בבית הספר ולבדוק האם ניתן ליישמה ברחבי הארץ".

בביקור השתתף גם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, העומד בראש קרן רש"י הפועלת בתחומי החינוך והרווחה. חברי הוועדה נפגשו עם מורים ועם חברי הנהלה מבית הספר, שניסו להסביר את הנוסחה שהביאה להצלחה. מוזנה סלאלחה, מחנכת כיתה, הסבירה שההישג נעוץ בפרויקט שנקרא "סטארת", ומטרותיו הן איתור וליווי צמוד של תלמידים מתקשים כדי להביא לצמצום פערים.

"את התלמידים הללו אנחנו מצרפים לכיתות 'סטראת' ומשקיעים בהם שעות רבות – בבית הספר ואחר הצהריים", הוסיפה סלאלחה. "שם הם לומדים קשה עד שהפערים מצטמצמים. אפשר לומר שכולנו מתנדבים למען הצלחת התלמידים, אפילו אם זה בא על חשבון הזמן הפנוי שלנו. אנחנו לא מוותרים להם. אם מישהו לא מגיע ללימודים - אנחנו הולכים אליו הביתה ומביאים אותו". כשנשאלה בסוף אם התוצאות הפתיעו אותה ענתה סלאלחה: "לא הופתעתי. מגיע לנו יותר".

בסיום הסיור אמר ח"כ מצנע שיצא מבית ג'אן עם הרבה תובנות חדשות שהעיקרית שבהן היא חשיבות המנהיגות – של ראש המועצה, של מנהל בית הספר ושל המורים. "אני לא יודע אם כל בית ספר בארץ יכול להגיע לתוצאה כזאת,

אבל אין לי ספק שאפשר להגיע קרוב אליה", הוסיף. "זה מחייב לשים את החינוך בראש סדר העדיפות. עכשיו נדבקתי במחלה הזאת שמקיפה את כולם בבית ג'אן, וזה הרצון להצליח".

מנהל בית הספר, עלי סלאלחה, הביע תקווה שהביקור יביא את הוועדה לסייע למועצה בהקמת תיכון נוסף בכפר. הוא התייחס לרמיזות שנשמעו אחרי פרסום הנתונים ולפיהם התוצאות יוצאות הדופן הסתייעו בהעתקות: "בתקופה שלי מנעתי את ההעתקות והרמאיות. אמרתי שכל מי רוצה להגיע להישגים - עליו להזיע".

פרחאן טאפש, תלמיד בבית הספר, סיפר ל-ynet: "בחטיבת הביניים לא התעניינתי בלימודים ולא חשבתי בכלל על העתיד. רק כשהגעתי לתיכון דיברו אותי על כיתת 'סטארת' ואהבתי את הרעיון. המחנכת שלנו עשתה הכול בשבילנו. למדנו מ-8:00 בבוקר עד חצות, והיום יש לי בגרות".

מקור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4434941,00.html

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הסוד הוא העתקות סיטונאיות מפרש לבן 30.09.13 22:08 1
     ששש... זה סוד Atlas 30.09.13 22:09 2
     טעות בידך גדעוני 30.09.13 22:11 4
         שליפים מתוחכמים? יקי 01.10.13 12:11 18
     בדיוק. וזה אפילו לא בדיוק סוד.. הדוד תום 01.10.13 01:08 12
     גם לי נראה.... מישהו 01.10.13 12:27 19
  המורה כותב את התשובות על הלוח.. College Boy 30.09.13 22:09 3
  העתקות. נקודה. אוריה 30.09.13 22:12 5
  בלי שום קשר לחינוך יוני43211 30.09.13 22:29 6
  שכחו לציין את מי שדחף ועשה הפרויקט - ניסים כהן ועמותת יכולות. nitzan 30.09.13 22:30 7
  ניחוש אחד: העתקה qm 30.09.13 22:30 8
  מקווה שאני טועה אך הקפיצה באחוז שם היתה בלתי סבירה בולגקוב 30.09.13 22:57 9
  שינסו להעביר אותם במבחנים פסיכומטריים ויגלו את הסוד.. CheshireCat69 30.09.13 23:00 10
  כולם מעתיקים! אבל במגזר הלא יהודי שם ממש משתינים מהמזרקה! עידור 30.09.13 23:27 11
  במקרה זה לא רק שלא מדובר בהעתקה- נהפוך הוא! סמפו 01.10.13 01:30 13
     חשוב לציין שבית ג'אן יוצאת טוב מהתיעוד למעלה אך סמפו 01.10.13 09:48 14
     יפה. זה קצת מפוגג את חששותי מהעתקות נרחבות. בולגקוב 01.10.13 10:32 15
         הייתה שם פעולה מרוכזת ומאומצת של עמותת יכולות בראשות ניסים כהן והיא הגורם להבדל nitzan 01.10.13 10:39 16
             באמת מאד מוזר שלא ציינו את העובדה החשובה הזאת בכתבה. מצד שני, מדובר בynet... סמפו 01.10.13 11:56 17
         כדי לבדוק את זה צריך להציב מצלמות בכל חדר בחינה. sakra 01.10.13 12:43 20
             לא צריך אפילו להשקיע במצלמות. כל מה שצריך לעשות זה למנות פחות מ10 מפקחים מטעם סמפו 01.10.13 14:23 21
     כל הכבוד - צודק לחלוטין האזרחק 01.10.13 14:36 22
  והשלב הבא יהיה בן בוזי 01.10.13 14:41 23
  חכמה בגויים תאמין. אפליקציה 01.10.13 15:31 24

מפרש לבן
חבר מתאריך 2.4.12
59 הודעות
אור ליום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    22:08   30.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הסוד הוא העתקות סיטונאיות  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Atlas
חבר מתאריך 8.9.09
29967 הודעות
אור ליום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    22:09   30.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ששש... זה סוד  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
גדעוני
חבר מתאריך 25.10.12
5595 הודעות
אור ליום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    22:11   30.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. טעות בידך  
בתגובה להודעה מספר 1

בבית ג׳אן הונהגה רפורמה מעמיקה בנושא הבגרויות.

נשלח מאפליקציית רוטר החדשה לאנדרואיד

יקי
חבר מתאריך 4.4.02
26245 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    12:11   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. שליפים מתוחכמים?  
בתגובה להודעה מספר 4

לוח שנה תשע"ד: http://www.drivehq.com/web/yakov/r_downla.htm

הדוד תום
חבר מתאריך 1.4.12
2808 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    01:08   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. בדיוק. וזה אפילו לא בדיוק סוד..  
בתגובה להודעה מספר 1

אבל למה לבלבל עם עובדות. העיקר שלומדים ליב"ה..

מישהו
חבר מתאריך 7.2.12
4374 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    12:27   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. גם לי נראה....  
בתגובה להודעה מספר 1

College Boy
חבר מתאריך 30.1.13
6274 הודעות
אור ליום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    22:09   30.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. המורה כותב את התשובות על הלוח..  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל זה כבר לא ממש סוד..

אוריה
חבר מתאריך 4.5.11
12164 הודעות
אור ליום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    22:12   30.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. העתקות. נקודה.  
בתגובה להודעה מספר 0

"בנה ביתך כבתחילה וכונן בית מקדשך על מכונו"!

יוני43211
חבר מתאריך 4.7.13
663 הודעות
אור ליום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    22:29   30.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. בלי שום קשר לחינוך  
בתגובה להודעה מספר 0

לא תמצאו בבית ג'אן רכבים אזרחיים הרוב רכבי בטחון וממשלה

nitzan
חבר מתאריך 2.4.12
2849 הודעות
אור ליום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    22:30   30.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. שכחו לציין את מי שדחף ועשה הפרויקט - ניסים כהן ועמותת יכולות.  
בתגובה להודעה מספר 0

יישר כוח!
הכר את האויב שלך והכר את עצמך.

qm
חבר מתאריך 9.8.02
48402 הודעות
אור ליום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    22:30   30.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ניחוש אחד: העתקה  
בתגובה להודעה מספר 0

בולגקוב
חבר מתאריך 2.4.12
6169 הודעות
אור ליום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    22:57   30.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מקווה שאני טועה אך הקפיצה באחוז שם היתה בלתי סבירה  
בתגובה להודעה מספר 0

שנים ארוכות היו מאד מאד מאחור ופתאום מקום שלישי? בעירם אחרות בהן השקיעו המון כסף והרשות סימנה את זה כיעד עלו בכמה עשרות אחוזים אך רחוק מה"פלא" הזה. מאחר והדרוזים הם אחינו אני בהחלט מקווה שהכל נעשה באופן כשר אך אני בכ"ז סקפטי (כפי שהייתי גם אם בכל יישוב יהודי היו עושים קפיצה בדר גודל הזה)

CheshireCat69
חבר מתאריך 6.9.11
44588 הודעות
אור ליום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    23:00   30.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. שינסו להעביר אותם במבחנים פסיכומטריים ויגלו את הסוד..  
בתגובה להודעה מספר 0

ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...

עידור
חבר מתאריך 8.4.13
3186 הודעות
אור ליום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    23:27   30.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. כולם מעתיקים! אבל במגזר הלא יהודי שם ממש משתינים מהמזרקה!  
בתגובה להודעה מספר 0

סמפו
חבר מתאריך 28.1.12
4972 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    01:30   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. במקרה זה לא רק שלא מדובר בהעתקה- נהפוך הוא!  
בתגובה להודעה מספר 0

כל הקרדיט לבלוג הבא:
http://pedagogya.wordpress.com/2013/09/03/%D7%94%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%9E%D7%90%D7%97%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%90%D7%97%D7%95%D7%96%D7%99-%D7%94%D7%91%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%92%D7%90%D7%9F/

הסיפור שמאחורי אחוזי הבגרות בבית ג'אן
Posted on ספטמבר 3, 2013 מאת חובב יחיאלי

לפני שלוש שנים התחלתי את התוכנית להכשרת המנהלים במכללת אורנים. במעגל ישבו 25 אנשים, עם ייצוג מעניין של האוכלוסיות במדינה (חוץ מהחרדית…). במסגרת סבב ההיכרות כל אחד הציג את עצמו וענה על שאלה כללית, אני מניח שזה היה משהו בסגנון "מהו הדבר הכי חשוב להצלחת בית ספר".

מכל הסבב הזה אני זוכר רק תשובה אחת: "טוהר בחינות". תשובה זו היתה מאד חריגה בנוף של "אמון", "למידה", "משפחתיות", ודומיהן. גם מי שאמר אותה בלט בנוף – דרוזי לא צעיר, עם קוקו ארוך: "אני ג'לאל, רכז פדגוגי בתיכון המקיף של בית ג'אן". הבנתי שיש פה איזה סיפור, ובהפסקה ניגשתי אליו, וביקשתי שיסביר לי למה התכוון, והוא הרחיב מעט: "במקום שבו אין טוהר בחינות מוחלט – תלמידים לא באמת לומדים, כי תמיד יש כביש עוקף שיביא אותם לציון המיוחל".

כמובן שהתישבנו לדבר. מתברר שהוא מורה כבר כמה שנים טובות, מחנך שתי כיתות במקביל וגם רכז של שלושה מקצועות, בקיצור משוגע אמיתי. לפני כעשר שנים קבל את התפקיד של רכז פדגוגי. בית הספר היה אז עם כ-50% אחוזי בגרות, נתון מרשים לכל הדעות בהתחשב בממוצע הארצי ובמגזר. עם היכנסו לתפקיד הוא והצוות הכריזו מלחמת חורמה על העתקות בבחינות הבגרות. הוא פסל בעצמו בחינות של תלמידי י"ב במתמטיקה, גרש משגיחי בחינות שנחשדו בסיוע, ואף הקדיש אגף מיוחד לבחינות, שהיה נעול הרמטית לפני בגרויות. ממוצע הבגרות נפל ל-12% (!).

תמונהבישיבה דחופה התכנסו כל ה"מי ומי" מהפיקוח, ודרשו הסברים מהנהלת בית הספר. ג'לאל, כך לפי תיאורו, אמר להם: "רבותי היקרים, כולכם יודעים איך השגנו את אחוזי הבגרות שהיו כאן בשנים האחרונות. אם רצונכם להמשיך את ההצגה – אתם לא צריכים אותי. תנו לי 7 שנים, ואני מביא את בית הספר הזה ל-80% בגרות". אמר ועשה.

לא משנה באיזה נושא עסקנו בתוכנית להכשרת מנהלים, הוא תמיד הביא דוגמאות מפרויקט חייו – כיתות הסטארט. בקצרה, מדובר על פרויקט שזוכה לתמיכת קרן רשי, שאליו מתקבלים רק תלמידים שבסוף כיתה ט' יש להם לפחות 7 ציוני נכשל בתעודה. התלמידים זוכים למעטפת של שעות סיוע ותגבורים מיוחדים, כולל פעילויות להגברת המוטביציה והדימוי העצמי, וכבר במהלך כיתה י' עושים 15 יחידות בגרות, כולל 3 יחידות בגרות במתמטיקה, ויחידות במגמת חשמל ואלקטרוניקה. לפרויקט יש גם השלכות שליליות – יותר ויותר תלמידים מתאמצים לאסוף ציונים שלילים בכיתה ט', כדי שיזכו להתקבל לכיתת הסטארט…

ג'לאל הוא איש של נתונים. בתיק הוא מחזיק תמיד גרף של אחוזי בגרות – "אתה רואה את התוכנית, בתוך שנתיים אנחנו על 100%". אמר ועשה. בית הספר עמד בשנת תשע"ג על 100% בגרות. לא מאמינים? אתם מוזמנים לראות את הדיווח באתר של קרן רשי. למעשה הסיבה שבית ג'אן ממוקמת "רק" במקום השלישי בנתוני הבגרות הארציים, היא בגלל שחלק מתלמידי הישוב אינם לומדים במקיף המקומי, אלא בבתי ספר אחרים.

ואם כבר הזכרנו נתונים, אז אוסיף ואספר שכאשר ביקרתי את ג'לאל בבית הספר הוא הוציא לי דו"ח של ציוני המגן וציוני הבגרות של תלמידי כיתות סטארט. כידוע, מדובר בנתונים רשמיים שאי אפשר לבצע בהם מניפולציה. עברתי על הנתונים וראיתי שבאופן שיטתי ציון המגן נמוך יותר מציון הבגרות. "ברגע האמת המורים שלי קבלו רגליים קרות, ונתנו לתלמידים ציונים נמוכים יותר מהציון השנתי. הם פחדו שהתלמידים יפשלו בבחינה האמיתית, היום הם מצטערים על זה".

ועוד נתון אחד משמעותי שיבהיר את התמונה – בבית ג'אן אין אף תלמיד עם זכאות גבוהה להתאמות בבחינות הבגרות. כל התלמידים ניגשים לבחינת הבגרות הסטנדרטית, ללא מבחנים בעל פה או מבחנים מותאמים. אני מניח שבשוהם ובכוכב יאיר המצב שונה. למעשה, נושא ההתאמות בבגרויות (המכונה בחדרי המורים "תעודת הביטוח של אחוזי הבגרות") הוא חלק מההסבר למתאם הגבוה שבין רמה סוציו-אקונומית ובין אחוזי בגרות, אך זה כבר נושא לדיון אחר.

בכל אופן, הגאווה הגדולה של ג'לאל אינה על אחוזי הבגרות, מבחינתו בחינות הבגרות הן רק האמצעי להוכיח לתלמידים ולצוות ש"כל אחד יכול" אינה רק סיסמא על הקיר. הגאווה האמיתית שלו היא על אחוז האקדמאים בישוב, נתון שהשתנה בצורה דרסטית בשנים האחרונות, ויוצר אדוות נוספות של התפתחויות חיוביות בחברה המקומית. בעוד שבעבר בוגרי בית הספר השתלבו בעיקר בשוק העבודה המקומי ובעסקים המשפחתיים, כיום יש יותר ויותר סטודנטים למשפטים, הנדסה ואף רפואה. חלק מהסטודנטים הללו חוזרים ומשתלבים כעוזרי הוראה בפרויקט ליווי התלמידים, ומהווים מודל לחיקוי עבור התלמידים הצעירים.

לפני שנה שכנעתי את הנהלת בית הספר שלי לבקר בבית ג'אן במסגרת יום ההיערכות. הביקור היה מרתק, ובמהלכו פגשנו את אנשי הצוות שליוו את הפרויקט, שמענו את ג'לאל וגם את מנהל בית הספר. כל אנשי הצוות מבית הספר שלי יצאו נפעמים מהערכיות החד-משמעית של הנהלת בית הספר, מההתגייסות של אנשי הצוות לטובת הצלחת התלמידים, וכן, גם מהתוצאות המדהימות.

אני מרשה לעצמי להזמין, בשם ג'לאל ושאר אנשי הצוות של מקיף בית ג'אן, את כל המצקצקים והמטקבקים, שמיהרו למצוא הסבר מניח את הדעת לכך שבית ג'אן עלתה לכותרות, לביקור בבית הספר ולראות את הפלא מקרוב. הקפה על חשבון הבית

סמפו
חבר מתאריך 28.1.12
4972 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    09:48   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. חשוב לציין שבית ג'אן יוצאת טוב מהתיעוד למעלה אך  
בתגובה להודעה מספר 13

גם אפשר להתרשם ממימדי תופעת ההעתקות המדאיגים מאד

בולגקוב
חבר מתאריך 2.4.12
6169 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    10:32   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. יפה. זה קצת מפוגג את חששותי מהעתקות נרחבות.  
בתגובה להודעה מספר 13

ואכן- טוהר הבחינות הוא הבסיס. בתיכון בו למדתי כל הבחינות הפנימיות היו ללא משגיח. העתיקו? כן, אך עם הזמן פחות ופחות והערך החינוכי היה עצום.

nitzan
חבר מתאריך 2.4.12
2849 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    10:39   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. הייתה שם פעולה מרוכזת ומאומצת של עמותת יכולות בראשות ניסים כהן והיא הגורם להבדל  
בתגובה להודעה מספר 15

משום מה שמם לא הוזכר בכתבה. זו עמותה נפלאה שעושה עבודה בקרב הנערים שמוצאים מהחברה ועל ידי השקעות גדולות בכיתות יחודיות (סטארט)שאליהן מתקבלים רק עם 7 נכשלים הם מצליחים להחזיר את הנערים הללו לתלם ולהוציא מהם את המיטב.
חבל שאצלנו כרגיל כל אחד קופץ כמו תרנגול אך את מי שבאמת עושה את העבודה לא מזכירים.
הכר את האויב שלך והכר את עצמך.

סמפו
חבר מתאריך 28.1.12
4972 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    11:56   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. באמת מאד מוזר שלא ציינו את העובדה החשובה הזאת בכתבה. מצד שני, מדובר בynet...  
בתגובה להודעה מספר 16

sakra
חבר מתאריך 11.6.09
5548 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    12:43   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. כדי לבדוק את זה צריך להציב מצלמות בכל חדר בחינה.  
בתגובה להודעה מספר 15

המצלמות ישדרו ישירות למוקד שאינו קשור לבית הספר.
אגב,
כדאי לעשות את הבדיקה הזו בכמה בתי ספר בצורה מדגמית.

יש לי חשש ש"באופן מקרי", בתי הספר שיצולמו יצנחו במדרג.
הלוואי ואתבדה.

סמפו
חבר מתאריך 28.1.12
4972 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    14:23   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. לא צריך אפילו להשקיע במצלמות. כל מה שצריך לעשות זה למנות פחות מ10 מפקחים מטעם  
בתגובה להודעה מספר 20

משרד החינוך שכל תפקידם יהיה לעבור מדגמית בין בתי ספר בשעות מבחנים ולוודא שהמשגיחים אכן עושים את עבודתם נאמנה.

משגיח שייתפס בקלקלתו, יש לשלול ממנו את הזכות להיות משגיח לעולמי עד.

הייתי מתחיל בבתי ספר עם ממוצע ציונים גבוה ובייחוד באזור הצפון.

האזרחק
חבר מתאריך 21.11.12
4387 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    14:36   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. כל הכבוד - צודק לחלוטין  
בתגובה להודעה מספר 13

המורה הכי טוב שהיה לנו בתיכון היה מורה לפיזיקה שיותר משלימד אותנו פיזיקה הוא חינך אותנו לא להעתיק.

יצא לנו לעשות מבחנים גם ללא השגחה כשברור לכל המעורבים שהעתקה לא תהיה.

סיפורי זוועה על מה שעולה בגורלם של מעתיקים בטכניון היו חלק מהתהליך שהביא חלק גדול מאיתנו להגיע ללמוד שם.

התקרב לאלו שמחפשים את האמת, התרחק מאלו הטוענים שמצאו אותה

בן בוזי
חבר מתאריך 29.12.08
4296 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    14:41   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. והשלב הבא יהיה  
בתגובה להודעה מספר 0

סוד ההצלחה בגיוס לצה"ל?

אפליקציה
חבר מתאריך 3.11.11
4818 הודעות
יום שלישי כ''ז בתשרי תשע''ד    15:31   01.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. חכמה בגויים תאמין.  
בתגובה להודעה מספר 0

אתם מאמינים שפעם נהיה מאוחדים?

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות