גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #532247 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 532247      
עובר ושב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.5.18
753 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    13:36   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

נפתח המשפט של רני רהב נגד העיתונאי חיים לוינסון. השופט הציע לצדדים למחוק הדדית את תביעותיהם  

הבוקר (שני) החל המשפט בתביעת הדיבה שהגיש איש יחסי הציבור רני רהב, נגד כתב "הארץ" חיים לוינסון. רהב הגיש לבית משפט השלום בהרצליה תביעה על סך 100 אלף שקלים בגין קרב ציוצים בטוויטר בינו לבין לוינסון, על מקום חנייה שמור שהוקצה לרהב מול בית המשפט בתל אביב בשל היותו קונסול כבוד של איי מרשל.

רני רהב ופרליטו בכניסה לבית תהמשפט // צילוםן: ירון דורון

לוינסון התרעם על החנייה השמורה וכינה את רהב "חזיר חניה", כאשר לטענתו רהב חנה ליד הבורסה ברמת גן תוך הפרעה לתנועה. מנגד הגיש לוינסון תביעת דיבה נגד רהב על סך 200 אלף שקלים בטענה, כי רהב הפיץ נגדו שקרים ועלילות כנקמה על הביקורת שהפנה נגדו בגין החנייה השמורה. בתביעה נטען, שרהב פרסם בטוויטר שלוינסון מסובך בחובות ואף נקט באלימות נגד כתבת בעיתון "הארץ".

השופט אמיר ויצנבליט הציע לצדדים למחוק הדדית את תביעתם, אבל רהב ולוינסון סירבו. "נראה שיש כאן סכסוך מעבר לתביעות. נראה שהרקע הזה חימם את האווירה. השאלה האם הפרסום בעניין החנייה הוא לשון הרע?", שאל השופט ויצנבליט. פרקליטו של רהב בתגובה: "הכינוי 'חזיר חניה' מהווה לשון הרע. 'חזיר חניה' זה לא אדם שהפריע לתנועה פעם אחת. הקורא הסביר מבין, שזה אדם שתמיד חונה שלא כחוק ומפריע לתנועה, מפריע לאוטובוסים ולציבור. הנתבע שיקר במפגיע כשהוא יודע שהוא משקר. היו הרבה פרסומים של הנתבע כלפי רהב והיינו יכולים להגיש 20 תביעות. אבל במקרה הזה זה היה פרסום מרושע וזדוני. העוול פה שיש עיתונאי שאף כלי תקשורת לא הפעיל אותו. הוא פעל על דעת עצמו ברשעות נגד מר רהב. על מה ולמה?"

בדיון טען פרקליטו של רהב, כי הרכב שצולם במקום הוא לא הרכב של רהב, אלא של לקוח שלו, שהוריד אותו במקום. עוד טען: "זה רחוק מאוד מפעילות של עיתונאי. הוא היה צריך לברר את הפרטים. פה היה פרסום מבלי לבדוק כדי לבזות את מר רהב".

פרקליטו של לוינסון בתגובה: "הפרסום היה בטוויטר, לעוקבים שכבר מכירים את הקונספט". השופט: "אם יתברר שהרכב לא שלו והנהג לא היה שלו והרכב לא חנה שם - אז יש כאן בעיה. תצטרכו להוכיח שהייתה הפרעה לתנועה". פרקליטו של לוינסון: "זו הגרסה שלו עכשיו. זו גרסה מתגלגלת. בהתחלה הוא אמר דברים אחרים. על מה הוא תובע, על עבירת חנייה?"

השופט ויצנבליט: "חזיר חניה זה ביטוי ראוי?". פרקליטו של לוינסון: "זה ביטוי חריף אבל לא מהווה לשון הרע. התנהגות חזירית הוא ביטוי שגור".

השופט שאל על התביעה הנגדית, על כך שלוינסון מסובך לכאורה בחובות. פרקליטו של לוינסון: "עובדתית זה לא נכון, אין לו חובות. עיתונאי צריך להיות ללא דופי, אם יש לו חובות זו בעיה. זה פוגע ביושרה שלו. מר רהב פנה בעניין זה בטוויטר לעמוס שוקן, מעסיקו של לוינסון. זו פגיעה חמורה". בתגובה אמר פרקליטו של רהב: "בפרסום של רהב נשאלת שאלה לגיטימית וציבורית. הוא כותב: 'האם נכונה השמועה שללוינסון יש חובות?' אין כאן קביעת עובדות, אלא שאלה".

רני רהב אמר בדיון: "נעשה כאן דבר מחפיר נגד אזרח. הוא ידע מה הוא עושה ועשה את זה בזדון. גם כשאמרו לו שזה לא נכון הוא לא שינה את הפרסום. אני איש יחסי ציבור, וכשמגיע אלי מידע אני מעלה ושואל. הוא עיתונאי בעיתון 'הארץ' והוא צריך להיות נקי כבדולח. כשאני שומע דברים זו חובתי כאזרח להעלות אותם. אני פרסמתי עשר ציוצים והם תובעים רק על שלושה. למה הם לא תובעים על השבעה האחרים? יש שמועות ואני פניתי לעיתון 'הארץ' כדי לברר אותם. כל עיתונאי צריך להיות נקי ללא רבב ולא תהיה מעליו שום שמועה. הוא צריך להוכיח שהוא נקי אחר כך שיעביר ביקורת על אחרים. אני רגיל לקבל ביקורת, אבל פה היה שקר גדול. אני בסך הכל נסעתי בטרמפ וירדתי מהרכב. אפילו לא שמתי לב איפה זה היה. 'רב סרן שמועתי' הורס אנשים ואם יש שמועות זכותי כאזרח לפנות לעיתון הארץ כדי לבדוק אם השמועות נכונות".

השופט: "תצטרך להוכיח שמר לוינסון בחובות, ושהייתה אלימות מצדו". רהב: "אנשים ניגשו אלי וסיפרו לי. הם יגיעו לכאן ויעידו. הגיע הזמן שגם בעיתון 'הארץ' ידעו".

לוינסון: "הרבה מאוד שאלו אותי על עניין החובות והאלימות. חודש שלם הייתי צריך להסביר שזה לא נכון. זה מאוד פגע בי".

בסיכומו של הדיון הציע שוב השופט ויצנבליט לצדדים לקחת כמה ימים ולחשוב שוב על אפשרות לבטל הדדית את התביעות, ואז להתכנס שוב לדיון בבית המשפט.

https://www.israelhayom.co.il/article/632043

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  שופט ילדון. משיט הסירה 11.02.19 13:46 1
  מה פוגע בעובדה שלאדם יש חובות? נשגב מבינתי. כל אדם כמעט יש לו הלוואה או משכנתא eli_s 11.02.19 13:48 2
  למה יש שופטים כל כך לא מקצוענים?? זה אני 11.02.19 13:54 3
  לא מבין למה בית משפט צריך להיכנס גם לתוך הטוויטר האידיוטי הזה. שכל אחד יכתוב מה שבא לו. אלימלך זורקין 11.02.19 15:46 4
  2 שמאלנים טינפו אחד על השני והגיעו לבימ''ש, פתאום נכנס השופט...איזה מזל שגם הוא כזה. היטש 11.02.19 16:05 5
  בהצלחה לשני המציקים האלו עמלץ פלד 11.02.19 16:07 6

משיט הסירה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.15
3003 הודעות, 21 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    13:46   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. שופט ילדון.  
בתגובה להודעה מספר 0

שיכתוב פסק דין. ממילא המינוי שלו תמוה עד מאוד.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
eli_s לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
8753 הודעות, 68 מדרגים, 118 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    13:48   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מה פוגע בעובדה שלאדם יש חובות? נשגב מבינתי. כל אדם כמעט יש לו הלוואה או משכנתא  
בתגובה להודעה מספר 0

משמע הוא בחובות.

מעבר לזה נניח וכל אחד מהם יחוייב 100k על לשון הרע. מי מרוויח? העו"ד. אנשים מטומטמים. (לכאורה, לכאורה אין לי כסף לעו"ד)

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
זה אני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.12.17
2022 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    13:54   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. למה יש שופטים כל כך לא מקצוענים??  
בתגובה להודעה מספר 0

מה זה השאלה האם חזיר חניה היא ביטוי ראוי?? מה זה משנה ראוי או לא ראוי?? אני יכול לתאר אדם בכל ביטוי חזיר מסריח וכו'. התארים האלו הם לפי המתבונן. כל אדם בעולם מוציא ריח וזכותי לטעון שזה מסריח. כל הדיון מתבסס אך ורק האם הסיפור אמת שהוא הפריע בחניה לציבור או הסיפור שיקרי .

אלימלך זורקין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.11.13
21820 הודעות, 141 מדרגים, 214 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    15:46   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. לא מבין למה בית משפט צריך להיכנס גם לתוך הטוויטר האידיוטי הזה. שכל אחד יכתוב מה שבא לו.  
בתגובה להודעה מספר 0

נניח זכריה יכתוב שלזבולון יש אחות זונה
אז זבולון יכתב לו שלא ילך לזונות כי איילת אמרה שזה לא חוקי
אז זכריה יגיד לו, אתה רומז שאני עבריין?
ואז התקווה שהשופט יגיד להם,
יש פה אנשים שבאמת זקוקים לתיווך של בית המשפט בגלל בעיות טיפה יותר כבדות מסכסוך אווילי של שני בני זו%$ות, אז יאללה, טוסו לי מהעיניים חזרה לטוויטר.

זה מה שאמר פה השופט בעצם שדי לא מאמין שהפך לגננת
ועוד של רני רהב.

היטש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.9.16
6864 הודעות, 58 מדרגים, 112 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:05   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. 2 שמאלנים טינפו אחד על השני והגיעו לבימ''ש, פתאום נכנס השופט...איזה מזל שגם הוא כזה.  
בתגובה להודעה מספר 0

להיות זכר בטא זה אידיאל נשגב! הפמיניזם שיחרר את העבדים ואת הנשים! מילים שאני לא אוהב זה אלימות!

עמלץ פלד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.12.17
13034 הודעות, 45 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:07   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. בהצלחה לשני המציקים האלו  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות