גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #532289 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 532289      
tushi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.5.18
1071 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    15:56   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הלוחם מדובדבן שהרג את חברו מתחנן לקיצור עונשו: ''רוצה לחזור לצבא לזכרו'', משפחת ההרוג מתנגדת  

https://www.mako.co.il/news-law/legal-q1_2019/Article-b74837cd2dcd861004.htm
בית דין הצבאי דן היום (שני) באפשרות לנכות שליש מעונשו של הלוחם שהרג בשגגה את חברו, שחר סטרוג ז"ל. במידה שאכן יוחלט על הניכוי, צפוי הלוחם להשתחרר מהכלא יומיים לאחר אזכרתו של סטרוג.

"אני מבינה את הכאב של משפחתו של שחר", אמרה אמו של הלוחם בדיון. "מאז שנהרג, אני הולכת כל יום לבית העלמין כדי להיות איתו. שחר ובני היו לא רק חברים לנשק, אלא אחים. אני ממש מצטערת על מה שקרה, אין יום שאני לא חושבת על שחר, ובמיוחד על אמו מיכל".

"העונש שיש לבני הוא לכל החיים", המשיכה. "בני 11 חודשים בכלא, והוא מבין למה הוא בכלא. הוא אוהב את המדינה, ואומר לי: 'אני רוצה לחזור לשרת בצבא לזכרו של שחר'".

"הלוחם שירה רוצה להתנדב בבית הספר ללוחמה בטרור, בחטיבת הקומנדו, בהדרכת לוחמים על הסכנה שבמשחקי נשק", הסבירה עורכת הדין מירב יצחקי הרשקוביץ, המייצגת את הלוחם מטעם הסניגוריה הצבאית. "זאת למרות שטופל על ידי פסיכיאטרים ונמצא סובל מפוסט טראומה, ובעצם יכול היה להשתחרר מצה"ל".

עורכת הדין הוסיפה כי "מפקדים בבית הכלא מציינים את הלוחם לטובה, וגם ביקשו לא לשלוח אותו לשב"ס, אלא להשאיר אותו בכלא 4". עוד הזכירה כי "ועדת החקירה הצבאית העלתה שהתנהלות היחידה הייתה באופן לוקה בחסר - שימוש בלתי חוקי בנשק הייתה תופעה ביחידת דובדבן. קיימת נורמה לקויה של משחק בנשק ביחידה".

הלוחם עצמו אמר בדיון: "אין יום שעובר בלי שאחשוב על שחר. הכאב הוא בלתי יתואר, לקום כל בוקר ולדעת שהחבר הכי טוב שלך לא לידך". לדבריו, גם לפני התקרית הטרגית היה בקשר עם משפחת סטרוג. עוד הוסיף כי במהלך שהותו בכלא נפגש באופן קבוע עם קב"נית, וכן עם מפקד היחידה - בפניו הביע את רצונו להתנדב ביחידת לוט"ר כדי ללמד על הסכנה שבמשחק בנשק. "אני רוצה לשרת לזכרו של חבר שלי, להעביר הלאה את הסיפור הטראגי שלי וללמוד ממנו", אמר. "המשימה האישית שלי היא שזה יהיה המקרה האחרון".

משפחת סטרוג לא הגיעה לדיון, אולם נציגת הפרקליטות הצבאית הביאה את דבריהם בדיון. "בני המשפחה טוענים שהאסיר צריך לשאת את מלוא העונש", אמרה. "המשפחה חוותה אובדן כבד שכאב כה עמוק ומעורר אמפתיה במצבם המורכב. בכל הנוגע לניכוי השליש, נתיר את ההחלטה לשיקול דעתה של הוועדה".

ביולי האחרון אושר העונש שסוכם בהסדר הטיעון עם הלוחם שירה בסטרוג, שהושג בבית הדין הצבאי: 18 חודשי מאסר לריצוי בפועל, שכוללים את ימי המעצר. כמו כן, הורד הלוחם לדרגת טוראי.

עם הרשעתו בבית הדין הצבאי אמר הלוחם לשופטת, אל"מ נועה זומר: "הכי חשוב לי זה להגיד למשפחת סטרוג, לראות אותם, לדבר איתם, להגיד שאני מצטער. אני ושחר היינו חברים הכי טובים בצוות, הוא לא היה רק חבר לצבא אלא גם חבר לחיים והכי כואב שלא משנה מה אני אעשה אני לא יכול לרפא את הכאב של משפחת סטרוג". הלוחם הוסיף מבעד לדמעות: "אני פשוט רוצה להגיד להם שאני מצטער ואוהב אותם, אני מקווה שבעתיד הם יוכלו לסלוח לי אם זה אפשרי".

הלוחם הורשע בהריגה ובשימוש פזיז בנשק לאחר שהודה כי ירה למוות בסטרוג ז"ל. משפחתו של שחר סטרוג ז"ל עודכנה בהליך הגישור שהוביל להסדר הטיעון. אביו של שחר, קובי סטרוג, אמר לגלי צה"ל כי הוא אינו מעוניין בנקמה או עונש חמור יותר על נ': "הוא רחוק מלהיות רוצח, הוא ילד טוב. שום דבר לא יחזיר לנו את שחר, ואנחנו לא מעוניינים שמשפחה נוספת תיפגע".

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כאילו שהוא לא נענש מספיק. אין טעם בכלל לכלא במצב כזה. Mr W 11.02.19 15:58 1
     הכאב והטרגדיה היא גדולהלכולם. עונש צריך להיות. איזה עונש אחר אפשרי? אלברט 11.02.19 16:03 2
         הוא במעצר כבר 11 חודשים intelisrael 11.02.19 16:05 3
             תגובתי הייתה לmr w בתגובה 1 אלברט 11.02.19 16:05 4
                 כן הבנתי, intelisrael 11.02.19 16:07 5
     זה לא פשוט - מה תגיד, לדוגמא, על האסון בנחל צפית ? סקפטי 11.02.19 16:14 6
         האסון בצפית אינו בר השוואה לכאן. הם נשאו באחריות ושלחום לטיול למרות אינספור אזהרות Mr W 11.02.19 16:15 7
             לדעתי כן בר השוואה כיוון שגם כאן מדובר ברשלנות של משחק בנשק תוך מחשבה שאני בשליטה ולי זה לא יקרה. גמני 11.02.19 16:26 9
             וכאן חייל ירה בנשק על חבר שלו במסגרת משחק בחדר ! סקפטי 11.02.19 16:47 11
     חשוב שיישב בכלא למען יראו וייראו הסטלן 11.02.19 16:20 8
  אני לא שופט. באמת שלא. כי לא הייתי במצב הזה נשר המדבר 11.02.19 16:27 10
     משפחת סטרוג גילתה אצילות רבה עד עכשיו. אין מקום לתמוה עליהם סקפטי 11.02.19 16:53 13
         לא הכרתי את הקטע שהבאת ולכן חוזר בי נשר המדבר 11.02.19 17:10 16
     לא דומה ומדובר באדם אציל נפש ממש חדש 11.02.19 16:56 14
  לוחם דובדבן עם פוסט טראומה שירה בשוגג בחברו. צריך להיות בבית אתמול. לגוף העניין 11.02.19 16:51 12
  היה איתנו בטיול הגדול אחד שהרג כך את חבר שלו עוץ לי גוץ לי 11.02.19 17:02 15
  אוייש זה כואב מסכנה המשפחה שלא יכולה לסלוח ולקבל אליה את הבחור המסכן שלא סולח לעצמו ...קשה שובב 11.02.19 20:36 17
  כמה כאב, אין מילים. איש ונוב לו 12.02.19 00:19 18
  העונש שלו זה לא כלא עגור_לבן 12.02.19 08:39 19
     פיצוי זה עונש נפלא אהרון5 12.02.19 09:15 20

Mr W לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.17
23228 הודעות, 249 מדרגים, 497 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    15:58   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כאילו שהוא לא נענש מספיק. אין טעם בכלל לכלא במצב כזה.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אלברט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
8407 הודעות, 111 מדרגים, 220 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:03   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הכאב והטרגדיה היא גדולהלכולם. עונש צריך להיות. איזה עונש אחר אפשרי?  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
intelisrael
חבר מתאריך 19.6.17
124 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:05   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הוא במעצר כבר 11 חודשים  
בתגובה להודעה מספר 2

בנוסף התפקיד שהוא מבקש בצבא אפשר להקביל לעבודות שירות.

אלברט
חבר מתאריך 29.11.14
8407 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:05   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תגובתי הייתה לmr w בתגובה 1  
בתגובה להודעה מספר 3

intelisrael
חבר מתאריך 19.6.17
124 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:07   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. כן הבנתי,  
בתגובה להודעה מספר 4

שאלת איזה עונש ועניתי שהוא כבר נענש, בנוסף התפקיד שהוא ביקש לעשות יכול לשמש כסוג-של עבודות שירות כחלופת מעצר

סקפטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.18
648 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:14   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. זה לא פשוט - מה תגיד, לדוגמא, על האסון בנחל צפית ?  
בתגובה להודעה מספר 1

אין לי ספק שיובל כהאן ואביב ברדיצ'ב מתייסרים יום יום על האסון הזה (שככל הנראה הם אחראים לו ברמה כזו או אחרת - עדיין לא התקבלה החלטה), האם יש לפטור אותם מעונש ?

אכן, במקרים של הורה שגרם ברשלנות למוות של ילדו (הסיע ללא חגורה, לדוגמא), יש מקרים שברור שהוא נענש דיו (או היא) ולא ממצים הליכים, אבל להתחיל לקחת את זה גם למקרים כמו כאן, של שני חברים, או כמו בנחל צפית, או במקרה של מתכנני ומבצעי גשר התאורה בבימת יום העצמאות ? כולם אנשים נורמטיביים וכולם לא רצו בקרות האסון ומן הסתם מצטערים.

Mr W לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.17
23228 הודעות, 249 מדרגים, 497 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:15   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. האסון בצפית אינו בר השוואה לכאן. הם נשאו באחריות ושלחום לטיול למרות אינספור אזהרות  
בתגובה להודעה מספר 6

ולמרות שהתלמידים עצמם הביעו את חששם.

גמני
חבר מתאריך 1.10.14
8762 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:26   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. לדעתי כן בר השוואה כיוון שגם כאן מדובר ברשלנות של משחק בנשק תוך מחשבה שאני בשליטה ולי זה לא יקרה.  
בתגובה להודעה מספר 7

חיילים מוזהרים כל הזמן בנושא בטיחות בנשק ובוודאי ובוודאי, חיילים ביחידות המובחרות שאמונים על שליטה בנשק.

חבר מתאריך 26.7.18
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:47   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. וכאן חייל ירה בנשק על חבר שלו במסגרת משחק בחדר !  
בתגובה להודעה מספר 7

אם, לדוגמא, היה מדובר על חייל שבמהלך הסתערות פוגע בטעות בחייל שלפניו זה היה סיפור אחר לגמרי. כאן מדובר בחייל מאומן שמכיר היטב הוראות בטיחות ובכל זאת עובר על האיסור הכי בסיסי לגבי שימוש בנשק.

הסטלן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.11.18
1895 הודעות, 10 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:20   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. חשוב שיישב בכלא למען יראו וייראו  
בתגובה להודעה מספר 1

נכון שהוא את העונש שלו קיבל, אבל כל עוד הוא יושב בכלא - ההרתעה למשחק בנשק עבור חיילים אחרים גדלה . ואולי זה מה שיצליח למנוע את המקרה הבא .
אסור להקל בזה ראש

נשר המדבר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.12.09
7704 הודעות, 95 מדרגים, 142 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:27   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אני לא שופט. באמת שלא. כי לא הייתי במצב הזה  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל מה יוצא למשפחה של שחר מזה שהחבר שהרג את בנם בשוגג יירצה את מלוא העונש בכלא? הוא הרי את העונש כבר קיבל והם מבינים היטב שהוא הרג את בנם בשוגג ולכן מה יעזור להם לדרוש נקמה?

היה מקרה אחר שבו נתנאל יונתן ( מקווה שאני מדייק בשם) , נורה על ידי חבריו בשגגה , בגלל טעות בזיהוי ומת ואבא שלו מייד לאחר מותו קרא לא להעמיד לדין את החיילים שירו . נדמה לי שזה היה ירי מטנק. בהמשך היה חשוב לו להיפגש איתם ולספר להם שלא רק שהוא לא כועס , אלא מעריך אותם

המקרים לא בהכרח דומים , אבל ניתן ללמוד מהמקרה השני.

חבר מתאריך 26.7.18
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:53   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. משפחת סטרוג גילתה אצילות רבה עד עכשיו. אין מקום לתמוה עליהם  
בתגובה להודעה מספר 10

מתוך כתבה שפורסמה לאחר גזר הדין:

קובי סטרוג, אביו של שחר, אמר לוואלה! NEWS כי "לא נכחנו היום בדיון בבית המשפט, אבל הגיעו דברי ההתנצלות של החייל, ורצונו כי נסלח לו. למשפחת סטרוג יש מקום בלב ונחמה כלפי החייל. אנו יודעים כי אינו רוצח, אלא רחוק מאוד מלהיות כזה". סטרוג סיפר כי כשהיו מגיעים לבקר את בנם ביחיד, היה החייל היורה יושב ואוכל עמם.

"הם היו חברים טובים", אמר האב, "מדובר במקרה חריג. אשמח להיפגש עם החייל בבוא העת. המשפחה שלי נהרסה, אך גם משפחת החייל היורה. חשוב לנו שהוא לא יירקב בכלא כל חייו".

רס"ן עו"ד מירב הרשקוביץ יצחקי, סרן במיל' עו"ד אבי חימי וסרן עו"ד אליסף מלמד, המייצגים את הלוחם מטעם הסנגוריה הצבאית, מסרו: ..
עוד נמסר מטעם עורכי הדין כי "צוות ההגנה, נ' ומשפחתו מבקשים להודות למשפחתו של שחר ז"ל על עמדתה האצילית לכל אורך ההליך, לרבות מתן הסכמה להסדר. בהזדמנות זו נבקש לשוב ולהביע תנחומינו העמוקים. אנו תקווה כי בית הדין יבחר לאמץ את ההסדר שנקשר בין הצדדים".

כלומר, ההורים הסכימו לעסקת הטיעון בשעתו וגילו אמפטיה לחיל ההורג. זכותם המלאה להתנגד להקלה נוספת בעונש.

להבדיל מהמקרה שציינת, שם דובר, כנראה בטעות מבצעית, פה היתה, לכל הפחות, רשלנות פושעת, שלא תוך פעולה מבצעית או אימון.

נשר המדבר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.12.09
7704 הודעות, 95 מדרגים, 142 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:10   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. לא הכרתי את הקטע שהבאת ולכן חוזר בי  
בתגובה להודעה מספר 13

ציינתי קודם שאין קשר בין המקרים אך ניתן ללמוד מההתנהגות האצילית של אבא של יונתן נתנאל . אבל שוב , לאחר עיון בקטע שהבאת אני חוזר בי.

ממש חדש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.09
18206 הודעות, 86 מדרגים, 166 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:56   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. לא דומה ומדובר באדם אציל נפש  
בתגובה להודעה מספר 10

מכובדי, שימוש במונחי שואה ללא הקשר לשואה הינה זילות של השואה. בברכה, ממש חדש

לגוף העניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.14
8482 הודעות, 87 מדרגים, 142 נקודות.  ראה משוב
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    16:51   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. לוחם דובדבן עם פוסט טראומה שירה בשוגג בחברו. צריך להיות בבית אתמול.  
בתגובה להודעה מספר 0

צריך לקבל טיפול בפוסט טראומה, עם הכנה לאזרחות, כדי שלא ייפגע בעצמו ובאחרים בהמשך.

אנשים הולכים לאיבוד אחרי שירות כזה קשה. המדינה לא עושה מספיק לעזור לאנשים שתרמו לה הכי הרבה.

מדם ליבי אני כותב את זה.

"הרי זה מכבר ידוע שכל שר בממשלה מקבל תיק בו אין לו כל מושג" אפרים קישון

עוץ לי גוץ לי
חבר מתאריך 30.5.18
211 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    17:02   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. היה איתנו בטיול הגדול אחד שהרג כך את חבר שלו  
בתגובה להודעה מספר 0

הבן אדם היה גמור! חופשי מכלא אבל שרוף מבפנים. אם הוא חי חיים נורמלים היום ועברו כמה עשרות שנים זה נס.זה מאוד קשה ואנשים שהכירו אותו מקודם אמרו שהיה בחור מפואר, משכמו ומעלה

שובב
חבר מתאריך 22.2.09
378 הודעות
יום שני ו' באדר א' תשע''ט    20:36   11.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אוייש זה כואב מסכנה המשפחה שלא יכולה לסלוח ולקבל אליה את הבחור המסכן שלא סולח לעצמו ...קשה  
בתגובה להודעה מספר 0

איש ונוב לו
חבר מתאריך 17.9.18
1021 הודעות, 16 מדרגים, מינוס 5 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    00:19   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. כמה כאב, אין מילים.  
בתגובה להודעה מספר 0

הייתה לי חברה שנהרגה בצורה דומה.
אין מילים בכדי לנחם, זה למות בעודך בחיים.

עגור_לבן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.12.17
665 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    08:39   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. העונש שלו זה לא כלא  
בתגובה להודעה מספר 0

העונש שלו זה שהוא הרג את חברו זה כלא לנפש

אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
45904 הודעות, 203 מדרגים, 358 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' באדר א' תשע''ט    09:15   12.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. פיצוי זה עונש נפלא  
בתגובה להודעה מספר 19

שיחקת בנשק?
כמה עולה היום לשחק בנשק?
שישלם למשפחת הקרבן אלף שקל מדי חודש למשך עשור.

האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות