גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #552060 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 552060        
החדשות החמות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
13675 הודעות, 85 מדרגים, 156 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''א באייר תשע''ט    16:04   16.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

נשיא המדינה לשגרירים - לצערי עוינות וטרור משחקים תפקיד חשוב מדי באזור, לא נתפשר על ביטחון  

 
  
לתשומת לבכם/ן,

*דוברות בית הנשיא*

בתמונות מספר 3043,3104: נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עם שגריר אתיופיה, Reta Alemu Nega

בתמונות מספר 1292,1324: נשיא המדינה עם שגריר יוון, Elias Eliadis

בתמונה מספר 1543: נשיא המדינה עם שגריר ניקרגואה, Oscar Obidio Cubas Castro

בתמונות מספר 3146,3199: נשיא המדינה עם שגרירת פינלנד, Kirsikka Lehto-Asikainen

בתמונה מספר 1252: נשיא המדינה עם שגריר פרו, Carlos Daniel Chavez-Taffur Schmidt


בברכה,

*דוברות בית הנשיא.*

*יום חמישי, י"א באייר, 16 במאי 2019*

*נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של אתיופיה, פינלנד, פרו, יוון וניקרגואה עם כניסתם כשגרירים של מדינותיהם בישראל*

נשיא המדינה לשגרירת פינלנד:

"עם קבלת תפקיד נשיאות האיחוד האירופי ביולי, חשיבות הנהגתכם תגדל עוד יותר. היחסים ההדוקים בין ישראל לאיחוד האירופי הם לטובת כולנו. ישראל מחפשת שלום עם שכנותיה, אך הרקטות שנורו מעזה רק בשבוע שעבר מראות שאיננו יכולים להתפשר על ביטחונם של אזרחנו"

שגרירים חדשים מאתיופיה, פינלנד, פרו, יוון וניקרגואה הגישו היום, יום חמישי, י"א באייר, 16 במאי, את כתבי ההאמנה שלהם לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, עם כניסתם לתפקיד כשגרירי מדינותיהם בישראל, בטקס רשמי בבית הנשיא. עם הגעת השגרירים נוגן המנון מדינתם על ידי תזמורת המשטרה ולאחר מכן הם סקרו את משמר הכבוד הצה"לי. לאחר הגשת כתב ההאמנה לנשיא, חתם כל אחד מהשגרירים בספר האורחים של בית הנשיא ובסיום כל טקס נוגנה "התקווה".

ראשון הגיש את כתב ההאמנה שלו לנשיא, שגריר אתיופיה הנכנס, Reta Alemu Nega. הנשיא בירך אותו ואת אימו אשר ליוותה אותו במעמד המרגש. הנשיא ציין שהוא נושא עימו זכרונות מביקורו במדינה אשתקד. "הקהילה האתיופית היהודית בישראל היא גשר חי בין המדינות והתרבויות שלנו", הדגיש הנשיא ושיבח את העבודה המשותפת בין המדינות בתחומי העסקים, החקלאות והביטחון, והביע תקווה שיצמח לשיתופי פעולה נוספים.

שגריר אתיופיה הודה לנשיא על קבלת הפנים החמה ואמר: "אני שולח את ברכותיהם של נשיאת אתיופיה וראש הממשלה, שמקווה לבקר כאן בקרוב. הביקור שלך השאיר זיכרונות טובים מאד. ביקורים כאלה מהווים אבני דרך ביחסים בינינו, אנחנו מוכנים לחזק את היחסים המצוינים לשותפות אסטרטגית."

לאחר מכן העניקה שגרירת פינלנד הנכנסת, Kirsikka Lehto-Asikainen, את כתב ההאמנה שלה לנשיא. הנשיא פתח ואמר: "אנו מדינות קטנות אשר ממלאות תפקיד חשוב בטכנולוגיה ובחדשנות, בתחומי הביטחון אנחנו מפתחים מערכת יחסים קרובה ואני מקווה שנוכל להוסיף ולהעמיק אותה."

"עם קבלת תפקיד נשיאות האיחוד האירופי ביולי, חשיבות הנהגתכם תגדל עוד יותר", אמר הנשיא והדגיש: "לצערי עוינות וטרור משחקים תפקיד חשוב מדי באזור- ישראל מחפשת שלום עם שכנותיה, אך הרקטות שנורו מעזה רק בשבוע שעבר מראות שאיננו יכולים להתפשר על ביטחונם של אזרחינו." בהקשר להחלטת אונסק"ו בנושא הר הבית אמר: "אל לפוליטיקאים להתערב בעובדות היסטוריות ולהתעלם מהקשר ההיסטורי של העם היהודי לירושלים. פינלנד גילתה אומץ מוסרי רב בהגנה על הקהילה היהודית והפליטים שלה במהלך מלחמת העולם השנייה, למרות הסיכונים. למרבה הצער, אנו רואים כיום התעוררות מחודשת של האנטישמיות ברחבי אירופה. זה איום לא רק על העם היהודי אלא על האנושות, ועל הערכים והמוסר שלנו."

שגרירת פינלנד הגישה את כתב ההאמנה שלה לנשיא ואמרה: "כבוד גדול עבורי להתמנות לשגרירה בפעם הראשונה, וכבוד הוא לי שזה כאן בישראל. למדינות שלנו יש אינטרסים משותפים ביזמות, הייטק וחדשנות. אנחנו שותפים לדאגה שלכם על התעוררות האנטישמיות באירופה. פינלנד מחויבת כבר שנים רבות ליציבות האזור ותמשיך לקחת חלק בכוחות שמירת השלום של האו"ם. אני שמחה להיות פה בשבוע בו לישראל חלק משמעותי מאירופה ומאחלת לנו תחרות אירוויזיון מהנה ומוצלחת."

בהמשך קיבל נשיא המדינה את כתב ההאמנה של Carlos Daniel Chavez-Taffur Schmidt, שגריר פרו הנכנס. "אנו נשמח לפתח את היחסים בין המדינות בתחומי מים, חקלאות וחדשנות", אמר הנשיא והוסיף: "יש לנו הרבה לחלוק זה עם זה וללמוד אחד מהשני. בביקורי במדינתך גיליתי יופי טבע ותרבות עשירה, במיוחד במאצ'ו פיצ'ו," הנשיא ציין כי בפרו ישנה קהילה יהודית חשובה ואמר שישראל לא שוכחת ומעריכה את המקלט שפרו העניקה לפליטי השואה במלחמת העולם השנייה.

השגריר הודה לנשיא על דבריו ומסר את ברכתו של נשיא פרו. עוד אמר: "לפרו וישראל ערכים משותפים דמוקרטיה, זכויות אדם, הפרדת רשויות וחופש עיתונאות. אני מאמין שאפשר להרחיב ולהעמיק את היחסים בנינו לרווחת שני העמים. פרו גאה להיות בין המדינות שתמכו בהקמת מדינת ישראל ואנו חוגגים את הידידות בינינו כל שנה בכ"ט בנובמבר."

בהמשך הגיש את כתב האמנה לנשיא שגריר יוון הנכנס, Elias Eliadis, השגריר הנרגש הגיש את כתב האמנה לנשיא בעברית רהוטה. "היחסים בינינו אינם רק יחסים בין מדינות, הם יחסים בין שתי תרבויות גדולות עם אלפי שנים של היסטוריה משותפת", אמר הנשיא: "אתונה וירושלים הן עמודי התווך של התרבות המודרנית, היחסים בינינו התפתחו בצורה משמעותית בעשור האחרון. אנחנו עובדים יחד אתכם ועם קפריסין בתחומי האנרגיה, תיירות וחדשנות. אנחנו עומדים למול גל אנטישמיות ברחבי אירופה, כולל ביוון. רק לאחרונה, הושחתה אנדרטת השואה בסלוניקי , שוחחתי על כך עם נשיאכם, ואנו מעריכים את עמדתו ועמדת ראש הממשלה נגד האנטישמיות."

הנשיא הדגיש ואמר: "ישראל מחויבת לחופש דת ופולחן לכולם, והקשרים עם הכנסייה האורתודוקסית היוונית קרובים ומשמעותיים יותר. רק לאחרונה ביקרתי יחד עם משלחת של ראשי הכנסיות 'בארץ המנזרים', פרויקט אשר משחזר ומשמר את המורשת הנוצרית, אנו מקווים להגעתם של צליינים רבים לביקור בארץ הקודש."

שגריר יוון הודה לנשיא על קבלת הפנים הלבבית ואמר: "המסורות היהודיות והיווניות הן הבסיס לעולם כפי שאנו מכירים אותו היום. אנו שואפים לקדם קשרים תרבותיים כבסיס למגוון רחב של שיתופי פעולה בין שתי המדינות. אנחנו משקיעים מאמצים רבים למאבק נגד האנטישמיות, האנטישמיות אינה בעיה של העם היהודי אלא של החברה האירופאית כולה. אני מאחל הצלחה ושגשוג לכל אזרחי ישראל."

אחרון להגיש את כתב האמנה לנשיא היה שגריר ניקרגואה, Oscar Obidio Cubas Castro. כניסתו של השגריר לתפקיד משקפת את חידוש היחסים הדיפלומטיים בין המדינות. מדברי הנשיא: "אני בטוח שכמונו, גם אתם רואים את חידוש היחסים לאחר תשע שנים בתור התחלה חדשה. אתמול הגיש את כתב אמנתו שגריר ישראל בניקרגואה, ואתה מגיש את כתב האמנה שלך אצלנו כאן היום. אני מאוד שמח לקבל את פנייך".

השגריר הודה לנשיא על דבריו ואמר: "תודה רבה כבוד הנשיא. אני מרגיש שברגעים אלו המילים שלך מגיעות מהלב. המדינה שלכם קטנה מבחינה גיאוגרפית אבל אחת החשובות ביותר בעולם. אנחנו זוכרים את השואה, אחד המצבים הקשים ביותר שחוויתם כעם, אבל נבניתם ממנו והמשכתם הלאה."

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום ומארק ניימן/ לע"מ

וידאו יועלה לשרתFTP של לע"מ. צלם: אבי קנר, מקליט: אורי בוזגלו

לפרטים נוספים:

דוברות בית הנשיא              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מי אתה בכלל? אתה רק תפקיד יצוגי וומבו 18.05.19 11:31 1

   
   
וומבו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.4.16
5871 הודעות, 47 מדרגים, 65 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באייר תשע''ט    11:31   18.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מי אתה בכלל? אתה רק תפקיד יצוגי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אם נתפשר ועל מה בדיוק זה בהחלטת הריבון            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות