גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #532278 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 532278      
gold1980 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
23426 הודעות, 150 מדרגים, 236 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    15:16   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

בנט ושקד פנו לאחרונה לרב מדן ורות גביזון בבקשה לעדכן את אמנת 'גביזון-מדן' לימים אלו  

 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 11.02.19 בשעה 15:21 בברכה, gold1980
 
לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר


- - - - - - - - -


אמנת גביזון-מדן

אמנת גביזון-מדן היא הצעה לאמנה שתסדיר את יחסי דתיים-חילונים במדינת ישראל.

האמנה, שנכתבה על ידי הפרופסור רות גביזון והרב יעקב מדן, יוצאת מנקודת ההנחה שיסודות הסטטוס קוו שנקבעו בין החזון איש ובין ראש הממשלה בזמנו דוד בן-גוריון איבדו ממשמעותם לאורך השנים, ולכן יש לקבוע כללים חדשים להסדרת דת ומדינה. כמו כן, על כללים אלו לנבוע מהסכמה ציבורית רחבה שתיווצר מדו-שיח ולא מתוך מאבקים פוליטיים וחברתיים.

מבנה האמנה

האמנה בנויה מ-5 פרקי בסיס, כאשר כל פרק פותח בדברי הסבר נפרדים של רות גביזון ויעקב מדן, בהם הם מרחיבים את הדיון על הנושא, ומעלים את שיקוליהם לפשרות שהושגו באותו הפרק. בהמשך מובאות ההצעות הקונקרטיות להסדר שמנוסחות כהצעות חוק. הפרקים על פי הסדר הם: שבות, מעמד אישי, שבת, סוגיות נוספות, וההסדרה המשפטית. כהקדמה לפרקים אלו מובאת 'רוח האמנה' ורקע לכתיבתה, ולסיום האמנה, כל אחד מהכותבים פורס את משנתו הכללית בצורה רחבה ומפורטת.

עקרונות יסוד

בפתיחת האמנה מופיע פרק בשם "רוח האמנה" ובו מונים המחברים את העקרונות שהנחו אותם בכתיבתה: "במטרה לקדם את הסולידריות היהודית ואת תחושת האחדות ושותפות הגורל בין מרכיביו השונים של העם היהודי בכלל ובמדינת ישראל בפרט ואת הכבוד לכל אחד ממגזריו. מאמונה גמורה בשני העקרונות - שמדינת ישראל היא מדינתו של העם היהודי על המשתמע מכך, ושמדינת ישראל היא מדינה שהשוויון לכל אזרח והכבוד המלא לזכויותיו כאדם הם נשמת אפה...".

כאמור, מתוקף ההנחות בדבר היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית, האמנה דנה בתחומי הפרהסיה המשותפת לגווני החברה היהודית בישראל. האמנה, על פי המחברים, שוללת כפייה והכרעות חד-צדדיות בנושאים אלו, הן פוליטיות והן משפטיות, ומאמינה שדרך ההידברות וההסכמיות היא הטובה ביותר להכריע בסוגיות יסוד. מתוך כך, קוראים מחברי האמנה לציבור הרחב ולמנהיגיו ללמוד את האמנה ולאמץ אותה.


נושאים והצעות להסדר


שבות

הפרק על השבות כולל התייחסות לארבעה נושאים: חוק השבות, אזרחות, מרשם וגיור. בתחומים אלו ישנן מספר הצעות משמעותיות לשינוי מהמצב הנוכחי. ראשית, בבסיס חוק השבות עומדת השאלה "מיהו יהודי?". ההכרעה האמנה יוצרת הבחנה בין ההגדרה הדתית-הלכתית, שרואה כיהודי אך ורק מי שנולד לאם יהודיה או שנתגייר גיור מלא, לבין ההגדרה הלאומית. זו האחרונה, שהתקבלה באמנה, מדברת על כך שאף מי שנולד לאב יהודי ולאם שאיננה יהודיה יוכל להיעזר בחוק השבות ולהגר לישראל. בנוסף, מי שקשר את גורלו בעם היהודי, בין אם על ידי גיור למחצה או שהוא רואה בעצמו כקשור לעם ואף נרדף בשל כך, ייכלל אף הוא בחוק השבות. כדי למנוע בלבול מושגים שונתה ההגדרה הטרמינולוגית בחוק השבות המוצע ל-"בן לעם היהודי" במקום ההגדרה "יהודי" שמשמשת כיום. בנושא האזרחות, ההצעה המרכזית הנה להקנות אזרחות רק לאחר תקופת הסתגלות וטמיעה בחברה, כנהוג ברוב המדינות. ההשלכה העיקרית תהיה, כמובן, על העולים מכוח חוק השבות, שלא יוכלו לקבל אזרחות אוטומטית. מטרתה המוצהרת של הצעה זו היא כפולה: ראשית, לנסות ליצור שוויון בין יהודים לשאינם יהודים בבואם לקבל אזרחות של מדינת ישראל. שנית, לנסות למנוע ניצול של חוק השבות בידי עולים הרוצים רק בשיפור מצבם הכלכלי. בנוגע לגיור האמנה מכירה בגיורים שאינם אורתודוקסים, אך במקביל מעלה את הצורך ליצור "שקיפות במרשם", כדי להבהיר מה מקור הגיור של כל מתגייר. כך גם בעניין המרשם, ההצעה הנה שכל אחד יירשם על פי הצהרתו, אך תהיה שקיפות לגבי מקור גיורו. יש לציין שעל נקודה זו (סעיף 2 בדבר מרשם וגיור) אומרים גביזון ומדן שהיא "...היחידה בכל האמנה שלא הצלחנו להגיע בה להסכמה".

מעמד אישי

הפרק העוסק בנושא הנישואין והגירושין פותח בדיבור על כך שהמונופולין של הרבנות על הנישואין גורם לניכור הולך וגובר כלפיה, ומנגד ישנן מספר זכויות יסוד שנפגעות מ"חוק הנישואין". בין זכויות אלו ניתן למנות את "חופש הדת ומדת" שנפגע בגלל החיוב להינשא לפי היהדות האורתודוקסית. כמו כן ישנו ציבור גדול שאיננו יהודי, ואינו משתייך לשאר העדות בישראל, שהחוק לא מכיר בו ובכך נמנעת ממנו את האפשרות להתחתן. בגישתם אל הדיון מעידים המחברים כי ההצעה היא מהפכנית, וכי היא "מבוססת על העיקרון שבתחום הנישואין ילך הצד ה"דתי" לקראת רעהו עד קצה גבול יכולתו, ובתחום הגירושין, ילך הצד ה"חילוני" לקראת רעהו באותה מידה".

הפתרונות המוצעים באמנה לעניין הנישואים מאפשרים לכל אדם להקים משפחה, ולקבל רישיון נישואין מהמדינה בהתאם להגבלות המוסכמות אוניברסלית (כגון גיל, מונוגמיה, הטרוסקסואליות וכו'). מחזיקי הרישיון יוכלו להינשא בכל טקס שיבחרו, אורתודוקסי, לא אורתודוקסי ואזרחי. מן העבר השני, הגירושין יעשו על פי ההלכה האורתודוקסית, ורק על פיה יחשב אדם כ"פנוי" לנישואין עם אחר. הדבר נובע מהרצון להימנע ממצב שאישה, שלא נחשבת פנויה על פי ההלכה, תינשא בשנית, וילדיה יחשבו "ממזרים" על פי ההלכה. שני הצדדים מסכימים כי נושא מניעת ממזרות הוא קריטי, וימנע פיצול משמעותי בחברה היהודית. ההצעה גם מחדשת ישות משפטית בשם "התרת נישואין אזרחית" שתאפשר לאישה להיפרד מבעלה לכל דבר, אך לא תוכר כגירושין לצורך נישואין לאחר. וכמו בנושא הגיור, גם כאן תהיה "שקיפות" שתבטא את טיב הנישואין וסוג הטקס בו נישא הזוג.

שבת

סוגיית השבת היא סלע המחלוקת בין דתיים וחילונים מימים ימימה. פרק זה פותח דווקא בהסכמה ברורה על כך שהשבת היא יום מנוחה, ושיש לחוקק זאת בחוק יסוד. השאלה בדבר אופיו של יום זה מביאה אל הדיון שני צדדים: מחד גיסא, זכותו של אדם לנוח כרצונו, ובכלל זה בילויים. מאידך גיסא, שני הצדדים מביעים דאגה רבה מהפיכת יום השבת ל"יום הקניות", אשר פוגע הן בעובדים הדתיים, שיקשה עליהם לעבוד במקום הפתוח בשבת, והן בעובדים החילוניים, שבעצם מאבדים את יום המנוחה ועוברים לשבוע עבודה בן 7 ימים. בנוסף, רבים בתי העסק שבבעלות דתית שמתקשים להתמודד מול בתי העסק שפתוחים בשבת ומושכים אליהם את הלקוחות גם בשאר השבוע. על כן, באמנה גובשה נוסחה לפיה יש להבדיל בין מוסדות בילוי לבין מוסדות מסחריים, ושאלו האחרונים יהיו סגורים בשבת גם בקיבוצים ועל אם הדרך. מנגד, מקומות הבילוי יהיו פתוחים על מנת לאפשר לציבור מקומות בילוי ביום השבת, ועל מנת שלא לפגוע בציבור שומרי השבת תינתן לוועדה ברמת הרשות המקומית הסמכות לקבוע את מיקומם של מקומות בילוי אלו. כמו כן, מתוך הכרה בציבור רחב שאין בבעלותו כלי רכב פרטיים, תחבורה ציבורית תפעל בשבת, אך באזוריים מסוימים ייתכן שתוגבל נסיעתה בשעות המתאימות, לפי החלטת אותה ועדה. וכדי לשמור על זכויות עובדים, תיעשה העבודה בשבת על בסיס משמרות, ולא יקופחו עובדים שרצונם שלא לעבוד בשבת. ישנם סעיפים נוספים באמנה, אך הכיוון הכללי של כולם זהה - לדון במרחב הציבורי של השבת, תוך ניסיון לשמור על רגישות כלפי ציבור שומרי המסורת, ובמקביל לאפשר למי שרוצה בכך לבלות. כמו כן, להישמר מפני אובדן הצביון התרבותי של השבת לטובת מסחור יתר של יום זה. וכדברי הרב מדן: "ויתור הדדי בתחום השבת, שהיה מאז ומעולם סלע מחלוקת בין הדתיים והחילוניים, עשוי להיות דווקא פתח לאיחוי מחודש של החברה הישראלית".

סוגיות נוספות

באמנה גם נידונו נושאים כדוגמת: הקמת בתי קברות אזרחיים שיאפשרו לנקברים לבחור בטקס קבורה על פי בחירתם, עיסוק בנושא גיוס בני ישיבות ושילוב נשים בצה"ל, שמירה על כשרות של המטבחים הציבוריים בישראל ויצירת רשות כשרות ארצית, העלאה לדיון של תפילה ברחבת הכותל לקבוצות השונות, והתייחסות לסוגיית המועצות הדתיות.

יישום האמנה

בשנת 2003, לאחר פרסום האמנה, הוקם, בסיוע קרן אביחי, המטה ליישום אמנת גביזון-מדן. מטרתו היא לפרסם את האמנה בציבור הרחב באמצעות חשיפתם של מעצבי דעת קהל ואנשי מפתח לאמנה, ובאמצעות פעולות חינוכיות, בדמות כנסים והרצאות. בנוסף, המטה מנסה לקדם חקיקה בנושאי מפתח. כיום פועל המטה במסגרת מלי"ץ (מכונים לחינוך יהודי ציוני). בנוסף לפעילות החינוכית, ועל מנת להנגיש את האמנה לציבור הרחב, הוכן תקציר של האמנה, ונפתח אתר אינטרנט המוקדש לאמנה ולפעילות שסביבה. בשנת 2013 הקימו חברי הכנסת ציפי לבני, יצחק הרצוג, ואלעזר שטרן שדולה בכנסת תחת הכותרת "עם דת ומדינה", ששמה לה למטרה לקדם את אמנת גביזון מדן, בין היתר על ידי שילוב לימוד האמנה בשיעורי אזרחות. מפלגת "ירושלמים", שיש לה נציגים במועצת עיריית ירושלים, ציינה במצע שלה שתשאף "לאפשר לכל ירושלמי חילוני ודתי כאחד לקיים את השבת לפי דרכו על פי מתווה אמנת גביזון מדן".

הערכת האמנה

העובדה שעל האמנה עבדו שני אישים איפשרה ליצור שיח ענייני ויעיל. בעזרת קבוצת הדיון הרחבה שהעירה את הערותיה על המסמך, ביקשו המחברים לחפות על החיסרון שבעבודה מצומצמת, ולהגיב על הביקורת האפשרית שהם אינם מייצגים את המגזרים שבשמם הם מדברים, ואף לא הוסמכו לכך. כבר הוזכר היקף העבודה שנעשתה (כשנתיים), היקף התוצר, שכלל כ-300 עמ', וכן מגוון הנושאים שבכך עלתה האמנה על הקודמות לה. מעבר לכך, האמנה מכילה פרק שלם הדן בהסדרה המשפטית והחוקית של האמנה, ולכל אורך הדרך המחברים מסבירים בפירוט רב את השיקולים שעמדו מול עיניהם. כמו כן, תקציר האמנה השווה לכל נפש, אתר האינטרנט שנפתח, והמטה ליישום האמנה, הנם בגדר 'חידוש בעולם האמנות', ומעלה את האפשרות שאמנה זו, שלא כקודמותיה, תגיע אל הציבור ולא תשקע לתהום הנשייה.

כביקורת פנימית, מעלים המחברים את הבעיה שישנם ציבורים שלא שותפו באופן מלא, הן בתוך החברה היהודית (כרפורמים) והן מחוצה לה (כציבור הערבי). כמו כן, מנסים המחברים להקדים תרופה למכה, בכך שכל אחד מהם פורס את משנתו ומגוון שיקוליו בנוגע לאמנה בכלל ולכל נושא בנפרד.

הביקורת הציבורית על האמנה הגיעה משני צידי המתרס. ארגוני הקהילה הלהט"בית תקפו את האמנה "שבה הסכימה גביזון, "בשם הציבור החילוני", לוותר על ההכרה במעמד "ידועים בציבור" ולאפשר "נישואים אזרחיים" הטרוסקסואליים בלבד". ומן העבר בשני, המפלגות החרדיות מתנגדות לניסיון חקיקה בנושא השבת ברוח האמנה, בטענה שחוק כזה מכשיר וסולל את הדרך בפני חילול שבת בפרהסיה.

קולות אחרים שעלו דיברו על האמנה כ"מרחיקת לכת יותר מכל האמנות מבחינת מרכיביה המעשיים... והיחידה שסביבה רוחשת פעילות ענפה בניסיון להסדיר את השסע הדתי-חילוני". "כאמור, אין ספק כי מדובר במסמך יסוד, המציע תשתית חדשה ליחסי חילונים-דתיים בישראל, והוא חשוב ומקיף מאין כמותו".


https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%AA_%D7%92%D7%91%D7%99%D7%96%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%93%D7%9F              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  השרה שקד לפני כשבוע בנושא זה - מגמגמת לא מעט ולא נותנת תשובות - ראיון שאסור לפספס gold1980 11.02.19 15:16 1
     לכפות את שלטון הרבנות האורתודוקסית על חילונים שנשואים אזרחית?? Ein 11.02.19 17:04 19
  פניה שמטרתה לאפשר להם לא להשיב שום דבר קונקרטי בענייני דת ומדינה ירושלמי ציוני 11.02.19 15:22 2
     אכן זה מה שצריך, לשתוק הניצוץ 11.02.19 15:57 3
         לא כל שכן, כאשר התשובה הכנה והאמיתית של המפלגה הזו היא - ירושלמי ציוני 11.02.19 16:03 5
             התשובה של המפלגה הזו היא כזו: הניצוץ 11.02.19 16:06 6
                 ''יש לנו דעות והן די ידועות''? לי עצמי אין מושג. מוכן לפרט? ירושלמי ציוני 11.02.19 16:15 7
                     הן מדאי קרובות לדעות שלך הניצוץ 11.02.19 16:25 8
                         דעות הקרובות לשלי, אבל שהם לא יעשו כלום כדי לקדם אותן? ירושלמי ציוני 11.02.19 16:37 10
                             זה לא בגלל נתניהו הניצוץ 11.02.19 16:41 11
                                 ומה העניינים העקרוניים שבנט ושקד נלחמו עליהם? בוודאי לא בטחון, שהרי - ירושלמי ציוני 11.02.19 16:49 13
                                     גישתך לא בוגרת הרי גולן 11.02.19 16:59 15
                                         אדרבא. פרט - ירושלמי ציוני 11.02.19 17:06 20
                                             גם אתה ירושלמי ציוני לא הצגת את עצמך ב2013 כפי שאנחנו מכירים אותך כיום. לילך 11.02.19 18:12 27
                                     כן ביטחון וענייני משרדיהם הניצוץ 11.02.19 17:00 16
                                         5 יחידות מתמטיקה זה אחלה. ספק אם זה יתן לי מוטיווציה להצביע להם ירושלמי ציוני 11.02.19 17:14 23
                                             הם ליכוד משופר הניצוץ 11.02.19 17:37 25
                                                 מחמאה לא משהו... וזה לפני שפרטתי עוד נושאים שמפריעים לי ירושלמי ציוני 11.02.19 17:55 26
     לחלוטין אסטריקס ושות' 11.02.19 17:27 24
  גם אני כתבתי אמנה מאניה 11.02.19 16:01 4
  הזוי רוטק 11.02.19 16:34 9
     תשאל את מועצת גדולי התורה איך היא חיה בשלום עם כדורגל בשבת, וכנראה תקבל הסבר אותו תבין ירושלמי ציוני 11.02.19 16:41 12
         אחי, כדורגל בשבת יש רק בליגות הנמוכות ובנוער. ליגת העל שהיא חלון הראווה של הכדורגל הישראלי טוק דוגרי 11.02.19 16:53 14
             ומועצת גדולי התורה לא מתעניינת בליגות הנמוכות? או ששם זה לא חילול שבת? :-) ירושלמי ציוני 11.02.19 17:02 18
     אתה ויתרת על ענישה של מחלל שבת אז כנראה שגם אתה מבין שבמציאות הנוכחית צריך להתפשר הרי גולן 11.02.19 17:01 17
         זה שכל בן אדם אחראי על דתו זה ברור כי אחרת אין שכר ועונש רוטק 11.02.19 17:08 21
         לכפות על אנשים הנשואים אזרחית את שלטון הרבנות למטרת גירושין זו מדינת הלכה Ein 11.02.19 17:10 22
  אמנת גביזון מדן זה מסמך לא רציני לאנורמלי 11.02.19 19:05 28

   
   
gold1980 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
23426 הודעות, 150 מדרגים, 236 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    15:16   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. השרה שקד לפני כשבוע בנושא זה - מגמגמת לא מעט ולא נותנת תשובות - ראיון שאסור לפספס  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 11.02.19 בשעה 15:21 בברכה, gold1980
 
לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ein לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4225 הודעות, 31 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:04   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. לכפות את שלטון הרבנות האורתודוקסית על חילונים שנשואים אזרחית??  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
מזעזע לגמרי


מה שרואים משם.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
38964 הודעות, 318 מדרגים, 623 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    15:22   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. פניה שמטרתה לאפשר להם לא להשיב שום דבר קונקרטי בענייני דת ומדינה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הניצוץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.08
13037 הודעות, 191 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    15:57   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אכן זה מה שצריך, לשתוק  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
בנושאים אלו כולם מלאי אמוציות, כל אחד בטוח שכל האמת אצלו, וכל אמירה שאינה תואמת במאה אחוז את דעותיו של מישהו מרחיקה מצביעים רבים.
ובפועל הדעות של זה או אחר לא משפיעות הרבה, אלא לחצי הכוח הכלליים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
38964 הודעות, 318 מדרגים, 623 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:03   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. לא כל שכן, כאשר התשובה הכנה והאמיתית של המפלגה הזו היא -  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
"אנחנו נעשה כל מה שירצו השותפות האחרות לקואליציה. נזרום עם החרדים, כמו שעשינו ארבע שנים, ונזרום עם לפיד כמו שעשינו בשנתיים שקדמו לכך".            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הניצוץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.08
13037 הודעות, 191 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:06   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. התשובה של המפלגה הזו היא כזו:  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
יש לנו דעות בעניינים אלו והן די ידועות. אבל אנחנו סבורים שאלו לא הבעיות העיקריות במדינה שצריך להאבק כדי לשנותם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
38964 הודעות, 318 מדרגים, 623 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:15   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. ''יש לנו דעות והן די ידועות''? לי עצמי אין מושג. מוכן לפרט?  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 11.02.19 בשעה 16:51 בברכה, ירושלמי ציוני
 
1. הצעת חוק הגיור של השר לשעבר ניסים?

2. חוק ברית הזוגיות?

3. לימודי ליבה במגזר החרדי?

4. ביטול התערבות שר הפנים בחוקי עזר עירוניים לגבי השבת (חוק המרכולים)?

5. עבודות רכבת (וכו') בשבת?

6. שוויון בגיוס?

7. רפורמת כשרות?

8. תח"צ בשבת ברשויות מקומיות החפצות בכך?

9. שוויון זכויות ללהט"בים?

(שכחתי משהו?) בעריכה: כן שכחתי -

10. מתווה הכותל?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הניצוץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.08
13037 הודעות, 191 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:25   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הן מדאי קרובות לדעות שלך  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
לשום מפלגה אין מצע עבור כל חוק פרטי. יש השקפות ענייניות כלליות. משאירים משהו גם לבחינת הנושא אוביקטיבית כאשר מגיעים אליו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
38964 הודעות, 318 מדרגים, 623 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:37   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. דעות הקרובות לשלי, אבל שהם לא יעשו כלום כדי לקדם אותן?  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
"אנחנו סבורים שאלו לא הבעיות העיקריות במדינה שצריך להאבק כדי לשנותם".
ציטוט מאת: הניצוץ

"אנחנו נעשה כל מה שירצו השותפות האחרות לקואליציה. נזרום עם החרדים, כמו שעשינו ארבע שנים, ונזרום עם לפיד כמו שעשינו בשנתיים שקדמו לכך".
ציטוט מאת: ירושלמי ציוני

לא מאוד מנחם. במיוחד שאצל בנט/שקד זו שיטה - ליישר קו עם כל מה שנתניהו רוצה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הניצוץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.08
13037 הודעות, 191 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:41   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. זה לא בגלל נתניהו  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
אלא בגלל שמהצד השני ניצבים כאלה שאצלם זה ענין עקרוני הרבה יותר. ככה זה בפוליטיקה, אתה צריך לא להרגיז מדאי את השותפים שלך כדי שישתפו איתך פעולה בעניינים יותר חשובים עבורך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
38964 הודעות, 318 מדרגים, 623 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:49   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. ומה העניינים העקרוניים שבנט ושקד נלחמו עליהם? בוודאי לא בטחון, שהרי -  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
* שחרור מחבלים עם דם על הידיים - היה במשמרת שלהם
* אי-מימוש ריבונות על הר הבית (מגנומטרים) - היה במשמרת שלהם
* סיוע למימון הטרור (החמאס) - היה במשמרת שלהם
* מתן פיצוי למחבלים (המרמרה) - היה במשמרת שלהם

בוודאי לא התיישבות ובינוי יו"ש, שהרי הוא רחוק מלהרשים

אז מה כן?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הרי גולן
חבר מתאריך 13.5.10
2022 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:59   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. גישתך לא בוגרת  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
המחשבה שאם אדם לא קובע את המדיניות כולה אז הוא לא משפיע בכלום או במילים אחרות הכל או כלום - הינה מחשבה ילדותית.
הם השפיעו ומשפיעים הרבה אך הכל במגבלות 8 המנדטים שלהם. יש אנשים שחושבים שכל פעם שלא עושים בדיוק כדעתם אז יש לפרוש מהממשלה/לשבור כלים וכו' ויש אנשים פרגמטים שמעדיפים להשפיע ככל כוחם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
38964 הודעות, 318 מדרגים, 623 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:06   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. אדרבא. פרט -  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  
הם השפיעו ומשפיעים הרבה
ציטוט מאת: הרי גולן

אשמח לשמוע.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לילך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.11
2185 הודעות, 73 מדרגים, 140 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    18:12   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. גם אתה ירושלמי ציוני לא הצגת את עצמך ב2013 כפי שאנחנו מכירים אותך כיום.  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
וצדק מי שכתב שהגישה שלך ילדותית משהו יותר משהו פחות....


אבל אני תמיד מעדיפה לדעת מי האדם שעומד מולי ללא כחל ושרק.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הניצוץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.08
13037 הודעות, 191 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:00   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. כן ביטחון וענייני משרדיהם  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
כמו שינוי אופי מגזרי השופטים. העלאת הרמה העיונית אצל התלמידים.
יש נושאים בטחוניים שהם כן הצליחו להשפיע בהם.
איך יכלו להשפיע על המגנומטרים? יש להם תיק משטרה/בטחון/שבכ?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
38964 הודעות, 318 מדרגים, 623 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:14   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. 5 יחידות מתמטיקה זה אחלה. ספק אם זה יתן לי מוטיווציה להצביע להם  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
שינוי אופי השופטים - זה להערכתי זריית חול בעיניים.

מינו חמישה שופטים לבית המשפט העליון.
- אחד (אלרון) אני לא מכיר, והוא דרישה של השר כחלון.
- אחד (שטיין) עילוי משפטי ושמרן, אם כי לי הפריעה העובדה שהוא ירד מהארץ עד המינוי
- אחד (גרוסקופף) עילוי משפטי אקטיביסט שבאקטיסיטים
- שניים (מינץ ווילנר) אמנם סרוגים, אך וילנר רחוקה מלהיות לא מתערבת (וגם לא נופל מהכסא מכישוריה)

נו...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הניצוץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.08
13037 הודעות, 191 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:37   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. הם ליכוד משופר  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
עיקר העבודה בשדירה המרכזית, שזה העליון הבא.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
38964 הודעות, 318 מדרגים, 623 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:55   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מחמאה לא משהו... וזה לפני שפרטתי עוד נושאים שמפריעים לי  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
כמו הגמגום שלהם בנושא ראש ממשלה עם כתב אישום

איך אמר היום חברנו Xeneize? "אני אישית הצבעתי לו פעמיים אבל כבר לא רואה טעם להצביע לו שוב, זה קול שהולך בעקיפין לנתניהו, מי שברגע האמת שם על בנט פס".
http://rotter.net/forum/scoops1/532250.shtml#20

באמת אין לי מושג למי אצביע הפעם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אסטריקס ושות' לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
8542 הודעות, 89 מדרגים, 173 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:27   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. לחלוטין  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מאניה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.15
807 הודעות, 16 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:01   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. גם אני כתבתי אמנה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
וזה מחייב את כולם!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוטק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.4.15
841 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:34   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הזוי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אדם שמציע "ויתור הדדי בתחום השבת" איך הוא קורא לעצמו רב ??
ואיך הוא מחליט על מה לוותר ??
חבל שהוא קיצר בדבריו הייתי שמח לשמוע מה הנוסחא לויתורים ביהדות ואיך היא עובדת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
38964 הודעות, 318 מדרגים, 623 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:41   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. תשאל את מועצת גדולי התורה איך היא חיה בשלום עם כדורגל בשבת, וכנראה תקבל הסבר אותו תבין  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
הייתי שמח לשמוע מה הנוסחא לויתורים ביהדות ואיך היא עובדת
ציטוט מאת: רוטק

וזו כמובן רק דוגמא לפשרות החוזרות ונשנות של יהדו"ת על התורה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טוק דוגרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.4.12
13305 הודעות, 89 מדרגים, 173 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:53   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אחי, כדורגל בשבת יש רק בליגות הנמוכות ובנוער. ליגת העל שהיא חלון הראווה של הכדורגל הישראלי  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
(כמה שאפשר לקרוא לזה חלון ראווה ) אולי בשוליים של השוליים משחקיים בשעון קיץ בשבת.


חושבים שאני תורם לפורום? אל תהססו לפרגן בזוגיה!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
38964 הודעות, 318 מדרגים, 623 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:02   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ומועצת גדולי התורה לא מתעניינת בליגות הנמוכות? או ששם זה לא חילול שבת? :-)  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
אגב, אאל"ט כמעט כל מחזור בליגת העל יש משחק אחד לפני צאת שבת. (אבל אני מודה שהרמתי ידיים מהכדורגל הישראלי - ואני לא עוקב כבר כמה עונות טובות...)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הרי גולן
חבר מתאריך 13.5.10
2022 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:01   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אתה ויתרת על ענישה של מחלל שבת אז כנראה שגם אתה מבין שבמציאות הנוכחית צריך להתפשר  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
עם ישראל ברובו חילוני ולכן מדינת הלכה לא תתקיים בו (לפחות בטווח הנראה לעין)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוטק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.4.15
841 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:08   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. זה שכל בן אדם אחראי על דתו זה ברור כי אחרת אין שכר ועונש  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
אבל אין לאף אחד את הרשות לחתוך ולשפץ את היהדות כראות עיניו , היהדות היא הדת שניתנה למשה מסיני עם כל פרטיה ודיקדוקיה ,
ואם כבוד ה"רב" מתחיל לקצץ ביהדות למען שלום העם אז אולי שיתחיל ממצוות ישוב ארץ ישראל ??            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ein לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4225 הודעות, 31 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:10   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. לכפות על אנשים הנשואים אזרחית את שלטון הרבנות למטרת גירושין זו מדינת הלכה  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
לכפות על נשים את סכנת העגינות הנתבעת זו מתקפה פושעת נגד זכויות האדם של נשים במדינת ישראל


מה שרואים משם.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לאנורמלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.4.18
1314 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    19:05   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אמנת גביזון מדן זה מסמך לא רציני  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
המסמך לא אומר הרבה, ומה שהוא כן אומר, איך נאמר, לא "נותן" שום דבר לדתיים.

השימוש של בנט ושקד באמנה, זה העתק משודרג של הגישה של גנץ.


בג"ץ קבע: "לשון בגרון זה לא קלון"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות