גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #532259 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 532259      
הסטוריון חובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.5.18
1928 הודעות, 11 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    13:59   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

סחרור השכר והפנסיות התקציביות בסקטור הציבורי הפכו לבעיה הכי גדולה של המשק הישראלי  

 
  
דוח השכר במגזר הציבורי שפרסם היום האוצר מדגיש את המציאות העגומה בהשוואה לעובדי הסקטור הפרטי, שיישארו עם פנסיה מצומקת יחסית לשכר האחרון שלהם • ובזמן שמערכת הבריאות קורסת, נרשמת קפיצה דרמטית דווקא בשכר הרופאים - שהפך לבין הגבוהים בעולם • פרשנות
אלי ציפורי 11/02/2019, 13:30

אני מניח שאחת הכותרות מדוח השכר השנתי שפורסם היום תהיה שעובדי המגזר הציבורי עובדים בפועל רק 4 ימים בשבוע מתוך 5 ימי עבודה ולמעשה הם לא עובדים יום אחד בשבוע. הנתון הזה מטעה מאוד ועושה עוול לעובדים, כיוון שהיום שבו הם לא עובדים כולל חופשות, מחלות, ימי הדרכה, גיבוש, השתלמויות וכד'. הדוח מצא, למשל, שעובדי הסקטור הציבורי "מנצלים" כ-2 ימי עבודה כחופשה בממוצע לחודש ופחות מ-1.5 יום מחלה לחודש. אני מניח שהממוצעים האלה לא שונים במיוחד מהסקטור הפרטי, אז למה להקדיש גרפים מיוחדים לנושא הזה? הרי יש שורה של נושאים מאוד חשובים בסקטור הציבורי שהרוויחו ביושר את הביקורת על המגזר הזה, כמו השכר וכמו היעילות, אז עינו של הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן, פתאום צרה בימי הדרכה, השתלמויות וכד'?

2
הנושא הכי קריטי בסקטור הציבורי הוא נושא השכר, כפי שכתבתי פה לא פעם. השכר הסתחרר ויצא מכלל שליטה בגלל הצמדות אוטומטיות, בין היתר לשכר הממוצע (שעלה בצורה משמעותית) ובין אם בהסכמי שכר שונים לכל אורכו ורוחבו של המגזר הציבורי שמבטיחות עליות שכר מדי שנה. התוצאה היא אחת: "טייס אוטומטי" של 3%-5% לעובדי הסקטור הציבורי כל שנה, שמנפח כמובן במיוחד את שכר הבכירים. עליית שכר לעובדים היא מצויינת ומבורכת, אבל כשהיא לא תחת בקרה ושליטה - יש לזה מחיר כבד והמשק הישראלי מתחל לשלם את המחירים הללו. אם הוצאות השכר והוצאות הפנסיה גדלות בכמה מיליארדים מדי שנה, הם חסרים במקום אחר, למשל, בבריאות, למשל ברווחה.

השמן של נתניהו, אם כן, השמין מאוד בעשור האחרון, ואפשר לראות זאת בכל דוח שכר בשנים האחרונות. ניתן לראות עד כמה הוצאות השכר של הסקטור הציבורי עלו בצורה חריגה ועד כמה העלייה הזו היא חלק נכבד מהגידול בהוצאות של הממשלה ובמקביל חלק מהסיבות לגידול בגירעון בחודשים האחרונים של 2018 ולגידול המסתמן בגרעון ב-2019.

הנה הנתונים שממחישים עד כמה ה"שמן" מאותו משל מפורסם של נתניהו, השמין מאוד בעשור האחרון ופוגע בשירותים שניתנים לאזרחים:

● השכר הממוצע בשירות המדינה (משרדי ממשלה ובתי חולים ממשלתיים) עלה ב-25% במונחים ריאליים בעשור האחרון ואילו השכר הממוצע במשק עלה ב-11% בלבד ריאלית. כלומר, השכר במגזר הציבורי עלה בקצב מהיר מכלל המשק - תוצאה של הסכמי השכר, מנגנוני ההצמדה האוטומטיים ועוד. בסך הכל הוצאות השכר (ישיר ועקיף ומושפעי שכר) מגיע לכמחצית מתקציב המדינה - כ-180 מיליארד שקל. כלומר, עלייה של אחוז אחד בלבד בשכר, שווה להוצאה נוספת של כ-1.8 מיליארד שקל. אם מדברים על עלייה ריאלית של 2.4% בשנת 2017 אצל עובדי המדינה, אנחנו מקבלים גידול בהוצאות השכר בסביבות כ-4 מיליארד שקל (וזה לא כולל את העלייה בתשלום הגמלאות של הפנסיה התקציבית).

● שימו לב מה קרה לשכר הרופאים בעשור האחרון: הוא עלה בשיעור של 59% במונחים נומינליים ו-42% במחירים קבועים. השכר הממוצע של הרופאים עומד על כ-37 אלף שקל ברוטו למשרה מלאה, בפער משמעותי משאר הדירוגים בסקטור הציבורי - מה שהופך את שכר הרופאים בישראל לאחד הגבוהים בעולם. וזה כמובן לא השכר הסופי כי במקביל לעבודתם במערכת הבריאות הממשלתית, עובדים רבים נוטים לעבוד אצל מעסיקים נוספים כמו תאגידי הבריאות בתוך בתי החולים, קופות החולים וקליניקות פרטיות. דוח השכר קובע במפורש כי ההכנסה ממקורות שונים מקשה על הפיקוח של הרגולטור הממשלתי. עליית השכר המסחררת של הרופאים היא חלק ממגוון הסיבות למצבה של מערכת הבריאות, למרות שכל הגורמים בתחום הבריאות נוטים להאשים את המחסור בתקציבים כסיבה המרכזית למצבה של המערכת. כל הנתונים על מחסור ברופאים, מחסור במיטות אישפוז ומחסור באחיות - כל אלה נכונים, אבל כל הגורמים האחראים נוטים להתעלם מעוד סיבה: גידול דרמטי בהוצאות השכר שהוא תולדה של גידול דרמטי במיוחד בהוצאות שכר הרופאים (ראו את המאבק בהדסה על ההטבות לרופאים). לכן, אין פלא שהמערכת סובלת מגרעונות כרוניים ומבקש פעם אחר פעם להגדיל את תקציביה.

● עוד פרמטר על שכר הגבוה יחסית בסקטור הציבורי: שכר המורים גבוה מממוצע מדינות ה-OECD. עם זאת, ישראל מובילה בפערי שכר בין מורים ותיקים לצעירים. וזו, נדמה לי, הבעיה העיקרית של הסקטור הציבורי: הפערים בין עובדים ותיקים, עם הפנסיות התקציביות, לבין העובדים הצעירים הפנסיה הצוברת.
כך התנפח השכר בעשירונים העליונים של שירות המדינה (1): אלוף בצה"ל מרוויח כ-63 אלף שקל ברוטו, תת-אלוף מרוויח כ-52 אלף שקל ברוטו ואילו הרמטכ"ל מרוויח כ-89 אלף שקל. כל זה מתורגם לפנסיות תקציביות של עשרות אלפי שקלים בחודש. גיל הפרישה הממוצע בצבא עומד על 46 והפנסיה התקציבית למעשה לא הופסקה בצבא אלא הומצא לא שם חדש: פנסיית גישור.

● כך התנפח השכר בעשירונים העליונים של שירות המדינה (2): ניצב במשטרה מרוויח כ-56 אלף שקל ברוטו, תת-אלוף מרוויח כ-50 אלף שקל ברוטו ואילו המפכ"ל מרוויח כ-88 אלף שקל. גם פה, בדומה לצבא, השכר הזה מתורגם לפנסיות תקציביות מנופחות של עשרות אלפי שקלים בחודש. גיל הפרישה הממוצע במשטרה: 53.

● כך התנפח השכר בעשירונים העליונים של שירות המדינה (3): גונדר בשירות בתי הסוהר מרוויח כ-53 אלף שקל ברוטו, תת-גונדר מרוויח כ-49 אלף שקל ברוטו ואילו נציבת שירות בתי הסוהר מרוויחה כ-88 אלף שקל. גם פה, בדומה לצבא ולמשטרה השכר הזה מתורגם לפנסיות תקציביות מנופחות של עשרות אלפי שקלים בחודש.

● קצת פרופורציה: השכר הממוצע במגזר הציבורי אמנם גבוה מהממוצע במשק (כ-16 אלף שקל בשנת 2017 לעומת כ-10 אלף שקל), קצב העלייה הריאלי הממוצע גבוה משאר המשק וגם הפנסיות התקציביות גבוהות יותר משאר המשק. אבל, הנתונים האלה לא שלמים: הדוח של האוצר שפורסם היום כולל רק כ-300 אלף עובדים של עובדי שירות המדינה וגופי המדינה ששכרם משולם ישירות מתקציב המדינה, אבל לא כולל כ-400 אלף עובדים נוספים של גופים נתמכים כמו רשויות מקומיות, קופות חולים, השכלה גבוהה ומועצות דתיות ועוד - שלרוב מורידות את הממוצע. יש גם שלושה גופים שהם למעשה מעל לחוק השכר כמו שופטים, עובדי הכנסת ועובדי מבקר המדינה. בעוד מבקר המדינה מפרסם אחת לשנה את נתוניו, השופטים ועובדי הכנסת אינם חשופים כלל לציבור ונתוניהם נחשפו כתוצאה פנייה שהגשתי בשנה שעברה על-פי חופש המידע.

3
אם יש משהו חדש יחסית בדוח השכר השנתי של הממונה על השכר באוצר לשנת 2017, זהו הפרק שנקרא "החיים הצפויים בפנסיה", שמופיע בו בפעם הראשונה. זה לא שהפרק שמתפרסם לראשונה בדוח השכר השנתי חושף דברים שלא ידענו או שלא נכתבו בעבר - אבל עצם ההופעה של פרק מיוחד רק על הפנסיה הצפוייה מלמדת עד כמה הנושא הזה חשוב לחיים עצמם, לרמת החיים בגיל הפרישה ולמודעות למה שיקרה בגיל פרישה. ככל שיכתבו וידברו על זה כמה שיותר, כך זה יחלחל ויופנם בציבור, כי זה אחד הנושאים הכלכליים החשובים ביותר לאור העלייה בתוחלת החיים והצורך ביותר כסף כדי להמשיך ולשמור על רמת חיים דומה לזו שהעובד היה מורגל אליה לפני פרישה.

כל אזרח חייב לשנן את המושג שנקרא "יחס תחלופה", עליו מדבר הממונה על השכר. זה היחס בין קצבת הפנסיה למשכורת ערב הפרישה. ככל שהיחס נמוך, כך הירידה ברמת החיים עם היציאה לגמלאות תהיה חדה יותר, ולהיפך, מכיוון שלאנשים בגילאי העבודה יש הוצאות שאין לגמלאים (כמו משכנתא). מקובל לחשוב שיחסי תחלופה נמוכים מ-100%, בדרך כלל 70% ומעלה, הם הולמים ומספקים בשביל להגיע ליחס כזה צריך לעבור 35 שנה או יותר וזה גם תלוי ברכיבי השכר ואם כולם מופרשים לפנסיה. למרבה הצער, זה יחסים שרק מי שמקבל פנסיה תקציבית ייהנו מהם, ושאר הציבור (כלומר, מרבית הציבור) לא יגיע ליחסים כאלה. מכיוון שמדובר בדוח על שכר עובדי מדינה, הפרק של הפנסיה עוסק מטבע הדברים בעובדי המדינה. בפנסיה תקציבית של עובדי המדינה, למשל, מדובר בקצבת הפנסיה התקציבית המשולמת על-ידי המעסיק ועוד כסף שנצבר בקופת הגמל עבור ההכנסה שאינה מבוטחת לפנסיה תקציבית - בעיקר רכיבי עבודה נוספת והחזר הוצאות. זו הרעה החולה מאוד של עובדים בשירות המדינה בפרט ועובדים בכלל - שהשכר כולו אינו מבוטח לפנסיה. ככל שחלק גדול מהשכר אינו מבוטח לפנסיה - מצבו של העובד יותר גרוע, כי הפנסיה שלו צפויה להיות קטנה בגיל פרישה.

הפרק מצטט את המחקר של פרופ' אביה ספיבק ושרית מנחם-כרמי מאוניברסיטת בן-גוריון, שצוטט גם פה, שקבע שיחס התחלופה הממוצע בכלל המשק יעמוד על שליש מהשכר ערב הפנסיה, בגלל אותה רעה חולה של רכיבי שכר שאינם נחשבים בהפרשות לפנסיה. המחקר הזה הראה עד כמה מצבו של ציבור העובדים בפנסיה צוברת היא די עגום ונדמה לי שהעובדים לא ממש מבינים שתהיה להם נפילה ברמת החיים. חשוב לי להדגיש שמדובר רק מפנסיה משכר, כמובן שיש תוספת של קצבת זקנה וחסכונות, אם ישנם כאלה, לכל עובד (אם בתיקי השקעות או בנכסים אחרים כמו דירות וכד').

כך או אחרת, מה שחדש בפרק על הפנסיה הוא מדגם שעשו אגף השכר ואגף הכלכלן הראשי בקרב כ-4,000 עובדים אשר פרשו לגמלאות בשנת 2016, 79% מהן נשים. גילאי הפרישה נעים בין61 ל-65 אצל גברים (61 בחינוך, 65 בבריאות ובמשרדי ממשלה) ו-60-63 אצל נשים (60 בחינוך, 62 בבריאות ו-63 במשרדי ממשלה). התוצאה היא די מדאיגה: יחס התחלופה הממוצע עומד על 48% בלבד.

הזדמנויות השקעה בשוק הגלובלי: "בסוף הכלכלה מנצחת את הפוליטיקה"
אבל, ממוצעים הרי משקרים, וחשוב לדעת מי איך יחסי התחלופה מתפלגים לפי תחומי עיסוק. ובכן, גם את זה עשו באוצר והתוצאות לא מפתיעות: שופטים עובדים בראש עם יחס תחלופה של 66% ואילו באוניברסיטאות יחס התחלופה הוא הנמוך ביותר ועומד על 46%. כשמוסיפים את קצבת הזקנה (חושבה לפי 2,300 שקלים בחודש בממוצע), כמובן שיחסי התחלופה משתפרים משמעותית, כאשר הממוצע של יחס התחלופה בקרב הפורשים עומד על 63% ואילו אצל השופטים שנמצאים בראש זה עומד על 70%.

4
יחסי התחלופה של הפנסיה בסקטור הציבורי הם סבירים ומעלה, וגם השכר - שניהם בממוצע. עובדים בסקטור הפרטי יכולים רק לחלום על יחסי תחלופה כאלה והם חייבים להפנים שאלו יהיו אצלהם הרבה יותר נמוכים. מה שקורה הוא שהדור הנוכחי ובמיוחד הדור הבא יישאו על גבם את סחרור השכר בסקטור הציבורי ואת סחרור הפנסיות התקציביות. זה יבוא על חשבונם.
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001272656


דבר בנועם ושא בידיך מקל גדול, כך תגיע רחוק (תיאודור רוזוולט)


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  פנסייה תקציבית = פירמידה פיטר 11.02.19 14:04 1
     מדינה בהתאבדות . לכסח באלימות את שכר עובדי הציבור . משיט הסירה 11.02.19 14:16 2
         מה שעצוב שהציבור ובעיקר הצעירים לא קולטים את הברוך שיגיע בעוד 10 שנים Oasis 11.02.19 16:51 33
             אכן לא מורידים כאן מיסים כי צריך לממן את שכבת השמנת אור12 12.02.19 09:44 84
  אחת הבעיות הקשות של המדינה,אבל איש לא מדבר על זה ואפילו פה, אין תגובות. אלימלך זורקין 11.02.19 14:51 3
     אלי ציפורי כותב על כך בהתמדה כבר ש נ י ם בעיתון גלובס. אם מישהו ירים שלהבת 11.02.19 14:57 6
         הגיע הזמן ליד ברזל כמו מרגרט טאצ'ר joniboy 11.02.19 15:13 9
             מהפכות זה מסוכן BOY עולה תמימה 11.02.19 22:35 49
     שוב...ומה אתה מציע? בר-כוכבא 11.02.19 16:30 20
         שהכל חלק מהתוכנית של השלטון העולמי לערער את היציבות בכל מדינות העולם הקוריאני 11.02.19 16:33 21
         להקפיא שכר במגזר הציבורי, לבטל את הפנסיה התקציבית, ולהפריט כמה שיותר שירותים eli19 11.02.19 22:35 50
             בקיצור אתה רוצה שזהות יהיו בשלטון (: WeeeeeD 12.02.19 09:03 83
             כי הפרטה פרועה הוכיחה את עצמה בעולם כדבר כל כך חיובי... הקוריאני 12.02.19 11:53 86
     הפוליטיקאי היחיד שמדבר על הנושא הזה, הוא פייגלין. בליכוד יש נציגים של החונטה מההסתדרות eli19 11.02.19 22:34 48
  ואחרי זה מספרים לנו שהחשוד הוא ''ימין'' כלכלי :) galt 11.02.19 14:55 4
     מסכים איתך לגמרי. הוא אכזב בגדול. אבל אוי ואבוי לנו אם הוא יוחלף. eli19 11.02.19 22:38 51
         אני מבין. ואת מי אתה מציע כמחשק לסוגיה זו? galt 11.02.19 22:47 58
             פייגלין. אין אף מפלגה אחרת שתומכת בהקטנת המגזר הציבורי חוץ מזהות. eli19 11.02.19 22:52 60
  חייבים לעצור את שוד הקופה הציבורית . חובבן החדשות 11.02.19 14:56 5
     אל תצביע לפוליטיקאי שלא מבטיח לשים סוף לשוד הזה! eli19 11.02.19 22:39 52
  דווקא בעד העלאות מסיביות, יעלו את הליגיטימיות לקיצוצים רוחביים בבוא היום הזולת 11.02.19 14:58 7
  הפנסיה התקציבית (בעיקר של זרועות הביטחון) היא פצצת זמן ובעיה עתידית קשה של מדינת ישראל הסטוריון חובב 11.02.19 15:03 8
     ומה אתה מציע? בר-כוכבא 11.02.19 16:28 19
         1 צריך להשוות את גיל הפרישה לכולם. משה בן אברהם 11.02.19 17:12 36
  כי גנבו את הפנסיות. ג - נ - ב - ו וחילקו טריליונים למקורבים. .. חד כתער 11.02.19 15:15 10
  נדרש לקבוע שכר מקסימאלי לפנסייה התקציבית ח-י_נ-צ 11.02.19 15:16 11
     תגיד לי, אתה בסדר? חד כתער 11.02.19 16:25 16
         אין לך מושג שאין שום קשר בין הביטוי פנסיה תקציבית למושג פנסיה dudi_du2 11.02.19 16:40 25
         חד כתער, תלמד את הנושא לפני שאתה מתלהם כלפי אחרים Oasis 11.02.19 16:42 27
             ממש לא כן הוא... חד כתער 11.02.19 21:28 43
                 מצטער על הבוטות, אבל זו שטות מוחלטת. שקר גמור. אין קשר למציאות. זבוב על הקיר 11.02.19 22:52 61
                 בפנסיה תקציבית, אין קשר (ישיר) בין מה שנוכה לעובד לבין מה שהוא מקבל. eli19 11.02.19 22:54 62
                 פשוט קשקוש מקושקש - בפנסיה התקציבית העובד אינו מפריש דבר לקרן הפנסיה. כל ההפרשות הסטוריון חובב 12.02.19 00:31 78
         כן. הוא בסדר. משיט הסירה 11.02.19 16:44 30
         ממש לא נכון לגבי פנסיה תקציבית יודע שלא יודע 11.02.19 21:32 44
         הוא מדבר על פנסיה תקציבית. eli19 11.02.19 22:39 53
  מפלגה,לרבות שמאל קיצוני,שתפטר 30% מהסקטור הציבורי,תוריד רגולציה, תוריד מיסים ב30%,תקבל את הקול שלי Kayser Soze 11.02.19 15:47 12
     יש משהןא בדבריך! ובהחלט לגבי סדר במיסים . בר-כוכבא 11.02.19 16:26 18
     גם את שלי. משיט הסירה 11.02.19 16:40 26
     צודק רק שהציבור עסוק בימין ושמאל במקום בעיקר, למעשה הפוליטיקאים משסים Oasis 11.02.19 16:44 29
         נכון בר-כוכבא 11.02.19 17:15 37
         הציבור בור ועם הארץ כשזה מגיע לכלכלה. זו הבעיה! התקשורת מטמטמת אותנו. eli19 11.02.19 22:44 56
     באיזה סרט נראה לך שמפלגת שמאל תקצץ בהוצאות הציבוריות?! eli19 11.02.19 22:40 54
  זה למה חייבים את זהות בכנסת אני ואנוכי 11.02.19 16:13 13
     בדיוק עבר לי בראש אם זה כתבה שלהם! בר-כוכבא 11.02.19 16:24 15
     נכון. וגם אם הם לא יעברו את אחוז החסימה, חשוב שיצביעו להם כמה שיותר. eli19 11.02.19 22:55 63
  זה אומר שאם היה עושה 10000 הוא יקבל רק 4800₪? לא הבנתי בר-כוכבא 11.02.19 16:23 14
     כן מיינדפול 11.02.19 16:43 28
  כבר שנים אני בטן גב מסתובב בעולם _בן השורות_ 11.02.19 16:26 17
  פנסיה תקציבית כמוה כקצבת ילדים. יש לקצץ ואם לא אנחנו נקוצץ Zair 11.02.19 16:34 22
  וכמובן שהחונטה אוכלת את העוגה ומשאירה פירורים לעמי הארץ Zair 11.02.19 16:35 23
  מאפיה משולבת של הסתדרות ותמיכת התשקורת בשוד שאר העם dudi_du2 11.02.19 16:37 24
     טעות בידך, העם אשם שבוחר באנשים שלא מפסיקים לשקר לו Oasis 11.02.19 16:46 31
         בדיוק!!! שמיים 11.02.19 16:47 32
  מדובר בהונאה בקנה מידה ארצי שמיים 11.02.19 16:57 34
  אני עובד במקום ציבורי שכזה, ולמרבה האבסורד והוא פלאי 11.02.19 17:00 35
     תשים קלפי של מקבלי פנסיה תקציבית ותגלה באופן ברור מי חולב את הכסף של המדינה. משה בן אברהם 11.02.19 17:19 39
     להמחשה, כל התקציבים לחרדים, כולל חינוך, רווחה, ישיבות ומה שלא תרצה, eli19 11.02.19 22:59 65
         אולי עכשיו תפנימו שה 8 מיליארד שהנכים דרשו לא היה סכום גדול כל כך... kitzz 11.02.19 23:13 70
             גם ה-25 מיליארד לפנסיה של השוטרים זה לא הרבה. eli19 11.02.19 23:22 73
                 מאבק הנכים היה על תקציב שנגזל מהם ולא על הטבות פנסיה... kitzz 11.02.19 23:24 74
                     למה ''נגזל''? הם לא דרשו תוספת? eli19 12.02.19 00:16 77
  השכר עוד מילא, אבל פנסיה תקציבית זה עושק של כספי ציבור עשרות שנים קדימה jack10 11.02.19 17:17 38
  אני מאוד מקווה שכחלון לא יהיה שר האוצר בממשלה הבאה יאיר צרפתי 11.02.19 17:20 40
  יש פתרון שהוא מיידי ויעיל: Inevitable 11.02.19 17:22 41
     גאוני...רק בעיה אחת - מי בדיוק יירצה להישאר בקבע? מי ירצה להקריב חצי חיים Z-L 11.02.19 22:33 47
         יש לו ברירה. לעבור לפנסיה צוברת. eli19 11.02.19 23:07 67
         לקבל פנסיה בגובה שכר ממוצע מגיל 45 זה מכובד jack10 11.02.19 23:36 75
     למה אין לזה הצדקה? עבד קשה מגיעלו! בתקופה שלו החו תנאים,עכשיו הם השתנו בגלל שמי שעשה אותם בר-כוכבא 11.02.19 22:42 55
         יש לי פתרון פחות טוב אבל יותר ריאלי: eli19 11.02.19 23:11 68
             אכן זה ריאלי יותר וצודק יותר בר-כוכבא 11.02.19 23:12 69
     הנה מה שצריך לקרות בכדי שהפתרון שלך יתממש: eli19 11.02.19 23:06 66
  אבל המאקרו.. כמו טוב המאקרו! LionInZion 11.02.19 17:22 42
  חברים, זה טירוף! כמחצית מתקציב המדינה הולך לעלויות שכר! וזה ממשיך לעלות! eli19 11.02.19 22:26 45
  מה? אתם רוצים להגיד לי שממשלת ה''ימין'' נתנה לזה לקרות תחת המשמרת שלה? Prodigy 11.02.19 22:28 46
  יש לי רעיון פשוט וחכם חובבן החדשות 11.02.19 22:46 57
  רוה''מ נתניהו, לא למד דבר משר האוצר נתניהו Big Joe 11.02.19 22:49 59
  ביזיון... kitzz 11.02.19 22:58 64
  והנה מה שאדם גולד המצוין כותב בטלגרם בנושא זה (מומלץ להצטרף לערוץ שלו): eli19 11.02.19 23:15 71
     המשך... kitzz 11.02.19 23:20 72
  הימור שלי - השוד המתמשך של הקופה הציבורית על ידי עובדי המדינה יגרום לפיצוץ עצום בטווח של השנים הקרובות מלכישוע 12.02.19 00:15 76
     נראה שהקפיאו לפני שסיימת להגיב מיינדפול 12.02.19 00:38 79
         כן התגובה שלי נקטעה/נחתכה/הוקפאה באמצע מלכישוע 12.02.19 02:44 80
             הבעיה היא שהישראלים לא קולטים שהתקציב הממשלתי מגיע ישירות מהכיס של כל אחד ואחת מאיתנו. eli19 12.02.19 08:42 82
  שוב מחזק את הקביעה שלי שכא בית עבדים שבו 70% עבדים של 30%. שמש בגבעון1 12.02.19 03:48 81
  נפרגן אהרון5 12.02.19 09:52 85

   
   
פיטר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.11.13
11758 הודעות, 142 מדרגים, 282 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    14:04   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. פנסייה תקציבית = פירמידה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
http://amsterdamski.com/2956/            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משיט הסירה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.15
3035 הודעות, 21 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    14:16   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מדינה בהתאבדות . לכסח באלימות את שכר עובדי הציבור .  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
אחרת אפילו הלאמה לא תעזור . ולפרק את ההסתדרות .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Oasis לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
946 הודעות, 9 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:51   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מה שעצוב שהציבור ובעיקר הצעירים לא קולטים את הברוך שיגיע בעוד 10 שנים  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
מהיום כשהקופה תהיה ריקה או שהמיסים יהיו כאלה שמעמד הביניים יקרוס ולדעתי זו לא מטפורה, ניתן לבדוק במספרים את גרף העלויות ולהבין שמדובר בבועה שתפוצץ            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור12 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.12.08
4793 הודעות, 38 מדרגים, 71 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    09:44   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. אכן לא מורידים כאן מיסים כי צריך לממן את שכבת השמנת  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  
המדינה דואגת לשכבה צרה ומקומבנת על גבם של כל האזרחים שמשלמים במיסים ישירים ועקיפים מחד ונפגעים כאשר אין כסף לבריאות וחינוך מאידך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלימלך זורקין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.11.13
21823 הודעות, 141 מדרגים, 214 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    14:51   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אחת הבעיות הקשות של המדינה,אבל איש לא מדבר על זה ואפילו פה, אין תגובות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

מדינה קומוניסטית בה מממן המגזר הפרטי את אוכלי החינם מהמגזר הציבורי המנופח והמיותר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלהבת
חבר מתאריך 3.7.14
11601 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    14:57   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אלי ציפורי כותב על כך בהתמדה כבר ש נ י ם בעיתון גלובס. אם מישהו ירים  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
את הכפפה - כל המדינה תושבת.

זה המצב שהגענו אליו והוא אובדני.


Magna est veritas et praevalebit


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
joniboy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.3.08
8231 הודעות, 26 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    15:13   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הגיע הזמן ליד ברזל כמו מרגרט טאצ'ר  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עולה תמימה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.12.18
2277 הודעות, 18 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:35   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. מהפכות זה מסוכן BOY  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
15239 הודעות, 103 מדרגים, 190 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:30   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. שוב...ומה אתה מציע?  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  


אמונה יש עכשיו עובדים על חיזוק הביטחון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
5759 הודעות, 63 מדרגים, 111 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:33   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. שהכל חלק מהתוכנית של השלטון העולמי לערער את היציבות בכל מדינות העולם  
בתגובה להודעה מספר 20
 

(או אולי... כשהחליטו על המודל של פנסיות תקציביות לא חשבו יותר מדי שנים קדימה, וזה רק בישראל)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:35   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. להקפיא שכר במגזר הציבורי, לבטל את הפנסיה התקציבית, ולהפריט כמה שיותר שירותים  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
WeeeeeD לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.4.15
3132 הודעות, 43 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    09:03   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. בקיצור אתה רוצה שזהות יהיו בשלטון (:  
בתגובה להודעה מספר 50
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
5759 הודעות, 63 מדרגים, 111 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    11:53   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. כי הפרטה פרועה הוכיחה את עצמה בעולם כדבר כל כך חיובי...  
בתגובה להודעה מספר 50
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:34   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. הפוליטיקאי היחיד שמדבר על הנושא הזה, הוא פייגלין. בליכוד יש נציגים של החונטה מההסתדרות  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
כמו חיים כץ, גילה גמליאל ועכשיו נכנס מאפיונר חדש: פנחס עידן.

ועל המפלגות האחרות אין בכלל על מה לדבר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
galt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
50746 הודעות, 221 מדרגים, 349 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    14:55   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ואחרי זה מספרים לנו שהחשוד הוא ''ימין'' כלכלי :)  
בתגובה להודעה מספר 0
 

חתיכת מכור "לשקט" שכמותו.. גם בתחום הזה... מוכר אותנו ומשתמש בכספינו הגזול ע"מ לפטם אוכלי-חינם לרוב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:38   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. מסכים איתך לגמרי. הוא אכזב בגדול. אבל אוי ואבוי לנו אם הוא יוחלף.  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
מחליפו יהיה מהשמאל והוא יהיה גרוע פי כמה כי הוא יהיה נשלט לחלוטין ע"י גורמים מהשמאל ומהתקשורת שרואים בהגדלת השכר הציבורי דבר חיובי.

נתניהו לפחות יודע שזה שלילי. הוא פשוט פחדן מכדי לעשות משהו בנדון.

ולכן הפיתרון הוא לחשק אותו מימין. לא להחליף אותו!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
galt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
50746 הודעות, 221 מדרגים, 349 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:47   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. אני מבין. ואת מי אתה מציע כמחשק לסוגיה זו?  
בתגובה להודעה מספר 51
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:52   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. פייגלין. אין אף מפלגה אחרת שתומכת בהקטנת המגזר הציבורי חוץ מזהות.  
בתגובה להודעה מספר 58
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חובבן החדשות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.14
1478 הודעות, 13 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    14:56   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. חייבים לעצור את שוד הקופה הציבורית .  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:39   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. אל תצביע לפוליטיקאי שלא מבטיח לשים סוף לשוד הזה!  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הזולת
חבר מתאריך 14.10.17
188 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    14:58   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. דווקא בעד העלאות מסיביות, יעלו את הליגיטימיות לקיצוצים רוחביים בבוא היום  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הסטוריון חובב
חבר מתאריך 11.5.18
1928 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    15:03   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הפנסיה התקציבית (בעיקר של זרועות הביטחון) היא פצצת זמן ובעיה עתידית קשה של מדינת ישראל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
למרות זאת אין שום סיכוי שייעשה משהו בנידון בגלל שהחלק הארי ממקבלי ההחלטות במדינת ישראל נהנים בעצמם מאותה פנסיה התקציבית.
ההוצאה של קופת המדינה על הפנסיה התקציבית תגיע לשיאה ב 2036 כאשר תגיע לכ 45 מליארד שקל לשנה


דבר בנועם ושא בידיך מקל גדול, כך תגיע רחוק (תיאודור רוזוולט)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא
חבר מתאריך 29.11.14
15239 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:28   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. ומה אתה מציע?  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  


אמונה יש עכשיו עובדים על חיזוק הביטחון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.15
7561 הודעות, 41 מדרגים, 82 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:12   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. 1 צריך להשוות את גיל הפרישה לכולם.  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
2 להעביר את כולם לפנסיה צוברת
3 לקצץ את הפנסיות התקציביות הקיימות.

עם קשר או בלי קשר בצבא צריך לעשות חריש עמוק. הבעיה שם חריפה במיוחד.


כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חד כתער
חבר מתאריך 5.2.08
8583 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    15:15   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. כי גנבו את הפנסיות. ג - נ - ב - ו וחילקו טריליונים למקורבים. ..  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ח-י_נ-צ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.1.18
592 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    15:16   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. נדרש לקבוע שכר מקסימאלי לפנסייה התקציבית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
האם מי שנהנה במהלך שנות עבודתו משכר חודשי של 20 אלף ש"ח ומעלה לא יוכל להזדקן בכבוד גם עם פנסיה נמוכה יותר? לדוגמא של 20 א' ש"ח ?
חלקם הגדול של מקבלי הפנסיות גם צברו נכסים לא מועטים טרם היציאה לפנסיה כך שהפנסיה הזו משמשת בסופו של דבר יותר ככלי לאגירת שומנים ופחות להבטחת זיקנה בכבוד לאנשים שהמדינה חפצה ביקרם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חד כתער
חבר מתאריך 5.2.08
8583 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:25   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. תגיד לי, אתה בסדר?  
בתגובה להודעה מספר 11
 

הפנסיה זה הכסף שהעובד והמעביד גם יחד הפקידו. לא של המדינה ולא של מקורבי רה"מ. ..
עכשיו אתה רוצה גם לקבע עם מה יסתדרו???            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dudi_du2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.6.09
16295 הודעות, 146 מדרגים, 262 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:40   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אין לך מושג שאין שום קשר בין הביטוי פנסיה תקציבית למושג פנסיה  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
מדובר בסכומים מטורפים בהיקפם שאין להם שום קשר להפרשה בשכר.
אהרון ברק ואשתו מקבלים 112000 שח לחודש!

סכום פסיכי!!!


אם לא נחיה על חרבנו, נמות על חרבם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Oasis לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
946 הודעות, 9 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:42   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. חד כתער, תלמד את הנושא לפני שאתה מתלהם כלפי אחרים  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
פנסיה תקציבית לא המעביד ולא העובד משלמים, כשמה כן היא חלק מתקציב המדינה כלומר מתשלומי המיסים של כולנו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חד כתער
חבר מתאריך 5.2.08
8583 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    21:28   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. ממש לא כן הוא...  
בתגובה להודעה מספר 27
 

גם בפנסיה תקציבית מנקים לעובד ולמשרד המעסיק.
ההבדל היחיד לעומת צוברת הוא שבתקציבית המדינה מבטיחה לך 2 אחוז לכל שנת עבודה.
להבדיל מחריגים כמו כנסת ישראל שמקבלים פי ארבע (כי הם סידרו לעצמם)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
1434 הודעות, 14 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:52   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. מצטער על הבוטות, אבל זו שטות מוחלטת. שקר גמור. אין קשר למציאות.  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
פנסיה תקציבית היא פנסיה הממומנת מהתקציב. לא ממש מסובך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:54   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. בפנסיה תקציבית, אין קשר (ישיר) בין מה שנוכה לעובד לבין מה שהוא מקבל.  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
כלומר, זו קצבה שהמדינה נותנת למקומבנים. אז הוא בהחלט צודק שהקצבה הזאת לא צריכה להיות בגובה השכר אלא בגובה שיאפשר מחיה סבירה.

אל תשכח שאת הכסף שמממן את הפנסיה הזאת, לוקחים ממני וממך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הסטוריון חובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.5.18
1928 הודעות, 11 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    00:31   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. פשוט קשקוש מקושקש - בפנסיה התקציבית העובד אינו מפריש דבר לקרן הפנסיה. כל ההפרשות  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
הם באחריות המעביד והמדינה.
משנת 2001 הופסק מסלול הפנסיה התקציבית הרגילה לעובדים חדשים בשירות המדינה
ומשנת 2004הופסק מסלול הפנסיה התקציבית הרגילה לאנשי קבע חדשים ובצה"ל ובשירותי הביטחון.


דבר בנועם ושא בידיך מקל גדול, כך תגיע רחוק (תיאודור רוזוולט)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משיט הסירה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.15
3035 הודעות, 21 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:44   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. כן. הוא בסדר.  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
כשמדובר בפנסייה שהיא מכספי ציבור היא מסוכנת . כמו שכתבו כאן . למה אדם זקן ואשתו צריכים 120000 שח מהמדינה כל חודש ? הוא מסוגל לבזבז אותם ? ברור שלא. אז למה ? כי אפשר . זה מסכן אותנו? אז מה .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יודע שלא יודע
חבר מתאריך 30.3.17
559 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    21:32   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. ממש לא נכון לגבי פנסיה תקציבית  
בתגובה להודעה מספר 16
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:39   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. הוא מדבר על פנסיה תקציבית.  
בתגובה להודעה מספר 16
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
11650 הודעות, 67 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    15:47   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. מפלגה,לרבות שמאל קיצוני,שתפטר 30% מהסקטור הציבורי,תוריד רגולציה, תוריד מיסים ב30%,תקבל את הקול שלי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לא מעניין אותי ביבי, טיבי,*יבי, גנץ או כל קשקשן שקרן. אני רוצה תכל'ס, דברים שמשפיעים על החיים שלי.
היה איתי פקיד (רנ"ג בדרגתו) כבר 3 שנים ב "פנסיה ".. שנה לפני הפנסיה הוא היה ב "שנת הסתגלות". הבנאדם חי כמו מלך
לפעמים נראה שהסיפור עם הבלסטינים מתוחזק בכוח כדי לאפשר את החגיגה הזו על חשבוננו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
15239 הודעות, 103 מדרגים, 190 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:26   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. יש משהןא בדבריך! ובהחלט לגבי סדר במיסים .  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  


אמונה יש עכשיו עובדים על חיזוק הביטחון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משיט הסירה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.15
3035 הודעות, 21 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:40   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. גם את שלי.  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Oasis לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
946 הודעות, 9 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:44   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. צודק רק שהציבור עסוק בימין ושמאל במקום בעיקר, למעשה הפוליטיקאים משסים  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
את הציבור כדי להרחיק אותו מעיסוק בבעיות האמיתיות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
15239 הודעות, 103 מדרגים, 190 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:15   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. נכון  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  


אמונה יש עכשיו עובדים על חיזוק הביטחון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:44   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. הציבור בור ועם הארץ כשזה מגיע לכלכלה. זו הבעיה! התקשורת מטמטמת אותנו.  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
במקום להסביר לנו שצריך לפטר את רוב העובדים במגזר הציבורי ולקבל את רוב השירותים מחברות פרטיות (כן כן, עובדי קבלן!), מסבירים לנו שהמדינה צריכה להעסיק ישירות את כל עובדי הקבלן.

רק דוגמה קטנה אחת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:40   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. באיזה סרט נראה לך שמפלגת שמאל תקצץ בהוצאות הציבוריות?!  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
אפילו מפלגות הימין הן שמאלניות כשזה מגיע לכלכלה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אני ואנוכי
חבר מתאריך 7.12.17
273 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:13   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. זה למה חייבים את זהות בכנסת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא
חבר מתאריך 29.11.14
15239 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:24   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. בדיוק עבר לי בראש אם זה כתבה שלהם!  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  


אמונה יש עכשיו עובדים על חיזוק הביטחון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:55   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. נכון. וגם אם הם לא יעברו את אחוז החסימה, חשוב שיצביעו להם כמה שיותר.  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא
חבר מתאריך 29.11.14
15239 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:23   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. זה אומר שאם היה עושה 10000 הוא יקבל רק 4800₪? לא הבנתי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אמונה יש עכשיו עובדים על חיזוק הביטחון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מיינדפול
חבר מתאריך 21.6.17
1848 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:43   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. כן  
בתגובה להודעה מספר 14
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
_בן השורות_ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.12.17
842 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:26   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. כבר שנים אני בטן גב מסתובב בעולם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הפנסיה התקציבית עושה לי רק טוב.

(אני ציני למי שלא הבין)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zair לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
1618 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:34   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. פנסיה תקציבית כמוה כקצבת ילדים. יש לקצץ ואם לא אנחנו נקוצץ  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zair לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
1618 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:35   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. וכמובן שהחונטה אוכלת את העוגה ומשאירה פירורים לעמי הארץ  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dudi_du2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.6.09
16295 הודעות, 146 מדרגים, 262 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:37   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מאפיה משולבת של הסתדרות ותמיכת התשקורת בשוד שאר העם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
גם מערכת הביטחון התחרפנה לגמרי ולא יודעת שובע.
כן בהחלט יש לתגמל את מי ששומר עלינו.
אבל הם כבר מזמן חצו את הגבול למקום בו העם קיים למענם....


אם לא נחיה על חרבנו, נמות על חרבם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Oasis לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
946 הודעות, 9 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:46   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. טעות בידך, העם אשם שבוחר באנשים שלא מפסיקים לשקר לו  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
במקום להתעסק כל היום בשאל וימין, בהשמצות של האחד את השני אנחנו משתפים פעולה ומשלמים מחיר יקר מאד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמיים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
5206 הודעות, 57 מדרגים, 112 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:47   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. בדיוק!!!  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  


חיילי צה"ל היקרים, העם איתכם... עדיף עו"ד גרוע מחזן טוב.. לא להסס להגן על עצמכם בכל מחיר!!!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמיים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
5206 הודעות, 57 מדרגים, 112 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:57   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. מדובר בהונאה בקנה מידה ארצי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


חיילי צה"ל היקרים, העם איתכם... עדיף עו"ד גרוע מחזן טוב.. לא להסס להגן על עצמכם בכל מחיר!!!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
והוא פלאי
חבר מתאריך 1.12.14
2803 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:00   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. אני עובד במקום ציבורי שכזה, ולמרבה האבסורד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בהפסקות הקפה האינסופיות הרבה מהעובדים נהנים לפטפט עד אין סוף על החרדים והמתנחלים הסחטנים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.15
7561 הודעות, 41 מדרגים, 82 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:19   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. תשים קלפי של מקבלי פנסיה תקציבית ותגלה באופן ברור מי חולב את הכסף של המדינה.  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  


כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:59   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. להמחשה, כל התקציבים לחרדים, כולל חינוך, רווחה, ישיבות ומה שלא תרצה,  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  
לא עובר את המיליארדים הבודדים. ומדובר בתקציבים של חינוך וכדומה שבכל מקרה המדינה צריכה לממן.

כאן מדובר על 180 מיליארד שקל!

פי כמה מתקציב הביטחון, פי כמה מתקציב החינוך!

טירוף.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
97198 הודעות, 438 מדרגים, 858 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    23:13   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. אולי עכשיו תפנימו שה 8 מיליארד שהנכים דרשו לא היה סכום גדול כל כך...  
בתגובה להודעה מספר 65
 
  


https://www.thcendcbd.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    23:22   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. גם ה-25 מיליארד לפנסיה של השוטרים זה לא הרבה.  
בתגובה להודעה מספר 70
 
  
כל תקציב כזה או אחר הוא "לא הרבה". אבל הכול מצטרף.

ברגע שאתה נותן לקבוצה אחת, הקבוצה השניה גם חייבת לקבל.

וכשאתה מעלה את השכר בצורה מלאכותית לקבוצה אחת, אתה מעלה את יוקר המחיה ואת מדדי המחירים ואתה לוקח יותר מיסים (או לא מוריד מספיק מיסים) מכל האחרים ואז צריך לפצות גם אותם. ואז הבעיה מחריפה. ואז בא פחלון ומחלק עוד ועוד כסף שלי ושלך והמצב רק הולך ומחריף.

הפיתרון היחיד הוא קיצוץ מאסיבי בתקציב המדינה.

הגיע הזמן להבין שעמותות המגזר השלישי יודעות לבצע את העבודה מספיק טוב ואם יהיה לאזרחים יותר כסף ביד, הם גם יוכלו לתרום להם יותר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
97198 הודעות, 438 מדרגים, 858 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    23:24   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. מאבק הנכים היה על תקציב שנגזל מהם ולא על הטבות פנסיה...  
בתגובה להודעה מספר 73
 
  


https://www.thcendcbd.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    00:16   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. למה ''נגזל''? הם לא דרשו תוספת?  
בתגובה להודעה מספר 74
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
jack10 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.09
7079 הודעות, 36 מדרגים, 63 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:17   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. השכר עוד מילא, אבל פנסיה תקציבית זה עושק של כספי ציבור עשרות שנים קדימה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאיר צרפתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
44740 הודעות, 165 מדרגים, 328 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:20   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אני מאוד מקווה שכחלון לא יהיה שר האוצר בממשלה הבאה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אסור לתת לאיש הזה את המפתחות לעתיד שלנו ושל ילדינו, ראיתי ראיון איתו עכשיו בערוץ 13 ותשובות מביכות כמו "זה לא באחריותי" "זה לא קשור אליי" "אני לא מתבאס שיש משכורות גבוהות במגזר הציבורי" ועוד תשובות מביכות שמלמדות שלאיש אין מושג.


In Order to be Able to Think You Have to Risk Being Offensive


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Inevitable
חבר מתאריך 10.2.19
119 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:22   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. יש פתרון שהוא מיידי ויעיל:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל הפנסיות התקציביות לא יעברו את הסכום שהוא השכר הממוצע במשק.

בנוגע לקצבאות זקנה:
להפוך אותן לדיפרנציאליות.
כל פנסיונר שמרוויח פנסיה מעל לשכר המינימום, לא יקבל פנסיה בכלל.
כל השאר?
בהדרגתיות להשלים עם קצבת הזקנה לשכר הממוצע במשק.

כל מה שפורט למעלה, זה בתנאי שהפנסיונר הוא בעל דירה ואין לו הוצאות על דירה.

כל פנסיונר שהוא גם מיליונר במזומן ו/או בעל יותר מ 2 דירות, כמובן לא יקבל שקל אחד.

יש פנסיונרים שאני מכיר אישית עם פנסיות נטו שהן יותר גבוהות מפעמיים השכר הממוצע במשק.
אין לזה הצדקה.
יש למצוא את הפתרון המשפטי לעניין הזה, לא יתכן שחוזים שחתמו בעבר בין אם באילוץ ובין אם בחוסר הבנה של הנושא, יחייבו את דורות העתיד לקיימם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Z-L לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.1.06
18157 הודעות, 91 מדרגים, 157 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:33   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. גאוני...רק בעיה אחת - מי בדיוק יירצה להישאר בקבע? מי ירצה להקריב חצי חיים  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
בשביל לסיים עם שכר ממוצע במשק, בזמן שבכל תפקיד אחר באזרחות היה מסיים עם כפול?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    23:07   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. יש לו ברירה. לעבור לפנסיה צוברת.  
בתגובה להודעה מספר 47
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
jack10 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.09
7079 הודעות, 36 מדרגים, 63 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    23:36   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. לקבל פנסיה בגובה שכר ממוצע מגיל 45 זה מכובד  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
ואם עובדים בנוסף זה יוצא יופי של משכורת חודשית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
15239 הודעות, 103 מדרגים, 190 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:42   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. למה אין לזה הצדקה? עבד קשה מגיעלו! בתקופה שלו החו תנאים,עכשיו הם השתנו בגלל שמי שעשה אותם  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
לא חשב שתי מטר קדימה..למה שהוא יסבול מזה?


אמונה יש עכשיו עובדים על חיזוק הביטחון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    23:11   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. יש לי פתרון פחות טוב אבל יותר ריאלי:  
בתגובה להודעה מספר 55
 
  
1. מי שמקבל היום פנסיה תקציבית, שימשיך לקבל. מי שהובטחה לו פנסיה תקציבית, שיקבל. אבל כל השאר, כל העובדים החדשים, יעברו לפנסיה צוברת.

2. הפרטת שירותי ממשלה והקטנת הצורך בגיוס עובדים חדשים במגזר הציבורי.

3. לא מוסיפים יותר תקנים במגזר הציבורי!

4. הקפאת שכר במגזר הציבורי.

הצעדים הללו מספיקים. לפחות כצעד ראשון.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
15239 הודעות, 103 מדרגים, 190 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    23:12   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. אכן זה ריאלי יותר וצודק יותר  
בתגובה להודעה מספר 68
 
  


אמונה יש עכשיו עובדים על חיזוק הביטחון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    23:06   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. הנה מה שצריך לקרות בכדי שהפתרון שלך יתממש:  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
דבר ראשון, הציבור צריך להבין שזה חשוב. כרגע, הציבור, שמושפע מהתקשורת, לא רק שאיננו מבין שישנה כאן בעיה, אלא אפילו תומך בהגדלת השכר, בקביעות לעובדים (הגנה מפני פיטורים... למי מאיתנו אין חמלה לעובד שעומד בפני פיטורים...) ובהגדלת מספר העובדים במגזר הציבורי.

רק אחר כך יבואו הפוליטיקאים שיבינו שיש כאן קהל יעד ואז הם יבטיחו שהם יבצעו זאת.

וגם אז, בהנחה שהם באמת יעמדו בדבריהם, צריך שהפוליטיקאים הללו יצברו מספיק כוח בכדי להתגבר על חונטת ההסתדרות, התקשורת, בית הדין לעבודה והח"כים משמאל.

בקיצור, לצערי הרב, היום הזה עוד רחוק.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
LionInZion לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.12.13
15442 הודעות, 132 מדרגים, 243 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:22   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. אבל המאקרו.. כמו טוב המאקרו!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:26   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. חברים, זה טירוף! כמחצית מתקציב המדינה הולך לעלויות שכר! וזה ממשיך לעלות!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
נתניהו איכזב בגדול.

אתם יודעים מה היה אפשר לעשות עם התקציב הזה?!

איך נתניהו נתן לפחלון לרוקן כך את הקופה ולגנוב מכל אחד ואחת מאיתנו תקציבים מטורפים כאלה?!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
23334 הודעות, 137 מדרגים, 251 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:28   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. מה? אתם רוצים להגיד לי שממשלת ה''ימין'' נתנה לזה לקרות תחת המשמרת שלה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


הצבעה לנתניהו ולליכוד זו הצבעה לפינוי עמונה, שחרור מחבלים ופיצויים לארדואן


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חובבן החדשות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.14
1478 הודעות, 13 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:46   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. יש לי רעיון פשוט וחכם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל עובד מפריש פנסיה לחשבון הבנק שלו ובגיל 67 או 45בצבא מקבל את מה שחסך וזהו . נגמר הכסף יש קיצבת זיקנה . זה לא פנסיה , זה חסכון פטור ממס שמפשט את כל ההתחכמויות של אוכלי החינם .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
158822 הודעות, 355 מדרגים, 426 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:49   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. רוה''מ נתניהו, לא למד דבר משר האוצר נתניהו  
בתגובה להודעה מספר 0
 

https://www.themarker.com/markets/1.158398            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
97198 הודעות, 438 מדרגים, 858 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    22:58   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. ביזיון...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 11.02.19 בשעה 23:14 בברכה, kitzz
 
איך רמטכ"ל מרוויח יותר מראש הממשלה...הרבה יותר...?

ל 8 מיליארד לנכים לא היה מקום בתקציב....


https://www.thcendcbd.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    23:15   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. והנה מה שאדם גולד המצוין כותב בטלגרם בנושא זה (מומלץ להצטרף לערוץ שלו):  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
וואו, קורא עכשיו את הדוח המורחב (254 עמודים) שהוציא היום הממונה על השכר, בעניין שכר, תמריצים במגזר הציבורי המנופח והמסואב וטרללת הפנסיות תקציביות .
תשמעו, זה פשוט לא נתפס.
בצרפת שרפו חצי פריז בגלל מחירי דלק, כמה מחורבן השיח הציבורי וכמה מנותק הדור הצעיר כאן שהמלחמה הבינדורית הזו אפילו לא בשיח?!

https://mof.gov.il/Sachar/2017/SalaryExpenses_Report2017-extended.pdf

זה אשכרה מביש. יש כאן עולם הפוך ומעוות.
דור שלם שעושק את הנכדים שלו.

למה זה דומה?
קחו משל להמחשה: תחשבו על סבא מסור שלוקח את הנכד החמוד שלו לבנק,
רק שאז הנכד מגלה שבמקום לפתוח לו תוכנית חסכון, כמקובל, הסבא החביב החתים אותו על הסכם הלוואה מורכב ומחורבן שמישכן לנכד את הצורה ויכריח אותו למעשה לעבוד כל החיים כדי לממן את ההלוואה המוגזמת שהסבא לקח כדי לטוס מסביב לעולם

מתחת לגיל 45 ומשום מה לא באינסטוש?
ברכות,הנכד זה אתם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
97198 הודעות, 438 מדרגים, 858 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    23:20   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. המשך...  
בתגובה להודעה מספר 71
 
  
אם יהיה ביקוש אשתדל לכתוב פוסט קצת יותר מפורט.
בינתיים באמלק:
המגזר הציבורי ממשיך להתנפח,
לעבוד הרבה פחות (בחישובי שעות עבודה פחות מארבעה ימים בשבוע!),
להרוויח הרבה יותר ביחס למקבילות בשוק הפרטי,
לעודד בינוניות בכל היבט,
להנות מקביעות מנוונת לכל החיים (שחוסמת דה-פקטו מועמדים אחרים ומתאימים יותר),
לאשר בדיעבד חריגות שכר,
להכשיר זוועות מקצועיות (ישראל היא המדינה היחידה בה כבאים מעל גיל 50 לא עוברים מבחני כשירות למרות שכבר ב2007 נקבע שזה יכול לסכן חיי אדם. למה? כי דור א')
להגדיל עוד יותר את הפנסיות התקציביות הענקיות ממילא שהפקידים סידרו לעצמם,
לייצר תמריצים לא יעילים,
ובאופן קבוע, בכל הסדר ומנגנון שלא יהיה, להעדיף את המבוגר הוותיק והחזק - הדור א' הנצחי - על חשבון הדור הצעיר החלש והלא מאורגן.


https://www.thcendcbd.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מלכישוע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.8.05
12595 הודעות, 110 מדרגים, 157 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    00:15   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. הימור שלי - השוד המתמשך של הקופה הציבורית על ידי עובדי המדינה יגרום לפיצוץ עצום בטווח של השנים הקרובות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ומה שקרה למשל בקפריסין לפני כמה שנים יקרה גם אצלנו
ביום אחד בלי התרעה מראש יקפיאו את כל הח            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מיינדפול
חבר מתאריך 21.6.17
1848 הודעות
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    00:38   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. נראה שהקפיאו לפני שסיימת להגיב  
בתגובה להודעה מספר 76
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מלכישוע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.8.05
12595 הודעות, 110 מדרגים, 157 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    02:44   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. כן התגובה שלי נקטעה/נחתכה/הוקפאה באמצע  
בתגובה להודעה מספר 79
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 12.02.19 בשעה 02:53 בברכה, מלכישוע
 
אבל בקיצור נמרץ ממליץ לכולם ללמוד איזה שיעור כואב שילמו הקפריסאים לפני כמה שנים לאחר שגם אצלם הסקטור הציבורי והוועדים הגדולים ינקו עוד ועוד בתאוות בצע עצומה את הקופה הציבורית וביום בהיר אחד המדינה פשוט חסמה לכלל האזרחים ותושבי החוץ את הגישה לחשבונות הבנקים שלהם וביצעה תספורת כואבת ורוחבית כמעט לכולם בגובה של כ 10 עד 15 אחוז מכלל הכסף שהיה בחשבונות והחסכונות שלהם לטובת הבראת והצלת קופת הציבור שהתרוקנה לאחר שנים רבות מאוד שחיתות ריקבון ותאוות בצע של כלל הסקטור הציבורי (עובדי מדינה מה שנקרא.. )

חלק מהאזרחים שהיו לקוחות של בנקים מסוימים ספגו תספורות כואבות ביותר של עד 80% מכל כספם

רבים מאוד מאזרחי המדינה , אזרחים זרים וחברות מקומיות וזרות ספגו הפסדי ענק ועד היום לא קיבלו החזרים על התספורת עשו להם בחשבונות הבנקים שלהם וסביר להניח שכבר לא יראו יותר את כספם בחזרה לעולם

במשך כמעט 3 שבועות הותר לאזרחים למשוך מחשבונם מקסימום 40 יורו ליום וזאת כדי למנוע מצב שבו תהיה התנפלות המונית על הבנקים ואזרחים ירוקנו את כל חשבונותיהם לפני שהמדינה תספיק לקחת אחוזים גדולים מכספם ומהחסכונות והפיקדונות שלהם

לאחר מכן ביצעו התייעלות רוחבית שכללה פיטורים המוניים ובדיקה מחדש של כמעט כל הסכמי הפנסיות והמשכורות החזיריות בכל הסקטור הציבורי והוועדים הגדולים שהם סדרו לעצמם במשך שנים רבות ובעקביות ושגרמו לקופה הציבורית במדינה שלהם להתרוקן עד למצב שהמדינה הייתה על סף פשיטת רגל אחת גדולה

רק לאחר כל הצעדים הדרמטיים הללו האיחוד האירופאי הסכים להלוות למדינה סכום כסף שהציל אותה מפשיטת רגל

מי יעזור לנו בעת שאנו נגיע למצב הזה? לא בטוח שיהיה לנו עזרה כמו שלהם הייתה (האיחוד האירופאי) ובהתחשב בתחזיות של רוב מומחי הכלכלה שהעולם הולך לקראת מיתון אחד גדול שכבר התחיל באיחוד האירופאי וימשיך לארה"ב ולשאר מדינות העולם - המציאות המעוותת שנוצרה אצלנו תגבה את המחיר הכואב שלה - אבל כואב ברמות שלא חווינו מאז קום המדינה - ונגיד תודה לכחלון ולוועדי הסקטור הציבורי שדאגו לשמן טוב טוב ובעקביות את משכורות העתק שלהם ואת הפנסיות השמנות מאוד שלהם ואת כל שאר התפנוקים שהם דאגו לעצמם על חשבון שאר אזרחי המדינה שממנים וממלאים להם את כל תאוות הבצע שלהם שלא יודעת שובע

הפיצוץ יגיע גם יגיד - עניין של שנים ספורות מאוד לדעתי - ואם יהיה לנו מזל זה יגמר רק בטראומה כלכלית ומיתון של כמה שנים - ובמקרה הפחות טוב זה יגיע לאחר שאזרחי המדינה שלנו שהם הרוב במדינה ושלא זכו להיות חלק במועדון היוקרה הסגור של אותו סקטור ציבורי יצאו למחאות המוניות ואף אלימות (ראו מחאת האפודים הצהובים בצרפת) לאחר שיוקר המחיה פשוט יכריע אותם לגמרי ולאחר שהם יקלטו עד כמה השחיתות המתמשכת של אותו סקטור ידוע שיונק בהנאה רבה את הקופה הציבורית הפכו אותם לאזרחים (או לעבדים) סוג ז' שבעצם מממנים את אותם מושחתים

יש לנו כרגע מצב של מדינה בתוך מדינה ויש לנו שר אוצר שדואג ברשלנות פושעת או שלא ברשלנות אלא פשוט בערמומיות מחושבת לדאוג לעתידו הפוליטי תוך כדי שהוא מאביס ומפנק עוד ועוד בעיקר את השבעים ומדושני העונג ועל זה אנו נשלם ובענק רק שהפעם כ-ו-ל-ם ישלמו את המחיר הכואב מאוד הזה כולל אותו סקטור שכרגע יונק בעונג רב ומרוקן את הקופה הציבורית של כלל אזרחי המדינה

ואחרי שנים של מיתון והתייעלות בכל המשק בישראל אולי נצליח לעלות על דרך המלך מחדש רק שהפעם בתקווה שנלמד מטעויות העבר ותהיה חלוקה הרבה יותר שווה וצודקת בין אזרחי המדינה והשוד המתמשך הזה של הסקטור הציבורי שלא יודע שובע ייפסק סוף סוף            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
11876 הודעות, 69 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    08:42   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. הבעיה היא שהישראלים לא קולטים שהתקציב הממשלתי מגיע ישירות מהכיס של כל אחד ואחת מאיתנו.  
בתגובה להודעה מספר 80
 
  
לחלק קצבה, אפילו למטרה מוצדקת, פירושו לקחת ממני וממך כסף בכוח ולתת אותו למישהו אחר.

זו לא צדיקות וזו לא חכמה להיות פוליטיקאי חברתי. זו הצדקה של גניבה.

ואת זה הישראלים לא קולטים. כי התקשורת מטמטמת אותנו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמש בגבעון1 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.6.11
3094 הודעות, 26 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    03:48   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. שוב מחזק את הקביעה שלי שכא בית עבדים שבו 70% עבדים של 30%.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זאת גם הסיבה שהסקטור השבע והשמן שואף אידאולוגית להכניס לבית העבדים כמה שיותר עובדים שאינם עבדים.כמו חרדים,נשים,וכו.ככל שיהיו יותר עובדים העוגה הציבורית גדלה.רק בראיון בשבת אם מנהל שערי צדק שלדעתו רופא המשתכר 100 אלף זה אך טבעי.צריך חוק שמגביל משכורת ציבורית ל 3 פעמים הממוצע במשק.לא יפגע בשרות לאזרח שגם ככה פגום מסואב ומחזיק אוכלי חינם.בסופו של דבר בעומק בעומק הכל תלוי בחינוך!החינוך וההטפה לעשיית כסף היא תמיד אבל תמיד על חשבון השני החלש יותר.לא משנה הצרכים של האדם אלא צבירת הממון כאתגר עצמאי.
כל עוד זה קיים אנחנו בדרך לקפריסין שהוזכרה כאן.כל מחזיקי החשבונות בבנקים כולל פועלים קשי יום שאגרו שקל לשקל הולכים להפסיד את חייהם.מי שעני גם יחיה פחות כבר אמרנו?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
45930 הודעות, 204 מדרגים, 356 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    09:52   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. נפרגן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
גם לחזירי השכר.


האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות