גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #532240 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 532240      
tushi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.5.18
1070 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    13:14   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מפקד גל''צ על פרשת אפי נוה: ''לא חרגנו במילימטר אחד מהחוקים''  

מפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ, טוען כי התחנה פעלה כראוי בכל הקשור להעברת החומרים למשטרה הנוגעים ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה. החומרים כוללים שיחות וואטסאפ מטלפון ישן של נווה שהועברו למשטרה על ידי העיתונאית הדס שטייף והביאו לפתיחה בחקירה נגד נווה בחשד לשוחד, בין השאר מיני, סביב מינויים לשופטים. נווה עצמו הגיש תלונה למשטרה ותביעה על סך 7 מיליון שקל נגד התחנה ושטייף.

אלקבץ אמר את הדברים במפגש עם אנשי התחנה ביום שישי האחרון. לדבריו, "אנחנו חוסים בצלו של צו איסור פרסום ואני לא יכול להגיד יותר מדי על פרשת אפי נוה, אלא רק לומר דבר אחד ברור מאוד: בכל מה שקשור להתנהלות של גלי צה"ל כמערכת, לא חרגנו במילימטר אחד בכל הנוגע לחוקים ולשידור של דברים שלא היינו צריכים לשדר. חד משמעית ובצורה הכי ברורה".

עוד הוסיף אלקבץ כי "ברגע שקיבלתי לידי, ביחד עם אליאיל שחר, (ראש מערכת החדשות בגל"צ, נ"ט), נורית קנטי (עורכת "מה בוער", נ"ט) ורזי ברקאי את החומרים - ואני לא נכנס לשאלה אם אלה היו חומרים וירטואליים או חומרים שהגיע בקלסר, כי זה גם חוסה בצלו של איסור פרסום - האמירה שלי כעורך ראשי היתה ברורה מאוד: שום דבר לא מפורסם ולא עולה לאוויר, ואנחנו מלווים את התהליך בייעוץ משפטי שהמטרה שלו היא לוודא שאנחנו מתנהלים נכון ולא עושים משהו שאסור לעשות".

לדבריו, "הרצון שלי היה גם לשמור ולהרים כיפת ברזל מאוד ברורה וגדולה מעל הדס שטייף ומעל הבית הזה שנקרא גלי צה"ל. ליוו אותנו מהפרקליטות הצבאית בצורה מאוד צמודה, ולאחר שגם הם הבינו שמדובר בסיפור מאוד מאתגר ומאוד מורכב זה עלה ליועץ המשפטי לממשלה, באמצעות נציגו, המשנה ליועמ"ש רז נזרי, פרקליט המדינה שי ניצן וראש אגף חקירות במשטרת ישראל - כולם היו בסוד העניין".

מפקד גלי צה"ל הבהיר לאחר מכן כי "אני לא יודע מה יהיה בסופה של הפרשה. אני יכול רק להגיד שבכל מה שקשור לעבודה העיתונאית ולשידור העיתונאי, הרי שגלי צה"ל עבדו לפי הכללים. מה היה לפני? לא אוכל להתייחס, גם ובעיקר משיקולים של צו איסור פרסום".

"התבאסתי כשדקל ביקש לסיים"

אלקבץ התייחס לעריקה של ירון דקל ועמית סגל - ומעבר התוכנית שלהם מגלי צה"ל לרשת ב' של התאגיד. אלקבץ הסביר לנוכחים כי סירב לאפשר לצמד תוכנית פרידה מהמאזינים בטענה כי ההתנהלות שלהם היתה "לא הגונה" והוא עודכן על העזיבה לאחר שההודעה לעיתונות היתה מוכנה לפרסום.

"גם אני התבאסתי, סליחה על המילה, שדקל סגל ביקשו לסיים", אמר אלקבץ. "לא שזו היתה הפתעה מוחלטת. דקל התמודד על תפקידים מרכזיים, אבל אני חושב שמישהו שגדל בגלי צה"ל כחייל וגלי צה"ל היתה עבורו בית... ואם אתה גם חוזר אחר כך לתחנה ומפקד על התחנה חמש שנים, אז ההסתכלות שלך היא לא רק כחייל כמו עמית סגל, אלא גם כמפקד שיש לו אחריות גם מול האנשים".

לפי אלקבץ, "אני עבדתי בתאגיד אז אני יודע בדיוק איך הדברים עובדים. הודעה לעיתונות לא נוצרת יש מאין תוך שבע דקות. זה לא מעשה קסם, אלא עובדים על זה. המינימום של ההגינות הבסיסית, אחרי שאתה כל כך הרבה שנים במערכת, גם כחייל גם כמפקד, היא לבוא ולהגיד שאתה מסיים - ולא להתקשר ולהוציא חצי שעה אחרי זה הודעה".

בהמשך התייחס גם לפרידה מאראל סג"ל. "אראל סג"ל עשה את זה עם המון רעש תוך כדי שהוא חובט בנו בחוץ, אבל איפשרתי לו להיפרד מהמאזינים", אומר אלקבץ, "למה? כי ידענו חודש לפני. היה לא פשוט, אבל אמרנו שנדע להכיל את זה את האירוע. זאת היתה עמדתי וזאת היתה ההחלטה שלי ואני חושב שלפעמים לא המהות חשובה, אלא האופן שבו הדברים נעשים".

אלקבץ התייחס גם להחלטה שלא לאפשר לכתב הפוליטי מיכאל האוזר-טוב לסקר את מערכת הבחירות, מאחר שאביו, צביקה האוזר, יכלל ברשימת חוסן לישראל-תל"ם.

לדבריו, "האוזר-טוב הוא כתב פוליטי מצוין. הייתי בין אלה שהתעקשו שהוא יצטרף אלינו כאזרח עובד צה"ל במשרה מלאה ככתב פוליטי. הוא לא בחר את הסיטואציה שהוא נמצא בה ולא אנחנו בחרנו את הסיטואציה הזו. העובדה היא שמצד אחד הוא משמש כתב פוליטי של גלי צה"ל ומצד שני האבא ברשימת גנץ-יעלון לא איפשרה לי לקבל החלטה אחרת, אלא לומר שבתקופת הבחירות הוא יזוז הצידה כי לא משנה מה אתה תעשה, אתה תחטוף. אף על פי שאתה בחור ישר ועיתונאי חרוץ ואמין ב-100%, זה לא יעזור".

https://www.themarker.com/advertising/.premium-1.6920993

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  shure ברור... יאצק 11.02.19 13:16 1
  צודק, לא חרגו במילימטר, חרגו בקילומטר גולני12 11.02.19 13:20 2
     הוצאת לי את המילים מהמקלדת יקי 11.02.19 14:10 5
  אז שיתחייב שאם הוא מפסיד במשפט הוא משלם את הכסף מכיסו. ישראל_ק 11.02.19 13:23 3
  מושחתים נמאסתם וומבו 11.02.19 14:06 4
  למה לשקר?? השתמשתם באמצעים לא חוקיים כדי להשיג מידע מפליל נגד אפי נווה. בארה''ב היו סוגרים את התביעה Alter Ego 11.02.19 14:22 6
  חושבים שהציבור מטומטם, למה צריך חסינות מהפרקליטות אם לא חרגו מהחוקים? כשר פארווע 11.02.19 14:31 7
  העברת חומר למשטרה וגניבת טלפון הם נושאים שונים. לוגיקה 11.02.19 14:33 8

יאצק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.15
7422 הודעות, 84 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    13:16   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. shure ברור...  
בתגובה להודעה מספר 0

כששי ניצן נותן גיבוי לעבריינות .....

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
גולני12 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.18
1103 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    13:20   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. צודק, לא חרגו במילימטר, חרגו בקילומטר  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
יקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.4.02
34839 הודעות, 183 מדרגים, 361 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    14:10   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הוצאת לי את המילים מהמקלדת  
בתגובה להודעה מספר 2

ישראל_ק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.15
19520 הודעות, 92 מדרגים, 183 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    13:23   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אז שיתחייב שאם הוא מפסיד במשפט הוא משלם את הכסף מכיסו.  
בתגובה להודעה מספר 0

וומבו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.4.16
5296 הודעות, 41 מדרגים, 61 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    14:06   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מושחתים נמאסתם  
בתגובה להודעה מספר 0

פושעים שעושים מה שבראש שלהם עם הכסף והתדרים שלנו בגיבוי של מערכת אכיפת חוק מושחתת מהיסוד.

Alter Ego לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.11.18
1330 הודעות, 7 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    14:22   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. למה לשקר?? השתמשתם באמצעים לא חוקיים כדי להשיג מידע מפליל נגד אפי נווה. בארה''ב היו סוגרים את התביעה  
בתגובה להודעה מספר 0

Live and let live

כשר פארווע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1241 הודעות, 16 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    14:31   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. חושבים שהציבור מטומטם, למה צריך חסינות מהפרקליטות אם לא חרגו מהחוקים?  
בתגובה להודעה מספר 0

דרגו אותי-זה עושה לי טוב בלב

לוגיקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.6.17
4083 הודעות, 29 מדרגים, 51 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    14:33   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. העברת חומר למשטרה וגניבת טלפון הם נושאים שונים.  
בתגובה להודעה מספר 0

אין בעיה בהעברת החומר. איך השגת את החומר (פלילי)..

זיהום ראיה לשם כתבה בפייסבוק. יופי לכם.

הורה טנק רתום לפרד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות