גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #525933 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 525933      
הסטוריון חובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.5.18
1722 הודעות, 9 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ה' בשבט תשע''ט    23:58   11.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

כל האמת בפרצוף: הרמטכ''ל שלא יפחד לשנות סדרי עולם  

 
  
גם בתור קצין צעיר הוא לא פחד להיאבק בקונספציה, וביום שלישי ייכנס כוכבי לנעליו של איזנקוט בתקופה רגישה של מתיחות בצפון ובדרום ומערכת בחירות. לצד האיום האיראני, הרמטכ"ל החדש יצטרך להתרגל לנסיגת ארה"ב מסוריה ולטפל גם במשברים הפנימיים בצה"ל
תגיות: אביב כוכביגדי איזנקוטרמטכ"ל
אמיר בוחבוטאמיר בוחבוט
יום שישי, 11 בינואר 2019, 13:58

הרמטכ"ל גדי איזנקוט בראיון לוואלה NEWS! במהלך תרגיל הגיס הצפוני
סוף כהונת איזנקוט: הרמטכ"ל שהנחית פטיש על הראש של איראן
לכתבה
אי-שם בשנת 2000, כשצה"ל ניהל קרבות מטווח אפס עם חוליות חיזבאללה לצד התקפות יומיות על המוצבים בדרום לבנון, כינס הרמטכ"ל דאז רב-אלוף במיל' שאול מופז את מפקדי החטיבות השונות. המטרה הייתה לעסוק בלקחים מהפעילות המבצעית נגד חיזבאללה בדרום לבנון, אך גם להתחבר לשטח ולקבל תובנות שניתן לראות רק דרך כוונות הרובה. ברקע ריחפה השאלה על נסיגה חד-צדדית, שיצרה שיח ער בצמרת הצבא.

בכנס הוצגו תחקירים מעמיקים ולאחר מכן התקיים דיון חופשי. לקראת תום הכנס עלו אל הבמה האלופים ולבסוף סיכם הרמטכ"ל את המפגש.

בתום הכנס ניגש אל אלוף גיורא איילנד אלוף-משנה צעיר, אביב כוכבי שמו, שהיה מפקד גזרה בדרום לבנון וביקש לשוחח עמו. איילנד, אז ראש אגף המבצעים במטכ"ל, ניגש לפינה צדדית כדי לקיים את השיחה הקצרה בעמידה ולפתע כוכבי הצנחן הפתיע את איילנד בישירותו. "אתם מפחידים אותי", אמר לו כוכבי. איילנד שאל: "מי זה אתם?". כוכבי השיב: "אתם זה האלופים, חברי המטה הכללי. יש לכם אותן דעות, אתם משתמשים באותם הסברים, באותה שפה ואפילו באותן המטפורות. זה מפחיד". היו אלו דברים חריגים ונועזים מצדו של קצין צעיר, אך איילנד, כפי שכתב בספרו "לא נרדם בלילות", הסכים עם כל מילה.

זה הקצין שיהיה בקרוב הרמטכ"ל ה-22 של צה"ל. הוא שובר מוסכמות, לא חושש להביט בלבן שבעיניים גם למפקדיו והוא קורץ מהחומר שמשנה סדרי עולם. הניסיון להציג אותו כנסיך שדרכו נסללה ללא שריטות בדרך מגמד את סיפור ההצלחה שלו.

רמטכ"ל גדי איזנקוט ואלוף אביב כוכבי 18 במרץ 2018 (ראובן קסטרו)
זה שיוצא וזה שנכנס. איזנקוט וכוכבי (צילום: ראובן קסטרו)
שנה אחרי השיחה עם איילנד, התעקש כוכבי, אז מח"ט הצנחנים, מול מפקד פיקוד מרכז אלוף יצחק איתן לאשר לו תכניות יצירתיות לפעולה ברחבי יהודה ושומרון, כשברקע מתחוללת האינתיפאדה השנייה. כוכבי, שנתקל בירי מאסיבי של מחבלים בסמטאות במבצע "חומת מגן", לא חשש ללכת עם הראש בקיר במובן המילולי של הביטוי. הוא אימץ את הרעיון לשבור קירות בפטישים כדי לחצות בית אחר בית עד להגעה אל היעד כדי לאגף חוליות מחבלים ומוקדי טרור. פועלו בראשית האינתיפאדה השנייה הפך למורשת קרב מפוארת. במעשיו הוכיח באותם ימים כי הוא לא רק חצוף בגישה ויצירתי במעשה, אלא נחוש למלא אחר המשימות, לא חושש משינויים וחותר למגע תוך דאגה ואחריות מלאה לחיי פקודיו.

יום שלישי יהיה היום שלו. בשעה 16:00, דקות אחרי שיעזוב את לשכת הרמטכ"ל בקומה ה-14, יחלוף רב-אלוף גדי איזנקוט על משמר הכבוד בבסיס מחנה מטכ"ל וייצא משערי הקריה בתל אביב בפעם האחרונה כרמטכ"ל. באותן דקות יתחיל כוכבי את תפקידו החדש בתור ראש המטה הכללי, גוף שאותו ביקש לשנות עוד לפני שנכנס אליו בתור ראש אמ"ן ומפקד פיקוד הצפון, בתקופה מאתגרת במיוחד.

מגזין הקוטב הצפוני האוקיינוס הארקטי קוטב רוסיה ולדימיר פוטין משחקי מלחמה (AP)
מהאוויר, מהים, מהיבשה ומהסייבר. פוטין בתרגיל צבאי (צילום: אי-פי)
מי שמציבה את אחד האתגרים הבולטים ביותר היא רוסיה. לא רק בזירה הצפונית, שם לכוכבי יש ניסיון עשיר, אלא גם במרחבים אחרים. מקבילו של כוכבי, גנרל ולרי גרסימוב, עומד בראש צבא רוסיה מאז 2012. הדוקטרינה שעיצב קובעת כי השימוש בכוח הוא המוצא האחרון, ולפניו יש כמה מהלכים סמויים כמו לוחמה פסיכולוגית, יצירת מציאות דומה וזריעת דיסאינפורמציה. עולם של "פייק ניוז" במלוא הדרו. אם לא די בכך אז האזהרה שהשמיע ראש השב"כ נדב ארגמן על האיום שמרחף מעל מערכת הבחירות בישראל היא דוגמה נוספת לאיומים המשתנים.

בין סינוואר לפצ"ן
כוכבי מקבל בירושה צבא בחיכוך כמעט בכל הזירות. ברצועת עזה, לא ברור אם כוכבי יאמץ את מדיניות התגובה הקיימת או ינסה לשנות את היחס להפגנות על הגדר ושיגורי הרקטות לעבר העורף. אם ידגול בהרחקת המערכה נגד החלשים כמו איזנקוט, או שיכוון להתנגשות חזיתית כפי שרצה שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן.

ביהודה ושומרון המצב נפיץ ומתוח ויכול להשתנות ברגע במיוחד על רקע החוליות הרדומות של חמאס שמחכות לפקודה והזדמנות מבצעית. המציאות מול הרשות הפלסטינית רגישה, הסבירות לעימותים גדלה ונדמה הוא יבקש להתעמק בסדרי העדיפויות. צה"ל אימץ בכהונת איזנקוט את הגישה ההומניטארית ששומרת על מרקם החיים, מבודדות עד כמה שניתן את האוכלוסייה שלא מעורבת בטרור מהטרוריסטים ובני משפחותיהם ועושה רושם שמדיניות זו לא תשתנה. בגזרה הזו סובל הרמטכ"ל הנכנס מפערים, מאחר שתפקידיו הקודמים מיקדו אותו ברצועת עזה ובפיקוד הצפון.

מבצע מגן צפוני - 9/12 (רויטרס)
נסראללה עדיין שותק - וזה מדאיג. חייל בגבול לבנון, בחודש שעבר (צילום: רויטרס)

בצפון, המוכר לו היטב, טרם הסתיים מבצע "מגן צפוני" לאיתור מנהרות חיזבאללה, שמנהיגו חסן נסראללה עדיין לא הגיב לחשיפת פרויקט המנהרות הסודי על גבול לבנון. ולכן, צה"ל צריך להיות ערוך לכל התפתחות ולהימנע מאירועים טקטיים שיכולים להסתיים בימי קרב.

בסוריה, חזרת כוחותיו של בשאר אסד למעבר קוניטרה ושרידי דאעש במשולש הגבולות בין ירדן, ישראל לסוריה הן הדאגה הפחותה ביחס לנחישות של איראן להמשיך להתבסס בסוריה. זאת בצל המתח בין ישראל ורוסיה לאחר הפלת מטוס הריגול, ונראה שכבר בטווח הנראה לעין יידרש כוכבי לשאלה אם לתקוף או לא בסוריה. ככל שאסד יצליח לשקם את המדינה, לחזק את הגבולות ולבנות מחדש את צבאו, ייסגר בהתאמה חלון ההזדמנויות לתקוף. זאת מציאות שעלולה להשליך גם על חופש הפעולה של חיל האוויר בשמי לבנון.

כחלק מהמערכה החשאית שבין המלחמות (מב"מ), יידרש כוכבי להכריע אם הוא מייצר דוקטרינה חדשה ומפתח יותר כלים חשאיים, וכיצד ינווט את אגף המבצעים שבראשו עומד אחד ממקורביו: אלוף אהרון חליוה, שזכה לשבחים גם מצד ליברמן. בקרוב הוא יתרגל לעובדה שצבא ארצות הברית כבר לא יהיה על אדמת סוריה ויצטרך להחליט אם הוא משלים עם העובדה שמשרד האוצר לא מפצה את צה"ל על ההוצאות הכבדות של כל פעולה. כבר היו לילות בשנה החולפת שהתקיפה עלתה יותר ממאה מיליון שקל בגלל עלות החימושים.

האם יתפתה להיות ראש אמ"ן על? יש מי שסבור שזו שאלה רטורית
כוכבי מתכונן זמן רב לכניסתו לתפקיד. לאורך השנים, מאז היותו מפקד חטיבת הצנחנים, הוא הוכיח כי לעולם לא חשש מתחקור מעמיק, מבחינה יסודית של כלל מצבי הצבירה, מהפכות ורה-ארגון. באגף המודיעין הוא עשה זאת למורת רוחם של ותיקי קהילת המודיעין. ההחלטות שלו התבררו כמהפכות חיוביות. סביר שהוא ייכנס בסערה לתפקיד ויטיל שינויים כבר על ההתחלה בשל היכרותו עם המבנה הארגוני לעומק. שאלת המיליון דולר תהיה האם הוא יתפתה כאקס ראש אמ"ן להיות ראש אמ"ן על כרמטכ"ל? יש גורמים בצמרת צה"ל שטוענים כי מדובר בשאלה רטורית.

אחת המשימות המידיות שלו תהיה הערכת המודיעין השנתית, וברמה הנמוכה יותר הוא יידרש לשקם את מערך המ"מ (מבצעים מיוחדים) שעדיין מלקק את פצעיו לאחר חשיפת הכוח המיוחד בחאן יונס. אלוף ניצן אלון, שמונה לתחקר את התהליכים והמבצעים בתחום המ"מ, טרם סיים את משימות.

תקופת דמדומים פוליטית
מהלך רגיש ולא פחות חשוב יהיה הסדרת הקשר בין לשכת רמטכ"ל ללשכת ראש הממשלה בתקופה שבה אין שר ביטחון במשרה מלאה והקשב נמוך בהתאם. נתניהו עמוס לא רק בפעילות מדינית ענפה ובחקירות, אלא גם שקוע עד צוואר במערכת הבחירות.

בתקופת בחירות, הקבינט הביטחוני כמעט שמשותק לחלוטין ונוטה לקיפאון. כל אחד מחברי הקבינט מעדיף לעסוק בסיכוי שלו לגרוף קולות מהציבור מאשר במהלכים דרמטיים שישפרו את ביטחון המדינה. למרות זאת, אף אחד גם לא רוצה מערכה בזמן קמפיין בחירות, אולם מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר עלול לנסות להמר על כך שיום קרב תוך פתיחת הקלפיות יכול לשחק לטובתו.

כך, למעשה, נוצר מצב שבו כוכבי נכנס לתקופה ללא מערכת תומכת מובהקת ויכול מאוד להיות שכרמטכ"ל הוא יראה במרחב הזמן הזה עת לשינויים, אך לאורך זמן זה יכול להיות מצב מסוכן. תקופה זו תימשך עד שייבחר שר ביטחון חדש, שכיר את התפקיד וייכנס לסוד העניינים. בתקופה הזו כוכבי יהיה מאוד חשוף לציבור ובכלל, כשלא תהיה לו מערכת קשיחה שתגן עליו. לא אחת נדרשו בשנים האחרונות אלופי המטה הכללי והרמטכ"ל בעצמו להתערבות ברורה של שר הביטחון מפני פוליטיקאים מתלהמים ושיח אלים בחברה הישראלית. בתקופת בחירות זה ייראה לגמרי אחרת.

פינוי עמונה 3 בינואר 2019 (ניב אהרונסון)
הפינוי חשף נקודת תורפה משמעותית. חיילים בעמונה, בשבוע שעבר (צילום: ניב אהרונסון)
ייצוב לשכתו בא לידי ביטוי גם בנושאים שלכאורה נראים מובנים מאליהם. אחרי התפטרות ליברמן ולפי תאום בין לשכת הרמטכ"ל ללשכת ראש הממשלה, נקבע כי המזכיר הצבאי במשרד הביטחון תא"ל עופר וינטר לא יעסוק במידע מבצעי-אופרטיבי וכי המידע יעבור מלשכת הרמטכ"ל למשרד ראש הממשלה רק באמצעות תת-אלוף אבי בלוט. לא ברור אם ההחלטה קשורה למשקע מהעבר בין תא"ל וינטר לאיזנקוט, אך זו נקודת תורפה רצינית.

בפינוי עמונה היא בלטה במיוחד, ולא בכדי היא הסתיימה בהערה פיקודית של הרמטכ"ל לבלוט, ששכח לעדכן בזמן אמת את הצבא בהוראת ראש הממשלה לעכב את הפינוי. נכון יהיה לחלק את העומסים בין שני המזכירים הצבאיים ויתרה מזאת - לייעל את העבודה הרגישה לפני שיתנוונו. עוד נכונו לשלושת הלשכות הללו אתגרים רבים ועל טעויות ברמות הללו משלמים בביטחון המדינה.
יומיים אחרי כניסתו של כוכבי לתפקיד הוא כבר יישב מול ראש הממשלה ושר הביטחון לדיון ראשון של מבצעים וגיחות (מו"גים). מהלך ראשוני וסמלי לתחילת פעילות מבצעית ענפה של צה"ל גלויה וחשאית.

משחקי המטכ"ל
כוכבי מקבל מטה כללי די מעוצב למשך לפחות עוד שנה. יריית הפתיחה שלו תהיה מינוי מפקד זרוע יבשה, שאליו כפוף אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, במקומו של אלוף קובי ברק. לבקשת הרמטכ"ל הנוכחי הוא נשאר עוד 'קצת-הרבה' בתפקיד אחרי מיזוג מפקדת זרוע היבשה (מז"י) ואגף הטכנולוגיה לוגיסטיקה (אט"ל). הייתה זו החלטה שנויה במחלוקת, בעיקר בגלל השאלה אם מדובר ביעילות כלכלית ומבצעית או בדיוק ההיפך.


הבעיה שנוצרה כתוצאה מהכפיפות הזו היא שאף אלוף ותיק לא היה מעוניין בתקופה הזו לשאת בעול. לפחות אחד כזה שהוצע לו התפקיד וסירב, מצא את עצמו מסיים את שירותו המפואר בצה"ל בפנים חמוצות. למנות אלוף צעיר זו בעיה כי נדרשת סמכות ותיקה מעל ראש אט"ל, אלא אם כן כוכבי רוצה לשנות סדרי עולם.

בין האפשרויות שיעמדו בפניו של הרמטכ"ל החדש הן קידום ראש אט"ל, אלוף איציק תורג'מן, למפקד מז"י ובמקומו ימנה את תת-אלוף איתי וירוב לראש אט"ל. גם ראש המטה של מפקדת זרוע היבשה, תת-אלוף אורי גורדין, עשוי להיות מקודם לאלוף, ותיתכן גם החזרתו של נספח צה"ל בוושינגטון, אלוף מיקי אדלשטיין, לשמש מפקד זרוע היבשה. כך הוחלט בעבר עם בני גנץ, כשהיה נספח צה"ל בוושינגטון, ומונה למפקד מז"י למורת רוחו.

מהלך חיובי ביותר מבחינתו של כוכבי יהיה להחזיר לצה"ל את אלוף יוסי בכר. ההחלטה לסיים את שירותו הייתה טעות, במיוחד כשמביטים ימינה ושמאלה. מוקש רגיש נוסף הוא מינוי ראש מנהל אזרחי. שמו של ראש מטה פיקוד המרכז ומח"ט גולני לשעבר תת-אלוף רסאן עליאן עלה כמועמד מוביל במיוחד.

גיוס נובמבר גולני-גבעתי, בקו"ם תל השומר, 28 בנובמבר 2018 (ראובן קסטרו)
מתגייסים לשירות קרבי בבקו"ם, נובמבר (צילום: ראובן קסטרו)
לצד זה יידרש אביב כוכבי כבר בראשית כהונתו לעסוק בתכנית הרב-שנתית של צה"ל, הישנה והחדשה. 2019 היא השנה האחרונה בתכנית הרב שנתית "גדעון". כוכבי, כסגן רמטכ"ל, עסק בה רבות, אבל בעיקר קיבל אותה כמוצר מוגמר עם שינויים קלים. אם יבצע בעת הקרובה פניית פרסה בנושאים מסוימים יהיה ניתן להבין במהרה היכן היו חילוקי דעות בינו לבין איזנקוט - והיו כאלה.

למרות הביקורת של ניצב קבילות החיילים היוצא, אלוף במיל' יצחק בריק, איזנקוט הניח בראש סדר העדיפויות שלו את מוכנות וכשירות היבשה למלחמה בהשוואה לרמטכ"לים אחרים, והושקעו מיליארדי שקלים באימונים, תשתיות ומלאים. ואולם, די להקשיב לדברים שנאמרו מפי בכירים בטקס הפרידה מבריק כדי להבין שהפצע עוד מדמם. לא ברור אם כוכבי יבצע שינויים בסדרי העדיפויות של בניין הכוח בסדיר, במילואים או ימשיך בתלם, לפחות בשנה הראשונה שלו - 17 שבועות אימונים ו-17 שבועות פעילות מבצעית, למרות משימות הפעילות הביטחון השוטף בכלל הגזרות.

הנושא הכבד הבא הוא האיזון בין כוחות היבשה, חיל האוויר וחיל הים. כוכבי כבר ביקש להשהות את ההחלטה על עסקת הרכש הענקית מארצות הברית של מטוסי קרב, מסוקים, מתדלקים וחימושים מתקדמים גם אחרי שאיזנקוט הציג את מסקנותיו לנתניהו ולליברמן. נכון יהיה שהרמטכ"ל שיתכנן את התכנית הבאה של צה"ל יקבל החלטה על עסקה כזו, שתשפיע בצורה ישירה על דמותו של צה"ל לעשורים קדימה. זו הזדמנות גם לשבור פרדיגמה - לאורך שנים קבילו הרמטכ"לים בהכנעה את המלצות חיל האוויר לגבי עסקאות רכש מטוסים בשל פערי מידע והבנה עמוקה, ולאחר מכן נאלצו להתמודד עם ביקורת פוליטית וציבורית.

משבר קבע
אחת מנקודות התורפה הבולטות בכהונת איזנקוט הייתה מודל משרתי הקבע, שאותו הבין שהוא צריך לשנות תוך כדי תנועה. עוד שנים ייקח לתקן את ההשלכות של המודל והפגיעה בשכבת הסרנים והרבי-סרנים, והמשימה נופלת על כתפיו של כוכבי. הוא יידרש לדאוג שתכניות השירות הקיימות משאירות את המצוינים בצה"ל, משדרגות את איכות כוח האדם הטכנולוגי ומטפחות את מקצועות הלואו-טק. משימה חשובה יותר היא לדאוג שמגמה זו לא תדביק את חילות השדה. כל זאת עוד לפני הטיפול בחוק הגיוס, השלכות קיצור השירות וכדומה.

נקודה נוספת הוא פיקוד העורף. בשנתיים האחרונות בוצעו על ידי מפקד פיקוד העורף אלוף תמיר ידעי שינויים מרחיקי לכת: כתיבת תכניות ומוכנות של פיקוד העורף והרשויות להשפעות המלחמה על העורף, אסונות טבע, ועיסוק עמוק בשגרה תחת איום מתמיד של רקטות וטילים.

למרות זאת, נותר פער אחד בולט מכהונתו של איזנקוט: תר"ש גדעון פסח על העורף על אף שהוא מרכיב קריטי בהצלחה צה"ל במלחמה הבאה. 500 הרקטות ששיגר חמאס ב-44 שעות הן דוגמה קלאסית למה שיתחולל בעימות עתידי יחד עם ממדי הרס שלא נראו כאן מעולם. מתקציב ביטחון של מיליארדי שקלים נדרש להשקיע עשרות מיליוני שקלים קבועים מדי שנה באיכות פיקוד העורף. כוכבי יידרש להסביר כיצד צנח פיקוד העורף לתחתית סדר העדיפויות של המטה הכללי ואם צריך מלחמה עם הרס וחורבן או רעידת אדמה כדי להבין מה נדרש לעשות טוב יותר.

רמטכ"ל הטוויטר הראשון?
התחום הנוסף בעידן של יותר אינטרסים ופחות הסכמים יהיה לפתח את מה שהחל כראש אמ"ן: קשרי החוץ והדיפלומטיה הצבאית, במיוחד כשיהיה ללא שר ביטחון מעליו במשך תקופה ארוכה. לא רק ביחסים עם מדינות ערב אלא בדגש על קשרי צבא-מודיעין עם ארצות הברית ולאחר מכן אירופה. הבעיה היא שהמערכת הביטחונית של בעלת הברית הגדולה ביותר של ישראל נמצאת בתקופת מעבר.

לאחרונה נבחר פטריק מ. שהאנאן לשר ההגנה האמריקני ויו"ר המטות המשולבים הגנרל ג'וזף פ. דנפורד יסיים את תפקידו ובמקומו יכנס הגנרל מרק מיילי, מפקד קרבי בעל ניסיון עתיר מבצעים באפגניסטן ועיראק. כוכבי מדבר אנגלית רהוטה, מבין בגינונים בינלאומיים ויודע איך להפוך את המודיעין הישראלי ליהלומים.

הוא עשוי להיות הרמטכ"ל הראשון שמדבר ישירות ובאופן קבוע לכלל חיילי צה"ל בפרט ולציבור הישראלי בכלל דרך הטוויטר, כמו הגנרלים האמריקנים. כוכבי מבין מאוד את עולם התקשורת ובקיא במתחים שהיא מייצרת. התמורות בחברה הישראלית מחייבות שינויים בגישה של המטה הכללי, אך לא רק בשל אינטרסים מקומיים אלא במיוחד בגלל האינטרסים הישראלים בזירה הבינלאומית.

כוכבי הוא קצין שיודע להקפיד על קוצו של יוד, אך באותה מידה להעניק ולתת. הוא עזב את פיקוד הצפון במרץ 2017 והתמנה לסגן הרמטכ"ל אך תמיד דאג להביט לאחור ולשמור על קשר. הדוגמה הטוב לכך הייתה הקשר החם שלו עם מפקד אוגדה 210 בגבול רמת הגולן, תת-אלוף יניב עשור, הגולנצ'יק. בפברואר 2018 סיים עשור את תפקידו בפיקוד הצפון בטקס שבו השתתפו מאות מפקדים, בני משפחה, חברים וראשי יישובים, אך כוכבי לא יכול להגיע.

בתום הטקס צלצל הטלפון ואחד הקצינים דאג להצמיד אותו למיקרופון. על הקו היה סגן הרמטכ"ל הקפדן והמדוגם שתמיד לובש מדים מגוהצים ושרוכי הנעליים הגבוהות תמיד עומדים בדום. במשך דקות ארוכות הוא הרעיף מחמאות על תא"ל עשור שהסמיק מבושה. על הדרך הוא ריתק קהל שלם שהקשיב לו קשב רב. לכולם היה ברור -הוא הקצין בעל הכישורים והיכולות להפוך לרמטכ"ל הטוב ביותר שהיה פה.
https://news.walla.co.il/item/3212724


דבר בנועם ושא בידיך מקל גדול, כך תגיע רחוק (תיאודור רוזוולט)


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יש לי הרגשה לא טובה לגבי הרמטכ''ל הזה ג'רי 11.01.19 23:59 1
     לא מבשר טובות לאויבים שלנו כחול 12.01.19 00:06 4
         לאויבים שלנו לא יפריע אם הכלכלה שלנו תהיה יותר חלשה. ג'רי 12.01.19 01:37 20
             הבעיה העיקרית של צה'ל והמדינה: הפנסיות של משרתי הקבע. יותר מ-50% JackAren 12.01.19 05:30 31
                 צה''ל מנמנם ב'קונצפציה', ולא יוצר פיתרון לבעיית מאות אלפי הטילים של החיזבאללה. JackAren 12.01.19 05:34 32
     אץ הכתבות של אמיר בוחבוט אפילו נשוא הכתבה לא קורא. בית ישראל 12.01.19 05:59 33
         גיבוב מיותר, הפסקתי אחרי הפסקה הראשונה שהעורך דחף על רוסיה JPF 12.01.19 09:17 38
     אם וואללה/הארץ משבחים מישהו זה בהכרח מישהו שלא טוב ליהודים אברהם 12.01.19 11:04 45
  קראתי רק את הכותרת עלי גפן 12.01.19 00:02 2
     זה לא רק השניים האחרונים. זה מתחיל מברק, יעלון וחלוץ. שיפור בתקופת אשכנזי, הדרדרות אצל גנץ דודידו 12.01.19 00:39 9
         התחיל בשנות ה 90 ..מלא גורמים ..השמאל הבוגדני דחף ונתן מצלמות ..ערוץ 2 יצא אל העולם ואיתו אג'נדה שטינקירית על הדיסלקט 12.01.19 01:03 16
         התדרדרות אצל גנץ בגלל קיצוץ בתקציב הביטחון ויקה 12.01.19 02:11 27
             70 מיליארד שקל, 3 מיליארד דולר ומאות אלפי עובדים בשכר זעום זה לא מספיק? ג'רי 12.01.19 02:15 28
                 זה לא מספיק, כשאתה מחלק כספים בלי חשבון לפנסיות של קצינים בכירים דודידו 12.01.19 09:15 37
         זה רמז עבה-תהיה עם השמאל ותקבל כתבות אוהדות לאורך כל הדרך-השיטה עובדת על כולם אברהם 12.01.19 11:13 46
  מקווה שהערכים שלו שונים משל אייזנקוט מ-אופניק 12.01.19 00:04 3
     כלומר? שאם מחסלים איזה ערבי חצי מת - אז הוא יתן צל''ש, כן? קרט 12.01.19 00:49 11
         לא שדרותי 12.01.19 00:52 13
             כנראה שאתה הולך שוב להתאכזב הסטלן 12.01.19 00:57 14
                 תלוי גם ברמטכל שדרותי 12.01.19 01:00 15
             יש ממשלה, היא קובעת מדינויות לא רמטכ''ל בית ישראל 12.01.19 07:53 34
                 מדיניות כן,אבל בשטח הרמטכל מפרש את המדיניות. ש-עצמון 12.01.19 09:48 39
         צל''ש לא אבל גיבוי כן Serge 12.01.19 13:42 49
     לא! בוגר קרן וקסנר לשינוי תודעה לימור 12.01.19 10:40 44
  כל רמטכ''ל שנכנס לתפקיד מקבל ניתוחי אופי הנסיך הפרסי 12.01.19 00:08 5
  אני בטוח שגם הוא יעצבן הרבה אנשים ,והצבא לא חזור להיות צבא..כרגע הוא סדרת חינוך של אג'נדות כלל עולמיות. הדיסלקט 12.01.19 00:08 6
  ראיתי אתמול חלק מהכתבה של אינזנקוט מדמחיסט 12.01.19 00:14 7
     גנץ? על הלינץ ברמאללה שמעת? דודידו 12.01.19 00:40 10
     ההתקפה על גלנט באולפן שישי היום הייתה מוצדקת לחלוטין הסטלן 12.01.19 00:50 12
         ברור מדמחיסט 12.01.19 10:19 42
         איך זה שאף פעם אין התקפה על בכירי צבא המשתייכים לשמאל Serge 12.01.19 14:27 50
             תקפו את גלנט על החתירה לליכוד מתוך כולנו הסטלן 12.01.19 14:31 52
  כתבה מעניינת AlmogL 12.01.19 00:22 8
  סומן מההתחלה... kitzz 12.01.19 01:11 17
  בחירה מצויינת! מאחל לו בהצלחה KuPPa 12.01.19 01:13 18
  למי חטפו את גלעד שליט מתחת לאף ותחת התראה נקודתית של השב״כ??? אבו פאדי 12.01.19 01:34 19
     גיורא איילנד בדק את האירוע ולא הטיל עליו אחריות... kitzz 12.01.19 01:38 21
         הש''ג יצא אשם? ג'רי 12.01.19 01:48 23
             לא זוכר וגם אם כן...לא מבין את הקשר... kitzz 12.01.19 01:50 24
                 אחת ההבטחות של התוכנית הייתה שאחריה יהיה שקט ושלום בגבול עזה ג'רי 12.01.19 01:52 25
                     רב הנסתר על הגלוי אבל האירוע לא היה באשמת כוכבי.... kitzz 12.01.19 01:59 26
                         גם אצל אשכנזי הייתה חטיפה בצפון מה שלא מנע ממנו להיות רמטכל מוצלח. ש-עצמון 12.01.19 09:50 41
  פרופגנדה (תעמולה) לפי הספר… SucraM 12.01.19 01:41 22
  הוא עבר את קרן וקסלר, אני מאמין שדעותיו כבר השתנו ארבע אותיות 12.01.19 02:23 29
  אני אדם מאמין, לא דתי - וחושב שמידי פעם בורא עולם דואג לנו כשאנחנו במצב מורכב. יצחק היקר 12.01.19 05:12 30
  עוד לא התחיל וכבר ביקורות, איזה ישראלים אתם, זה מדהים. להכות בברזל 12.01.19 07:56 35
  אם הוא יעצור את טרור האבנים הוא מבחינתי גם יכול להיות מחר ראש ממשלה ציוני 12.01.19 08:13 36
  יש בעיה אחת, House MD 12.01.19 09:49 40
     אדם אשר מלא בתוכן ומהות, גם מיליון שעות של סדנאות לא יצליחו לכופף סמפו 12.01.19 11:41 47
         ההיסטוריה מוכיחה את ההפך Serge 12.01.19 14:30 51
  אדם מבריק ומפקד דגול Beatman 12.01.19 10:29 43
  אני מקווה שכוכבי לא קרא את הכתבה המביכה הזאת. שיהיה לו ולנו בהצלחה! טוק דוגרי 12.01.19 13:36 48
  נמחק אהרימן 12.01.19 15:42 53
     יומרני לתת משפט כזה מפוצץ ולהשאיר אותנו בלי פרטים... ציוני 12.01.19 15:47 54
         המחק אהרימן 12.01.19 16:02 55
             נמחק אהרימן 12.01.19 16:03 56
  מפחיד אותי שעושים לו כזה יח''צ. איש ונוב לו 12.01.19 19:00 57

   
   
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
3338 הודעות
יום ששי ה' בשבט תשע''ט    23:59   11.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יש לי הרגשה לא טובה לגבי הרמטכ''ל הזה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הצעד הראשון שלו -- לבטל את הקיצור באורך השירות לא מבשר טובות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כחול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.10.03
13729 הודעות, 72 מדרגים, 142 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:06   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. לא מבשר טובות לאויבים שלנו  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
3338 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    01:37   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. לאויבים שלנו לא יפריע אם הכלכלה שלנו תהיה יותר חלשה.  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 12.01.19 בשעה 01:57 בברכה, ג'רי
 
מבחינתם, אם אנשים כאן בכלל לא היו משתחררים מהצבא זה היה מושלם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
JackAren לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.1.09
7525 הודעות, 50 מדרגים, 100 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    05:30   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הבעיה העיקרית של צה'ל והמדינה: הפנסיות של משרתי הקבע. יותר מ-50%  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
יותר מ-50% מתקציב הביטחון הולכים על תשלומי הפנסיות ה"תקציביות" האדירים למשרתי הקבע, שפרשו בשנות ה-40 לחייהם, ועוסקים בקריירה שניה.
עשרות מיליארדים של שקלים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
JackAren לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.1.09
7525 הודעות, 50 מדרגים, 100 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    05:34   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. צה''ל מנמנם ב'קונצפציה', ולא יוצר פיתרון לבעיית מאות אלפי הטילים של החיזבאללה.  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  
או שאין לו פיתרון.
בזמנו, הרוסים החלו לשנע טילים לקובה.
הנשיא קנדי שלח אולטימטום לרוסים - תסלקו את הטילים - או מלחמה.
הרוסים נסוגו.
אנחנו בונים חומה בגבול. אבל לצה"ל אין מענה לטילים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בית ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.7.18
4034 הודעות, 36 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    05:59   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. אץ הכתבות של אמיר בוחבוט אפילו נשוא הכתבה לא קורא.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
JPF
חבר מתאריך 9.7.18
2319 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    09:17   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. גיבוב מיותר, הפסקתי אחרי הפסקה הראשונה שהעורך דחף על רוסיה  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.6.16
8205 הודעות, 43 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    11:04   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. אם וואללה/הארץ משבחים מישהו זה בהכרח מישהו שלא טוב ליהודים  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עלי גפן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
7132 הודעות, 68 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:02   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. קראתי רק את הכותרת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל רמטכל חדש מלווה בכתבות מהללות וסופרלטיבים. ראינו איך נגמר עם שני האחרונים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דודידו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.9.17
5871 הודעות, 43 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:39   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. זה לא רק השניים האחרונים. זה מתחיל מברק, יעלון וחלוץ. שיפור בתקופת אשכנזי, הדרדרות אצל גנץ  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
אייזנקוט אימן את הסדיר אבל המילואים , הימחים הרקם במצב קשה.

מהבחינה הזו קשה לי להאשים את רמטכל המספריים. בלי נגדים, קשה להטיע לקחים.


אייזנקוט: "זה נוגד את עמדתי המבצעית והערכית לירות במשגרי עפיפונים ובלונים"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדיסלקט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.11.18
1535 הודעות, 14 מדרגים, 5 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    01:03   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. התחיל בשנות ה 90 ..מלא גורמים ..השמאל הבוגדני דחף ונתן מצלמות ..ערוץ 2 יצא אל העולם ואיתו אג'נדה שטינקירית על  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
על החיילים..גורמים זרים וסוכנים זרים השתלטו על צה ל ..החברה הישראלית נהפכה לשבטית יותר יותר והצבא הוא כבר לא קונצנזוס על כלל העם.
הצבא נהיה צבא הפריפריה ולא צבא כלל העם..ישראל הישנה "האליטות השמאל" מרדה במדינה וכבר לא שלחה ולא שולחת את בניה לקרב לצבא למלחמה,ואין מה לעשות האמת כואבת ביבי אוסיף המון המון המון לתבוסתנות הצהלית מאז שהוא הופיע לנו בחיים..והמצב ילך ויחמיר.


נקודת המפנה במלחמת ההכרעה נגד היהודים הייתה ייסוד הציונות על ידי השבתאים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ויקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.6.13
907 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    02:11   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. התדרדרות אצל גנץ בגלל קיצוץ בתקציב הביטחון  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
3338 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    02:15   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. 70 מיליארד שקל, 3 מיליארד דולר ומאות אלפי עובדים בשכר זעום זה לא מספיק?  
בתגובה להודעה מספר 27
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דודידו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.9.17
5871 הודעות, 43 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    09:15   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. זה לא מספיק, כשאתה מחלק כספים בלי חשבון לפנסיות של קצינים בכירים  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
גנץ קיצץ נגדים שתחזקו ימחים וסגר אוגדה וחטיבות טנקים

כדי לממן מענקים והטבות לעשירון העליון של הצבא.

לדוגמא מענק ממשלתי לגישור בין הפנסיה התקציבית לצוברת.

הממשלה התחייבה לשלם את ההפרש בסך מיליארדים רבים לקרנות הפנסיה.

ואזיינקוץ המשיך במגמה.


איך קפץ שכר הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ל-91 אלף שקל בחודש - ולמה איזנקוט מרוויח פחות

השכר הממוצע של הרמטכ"ל היוצא בני גנץ קפץ מ-73 אלף שקל ב-2011 ל-91 אלף שקל ב-2015 - עלייה של 24.7% ■ ב-2014 בלבד צמח שכרו של גנץ ב-4.86% והיה גבוה בהרבה משכרו של נשיא המדינה ושל ראש הממשלה

https://www.themarker.com/news/macro/1.3115323

השכר החודשי הממוצע של הרמטכ"ל הקודם, בני גנץ, ערב פרישתו, היה 91,184 שקל. הרמטכ"ל הנוכחי, מחליפו של גנץ, גדי איזנקוט, ויתר על תוספות שכר עם כניסתו לתפקיד, ושכרו הממוצע היה בתחילת דרכו 76,602 שקל. פרטים אלה עולים מנתונים שפירסם העיתונאי והתחקירן תומר אביטל. הנתונים התקבלו מדובר צה"ל, לפי דרישתו של אביטל, בהתאם לחוק חופש המידע.

מבדיקה שערך TheMarker עולה כי שכרו החודשי הממוצע של גנץ, שהיה רמטכ"ל בשנים 2015-2011, טיפס בקפיצות מרשימות במהלך השנים, מ-73,127 ב-2011, השנה הראשונה שלו בתפקיד (גנץ התחיל בשכר נמוך משל איזנקוט) ל-78,217 ב-2012, ומשם ל-81,653 ב-2013, 85,620 ב-2014 וכאמור 91,184 ערב פרישתו ב-2015.

שכרו של הרמטכ"ל מתעדכן בהתאם לשינויים בשכרם של נושאי משרה שיפוטית, ובהתאם לוותק בתפקיד. איזנקוט ויתר כאמור על תוספת לשכרו בהתאם להצמדה לשכר השופטים עם כניסתו לתפקיד בפברואר 2015.

ב-2014 בלבד גדל השכר של גנץ ב-4.86% והיה גבוה בהרבה משכרו של נשיא המדינה, ראובן ריבלין, 55,160 שקל, ושל ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמרוויח 47,065 שקל. בפועל גדל שכרו של הרמטכ"ל היוצא בקרוב ל-25%, 24.7% ליתר דיוק, בשנים של אינפלציה נמוכה ואף שלילית. להשוואה, ב-2013 היה השכר הממוצע של אלוף 60,410 שקל, ושל תת אלוף 49,610 שקל.

מהנתונים שקיבל תומר אביטל מדובר צה"ל, עולה כי אחרי הרמטכ"ל, בעלי השכר הגבוה בצה"ל ב-2013 היו לוחם - 90,104 שקל, רופא - 82,622 שקל, רופא -80,105, רופא - 79,608 שקל, רופא - 76,987 שקל, משפטן - 74,437 שקל, לוחם - 70,127 שקל, ורופא - 70,023 שקל. ממוצע השכר במאיון העליון של מקבלי השכר בצה"ל היה 47,971 שקל, במאיון שתחתיו - 38,538 שקל, ובמאיון הבא 33,970 שקל.

שכר כלל משרתי הקבע בחלוקה לפי עשירונים מצביע על פערי שכר גדולים מאוד בין משרתי הקבע "העשירים" והעניים". כך, השכר הממוצע בעשירון העליון ב-2015 היה 31,347 שקל, בעשירון התשיעי 21,645 שקל ובעשירון השמיני 17,934 שקל. לעומת זאת היה השכר נמוך בהרבה בעשירונים הנמוכים - בעשירון השלישי 7,290 שקל, בעשירון השני 6,397 שקל ובעשירון הראשון 5,510 שקל, הרבה פחות מהשכר הממוצע במשק.

כידוע, בכל משא ומתן על שכר בצה"ל מתלוננים שר הביטחון, מנכ"ל משרדו והרמטכ"ל על שכר בעלי הדרגות הנמוכות ביותר. בפועל, בסיום כל משא ומתן, להוציא חריגים בודדים, את העלייה הגדולה יותר, גם בחישוב לפי אחוזים וכמובן גם בחישוב אבסולוטי, מקבלים בעלי הדרגות הגבוהות.


אייזנקוט: "זה נוגד את עמדתי המבצעית והערכית לירות במשגרי עפיפונים ובלונים"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.6.16
8205 הודעות, 43 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    11:13   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. זה רמז עבה-תהיה עם השמאל ותקבל כתבות אוהדות לאורך כל הדרך-השיטה עובדת על כולם  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מ-אופניק
חבר מתאריך 18.2.18
330 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:04   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מקווה שהערכים שלו שונים משל אייזנקוט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קרט
חבר מתאריך 24.2.17
849 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:49   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. כלומר? שאם מחסלים איזה ערבי חצי מת - אז הוא יתן צל''ש, כן?  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
אני חושב שתתאכזב פה...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שדרותי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.4.18
2525 הודעות, 44 מדרגים, 85 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:52   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. לא  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
אבל אם יורים על אוכלוסיה מעל 1000 רקטות בשנה אז יתן מענה

ואם מפריחים בלוני נפץ אז יורים במפריחים

ואם חותכים גדר ומפרים את גבולות ישראל אז לא יורים לזרת הקטנה של הרגל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הסטלן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.11.18
1383 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:57   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. כנראה שאתה הולך שוב להתאכזב  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
רמז: לא תלוי ברמטכ"ל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שדרותי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.4.18
2525 הודעות, 44 מדרגים, 85 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    01:00   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. תלוי גם ברמטכל  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
ובייעוץ שלו לראש הממשלה וכן גם תלוי בערכים שלו

אבל אין ספק שאם ראש הממשלה היה רוצה הייתי יכול לישון בשקט מבלי לחשוב אם ירו בלילה טילים בגלל שמחבלים באים להתאבד על הגדר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בית ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.7.18
4034 הודעות, 36 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    07:53   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. יש ממשלה, היא קובעת מדינויות לא רמטכ''ל  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
29891 הודעות, 153 מדרגים, 280 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    09:48   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. מדיניות כן,אבל בשטח הרמטכל מפרש את המדיניות.  
בתגובה להודעה מספר 34
 


"עלובה היא התורה שנקנית בדמם של אחרים"{הרב אילעאי עופרן }


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Serge
חבר מתאריך 21.10.18
376 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    13:42   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. צל''ש לא אבל גיבוי כן  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
אם יש סיכוי של אחד מאלף שהירי היה מוצדק צריך לבוא לקראת החייל ולא המחבל. שהחיילים שלנו יהנו מהספק ולא המחבלים. ושהרמטכ"ל (שבו תלויה תוצאת המשפט) לא יקדם בכוונה את אלה שהיו נגד החייל, גם אלה ששיקרו ושינו גירסאות. ושהצבא לא יחליט פתאום באופן חריג לקחת לצוות התביעה את הפרקליט היקר ביותר במדינה ויקים לו חמ"ל שלם של אנשי ציבור בעלות מיליונים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לימור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.11.15
6717 הודעות, 83 מדרגים, 161 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    10:40   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. לא! בוגר קרן וקסנר לשינוי תודעה  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הנסיך הפרסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
3342 הודעות, 36 מדרגים, 71 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:08   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. כל רמטכ''ל שנכנס לתפקיד מקבל ניתוחי אופי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שמשווים אותו לנפוליאון של ימינו, לאיש שיביא את השינוי. בפועל שני האחרונים בתפקיד היו נפילה, הראשון בני (כלניות) גנץ והשני גדי (אסור לפגוע במחבלות צעירות) אייזנקוט            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדיסלקט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.11.18
1535 הודעות, 14 מדרגים, 5 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:08   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אני בטוח שגם הוא יעצבן הרבה אנשים ,והצבא לא חזור להיות צבא..כרגע הוא סדרת חינוך של אג'נדות כלל עולמיות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


נקודת המפנה במלחמת ההכרעה נגד היהודים הייתה ייסוד הציונות על ידי השבתאים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מדמחיסט
חבר מתאריך 20.11.18
287 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:14   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. ראיתי אתמול חלק מהכתבה של אינזנקוט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שאומר שגנץ היה רמטכ״ל מצוין (עזבו שהעובדות מדברות בעד עצמן שהוא היה אחד הרמטכלים הכושלים בתולדות צה״ל.
היום באולפן שישי ראיתי שחיטה חסרת רסן נגד גלנט על שהעז לפתוח את הפה נגד האליל החדש של השמאל גנץ.

עושה רושם שהצד השמאלי של המפה מצא את המשיח החדש שלהם והם עושים הכל כדי להגן עליו.

הולך להיות מרתק כשכל החרא יצוף, ואני מכיר כמה קצינים במילואים שלא יכולים לחכות להציף אותו כשתגיע השעה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דודידו
חבר מתאריך 12.9.17
5871 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:40   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. גנץ? על הלינץ ברמאללה שמעת?  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
אצלו באוגדה ידעו רבע שעה אחרי שהחיילים הגיעו בטעות לרמאללה.

אצל גנץ ברירת המחדל זה לא לעשות כלום.


אייזנקוט: "זה נוגד את עמדתי המבצעית והערכית לירות במשגרי עפיפונים ובלונים"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הסטלן
חבר מתאריך 14.11.18
1383 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:50   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ההתקפה על גלנט באולפן שישי היום הייתה מוצדקת לחלוטין  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מדמחיסט
חבר מתאריך 20.11.18
287 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    10:19   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. ברור  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
הרי הוא במחנה הלא נכון...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Serge
חבר מתאריך 21.10.18
376 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    14:27   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. איך זה שאף פעם אין התקפה על בכירי צבא המשתייכים לשמאל  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
כנראה שכל הקצינים מהשמאל מושלמים. כנ"ל עם המשטרה וכנ"ל עם הפוליטיקה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הסטלן
חבר מתאריך 14.11.18
1383 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    14:31   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. תקפו את גלנט על החתירה לליכוד מתוך כולנו  
בתגובה להודעה מספר 50
 
  
הבן אדם 4 שנים במפלגה אחת אבל מלקק ופוזל למפלגה המתחרה . סוס טרויאני . על ציפי לבני לא הפסקתם ללכלך (ובצדק) אבל כשמדובר במעבר לליכוד אז אין התקפה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
AlmogL
חבר מתאריך 4.1.17
807 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    00:22   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כתבה מעניינת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בהחלט נשמע כי הרמטכ''ל הזה לא דומה לשני קודמיו.
נקווה לטוב..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
96734 הודעות, 433 מדרגים, 848 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    01:11   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. סומן מההתחלה...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ראש גדול...לוחם...מפקד...הלוואי ויהיה רמטכ"ל מצטין.


https://www.thcendcbd.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
KuPPa לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.09
7041 הודעות, 96 מדרגים, 187 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    01:13   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. בחירה מצויינת! מאחל לו בהצלחה  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבו פאדי
חבר מתאריך 19.1.17
168 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    01:34   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. למי חטפו את גלעד שליט מתחת לאף ותחת התראה נקודתית של השב״כ???  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz
חבר מתאריך 7.5.07
96734 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    01:38   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. גיורא איילנד בדק את האירוע ולא הטיל עליו אחריות...  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
אם הלוחמים בשטח היו מתנהגים על פי הנהלים לא היה חטוף ....חוץ מאחד....


https://www.thcendcbd.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
3338 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    01:48   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. הש''ג יצא אשם?  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
אני חושב שגיורא איילנד היה אחד ממנסחי תוכנית ההתנתקות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz
חבר מתאריך 7.5.07
96734 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    01:50   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. לא זוכר וגם אם כן...לא מבין את הקשר...  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  


https://www.thcendcbd.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
3338 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    01:52   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אחת ההבטחות של התוכנית הייתה שאחריה יהיה שקט ושלום בגבול עזה  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
וזה קרה שנה לאחר ההתנתקות. מוזר שדווקא לו נתנו לתחקר את האירוע.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz
חבר מתאריך 7.5.07
96734 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    01:59   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. רב הנסתר על הגלוי אבל האירוע לא היה באשמת כוכבי....  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
להזכירך זאת הייתה תקיפה משולבת שסוכלה ברובה למעט מקרה הטנק .
קרב שאם היה מנוהל נכון ע"י צוות הטנק היה מסתיים מהר מאד.


https://www.thcendcbd.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
29891 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    09:50   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. גם אצל אשכנזי הייתה חטיפה בצפון מה שלא מנע ממנו להיות רמטכל מוצלח.  
בתגובה להודעה מספר 26
 

לא שופטים רמטכל או אלוף פיקוד על אירוע נקודתי שתמיד עלול לקרות.
שופטים על מכלול פעילותו.
נקווה שכוכבי יהיה פחות פסיבי משני קודמיו.
הגיע הזמן שצהל יהפוך מ'פרד עצל' ל'סוס דוהר'.


"עלובה היא התורה שנקנית בדמם של אחרים"{הרב אילעאי עופרן }


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SucraM לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
5206 הודעות, 33 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    01:41   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. פרופגנדה (תעמולה) לפי הספר…  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לא מבשר טובות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ארבע אותיות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.2.16
11154 הודעות, 82 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    02:23   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. הוא עבר את קרן וקסלר, אני מאמין שדעותיו כבר השתנו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יצחק היקר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.15
6045 הודעות, 52 מדרגים, 97 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    05:12   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. אני אדם מאמין, לא דתי - וחושב שמידי פעם בורא עולם דואג לנו כשאנחנו במצב מורכב.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כשהיינו במצב לא טוב פעם - היה לנו את דוד אלעזר -דדו- שעמד כחומה בצורה גם שהפוליטיקאים נשברו ודיברו על חורבן הבית השלישי...

לא מכיר את האיש - באותה מידה לא מתרגש מהכתבה (אפילו חושש לאיזה כיוון זה הולך) אבל אני מאמין שהוא יהיה האיש המתאים בזמן המתאים שנצטרך אותו.

אצל אייזנקוט לא זכיתי - אבל יש לזכור שרב הנסתר על הנגלה.

נאחל לכוכבי הצלחה עבור כולנו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
להכות בברזל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.12.07
14887 הודעות, 149 מדרגים, 283 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    07:56   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. עוד לא התחיל וכבר ביקורות, איזה ישראלים אתם, זה מדהים.  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.14
4694 הודעות, 40 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    08:13   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. אם הוא יעצור את טרור האבנים הוא מבחינתי גם יכול להיות מחר ראש ממשלה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אבל אני לא רואה איך הוא עושה את זה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
House MD לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.10.16
3890 הודעות, 33 מדרגים, 35 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    09:49   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. יש בעיה אחת,  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מאז שהוא היה אותו אל"מ צעיר וחצוף, עבר הרבה מאוד זמן, הרבה שעות של סדנאות בחסות ארגוני הקרן שהפכו את המוח שלו לעיסה. מה שהיה הוא שיהיה, אביב כוכבי לא ישנה כלום.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמפו
חבר מתאריך 28.1.12
8274 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    11:41   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. אדם אשר מלא בתוכן ומהות, גם מיליון שעות של סדנאות לא יצליחו לכופף  
בתגובה להודעה מספר 40
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Serge
חבר מתאריך 21.10.18
376 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    14:30   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. ההיסטוריה מוכיחה את ההפך  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
הסדנאות האינסופיות, שטיפת המוח, הצורך ליישר קו עם המערכת כדי לשרוד ולהתקדם - כל אלה אפשרו את הזוועות שהתרחשו בברית המועצות וגרמניה לפני 80 שנה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Beatman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.12.13
19427 הודעות, 145 מדרגים, 285 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    10:29   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. אדם מבריק ומפקד דגול  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מקווה שיהיה הרבה יותר טוב מקודמיו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טוק דוגרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.4.12
12263 הודעות, 83 מדרגים, 161 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    13:36   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. אני מקווה שכוכבי לא קרא את הכתבה המביכה הזאת. שיהיה לו ולנו בהצלחה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


"כל סוף הוא התחלה חדשה ,העצב הוא סימן שבקרוב תבוא שמחה."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרימן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.7.16
653 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    15:42   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. נמחק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 12.01.19 בשעה 16:03 בברכה, אהרימן
 
תגובה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.14
4694 הודעות, 40 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    15:47   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. יומרני לתת משפט כזה מפוצץ ולהשאיר אותנו בלי פרטים...  
בתגובה להודעה מספר 53
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרימן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.7.16
653 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    16:02   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. המחק  
בתגובה להודעה מספר 54
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרימן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.7.16
653 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    16:03   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. נמחק  
בתגובה להודעה מספר 55
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש ונוב לו
חבר מתאריך 17.9.18
903 הודעות, 15 מדרגים, מינוס 3 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשע''ט    19:00   12.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. מפחיד אותי שעושים לו כזה יח''צ.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות